Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
Perecz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.11.18., pén. 14:15
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Perecz »



Az a HK 630 brutális megépítettségű, már ha erre a régi, dupla trafós változatra gondolsz.
 


 
Szerintem simán lemossa azt a CA-t, és ráadásul ilyen szép vintage cuccot nem sűrűn találni. Együtt még nem hallottam őket, de külön-külön igen, és engem meggyőzött. A phono részét sajnos nem ismerem.


 
Erre gondoltam:
 


Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok, tanácsot kérek,
 
melyiket vennétek:
 
Harman Kardon 630
vagy
Cambridge Audio A 300
 
Rendszer:
 
Mission 731 pro hangfalakhoz, a forrás: Marantz cd48 (ezt ma 5 eFt-rt árulták valahol, én még (viszonylag) isszonyú pénzt fizettem érte). De valószínűleg irány lesz a flac + külső usb-s hangkártya kombó, ha lesz egy kis pénzem rá, illetve lehet, hogy a kb. 300 db-os lp gyűjteményemet is elővenném, tehát a phono is számit valamennyire.
 
Zene:
 
Klasszikus 90 % (ezen belül is főleg Mozart és korábbi), 10 %: jazz + népzene
 
köszi:
 
Perecz


Az a HK 630 brutális megépítettségű, már ha erre a régi, dupla trafós változatra gondolsz.
 


 
Szerintem simán lemossa azt a CA-t, és ráadásul ilyen szép vintage cuccot nem sűrűn találni. Együtt még nem hallottam őket, de külön-külön igen, és engem meggyőzött. A phono részét sajnos nem ismerem.

Avatar
Perecz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.11.18., pén. 14:15
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Perecz »


Sziasztok, tanácsot kérek,
 
melyiket vennétek:
 
Harman Kardon 630
vagy
Cambridge Audio A 300
 
Rendszer:
 
Mission 731 pro hangfalakhoz, a forrás: Marantz cd48 (ezt ma 5 eFt-rt árulták valahol, én még (viszonylag) isszonyú pénzt fizettem érte). De valószínűleg irány lesz a flac + külső usb-s hangkártya kombó, ha lesz egy kis pénzem rá, illetve lehet, hogy a kb. 300 db-os lp gyűjteményemet is elővenném, tehát a phono is számit valamennyire.
 
Zene:
 
Klasszikus 90 % (ezen belül is főleg Mozart és korábbi), 10 %: jazz + népzene
 
köszi:
 
Perecz

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: JENŐ »



Jó reggelt!
Szeretnék segítséget kérni! Kezdő vagyok teljesen. 2db Clatronic LB796 hangfalat akarok valamivel meghajtani, de nem tudom mi lenne a legjobb mint árban mint teljesítményben? Nem akarom széthajtani sem a hangfalakat,de az erősítőt se akarom "szenvedtetni" Ha tudnátok vmit ajánlani azt megköszönném! Üdv: egy lelkes kezdő


 
 
Azonnal csapj le valamelyikre, http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... eivers-70/ ha Én most kezdeném, gondolkodás nélkül vinném a sztereót !!!

Avatar
wildface
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.11.16., szer. 09:02
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: wildface »


Jó reggelt!
Szeretnék segítséget kérni! Kezdő vagyok teljesen. 2db Clatronic LB796 hangfalat akarok valamivel meghajtani, de nem tudom mi lenne a legjobb mint árban mint teljesítményben? Nem akarom széthajtani sem a hangfalakat,de az erősítőt se akarom "szenvedtetni" Ha tudnátok vmit ajánlani azt megköszönném! Üdv: egy lelkes kezdő

Avatar
aKaroly
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.06.11., pén. 02:26
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: aKaroly »



Hallgass megy HIVOX CASTOR-t.
Ha tetszik a hangja, jól jársz vele.
Kiváló az ár-érték aránya.


 
Köszi! És a hangfalról mi a véleményed? 70ft lenne a pár.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Sziasztok.
 
Olyan kérdésem lenne, hogy kb. 70.000 Ft-ig milyen erősítőt ajánlanátok?
 
25m2-es szobában használnám zenehallgatásra, és néha filmnézésre, és számítógépre lenne kötve.
 
Még a hangfal is kérdéses, de nagy valószínűséggel ő lenne majd, mert nagyon olcsón tudnám megszerezni.
My link
 
Eddig a NAD 316 BEE volt a kiszemelt, de elég rendesen felment az ára mostanában, szóval hátha van annál jobb, ennyiért.


 
Hallgass megy HIVOX CASTOR-t.
Ha tetszik a hangja, jól jársz vele.
Kiváló az ár-érték aránya.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Eddig úgy érzem sikerült a helyén kezelnem a rendszerem, alap rendszer, alap kábelek, de azért ebből próbálom a lehető legjobbat kihozni.Bár az Asszony Faktor már nem hisz nekem amikor mondom, hogy " már csak ez kell és tökéletes lesz" , de ezt - utólag belátom hiba volt - akkor mondtam neki, először, amikor azt gondoltam, hogy a Hm erősító mellé elég lesz egy jobb hangfal.
Aztán jött cd lejátszó, sztereo erősítő,kábelek, dac..... :readytoeat:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



A pici finomítás nálam még egy tápkábel lesz, mivel jelenleg a gyári van az erősítőhöz.


A tápkábel cserékkel is érdekes dolgokat lehet tapasztalni.Én pld. már a második tunerembe és cd játszómba építettem IEC aljzatot,hogy normális tápkábellel etessem.Megérte.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Jó,hogy eljutottál erre a pontra.Én is most jutottam el ide egy hangsugárzó cserével-ismét újra tetszik minden hang,helyére került a rendszer szerintem.(Ilyenkor "istenkáromlás" egy kicsit hallgatni a vezérhangyára,hogy hogyan lehetne javítani rajta?Persze ez a mi keresztünk, cipeljük úgy ahogy tudjuk.)


 
A pici finomítás nálam még egy tápkábel lesz, mivel jelenleg a gyári van az erősítőhöz.

Avatar
aKaroly
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.06.11., pén. 02:26
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: aKaroly »


Sziasztok.
 
Olyan kérdésem lenne, hogy kb. 70.000 Ft-ig milyen erősítőt ajánlanátok?
 
25m2-es szobában használnám zenehallgatásra, és néha filmnézésre, és számítógépre lenne kötve.
 
Még a hangfal is kérdéses, de nagy valószínűséggel ő lenne majd, mert nagyon olcsón tudnám megszerezni.
My link
 
Eddig a NAD 316 BEE volt a kiszemelt, de elég rendesen felment az ára mostanában, szóval hátha van annál jobb, ennyiért.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Azért most már azt hiszem találtam egy kellemes tisztást az "erdőben", itt jó ideig meg kell pihennem. De abban is teljesen igazatok lett, hogy ha eljutok oda hogy "zenét" hallgatok és nem készülékeket, akkor mindig lehet egy kicsit finomítani még az adott rendszeren is. Mint korábban írtam eddig háttérzene volt, de szerencsére eljutottam oda, hogy nem cserélgetem a lemezeket hanem végighallgatom, mert minden hang tetszik. Ti írtátok ezt kell elérni. Ehhez nekem nem kellett több 100e ft-os komponens.


Jó,hogy eljutottál erre a pontra.Én is most jutottam el ide egy hangsugárzó cserével-ismét újra tetszik minden hang,helyére került a rendszer szerintem.(Ilyenkor "istenkáromlás" egy kicsit hallgatni a vezérhangyára,hogy hogyan lehetne javítani rajta?Persze ez a mi keresztünk, cipeljük úgy ahogy tudjuk.)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Advance Acoustic lett a Denon helyett? Nem kis lépés lehetett. Belevittünk a rosszba?


Azért most már azt hiszem találtam egy kellemes tisztást az "erdőben", itt jó ideig meg kell pihennem. De abban is teljesen igazatok lett, hogy ha eljutok oda hogy "zenét" hallgatok és nem készülékeket, akkor mindig lehet egy kicsit finomítani még az adott rendszeren is. Mint korábban írtam eddig háttérzene volt, de szerencsére eljutottam oda, hogy nem cserélgetem a lemezeket hanem végighallgatom, mert minden hang tetszik. Ti írtátok ezt kell elérni. Ehhez nekem nem kellett több 100e ft-os komponens.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: KMT »

Advance Acoustic lett a Denon helyett? Nem kis lépés lehetett. Belevittünk a rosszba?

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Majd meg fogod tapasztalni, hogy a jót milyen könnyű megszokni. Szinte észre sem veszed, hogy egy jobb eszközt hallgatsz, de ha visszarakod a gyengébbet, az egyből feltűnik. Arra akarok kilyukadni, hogy ha te élnél együtt azzal a rendszerrel, akkor nagyobb különbségeket hallanál az, és a mostani rendszered közt.


 
Még csak 1,5 hete cseréltem le az erősítőt, de az eddig tapasztaltak alapján teljesen igazad van
 
Az én szintem: csak olvasgatni a fórumon leírt véleményeket és a "kezdő hifi"-ben is csak kérdezni van merszem.

Avatar
kisgest
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.02.04., pén. 19:56
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kisgest »

Köszönöm neked, megnézem a kábelezünk topicot is, hátha okosabb leszek picit, mert egyelőre...

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia!
 
Nehéz kérdés. Szerintem írj egy kb-i árkategóriát.
Sok tapasztalatom nincs, de nálam a noname kábelek utáni Gotham kábelek az itt kapott tanácsok után bejöttek. Szerintem egy próbát megér.Ha bp-i vagy tudok adni meghallgatásra spk hangfalkábelt és GAC3 IC-t ( én jelenleg az Excalibur összeállítással "barátkozom" )Egyébként úgy tudom, hogy a forgalmazóktól is el lehet hozni letét ellenében. Ahogy az eladási topicot nézem nagyon nyomott áron lehet sokak által dicsért kábeleket venni, szerintem érdemes végigolvasnod a kábelezzünk topicot és utána nézni csak az adás-vételt.
Hát tőlem sajnos csak ennyi.

Avatar
kisgest
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.02.04., pén. 19:56
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kisgest »


Sziasztok!
 
Végre van egy kis időm és rögtön segítséget szeretnék kérni a nálam tapasztaltabbaktól. Adott egy nem fiatal, ám nagyon szeretett rendszer és most szeretnék végre minőségi kábeleket venni hozzá. Ehhez kérnék szépen tanácsokat, hogy merre induljak el, az sem baj, ha konkrét (akár innen a fórumról) eladó kábeleket linkelnétek/ajánlanátok. Hangfal és RCA is kellene.
A rendszer:
Marantz PM-80 erősítő
http://audio-database.com/MARANTZ/amp/pm-80-e.html
 
Marantz CD-62 lejátszó
 
Polk Audio SDA SRS falak
http://phoenix.craigslist.org/evl/ele/2522020534.html
 
Jelenleg a közértben is kapható RCA-kat és Somogyi (ne szóljatok ) hangfalkábeleket használok... Szeretnék picit upgradelni a jó irányban és ehhez kérek tőletek instrukciókat.
 
Előre is nagyon köszönöm!

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Még egyszer köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat.
 
Az alap kérdés az volt érdemes-e iec aljazatot rakatni az erősítőmbe.A hangzással, zeneiséggel meg vagyok elégedve és mint sokan írták ez a fontos, azonban a téma kicsit elkanyarodott az erősítőm gyengesége felé.Minden kisebb változtatás nekem eddig pozitív változást hozott, csak ezért kérdeztem rá a csatlakozó cseréjére.
Ami korábban hiányzott az a magas és középtartomány tisztasága kisebb hangerőn ( panelban tekintettel kell lennem a szomszédokra). Ezt a hiányt a dac rendszerbekötése megszüntette.
Sajnos alapból a szoba elrendezése miatt nem ideális helyen vannak a dobozok, de pillanatok alatt oda tudom tenni, a helyét már megtaláltam.A kábelek igen nyomott áron vannak néha a fórumon. Ezen téren sincs tapasztalatom, de az Excalibur kábeleket sokan dicsérték, így én is rászántam magam, hogy meghallgassam és ezek is hoztak változást. Az is lehet, hogy jó a rendszernek, hogy az IC és a hangfalkábel is Excalibur. Az olcsóbb, de jó kábelek terén érdemes nézelődni, ezt tovább lehet adni rövid időn belül.
A digit ic-t ( Audioquest vdm1 )a dac-al együtt vettem, az eladó ezzel használta a hangja nekem tetszik, persze nem egy kategória a Kácsa expert line szériájával, ami nekem a dvd-hez van.
Főleg jazz-t, akusztikus zenét hallgatok, és imádom a kitűnő hangú énekesnőket ( Eva Cassidy, Katie Melua stb.)Erre a zenei vonalra jónak tartom a rendszerem.
 
Ha esetleg volna olyan tapasztalt fórumtárs aki hajlandó lenne szánni rá időt és eljönne egy meghallgatásra (Bp. XX. ker. ) szívesen várom. Kíváncsi lennék egy olyan személy véleményére, aki már több rendszert hallgatott, tesztelt és aki tudja (hallja), hogy milyen az ha az amit hall az "sávhatárolt" stb.


JA még valami eszembe jutott, nálam a Tannoy magas és közép tartományán sokat hozott az átkábelezés, és a csatlakozok cseréje, kondicsere. A mély is tisztult tőle. Érdemes lenne ésszerű határok közt átkábeleztetni, megméretni szakemberrel, mert ez sokat tud dobni a dobozokon. Jó zenehallgatást!

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Még egyszer köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat.
 
Az alap kérdés az volt érdemes-e iec aljazatot rakatni az erősítőmbe.A hangzással, zeneiséggel meg vagyok elégedve és mint sokan írták ez a fontos, azonban a téma kicsit elkanyarodott az erősítőm gyengesége felé.Minden kisebb változtatás nekem eddig pozitív változást hozott, csak ezért kérdeztem rá a csatlakozó cseréjére.
Ami korábban hiányzott az a magas és középtartomány tisztasága kisebb hangerőn ( panelban tekintettel kell lennem a szomszédokra). Ezt a hiányt a dac rendszerbekötése megszüntette.
Sajnos alapból a szoba elrendezése miatt nem ideális helyen vannak a dobozok, de pillanatok alatt oda tudom tenni, a helyét már megtaláltam.A kábelek igen nyomott áron vannak néha a fórumon. Ezen téren sincs tapasztalatom, de az Excalibur kábeleket sokan dicsérték, így én is rászántam magam, hogy meghallgassam és ezek is hoztak változást. Az is lehet, hogy jó a rendszernek, hogy az IC és a hangfalkábel is Excalibur. Az olcsóbb, de jó kábelek terén érdemes nézelődni, ezt tovább lehet adni rövid időn belül.
A digit ic-t ( Audioquest vdm1 )a dac-al együtt vettem, az eladó ezzel használta a hangja nekem tetszik, persze nem egy kategória a Kácsa expert line szériájával, ami nekem a dvd-hez van.
Főleg jazz-t, akusztikus zenét hallgatok, és imádom a kitűnő hangú énekesnőket ( Eva Cassidy, Katie Melua stb.)Erre a zenei vonalra jónak tartom a rendszerem.
 
Ha esetleg volna olyan tapasztalt fórumtárs aki hajlandó lenne szánni rá időt és eljönne egy meghallgatásra (Bp. XX. ker. ) szívesen várom. Kíváncsi lennék egy olyan személy véleményére, aki már több rendszert hallgatott, tesztelt és aki tudja (hallja), hogy milyen az ha az amit hall az "sávhatárolt" stb.


Nagyon örülök, ha segítettünk/hogy segíthettünk. Sok sikert a további fejlesztésekhez, és jó zenehallgatást.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még egyszer köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat.
 
Az alap kérdés az volt érdemes-e iec aljazatot rakatni az erősítőmbe.A hangzással, zeneiséggel meg vagyok elégedve és mint sokan írták ez a fontos, azonban a téma kicsit elkanyarodott az erősítőm gyengesége felé.Minden kisebb változtatás nekem eddig pozitív változást hozott, csak ezért kérdeztem rá a csatlakozó cseréjére.
Ami korábban hiányzott az a magas és középtartomány tisztasága kisebb hangerőn ( panelban tekintettel kell lennem a szomszédokra). Ezt a hiányt a dac rendszerbekötése megszüntette.
Sajnos alapból a szoba elrendezése miatt nem ideális helyen vannak a dobozok, de pillanatok alatt oda tudom tenni, a helyét már megtaláltam.A kábelek igen nyomott áron vannak néha a fórumon. Ezen téren sincs tapasztalatom, de az Excalibur kábeleket sokan dicsérték, így én is rászántam magam, hogy meghallgassam és ezek is hoztak változást. Az is lehet, hogy jó a rendszernek, hogy az IC és a hangfalkábel is Excalibur. Az olcsóbb, de jó kábelek terén érdemes nézelődni, ezt tovább lehet adni rövid időn belül.
A digit ic-t ( Audioquest vdm1 )a dac-al együtt vettem, az eladó ezzel használta a hangja nekem tetszik, persze nem egy kategória a Kácsa expert line szériájával, ami nekem a dvd-hez van.
Főleg jazz-t, akusztikus zenét hallgatok, és imádom a kitűnő hangú énekesnőket ( Eva Cassidy, Katie Melua stb.)Erre a zenei vonalra jónak tartom a rendszerem.
 
Ha esetleg volna olyan tapasztalt fórumtárs aki hajlandó lenne szánni rá időt és eljönne egy meghallgatásra (Bp. XX. ker. ) szívesen várom. Kíváncsi lennék egy olyan személy véleményére, aki már több rendszert hallgatott, tesztelt és aki tudja (hallja), hogy milyen az ha az amit hall az "sávhatárolt" stb.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hát igen, a tapasztalat hiánya. Vásárláskor nekem számított, hogy egy viszonylag újabb modellt vegyek és "neve " is legyen ( persze nem "hifis" körben, hanem köznapi értelemben), amit esetleg kisebb bukással lehet továbbadni. Többen biztos kinevettek, de a nagy távolság miatt sem az erősítőt, sem a hangfalakat nem hallgattam meg. Persze a HM erősítő, Magnat Monitor 990 után fantasztikus a hangja.
 
A Marantz-ok közül melyeket lenne érdemes meghallgatnom ? A 6010-essel érdemes lenne-e összeugrasztani a Denont? Ebből mostanában több is feltűnt a fórumon, illetve láttam pm4400-ast is.


Sztem, de csak az én véleményem, ezek az erősítők nem fognak nagyságrendnyi változást eszközölni a hangzásban. Ahhoz hogy jobb hangod legyen annyival, hogy megérje a belefektetett pénzt, nem csak erősítőt kell cserélj. Nem rosszak a kis Tannoy dobozok, de messze nem az a hang ami sokkal jobb lesz egy a kinézett Marantz erősítővel. Nem tudom milyen a szobádban az akusztika azzal lehetne játszadozni, megfelelő elhelyezéssel. Kábelekkel, de itt érdemes kölcsön kéregetni és meghallgatni van -e számodra hasznos különbség.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem ne nyúlj a hálózati kábelhez, mert ezzel több kockázatot is beviszel a most tetsző rendszeredbe. Egyrészt elkezdesz a hálózati kábelekkel keveregni, elég sok vesződség és pénz kiadása után talán találsz valamit, amivel úgy érzed előre léptél. Vagy csak elmegy a kedved az egésztől, és meghirdeted az erősítőd, amin jó sokat fogsz bukni egy ilyen átalakítás után.
Ha már eldöntötted, hogy szeretnél valamiben változtatni, tovább lépni, akkor én is azt javaslom, hogy cserélj erősítőt. A Tannoy dobozokat előszeretettel rakják össze Marantz elektronikákkal, tehát biztos nem lősz mellé, ha nézel egy öregebb Marantz erősítőt, amiből még nem spórolták ki a minőségi alkatrészeket. Kérj kölcsön egyet, és tegyél vele próbát.


 
Hát igen, a tapasztalat hiánya. Vásárláskor nekem számított, hogy egy viszonylag újabb modellt vegyek és "neve " is legyen ( persze nem "hifis" körben, hanem köznapi értelemben), amit esetleg kisebb bukással lehet továbbadni. Többen biztos kinevettek, de a nagy távolság miatt sem az erősítőt, sem a hangfalakat nem hallgattam meg. Persze a HM erősítő, Magnat Monitor 990 után fantasztikus a hangja.
 
A Marantz-ok közül melyeket lenne érdemes meghallgatnom ? A 6010-essel érdemes lenne-e összeugrasztani a Denont? Ebből mostanában több is feltűnt a fórumon, illetve láttam pm4400-ast is.

Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: svga »


Egy-egy gyors menet után sem szokott házasságot kötni az ember, mert előfordulhat, hogy csúnyán megjárja.
Ez egy nagyon jó hasonlat...
És még igy is, ahogy telik az idő, elgondolkodik az ember a cserén.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hú ez nagyon igaz, én is mikor a Luxman helyére visszakötöttem a Technicset, amilyen gyorsan bekötöttem olyan gyorsan le is vettem Pedig előtte szerettem a Technicset, semmi bajom nem volt vele. Mikor meghallgattam a luxmant utána jobb volt persze, de akkor lehetett hallani igazán, mikor rá egy pár napra visszakötöttem a Technicset meghallgatni. Lelombozó élmény volt.


Ez az egyik legjobb tesztmódszer. Ha valamit cserél az ember, és tetszik neki, amit hall, akkor néhány nap elteltével vissza kell rakni az eredeti komponenst, és ha még akkor is az új tetszik, akkor azt kell visszatenni. Ennek az ellenkezője is előfordulhat ugyanis: valami elsőre nagyon tetszik, "csillog-villog", hogy mi mindent tud, működik az újdonság varázsa, ezt se hallottam eddig, meg azt se, csak éppen hosszútávon hallgathatatlan, mert a hangkép egésze nem olyan, mint amilyet az ember szeretne.
Egy-egy gyors menet után sem szokott házasságot kötni az ember, mert előfordulhat, hogy csúnyán megjárja.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”