Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Legutóbb egy Border Patrol 300 B külső tápjában volt próba, de máshol is ezt mutatta . Az egy 2A3 PSE volt.
 
És a többi?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Vagy -szerény véleményem szerint- leginkább erősítőfüggő, hogy melyikben melyik szerepel jobban. Mert kategorikus igazságok nem csak a HI-Fi-ben, úgy en bloc nincsenek, hanem az egyenirányító csövek esetében sem.  
 
 
.

Azért amikor 10 erősítőben (mind más típus ) ugyanaz az eredmény , azt már lassan "kategórikusnak" tekintem....    Meg vannak igazságok, csak kell hozzá kellő tapasztalat , hogy valamiről előre meg tudd mondani , mi lesz az eredmény . 

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen , az árához képest jó lehet, nem vitatom . De egy USA 5U4-mellett elég hervadt lenne ......
 
Vagy -szerény véleményem szerint- leginkább erősítőfüggő, hogy melyikben melyik szerepel jobban. Mert kategorikus igazságok nem csak a HI-Fi-ben, úgy en bloc nincsenek, hanem az egyenirányító csövek esetében sem.  
 
 
.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Én azért nem hervodoztatnám le a Tungsgram csöveket úgy amblock, vegyük figyelembe, a Tungsgram fénykorában bőven partiban volt a "nagy" csőmárkákkal, konstrukcióban, technológiában, szabadalmak számában. Itt sem gyártottak persze minden típust, mint ahogy másutt sem. Bizonyos szériák, lehettek váltózó tulajdonságúak, a csöves korszakban senki nem tudta +/-1%-on belül tartani a paramétereket.
 
A klasszikus csőkorszakban egyébként sem az USA gyártók voltak a first márkák, európaiak inkább.

Igen , ezekről már hallottam . De tapasztalataim azt mutatják, hogy felhasználáskor leginkább a régi ( és most tényleg régire gondolok, kb 1925 környékére.) USA csövek a megfelelőbbek.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Igen , az árához képest jó lehet, nem vitatom . De egy USA 5U4-mellett elég hervadt lenne ......
Én azért nem hervodoztatnám le a Tungsgram csöveket úgy amblock, vegyük figyelembe, a Tungsgram fénykorában bőven partiban volt a "nagy" csőmárkákkal, konstrukcióban, technológiában, szabadalmak számában. Itt sem gyártottak persze minden típust, mint ahogy másutt sem. Bizonyos szériák, lehettek váltózó tulajdonságúak, a csöves korszakban senki nem tudta +/-1%-on belül tartani a paramétereket.
 
A klasszikus csőkorszakban egyébként sem az USA gyártók voltak a first márkák, európaiak inkább.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Pedig szerintem a Tungsram által gyártott 5Ц3С (5C3SZ) igen kiváló hangú egyenirányító-cső a most még* relatíve olcsón megvásárolhatók közül. Azt meg végképp nem gondolom, hogy "pont ellenkező tulajdonságokkal rendelkezik egy jobb csőhöz képest"
 
 
*: Mert ki tudja, egy idő után mennyire fog felmenni az ára ennek is.
 
 
.

Igen , az árához képest jó lehet, nem vitatom . De egy USA 5U4-mellett elég hervadt lenne ......

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Ez a nem futja ki magát kérdés messzire vezet. Túlzás? Őszintén szólva cső tekintetében nem tudom mire gondolsz.      Ha egy EAT KT88-at meg tudott mutatni a rendszer, akkor mi lehet a túlzás?    A cd játszómmal jártam már úgy, hogy egy Nait XS jobban szólt egy CD5-tel mint az enyém, oda valóban túlzás volt a CDX2. Ezt is lehetne sokáig boncolgatni, de ugye ez itt most OFF. 
Milyen rendszerekben hallottad a GZ37-et? 

Legutóbb egy Border Patrol 300 B külső tápjában volt próba, de máshol is ezt mutatta . Az egy 2A3 PSE volt.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ez a nem futja ki magát kérdés messzire vezet. Túlzás? Őszintén szólva cső tekintetében nem tudom mire gondolsz.      Ha egy EAT KT88-at meg tudott mutatni a rendszer, akkor mi lehet a túlzás?    A cd játszómmal jártam már úgy, hogy egy Nait XS jobban szólt egy CD5-tel mint az enyém, oda valóban túlzás volt a CDX2. Ezt is lehetne sokáig boncolgatni, de ugye ez itt most OFF. 
Milyen rendszerekben hallottad a GZ37-et? 

mielőtt egy vákuumdiódát, főleg a közvetlen-fűtésűt csereberélgetnék hangolgatási szempontok szerint, vegyük figyelembe, ezek a csövek legalább annyira környezet függőek, ez alatt az áramköri környezetet és munkapontot értem, mint a közvetlen-fűtésű triódák. Ha azok rendben vannak, vákuumdiódának optimális elemek közé rakjuk be, azután beszéljünk csak a hangzási képességekről. Nagyon ajánlott elolvasni mit ír erről Jac van de Walle/EML oldalán például 5U4G kapcsán
 
http://www.emissionlabs.com/datasheets/EML5U4G.htm

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


5Ц3С , fekete anódos. Én azért nem lennék a rajongótábor tagja ....   Egy jobb csőhöz képest pont az ellenkező tulajdonságú lenne az orosz.    Szóval van még "feljebb" ezeknél .   Bár az nem a GZ37......
 
Pedig szerintem a Tungsram által gyártott 5Ц3С (5C3SZ) igen kiváló hangú egyenirányító-cső a most még* relatíve olcsón megvásárolhatók közül. Azt meg végképp nem gondolom, hogy "pont ellenkező tulajdonságokkal rendelkezik egy jobb csőhöz képest"
 
 
*: Mert ki tudja, egy idő után mennyire fog felmenni az ára ennek is.
 
 
.

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Ebben igazad lehet/van, hogy ez mind erősítő és tulajdonos hallásától függő . Az én tapasztalatom szerint viszont a Psvane csövek nagyon becsapósak lehetnek ( azok is.) . Ráadásul amit írtam azért írtam ,mert nem csak egy illetőtől hallottam  vissza és nem csak egy készülékben/rendszerben hallottam én sem . Mindenesetre nem azt mondom ,hogy nincs igazad, csak légy körültekintő .Attól , hogy valami nem hozza a "formáját" még nem biztos, hogy nem is tudja azt hozni, csak lehet , hogy oda éppen túlzás , mert nem futja ki magát  a környezete miatt . Vagy valami ilyesmi . 
 
Ez a nem futja ki magát kérdés messzire vezet. Túlzás? Őszintén szólva cső tekintetében nem tudom mire gondolsz.      Ha egy EAT KT88-at meg tudott mutatni a rendszer, akkor mi lehet a túlzás?    A cd játszómmal jártam már úgy, hogy egy Nait XS jobban szólt egy CD5-tel mint az enyém, oda valóban túlzás volt a CDX2. Ezt is lehetne sokáig boncolgatni, de ugye ez itt most OFF. 
Milyen rendszerekben hallottad a GZ37-et? 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Értelek.   Szerintem ez annyira, de annyira erősítő függő. Mint a legtöbb cső. Pl. nálam a Psvane KT88 nem működött jól. Átkerült egy Unison Research Preludio-ba, ott meg nagyon jól teljesít. Más példa: itt a fórumon ajánlották a Melz 6SN7-es csövet, hogy attól nem igen van jobb. Ugyanolyan erősítőben lett kipróbálva mint az enyém, nem volt rossz, de semmi extra. Jobb volt tőle a Psvane CV181-Z és a RCA5692 is. Az én erősítőmben az RCA-tól is jobban működött a Psvane, az én fülemnek. Aztán ha Te is hallod, azt mondod, ugyan már, ne viccelj, hát az RCA sokkal ilyenebb, meg olyanabb, meg amolyanabb, én meg mégse így gondolom.   Én sem mondtam, hogy a GZ37-től nincs feljebb, de nálam baromi jól működött.
Ebben igazad lehet/van, hogy ez mind erősítő és tulajdonos hallásától függő . Az én tapasztalatom szerint viszont a Psvane csövek nagyon becsapósak lehetnek ( azok is.) . Ráadásul amit írtam azért írtam ,mert nem csak egy illetőtől hallottam  vissza és nem csak egy készülékben/rendszerben hallottam én sem . Mindenesetre nem azt mondom ,hogy nincs igazad, csak légy körültekintő .Attól , hogy valami nem hozza a "formáját" még nem biztos, hogy nem is tudja azt hozni, csak lehet , hogy oda éppen túlzás , mert nem futja ki magát  a környezete miatt . Vagy valami ilyesmi .  

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


5Ц3С , fekete anódos. Én azért nem lennék a rajongótábor tagja ....   Egy jobb csőhöz képest pont az ellenkező tulajdonságú lenne az orosz.    Szóval van még "feljebb" ezeknél .   Bár az nem a GZ37......
 
Értelek.   Szerintem ez annyira, de annyira erősítő függő. Mint a legtöbb cső. Pl. nálam a Psvane KT88 nem működött jól. Átkerült egy Unison Research Preludio-ba, ott meg nagyon jól teljesít. Más példa: itt a fórumon ajánlották a Melz 6SN7-es csövet, hogy attól nem igen van jobb. Ugyanolyan erősítőben lett kipróbálva mint az enyém, nem volt rossz, de semmi extra. Jobb volt tőle a Psvane CV181-Z és a RCA5692 is. Az én erősítőmben az RCA-tól is jobban működött a Psvane, az én fülemnek. Aztán ha Te is hallod, azt mondod, ugyan már, ne viccelj, hát az RCA sokkal ilyenebb, meg olyanabb, meg amolyanabb, én meg mégse így gondolom.   Én sem mondtam, hogy a GZ37-től nincs feljebb, de nálam baromi jól működött.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Amennyiben az orosz 5U4 Sovtek-et jelent, úgy nagyon szívesen alapítanék magyarországi rajongó tábort ennek a csőnek, ugyanis az én erősítőmben az a gyári egyenirányító, és imádom a hangját. Világos, transzparens, gyors.... Későbbi, ínséges időkre való tekintettel be is szereztem még 2 párat belőle...: ) Erre gondolok:
5Ц3С , fekete anódos. Én azért nem lennék a rajongótábor tagja ....   Egy jobb csőhöz képest pont az ellenkező tulajdonságú lenne az orosz.    Szóval van még "feljebb" ezeknél .   Bár az nem a GZ37......

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Nemrég mesélte egyik ismerősöm , hogy talán pont ilyen helyére tett be orosz 5u4-et . Ki sem vette azután !   Igaz az "csak" egy 300B-s triódásba került ........    Ha jó az erősitődbe , akkor lehet megérné kipróbálni mást is hozzá ........ Hátha érne meglepetés.
 
Amennyiben az orosz 5U4 Sovtek-et jelent, úgy nagyon szívesen alapítanék magyarországi rajongó tábort ennek a csőnek, ugyanis az én erősítőmben az a gyári egyenirányító, és imádom a hangját. Világos, transzparens, gyors.... Későbbi, ínséges időkre való tekintettel be is szereztem még 2 párat belőle...: ) Erre gondolok:
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Nemrég mesélte egyik ismerősöm , hogy talán pont ilyen helyére tett be orosz 5u4-et . Ki sem vette azután !   Igaz az "csak" egy 300B-s triódásba került ........    Ha jó az erősitődbe , akkor lehet megérné kipróbálni mást is hozzá ........ Hátha érne meglepetés.
 
Amennyiben az orosz 5U4 Sovtek-et jelent, úgy nagyon szívesen alapítanék magyarországi rajongó tábort ennek a csőnek, ugyanis az én erősítőmben az a gyári egyenirányító, és imádom a hangját. Világos, transzparens, gyors.... Későbbi, ínséges időkre való tekintettel be is szereztem még 2 párat belőle...: ) Erre gondolok:

Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Ma járt nálam egy Mullard GZ37-es egyenirányító cső. Picit -inkább nagyon - olyan lett tőle a hang, amikor betettem az erősítőmbe  a Telefunken 6922-es csövet. Az olyan ebben az esetben azt jelenti, hogy minden paraméter drámai mértékben javul, és mindezt úgy csinálja, hogy nem a hifit figyeled, hanem a zenét. Nos, ez a Mullrd is ilyen volt, csak sokkal többet hozott, mint A Telefunken. Ennek megfelelően el is határoztam, hogy a következő upgrade egy ilyen egyenirányító lesz, a gond csak annyi, hogy elég nehezen beszerezhető.
 
Konkrétan, a következő helyeken nincsen:
 
-tubeampdoctor
-thetubestore
-upscaleaudio
-watfordvalves
-tctubes
 
ebay-en fellelhető, de jobb szeretnék valami megbízhatóbb helyről vásárolni. Ha esetleg van valami tippetek, hogy hol érdemes még megnézni, akkor ne fogjátok vissza magatok. 

Nemrég mesélte egyik ismerősöm , hogy talán pont ilyen helyére tett be orosz 5u4-et . Ki sem vette azután !   Igaz az "csak" egy 300B-s triódásba került ........    Ha jó az erősitődbe , akkor lehet megérné kipróbálni mást is hozzá ........ Hátha érne meglepetés.

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Ma járt nálam egy Mullard GZ37-es egyenirányító cső. Picit -inkább nagyon - olyan lett tőle a hang, amikor betettem az erősítőmbe  a Telefunken 6922-es csövet. Az olyan ebben az esetben azt jelenti, hogy minden paraméter drámai mértékben javul, és mindezt úgy csinálja, hogy nem a hifit figyeled, hanem a zenét. Nos, ez a Mullrd is ilyen volt, csak sokkal többet hozott, mint A Telefunken. Ennek megfelelően el is határoztam, hogy a következő upgrade egy ilyen egyenirányító lesz, a gond csak annyi, hogy elég nehezen beszerezhető.
 
Konkrétan, a következő helyeken nincsen:
 
-tubeampdoctor
-thetubestore
-upscaleaudio
-watfordvalves
-tctubes
 
ebay-en fellelhető, de jobb szeretnék valami megbízhatóbb helyről vásárolni. Ha esetleg van valami tippetek, hogy hol érdemes még megnézni, akkor ne fogjátok vissza magatok. 

Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Az mennyire csereszabatos a KT88-cal? Foglalat, feszültségek, áramok, stb.
 
Szerintem nem a KT88 csereszabatossága az érdekes, hanem az erősítődé. Elbírja -e vagy sem. A Cary pl. simán elbírja, a KT150-et meg már nagyon nem. Sztem írj a technical support részlegnek, ott majd válaszolnak, én is így tettem anno.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: greenbio »


A KT120-at én is melegen ajánlom
Az mennyire csereszabatos a KT88-cal? Foglalat, feszültségek, áramok, stb.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor nincs mese, KT120. Az leviszi az arcod. 
A KT120-at én is melegen ajánlom

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Köszi az infót. Nem tudom még, hogy a KT120 jó-e az erősítőmbe.
Egyelőre még szétnézek a többi cső környékén is (6550, KT90, 6L6GC, 7581A), hogy ott mit ír a net.
Nem egyszerű ez, saját rendszerben eléggé nehéz csöveket próbálni...

 
Írtam egy elég hosszú élménybeszámolót a KT120-ról, de sajna elszállt. 
Leírom még egyszer a lényeget: baromi jól hajt, rettenetesen kiegyenlített, semmilyen kirívó hibája nincs. Ahol a KT88 nem tud elég hajtós lenni trióda üzemmódban, ott a KT120 úgy tol, hogy csak pislogsz. Ha drágább csővel hasonlítod össze, mondjuk egy Gold Lion KT88-cal, akkor ahhoz képest kissé jómunkásmeber feeling-et hoz, cserébe viszont nem sávhatárolt. Hasonlítottam össze kétszeres árú Psvane KT88-cal, egyértelműen a KT120-at fogom újra megvenni. A Psvane KT88 kissé simább közép és magastartománnyal bír, de az aljában nincs húzás, nincs test, csak finomkodik. Ezt csak az én erősítőmben produkálta, más rendszerben egyértelműen azokat a jegyeket hozta, amit a vásárlás előtti kérdésemre válaszolt egy fórumtárs.
 
Röviden tömören: KT120=Best buy.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: greenbio »



Akkor nincs mese, KT120. Az leviszi az arcod. Nagyon jó ár/érték arányú cső. Komolyzenét én nagyon keveset hallgatok, jazz-t, blues-t, zúzdát    annál többet. Néhány kevésbé jól sikerült próba után be kellett látnom, hogy a KT120 az igazi. Nem akarom elkiabálni, de lassan 2000 óra környékén járok vele, egyelőre semmi baja, pedig azt mondják, hogy 1700-1800 óra körül már akár meg is adhatja magát.
 
Az én fülemhez, az én szobámhoz, az én erősítőmhöz és az én hangfalamhoz, mert ez persze csak így igaz.

Köszi az infót. Nem tudom még, hogy a KT120 jó-e az erősítőmbe.
Egyelőre még szétnézek a többi cső környékén is (6550, KT90, 6L6GC, 7581A), hogy ott mit ír a net.
Nem egyszerű ez, saját rendszerben eléggé nehéz csöveket próbálni...

Avatar
Knez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 00:56
Értékelés: 18

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Knez »



Milyen hangot szeretnél a PrimaLunából hallani? Csövesebbet, vagy tranzisztorosabbat?
 
Mert ha a csövesebb irányt keresed, akkor ez jó választás lehet:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... gsol-6550/

 
Én is KT120-asokon gondolkozom, az erősítőm állítólag bírná. Szívesen olvasnék személyes tapasztalatot.

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Egyelőre a Gold Lion-ok nagyon szépen muzsikálnak jazz, blues zenéken, de most olyasvalamit szeretnék, ami kicsit jobban mindenevő.
 
Akkor nincs mese, KT120. Az leviszi az arcod. Nagyon jó ár/érték arányú cső. Komolyzenét én nagyon keveset hallgatok, jazz-t, blues-t, zúzdát    annál többet. Néhány kevésbé jól sikerült próba után be kellett látnom, hogy a KT120 az igazi. Nem akarom elkiabálni, de lassan 2000 óra környékén járok vele, egyelőre semmi baja, pedig azt mondják, hogy 1700-1800 óra körül már akár meg is adhatja magát.
 
Az én fülemhez, az én szobámhoz, az én erősítőmhöz és az én hangfalamhoz, mert ez persze csak így igaz.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: greenbio »



Milyen hangot szeretnél a PrimaLunából hallani? Csövesebbet, vagy tranzisztorosabbat?
 
Mert ha a csövesebb irányt keresed, akkor ez jó választás lehet:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... gsol-6550/

Egyelőre a Gold Lion-ok nagyon szépen muzsikálnak jazz, blues zenéken, de most olyasvalamit szeretnék, ami kicsit jobban mindenevő.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”