Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
piskatorisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.04.15., csüt. 13:34
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: piskatorisz »


Üdvözlet mindenkinek !
 
Szeretném kiérni a hozzáértő emberek véleményét,egy kapott lemezjátszómhoz keresek tűt vajon milyet érdemes venni a "piacon" MM vagy a hírős MC -s valóban jóbb lehet? Melyiknek lehet jó dinamikája valaki ezt valaki azt dicséri ?

Avatar
Drumagick
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 20:41
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Dunatetétlen

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Drumagick »


NJ_!
 
Köszönöm a tippet, utánanézek!
A kar a lejátszó gyári eredetije, SME rendszerű, ha jól tudom a kifejezést (cserélhető shelles). Este tudok képet feltölteni, ha az segít valamit.
Eladó: Core Audio prototípus monoblokkok

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Még mindig nem tudom milyen hangszedőt volna érdemes választanom ehhez a Thorens TD-126 Mk3/SME 3009 S2 összeállitáshoz.Az erősítőm egy integrált Yamaha A-S2000 tud MC-t és MM-t is.   


a Benz hangszedőkkel Nekem nincs tapasztalatom, de elég impresszívek ...
 
egy költségtakarékos MM megoldás a 3009 improved-hez, amely passzol hozzá -és SZVSZ érdemes a figyelemre:
 
orig. Shure M97xE + JICO SAS N97HE stylus (csere)
 
http://www.lpgear.com/Merchant2/merchan ... HN097HESAS
 
... a többi pedig már a Yamaha MM-fokozatán (is) múlik, (amelyet szintén nem ismerek) ... :kiraly:

Drumagick,
nem tudom milyen a Lenco-n a KAR, de a Shure M97xE-nél maradva, Ezt a kombinációt már korábban ajánlottam, Itt körbenézhetsz; lásd. fent!
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
Drumagick
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 20:41
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Dunatetétlen

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Drumagick »


Sziasztok!
 
Hangszedő választásban kérném a segítségeteket. Az aláírásomban szereplő Lencohoz keresek valamit, ami illene a rendszerbe hangzás és nem utolsó sorban ár szempontjából. A lemezjátszó Alisca moddos, ott a Shure M97xE hangszedőt ajánlották hozzá, de azt nem kaptam sehol. Aztán egy másik kereskedő a Goldring 2200-ast ajánlotta, de arra is tavaly november óta várok.
Szóval érdemes várnom valamelyikre, vagy vegyek mást, mondjuk az itt már többször ajánlott Denon DL-160-ast?
Eladó: Core Audio prototípus monoblokkok

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


1.csoport, triplanar, sme, grandezza, stb. (fix headshellel és karszárral)

Csak a pontosság kedvéért: az SME többféle kart is gyárt cserélhető headshell-lel.
http://www.sme.ltd.uk/content/Pickup-arms-1308.shtml

:kiraly:
Köszönöm a figyelmet, lemaradt az V (vagy a IV)!
az ÖRÖK hármas 'összevetésben', a triplanarVII, az smeV és a graham phantomII b14...
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


1.csoport, triplanar, sme, grandezza, stb. (fix headshellel és karszárral)

Csak a pontosság kedvéért: az SME többféle kart is gyárt cserélhető headshell-lel.
http://www.sme.ltd.uk/content/Pickup-arms-1308.shtml

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »

köszi...ez kimerítő válasz volt számomra:-) :kiraly:
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Szerintem semmilyen! Vizslattam a két kar közötti különbséget, a mechanikai méreteik megyegyeznek, a kar anyagában, és a karcsapágyban lehet különbség.Gábor majd megmondja a frankót. Üdv, SFI

Innéttől kezdve két világ választhatja el a két kart. Az egyik a kar anyagától a másik a csapágytól. És ezt még ragozhatjuk: a karcső geometriája (falvastagság, profil...), a shell anyaga......
Két ránézésre közel azonos kar hangja közt óriási különbségek lehetnek.

:kiraly:
 
sőőt, ha CSAK annyi a különbség két kar között, hogy az egyiken cserélhető a headshell, míg a másikon fix...nos, számottevő különbségek érhetőek el a karok képességeiben +/-
 
>

A cserélhető headshell inkább -/+? Persze elsősorba hangminőség érdekel nem a praktikum...

1.csoport, triplanar, sme, grandezza, stb. (fix headshellel és karszárral)
2.csoport, micro seiki, graham, stb. (cserélhető karszárral, de együtt a headshellel)
3.csoport, audiocraft, lustre, technics, saec, exclusive, fidelity research, stb. (cserélhető karszárral és cserélhető headshellel)
…anélkül, hogy bármire rábeszélnélek, a kérdés mindig az, Kinek és Milyen viszonyok között Jobb illetve fontosabb a variábilitás? a variáblitás ugye nem önmagában való praktikusság, hanem valamilyen célt szolgál, mégpedig a finomhangolás egy eszköze; általánosan:
- Nekem és a hozzám hasonlóknak, akik több hangszedővel rendelkeznek, és mindig keresik a jobb és jobb megszólalást, azaz elszánt kísérletezők, főleg a 3. csoport;
- azoknak, akiknek 1db hangszedőjük van és keresik hozzá az optimális hangkart, és nem is érdekli őket a kísérletezés, azoknak főleg az 1.csoport, esetleg a 2.;
- Azoknak pedig, akiknek 1-2db hangszedőjük van, és érdekli őket a kísérletezés és a hangszedő x hangkar párosból kihozható legjobb előadás(minőség), azoknak érdemes megfontolni a 3.csoportot, de a 2.csoportot mindenképpen…
megj., egyik verzió sem zárja ki, hogy az 1.csoportból kerüljön ki egy (Számunkra, és sokak számára is ideális párosítás, lásd. triplanar x universe, grandezza x takeda, stb.)
 
kisebb kategóriákban Ez mennyire szignifikáns? A fizika és a matematika szignifikáns, maximum az (előadás)minőségben nem olyan drámaiak a változások…de az árak sem annyira drámaiak!
 
miért?
azért, mert nagyon sok más szempont mellett amely a hangkar x hangszedő viszonyt determinálja, kiemelt szerepet játszik az első LINK a hangszedő vonatkozásában a hangkar felé; maga a headshell, annak anyaga, súlya, rigiditása, stb. véleményem szerint, a roppant fontos akusztikai körülményeket félretéve, a rendszerek leggyengébb láncszemei a transducerek, azaz a hangszedő és a hangszóró(k), amelyek elektronikus jel és mechanikus mozgás között konvertálnak (persze transducer még a mikrofon is a felvételeknél, illetve a vágófej az LP vágásnál…) Itt az eleve kevésbé akkurátus eszközöknél, azaz a hangszedőnél és a hangszóróknál, (részemről) nincs kompromisszum. A fix headshell pedig kompromisszum...
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


Szerintem semmilyen! Vizslattam a két kar közötti különbséget, a mechanikai méreteik megyegyeznek, a kar anyagában, és a karcsapágyban lehet különbség.Gábor majd megmondja a frankót. Üdv, SFI

Innéttől kezdve két világ választhatja el a két kart. Az egyik a kar anyagától a másik a csapágytól. És ezt még ragozhatjuk: a karcső geometriája (falvastagság, profil...), a shell anyaga......
Két ránézésre közel azonos kar hangja közt óriási különbségek lehetnek.

:kiraly:
 
sőőt, ha CSAK annyi a különbség két kar között, hogy az egyiken cserélhető a headshell, míg a másikon fix...nos, számottevő különbségek érhetőek el a karok képességeiben +/-
 
>

A cserélhető headshell inkább -/+? Persze elsősorba hangminőség érdekel nem a praktikum...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Szerintem semmilyen! Vizslattam a két kar közötti különbséget, a mechanikai méreteik megyegyeznek, a kar anyagában, és a karcsapágyban lehet különbség.Gábor majd megmondja a frankót. Üdv, SFI

Innéttől kezdve két világ választhatja el a két kart. Az egyik a kar anyagától a másik a csapágytól. És ezt még ragozhatjuk: a karcső geometriája (falvastagság, profil...), a shell anyaga......
Két ránézésre közel azonos kar hangja közt óriási különbségek lehetnek.

:kiraly:
 
sőőt, ha CSAK annyi a különbség két kar között, hogy az egyiken cserélhető a headshell, míg a másikon fix...nos, számottevő különbségek érhetőek el a karok képességeiben +/-
 
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
krizsi_l
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2007.08.24., pén. 21:36
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Tamási
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: krizsi_l »


Szerintem semmilyen! Vizslattam a két kar közötti különbséget, a mechanikai méreteik megyegyeznek, a kar anyagában, és a karcsapágyban lehet különbség.Gábor majd megmondja a frankót. Üdv, SFI

Innéttől kezdve két világ választhatja el a két kart. Az egyik a kar anyagától a másik a csapágytól. És ezt még ragozhatjuk: a karcső geometriája (falvastagság, profil...), a shell anyaga......
Két ránézésre közel azonos kar hangja közt óriási különbségek lehetnek.

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 65

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SFI »


Szerintem semmilyen! Vizslattam a két kar közötti különbséget, a mechanikai méreteik megyegyeznek, a kar anyagában, és a karcsapágyban lehet különbség.
Gábor majd megmondja a frankót. Üdv, SFI
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
CruisHeR
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2008.02.24., vas. 14:48
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Bonyhád

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: CruisHeR »


Ugy mar tenyleg eleg huzos :S Sajnos eleg messze lakok, de megprobalok valami ismerost keriteni aki elhozna nekem. Ezen a cimen  lehetne atvenni? 
Szent István krt. 12. I. em. 4/a
Budapest
1137

Igen.

Most latom, hogy van Akito kar is. Szokott lenni hasznaltba is ilyen? Nekem most LVX van rajta, de gondolkodtam rajta, hogy esetleg lecserelnem Akitora. Mekkora merteku lenne a valtozas?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ugy mar tenyleg eleg huzos :S Sajnos eleg messze lakok, de megprobalok valami ismerost keriteni aki elhozna nekem. Ezen a cimen lehetne atvenni? 
Szent István krt. 12. I. em. 4/a
Budapest
1137

Igen.

Avatar
CruisHeR
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2008.02.24., vas. 14:48
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Bonyhád

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: CruisHeR »


Sziasztok! 
Linn Axishoz keresek olajat. Hol lehetne MO-on szerezni olyat ami jolenne bele?

Limar Audió Kft (AA_HG). Magam a fekete, azaz grafitos olajra szavaznék.

Épp most érkezett belőle. (fogyóáru, ahogy a szíj is)
2000 Ft egy kis flakon.
Több utántöltésre elegendő a tányér csapágyba.
Utánvéttel is elküldjük. De úgy nem igazán éri meg, mert a postaköltség többe kerül, mint az olaj.

Ugy mar tenyleg eleg huzos :S Sajnos eleg messze lakok, de megprobalok valami ismerost keriteni aki elhozna nekem. Ezen a cimen lehetne atvenni?
 
Szent István krt. 12. I. em. 4/a
Budapest
1137

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Linn Axishoz keresek olajat. Hol lehetne MO-on szerezni olyat ami jolenne bele?

Limar Audió Kft (AA_HG). Magam a fekete, azaz grafitos olajra szavaznék.

Épp most érkezett belőle. (fogyóáru, ahogy a szíj is)
2000 Ft egy kis flakon.
Több utántöltésre elegendő a tányér csapágyba.
Utánvéttel is elküldjük. De úgy nem igazán éri meg, mert a postaköltség többe kerül, mint az olaj.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Linn Axishoz keresek olajat. Hol lehetne MO-on szerezni olyat ami jolenne bele?

Limar Audió Kft (AA_HG). Magam a fekete, azaz grafitos olajra szavaznék.

Avatar
CruisHeR
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2008.02.24., vas. 14:48
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Bonyhád

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: CruisHeR »


Sziasztok!
 
Linn Axishoz keresek olajat. Hol lehetne MO-on szerezni olyat ami jolenne bele?

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Egy jó termék, jól propagálva = fogyás, az ár lebegtetésének lehetőségével! Nos ezt (ott és most) kihasználják!

Igen, ez lehet magyarázat, de engem akkor is meglep az ár ilyen irányú mozgása...

Ne lepjen meg!
csak nyugodtan legyél Rá felkészülve...!
:kiraly:
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Egy jó termék, jól propagálva = fogyás, az ár lebegtetésének lehetőségével! Nos ezt (ott és most) kihasználják!

Igen, ez lehet magyarázat, de engem akkor is meglep az ár ilyen irányú mozgása...

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


nem vagyok kereskedő, de azért visszakérdezek; az Ortofonra gondolsz?
Igen.
 
Másoknak is ajánlottam, és az általam mondott ár, valahogy sohasem stimmel amikor utánanéznek... :kiraly:

Én annyira a piaci Ár változásokat nem figyelem, de köztudott, hogy ami relatíve nagyobb mennyiségben fogy ott, - néhol, itt-ott-amott, lásd. a Williamthakker-nél például - fluktuálnak az árak. Egy jó termék, jól propagálva = fogyás, az ár lebegtetésének lehetőségével! Nos ezt (ott és most) kihasználják!
 
egyébként, említés szintjén, az alábbi MM hangszedők mind jó választások:
 
http://www.lpgear.com/Merchant2/merchan ... AGAOKACART
 
http://www.lpgear.com/Merchant2/merchan ... AGAOKACART
 
http://cgi.ebay.com/Ortofon-M20FL-Super ... 1c0de49d49
 
http://cgi.ebay.com/Ortofon-M20E-Super- ... 5d26ecd5bd
 
http://cgi.ebay.com/Pickering-XSV3000-C ... 1e5b62ddbb
 
http://cgi.ebay.com/Andante-P-76-MM-Pho ... 19bb25b021
 
http://cgi.ebay.com/Empire-1080-LT-1080 ... 5d27e2dfb1
 
http://cgi.ebay.com/Empire-1000-ZE-X-tu ... 1c0ff55697
 
http://cgi.ebay.com/AZDEN-YM-P50VL-MOVI ... 27afb77204
 
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... AQ:US:1123
 
http://www.turntableneedles.com/T4P-car ... _1869.html
 
http://cgi.ebay.com/Signet-tk10ml-Cartr ... 4a9ebdcf2b

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
krizsi_l
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2007.08.24., pén. 21:36
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Tamási
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: krizsi_l »


De erre a része gondoltam.

Ha nem ér össze semmivel ne csinálj vele semmit, hagyd úgy ahogy van. Ha pedig zárlat veszéllyel fenyeget forraszd le, húzz rá egy vékony műanyag csövet és forraszd vissza. Óvatosan kell bánni az efajta vezetékekkel, túlmelegítve a műanyag szigetelés könnyen megolvad, vissza szalad a vezetéken.
Ha jól sejtem ez a vezeték nem megy végig a karban, valahol csatlakozik a karkábel és ez merevnek tűnő vezeték. Az ebay-ról linkelt drót a kar belsejébe való. Jó esetben ilyen/ilyesmi fut végig a hangszedőtől a csatlakozóig, de elég gyakran toldják a kartő közelében.
A kar belsejében vezetéket cserélni eltérő módon ugyn, de nem kis kaland. Szvsz hagyd ki.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


nem vagyok kereskedő, de azért visszakérdezek; az Ortofonra gondolsz?
Igen.
 
Másoknak is ajánlottam, és az általam mondott ár, valahogy sohasem stimmel amikor utánanéznek... :kiraly:

Avatar
Wrichar10
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.02.13., szomb. 18:57
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Wrichar10 »


Nem tudom normálisan lefényképezni az említett vezetéket mert nincs megfelelő minőségű fényképező eszközöm amivel jó minőségben tudnék makrófelvételeket rögzíteni.
 
De erre a része gondoltam.
 

http://i39.tinypic.com/de1o2q.jpg]http://i39.tinypic.com/de1o2q.jpg


 
A fehér színű vezeték külseje olvadt meg.Azt kellene cserélni.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Kérdezném tisztelettel egy kereskedőtől:Mi történik mostanság a hangszedő piacon???
Ugyanis, ami egy hónapja 99€ volt, az két hete már 120€, és mára már 139€.
Más területen is ilyen meredek áremelkedés van?

nem vagyok kereskedő, de azért visszakérdezek; az Ortofonra gondolsz?
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”