Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: béres-jános »



Tényleg elég furcsa, ha drága készülékeket nem lehet meghallgatni.
 
Van például egy magyar hifi konstruktőr, aki így írt erről egy interjúban:
 
"Ami pedig a vevőt, megrendelőt illeti. Nálam nagyon régen úgy megy a dolog, hogy felhív valaki és beszélünk egy jót. Abban az esetben, ha valóban komoly, akkor néhány telefon után eljön egy beszélgetésre. Azután még egyszer, meg még párszor, és ha meggyőzi önmagát, hogy neki kellene az, amit én készítek, lesz üzlet. Megszüntettem már azt a vacak honlapomat is, ami ugyan tele volt fotóval, főleg régebbi képekkel, de nagyon sok mindent csak szóban és személyesen mondok el, mert másképpen nem tudom elmondani. [...] És nincsenek bemutató készülékeim. Minek lennének, amikor rendelésre gyártok, csak és kizárólag ? Annyi információt tud szerezni rólam a kedves megrendelő, hogy annak fényében megutáljon, vagy megszeressen !"
 
Tök vicces, nem? :-)

Szerintem az a vicces hogy csak olvasol,de nem érted mit!  
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Milyen az OC 9-es hangja?
Ha olyan mint az OC 7, akkor messze elkerülném!

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


a hazai gyártók jellemzően nem "halmoznak" fel otthon készülékeket, (magyar vásárló inkább vesz neves "nyugati" márkát),  illetve valszeg csak az, akinek már nemzetközi neve van.
 
Ehhez én nem értek. Viszont az interjúalany, aki feleslegesnek gondolja a bemutató készüléket, az véletlenül pont ugyanaz, mint a fórumozó, aki amiatt sopánkodik, hogy egy drága hangszedőt nem lehet meghallgatni, mert nincs belőle bemutató darab

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: jott/ment »



 
Kedves Teac!
 
Ez elég veszélyes terv ,én nem tenném.Azért már egy OC 9-ből is tudni lehet,hogy mit várhatunk a "vezérhajó " hangjától.
 

"Végül is mindegy mostanra, amit akartam, megtudtam. 19-re lapot fogok húzni, ezt eldöntöttem." 

 

 
Milyen az OC 9-es hangja?

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: GTomi »



Tényleg elég furcsa, ha drága készülékeket nem lehet meghallgatni.
 
Van például egy magyar hifi konstruktőr, aki így írt erről egy interjúban:
 
"Ami pedig a vevőt, megrendelőt illeti. Nálam nagyon régen úgy megy a dolog, hogy felhív valaki és beszélünk egy jót. Abban az esetben, ha valóban komoly, akkor néhány telefon után eljön egy beszélgetésre. Azután még egyszer, meg még párszor, és ha meggyőzi önmagát, hogy neki kellene az, amit én készítek, lesz üzlet. Megszüntettem már azt a vacak honlapomat is, ami ugyan tele volt fotóval, főleg régebbi képekkel, de nagyon sok mindent csak szóban és személyesen mondok el, mert másképpen nem tudom elmondani. [...] És nincsenek bemutató készülékeim. Minek lennének, amikor rendelésre gyártok, csak és kizárólag ? Annyi információt tud szerezni rólam a kedves megrendelő, hogy annak fényében megutáljon, vagy megszeressen !"
 
Tök vicces, nem? :-)

 
nem feltétlenül.
 
a hazai gyártók jellemzően nem "halmoznak" fel otthon készülékeket, (magyar vásárló inkább vesz neves "nyugati" márkát),  illetve valszeg csak az, akinek már nemzetközi neve van.
 
szvsz
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


kizárólag a külföldi fórumokon tudtam meg valamennyit a AT hangszedőkről, mert itthon egyszerűen az OC 9 akárhányat sem tudom meghallgatni. Alatta bármelyiket. Mert "nem bontjuk ki, az drága, eladni úgy meg nem lehet, veszteséges, " stb. [...] Most valaki vagy márkakereskedő, vagy nem, vagy be tud mutatni, vagy nem.
 
Tényleg elég furcsa, ha drága készülékeket nem lehet meghallgatni.
 
Van például egy magyar hifi konstruktőr, aki így írt erről egy interjúban:
 
"Ami pedig a vevőt, megrendelőt illeti. Nálam nagyon régen úgy megy a dolog, hogy felhív valaki és beszélünk egy jót. Abban az esetben, ha valóban komoly, akkor néhány telefon után eljön egy beszélgetésre. Azután még egyszer, meg még párszor, és ha meggyőzi önmagát, hogy neki kellene az, amit én készítek, lesz üzlet. Megszüntettem már azt a vacak honlapomat is, ami ugyan tele volt fotóval, főleg régebbi képekkel, de nagyon sok mindent csak szóban és személyesen mondok el, mert másképpen nem tudom elmondani. [...] És nincsenek bemutató készülékeim. Minek lennének, amikor rendelésre gyártok, csak és kizárólag ? Annyi információt tud szerezni rólam a kedves megrendelő, hogy annak fényében megutáljon, vagy megszeressen !"
 
Tök vicces, nem? :-)

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Kedves Teac!
 
Ez elég veszélyes terv ,én nem tenném.Azért már egy OC 9-ből is tudni lehet,hogy mit várhatunk a "vezérhajó " hangjától.
 

"Végül is mindegy mostanra, amit akartam, megtudtam. 19-re lapot fogok húzni, ezt eldöntöttem." 

Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Mathias »


véletlenül belebotlottam az Audio Technikába, és nem nagyon szokásom, de eltátottam a szám, ezt egy fejhallgató okozta. 
Melyik volt az a fejhallgató?

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: teac »



 
Azért annyira nem tragikus a helyzet itt Magyarországon sem.
Jelenleg is van a "vitrinben" Benz Micro Wood is.
Ha valakinek meg más minőségi japán hangszedő kellene, itt van a Shelter, amiből 80 ezertől 1 millióig bezárólag szinte minden van készleten. Azonnal vihetőek.
Más kérdés, hogy a tájékozódásnak más módja is van, nemcsak a fórumok olvasgatása. Pláne ha figyelembe vesszük a hazai és a nyugati átlagjövedelmeket. És sajnos a fórumokon az átlagjövedelműek beszélgetnek a rendszereikről, készülékeikről, tapasztalataikról. Így óriási a fórumos társadalmak tagjai közötti anyagi különbség, amiből a rendszereik közötti szintbeli különbség is adódik.
A hazai valós highend piac nagyon kis szegmense fórumozik, így azoktól, akik valójában birtokolnak csúcskategóriás berendezéseket semmiféle információt nem tudhatunk meg. 
Benz Microból, Shelterből is igen jelentős számú hangszedő van itthon is használatban a felsőbb kategóriákból is. Csak azok, akik ezeket használják, nincsenek itt, így nem is tudják megosztani a tapasztalataikat.
 
 
 

Szervusz Gábor !
 
A Lacival beszéltem talán két hete, mondta, hogy Benz-ből igen kifogytatok, meg nem tegnap akartam venni semmit, csak érdeklődtem, hogy most van-e ? Októbert mondott biztosra. Erre a fórumra meg azért "bátorkodtam kényszerülni", mert olyasmiről szerettem volna megtudni valamit, amit képtelen voltam máshonnan. Korábban itt olyan 3-4 ezer dolláros hangszedőkről csevegtek, és olyan lemezjátszókról, hogy gondoltam, talán esetleg erre felé találok, illetve kapok valami információt az Audio Technika felső kategóriáiról is. Igen, kizárólag a külföldi fórumokon tudtam meg valamennyit a AT hangszedőkről, mert itthon egyszerűen az OC 9 akárhányat sem tudom meghallgatni. Alatta bármelyiket. Mert "nem bontjuk ki, az drága, eladni úgy meg nem lehet, veszteséges, " stb. A másik, hogy a berendezés amit elém tesznek, legyen már egy színvonal, és ne szívességből ! Most valaki vagy márkakereskedő, vagy nem, vagy be tud mutatni, vagy nem. És ha én Benzet akarok venni, mert az utóbbi 17 évben ezt hallgatom, mert meg van róla a véleményem, és nem akarok ezért fölé menni, alá meg végképpen, akkor Te hiába ajánlod a Sheltert. Viszont Te azt mondod erre, hogy "gyere hallgasd meg !". Nem ? De ! Én meg egészen véletlenül belebotlottam az Audio Technikába, és nem nagyon szokásom, de eltátottam a szám, ezt egy fejhallgató okozta. Ami a lényeg, hogy egy bizonyos fejhallgató ( megfelelő forrás kell ám !), olyan szinten kenterbe verte a nála többszörösen drágábbakat is, hogy beindult a kisördög, hogy hát akkor ez talán a hangszedő szinten is meglehet !?  Mi van akkor, ha ezek a hangszedők tudják ezt ? És nem tudom, ki hogy van vele, nekem a százezer forint is sok pénz, a kétszázezer meg még több. Azt mondjuk beleinvesztálom egy jobb karba, mint eleve gondoltam. Stb., stb. És Gábor, ugyan nem beszélünk minden nap, de azért Te igen jól tudod, hogy nem vagyok egy felületes pali, és amit meg lehetett Tőletek tudnom a Benzről, azt meg is tudtam . És nem a Benz-et vagy a Shelter-t nem tudtam, tudom hol meghallgatni. Szerdán csak úgy a Zyx-et meghallgattam az Audiocentrum-ban. És nem egy háromszázezer forintos Pro-Jekt-el kezdődött a lánc ! Ugye tetszik érteni ? És nem a Zyx a főcsapás irány arra felé sem, csak van az is. A Clearaudio-t is ha olyan hevületem lenne, tudom, hogy hol tudják bemutatni.
És azt se felejtsük el, hogy a viszonteladó, meg a márkakereskedő az azért kettő. Végül is mindegy mostanra, amit akartam, megtudtam. 19-re lapot fogok húzni, ezt eldöntöttem.
Még utoljára egy mondat, korábban itt "doktori disszertációt" írtak egyesek egymásnak hangkar, hangszedő kapcsán. Ez is bíztatott, hogy szükségszerűen kérdezzek, remélve, hogy válaszolnak. Nem a prospektus szövegére voltam kíváncsi. Azt önállóan is el tudom olvasni még egyenlőre.
 
                 Szervusz,: Teac

Avatar
dongo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2015.04.19., vas. 18:00
Értékelés: 33

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dongo »

Ezt én is megerősìthetem. Az AT33Ptgii és a Jico SAS tű is -ha jól tudon- tulajdonképpen az MR tűprofilnak megfelelő csiszolàssal rendelkezik, gyak. ugyanaz, màs elnevezéssel.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



Még egy kis információ.
A MR tűs Benz Ace L Heed Quasar+PX táppal jó. Vagyis nekem tetszik.

Én ezen nem csodálkozom. Minden Benz Micro hangszedő MR (Micro Ridge) tűprofillal rendelkezik, így számtalan előnnyel bír szinte az összes más tűprofillal szemben. Gyakorlatilag nulla belső barázda torzítás, minimális barázda zaj. Az élettartama alatt állandó hangminőség.
Jó az a MR tű. És a Benz Micro még nagy mennyiségű boronszárral rendelkezik. Sajnos a boronszár gyártási kimaradása miatt a legtöbb gyártó átállt az aluminium cső tűszárra, aki eddig boronnal szállított. Aki aluval, azt nem érinti a boron hiánya. MR tűvel mások csak a top hangszedőiket szerelik, vagy még azt sem.





Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: jott/ment »




 
Kérdésére válaszolva, Ön az egyetlen, aki az általam feltett kérdésre a Benz kapcsán válaszolt. Köszönöm. Amúgy ennyi információ elég is. A Limart ne vegyük ide, mint információ, az más,  velük több mint húszon éve igen jóban vagyok.
 
                Üdvözlettel,: Teac

 
Még egy kis információ.
A MR tűs Benz Ace L Heed Quasar+PX táppal jó. Vagyis nekem tetszik.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


Azért annyira nem tragikus a helyzet itt Magyarországon sem.
Jelenleg is van a "vitrinben" Benz Micro Wood is.
Ha valakinek meg más minőségi japán hangszedő kellene, itt van a Shelter, amiből 80 ezertől 1 millióig bezárólag szinte minden van készleten. Azonnal vihetőek.
Más kérdés, hogy a tájékozódásnak más módja is van, nemcsak a fórumok olvasgatása. Pláne ha figyelembe vesszük a hazai és a nyugati átlagjövedelmeket. És sajnos a fórumokon az átlagjövedelműek beszélgetnek a rendszereikről, készülékeikről, tapasztalataikról. Így óriási a fórumos társadalmak tagjai közötti anyagi különbség, amiből a rendszereik közötti szintbeli különbség is adódik.
A hazai valós highend piac nagyon kis szegmense fórumozik, így azoktól, akik valójában birtokolnak csúcskategóriás berendezéseket semmiféle információt nem tudhatunk meg. 
Benz Microból, Shelterből is igen jelentős számú hangszedő van itthon is használatban a felsőbb kategóriákból is. Csak azok, akik ezeket használják, nincsenek itt, így nem is tudják megosztani a tapasztalataikat.
 


 

Ez itt Magyarország, amit a tudomásomra hoznak mindenkor, 35 éve a hifiben, akár akarom akár nem, a " válassz öcsém a vitrinből tetszés szerint!", felkiáltással, vagy a " az interneten fenn van róla minden !". 
 
A Benz Micro Wood-ból is minden bizonnyal csak egy darab van közkézen, bezzeg ha az LP-t kérdeztem volna, tízen válaszolnának !? Vagy nem ? Az interneten tényleg időnként van fenn pár mondat, ami meghatározó. Na, nem hazai oldalon !
 
             Üdvözlettel,: Teac


 




Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Pointe »




Ez itt Magyarország, amit a tudomásomra hoznak mindenkor, 35 éve a hifiben, akár akarom akár nem, a " válassz öcsém a vitrinből tetszés szerint!", felkiáltással, vagy a " az interneten fenn van róla minden !". Igen, az is, hogy 800.- dollár körül "free shipping" akár Japánból, akár Hong Kongból, és nem kell kérjem senkitől a "VIP" árakat. Nincs szívesség, és a hazai lista ár alatt 80-100 ezerrel, azért az nem kevés ! [...]
 
És evvel be is fejeztem a kérdezősködést. Ténylegesen a helyére került a dolog, eldöntöttem, megtudtam amit szerettem volna tudni. A Benz Micro Wood-ból is minden bizonnyal csak egy darab van közkézen, bezzeg ha az LP-t kérdeztem volna, tízen válaszolnának !? Vagy nem ?

 
A nyuszika kertjében megnőtt a fű, gondolta, le kéne vágni. Eszébe jut, hogy a farkasnak van fűnyírója, hát elkéri. Elindul, és eszébe jut: lehet, hogy a farkas nem adja. Megy tovább, gondolkodik:
 
„Hát ez a farkas nem egy jószívű állat, és lehet, hogy nem adja.”
 
Ballag tovább, és egyre mérgesebb.
 
 „Azért, nem szörnyű, hogy ez a farkas, még arra sem képes, hogy ezt az ócska kis fűnyírót kölcsönadja?”
 
 Megy, megy, míg megérkezik a farkas házához, ott nagy levegőt vesz, hogy elkérje a fűnyírót, majd azt kiáltja:
 
 „Tudod mit, farkas? Tartsd meg a fűnyíródat!”
 
És mérgesen hazaszalad.
 
(Forrás: http://hetedikvilag.blog.hu/2011/03/20/ ... ondolkodas)

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: teac »


Kedves Pointe !
 
Akkor azért csak leírok abból az ötből párat.
 
Ez itt Magyarország, amit a tudomásomra hoznak mindenkor, 35 éve a hifiben, akár akarom akár nem, a " válassz öcsém a vitrinből tetszés szerint!", felkiáltással, vagy a " az interneten fenn van róla minden !". Igen, az is, hogy 800.- dollár körül "free shipping" akár Japánból, akár Hong Kongból, és nem kell kérjem senkitől a "VIP" árakat. Nincs szívesség, és a hazai lista ár alatt 80-100 ezerrel, azért az nem kevés ! És ez csak egy a sok közül.
 
Egyébként ma akadtam rá egy mondatra, ami várható volt, előbb utóbb.  Az AT csúcsmodellek ha karom helyesen vannak árazva, ha akarom alá vannak árazva, ha akarom a többi messze túl van árazva, és itt három, négyszeres az ár differencia !!!
 
És evvel be is fejeztem a kérdezősködést. Ténylegesen a helyére került a dolog, eldöntöttem, megtudtam amit szerettem volna tudni. A Benz Micro Wood-ból is minden bizonnyal csak egy darab van közkézen, bezzeg ha az LP-t kérdeztem volna, tízen válaszolnának !? Vagy nem ? Az interneten tényleg időnként van fenn pár mondat, ami meghatározó. Na, nem hazai oldalon !
 
             Üdvözlettel,: Teac

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: tollact »



Egy komoly gyártó csúcs hangszedőjét (vagy majdnem csúcs hangszedőjét) ugyanannyira nehéz szidni, mint egy AMG-Mercedest vagy M5-ös BMW-t. Ezen a szinten egy prémium gyártótól elvárható, hogy ne hibázzon.
 
Az autós hasonlatot annyiban is találónak érzem, hogy ezeknél a kiváló csúcs Mercedeseknél és BMW-knél is vannak lényegesen drágább, "egzotikus" autók. Aztán hogy mennyiben jobb egy Ferrari egy M5-ös BMW-nél, és a különbség megéri-e azt, amit az árcédulán látni, az nyilván egyéni megfontolás (és nyújtózkodási lehetőség) kérdése.
 
Ami a hangszedők kipróbálását illeti, sajnos tudomásul kell venni: a hangszedő bizalmi termék. A kibontott hangszedő az új ára töredékéért értékesíthető csak, de ennél is nagyobb gond, hogy ha megsérül a tű (ami márpedig meglehetősen sérülékeny), abból komoly konfliktus keletkezhet az ügyfél és a kereskedő között, márpedig okos kereskedő igyekszik az ilyen negatív szituációt elkerülni.
 
Az MC-hangszedőknél külön nehézség, hogy nemcsak magát a hangszedőt, de a neki pontosan megfelelő illesztőegységet is tesztre kész állapotban kellene tartani.
 
Természetesen a fent említett két kockázat költségét még be is lehetne vállalni, ha az értékesítés volumene kárpótolná a kereskedőt. A high-end hangszedők kereskedelme azonban nem kifejezetten az az iparág, ahonnan egyenes út vezet a Forbes Top 100-ba. Miközben AT95-ös hangszedőből egy kisebb kamionnyit értékesítettünk, az ART-sorozatból az elmúlt két évben összesen egy (1) darabot - amikor a magyar AT-képviselet raktárat söpört, és megtalálták az egyetlen darab, X éve a raktárban sínylődő ART9-est.
 
Érdekes abba is belegondolni, hogy az AT új csúcs MM-jéből, a VM760SLC-ből összesen 2,000 darab készül - az egész világra, Japántól az USÁ-ig, a német piactól az oroszig, a drámaian fejlődő ázsiai piacoktól a kis k-európai országokig. Meg lennék lepve, ha az ART-sorozat hangszedőiből ennél több példány készült volna.
 
Azt hiszem, a magyar piacon újdonság, hogy mi legalább az AT és Goldring MM-ekből tartunk tesztpéldányokat, de meg kell hogy mondjam, elég vegyesek a tapasztalataink, és nem vagyok abban biztos, hogy jövő ilyenkor is futni fog még a program.
Na ezt megírhatnád nekem priviben pár szóban. Kivancsi lennék rá...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Valóban, meglehetősen érdekes, hogy ezekből valahogy nincs közkézen egy sem !? Sokak At hangszedője vagy MM csúcs, vagy az OC-9-el bezárul, mint felső kategória. (?).A külföldi fórumokat lassan betéve tudom, és vissza kerestem több évre is, egyöntetű a dícséret. Valamilyen általam nem érthető oknál fogva, semmi negatívum, kizárólag pozitív megnyilvánulások. Ez egészen ritka. Ez az a "bizonyos valami", ami felkeltette az érdeklődésemet. Ennyi ember nem tévedhet, és nem lehet megfizetve sem ! Néhol elrejtve az a mondat, hogy az ART-7 inkább komolyzenére való, is érdekes. A felépítése sem egyforma a háromnak, leszámítva a tűt és a felfüggesztést. Háttér információval persze tele vagyok, gondolom ez nyilvánvaló, csak valamiért nem lehet meghallgatni itthon sehol !? Az indokok különbözőek.
 
Egy komoly gyártó csúcs hangszedőjét (vagy majdnem csúcs hangszedőjét) ugyanannyira nehéz szidni, mint egy AMG-Mercedest vagy M5-ös BMW-t. Ezen a szinten egy prémium gyártótól elvárható, hogy ne hibázzon.
 
Az autós hasonlatot annyiban is találónak érzem, hogy ezeknél a kiváló csúcs Mercedeseknél és BMW-knél is vannak lényegesen drágább, "egzotikus" autók. Aztán hogy mennyiben jobb egy Ferrari egy M5-ös BMW-nél, és a különbség megéri-e azt, amit az árcédulán látni, az nyilván egyéni megfontolás (és nyújtózkodási lehetőség) kérdése.
 
Ami a hangszedők kipróbálását illeti, sajnos tudomásul kell venni: a hangszedő bizalmi termék. A kibontott hangszedő az új ára töredékéért értékesíthető csak, de ennél is nagyobb gond, hogy ha megsérül a tű (ami márpedig meglehetősen sérülékeny), abból komoly konfliktus keletkezhet az ügyfél és a kereskedő között, márpedig okos kereskedő igyekszik az ilyen negatív szituációt elkerülni.
 
Az MC-hangszedőknél külön nehézség, hogy nemcsak magát a hangszedőt, de a neki pontosan megfelelő illesztőegységet is tesztre kész állapotban kellene tartani.
 
Természetesen a fent említett két kockázat költségét még be is lehetne vállalni, ha az értékesítés volumene kárpótolná a kereskedőt. A high-end hangszedők kereskedelme azonban nem kifejezetten az az iparág, ahonnan egyenes út vezet a Forbes Top 100-ba. Miközben AT95-ös hangszedőből egy kisebb kamionnyit értékesítettünk, az ART-sorozatból az elmúlt két évben összesen egy (1) darabot - amikor a magyar AT-képviselet raktárat söpört, és megtalálták az egyetlen darab, X éve a raktárban sínylődő ART9-est.
 
Érdekes abba is belegondolni, hogy az AT új csúcs MM-jéből, a VM760SLC-ből összesen 2,000 darab készül - az egész világra, Japántól az USÁ-ig, a német piactól az oroszig, a drámaian fejlődő ázsiai piacoktól a kis k-európai országokig. Meg lennék lepve, ha az ART-sorozat hangszedőiből ennél több példány készült volna.
 
Azt hiszem, a magyar piacon újdonság, hogy mi legalább az AT és Goldring MM-ekből tartunk tesztpéldányokat, de meg kell hogy mondjam, elég vegyesek a tapasztalataink, és nem vagyok abban biztos, hogy jövő ilyenkor is futni fog még a program.

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: teac »


Tisztelt Uram !
 
Valóban, meglehetősen érdekes, hogy ezekből valahogy nincs közkézen egy sem !? Sokak At hangszedője vagy MM csúcs, vagy az OC-9-el bezárul, mint felső kategória. (?).A külföldi fórumokat lassan betéve tudom, és vissza kerestem több évre is, egyöntetű a dícséret. Valamilyen általam nem érthető oknál fogva, semmi negatívum, kizárólag pozitív megnyilvánulások. Ez egészen ritka. Ez az a "bizonyos valami", ami felkeltette az érdeklődésemet. Ennyi ember nem tévedhet, és nem lehet megfizetve sem ! Néhol elrejtve az a mondat, hogy az ART-7 inkább komolyzenére való, is érdekes. A felépítése sem egyforma a háromnak, leszámítva a tűt és a felfüggesztést. Háttér információval persze tele vagyok, gondolom ez nyilvánvaló, csak valamiért nem lehet meghallgatni itthon sehol !? Az indokok különbözőek.
 
( Itt most kitöröltem öt bővített mondatot. Nem generálok vitát. A véleményem meg van.)
 
Kérdésére válaszolva, Ön az egyetlen, aki az általam feltett kérdésre a Benz kapcsán válaszolt. Köszönöm. Amúgy ennyi információ elég is. A Limart ne vegyük ide, mint információ, az más,  velük több mint húszon éve igen jóban vagyok.
 
                Üdvözlettel,: Teac

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: tollact »



Kedves Pointe !
 
Mindössze érdeklődő vagyok, legkevésbé "VIP" ügyfél. Megfelelő ismeretségek birtokában . De azért kérdeztem ezen a fórumon az urakat, mert gondoltam, hogy esetleg van néhányuknak a fent említett három AT hangszedő bármelyikéből, és arról van véleményük is. Megvenni már meg tudtam volna, az nem kunszt, de én egyenlőre csak véleményeket szerettem volna hallani magyarul, magyaroktól, akik használják is , tehát elsőkézből származó információk birtokában, saját véleményt. Mint említettem, csak és kizárólag jót olvastam róla. Fejhallgató vásárlásnál az AT, véleményem szerint ( többekkel együtt) , mutatott valamit, ami felkeltette az érdeklődésem a hangszedői iránt is. A Benz Micro előtt olyan hangszedőim voltam, mint Ortofon MC-30 Super, EMT- Fine Line tűvel, és ezek után a Wood low output. Az árak elszálltak, egy Ortofon már ami jó is szinte megfizethetetlen, A Benz "felső kategóriás" szedői is a "Trend" által megkívánt árakon, a se szeri se száma ezoterikus hangszedők meg budai telek árakon. Mentes vagyok gyárilag a sznobizmustól, nem feliratokat és márka neveket hallgatok, a fülem korom ellenére még egészen kiváló, a zenében meg benne élek a hifitől teljesen függetlenül már több mint ötven éve. Azon kívül, hogy itt is sokkal több a márkanév, mint a gyártó, és nem elhanyagolható az sem, hogy milyen a márka képviseletének a komolysága. Erről is lehet olvasni külföldi fórumokon, meg a szemfényvesztésről is.
A Wood megfelelő parnerekkel egészen kiváló, néhányan unalmasnak tartják, szerintem meg csak semleges a lehetőségei szerint, sokkal kevésbé karakteres, mint vetélytársai. És ez a lényege ! Ehhez képest szerettem volna érdemi információt az Audio Technika három legfelső hangszedőjéről, most az 1000-est ne említsük ára miatt.
Köszönöm a segítségét, de még egyszer mondom, igazából a felhasználók véleménye érdekelne, egy jól bejáratott hangszedőről, különböző elektronikák mellett. Csak érdeklődöm, érdeklődtem volna.
 
Üdvözlettel,: Teac
Szerintem szívesen írnának róla, de az igazság az, hogy ebből a kategóriából nem lehet túl sok, és azok közül akik ilyet birtokolnak nem biztos hogy itt vannak a fórumon. Sajnos ezért rá vagy kényszerülve, hogy külföldi fórumokon is nézelődj. Valószinüleg ott is leírják a körítést is. Benzről hány felhasználói véleményt kaptál rajtam kívül?
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: teac »


Kedves Pointe !
 
Mindössze érdeklődő vagyok, legkevésbé "VIP" ügyfél. Megfelelő ismeretségek birtokában . De azért kérdeztem ezen a fórumon az urakat, mert gondoltam, hogy esetleg van néhányuknak a fent említett három AT hangszedő bármelyikéből, és arról van véleményük is. Megvenni már meg tudtam volna, az nem kunszt, de én egyenlőre csak véleményeket szerettem volna hallani magyarul, magyaroktól, akik használják is , tehát elsőkézből származó információk birtokában, saját véleményt. Mint említettem, csak és kizárólag jót olvastam róla. Fejhallgató vásárlásnál az AT, véleményem szerint ( többekkel együtt) , mutatott valamit, ami felkeltette az érdeklődésem a hangszedői iránt is. A Benz Micro előtt olyan hangszedőim voltam, mint Ortofon MC-30 Super, EMT- Fine Line tűvel, és ezek után a Wood low output. Az árak elszálltak, egy Ortofon már ami jó is szinte megfizethetetlen, A Benz "felső kategóriás" szedői is a "Trend" által megkívánt árakon, a se szeri se száma ezoterikus hangszedők meg budai telek árakon. Mentes vagyok gyárilag a sznobizmustól, nem feliratokat és márka neveket hallgatok, a fülem korom ellenére még egészen kiváló, a zenében meg benne élek a hifitől teljesen függetlenül már több mint ötven éve. Azon kívül, hogy itt is sokkal több a márkanév, mint a gyártó, és nem elhanyagolható az sem, hogy milyen a márka képviseletének a komolysága. Erről is lehet olvasni külföldi fórumokon, meg a szemfényvesztésről is.
A Wood megfelelő parnerekkel egészen kiváló, néhányan unalmasnak tartják, szerintem meg csak semleges a lehetőségei szerint, sokkal kevésbé karakteres, mint vetélytársai. És ez a lényege ! Ehhez képest szerettem volna érdemi információt az Audio Technika három legfelső hangszedőjéről, most az 1000-est ne említsük ára miatt.
Köszönöm a segítségét, de még egyszer mondom, igazából a felhasználók véleménye érdekelne, egy jól bejáratott hangszedőről, különböző elektronikák mellett. Csak érdeklődöm, érdeklődtem volna.
 
           Üdvözlettel,: Teac
 
 

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Pointe »




És én itthon eddig sem hallgattam meg semmit, ezután sem, a bemutató termek arra valók. Ott vagy beleszeretek, vagy nem. Tehát ha van módom, meghallgatnék a fenti Audio Technikákból.

 
Audio-Technica márkakereskedőként ennyi a maxmimum, amit (talán) el tudok intézni egy VIP-ügyfélnek: egy próba saját rendszerben.
 
Nálunk egy Soulines Kubrick lemezjátszóval lehet meghallgatni a hangszedőt, de kérdés, mennyire releváns az eredmény, ha a lemezjátszó is, a hangkar is, az erősítés és a hangsugárzó is különböző.

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: teac »


Kedves Pointe !
 
A lemezjátszó még egy ideig nem lesz kész. És én itthon eddig sem hallgattam meg semmit, ezután sem, a bemutató termek arra valók. Ott vagy beleszeretek, vagy nem. Tehát ha van módom, meghallgatnék a fenti Audio Technikákból. És valójában a Benz Wood LS-hez képest. Ezt is csak azért, mert meglehetősen dícsérték, kizárólag dícsérték, minden fórumon, ami ebben a műfajban nagyon ritka. Az Audio Technika hangszedői azért kezdtek el nagyon érdekelni, mert egy fejhallgató erősítő kapcsán vettem magam is egy Audio Technika fejhallgatót. Mind ezt 110.- ezer forintért, miközben végig hallgattam a felhozatalt 450.- ezer forintig minden nagy márkából ! A hangszedőiknél is előfordulhat !?
 
             Üdvözlettel,: Teac
 

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Az Audio Technikát nagyon és egyöntetűen dícsérik számtalan fórumon, az ART-9-est, óriásölőnek tartják. Van ahol 4-5 ezer dolláros hangszedőkkel hasonlítják össze. De piszkál a másik kettő is, bár az AN-50 már "régi", de az ART-7-es örökölte a nem mágneses felépítményt. 

 
Kedves Teac, kedves István,
 
mikor lesz a lemezjátszó meghallgatható állapotban?
 
Próbálok intézni egy tesztpéldányt egyik vagy másik (vagy mindkettő) Audio-Technica hangszedőből.
 
Folytassuk ismét magánban.

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: teac »


Kedves Tollact !
 
Válaszát köszönöm. Reméltem, hogy valami ilyesmi hangzik el. Bíztató, de azért nagyon izgat az AT konkurrencia is. Főleg, mert olyat még nem hallottam. Kizárólag olvastam róluk, és a korábbi Wood is ( a jelenlegi) egyéb vagyonokat érő hangszedők meghallgatása után lett megvéve. Mert azok vagy nem voltak jobbak mint ez, vagy nem egetverően, vagy megfizethetetlenek voltak, esetleg mind a kettő. Az Audio Technikát nagyon és egyöntetűen dícsérik számtalan fórumon, az ART-9-est, óriásölőnek tartják. Van ahol 4-5 ezer dolláros hangszedőkkel hasonlítják össze. De piszkál a másik kettő is, bár az AN-50 már "régi", de az ART-7-es örökölte a nem mágneses felépítményt.
Örülök a véleményének, és még egyszer köszönöm.
 
         Üdvözlettel,: Teac

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: tollact »



Tisztelt Uraim !
 
Nagyon örülnék, ha valaki tudna konkrét véleményt, véleményeket írni a következő hangszedőkről . Audio Technika Anniversary 50, Art-7, és ART-9. Valamint a Benz Micro Wood LS. Amit el lehetett olvasni róluk, elolvastam, a forgalmazókat ismerem, a kritikák ( tesztek itt, és ott), a standard dícséreteken kívül nem mondanak érdemit. Szeretném hallani (olvasni), olyanok véleményét, akik fenti darabok bármelyikét kézközelből ismerik. Azt is jónéven venném, ha a hangkarokról is írnának, amiben ezek megszólaltak. Mondjuk, az elektronikák minősége sem mindegy, bár ez számomra a legkevésbé érdekes. Mivel a suszter saját cipője, ( már ha van, vagy lesz neki egyáltalán) legutoljára készül el, így én is most próbálom befejezni négy éve elkezdett lemezjátszómat. A hangszedő, és a kar még kérdéses, bár már nagyon közel vagyok hozzá, hogy a kart is magam építsem, látva, hogy azok a karok, amik szinte kifogástalanok, gyakorlatilag megfizethetetlenek. A kar kérdéséhez még annyit fűznék, hogy az elmúlt negyven évben láttam pár lemezjátszót, és kart is, mit ne mondjak a LENCO fénykorában ( 1975.) eladtam jó pár darabot mind a három itthon forgalmazott típusból, és azok is jól szóltak nagyon, persze akkori körítéssel, és akkor sem fillérekért. Azok ugye, unipivot karok voltak, és a kor megfelelőjeként nem elnagyolt kínai trágya volt, Swiss Made felirattal ! Már elnézést, a nosztalgiáért.
 
A topikot elolvasva bízom benne, hogy kapok segítséget, hangneme, és "szakmaisága" kiemelkedik a mezőnyből.
 
Szóval, autentikus véleményekre szeretnék szert tenni, ha ez lehetséges, előre is köszönöm. A Wood-hoz van, volt szerencsém, a gyár által felújított változatot hallgatom, de az már nyolc éves, és még nem az új tűs. Második felújítást nem szeretnék. Ami még a véleményem, hogy azok a drabális különbségek hangban azért nincsenek hangszedő, és hangszedő között, mint ami az árakat illeti. Karban és futóműben ugyan ez. Természetesen olcsó, és jó, az meg csak a mesében létezik, mindegy, hogy ki mondja, meg hol, meg mikor. A BLASZ I. az még sem Bajnokok Ligája, legfeljebb a benne játszó lelkeknek. De van egy szint, amit akkor sem lehet űberelni, ha köbméter húszezresekben mérik az árát. És akkor a "körítésről" még szó sem esett, phono, kábel, stb.,stb.
 
 
Üdvözlettel,: TEAC
Én szintén Benz Woodot hallgatok, de a gyárban másodszorra már új felfüggesztésrendszerrel és Microridge tűvel újították fel 2011-ben,mondhatom drámai volt a javulás az előző felálláshoz képest. A napokban kaptam vissza szintén új MR tűvel, még bejáratás alatt van, de megint nagyon tetszik. Helius Scorpio lll karral használom, szerintem passzol hozzá. A komolyabb AT pick-upokat nem ismerem, hátha abban más tud tapasztalattal szolgálni.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”