Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Ha egy mérnökember találkozik egy jelenséggel, amit nem ért, miért működik, saját tapasztalatát, tudását felhasználva megpróbál rá magyarázatot keresni. Ha nem tud, folytatja az interneten, ha talál egy (ál)tudományos magyarázatot, akkor nem azzal kezdi, hogy heuréka, megtaláltam és telekürtöli vele az avx aktuális topikját, hanem esetleg megpróbálja a maga eszközeivel ellenőrizni azt, amit ott állítanak a gyakorlatban. Azért is teszi mindezt, mert a laposföld hívők/tisztelet a kivételnek/ úgysem fogják elolvasni ezeket a magyarázatokat, nekik előre meg van a véleményük, a többi csak blabla/ marketing rizsa/ stb. Azután furdalhatja a kíváncsiság azért is az embert, hogy miért állítja azt az a kereskedő/gyártó, hogy neki abból a bizonyos termékből 100 db-ot kell vennie ahhoz, hogy boldog legyen, amikor ő nem akar tíznél többet venni. Mivel a laposföld hívők előre kijelentik, hogy az ő által hallottak úgysem nyomnak semmit a latba, a fülét kikapcsolva esetleg egyszerű mérőeszközzel/millivolt mérő/ ellenőrizheti az elmélet bizonyos szegmensét/testfeszültség/, van-e tényleges korreláció. Ugyancsak ellenőrizheti azt is, hogy amit az a bizonyos elmélet állít, tényleg úgy és ott és akkor és olyan mértékben jelentkezik-e, vagy sem. Mivel az elmélet szerint neki azt is hallani kellene az emeleten, ami a pincében történik, rá kell jönnie, hogy teljesen felesleges itt ezekben a szócsatákban( ego harcban) részt vennie, ide bármit is leírnia, mert az alapvető probléma nem a hívő és nem hívő között van.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

asebestyen írta:
2019.12.27., pén. 20:30
gyongyhalas írta:
2019.12.27., pén. 19:37

Igazad .....
Azért volt egy Leonardo..... Aki meghaladta a korát.... majd pár száz év középkor.....Tudósok mérnökök nélkül..
Érdekes nem ??
Egyébként ha nem hiszel a csodákban lelked rajta....
Csak a régmúlt mérnökei és tudósai is sokszor a különc véleményből szültek nagy dolgokat.....Vagy nem Így látod ?
Verne könyvein csodálkoztam a világra.....Te talán nem?
Ő tudós mérnök volt ????
Na mindegy ezért mondtam igazad vagyon Boldog Új évet neked...
Ha az a kérdés, szerintem vannak-e csodák? Vannak. Sokszor érzem, fentről a Mama és a Papa vigyáznak rám. Tök komolyan mondom. Ilyen értelemben van egy saját belső hitem, ami az enyém, nem tartozik és nem vonatkozik másra.
Rengeteg olyan ember van, aki meghaladja a korát, messze nem csak műszaki területen. Nekem az egyszerűen érthetetlen, mikor az általad is említett nagyon komoly emberek, akik mögött eszméletlen mennyiségű és mértékű tudás van, egymás tudását kiegészítve felépítenek dolgokat, beleteszik az egész életüket, energiájukat, mindent, és arra azt mondják az ezo topic okosai, semmit se tudnak a világ működéséről, bezzeg ők. Meg a kivételek, meg a többi hülyeség. Bocsánat! Igen, vannak azok az emberek, akik komoly dolgokat visznek végbe technikai értelemben most is, talán dogmákat cáfolnak meg, de nézd el nekem, hogy nem hiszek abban, hogy ez az AVX-es ezo topicban törénik meg, de még csak nem is a schallwandos embernél.
A másik problémám, hogy azt várják az ezo emberek, hogy legyenek tiszteletben tartva, de nem csak ők maguk (szerintem ez amúgyis megvan), hanem amiket kitalálnak, megéreznek, adott esetben meghallanak, miközben ők az emberiség összes eddig összegyűjtött tudományát pocskondiázzák, ahol tudják. Talán ez is érdekes, nem?
A megismerésnek sok útja van. Tény, hogy a tudományos az melós, nem elég tologatni, ragasztgatni, képzelegni, munkát, időt, energiát kell beletenni. Ráadásul ott elérni valamit, felfedezni valami újat, ami a tudományos értelembe vett módon publikálható, az sajnos nagyon komoly erőfeszítést igényel. Meg lehet egoközpontúan képzelegni. Én hallom, én érzem, én látom. Bocsánat, ez egy nagy semmi. Persze, meg lehet osztani, az internet lehetőséget ad rá, nincs lektorálás, nincs semmilyen tartalmi szűrő. Biztos lesz valaki/lesznek valakik akik egyet fognak érteni, bármit írok. Ha olyan stílusban és igényességgel írja, mint Hosszu, akkor pláne. Rohadt jó olvasni, komolyan, mai napig szoktam a blogján. Egyik se működött nálam, de érdekes ahogy ír, érdekes ahogy leírja amit megél, de számomra ennyi.
Abban a pillanatban, hogy ezeket a dolgokat amikről itt szó esik, mindig, mindehol reprodukálni tudja valaki, onnantól ez valami lesz és kikerül ebből a topicból.
És ahogy azt sokszor írtuk, a legrosszabb, amikor valamilyen vélt hatást próbálnak tudományosan megmagyarázni, holott ez az ezo topic, tehát erre nemhogy szükség nem lenne, hanem egyenesen lehetetlen, és ugye ezek a magyarázatok úgy is szoktak sikerülni. Egyszerűen nem kell a tudományba kapaszkodni, ha ellene akarunk dolgozni.
Az egész élmény kérdés az agyi folyamatok következménye, ennek egy kis szelete az a külső inger, amit hanghullámok keltenek, amik a fülünkbe jutva, stb, stb... Egyszerűen az emberek képesek különböző pszichés állapotokba kerülni a hétköznapok során is anélkül, hogy bármi történne. Ül az ipse, 3 hete nem tud megírni egy verset, egy nótát, csak szenved, nem történik az égvilágon semmi és "kigurul belőle" egyszercsak, sőt, nem tudja abbahagyni, nem eszik, nem iszik, csak jön kifelé a tartalom. Most vonatkoztassunk el, hogy bizonyos agyi gátakat egyesek biokémiai vegyületekkel nyitnak ki. A lényeg az, hogy az ember hangélményét megannyi dolog befolyásolja.
Hangmérnökök, akik a hangokból élnek, sokszor dolgoznak a hangon sok órát, ami a végén nagyon tetszik nekik, aztán másnap miután felkel, visszajátsza és törli az egészet a fenébe. A hang nem változott, hidd el, meg a bitek se a merevlemezen. Csoda történt? Lótúrót.
Vannak nyitott emberek akiknek nagyobb a befogadó képessége, a Hosszú is ilyen, amiket leír a blogjában az valószínű működő dolgok csak nem mindenki fogékony rá. Nyilván egy technikai háttér is szükséges hozzá és egy elkötelezettség is a kutatásokhoz akiben nincs meg ez a hajlam az maradjon a földön. Mint tudjuk az emberek is fogékonyak az energiákra akár szín akár fény vagy hang formájában érkeznek el az emberekhez, és minden ember másképpen is reagál ezekre a dolgokra.
A hangot se úgy hallgatjuk hogy elképzeljük hogy mi is szólhat éppen, akik ilyeneket terveznek megvannak a maguk elképzelései. Tudom megint kínaiul fogalmaztam, de én már csak ilyen vagyok. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Na látod ...ez már diskurzus...szeretem..
Mindennel egyetértek csak a csoda szó az nem való ide...
Mert mi is a csoda az egyénenként változó ...van akinek a mindennapi betevője...(Kajára gondoltam perverzek kíméljenek)
Bár az is egy csoda a reprodukció.....Az megvan ,hogy cipésznek a cipője lukas....
Mindegy ...ha minden hang stúdióban kiváló emberek dolgoznának akkor csak remek művek születnének?,??
Na nem ,vannak zsenik és szakemberek....Talán sarkalatos így fogalmazni de mással nem magyarázható a fejlődés...
Csodák pedig nincsenek mondják mások ...
Ja és olyan ,hogy nem hívő olyan sincs .....Mert amikor zuhan a gép mindenki fohászkodik... :smile53: (ne próbáld ki)
Mindegy mondanivalóm rövidre zárom ,mert fogy az unicum az üvegből......
Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek !
Szeretetet és nem gyűlölködést egymás iránt,(vagy legalább elnézést ) ezen a fórumon is !
Azért mert mások vagyunk és nem értünk mindenben egyet, még szeretjük a zenét és a jó filmeket....
Üdv

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

gyongyhalas írta:
2019.12.27., pén. 19:37

Igazad .....
Azért volt egy Leonardo..... Aki meghaladta a korát.... majd pár száz év középkor.....Tudósok mérnökök nélkül..
Érdekes nem ??
Egyébként ha nem hiszel a csodákban lelked rajta....
Csak a régmúlt mérnökei és tudósai is sokszor a különc véleményből szültek nagy dolgokat.....Vagy nem Így látod ?
Verne könyvein csodálkoztam a világra.....Te talán nem?
Ő tudós mérnök volt ????
Na mindegy ezért mondtam igazad vagyon Boldog Új évet neked...
Ha az a kérdés, szerintem vannak-e csodák? Vannak. Sokszor érzem, fentről a Mama és a Papa vigyáznak rám. Tök komolyan mondom. Ilyen értelemben van egy saját belső hitem, ami az enyém, nem tartozik és nem vonatkozik másra.
Rengeteg olyan ember van, aki meghaladja a korát, messze nem csak műszaki területen. Nekem az egyszerűen érthetetlen, mikor az általad is említett nagyon komoly emberek, akik mögött eszméletlen mennyiségű és mértékű tudás van, egymás tudását kiegészítve felépítenek dolgokat, beleteszik az egész életüket, energiájukat, mindent, és arra azt mondják az ezo topic okosai, semmit se tudnak a világ működéséről, bezzeg ők. Meg a kivételek, meg a többi hülyeség. Bocsánat! Igen, vannak azok az emberek, akik komoly dolgokat visznek végbe technikai értelemben most is, talán dogmákat cáfolnak meg, de nézd el nekem, hogy nem hiszek abban, hogy ez az AVX-es ezo topicban törénik meg, de még csak nem is a schallwandos embernél.
A másik problémám, hogy azt várják az ezo emberek, hogy legyenek tiszteletben tartva, de nem csak ők maguk (szerintem ez amúgyis megvan), hanem amiket kitalálnak, megéreznek, adott esetben meghallanak, miközben ők az emberiség összes eddig összegyűjtött tudományát pocskondiázzák, ahol tudják. Talán ez is érdekes, nem?
A megismerésnek sok útja van. Tény, hogy a tudományos az melós, nem elég tologatni, ragasztgatni, képzelegni, munkát, időt, energiát kell beletenni. Ráadásul ott elérni valamit, felfedezni valami újat, ami a tudományos értelembe vett módon publikálható, az sajnos nagyon komoly erőfeszítést igényel. Meg lehet egoközpontúan képzelegni. Én hallom, én érzem, én látom. Bocsánat, ez egy nagy semmi. Persze, meg lehet osztani, az internet lehetőséget ad rá, nincs lektorálás, nincs semmilyen tartalmi szűrő. Biztos lesz valaki/lesznek valakik akik egyet fognak érteni, bármit írok. Ha olyan stílusban és igényességgel írja, mint Hosszu, akkor pláne. Rohadt jó olvasni, komolyan, mai napig szoktam a blogján. Egyik se működött nálam, de érdekes ahogy ír, érdekes ahogy leírja amit megél, de számomra ennyi.
Abban a pillanatban, hogy ezeket a dolgokat amikről itt szó esik, mindig, mindehol reprodukálni tudja valaki, onnantól ez valami lesz és kikerül ebből a topicból.
És ahogy azt sokszor írtuk, a legrosszabb, amikor valamilyen vélt hatást próbálnak tudományosan megmagyarázni, holott ez az ezo topic, tehát erre nemhogy szükség nem lenne, hanem egyenesen lehetetlen, és ugye ezek a magyarázatok úgy is szoktak sikerülni. Egyszerűen nem kell a tudományba kapaszkodni, ha ellene akarunk dolgozni.
Az egész élmény kérdés az agyi folyamatok következménye, ennek egy kis szelete az a külső inger, amit hanghullámok keltenek, amik a fülünkbe jutva, stb, stb... Egyszerűen az emberek képesek különböző pszichés állapotokba kerülni a hétköznapok során is anélkül, hogy bármi történne. Ül az ipse, 3 hete nem tud megírni egy verset, egy nótát, csak szenved, nem történik az égvilágon semmi és "kigurul belőle" egyszercsak, sőt, nem tudja abbahagyni, nem eszik, nem iszik, csak jön kifelé a tartalom. Most vonatkoztassunk el, hogy bizonyos agyi gátakat egyesek biokémiai vegyületekkel nyitnak ki. A lényeg az, hogy az ember hangélményét megannyi dolog befolyásolja.
Hangmérnökök, akik a hangokból élnek, sokszor dolgoznak a hangon sok órát, ami a végén nagyon tetszik nekik, aztán másnap miután felkel, visszajátsza és törli az egészet a fenébe. A hang nem változott, hidd el, meg a bitek se a merevlemezen. Csoda történt? Lótúrót.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

asebestyen írta:
2019.12.27., pén. 19:27
gyongyhalas írta:
2019.12.27., pén. 19:08


Sziasztok!

Sok sok készülék után ...sok sok év után...
A személyes tapasztalatom az az ,hogy nem a készülékben van a hiba !
Volt olyan időszakom mikor nem hallottam egy kábel cseréjét vagy csak alig....Milyen "szép idők" is voltak. Fiatalabban jó hallással...
Csak mosolygok azokon most már és magamon is egykoron..
Készülékek ilyen és olyan mivoltáról csak annyit mikor volt eladtam mert rosszul szólt ,majd évekkel később vendégségbe volt egy ugyanolyan készülék és már csodát csinált.....
Na akkor hogy is van ez ?
Én már óvakodok a markáns vélemény nyilvánításoktól ! Talán az elmúlt évek hatása vagy butulok erősen.
Mindenesetre érdekes de voltak tudós emberek akik annó azt mondták a föld lapos ja és aki nem így látta ..máglyára vele....Akkor az elit iskolában a legjobb tudású emberektől tanultak.......
Most már tudjuk gömbölyű a föld ...nekünk könnyű mert látjuk láthatjuk ....de akkoriban tiszteletem azoké akik nem látva ,,,,már tudták az igazat..... Hit tudomány összefonódott és gyilkolt sok esetben.....
Ma már ez elképzelhetetlen ugye ? Bár ma, mintha a tudomány emberei alakulnak hitbeli fanatikusokká !!
Na csínján az agarakkal uraim ,mert pár évtized és láthatunk egy más dimenziót ! Vagy visszahúzhatunk még egy pár évet anélkül ,hogy megmagyaráznánk láttatnánk egy két dolgot.
Egyébként az igaz,hogy a kicsi woddooo is az nem csak a nagy ....Mert akkor bármelyikünknél vannak furcsa dolgok...
Mindez személyes vélemény ...Ne próbálj meggyőzni ...Inkább azt mondom igazad van !
Ez egy ilyen fórum....
Üdv
Ezt nézzéttek, csodát teszek, beidézek egy rosszul idézett választ. Ez egy csoda, ne próbáljon senki meggyőzni, inkább azt mondom, igaza van!
Nekem a repülés egy csoda, fogalmam sincs hogy terveznék egy repülőgépet, ami felszáll, fent is marad amíg akarom és leszáll magától, mikor én nem látok semmit a szélvédőn, persze mindezt teljes luxusban. Ez máshogy nem lehet, ez egy csoda. Valaki addig próbálkozott a lila ködben, míg sikerült neki, kis biszbaszt rakosgathatott jobbról balra, színekkel próbálkozhatott, filozofálhatott rajta, átadta magát a repülés képzeletének és egyszercsak... Máshogy nem lehetett. Sose a tudósok jönnek rá semmire, mindig a zavarosban halászók találnak rá véletlenül hogy - hogy nem...
Vagy minden egy csoda, amihez nem értünk. :rolleyes:
Igazad .....
Azért volt egy Leonardo..... Aki meghaladta a korát.... majd pár száz év középkor.....Tudósok mérnökök nélkül..
Érdekes nem ??
Egyébként ha nem hiszel a csodákban lelked rajta....
Csak a régmúlt mérnökei és tudósai is sokszor a különc véleményből szültek nagy dolgokat.....Vagy nem Így látod ?
Verne könyvein csodálkoztam a világra.....Te talán nem?
Ő tudós mérnök volt ????
Na mindegy ezért mondtam igazad vagyon Boldog Új évet neked...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

gyongyhalas írta:
2019.12.27., pén. 19:08


Sziasztok!

Sok sok készülék után ...sok sok év után...
A személyes tapasztalatom az az ,hogy nem a készülékben van a hiba !
Volt olyan időszakom mikor nem hallottam egy kábel cseréjét vagy csak alig....Milyen "szép idők" is voltak. Fiatalabban jó hallással...
Csak mosolygok azokon most már és magamon is egykoron..
Készülékek ilyen és olyan mivoltáról csak annyit mikor volt eladtam mert rosszul szólt ,majd évekkel később vendégségbe volt egy ugyanolyan készülék és már csodát csinált.....
Na akkor hogy is van ez ?
Én már óvakodok a markáns vélemény nyilvánításoktól ! Talán az elmúlt évek hatása vagy butulok erősen.
Mindenesetre érdekes de voltak tudós emberek akik annó azt mondták a föld lapos ja és aki nem így látta ..máglyára vele....Akkor az elit iskolában a legjobb tudású emberektől tanultak.......
Most már tudjuk gömbölyű a föld ...nekünk könnyű mert látjuk láthatjuk ....de akkoriban tiszteletem azoké akik nem látva ,,,,már tudták az igazat..... Hit tudomány összefonódott és gyilkolt sok esetben.....
Ma már ez elképzelhetetlen ugye ? Bár ma, mintha a tudomány emberei alakulnak hitbeli fanatikusokká !!
Na csínján az agarakkal uraim ,mert pár évtized és láthatunk egy más dimenziót ! Vagy visszahúzhatunk még egy pár évet anélkül ,hogy megmagyaráznánk láttatnánk egy két dolgot.
Egyébként az igaz,hogy a kicsi woddooo is az nem csak a nagy ....Mert akkor bármelyikünknél vannak furcsa dolgok...
Mindez személyes vélemény ...Ne próbálj meggyőzni ...Inkább azt mondom igazad van !
Ez egy ilyen fórum....
Üdv
Ezt nézzéttek, csodát teszek, beidézek egy rosszul idézett választ. Ez egy csoda, ne próbáljon senki meggyőzni, inkább azt mondom, igaza van!
Nekem a repülés egy csoda, fogalmam sincs hogy terveznék egy repülőgépet, ami felszáll, fent is marad amíg akarom és leszáll magától, mikor én nem látok semmit a szélvédőn, persze mindezt teljes luxusban. Ez máshogy nem lehet, ez egy csoda. Valaki addig próbálkozott a lila ködben, míg sikerült neki, kis biszbaszt rakosgathatott jobbról balra, színekkel próbálkozhatott, filozofálhatott rajta, átadta magát a repülés képzeletének és egyszercsak... Máshogy nem lehetett. Sose a tudósok jönnek rá semmire, mindig a zavarosban halászók találnak rá véletlenül hogy - hogy nem...
Vagy minden egy csoda, amihez nem értünk. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

mgus írta:
2019.12.27., pén. 18:27
Aszpirin írta:
2019.12.27., pén. 15:15
Töki írta:
2019.12.27., pén. 14:25
Több alkalommal is megesett, hogy vettem valamit, aminek az ázsiója az egekben volt, a papírforma szerint sem lehetett volna vele mellényúlni, sőt a dizájn is kifogástalan, de miután rendszerbe került és megmutatkozott, hogy ebből nem lesz együttélés - hasított vissza a feladóhoz.
Tényleg sajnálom, ha valaki csupán mások véleményére hagyatkozva, önámítással, hinni akarással vesz Hifi eszközöket.
Lassan mindenki megtanulja, hogy lehetőleg semmit nem venni, amit nem volt alkalmad kipróbálni saját rendszerben. Erre sajnos nincs azonban mindig lehetőség, de a rizikót már azzal is lehet csökkenteni, ha máshol (nem saját rendszerben) sikerül meghallgatni. Ha viszont ez sem jön össze, akkor marad a szerencse vagy az önámítás (utóbbiba az is sokszor bejátszik, hogy az AVX vagy egyéb “szakmai” fórumok szerint nagyon jó a cucc, ”biztos én hallom rosszul”). Ja és végül, de nagyon nem utolsósorban: az önámítás egyenesen arányos az árral amit kiadunk a “hallatlanul” megvett eszközre. Sokszor hetek, hónapok kellenek, amíg belátjuk: ezt bizony bebuktuk, es a zsebünk is fáj, mert nincs bosszantóbb, mint a fölöslegesen elbukott “tanulópénz”. Néha viszont soha nem ismerjük be a tévedést, inkább megtanulunk vele együtt élni. Egy idő után már kifejezetten tetszeni fog. Ez szerintem a vudu-eszközökre is igaz.

Én átéltem már a fenti esetek többségét. Jelentkezzen az a tökéletes hifis, aki nem, soha.
(ja es bizony nálam is “véreztek el” itt a fórumon egekig magasztalt cuccok. Nem a cuccokkal volt baj, csak vagy nekem nem tetszettek, vagy nem volt meg a szinergia a “rendszeremmel”, vagy mindkettő. Egyetlen kivétellel, amely ben egy cucc brutális hibajelenséget produkált - rejtélyes módon csak nálam.)

Sziasztok!

Sok sok készülék után ...sok sok év után...
A személyes tapasztalatom az az ,hogy nem a készülékben van a hiba !
Volt olyan időszakom mikor nem hallottam egy kábel cseréjét vagy csak alig....Milyen "szép idők" is voltak. Fiatalabban jó hallással...
Csak mosolygok azokon most már és magamon is egykoron..
Készülékek ilyen és olyan mivoltáról csak annyit mikor volt eladtam mert rosszul szólt ,majd évekkel később vendégségbe volt egy ugyanolyan készülék és már csodát csinált.....
Na akkor hogy is van ez ?
Én már óvakodok a markáns vélemény nyilvánításoktól ! Talán az elmúlt évek hatása vagy butulok erősen.
Mindenesetre érdekes de voltak tudós emberek akik annó azt mondták a föld lapos ja és aki nem így látta ..máglyára vele....Akkor az elit iskolában a legjobb tudású emberektől tanultak.......
Most már tudjuk gömbölyű a föld ...nekünk könnyű mert látjuk láthatjuk ....de akkoriban tiszteletem azoké akik nem látva ,,,,már tudták az igazat..... Hit tudomány összefonódott és gyilkolt sok esetben.....
Ma már ez elképzelhetetlen ugye ? Bár ma, mintha a tudomány emberei alakulnak hitbeli fanatikusokká !!
Na csínján az agarakkal uraim ,mert pár évtized és láthatunk egy más dimenziót ! Vagy visszahúzhatunk még egy pár évet anélkül ,hogy megmagyaráznánk láttatnánk egy két dolgot.
Egyébként az igaz,hogy a kicsi woddooo is az nem csak a nagy ....Mert akkor bármelyikünknél vannak furcsa dolgok...
Mindez személyes vélemény ...Ne próbálj meggyőzni ...Inkább azt mondom igazad van !
Ez egy ilyen fórum....
Üdv

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2019.12.27., pén. 15:15
Töki írta:
2019.12.27., pén. 14:25
Több alkalommal is megesett, hogy vettem valamit, aminek az ázsiója az egekben volt, a papírforma szerint sem lehetett volna vele mellényúlni, sőt a dizájn is kifogástalan, de miután rendszerbe került és megmutatkozott, hogy ebből nem lesz együttélés - hasított vissza a feladóhoz.
Tényleg sajnálom, ha valaki csupán mások véleményére hagyatkozva, önámítással, hinni akarással vesz Hifi eszközöket.
Lassan mindenki megtanulja, hogy lehetőleg semmit nem venni, amit nem volt alkalmad kipróbálni saját rendszerben. Erre sajnos nincs azonban mindig lehetőség, de a rizikót már azzal is lehet csökkenteni, ha máshol (nem saját rendszerben) sikerül meghallgatni. Ha viszont ez sem jön össze, akkor marad a szerencse vagy az önámítás (utóbbiba az is sokszor bejátszik, hogy az AVX vagy egyéb “szakmai” fórumok szerint nagyon jó a cucc, ”biztos én hallom rosszul”). Ja és végül, de nagyon nem utolsósorban: az önámítás egyenesen arányos az árral amit kiadunk a “hallatlanul” megvett eszközre. Sokszor hetek, hónapok kellenek, amíg belátjuk: ezt bizony bebuktuk, es a zsebünk is fáj, mert nincs bosszantóbb, mint a fölöslegesen elbukott “tanulópénz”. Néha viszont soha nem ismerjük be a tévedést, inkább megtanulunk vele együtt élni. Egy idő után már kifejezetten tetszeni fog. Ez szerintem a vudu-eszközökre is igaz.

Én átéltem már a fenti esetek többségét. Jelentkezzen az a tökéletes hifis, aki nem, soha.
(ja es bizony nálam is “véreztek el” itt a fórumon egekig magasztalt cuccok. Nem a cuccokkal volt baj, csak vagy nekem nem tetszettek, vagy nem volt meg a szinergia a “rendszeremmel”, vagy mindkettő. Egyetlen kivétellel, amely ben egy cucc brutális hibajelenséget produkált - rejtélyes módon csak nálam.)
Ha nincs meg a befogadó képesség az emberben az adott készülék iránt vagy a bizalom hiányzik, bizony sokszor kudarc az adott készülék rendszerbe illesztése. Az a bizonyos szinergia elég fontos tényező, lehet az csak egy szín különbség és már elronthatja az összképet vagy illúziót.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Robici írta:
2019.12.27., pén. 16:52
ZolaBA írta:
2019.12.27., pén. 14:22
De legyünk őszinték, egy ásvány reális műszaki szemlélettel inkább csak ezoterikus, a hallgatóra ható és nem a hangra, eszközökre.
De hát végülis ez a lényeg. Az eszköz is csak eszköz arra, hogy a hallgatóra hasson. :-)
Nekem a csöves monoblokkon van 10-10db kavics, minden kívül látható elkókra pakolva, hegyikristály és rózsakvarc vegyesen, tovább a DAC fa fedlapján 18db még vegyesebb kavics, fajtáikat nem is tudom mind megnevezni ...
Hatása?? Abszolut semmi, zenélésre, zene hallgatás hangulatára teljesen mindegy. Fogdosni, nézegetni tényleg érdekes, de csak mint ásvány és szép gömbölyded csiszolások.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Robici »

ZolaBA írta:
2019.12.27., pén. 14:22
De legyünk őszinték, egy ásvány reális műszaki szemlélettel inkább csak ezoterikus, a hallgatóra ható és nem a hangra, eszközökre.
De hát végülis ez a lényeg. Az eszköz is csak eszköz arra, hogy a hallgatóra hasson. :-)

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

ZolaBA írta:
2019.12.27., pén. 15:25
hollohazi írta:
2019.12.27., pén. 14:56
Azért egy obszidián test ásvány hatásáról van itt egy mérés, ami a stressz index 32%-os csökkenéséről szól többek közt.
https://i1.wp.com/das.raumtuning.info/w ... -Donut.png
Ezt sem cáfolni sem megerősíteni nem szeretném. Viszont beszéljünk picit arról, hogy mit és honnan linkeltél. Ez egy blog. Megnézve kiderül, hogy ez bizony a "Vortex HIFI" gyártó (?) blogja, ahol nem meglepő mód a "Vortex HIFI" termékeit dicsérik... Te pedig a legnagyobb jóindulattal, tökéletesen mindent elhiszel amit leírnak, sőt a jóindulatod által tálalod nekünk hiteles mérés címszóval. Tényleg nem téged bántalak, csak óvatosságra szeretnélek inteni, hogy nem kell mindent elhinni! Az EU-s reklám és fogyasztóvédelmi szabályzások egyenes következménye, hogy a gyártók saját nevükben nem állítanak semmi necceset, mert azt utána igazolniuk kell vagy jön a bünti bám-bám, - e helyett vannak a tesztelések, cikkek, blogok, stb. amit aztán szépen benyal a hifis társadalom hiteles véleménynek, forrásnak, stb...
Nem tudom, honnan vetted ezt a blogot, én egy termékinfo oldalon
https://das.raumtuning.info/?page_id=1971 találtam a Vortex hifi honlapján ezt az EKG mérést, ahol a pulzusszám variabilitás, stresszindex és a teljes kontrollképesség eredményei vannak feltüntetve a hópehely obszidiánfánk hordásakor.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kupecke »

venomer írta:
2019.12.27., pén. 11:34
kupecke írta:
2019.12.26., csüt. 18:47
Vegyük már észre, hogy talán senki sem véletlenül tart ott ahol, hifiben, életben.
Ez a mondat érdekel. Hogy hogyan értetted. A forró kása epicentruma. Ráolvadt a kakaó, lassan ki is hűl. Hidd el, semmi beleállási szándék nincs bennem, csak nem látok mögé, viszont szeretnék.
Pusztán csak arra gondoltam - hitem szerint és kevés tapasztalatom alapján-, hogy nem véletlenek a bolyongások, legyen az kábel, készülék, színes golyók stb. Mindenki ott tart ahol éppen kell, amire neki szüksége van. A konkrét topiktémánál maradva pl a SAL nekem és gondom sokaknak nem e speckó kiegészítők gyártóját jelentette. Somogyit... Nem jött a másik szembe. Most, hogy igen, így sem bújom a honlapját, számomra érdektelen. Ezt továbbvetítve egész életünkre, ugyan így nem véletlen, hogy éppen melyik könyv ragad a kezemhez a boltban és hozza a többit és az sem az, hogy oly budget készülékeket hallgatok már itthon, melyek ha az aláírásomban lennének, talán el sem olvasnák a véleményemet ;).
Valaki írta itt alább, szélsőségesek a vélemények, igen, mi is azok vagyunk, de ha minősítés nélkül írnánk, vagy legalább törekednénk rá, többen aktivizálódnának.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

hollohazi írta:
2019.12.27., pén. 14:56
Azért egy obszidián test ásvány hatásáról van itt egy mérés, ami a stressz index 32%-os csökkenéséről szól többek közt.
https://i1.wp.com/das.raumtuning.info/w ... -Donut.png
Ezt sem cáfolni sem megerősíteni nem szeretném. Viszont beszéljünk picit arról, hogy mit és honnan linkeltél. Ez egy blog. Megnézve kiderül, hogy ez bizony a "Vortex HIFI" gyártó (?) blogja, ahol nem meglepő mód a "Vortex HIFI" termékeit dicsérik... Te pedig a legnagyobb jóindulattal, tökéletesen mindent elhiszel amit leírnak, sőt a jóindulatod által tálalod nekünk hiteles mérés címszóval. Tényleg nem téged bántalak, csak óvatosságra szeretnélek inteni, hogy nem kell mindent elhinni! Az EU-s reklám és fogyasztóvédelmi szabályzások egyenes következménye, hogy a gyártók saját nevükben nem állítanak semmi necceset, mert azt utána igazolniuk kell vagy jön a bünti bám-bám, - e helyett vannak a tesztelések, cikkek, blogok, stb. amit aztán szépen benyal a hifis társadalom hiteles véleménynek, forrásnak, stb...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Töki írta:
2019.12.27., pén. 14:25
Több alkalommal is megesett, hogy vettem valamit, aminek az ázsiója az egekben volt, a papírforma szerint sem lehetett volna vele mellényúlni, sőt a dizájn is kifogástalan, de miután rendszerbe került és megmutatkozott, hogy ebből nem lesz együttélés - hasított vissza a feladóhoz.
Tényleg sajnálom, ha valaki csupán mások véleményére hagyatkozva, önámítással, hinni akarással vesz Hifi eszközöket.
Lassan mindenki megtanulja, hogy lehetőleg semmit nem venni, amit nem volt alkalmad kipróbálni saját rendszerben. Erre sajnos nincs azonban mindig lehetőség, de a rizikót már azzal is lehet csökkenteni, ha máshol (nem saját rendszerben) sikerül meghallgatni. Ha viszont ez sem jön össze, akkor marad a szerencse vagy az önámítás (utóbbiba az is sokszor bejátszik, hogy az AVX vagy egyéb “szakmai” fórumok szerint nagyon jó a cucc, ”biztos én hallom rosszul”). Ja és végül, de nagyon nem utolsósorban: az önámítás egyenesen arányos az árral amit kiadunk a “hallatlanul” megvett eszközre. Sokszor hetek, hónapok kellenek, amíg belátjuk: ezt bizony bebuktuk, es a zsebünk is fáj, mert nincs bosszantóbb, mint a fölöslegesen elbukott “tanulópénz”. Néha viszont soha nem ismerjük be a tévedést, inkább megtanulunk vele együtt élni. Egy idő után már kifejezetten tetszeni fog. Ez szerintem a vudu-eszközökre is igaz.

Én átéltem már a fenti esetek többségét. Jelentkezzen az a tökéletes hifis, aki nem, soha.
(ja es bizony nálam is “véreztek el” itt a fórumon egekig magasztalt cuccok. Nem a cuccokkal volt baj, csak vagy nekem nem tetszettek, vagy nem volt meg a szinergia a “rendszeremmel”, vagy mindkettő. Egyetlen kivétellel, amely ben egy cucc brutális hibajelenséget produkált - rejtélyes módon csak nálam.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

ZolaBA írta:
2019.12.27., pén. 14:22
Töki írta:
2019.12.27., pén. 08:32
Nem látom értelmét véleményt kifejteni (egy tudás/tapasztalás megosztására hivatott fórumon) olyan eszközökről, amikkel nincs működés közbeni tapasztalat.
Ezt a szöveget nagyon jól ismerjük itt a fórumon, rendszeresen felhozza valaki mint tökéletes választ. Ugyanakkor számomra cables mester jolly joker indokára emlékeztet, amikor azzal jött, hogy azért nem lehetett hallani valamit mert az ott lévő hallgató nem akarta, hogy jobban szóljon.

Természetesen nem azt mondom, hogy meghallgatás nélkül bárminek a hatását lehet értékelni! Viszont változatlanul tartom azt a véleményt, hogy igenis, van, amiről pusztán elméletben kellő bizonyossággal el lehet dönteni, hogy nincs érdemi hatása a hangra, csak ezo-misztikumként a hallgatóra hat. Én ide sorolom az üveglapot a villanyóra szekrényben, mert a meglévő átlagos műszaki tudásommal el tudom dönteni, hogy a hatása legfeljebb ezoterikus.
Szeretném hozzátenni, hogy ettől még nem tartom magam trollnak, nem becsülöm le az ezoterikus hatást. Én pl. szeretem az ásványokat, régi vágyam volt egy labradorit, vettem is egyet és rátettem a dac-ra. Az ég világon semmit nem szeretnék állítani a hangra kifejtett hatásáról, egyszerűen csak tetszik és szeretem, hogy ott van, számomra pozitív energia, ami a zenehallgatáshoz kapcsolódik. De legyünk őszinték, egy ásvány reális műszaki szemlélettel inkább csak ezoterikus, a hallgatóra ható és nem a hangra, eszközökre. A nagy különbség szerintem a kettő között, hogy míg az ásványra gondolva érzek egyfajta bizsergést, az üveglapon csak röhögök. De persze simán el tudom fogadni, hogy másnak az üveglap gondolata okoz bizsergést, megveszi, kipróbálja és tetszik neki, stb.
Szóval összegezve, ne kelljen már valamit kipróbálni, ha műszakilag baromság, ezoterikusan meg taszító, csak azért, hogy saját véleményként megmondhassam: "szerintem ha van hatása az csak ezoterikus"...
Azért egy obszidián test ásvány hatásáról van itt egy mérés, ami a stressz index 32%-os csökkenéséről szól többek közt.
https://i1.wp.com/das.raumtuning.info/w ... -Donut.png
Az üveglapról sem mondta senki, hogy közönséges szilícium dioxid, abban sokféle fémoxid, ásványpor is lehet.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Töki »

juliush írta:
2019.12.27., pén. 10:30
Töki írta:
2019.12.27., pén. 08:32
A mai netes vásárlás biztosítja, ha a holmi nem válik be visszaküldhessük, így nem látom hátrányát olyan eszközök kipróbálására, mint amikről Hollóházi ír (nélküle nem is jutott volna a tudomásomra, ezek létezése). Sanszos, hogy nem lesznek rám hatással, mivel eltérő a rendszerünk és talán az érzékelésünk, de ebben az esetben sem fogom Őt minősíteni, megkérdőjelezni, csupán gazdagabb leszek egy személyes tapasztalattal :napsut:
Sajnos, magamat ismerve ez inkább fordulna egyfajta önbeteljesítő jóslatba! Olvasom a lelkes hozzászólásokat, netalán egy fórumtársnál demózva átragad rám lelkesedése, majd mindezeken felbuzdulva több tucat (száz?) euróért megrendelem a cuccokat, napokat töltök izgatott várakozással és további netes kutakodással döntésemet igazolandó, majd mikor megérkeznek a nyilván gyönyörű csomagolásban tálalt eszközök, remegő kézzel bontogatom ki őket, helyezem el a tudományos(nak ható) magyarázatokkal bőven meghintett útmutatók alapján...ezek után várhatok-e mást magamtól, mint elégedett bólogatást, saját vállam veregetését a nagyszerű döntésem alapján és ha hajlandóságot érzek rá, beállni a netes közösségben az evangelizálók sorába!
Ugyanakkor elgondolkoztatónak tartom azt a tényt, hogy bár az ilyen "ezoterikus" jelenségekkel kapcsolatos információ évek óta közkézen forog, egyetlen igazán komoly gyártó sem tett egyetlen pici lépést se abba az irányba, hogy termékeik képességeit ezek felhasználásával fokozzák, holott ez viszonylag költséghatékony megoldás lehetne erre. Nem csomagolnak példának okáért mondjuk az Audio Research erősítők mellé megfelelő poharakat vagy épp színes pöttyöket, golyókat, akármiket.
Szóval jómagam megmaradok a tisztességesen megtervezett és megépített eszközökből összerakott, számomra több mint kielégítő hangzást nyújtó rendszeremnél, inkább hallgatom egyik lemezt a másik után nagy-nagy gyönyörűséggel, minthogy ilyen módon tuningolgatással, folyamatos próbálkozásokkal vesztegessem az időmet (mert időigényes ez, bárki bármit is mond!).

De elfogadom, hogy más igenis hall annyi különbséget és/vagy érez ebben annyi intellektuális kihívást, hogy úgy érezze, megéri ezekkel foglalkoznia! Mindössze a hobbinknak más-más aspektusaira helyezzük a hangsúlyt!
Bizonyára sokaknak nehézséget okoz elfogulatlannak, objektívnek lenni, kivált ha rengeteg júzer ajnároz valamit, hogy az mennyire jó.
Talán e téren szerencsés vagyok. Több alkalommal is megesett, hogy vettem valamit, aminek az ázsiója az egekben volt, a papírforma szerint sem lehetett volna vele mellényúlni, sőt a dizájn is kifogástalan, de miután rendszerbe került és megmutatkozott, hogy ebből nem lesz együttélés - hasított vissza a feladóhoz.
Tényleg sajnálom, ha valaki csupán mások véleményére hagyatkozva, önámítással, hinni akarással vesz Hifi eszközöket.

Az hogy a High End gyártók nem raknak a cuccaikhoz ilyen kütyüket, véleményem szerint semmit se jelent. Minőségi kábeleket, megfelelő elcsatolásokat sem pakolnak a dobozba a készülékekhez, csak ritka esetekben. Tekintve, hogy az emberekben hemzsegnek az előítéletek - jól is teszik.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Töki írta:
2019.12.27., pén. 08:32
Nem látom értelmét véleményt kifejteni (egy tudás/tapasztalás megosztására hivatott fórumon) olyan eszközökről, amikkel nincs működés közbeni tapasztalat.
Ezt a szöveget nagyon jól ismerjük itt a fórumon, rendszeresen felhozza valaki mint tökéletes választ. Ugyanakkor számomra cables mester jolly joker indokára emlékeztet, amikor azzal jött, hogy azért nem lehetett hallani valamit mert az ott lévő hallgató nem akarta, hogy jobban szóljon.

Természetesen nem azt mondom, hogy meghallgatás nélkül bárminek a hatását lehet értékelni! Viszont változatlanul tartom azt a véleményt, hogy igenis, van, amiről pusztán elméletben kellő bizonyossággal el lehet dönteni, hogy nincs érdemi hatása a hangra, csak ezo-misztikumként a hallgatóra hat. Én ide sorolom az üveglapot a villanyóra szekrényben, mert a meglévő átlagos műszaki tudásommal el tudom dönteni, hogy a hatása legfeljebb ezoterikus.
Szeretném hozzátenni, hogy ettől még nem tartom magam trollnak, nem becsülöm le az ezoterikus hatást. Én pl. szeretem az ásványokat, régi vágyam volt egy labradorit, vettem is egyet és rátettem a dac-ra. Az ég világon semmit nem szeretnék állítani a hangra kifejtett hatásáról, egyszerűen csak tetszik és szeretem, hogy ott van, számomra pozitív energia, ami a zenehallgatáshoz kapcsolódik. De legyünk őszinték, egy ásvány reális műszaki szemlélettel inkább csak ezoterikus, a hallgatóra ható és nem a hangra, eszközökre. A nagy különbség szerintem a kettő között, hogy míg az ásványra gondolva érzek egyfajta bizsergést, az üveglapon csak röhögök. De persze simán el tudom fogadni, hogy másnak az üveglap gondolata okoz bizsergést, megveszi, kipróbálja és tetszik neki, stb.
Szóval összegezve, ne kelljen már valamit kipróbálni, ha műszakilag baromság, ezoterikusan meg taszító, csak azért, hogy saját véleményként megmondhassam: "szerintem ha van hatása az csak ezoterikus"...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

juliush írta:
2019.12.27., pén. 10:30
Töki írta:
2019.12.27., pén. 08:32
A mai netes vásárlás biztosítja, ha a holmi nem válik be visszaküldhessük, így nem látom hátrányát olyan eszközök kipróbálására, mint amikről Hollóházi ír (nélküle nem is jutott volna a tudomásomra, ezek létezése). Sanszos, hogy nem lesznek rám hatással, mivel eltérő a rendszerünk és talán az érzékelésünk, de ebben az esetben sem fogom Őt minősíteni, megkérdőjelezni, csupán gazdagabb leszek egy személyes tapasztalattal :napsut:
Sajnos, magamat ismerve ez inkább fordulna egyfajta önbeteljesítő jóslatba! Olvasom a lelkes hozzászólásokat, netalán egy fórumtársnál demózva átragad rám lelkesedése, majd mindezeken felbuzdulva több tucat (száz?) euróért megrendelem a cuccokat, napokat töltök izgatott várakozással és további netes kutakodással döntésemet igazolandó, majd mikor megérkeznek a nyilván gyönyörű csomagolásban tálalt eszközök, remegő kézzel bontogatom ki őket, helyezem el a tudományos(nak ható) magyarázatokkal bőven meghintett útmutatók alapján...ezek után várhatok-e mást magamtól, mint elégedett bólogatást, saját vállam veregetését a nagyszerű döntésem alapján és ha hajlandóságot érzek rá, beállni a netes közösségben az evangelizálók sorába!
Ugyanakkor elgondolkoztatónak tartom azt a tényt, hogy bár az ilyen "ezoterikus" jelenségekkel kapcsolatos információ évek óta közkézen forog, egyetlen igazán komoly gyártó sem tett egyetlen pici lépést se abba az irányba, hogy termékeik képességeit ezek felhasználásával fokozzák, holott ez viszonylag költséghatékony megoldás lehetne erre. Nem csomagolnak példának okáért mondjuk az Audio Research erősítők mellé megfelelő poharakat vagy épp színes pöttyöket, golyókat, akármiket.
Szóval jómagam megmaradok a tisztességesen megtervezett és megépített eszközökből összerakott, számomra több mint kielégítő hangzást nyújtó rendszeremnél, inkább hallgatom egyik lemezt a másik után nagy-nagy gyönyörűséggel, minthogy ilyen módon tuningolgatással, folyamatos próbálkozásokkal vesztegessem az időmet (mert időigényes ez, bárki bármit is mond!).

De elfogadom, hogy más igenis hall annyi különbséget és/vagy érez ebben annyi intellektuális kihívást, hogy úgy érezze, megéri ezekkel foglalkoznia! Mindössze a hobbinknak más-más aspektusaira helyezzük a hangsúlyt!
Hadd tegyek hozzá a véleményedhez, árnyalandó, saját történetem. Én a szabad üvegfelületeimre kerestem megoldást, függönyt nem akartam semmiképp, maradt volna valamiféle fafüggöny , de az hogy nézett volna ki. Ekkor szúrtam ki a SAL kínálatából az öntapadós üvegkorongokat, de mivel soká jött meg, kárpótlásul küldtek hozzá 10 db Trigon Chipet, hogy próbáljam ki azt is. Felraktam a lemezjátszóra, de ugyanúgy, mint az üvegkorongok esetében, nem estem hanyatt.
Nem volt semmiféle egzotikus csomagolás/használt papírdoboz/, semmiféle működési magyarázat, csak egy A4-es ábra, hogy hol használható. Amit tudok a lehetséges "tudományos"magyarázatokról, azt más honlapokról bogarásztam ki.
Az, hogy melyik komoly cég használja fel termékeiben az ezo megoldásokat, Farkas Zsolt tudna hosszú listát mellékelni, de ő már nincs itt.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

hollohazi írta:
2019.12.27., pén. 11:59
Elnézést a pongyola fogalmazásért, ami a tényen nem változtat. Nekem viszont van egy olyan információm, hogy negyven éves korára minden hangmérnök, munkájából kifolyólag "süket lesz".. Nyilván ennek a mondatnak a valóságtartalmát nehéz ellenőrizni a megfelelő hallásvizsgálati jegyzőkönyvek ismerete nélkül. Én viszont előre beismertem, tudva azt, hogy te százszor annyit tudsz erről a témáról, mint én.
Tisztázzuk! A fülünkkel hallunk, de a hangélmény az agyunkban áll össze. A végeredményre nyilván hatással van a közérzetünk, ami befolyásolja az agyunk működését. Az agy néhány paramétert valóban képes korrigálni, de egyáltalán nem mindent. A hangnyomás eltéréseket könnyedén kisimítja, illetve képesek vagyunk egyes hangokat felerősíteni, azokra koncentrálni, vagy éppen lehalkítani, közömbösíteni őket, de pl. a torzítások nagy részét az agyunk sem tudja kizárni. Javaslom neked, e szilárd tények szellemében haladj tovább érvelésedben, vagy egyszerűen csak ne használj (tévesen) jól definiált szakkifejezéseket!

Nem ismerek süket hangmérnököt, sem fiatalt, sem időset. Nem is értem, miért következne a szakmából a halláskárosodás. Én elmúltam 50, de a hallásom sértetlen, még ha nem is mentes az öregedés hatásai alól. Zenészként a színpadon töltött éveim valamennyit rongálhattak a hallásomon, de nem vészes a dolog. A nagyobb koncerteken rendszeresen dolgozó kollégák kapják keményen a hangnyomás dózist, de ma már vannak korrekt védőfelszerelések és utókezelési megoldások is, amikkel a hallásromlás átlagos szinten tartható.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2019.12.27., pén. 11:41
Leírnád tanulságképpen, hogy miként oldódott fel az ellentmondás a fenti tesztnél?
Természetesen le fogom írni, ahogy korábban és többeknek is megígértem. De mivel még mindig vannak benne számomra “szürke foltok” (részek, ahol az elméleti megfontolás helytállósága még alaposabb kutakodást igényel), ezért óvatosan bánok ezzel, mert nem kétlem, hogy darabokra lesz szedve (és ezúttal én leszek a “túloldalon”). Privátban folytattunk egy-két fórumtárssal szakmai jellegű vitát, és a lényeg, hogy már ott tart a dolog: nem elegendő az összefüggésekre bizonyítékot találni, hanem az is megkérdőjeleződött, hogy az ezek által okozott eltérések olyan mértékűek-e, ami hallható az emberi fül számára (és itt - bevallom - el vagyok egy picit akadva, ez már nagyon nem a szakterületem, ezért olyan forrásokra kell hagyatkoznom, amelyek sajnos nem feltétlenül támasztják alá az elmélet szürke foltjait). Szóval türelmet kérnék.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

fapaci írta:
2019.12.27., pén. 10:51
hollohazi írta:
2019.12.27., pén. 10:08
... nem is a fülünkkel hallunk, agyunk mindent képes korrigálni.
Azt hiszem, sokunk számára innen válik feleslegessé e topik olvasása.
Elnézést a pongyola fogalmazásért, ami a tényen nem változtat. Nekem viszont van egy olyan információm, hogy negyven éves korára minden hangmérnök, munkájából kifolyólag "süket lesz".. Nyilván ennek a mondatnak a valóságtartalmát nehéz ellenőrizni a megfelelő hallásvizsgálati jegyzőkönyvek ismerete nélkül. Én viszont előre beismertem, tudva azt, hogy te százszor annyit tudsz erről a témáról, mint én.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2019.12.26., csüt. 18:58

És az, hogy az én tudományos megközelítésem abban a konkrét esetben (nem DAC. hanem USB/SPDIF átalakító) nem felelt meg a saját tapasztalatomnak, még nem jelenti azt, hogy a tudományos/mérnöki szemléletű megközelítés trollkodás, pusztán csak annyit, hogy nem volt helyes az elméletem (konkrétan figyelmen kívül hagyott dolgokat). Az pedig, hogy ezt be is ismertem, ráadásul önként, felvállalva azt, hogy ezentúl mindig érvként használják fel ellenem (tévesen), egyáltalán nem jelenti azt, hogy a gondolkodásmódom megváltozna.

Én abban látom ennek az ezo témakörnek a fontosságát, hogy miután eleget csóváltuk a fejünket hitetlenkedve elkezdünk gondolkodni a megoldáson. Mert az ezo jelenségeknek van magyarázata, csak nem ismerjük. Ha megfejtjük kifehérednek ezek a területek, többet tudunk az audióról.

Leírnád tanulságképpen, hogy miként oldódott fel az ellentmondás a fenti tesztnél?

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

kupecke írta:
2019.12.26., csüt. 18:47
Vegyük már észre, hogy talán senki sem véletlenül tart ott ahol, hifiben, életben.
Ez a mondat érdekel. Hogy hogyan értetted. A forró kása epicentruma. Ráolvadt a kakaó, lassan ki is hűl. Hidd el, semmi beleállási szándék nincs bennem, csak nem látok mögé, viszont szeretnék.
fapaci írta:
2019.12.27., pén. 10:51
Azt hiszem, sokunk számára innen válik feleslegessé e topik olvasása.
Vagy a hifizés alfája ez a jelenség.
istvan01 írta:
2019.12.27., pén. 11:05
mind el lehet hajigálni.
IT-bulváros szinten már ma is itt az ufótechnika, jelenleg a csontrezgetős szuperterméknél tartunk, van, aki tényleges új technológiaként tekint rá. Jellemzően tinédzserek és a hallgatózást felületesebben közelítők, meg a kik a legyártott termékeket a lehető legpicsásabb értelemben kütyünek hívják (nem állítom, hogy nem nekik van igazuk, bár nekem fáj a szó). Gondolj bele, aki mobiltelefonon és hordozható blútúsz kihangosítón növekedik, annak minden rack formátumú doboz irreveláns, nem létezik vagy hülyeség. ohyes.gif Azt akarom csak mondani, hogy belemerülési szintek kérdése ez az egész. Fórumon kívül és belül egyaránt. Szinteken belül lehet oldalirányú ízlés(érzelmi) különbség.

Szeretnék panaszt tenni a fórumvezetőségnél súlyos befolyásoltság miatt. A biztonsági kód nagysága hatással van már előre a beírt szöveg fennköltségi mutatójára. Beépített vudu!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2019.12.27., pén. 10:51
hollohazi írta:
2019.12.27., pén. 10:08
... nem is a fülünkkel hallunk, agyunk mindent képes korrigálni.
Azt hiszem, sokunk számára innen válik feleslegessé e topik olvasása.
Pedig egyre közeledünk a tisztán agyhullámok általi információ és természetesen a zene befogadási (felfogási) technológiához ... ahhoz pedig az eddigi hifi zenejátszó technikákat mind el lehet hajigálni. Vannak közöttünk néhányan (ufonauták) akik erre már felkészültek és képesek erre, csak éppen a hirtelen váltástól még féltik az emberiséget, lassan adagolják... Ja-ja, ne hogy emiatt robbanjon az információs világháború ... :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

hollohazi írta:
2019.12.27., pén. 10:08
... nem is a fülünkkel hallunk, agyunk mindent képes korrigálni.
Azt hiszem, sokunk számára innen válik feleslegessé e topik olvasása.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”