Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Lehet hogy tájékozatlan vagyok, de ha leírnád a gyártót nemcsak a kezdőbetűket, lehet hogy többen jelentkeznének. Nekem egyáltalán nem ismerős így magában ez a típusszám.
Advanced Acoustics.  Nagyon szép tuner....

Avatar
Kisszabó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009.06.01., hétf. 20:03
Értékelés: 15

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kisszabó »


Értem - elnézést!
 
Szóval Advance Acoustic MAT-605-ös tuner érdekelne - illetve olyan aki tudna mesélni róla
 
Köszönöm előre is!
 

Sex & Girls & Rock 'n Roll

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Sziasztok!
 
Van itt valakinek A.A. MAT-605 -ös csöves tunere?
Nagyon tetszik, és feltett vágyam, hogy majd veszek egyet, de soha nem hallottam még élőben...
 
Valaki tudna mesélni vagy infóval szolgálni róla?!
 
Köszönöm előre is!
 
 Természetesen jöhet privátban is!

Lehet hogy tájékozatlan vagyok, de ha leírnád a gyártót nemcsak a kezdőbetűket, lehet hogy többen jelentkeznének. Nekem egyáltalán nem ismerős így magában ez a típusszám.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
Kisszabó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009.06.01., hétf. 20:03
Értékelés: 15

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kisszabó »


Sziasztok!
 
Van itt valakinek A.A. MAT-605 -ös csöves tunere?
Nagyon tetszik, és feltett vágyam, hogy majd veszek egyet, de soha nem hallottam még élőben...
 
Valaki tudna mesélni vagy infóval szolgálni róla?!
 
Köszönöm előre is!
 
 Természetesen jöhet privátban is!
Sex & Girls & Rock 'n Roll

Avatar
AC10
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.11.18., pén. 19:37
Értékelés: 18

Tunerek

Hozzászólás Szerző: AC10 »

 Nagyon fontos a jól irányított ,jól illesztett  ,nagynyereségű ,jól kábelezett  elegendő sávszélességű,  masszív antenna ami nem árt hamég  forgatható is. A tuner úgymond része! Sok pénz ,fáradság egy ilyen komoly szerkezet.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
 
Ez nem a sugárzásról, illetve nem arról szól, hogy milyen jel megy az átjátszó adókig.
 
 
.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Indy »



Ha jól emlékszem, a penna csevegőben volt erről szó kb. 5-6 évvel ezelőtt, de az is lehet, hogy valamelyik másik fórum másik topikjában, ahol penna is ott van.
De nem egyszerűbb lenne tőle személyesen megkérdezni, hátha emlékszik rá?
 
 
.

 

 
 
Különös tekintettel, mivel az élő közvetítések esetében például a rögzítő kocsiban CD recorderrel megy a felvételkészítés, 44.1k/16 biten... a studió meg a kodekek 48k/16 bitben digitalizálnak analóg bementet még akkor is ha a forrás cd.

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


 Szerintem mi nem érjük meg azt, hogy nincs analóg sugárzás.  Gondoljunk csak bele, hogy több száz millió autórádió futkos az európai utakon amik csak díszek lennének egyik napról a másikra.
 
a muszaki gondolattal is egyetertek - ez az elvi vonal, a valosag kapcsan irttal is, es szerintem sokunknak ez a lenyeg

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Ez szerintem nem teljesen van így. Ugyanis a hagyományos TV-k a set-top boxhoz a videó csatlakozón keresztül csatlakoznak nem az FM vevőegységükön. Amelyik TV-n nincs scart vagy legalább kompozit vonalbemenet az nem használható set-top boxxal. Nálunk van a kábel TV-n hagyományosra konvertált jel is, lehet hogy erre gondoltál, csakhogy a központi rendszereknél eddig se fordítottak túl nagy erőket ennek a minőségére.
Az analóg tunernek nincs olyan közvetlen bemenete, ami egy átalakított jelet tudna fogadni, felesleges is lenne.

Elvileg egy digitális vevő, ami egy bizonyos hullámhosszon sugározza az analóg jelet, amire a tunert rá lehet hangolni. Volt egy ajándék ketyerém, ami 3,5-ös jacken keresztül csatlakozott a mobil eszköz, mondjuk walkman vagy CD füles kimenetére és két frekvencián az autó tunerén lehetett fogni a kis erősségű analóg jelet. Azoknak készült, akinek kazettás magnó volt a kocsiban de CD-t hallgatott volna.  Nagyon rossz volt a minősége de elképzelhető egy ehhez hasonló megoldás, a kérdés persze, hogy megéri-e.  Szerintem mi nem érjük meg azt, hogy nincs analóg sugárzás.  Gondoljunk csak bele, hogy több száz millió autórádió futkos az európai utakon amik csak díszek lennének egyik napról a másikra.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


szerintem csak tavolabbi elvi lehetösegkent erdemes ezt emlegetni.  nehogy a meg kivülebb allok, laikusabbak azt higyjek: itt mar a müszaki megoldas reszletein megy a diskurzus, mert holnaptol igy lesz.
 
nalunk gazdagabb - es tervszerübb, ertelmesebben tervezö - orszagokban is tologatjak, pl. Nemeto.-ban is.
mar volt valahol valaki, aki keltette a remhirt, en fogadni is merek, 2025-ig sem allitjak le a mostani FM müsorszorast Mo.-on.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Amikor majd megszűnik az analóg adás, akkor ugyanaz fog történni, mint most a televíziózásban, ahol az analóg TV tunerrel rendelkező televíziók elé elé kell tenni egy un. set-top boxot, ami a digitális földi televíziós sugárzás jeleit átalakítja az analóg vevő számára feldolgozható jellé.
Azaz, akkor majd az analóg rádió tuner elé is elé kell tenni egy kütyüt, hogy a digitális földi rádiós sugárzás jeleit átalakítsa az analóg vevő számára feldolgozható jellé. Tehát itt már első körben fontos, hogy ez a kütyü milyen minőségben tudja a digitális jelet frekvencia modulált jellé alakítani, hiszen a rádió tunerünknek ezt a jelet kell majd demodulálnia.
Hogy jobb lesz-e az így kapott hang egy jó minőségű analóg tuneren, mint egy olyan -szintén jó minőségű- digitális tuneren, ahol ez a moduláció, demoduálció elmarad, azt nem tudom megmondani, mint ahogy azt sem, hogy az analóg TV tunerrel rendelkező jó minőségű televíziók képe jobb-e a set-top box közbeiktatása után, mint a szintén jó minőségű digitális TV tuneres televízióké.
Ellenben az biztos, hogy lesz ilyen kütyü, azaz nem kell kidobni az analóg rádió tunereket csak azért, mert megtörténik a rádióadók digitális sugárzásra való átállása, mint ahogy nem kellett a televízió adások digitálisra való átállítása után sem kidobni az analóg TV tunerrel rendelkező televízió készülékeket sem.
 
 
.

Ez szerintem nem teljesen van így. Ugyanis a hagyományos TV-k a set-top boxhoz a videó csatlakozón keresztül csatlakoznak nem az FM vevőegységükön. Amelyik TV-n nincs scart vagy legalább kompozit vonalbemenet az nem használható set-top boxxal. Nálunk van a kábel TV-n hagyományosra konvertált jel is, lehet hogy erre gondoltál, csakhogy a központi rendszereknél eddig se fordítottak túl nagy erőket ennek a minőségére.
Az analóg tunernek nincs olyan közvetlen bemenete, ami egy átalakított jelet tudna fogadni, felesleges is lenne.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
AC10
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.11.18., pén. 19:37
Értékelés: 18

Tunerek

Hozzászólás Szerző: AC10 »

 Nagyon fontos a jól irányított ,jól illesztett  ,nagynyereségű ,jól kábelezett  elegendő sávszélességű,  masszív antenna ami nem árt hamég  forgatható is. A tuner úgymond része! Sok pénz ,fáradság egy ilyen komoly szerkezet.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lenne egy kérdésem is,bár biztos volt szó róla:ha megszünik az analóg adás,akkor okafogyottá válik a jó minőségű analóg tuner,vagy egy DA-val továbbra is jobb minőségű lesz?
Üdv. Gyuri

 
Amikor majd megszűnik az analóg adás, akkor ugyanaz fog történni, mint most a televíziózásban, ahol az analóg TV tunerrel rendelkező televíziók elé elé kell tenni egy un. set-top boxot, ami a digitális földi televíziós sugárzás jeleit átalakítja az analóg vevő számára feldolgozható jellé.
Azaz, akkor majd az analóg rádió tuner elé is elé kell tenni egy kütyüt, hogy a digitális földi rádiós sugárzás jeleit átalakítsa az analóg vevő számára feldolgozható jellé. Tehát itt már első körben fontos, hogy ez a kütyü milyen minőségben tudja a digitális jelet frekvencia modulált jellé alakítani, hiszen a rádió tunerünknek ezt a jelet kell majd demodulálnia.
Hogy jobb lesz-e az így kapott hang egy jó minőségű analóg tuneren, mint egy olyan -szintén jó minőségű- digitális tuneren, ahol ez a moduláció, demoduálció elmarad, azt nem tudom megmondani, mint ahogy azt sem, hogy az analóg TV tunerrel rendelkező jó minőségű televíziók képe jobb-e a set-top box közbeiktatása után, mint a szintén jó minőségű digitális TV tuneres televízióké.
Ellenben az biztos, hogy lesz ilyen kütyü, azaz nem kell kidobni az analóg rádió tunereket csak azért, mert megtörténik a rádióadók digitális sugárzásra való átállása, mint ahogy nem kellett a televízió adások digitálisra való átállítása után sem kidobni az analóg TV tunerrel rendelkező televízió készülékeket sem.
 
 
.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



...Természetesen egy jó előadó akár Sokol rádión is tud élményt adni.
...Én azt akartam írni,hogy bármennyire is lehetetlennek tűnik,néha megközelíti az analóg(LP) hangot a jó rádióadás!
...ha megszünik az analóg adás,akkor okafogyottá válik a jó minőségű analóg tuner,vagy egy DA-val továbbra is jobb minőségű lesz?
Üdv. Gyuri

 
elsö kettö fenti idezettel egyetertek
 
harmadik: sajnos akkor hasznalhatatlanna valik/valna, de ne aggodj, ez nem fog ripsz-ropsz bekövetkezni. ez nem tv, ezt nem lehet sem a haziasszonyok sokasaganak, sem az autogyartok (beepitett autoradiok, legyen ez akar a tegnap eladott Merci, Suzuki, Lexus hasznalhatatlanok) torkan lenyomni
 
sok evig lesz itt meg földi hagyomanyos radioadas/sugarzas (nem Paksra gondolok :-).
 
egy kicsivel korabbi hozzaszolas kapcsan: en probaltam parbolaval es belterivel mühlodas radiokat hallgatni, ott is volt nagyon gyenge minöseg, es elfogadhato is. Nagyon johoz nem volt szerencsem.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Elnézést, pontatlanul fogalmaztam!
Természetesen egy jó előadó akár Sokol rádión is tud élményt adni.
Én azt akartam írni,hogy bármennyire is lehetetlennek tűnik,néha megközelíti az analóg(LP) hangot a jó rádióadás!
Természetesen nagyon sok rossz adás is van,például érthetetlen,hogy néha élő közvetítés a Metropoliten-ből olyan,mintha őskori automata felvétel lenne!(Dinamika összenyomva,halk részek fölerősödnek,nagy dinamikai belépéseknél hirtelen lehalkulnak.)
(Csak Bartók Rádió-t hallgatok.)
 
Lenne egy kérdésem is,bár biztos volt szó róla:ha megszünik az analóg adás,akkor okafogyottá válik a jó minőségű analóg tuner,vagy egy DA-val továbbra is jobb minőségű lesz?
Üdv. Gyuri

Ha megszűnik az analóg adás, akkor az analóg tuner nem tud számára értelmezhető jelet fogni, tehát használhatatlan lesz. DA.ként valami átalakítóra gondolsz? Szerintem, és  többek szerint elsősorban nem is az analóg kontra digitális adással van a fő gond, hanem a mostanság adásba kerülő anyag általánosan gyenge kompresszált minőségével. Hogy a digitális csodatechnika nem arra fejlődött, amerre az audiofileknek kívánatos lett volna, hanem az olcsósítás-tömörítés irányába. Amikor a 90-es években az angolok kisérleteztek a digitális adással, még viszonylag veszteségmentes adásról volt szó (ha jól olvastam 14bites). De közben rájöttek, hogy sokkal jobban jönnek ki anyagilag, ha ugyanazon a sávszélességen több adót engednek át tömörítve mert mindegyiktől külön lehet frekvencia díjat kérni. A DAB rendszer egyébként elvben alkalmas lenne akár magasabb minőségre is, de ha csak mp3 megy adásba, akkor olyan mindegy
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Tunerek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »



Bizony, egy jó adás kiemelkedő élményt tud adni még középhullámon is, mint ahogy egy jó film szintén kiemelkedő élmény még régi fekete-fehér tévén is. És ezt sokan megéltük, akik már akkor tévét néztünk, amikor még csak fekete-fehér tévék voltak, és rádiót hallgattunk, amikor még csak középhullámú adás volt. De ez nem változtatja meg a jelenlegi magyarországi URH adások műszaki, technikai jellemzőit, és az ebből egyenesen következő műszaki minőségét. Eredetileg pedig arról volt szó az analóg adások esetleges megszüntetése kapcsán, hogy valóban jobb minőségű-e még ez az analóg adás jó minőségű analóg tuneren fogva, mint ha ugyanezt a műsort digitálisan adnák, és jó minőségű digitális tuneren fognánk. Én a magam részéről nem vagyok benne biztos, és mindenkinek javaslom, hogy elfogultság nélkül hallgasson bele néhány műholdas rádióadásba, ha van lehetősége, és csak adásminőség szempontjából vesse össze a jelenlegi URH Bartók adóval.
 
 
.

Elnézést, pontatlanul fogalmaztam!
Természetesen egy jó előadó akár Sokol rádión is tud élményt adni.
Én azt akartam írni,hogy bármennyire is lehetetlennek tűnik,néha megközelíti az analóg(LP) hangot a jó rádióadás!
Természetesen nagyon sok rossz adás is van,például érthetetlen,hogy néha élő közvetítés a Metropoliten-ből olyan,mintha őskori automata felvétel lenne!(Dinamika összenyomva,halk részek fölerősödnek,nagy dinamikai belépéseknél hirtelen lehalkulnak.)
(Csak Bartók Rádió-t hallgatok.)
 
Lenne egy kérdésem is,bár biztos volt szó róla:ha megszünik az analóg adás,akkor okafogyottá válik a jó minőségű analóg tuner,vagy egy DA-val továbbra is jobb minőségű lesz?
Üdv. Gyuri

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Én még sosem hallottam Amplitúdó Modulált adásformában elfogadható hangot, még beszédben sem.
Nem véletlenül nincs sok "csúcstuner"-en ilyen szolgáltatás.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



T.Topictársak!
Én egy Kenwood KT 6050-es Tunert hallgatok,kábelen(UPC).
Van egy kiemelkedő analóg frontend-em(Roksan Xerxes 20+/Tabrizzi/ZYX1000 Airy2x),mindennek ellenére,ha kifogok egy jó adást,az nagyon kiemelkedő élményt tud adni!
Üdv. Gyuri

 
Bizony, egy jó adás kiemelkedő élményt tud adni még középhullámon is, mint ahogy egy jó film szintén kiemelkedő élmény még régi fekete-fehér tévén is. És ezt sokan megéltük, akik már akkor tévét néztünk, amikor még csak fekete-fehér tévék voltak, és rádiót hallgattunk, amikor még csak középhullámú adás volt. De ez nem változtatja meg a jelenlegi magyarországi URH adások műszaki, technikai jellemzőit, és az ebből egyenesen következő műszaki minőségét. Eredetileg pedig arról volt szó az analóg adások esetleges megszüntetése kapcsán, hogy valóban jobb minőségű-e még ez az analóg adás jó minőségű analóg tuneren fogva, mint ha ugyanezt a műsort digitálisan adnák, és jó minőségű digitális tuneren fognánk. Én a magam részéről nem vagyok benne biztos, és mindenkinek javaslom, hogy elfogultság nélkül hallgasson bele néhány műholdas rádióadásba, ha van lehetősége, és csak adásminőség szempontjából vesse össze a jelenlegi URH Bartók adóval.
 
 
.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Tunerek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Épp most negy a Bartókon egy tavalyi koncertfelvétel a MüPából. Kizárt, hogy ez tömörített zene lenne...
T.Topictársak!
Én egy Kenwood KT 6050-es Tunert hallgatok,kábelen(UPC).
Van egy kiemelkedő analóg frontend-em(Roksan Xerxes 20+/Tabrizzi/ZYX1000 Airy2x),mindennek ellenére,ha kifogok egy jó adást,az nagyon kiemelkedő élményt tud adni!
Üdv. Gyuri

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



fontosnak tartom, hogy a Tunerek topicban ilyen sok szo esik/essen az antennarol, sokat tapasztaltak szerint (akiknek böven >20 tunerjük volt, es több ember is) inkabb egy 100 USD-os tuner 500 USD-os antennaval, mint 500 USD-os tuner, 100 USD-os antennaval.
 
tunernek az antennajel olyan mint lemezjatszonak a lemez, CD jatszonak a CD, ...: ha az gyatra, ha azon valami hibazik, akkor hiaba a jo keszülek - nyilvan minden hasonlat santit.


>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


fontosnak tartom, hogy a Tunerek topicban ilyen sok szo esik/essen az antennarol, sokat tapasztaltak szerint (akiknek böven >20 tunerjük volt, es több ember is) inkabb egy 100 USD-os tuner 500 USD-os antennaval, mint 500 USD-os tuner, 100 USD-os antennaval.
 
tunernek az antennajel olyan mint lemezjatszonak a lemez, CD jatszonak a CD, ...: ha az gyatra, ha azon valami hibazik, akkor hiaba a jo keszülek - nyilvan minden hasonlat santit.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Nagyon köszönöm az info-t. Megmondom őszintén, ha nem tőled származnának ezek az adatok, akkor áprilisi tréfának venném. 
 
...a koax harisnyája és a belső ere, hogy csatlakozik a csokiba?  A koax egyik végénél a harisnyát kell bekötni, a másiknál a belső eret? ...vagy? ...
 
Tamáskodom a pontos irányba állás fontossága tekintetében is, minthogy szerintem ennek kb. kardiodid karakterisztikájunak kellene lennie (vizszintesen)...
Még nem olvastam végig az összes cikkeket, de mintha láttam volna egy táblázatot, ahol F/B értéket adtak meg...???  Izgalmas.  Ki kell próbálnom!!!  
Sajnos komoly antenna mérésekre nem vagyok berendezkedve, de a helyi adók szintjét meg tudom nézni egy spektrumanalizátorral. Ez persze nem hiteles mérés, de egy nagyon egyszerű félhullámú dipol-al azért össze lehet hasonlítani. A +5-6dB-nek minden képppen látszania kell.      
Logper-t azért nem csinálnék erre a sávszélességre. Nem egy erősítésbajnok... :-)
Majd írok a tapasztalataimról, ha megengeditek. 

 
pontositok:
adatok nem tölem szarmaznak, csak a linkek, illetve a sajat tapasztalat: Inglar - ami Mo.-on kaphato volt - 7 elemes antennajahoz kepest nem lenyegesen gyengebb az ezen leirasok alapjan altalam gyartott fm loop antenna.
 
az uj linken: http://witnessmind.blogspot.hu/2011/11/ ... or-dx.html   vilagos a leiras: "ensuring the inner core and outer (braid) are connected together, each end going into separate connections on a small electrical screw terminal block", azaz a keret koaxbol kezdödjön az egyik negyzetoldal közepenel, körbe erve ide erkezik a masik vege, mindegyik vegen a sajat belsö es külsöt összekötve/pödörve/sodorva/forrasztva van 2 vege a keret drotjanak, ezek egyike (szimmetria miatt mindegy melyik) menjen a tunerhez vezetö koax közepebe, masik az arnyekolasra.
Egy kicsivel korabbi hsz-omban ezert tettem be a "csokis" kepet is.
 
en elmeletileg nem vagyok eleg kepzett, hogy modellezzem, de szerintem Brian Beezley jo sok dolgot megmutat: http://ham-radio.com/k6sti/cploop.htm   http://ham-radio.com/k6sti/cpquad.htm   es itt lehet tovabb mazsolazni: http://ham-radio.com/k6sti/index.html
 
 
cubical quad-ra is ra lehet keresni, pl.
http://www.cvarc.org/tech/cubquad.html
http://www.youtube.com/watch?v=a4RM9YNIsIM
http://en.wikipedia.org/wiki/Quad_antenna
 
 
illetve: ha kicsi meretü antenna erdekel: fraktal antenna. Nekem evvel nincs tapasztalatom, de megbizhato ember szerint JO.
http://www.instructables.com/id/How-to- ... DTV-plus-/
http://alltehnonews.blogspot.hu/2009/03 ... tenna.html
 
na, nem szennyezek tovabbi linkekkel

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Tunerek

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



keretantenna, sokfele leiras van a neten, nehany pelda, kiemeles tölem:
 
"I often recommend this little antenna to newcomers to the hobby since they are very simple to construct, cost next to nothing and, more importantly, perform very well

Nagyon köszönöm az info-t. Megmondom őszintén, ha nem tőled származnának ezek az adatok, akkor áprilisi tréfának venném. Ugyan akkor, elgondolkodtató, hogy gaborka8x8 -mint rádióamatőr- is hallgatólagosan rábólint, de legalábbis nem szól hozzá. Eddigi életem során, még sosem találkoztam 1 elemes antennával, ami egy ici-picit is erősített volna, legyen bármilyen az alakja. Ez lenne az első... 
A kérdéseim eddig csak "tapogatózó" jellegűek voltak, az irányban, hogy érdemes-e antennával rádiózni vagy bedugom a kábelt oszt' kész?  Ám most erősen felcsigázott ez a konstrukció...
Meglehetősen egyszerű és olcsó ahhoz, hogy az ember összedobjon egy kísérleti példányt és megmérje. A fényképek és a cikkek alapján, egyelőre nem látom, honnét kerühet elő az 2x-es erősítés? Talán a csoki a megoldás?  Azt sem látom a fényképen tisztán (a linkelt pdf nekem nem jön le), hogy a koax harisnyája és a belső ere, hogy csatlakozik a csokiba?  A koax egyik végénél a harisnyát kell bekötni, a másiknál a belső eret? ...vagy? 
Tamáskodom a pontos irányba állás fontossága tekintetében is, minthogy szerintem ennek kb. kardiodid karakterisztikájunak kellene lennie (vizszintesen)...
Még nem olvastam végig az összes cikkeket, de mintha láttam volna egy táblázatot, ahol F/B értéket adtak meg...???  Izgalmas.  Ki kell próbálnom!!!  
Sajnos komoly antenna mérésekre nem vagyok berendezkedve, de a helyi adók szintjét meg tudom nézni egy spektrumanalizátorral. Ez persze nem hiteles mérés, de egy nagyon egyszerű félhullámú dipol-al azért össze lehet hasonlítani. A +5-6dB-nek minden képppen látszania kell.      
Logper-t azért nem csinálnék erre a sávszélességre. Nem egy erősítésbajnok... :-)
Majd írok a tapasztalataimról, ha megengeditek. 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


megtalaltam a neten uj helyen/nev alatt a - szerintem - legegyszerübb keretantenna leirasat, ami raadasul 75 ohmos koax-szal siman levezethetö, en gyakorlatilag ezt csinaltam meg sok eve, nalam korabban Bp.-en, most Szentendren is bevalik (tetöterben elhelyezve): http://witnessmind.blogspot.hu/2011/11/ ... or-dx.html
 
antenna "hangolasa": fenti is kicsit modosithato hosszal keszithetö, ha van celfrekvencia(tartomany).  FM 88-108 MHz-es tartomanya ugye több mint 20%-kal ter el egymastol, a teljes savban 1 antenna nem lehet teljesen jo

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
Mint volt rádióamatőr, azért azt megemlíteném, hogy igazán jó minőségű vételhez hangolt antenna szükséges, és a másik örök igazságot, hogy a legjobb antennaerősítő maga a nagy nyereségű antenna.
 
.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”