Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »



További kérdésem lenne:- Hogy kell beállítani az antiskatingot?  Megnéztem a "you tube"-on is a vonatkozó videót, de ott is csak az volt, hogy egy üvegtányérra tegyük a tűt, és se ki, se be, akkor jó. Elolvastam a megtalált ángílus szövegeket is, de nem lett világosabb, minek alapján mondja NJ, hogy  –20-25%-al kevesebbet állít be mint a javasolt? Miért pont annyival ? A mérőlemez melyik track-ja szolgál ennek a beállítására és mi a módja mérőlemezzel?
Köszi.

Na, így lehet jól félrevezetni az embereket. Az üvegtányért a lehető leggyorsabban felejtsd el.
A skating erő ugye egy a tányér középpontjának irányába mutató erő, ami abból ered, hogy a kar forgástengelye és a tű között húzott egyenes nem érintő irányú, szöget zár be. Így a súrlódási erő, ami a barázdában csúszó tű és a barázda fala között keletkezik, nem csak érintő irányú, hanem befelé mutató komponenssel is rendelkezik. Ezért antiscating erő nélkül a tű nagyobb erővel nyomja a barázda belső falát. Ezt hivatott kompenzálni a kifelé mutató antiscating erő.
 
A súrlódási erő a BARÁZDA FALA ÉS A TŰ VELE ÉRINTKEZŐ FELÜLETE között keletkezik.
Nem pedig a tű hegye és egy üveglap között.
 
Így tökéletesen félrevezető és főként KÁROS beállítást eredményez, ha üvegtányérral állítod be az antiscating erőt. Aki tönkre akarja tenni a lemezeit, hangszedőjét, használja bátran az üvegtányéros módszert.
 
Mérőlemezzel legáltalánosabb esetben a 315 Hz-es növekvő barázda amplitúdójú jelek szolgálnak az antiscating erő beállítására.
40-50-60-70-80-90-100-110-120 mikrométeres amplitudók szoktak a lemezen lenni.
Igazából nem az a lényeg, hogy még mit képes lekövetni a hangszedő, hanem az, hogy a füllel hallható követési hibából eredő torzítás jó közelítéssel egyszerre jelenjen meg a jobb és a bal csatornában.
 
Léteznek bonyolultabb mérőjelek is, de azok kiértékeléséhez már oszcilloszkóp szükséges.

Ez az üveglapos megoldás, állandóan felüti a fejét, különböző fórumokon már többször kiigazítottam én is...:foto:

Ez egy ELMEBAJ !!!!! Már 78-ban a Degrell megírta, hogy TILOS !!!!!
 
Barázda nélküli lemezfelületen a tű csak egy pontban érintkezik a lemezzel, ezért így nem szabad sem a skating-erőt mérni, sem kiegyenlíteni.
 
 
Szóval én se értem ezt az üvegtányéros bulit.

DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Hátha ez segít. 
Oszcilloszkópon egyszerűen ellenőrizhető a skatingkiegyenlítés pontossága is, a mérőlemez 400Hz 0dB szintű sztereo barázdája 45° helyzetű egyenest, vagy az egyenestől legalábbis szimmetrikus eltéréseket kell mutasson. Végül a hangszedő követési képességét három sávban ellenőrzik. A mély tartományban a 400 és 4000Hz-es, a közepes hangokét az 1000 és 1500Hz-es frekvenciapórokkal, míg a magas hangok követési képességét 10,8kHz-es hangimpulzuscsomagokkal (burst) ellenőrzik.
 


Na, alakul ez.
 
Tehát a horizontális eltérítést az egyik csatornára adom, a vertikálist a másikra, a trigger mindegy...
Így már rém egyszerű. :foto:
Kipróbálom.
Köszi !
 
Juteszembe:
A burst jelek fel/lefutása siralmas. Kb. 4-5 periódus alatt éri el az amplitudó maximumot. Gondolom, a rögzített jelek, nem ilyenek...
Nálatok hogy néznek ki ezek a jelek? Hogy kellene (a valóságban) kinéznie ?
Feltennétek egy képet róla?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én Clearaudio lemezt rendeltem de még nem jött meg :foto:
Meg talán fejhallgatóval jobban belehet fülelni

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



A "fülre" történő beállítás az én esetemben halott ügy...


Ne becsüld alá a saját képességeidet.
Nagyon egyértelműen hallható a követési hiba az egyik, vagy mindkét csatornából.

Kedves Gábor,
Köszönöm a bizalmat, :foto: de a fülemen kívül, a többi hangtechnikai berendezésem is erősen korlátozza a lehetőségeimet, hogy "fülre" állítsam be.
 
Látni, viszont látok...
 
Nem kérem, hogy részletesen fejtsd ki a beállítás mikéntjét itt a fórumon a kedvemért... (bár a többi, kevésbé képzett fórumos miatt, nem lenne haszontalan...)
Egy link BŐVEN elég volna. Ha magyarul van, az nem baj, de az angollal is megküzdök valahogy. (német stb. ne legyen)...
Te honnét "tanultad" meg a beállítás NEM fülre történő módját ?
A régi magyar SLPD 19134 számú lemez megfelel, vagy csak egy Ortofon stb. lemez jó hozzá? Ha igen, melyik ?
 
Köszi.

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


További kérdésem lenne:- Hogy kell beállítani az antiskatingot?  Megnéztem a "you tube"-on is a vonatkozó videót, de ott is csak az volt, hogy egy üvegtányérra tegyük a tűt, és se ki, se be, akkor jó. Elolvastam a megtalált ángílus szövegeket is, de nem lett világosabb, minek alapján mondja NJ, hogy  –20-25%-al kevesebbet állít be mint a javasolt? Miért pont annyival ? A mérőlemez melyik track-ja szolgál ennek a beállítására és mi a módja mérőlemezzel?
Köszi.

Na, így lehet jól félrevezetni az embereket. Az üvegtányért a lehető leggyorsabban felejtsd el.
A skating erő ugye egy a tányér középpontjának irányába mutató erő, ami abból ered, hogy a kar forgástengelye és a tű között húzott egyenes nem érintő irányú, szöget zár be. Így a súrlódási erő, ami a barázdában csúszó tű és a barázda fala között keletkezik, nem csak érintő irányú, hanem befelé mutató komponenssel is rendelkezik. Ezért antiscating erő nélkül a tű nagyobb erővel nyomja a barázda belső falát. Ezt hivatott kompenzálni a kifelé mutató antiscating erő.
 
A súrlódási erő a BARÁZDA FALA ÉS A TŰ VELE ÉRINTKEZŐ FELÜLETE között keletkezik.
Nem pedig a tű hegye és egy üveglap között.
 
Így tökéletesen félrevezető és főként KÁROS beállítást eredményez, ha üvegtányérral állítod be az antiscating erőt. Aki tönkre akarja tenni a lemezeit, hangszedőjét, használja bátran az üvegtányéros módszert.
 
Mérőlemezzel legáltalánosabb esetben a 315 Hz-es növekvő barázda amplitúdójú jelek szolgálnak az antiscating erő beállítására.
40-50-60-70-80-90-100-110-120 mikrométeres amplitudók szoktak a lemezen lenni.
Igazából nem az a lényeg, hogy még mit képes lekövetni a hangszedő, hanem az, hogy a füllel hallható követési hibából eredő torzítás jó közelítéssel egyszerre jelenjen meg a jobb és a bal csatornában.
 
Léteznek bonyolultabb mérőjelek is, de azok kiértékeléséhez már oszcilloszkóp szükséges.

Ez az üveglapos megoldás, állandóan felüti a fejét, különböző fórumokon már többször kiigazítottam én is...

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »



Igazából nem az a lényeg, hogy még mit képes lekövetni a hangszedő, hanem az, hogy a füllel hallható követési hibából eredő torzítás jó közelítéssel egyszerre jelenjen meg a jobb és a bal csatornában.
 
Léteznek bonyolultabb mérőjelek is, de azok kiértékeléséhez már oszcilloszkóp szükséges.

Köszönöm a segítséget, de az első résszel már tisztában vagyok, még ha ez nem is látszik a megnyilvánulásaimból...
 
No, ez az utolsó mondat érdekelne igazán !
A "fülre" történő beállítás az én esetemben halott ügy...
 
Tárolós oszcilloszkóp 50MHz-ig, 2 csatornáig nem gond.
De van néhány kisebb tudású oszcilloszkópom is.
A kezelése sem okoz gondot...

Hátha ez segít.
 
Oszcilloszkópon egyszerűen ellenőrizhető a skatingkiegyenlítés pontossága is, a mérőlemez 400Hz 0dB szintű sztereo barázdája 45° helyzetű egyenest, vagy az egyenestől legalábbis szimmetrikus eltéréseket kell mutasson. Végül a hangszedő követési képességét három sávban ellenőrzik. A mély tartományban a 400 és 4000Hz-es, a közepes hangokét az 1000 és 1500Hz-es frekvenciapórokkal, míg a magas hangok követési képességét 10,8kHz-es hangimpulzuscsomagokkal (burst) ellenőrzik.
 
:foto:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Végigolvastam a fórumot.306 oldal...
Ráment 5 teljes napom húsvéttal, hétvégével, éjjel nappal.
De mostmár sok mindenkit "ismerek". 
A 65-70. oldaltól még "keményebb" lett, mint az első 230 oldal volt...
Azt hiszem, végeztem a lemezjátszó akadémia első szemeszterével.  :lol!:
 
Kijegyzeteltem a legfontosabbnak gondolt linkeket (kedvencek), hozzászólásokat.
Nagyon jó lenne egy kivonatos linktár. Rengeteg olyan információ van itt a fórumon, ami egyszerűen veszendőbe megy, mert nincs ember (rajtam kívül), aki végigolvasna 306 oldalt egy info megszerzéséért. Nem azért mert lusta, hanem azért, mert nem is tudja, hogy egyáltalán van..., illetve, hogy mit kell keresnie? A keresőt is akkor lehet jól használni, ha tudom, mit akarok keresni.
Sok felesleges kérdést tettem én is fel, amit nyilván nem csináltam volna, ha tudom, hol érem el az info-t?
 
 
További kérdésem lenne:
- Hogy kell beállítani az antiskatingot?  Megnéztem a "you tube"-on is a vonatkozó videót, de ott is csak az volt, hogy egy üvegtányérra tegyük a tűt, és se ki, se be, akkor jó. Elolvastam a megtalált ángílus szövegeket is, de nem lett világosabb, minek alapján mondja NJ, hogy  –20-25%-al kevesebbet állít be mint a javasolt? Miért pont annyival ? A mérőlemez melyik track-ja szolgál ennek a beállítására és mi a módja mérőlemezzel?
Köszi.


Én nem olvasnék vissza mindent, de ugye Nem Én linkeltem azt a youtube videot?
:foto:
 
elektrorudi,
mennyivel egyszerűbb lenne az élet(em), ha úton útfélen nem nyitnék kis kapukat a – legjobb – beállításra vonatkozóan.
:lol!:
kicsit olyan ez, mint a bűvész, aki felkéri a hallgatóságot, hogy Ne a kezét figyeljék (tehát amit csinál), hanem azt amit mond. Ezzel viszont most az a baj, hogy kimondtam a sajátos manuális csökkentést (pl. és akár 20-25% -os eltérés)…de mentségemre legyen, hozzátettem, akkor is és most is újra, Számodra (elsősorban és elsőre mindenképpen), a mérőlemezt ajánlom. Mellé pedig egy remek (női) énekhangos pl. Ella Fitzgerald Mono LP-t, mondjuk az ’I Love Paris’-t fülkontrollra, és ’viszontlátásra’…
no mindegy…
 
HG implemetációjából kiindulva, azt továbbvíve, össze fogom foglalni a Lényeget…
 
addig is olvasgasd Victor Khomenko (BAT) remek esszéjét a témában:
(AA, Vinyl Asylum Triplanar szekció)
http://www.audioasylum.com/audio/vinyl/ ... 74644.html
 
megj.,
Nem ide teszem majd a választ, hanem a Future Table topicba!
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



A skating erő ugye egy a tányér középpontjának irányába mutató erő, ami abból ered, hogy a kar forgástengelye és a tű között húzott egyenes nem érintő irányú, szöget zár be.
A tangenciális karoknál a kar "forgáspontja" és a tű között húzott egyenes jó közelítéssel érintő irányú, így nem képződik scating erő, így antiscating erőt sem kell alkalmazni. (egy gonddal kevesebb a lemezjátszó beállításánál)

Ezt sem értem igazán:
Miért nem használják a tangenciális karokat?
Az az érv, hogy "a vezérlés hiányosságai miatt ott is van szöghiba", kissé sántít.
A leggagyibb vezérlésnél is legalább 1-2 nagyságrenddel kisebb a szöghiba, mint a hagyományos karnál. ... és az ebből adódó torzítás is ugyan így csökken (néztem a szöghiba/torzítás grafikonokat, táblázatokat is).
A "kar rezonancia" is egészen máshogy alakul.
... Pl. a Revox-nál, ahol szinte nincs is kar.
 
Ennek ellenére az élvonalbeli lejátszók között, ha jól emléxem, összesen egy volt tangenciális karral szerelve.
Az összes többi ilyen próbálkozás a DIY kategóriába tartozik...

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Linn Basik LV X kar ellensúlyába lehet venni külön gumiperselyt?Elvan öregedve és ilyen ragadós,nyulós valami van a gumi helyén elég nehézkes igy beállitgatni. :foto:


Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A "fülre" történő beállítás az én esetemben halott ügy...


Ne becsüld alá a saját képességeidet.
Nagyon egyértelműen hallható a követési hiba az egyik, vagy mindkét csatornából.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Igazából nem az a lényeg, hogy még mit képes lekövetni a hangszedő, hanem az, hogy a füllel hallható követési hibából eredő torzítás jó közelítéssel egyszerre jelenjen meg a jobb és a bal csatornában.
 
Léteznek bonyolultabb mérőjelek is, de azok kiértékeléséhez már oszcilloszkóp szükséges.

Köszönöm a segítséget, de az első résszel már tisztában vagyok, még ha ez nem is látszik a megnyilvánulásaimból...
 
No, ez az utolsó mondat érdekelne igazán !
A "fülre" történő beállítás az én esetemben halott ügy...
 
Tárolós oszcilloszkóp 50MHz-ig, 2 csatornáig nem gond.
De van néhány kisebb tudású oszcilloszkópom is.
A kezelése sem okoz gondot... :foto:

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A skating erő ugye egy a tányér középpontjának irányába mutató erő, ami abból ered, hogy a kar forgástengelye és a tű között húzott egyenes nem érintő irányú, szöget zár be.
A tangenciális karoknál a kar "forgáspontja" és a tű között húzott egyenes jó közelítéssel érintő irányú, így nem képződik scating erő, így antiscating erőt sem kell alkalmazni. (egy gonddal kevesebb a lemezjátszó beállításánál)

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


További kérdésem lenne:- Hogy kell beállítani az antiskatingot? Megnéztem a "you tube"-on is a vonatkozó videót, de ott is csak az volt, hogy egy üvegtányérra tegyük a tűt, és se ki, se be, akkor jó. Elolvastam a megtalált ángílus szövegeket is, de nem lett világosabb, minek alapján mondja NJ, hogy –20-25%-al kevesebbet állít be mint a javasolt? Miért pont annyival ? A mérőlemez melyik track-ja szolgál ennek a beállítására és mi a módja mérőlemezzel?
Köszi.

Na, így lehet jól félrevezetni az embereket. Az üvegtányért a lehető leggyorsabban felejtsd el.
A skating erő ugye egy a tányér középpontjának irányába mutató erő, ami abból ered, hogy a kar forgástengelye és a tű között húzott egyenes nem érintő irányú, szöget zár be. Így a súrlódási erő, ami a barázdában csúszó tű és a barázda fala között keletkezik, nem csak érintő irányú, hanem befelé mutató komponenssel is rendelkezik. Ezért antiscating erő nélkül a tű nagyobb erővel nyomja a barázda belső falát. Ezt hivatott kompenzálni a kifelé mutató antiscating erő.
 
A súrlódási erő a BARÁZDA FALA ÉS A TŰ VELE ÉRINTKEZŐ FELÜLETE között keletkezik.
Nem pedig a tű hegye és egy üveglap között.
 
Így tökéletesen félrevezető és főként KÁROS beállítást eredményez, ha üvegtányérral állítod be az antiscating erőt. Aki tönkre akarja tenni a lemezeit, hangszedőjét, használja bátran az üvegtányéros módszert.
 
Mérőlemezzel legáltalánosabb esetben a 315 Hz-es növekvő barázda amplitúdójú jelek szolgálnak az antiscating erő beállítására.
40-50-60-70-80-90-100-110-120 mikrométeres amplitudók szoktak a lemezen lenni.
Igazából nem az a lényeg, hogy még mit képes lekövetni a hangszedő, hanem az, hogy a füllel hallható követési hibából eredő torzítás jó közelítéssel egyszerre jelenjen meg a jobb és a bal csatornában.
 
Léteznek bonyolultabb mérőjelek is, de azok kiértékeléséhez már oszcilloszkóp szükséges.


Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Végigolvastam a fórumot.
306 oldal...
Ráment 5 teljes napom húsvéttal, hétvégével, éjjel nappal.
De mostmár sok mindenkit "ismerek".
A 65-70. oldaltól még "keményebb" lett, mint az első 230 oldal volt...
Azt hiszem, végeztem a lemezjátszó akadémia első szemeszterével. :foto:
 
Kijegyzeteltem a legfontosabbnak gondolt linkeket (kedvencek), hozzászólásokat.
Nagyon jó lenne egy kivonatos linktár. Rengeteg olyan információ van itt a fórumon, ami egyszerűen veszendőbe megy, mert nincs ember (rajtam kívül), aki végigolvasna 306 oldalt egy info megszerzéséért. Nem azért mert lusta, hanem azért, mert nem is tudja, hogy egyáltalán van..., illetve, hogy mit kell keresnie? A keresőt is akkor lehet jól használni, ha tudom, mit akarok keresni.
Sok felesleges kérdést tettem én is fel, amit nyilván nem csináltam volna, ha tudom, hol érem el az info-t?
 
 
További kérdésem lenne:
- Hogy kell beállítani az antiskatingot? Megnéztem a "you tube"-on is a vonatkozó videót, de ott is csak az volt, hogy egy üvegtányérra tegyük a tűt, és se ki, se be, akkor jó. Elolvastam a megtalált ángílus szövegeket is, de nem lett világosabb, minek alapján mondja NJ, hogy –20-25%-al kevesebbet állít be mint a javasolt? Miért pont annyival ? A mérőlemez melyik track-ja szolgál ennek a beállítására és mi a módja mérőlemezzel?
Köszi.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


Még mindig DL103....
 
http://wood-body.de
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Harminc éve hallgatok lemezjátszót, de eddig összesen nem foglakoztam ennyit a beállításával, mint most két nap alatt...  :lol!:

HÁÁÁT, IGEN: NJ fertőző!!!

Asszem (írásait olvasva) sokan szívesen elkapnák azt a fertőzést tőle (az összes tapasztalatával egyetemben...)!Kellemes nyulat mindenkinek


 
:lol!:
 
:foto:

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Linn Basik LV X kar ellensúlyába lehet venni külön gumiperselyt?Elvan öregedve és ilyen ragadós,nyulós valami van a gumi helyén elég nehézkes igy beállitgatni.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Ha azt mondod a VTF-el érdemes még játszani, akkor megteszem.  


Annyi mindent nem sikerült rendesen lefordítanunk magyarra, ezt igen, nem lehetne használni inkább a tűerő szót? :foto:

Rajtam tényleg nem múlna...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Harminc éve hallgatok lemezjátszót, de eddig összesen nem foglakoztam ennyit a beállításával, mint most két nap alatt... 

HÁÁÁT, IGEN: NJ fertőző!!!

Asszem (írásait olvasva) sokan szívesen elkapnák azt a fertőzést tőle (az összes tapasztalatával egyetemben...)!Kellemes nyulat mindenkinek :foto:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor úgy kérdezem hangilag mi a difi a Gilder és egy Wood között... A Wood testesebb hang? Nekem régebben a régi L2 volt és az meleg hangúnak hatott. Igaz az új S széria állítólag már jobb lett... 
Mi is a pontos különbség a ACE és a Gilder közt?

Igen, a Wood testesebb. Felbontásban, dinamikában nincs nagy különbség köztük.
 
A régebbi szériák olcsóbb fatestű hangszedői (L2, Ref) valóban "meleg" hangú hangszedők voltak. Én azoknál az akkori ACE-t, Glidert jobban kedveltem.
 
A mostani széria sokkal nyitottabb, dinamikusabb. Ez érvényes a fatestűekre is.
 
A Glider kicsivel dinamikusabb, talán egy kicsit nagyobb felbontással.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


Kedves AA HG!Itt a fórumon nyíltan kérdezek, hátha információértékkel bír?
A Benz családban a Gilder S L2 és a Ace S L milyen viszonyban van? Vagy a Gilder inkább a  Wood S L faház nélkül?

Igen, a Glider inkább egy Wood faház nélkül.
Bár felépítésben nagyon hasonlatos minden Benz, azért az apróbb részletekben vannak a különbségek. És a hangszedők végleges behangolásában is. Egy kész hangszedőnél nagyon sok minden függ a beállításokon.
A legdrámaibb különbség a Ruby-nál kezdődik, amikor a tekercstest egy rubin lapka a szokásos mágnesezhető tekercstesthez képest.
De mint minden ház nélküli hangszedő ez sem annyira testes hangzású, mint a különböző házakba rakott hangszedők. A házzal, a zárt, vagy félig nyitott üreggel sokat lehet hangolni egy hangszedő hangzásán - ízlés szerint.

Akkor úgy kérdezem hangilag mi a difi a Gilder és egy Wood között... A Wood testesebb hang? Nekem régebben a régi L2 volt és az meleg hangúnak hatott. Igaz az új S széria állítólag már jobb lett...
 
Mi is a pontos különbség a ACE és a Gilder közt?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »


Harminc éve hallgatok lemezjátszót, de eddig összesen nem foglakoztam ennyit a beállításával, mint most két nap alatt... :foto:

HÁÁÁT, IGEN: NJ fertőző!!!

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


5. VTF=1,0 antiskating=1,0 v=352mm/s


Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


5. VTF=1,7 antiskating=2,2 v=352mm/s
Közben láttam, hogy a beszakadás a lemez egyenetlensége miatt van elsősorban.
Illetve, hogy nem tudja lekövetni.


Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


4. VTF=1,0 antiskating=1,0 v=282mm/s


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”