Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »


Elképesztő amiket írsz. Nem is értem! Hogyha neked volt egy referencia 313 Stogid, hogy a csudába mondhatod a technós diszkó karra, hogy az precíz. Nem akarlak megbántani, de nem vagy érzékeny a minőségre.Hűha:)Ezt miből sikerült megállapítanod?
De nem szeretnék személyeskedni.
Gondolom igénytelenségből adtam el a Kuzmát is..
Ja és volt egy J1-es Lurne-m is elég sokáig.
Azt is az igénytelenség miatt..
Nem azért mert nem lehetett vele zenét hallgatni..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: DHT1 »



Tedd az indulataid félre és fogadd meg Gábor tanácsait, hiszen nem sok ember van a világon aki nála többet tud és tapasztalt lemezjátszókkal és hangszedőkkel kapcsolatban! A Techics tök jó és precíz lemezjátszó, de nem (csak) ezen múlik a hangja, sőt....
Ha pl. lenne rajta egy 3,5kg-os akryl tányér, már sokkal jobb lenne, de ennek mi köze is van a precizitáshoz?!?!?
 
 
 
 

Azért ő sem tévedhetetlen, mindent mindennel senkinek nincs lehetősége kipróbálni.
72audio.com

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Szerinted
A jelentősége valóban nem nagy hisz egy pontos mérleggel be lehet állítani bármit.
De azért ha itt mutatkozik a pontosság akkor az nem a véletlen műve és csak úgy sikerül...

 
Elképesztő amiket írsz. Nem is értem! Hogyha neked volt egy referencia 313 Stogid, hogy a csudába mondhatod a technós diszkó karra, hogy az precíz. Nem akarlak megbántani, de nem vagy érzékeny a minőségre.

Avatar
frankoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 21:36
Értékelés: 149

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: frankoo »


Tedd az indulataid félre és fogadd meg Gábor tanácsait, hiszen nem sok ember van a világon aki nála többet tud és tapasztalt lemezjátszókkal és hangszedőkkel kapcsolatban! A Techics tök jó és precíz lemezjátszó, de nem (csak) ezen múlik a hangja, sőt....
Ha pl. lenne rajta egy 3,5kg-os akryl tányér, már sokkal jobb lenne, de ennek mi köze is van a precizitáshoz?!?!?
 
 
 

Szerinted
A jelentősége valóban nem nagy hisz egy pontos mérleggel be lehet állítani bármit.
De azért ha itt mutatkozik a pontosság akkor az nem a véletlen műve és csak úgy sikerült.
Szerintem el lehet képzelni és nem kell hozzá nagy képzelôerő,hogy a szerkezet többi részének a precizitásának az eredménye is.
Illetve azt ne gondoljuk már,hogy anno a Technicsnek nem volt meg a háttere,hogy bármit tetszôleges pontossággal legyártson.
Ugyan már..
De mindegy ez egy mc mm topic:)

www.nanoenergizer.hu
Mozi: Zidoo - Optoma 4K - ARCAM AV40 - Sunfire Grand Cinema X2 - Klipsch THX Ultra2 7.2.4
Audio 1: Roksan Blak - XTZ 100.49 Divine - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV
Audio 2: Carver CT7 - Forté Audio - Sonofer SF6 - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV





 

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »


Jézusom, ennek nem sok köze van egy hangkar precizitásához, és nincs is valami rettenetesen nagy jelentősége.SzerintedA jelentősége valóban nem nagy hisz egy pontos mérleggel be lehet állítani bármit.
De azért ha itt mutatkozik a pontosság akkor az nem a véletlen műve és csak úgy sikerült.
Szerintem el lehet képzelni és nem kell hozzá nagy képzelôerő,hogy a szerkezet többi részének a precizitásának az eredménye is.
Illetve azt ne gondoljuk már,hogy anno a Technicsnek nem volt meg a háttere,hogy bármit tetszôleges pontossággal legyártson.
Ugyan már..
De mindegy ez egy mc mm topic:)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


Precizitás:egyszer kipróbáltam mennyire pontos a tűnyomóerő beállító súly osztása. Jelentem a 3g-os osztásnál a digitális tűmérleg 3.002-őt mutatott. Ezt hívhatjuk precíznek.
 
Jézusom, ennek nem sok köze van egy hangkar precizitásához, és nincs is valami rettenetesen nagy jelentősége.

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »


Persze ha valaki egy 30 éves szétpartyzott sörrel leöntött példánnyal próbálkozik(nem rád gondolok) akkor kialakulhat ilyen vélemény.
Precizitás:egyszer kipróbáltam mennyire pontos a tűnyomóerő beállító súly osztása
Jelentem a 3g-os osztásnál a digitális tűmérleg 3.002-őt mutatott
Ezt hívhatjuk precíznek.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »



Szia!
Nos, itt úgy tűnik két hasonló karakterű dolgot hoztál egy tető alá, az 1210-es is mélytöbbletes, a Shelter is az, a kettő együtt, a Technics 15 gramm körüli karjában ( ami szintén a mély tónus felé viszi a Sheltert, az alacsonyabb rezonancia pont miatt ) lehetett problémás. A megoldás egy karcsere, de azt ebben az árkategóriában nem fogod meglépni. A Technics önmagában egy nagyszerű gép szerintem, de a karja kritikán aluli. Angliában Rega bázisú karokat szoktak rátenni ( Rega, Origin Live ) sőt néha még SME-t is, de a klasszikus lépés ezen a vonalon a Funk FXR, a világ egyik legneutrálisabb karja. Persze az önmagában több mint a gép meg a hangszedő, ilyet csak nagyon jómódúak meg elvetemült High-End fanok csinálnak. Sajnos ezt a kombót még nem hallottam ( ami késik az nem múlik ;-) ) de el tudom képzelni, milyen az, amikor egy karnak szinte semmilyen saját karaktere sincs. Aztán, ebbe már a hangszedőnek is nagyon karakter nélkülinek kell lennie, hogy legyen értelme az FXR-t használni.
Ha jó a V15-el ahogy van, akkor hurrá. Van a Jico-nak a V15-höz SAS tűje, ha majd cserére szorul, 230 Dollár, de az sokat dob a minőségen. Kellemes hétvégét! Szia, Gábor
Köszönöm a választDe biztos vagyok benne hogy nincs igazad a karral kapcsolatban.
Ilyen szintű precizitás után amit a technics karban elkövettek a többi gyártó összecsapkodná a kezét örömében.Csak a technicsnél nem verik a mellkasukat hogy mi aztán mit tudunk.
Én elképedve nézem hogy rega karra cserélgetik ami pedig én szerintem a világ legbénább karja.
Hidd el megtehetném,hogy bármilyen karra cseréljem a technics karját de minek hisz tökéletes:)
De még egyszer köszi hogy válaszoltál.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Analoglue
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.06.15., vas. 20:47
Értékelés: 11

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Analoglue »



Szia Gábor
Lehet nálam a lezárás miatt nem volt jó a shelter?
Shure se20 a phono a lemezjátszó meg technics 1210 saját karral.
Gyönyörű középnés magas tartomány viszont irgalmatlan sok basszus..
Ugyanebben a felállásban a shure V15 tökéletesen illeszkedik..
Köszi a választ

Szia!
Nos, itt úgy tűnik két hasonló karakterű dolgot hoztál egy tető alá, az 1210-es is mélytöbbletes, a Shelter is az, a kettő együtt, a Technics 15 gramm körüli karjában ( ami szintén a mély tónus felé viszi a Sheltert, az alacsonyabb rezonancia pont miatt ) lehetett problémás. A megoldás egy karcsere, de azt ebben az árkategóriában nem fogod meglépni. A Technics önmagában egy nagyszerű gép szerintem, de a karja kritikán aluli. Angliában Rega bázisú karokat szoktak rátenni ( Rega, Origin Live ) sőt néha még SME-t is, de a klasszikus lépés ezen a vonalon a Funk FXR, a világ egyik legneutrálisabb karja. Persze az önmagában több mint a gép meg a hangszedő, ilyet csak nagyon jómódúak meg elvetemült High-End fanok csinálnak. Sajnos ezt a kombót még nem hallottam ( ami késik az nem múlik ;-)  ) de el tudom képzelni, milyen az, amikor egy karnak szinte semmilyen saját karaktere sincs. Aztán, ebbe már a hangszedőnek is nagyon karakter nélkülinek kell lennie, hogy legyen értelme az FXR-t használni.
Ha jó a V15-el ahogy van, akkor hurrá. Van a Jico-nak a V15-höz SAS tűje, ha majd cserére szorul, 230 Dollár, de az sokat dob a minőségen. Kellemes hétvégét! Szia, Gábor

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Ha jól emlékszem, japán módon mérve, 100Hz-en 10-es, az nálunk (10Hz-en) 16-17 körüli engedékenység....
 
Itt azt írja, hogy 14.

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »


Ha jól emlékszem, japán módon mérve, 100Hz-en 10-es, az nálunk (10Hz-en) 16-17 körüli engedékenység, jó a 12 grammos karhoz. A IIX 900-hoz pláne jól megy, a Shelter kiegyenlítettnél kicsit melegebb, testesebb hangja jól illeszkedik a Systemdek észrevehető vékonyságához, jó párosítás. A lezárással kell figyelni, nem jó a 47K, helyette 75-100K közötti értéket kell beállítani, ha szép nyílt, levegős hangot szeretnél. Üdv, GáborSzia GáborLehet nálam a lezárás miatt nem volt jó a shelter?
Shure se20 a phono a lemezjátszó meg technics 1210 saját karral.
Gyönyörű középnés magas tartomány viszont irgalmatlan sok basszus..
Ugyanebben a felállásban a shure V15 tökéletesen illeszkedik..
Köszi a választ
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Analoglue
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.06.15., vas. 20:47
Értékelés: 11

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Analoglue »



Tudja esetleg valaki a Shelter 201 engedékenységét? 
Systemdek Profile karhoz (Jelco gyártmány, ilyen szeretnék új hangszedőt, és nagyon sok jót olvastam róla, de nem tudom, hogy ehhez a karhoz megfelelő lenne-e. A kar mozgó tömege elvileg 12gr.

Ha jól emlékszem, japán módon mérve, 100Hz-en 10-es, az nálunk (10Hz-en) 16-17 körüli engedékenység, jó a 12 grammos karhoz. A IIX 900-hoz pláne jól megy, a Shelter kiegyenlítettnél kicsit melegebb, testesebb hangja jól illeszkedik a Systemdek észrevehető vékonyságához, jó párosítás. A lezárással kell figyelni, nem jó a 47K, helyette 75-100K közötti értéket kell beállítani, ha szép nyílt, levegős hangot szeretnél. Üdv, Gábor

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Milyen karral?
 


Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Systemdek IIX, Pointe Analogia MKIII phono
Milyen karral?
Miért nem veszel egy normális hangszedőt?
Egy emt- vel gyönyörűen szólhatna ha olyan a kar.

Avatar
axon.dust
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013.05.26., vas. 10:45
Értékelés: 5

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: axon.dust »



Hú de jó! Ez most akkor biztosan szépen fog szólni !
Miben is ?

Systemdek IIX, Pointe Analogia MKIII phono

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Kalkulacio alapjan a rezonancia frekvencia 9.86 Hz lenne, ha igaz a 14-es engedekenyseg, akkor viszont tokeletesnek tunik..
Hú de jó! Ez most akkor biztosan szépen fog szólni !
Miben is ?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alto »


Kalkulacio alapjan a rezonancia frekvencia 9.86 Hz lenne, ha igaz a 14-es engedekenyseg, akkor viszont tokeletesnek tunik..
 
Szerintem nyugodtan belevághatsz.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
axon.dust
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013.05.26., vas. 10:45
Értékelés: 5

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: axon.dust »



Szia
Ha sikerül az illesztés akkor az például egy baromi jó hangszedő

Kalkulacio alapjan a rezonancia frekvencia 9.86 Hz lenne, ha igaz a 14-es engedekenyseg, akkor viszont tokeletesnek tunik..

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Nekem továbbra sem fáj hogy ki milyen hangszedőt használ, én elvagyok az MC-vel
72audio.com

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »



Tudja esetleg valaki a Shelter 201 engedékenységét?
Systemdek Profile karhoz (Jelco gyártmány, ilyen szeretnék új hangszedőt, és nagyon sok jót olvastam róla, de nem tudom, hogy ehhez a karhoz megfelelő lenne-e. A kar mozgó tömege elvileg 12gr.
SziaHa sikerül az illesztés akkor az például egy baromi jó hangszedő
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »


@supravox:szivi,semmi gond,én nem vagyok annyira nárcisz lelkű ..a lényeg,számunkra megtaláni az élvezhető/jó megoldást,a rendszereinket magunknak épitjük,és nem a szomszédnak Ezt jó hallaniSzóval nagyon klasszul összefoglaltad amik bennem is megfogalmazódtak sok sok MC-zéssel töltött idő után.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

@supravox:szivi,semmi gond,én nem vagyok annyira nárcisz lelkű ..a lényeg,számunkra megtaláni az élvezhető/jó megoldást,a rendszereinket magunknak  épitjük,és nem a szomszédnak
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »


nem igazán értem hogy mit nem lehet érteni hogy valaki elveti az MC hangszedőket ..izlések és pofonok,ezt amit @supravox meglépett,én megléptem vagy 30 éve,Ortofon MC10Super,elsőszériás Ortofon MC20Super (VDH tűprofil) használata után,úgy hogy kézközelben volt Ortofon T30 trafó is..rengeteg pepecselés,illesztgetés amelyek után egy Shure VST III,vagy V15/vXMR felüdülés volt számomra..én ma is ezen az irányvonalon vagyok,Grace F9E,vagy Shure V15/V JICO SAS túprofilal,igaz nyamvadt hangű szijhajtású gépet használok No.1-es lemezjátszóként a renszeremben,az No.2-es egy idler,igaz eredeti állpotban van,de nem döltem a kardomba végette..azt nem mondom hogy nem voltak kisérleteim ismét MC-ézéssel kapcsolatban,és emeltebb szintű lemezjátszónak a használatával StabiS/StogiS-en(Benz ACE SL,Shelter 501/II,Ortofon Rondo Red,Denon DL103,Denon DL103R akár Kuzma StabiS/StogiS,vagy SME M2-9 sekbe szerelve),simán preferálom az emeltebb szintű MM hangot ma is,még igen drága haveri társaságomban használt MC-kel szemben is..általában amit én felvetek egy mesterséges 3D képzése,amelynek semmi köze sincs a valós élő zenéhez,miszlikekre szedik szét a hangképet,nincs koherencia,..azt nem mondom hogy nincsenek kivételek számomra (Shelter 501,Denon DL103-sok,EMT 15,Ortofon SPU,esetenként AT33PTG)..van élet az MC után is,és nélküle is....
Köszönöm:)
És bocsánat a nyamvadt kifejezésért:)

BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alto »



Tudja esetleg valaki a Shelter 201 engedékenységét? 
Systemdek Profile karhoz (Jelco gyártmány, ilyen szeretnék új hangszedőt, és nagyon sok jót olvastam róla, de nem tudom, hogy ehhez a karhoz megfelelő lenne-e. A kar mozgó tömege elvileg 12gr.

 
Sajnos a gyári oldalon nem adják meg az engedékenységet, egy másik oldalon ezt találtam, nem tudom mennyire megbízható adat: Compliance in µm/mN (Nadelnachgiebigkeit) 14  
A gyakorlatban közepesen nehéz és nehéz karokba ajánlják a 201-et, 12-13 g mozgó tömeg felett, elméletileg ezek szerint jó bele. Nem ismerem ezt a kart, és nemigazán látszik a képen, de ha cserélhető a shell, akkor egy nehezebb shellel lehetne tovább hangolni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
axon.dust
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013.05.26., vas. 10:45
Értékelés: 5

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: axon.dust »


Tudja esetleg valaki a Shelter 201 engedékenységét? 
Systemdek Profile karhoz (Jelco gyártmány, ilyen szeretnék új hangszedőt, és nagyon sok jót olvastam róla, de nem tudom, hogy ehhez a karhoz megfelelő lenne-e. A kar mozgó tömege elvileg 12gr.
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”