Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: s4tch »

fapaci írta:
2024.03.03., vas. 10:28
...saját építésnél meg figyelni szoktam a diszperzióra (amiről nagyon ritkán esik szó, a legtöbben csak tengelyben vizsgálódnak).
...
Egy tipikus hangsugárzó irányítottság:

Dispersion.jpg
Erről jut eszembe, hogy mostanában feldobott a youtube egy csatornát, ahol a pali diszperziót is mér, ránézésre nem is egyszerű eszközzel:
klippel.png

A német klippel eszközeit használja; nekem teljesen új volt a módszer. Ebből a videóból jön a screenshot:


youtu.be/-Nxv_mCEAGY


Klassz lenne, ha többen publikálnának hasonlót.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

pärt írta:
2024.03.03., vas. 21:14
További változó a képletben, hogy a magassugárzók ribbonok és el vannak tolva oldalra a doboz középvonalától. A ribbonok korlátozottabb horizontális diszperziója miatt amúgy is kizárt a hallgatási hely felé beforgatott szögtől túlzottan eltérni. Az eltolt magasugárzók pedig számomra kezdetben meglepő módon nem akkor hoztak jó eredményt, amikor a dobozok külső oldalához közeli pozícióban voltak, hanem mikor belül, ezzel mintegy tovább csökkentve a bázistávolságot, tehát a fent említett 1,30-hoz képest csak kb. 1,20 körülire. Gondolom, ennek az lehet az oka, hogy így kevésbé szórnak rá az oldalfalakra, mindenesetre sokkal megfoghatóbb, pontosabb lett a hang.
A ribbonoknak nem a horizontális, hanem a vertikális diszperziójuk a korlátozottabb, legalábbis ha rendeltetésszerűen, függőlegesen helyzetben van a szalag. Offset elrendezésű hangsugárzókat gyártók közül pl az ATC is a belső oldalon ajánlja használni a magasokat. Érdekes lehet ennek a pontos miértje, de valószínűleg dobozéldiffrakciós okokra vezethető vissza.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.03.03., vas. 21:14
fapaci írta:
2024.03.03., vas. 10:28

Valami ilyesmire akartam kilyukadni tegnapi kérdésemmel, de nem haraptatok rá. Nagyon helyszínfüggő, hol mi lesz a megfelelő elhelyezés.
Tegnap nem voltam harapási helyzetben, mert a Bükkben túráztam, meg amúgy is egy magamra kiszabott topik diétán voltam. Ma reggel a túristaházban átfutottam a heti termést, de elolvasni nem merném ezt a Necronomicont. :P

Nálam a szoba nem épp kedvező adottságai miatt - hosszú, keskeny, egyik oldalán tetőtéri ferde sík - eleve adott, hogy túl nagy távolságra nem rakhatóak egymástól a dobozok, de a tologatás, forgatás végül még ehhez mérten is közeli pozíciót hozott. Hátsó faltól kb. 1 méterre, oldalfalaktól kb. 1,1 méterre vannak, a középpontjaik közt pedig csak kb. 1,30 van, bár ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy ha nem is közeltéri távolságról hallgatom, de ahhoz nagyon közeli pozícióban, mindenesetre semmiképp sem abban a bizonyos tankönyvszagú egyenlő oldalú háromszög felállásban. Mögöttem pedig több méterre van a hátsó fal. Ennél távolabb rakva egymástól a dobozokat hamar megjelenik a lyuk a zenészek közt, ami a halálom, és a falak is kezdenek sokkal jobban beleszólni a hangzásba. További változó a képletben, hogy a magassugárzók ribbonok és el vannak tolva oldalra a doboz középvonalától. A ribbonok korlátozottabb horizontális diszperziója miatt amúgy is kizárt a hallgatási hely felé beforgatott szögtől túlzottan eltérni. Az eltolt magasugárzók pedig számomra kezdetben meglepő módon nem akkor hoztak jó eredményt, amikor a dobozok külső oldalához közeli pozícióban voltak, hanem mikor belül, ezzel mintegy tovább csökkentve a bázistávolságot, tehát a fent említett 1,30-hoz képest csak kb. 1,20 körülire. Gondolom, ennek az lehet az oka, hogy így kevésbé szórnak rá az oldalfalakra, mindenesetre sokkal megfoghatóbb, pontosabb lett a hang.

Ezt a hosszú litániát csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, adott szoba esetén mennyi tényező befolyásolja, hogy egyáltalán van-e értelme akár sorvezetőnek is használni egy gyári ajánlást.
a magasak kisebb bázistávolsága mindig jobb sztereót eredményez. avantagde trio is ilyen, hogy a magasak nem középen vannak (normál,nem a Classico) és ott is volt, aki elkövette. hogy úgy tette le, hogy a magasak voltak kint. Azal kezdtük, hogy hangfalcsere, egyből sokkal jobb lett. a térpozícióért és sztereóért ez felel legjobban, ez a kritikus és nehezbben illeszthető sáv. ezeket kell közeleb temni, ha ilyen a kialakítás.p (meg a szoba behatárolja, De egyszer valami képen láttam a sobozaidat, azok jól vannak letéve. még tán meg is jegyeztem. de lehet. csak akartam :D

na. ez a jó, de ha adnak egy szettet, azzal a feltétellel, hogy csak fordítva használhatom, egye-fene, megoldom.

Kép
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pärt írta:
2024.03.03., vas. 21:14

Az eltolt magasugárzók pedig számomra kezdetben meglepő módon nem akkor hoztak jó eredményt, amikor a dobozok külső oldalához közeli pozícióban voltak, hanem mikor belül, ezzel mintegy tovább csökkentve a bázistávolságot, tehát a fent említett 1,30-hoz képest csak kb. 1,20 körülire.
Ezek szerint a két doboz nem egyforma, hanem tükörszimmetrikusak, egymás tükörképei.
Szerencsés helyzet, a legtöbb gyártó az asszimetrikus elrendezésű dobozaikból képes volt csak egyformát gyártani, így azok nem lettek egymás tükörképei.
Igaz, ez a polémia régebben volt kérdés, manapság a keskeny frontos dobozoknak már szinte kizárólag a középtengelyében vannak a hangszórók.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

fapaci írta:
2024.03.03., vas. 10:28

Valami ilyesmire akartam kilyukadni tegnapi kérdésemmel, de nem haraptatok rá. Nagyon helyszínfüggő, hol mi lesz a megfelelő elhelyezés.
Tegnap nem voltam harapási helyzetben, mert a Bükkben túráztam, meg amúgy is egy magamra kiszabott topik diétán voltam. Ma reggel a túristaházban átfutottam a heti termést, de elolvasni nem merném ezt a Necronomicont. :P

Nálam a szoba nem épp kedvező adottságai miatt - hosszú, keskeny, egyik oldalán tetőtéri ferde sík - eleve adott, hogy túl nagy távolságra nem rakhatóak egymástól a dobozok, de a tologatás, forgatás végül még ehhez mérten is közeli pozíciót hozott. Hátsó faltól kb. 1 méterre, oldalfalaktól kb. 1,1 méterre vannak, a középpontjaik közt pedig csak kb. 1,30 van, bár ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy ha nem is közeltéri távolságról hallgatom, de ahhoz nagyon közeli pozícióban, mindenesetre semmiképp sem abban a bizonyos tankönyvszagú egyenlő oldalú háromszög felállásban. Mögöttem pedig több méterre van a hátsó fal. Ennél távolabb rakva egymástól a dobozokat hamar megjelenik a lyuk a zenészek közt, ami a halálom, és a falak is kezdenek sokkal jobban beleszólni a hangzásba. További változó a képletben, hogy a magassugárzók ribbonok és el vannak tolva oldalra a doboz középvonalától. A ribbonok korlátozottabb horizontális diszperziója miatt amúgy is kizárt a hallgatási hely felé beforgatott szögtől túlzottan eltérni. Az eltolt magasugárzók pedig számomra kezdetben meglepő módon nem akkor hoztak jó eredményt, amikor a dobozok külső oldalához közeli pozícióban voltak, hanem mikor belül, ezzel mintegy tovább csökkentve a bázistávolságot, tehát a fent említett 1,30-hoz képest csak kb. 1,20 körülire. Gondolom, ennek az lehet az oka, hogy így kevésbé szórnak rá az oldalfalakra, mindenesetre sokkal megfoghatóbb, pontosabb lett a hang.

Ezt a hosszú litániát csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, adott szoba esetén mennyi tényező befolyásolja, hogy egyáltalán van-e értelme akár sorvezetőnek is használni egy gyári ajánlást.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2024.03.03., vas. 17:48
revox írta:
2024.03.03., vas. 17:19

Akinek az tetszik. hogy szétnyitja, annak a beforgatott nem biztos. hogy bejön. szétnyitva közelebb vagyunk a zenekarhoz, a hátsó falat kiüti a tér. elől keresztezve nem a hátsó falat üti ki, hanem előrejön a színpad kicsit és a sztereót úgy be lehet lőni, amit Rock emleget. hogy bárhol halgatható. a finomságok így jobban kijönnek de nem annyira attraktív, mint nyitva. aki halkan hallgat zenét, annak jonbb, ha előtte keresztezik egymást. aki hangosabban, főleg nagyvolumenő zenét, annak a nyitott jobb.
Még mindig meglepődök, hogy mennyire képben vagy... :D leborulok.gif
egyszer kell kipróbálni :) de nagyon nem is kell semmi extra, csak egy székre leülni közelebb a cucchoz. egyébként kiállításokon is az első sorok nyitva kapják. a hátsók elől keresztezve... többnyire. kivétel. ha extrém be van forgatva, vagy ki van nyitva. pl a németek szerették a tölcséreket nyitni, én inkább rámnézősen, vagy a sok hallgatási hely miat keresztezve. (már, kiállításon, bár itthon is. sokszor elfekszek a sarokkanapén, máskor a szönyegen ülve szerelgetek) De ez mai napig áll. Nemrég voltak itt hallgatózni srácok és meglepődve mondták, hogy a müncheni Shown nem így szólt a tölcsér, keményebben (németesebben).
installal bármit el lehet érni, ha alapvetően nincs sok saját hangja valamelyik berendezésnek és átnyomja magát mindenen.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.03.03., vas. 17:19

Akinek az tetszik. hogy szétnyitja, annak a beforgatott nem biztos. hogy bejön. szétnyitva közelebb vagyunk a zenekarhoz, a hátsó falat kiüti a tér. elől keresztezve nem a hátsó falat üti ki, hanem előrejön a színpad kicsit és a sztereót úgy be lehet lőni, amit Rock emleget. hogy bárhol halgatható. a finomságok így jobban kijönnek de nem annyira attraktív, mint nyitva. aki halkan hallgat zenét, annak jonbb, ha előtte keresztezik egymást. aki hangosabban, főleg nagyvolumenő zenét, annak a nyitott jobb.
Még mindig meglepődök, hogy mennyire képben vagy... :D leborulok.gif

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fapaci írta:
2024.03.03., vas. 10:28
pärt írta:
2024.03.03., vas. 09:15
Minél inkább közelít a sugárzók pozíciója a párhuzamoshoz, annál inkább kell számolni az oldalfalak reflexiójával. Szóval nagyon szobafüggő, hogy hol működnek az ökölszabályok, gyártói ajánlások.
Valami ilyesmire akartam kilyukadni tegnapi kérdésemmel, de nem haraptatok rá. Nagyon helyszínfüggő, hol mi lesz a megfelelő elhelyezés. Az erre vonatkozó gyári ajánlások nagy része csak azért születik meg, mert valamit mondani kell, sok esetben szinte szóról szóra ugyanazt írják, amit a gyakorlatban nem nehéz megcáfolni.

A régebbi 55m2-es szobámban, ahol 6m volt a két oldalfal távolsága, forgathattam szabadon bármelyik dobozomat, 10 fokos módosítás sem okozott nagy változást, a színpad végig stabil maradt, nem közlekedtek a muzsikusok. Ehhez persze hozzátartozik, hogy nagyon régóta nincs gyári hangdobozom, saját építésnél meg figyelni szoktam a diszperzióra (amiről nagyon ritkán esik szó, a legtöbben csak tengelyben vizsgálódnak).

Pár hete egy hobbitárs szobájában arról beszélgettünk zenehallgatás közben, hogy elég fura a színpadkép, középről szinte semmi nem szól, minden ki van tolva a szélekre. Nem volt csoda, a viszonylag keskeny szobában majdnem párhuzamos volt a hangdobozok sugárzási tengelye, bőven a hallgató mögé néztek. De ez inkább engem zavart, a tulajdonosnak tetszett, mert így kapott nagyobb színpadot, ami manapság ugye sokaknál a legfőbb cél lett (sajnos). Csak hát néha a kevesebb a több. Miután befelé forgattam a dobozokat, helyükre kerültek a zenészek a térben és bár a színpad szélessége csökkent kissé, jóval stabilabbá vált a térhatás. Nem tudom, úgy maradtak-e. Ízlések...

A jelenség fizikai háttere szerintem bonyolultabb, mint amikkel magyarázni szokták. A mély- és középsugárzók irányítottsága nem indokolja, hogy érdemi eltérést okozzon pár fokos forgatás, de még a magassugárzók is csak a legfelső oktávban szórnak olyan szűk nyalábban, hogy lényeges mennyiségi következménye legyen az 5-10 fokos elmozdulásnak. Inkább a reflexiók eloszlása okozhatja a különbségeket, főleg akusztikailag kevésbé szerencsés környezetben, mint amit pl. Revox fotóin láthatunk. Ott garantáltan változni fog valami, bármihez is nyúlunk. Egy akusztikailag stabilabb, kiegyensúlyozottabb helyszínen nincs ilyen nagy ingás. Meg a hangdoboz kialakítása, az előlap mérete, a hangszórók elrendezése sem lényegtelen. Itt megint elő lehet hozni a régen minden jobb volt kártyát, mivel a békebeli hangdobozok széles előlapja igencsak más diszperziót eredményezett, mint a mai filigrán tornyok.

Még a HFM korában közkedvelt vizsgálati módszer volt a diszperzió és térhatás ellenőrzésére, hogy zenehallgatás közben forgattuk a fejünket és figyeltük, ettől mennyire változnak az arányok és a térhatás. Egy jó rendszernél csak kis változás érzékelhető, a problémás helyzeteknél viszont borul szinte minden, ha elforgatom a fejem. A módszert ma is használom, esetleg próbáljátok ki!


Egy tipikus hangsugárzó irányítottság:
Ráharaptam volna de estig vendégség volt, nem tudtam íroogatni.
Szóval érdekes ez a beforgatás, mitől függ, hogy beforgatod, mitől nem. van olyan gyártó, aki ajánlja, van, aki nem. Mindent érdemes? Mely sugárzókat igen, melyiket nbem? Csak a helység akusztika miatt érdekes, vagy van egyéb paraméter is?

A hangugárzók diszperziója szintén érdekes téma, de mostanában a keskeny előlapú hangsugárzók miatt kevesebbet goglalkozunk veele. Az én dobozom frotjának szélessége 40 cm, így nyilván befolyásoló tényező a közép ésmmagas hangsugárzók számára. Ezt sok gyártó az előlapra helyezett különböző anyagok felhelyezésével próbálja kezelni, nekem szimpaikusabb az Avalon doboztervezési megoldása, ahol az említett hangszórók körül keskenyedik a doboz.

A fejforgatós rendszer abszlút működik! :smile32:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00
supravox írta:
2024.03.03., vas. 14:56
Rock60 írta:
2024.03.03., vas. 12:49


Úgy nem próbáltad egyáltalán, hogy annyira összeforgatod, hogy 40 - 50 centire eléd nézzenek a hangszórók ?
Bátorság ! :smile49: :D
Ennek a hsz-nak az értelmét még keresem...
Vagy ez valami jópofaság?
Akkor nevetek kicsit.
Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Nem érted mit kérdezek ? - ezt feltételeznem illetlenség lenne - vagy olyan szinten hülyeségnek tartod a kérdésem, hogy úgy csinálsz, mintha nem lenne érthető - az is illetlenség.
De, nem kell fordítanom magyarról magyarra, revox segített értelmezni...
Tehát érdemres megpróbálni, úgy ahogy írtam, hogy kb előtted fél méterrel kereszteződjön az " előlapi merőleges ".
Nem vesztesz vele semmit. annyit semmiképpen, mintha fűnyíróval borotválkoznál. :kapdelm:

Vinkler
Nem tudom miért jó, vagy miért nem, de a hifiben ennél sokkal nehezebben kivitelezhető dolgokkal is kísérletezünk az ügy érdelében.
A fizika kétlem, hogy annyit változott volna, hogy ami régen egy - egy típusnál adott szobaakusztikán működött, az most annyira lehetetlen legyen, attól most tekintsünk el, hogy nálam most is így van beállítva, így a legjobb. / Most rámértem, 65 - 70 cm./
Az ATC - nél, vagy másnál lehet, hogy nem jó, csak annyit mondtam, hogy egy / bátorság / próbát megér... :drum:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2024.03.03., vas. 17:33-kor.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2024.03.03., vas. 17:06
revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00

Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Ez így elég beteg setupnak hangzik. Miért lenne jó? gondolkodik.gif
én nem mondom, hogy csináld :) akinek az tetszik. hogy szétnyitja, annak a beforgatott nem biztos. hogy bejön. szétnyitva közelebb vagyunk a zenekarhoz, a hátsó falat kiüti a tér. elől keresztezve nem a hátsó falat üti ki, hanem előrejön a színpad kicsit és a sztereót úgy be lehet lőni, amit Rock emleget. hogy bárhol halgatható. a finomságok így jobban kijönnek de nem annyira attraktív, mint nyitva. aki halkan hallgat zenét, annak jonbb, ha előtte keresztezik egymást. aki hangosabban, főleg nagyvolumenő zenét, annak a nyitott jobb. nekem pont rám néz, most néztem meg. beállításkor nem használtam semmilyen ökölszabályt, csak fülre lőttem, de pont rám néz. ha ránézek a magasakra, ami egy hosszú hemgerben van (lásd a piros fotót), nem látok semmit, csak az elejét a hangazórónak, se balra, se jobbra nem látom a "hemgert".

ezt csak úgy, itt aztán vanak extrém beforgatások, de ezek így működnek. nekem is előttem 2 méterrel kereszteződik, ami szintén fülre ment.

http://www.fal.gr.jp/gallery/

talán ez a ledurvább
img21_l.jpg
img21_l.jpg (29.02 KiB) Megtekintve 499 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára revox 2024.03.03., vas. 17:22-kor.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2024.03.03., vas. 13:49

szerintem ez a klasszik ajánlás. emlékeim szerint a tölcsérnél is ez a rajz volt és a párhuzamos, lehet választani. kb minden gyártó ezt adja meg. ha nyitsz rajta, általában beülsz a zenekar arcába, akár írhatnám. hogy közé, ha zársz, tisztes távolságból nézed a színpadot.
de az 1,8as hátsó faltávot irígylem :D nekem az lakhatatlanná tenné a szobát (5x5m), de jó dolog,, még kisdobozoknak is.
A hangugárzó mögötti faltávolság is jó, de a hallgatási pozícióban ülve mögöttem még van 6 méter a falig. Na az szerintem legalább annyt számít, lehet többet. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00

Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Ez így elég beteg setupnak hangzik. Miért lenne jó? gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: akvapark »

(...a L'aditeurnek sz egyik bemutatóterme nagyon szép...Nem csoda, Laci építész.) leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

Voyager írta:
2024.03.03., vas. 15:29
alto írta:
2024.03.03., vas. 15:09
revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00


Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Létezik olyan módszer is, hogy extrém módon beforgatod, és beülsz a metszéspontba, egészen közel a hangfalakhoz, lényegében közeltéri lehallgatást megvalósítva. Ezzel a szobaakusztika hatásait jelentősen lehet csillapítani, de persze behoz más problémákat. Nekem sosem jött be.
Sokan (köztük én is) sokat foglakozunk a zeneszoba "hangjával".

Számomra fontos, hogy dedikált helye és pontja legyen a felvételek hallgatásának, mert én szeretek intim közelségbe kerülni a zenével. Egy jól eltalált (egyéni ízlésnek megfelelő) szoba akusztika, páratlan zenei élményt tud nyújtani.

A hangsugárzó és az akusztika szinergiája, az otthon is élvezehető zenehallgatás Achilles sarka.
És a színek, megvilágítás. Kellemes, nyugis színeket szeretem, ami nem vonja el a figyelmet. Világításban kerülöm a hideg izzókat.

Valamikir a L'aditeurnek sz egyik bemutatóterme nagyon szép volt. A hálószobánk tónusát onnan nyúltam :kapdelm:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

revox írta:
2024.03.03., vas. 15:59
supravox írta:
2024.03.03., vas. 15:23
revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00


Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Miért tennék ilyet?
Próbából :) de èn csak fordítottam :D
Azt is el elég jól el tudom képzelni,hogy
a fűnyíró alkalmatlan borotválkozásra.
Nem kell kipróbálnom😁
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

revox írta:
2024.03.03., vas. 16:05
Fapacinak egy kis rémálom :D
Köszi, ezek után ma éjjel inkább ébren maradok. A bringa viszont szép.

GTomi írta:
2024.03.03., vas. 14:31
Fél éve beköltöztem egy lakásba pár évre, ahol a nagyszoba 25 nm.
Annyi kéretlen tanácsot talán megengedsz, hogy a hangdobozok mögötti polcokat told beljebb 30-40 cm! Stabilab térhatást és tisztább felsőbasszus tartományt kapsz munkádért cserébe.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

Fapacinak egy kis rémálom :D
A két sarokba ennyit kér a tölcsér kb... de szönyegfétisem sincs(régebbi képen),hogy annyi van a padlón és hátsó falon.
Ja, abal oldalon az a bicsjkerék nem véletlen, vagyis az egy komplett bicikli, ami kell oda. Cserébe a másik a hátsó falra nem kellene(nincs a fotón) de már nem volt hova tenni és ezek ribancok, csak a szobában vannak jó helyen
03_03_24_03_51_23_4544.jpg
03_03_24_03_51_44_4543.jpg
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

supravox írta:
2024.03.03., vas. 15:23
revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00
supravox írta:
2024.03.03., vas. 14:56


Ennek a hsz-nak az értelmét még keresem...
Vagy ez valami jópofaság?
Akkor nevetek kicsit.
Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Miért tennék ilyet?
Próbából :) de èn csak fordítottam :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »

supravox írta:
2024.03.03., vas. 15:23
revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00
supravox írta:
2024.03.03., vas. 14:56


Ennek a hsz-nak az értelmét még keresem...
Vagy ez valami jópofaság?
Akkor nevetek kicsit.
Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Miért tennék ilyet?
Ahogyan azt írta is. "Bátorságból" :smile29:

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »

alto írta:
2024.03.03., vas. 15:09
revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00
supravox írta:
2024.03.03., vas. 14:56

Ennek a hsz-nak az értelmét még keresem...
Vagy ez valami jópofaság?
Akkor nevetek kicsit.
Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Létezik olyan módszer is, hogy extrém módon beforgatod, és beülsz a metszéspontba, egészen közel a hangfalakhoz, lényegében közeltéri lehallgatást megvalósítva. Ezzel a szobaakusztika hatásait jelentősen lehet csillapítani, de persze behoz más problémákat. Nekem sosem jött be.
Sokan (köztük én is) sokat foglakozunk a zeneszoba "hangjával".

Számomra fontos, hogy dedikált helye és pontja legyen a felvételek hallgatásának, mert én szeretek intim közelségbe kerülni a zenével. Egy jól eltalált (egyéni ízlésnek megfelelő) szoba akusztika, páratlan zenei élményt tud nyújtani.

A hangsugárzó és az akusztika szinergiája, az otthon is élvezehető zenehallgatás Achilles sarka.

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00
supravox írta:
2024.03.03., vas. 14:56
Rock60 írta:
2024.03.03., vas. 12:49


Úgy nem próbáltad egyáltalán, hogy annyira összeforgatod, hogy 40 - 50 centire eléd nézzenek a hangszórók ?
Bátorság ! :smile49: :D
Ennek a hsz-nak az értelmét még keresem...
Vagy ez valami jópofaság?
Akkor nevetek kicsit.
Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Miért tennék ilyet?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: alto »

revox írta:
2024.03.03., vas. 15:17
alto írta:
2024.03.03., vas. 15:09
revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00


Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Létezik olyan módszer is, hogy extrém módon beforgatod, és beülsz a metszéspontba, egészen közel a hangfalakhoz, lényegében közeltéri lehallgatást megvalósítva. Ezzel a szobaakusztika hatásait jelentősen lehet csillapítani, de persze behoz más problémákat. Nekem sosem jött be.
uno_agyas.jpg
:smile29:
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

alto írta:
2024.03.03., vas. 15:09
revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00
supravox írta:
2024.03.03., vas. 14:56


Ennek a hsz-nak az értelmét még keresem...
Vagy ez valami jópofaság?
Akkor nevetek kicsit.
Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Létezik olyan módszer is, hogy extrém módon beforgatod, és beülsz a metszéspontba, egészen közel a hangfalakhoz, lényegében közeltéri lehallgatást megvalósítva. Ezzel a szobaakusztika hatásait jelentősen lehet csillapítani, de persze behoz más problémákat. Nekem sosem jött be.
uno_agyas.jpg
uno_agyas.jpg (42.55 KiB) Megtekintve 516 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: alto »

revox írta:
2024.03.03., vas. 15:00
supravox írta:
2024.03.03., vas. 14:56
Rock60 írta:
2024.03.03., vas. 12:49


Úgy nem próbáltad egyáltalán, hogy annyira összeforgatod, hogy 40 - 50 centire eléd nézzenek a hangszórók ?
Bátorság ! :smile49: :D
Ennek a hsz-nak az értelmét még keresem...
Vagy ez valami jópofaság?
Akkor nevetek kicsit.
Hát,hogy bentebb forgatod, hogy előtted kereszteződjön az előlapi merőldges
Létezik olyan módszer is, hogy extrém módon beforgatod, és beülsz a metszéspontba, egészen közel a hangfalakhoz, lényegében közeltéri lehallgatást megvalósítva. Ezzel a szobaakusztika hatásait jelentősen lehet csillapítani, de persze behoz más problémákat. Nekem sosem jött be.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

Aszpirin írta:
2024.03.03., vas. 14:38
supravox írta:
2024.03.03., vas. 12:11
Én is az ATC ajánlása alapján állítottam be a dobozokat.
Szinte mm-re.
Tűpontos precíz színpad.Csak minden kicsit a 2 hangfal közé szorult.
Aztán vettem a bátorságot és én is kifele forgattam mindaddig míg nem esett szét a hang.
Na ettől picit visszább sokkal élvezetesebb a zenehallgatás.
Amit írtok, hogy a színpad kinyílik és közelebb kerül, ha nyitod a szöget, majd egy adott pont an szétesik, szinte hajszálpontosan úgy írja le az Audio Physic Classic sorozat útmutatója is (katt a képre, remélhetőleg sikerül majd olvashatóra nagyítani). Nekem Classic 20-aim vannak.

Egy idézetet azért kiemelnék, mert szerintem ez teszi korrekté a leírást, ráadásul fontos annak megértésében, hogy a hangfalak befelé forgatásának mértékében is nagy szerepet játszik az egyéni ízlés, illetve érdemes mono felvétellel csinálni, amiben van egy énekhang és csak néhány (kevés) hangszer (tehát lehetőleg ne egy nagyzenekari művel állítsd be a hangfalaid pozícióját), legalábbis ez az AP ajánlása:
When it comes to positioning your loudspeakers, your listening taste plays an important role. To find the ideal position, mono recordings are extremely useful, particularly those with a singing voice and few instruments.
IMG_5969.jpeg
Az emberi hang jó kezdésnek, s kédzrehúzáshoz kell a bonyolultabb zene. Sok installnàl jártunk úgy, már mindrn jónak tüng és egy -kéretik megkapaszkodni- Shamen lemez mutatta meg, hogy még baj van :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”