Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó véleményeket olvasok az Audio GD-ről, de hol lehet kapni? Van már Magyar forgalmazója?
ha picit a honlapon utana olvasol van kereskedo asszem lengyeleknel?az ar szinte ugyan az mintha keletrol rendelned.Ezert erdemesebb europabol!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jó véleményeket olvasok az Audio GD-ről, de hol lehet kapni? Van már Magyar forgalmazója?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bárcsak már én is itt tartanék!!! De még mindig az usb/koax átalakításon agyalok!
kemeny faba vagtad a fejszedet,de a div 3 annyira rohejesen olcso,es annyira szuper,hogy szerintem nincs is min gondolkodnod!!!

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


nem vagyok egy siros fajta ,de a konnyeim kiperdultek eme hallatan!!! :rolleyes:marmint a zene hallatan!!
Bárcsak már én is itt tartanék!!! De még mindig az usb/koax átalakításon agyalok!
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Gratulálok az új szerzeményedhez!! Nem kicsit vagyok irigy!!!!!:-)
Aki már hallott Master7-et csak szuperlatívuszokban nyilatkozott róla! Sok örömöt kívánok hozzá.

nem vagyok egy siros fajta ,de a konnyeim kiperdultek eme hallatan!!! :rolleyes:marmint a zene hallatan!!

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


elso benyomasaim a m7 el:nagyon szep,nagyon nehez,melegszik rendesen,igazi dobbenet a dsd felvetelek hallgatasa j riveren ami asszem pcm be megy at,ennek ellenere lenyugozo a hang.De a 100 ora ennek is biztosan kell,ezert turelmesen varok es elvezem a zenet
Gratulálok az új szerzeményedhez!! Nem kicsit vagyok irigy!!!!!:-)
Aki már hallott Master7-et csak szuperlatívuszokban nyilatkozott róla! Sok örömöt kívánok hozzá.
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

a dsd utan beraktam egy eleg rossz minosegunek tartott flac ot.es hogy szol? Mint egy alom.Ezt nem akarom elhinni!!!!!De megis hallom!!!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

a gd fonok azt az infot kapta ha a div 3 as konverteren keresztul kapja a jelet i2s -en a master 7 akkor meg jobban szol.Az upgrade kit itt van nalam ,sajnos meg nincs kabelem hogy kiprobalhassam.De hamarosan

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

elso benyomasaim a m7 el:nagyon szep,nagyon nehez,melegszik rendesen,igazi dobbenet a dsd felvetelek hallgatasa j riveren ami asszem pcm be megy at,ennek ellenere lenyugozo a hang.De a 100 ora ennek is biztosan kell,ezert turelmesen varok es elvezem a zenet

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ma lehetosegem volt ellatogatni az Audio gd hez,Celom master 7 vasarlas volt.A fonok nagyon normalis ember,megtiszteltetes szamomra hogy megismerhettem.A dac szuper.Meghallgattam az uj cd jatszojat ami meg nem kaphato,de kepet azert csinaltam rola.



Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Kobak »


Humanék CDje még nem volt itt, de az a CD azt hiszem 1M körül van. Nem szoktam egyébként érteni,miért nem foglalkoznak a szoftver részével, ott sokat lehetne hozni, 1 éve win,foobar volt, ha jól emlékszem. Több ismerős tért át CDről Tablára, nyilván a kényelem miatt, de gondolom azért mindenkinek fájna, ha jelentősen gyengébb lenne a hang. Forrás oldalon legalábbis én nem nagyon tudnék elfogadni visszalépést. Ahogy, ha hallanék itthon jobb digi forrást, jó eséllyel lenne eladó Tabla az apróban.
Szerinted amúgy a Tabla + Pc (tudom, hogy neked az inkább Mac) milyen árkategóriájú cd-t  (futómű+ugyanaz a dac) tud kiváltani vagy jobb lenni? Gaboval már régóta beszélgetünk erről, de sajnos a pénz nagy úr. Az én HTPC+dac párosom hangja sajnos messze elmaradt (igaz optikai kábelen), mint amit szerettem volna, de a távlati cél az a számítógép lenne.
Csináltál ilyen összehasonlítást valamikor? Most kifejezetten a hangminőségre gondolok, nem a nagyfelbontásra, kényelemre stb...
Amúgy ezt a Musilandet még lehet, hogy kipróbálom, ennyit megérne nekem is.
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Kobak »


Sziasztok!
 
Beteszem ide is, egy korábbi kérdésem, hátha itt érkezik valamilyen válasz.
 
Streamer témában érdekelne a véleményetek. Az aláírásomban láthatjátok a rendszerem, amiből a dac-ot az Audiovisiontuningnál vettem. Amikor voltam náluk, akkor láttam a Musical Fidelity M1 Clic-et, igaz nem működés közben, csak a polcon. Elég jókat mondtak róla, igaz a forgalmazó miért ne mondana.
Az akkori ára nekem eléggé elérhetetlen lett volna, és nem is ért volna nekem 4-500e Ft-ot. Mostanában néztem viszont a honlapjukat, ahol láttam, hogy most 260+Áfáért hirdetik, ami azért már nem olyan elérhetetlen. Ahogy a teszteket néztem, mindenhol azt írják, hogy a hangja semmiben nem különbözött az M1 dachoz képest, csak ugye tudásban sokkal több.
A régi elképzelésem az volt, hogy a meglévő htpc-t használom zene forrásnak és mondjuk egy külső nast, de a htpc optikai kimenetén keresztül sajnos nem sikerült elég jó minőséget kicsalnom, így maradt a zenék kiírása cd-re. Viszont a Clic le tud játszani flacot és még sok sok file típust (az internetes rádióról nem is beszélve). Kíváncsi lennék, hogy milyen a minősége, érdemes e erre mozdulni, mert így nem kellene egy másik htpc (a meglévő videókra jó), esetleg egy külső usb-koax átalakító, kábelek, miegymás. Van erről bárkinek bármilyen tapasztalata?
Még valami, ami nem teljesen ide tartozik, hogy a Clic elvileg működik előfokként is. Érdemes lehet az Audio Analogue Bellinit eladni és ezzel helyettesíteni vagy azért ez egy eléggé elrugaszkodott dolog. Már csak a pénz miatt is gondolom, mert az M1 dac+Bellini páros mellé már nem olyan sok hiányzik a Clichez.
Kíváncsian várom válaszaitokat.
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »



  Üdv.
 
A Humán audio rendszere a tavalyi hifi show-n,szerintem nagyon szépen szólt és ha jól tudom a forrás a Tabla+laptop volt. A tavaly előttin viszont meg lehetett hallgatni a Cd. transportjukat is és a Pc.alapú rendszerüket is,itt viszont nekem sokkal jobban tetszett a Cd.transport hangja,bár arra nem emlékszem,hogy itt is a Tabla volt-e a Pc.-s rendszernél bekötve.

 
Humanék CDje még nem volt itt, de az a CD azt hiszem 1M körül van. Nem szoktam egyébként érteni,miért nem foglalkoznak a szoftver részével, ott sokat lehetne hozni, 1 éve win,foobar volt, ha jól emlékszem. Több ismerős tért át CDről Tablára, nyilván a kényelem miatt, de gondolom azért mindenkinek fájna, ha jelentősen gyengébb lenne a hang. Forrás oldalon legalábbis én nem nagyon tudnék elfogadni visszalépést. Ahogy, ha hallanék itthon jobb digi forrást, jó eséllyel lenne eladó Tabla az apróban.

Avatar
stax
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.04.02., csüt. 10:41
Értékelés: 9

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: stax »



stax: evo azért más kategória. az egyik evo magra(ebből is több van) épülő átalakítót használom, a Human audio tablát.
 
teac t1 futóművel, meg egy mephisto-val engedték össze. nem voltam ott utóbbinál, előbbinél meg hideg volt a teac. De ezen a szinten van. itt a pcn, a szoftvereken, usb és digikábeleken áll, v bukik.
 
 
hasonlóan jó zenehallgatást! melyik staxod van?

  Üdv.
 
A Humán audio rendszere a tavalyi hifi show-n,szerintem nagyon szépen szólt és ha jól tudom a forrás a Tabla+laptop volt. A tavaly előttin viszont meg lehetett hallgatni a Cd. transportjukat is és a Pc.alapú rendszerüket is,itt viszont nekem sokkal jobban tetszett a Cd.transport hangja,bár arra nem emlékszem,hogy itt is a Tabla volt-e a Pc.-s rendszernél bekötve.

CD lejátszó:Audio Analogue Paganini
Tuner : Micromega FM tuner 
Előfok:Audio Analogue Bellini(remote) Végfokok:Audio Analogue Donizetti monoblockok
Hangsugárzó : Sonus Faber Signum 
Kábelek,Supra Lorad,VDH Waterfall,VDH Revelation
Állvány:Sonus Faber Stand FixedLeather  (hangsugárzó),Sound Organisation(készülék)

Avatar
stax
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.04.02., csüt. 10:41
Értékelés: 9

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: stax »



stax: evo azért más kategória. az egyik evo magra(ebből is több van) épülő átalakítót használom, a Human audio tablát.
 
teac t1 futóművel, meg egy mephisto-val engedték össze. nem voltam ott utóbbinál, előbbinél meg hideg volt a teac. De ezen a szinten van. itt a pcn, a szoftvereken, usb és digikábeleken áll, v bukik.
 
 
hasonlóan jó zenehallgatást! melyik staxod van?

  Üdv.
 Csak volt(egy időben teljesen áttértem a fejhallgatós zenehallgatásra): STAX SRM-717(erősítő)+SR-007 Omega 2(fejhallgató).

CD lejátszó:Audio Analogue Paganini
Tuner : Micromega FM tuner 
Előfok:Audio Analogue Bellini(remote) Végfokok:Audio Analogue Donizetti monoblockok
Hangsugárzó : Sonus Faber Signum 
Kábelek,Supra Lorad,VDH Waterfall,VDH Revelation
Állvány:Sonus Faber Stand FixedLeather  (hangsugárzó),Sound Organisation(készülék)

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Szóval szerintem egy HEED Dactilus még az alap táppal is feldobná a kérdező rendszerét.
Szerintem az alap táppal a legjobb! Nem vicc! 

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Elég hallgatható és jó cucc ha az ember nem a cinek és bummok x.-ik hatványát keresi, hanem csupán jóízűen és örömmel szeretne egy felvételt meghallgatni.
Szóval szerintem egy HEED Dactilus még az alap táppal is feldobná a kérdező rendszerét.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Én most játszom egy HEED Dactilussal, érdekes dolog, Ocsó futómű, próba a koax vs. optikai kimetettel ill. a Q-PSU táppal.
Lassan összeáll a kép(hag)!

Elég hallgatható és jó cucc ha az ember nem a cinek és bummok x.-ik hatványát keresi, hanem csupán jóízűen és örömmel szeretne egy felvételt meghallgatni.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »



Szerkesztve: http://www.soundmania.hu/
Szóval igen.

Köszi!
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
yesname
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2013.08.09., pén. 16:45
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: yesname »



PS Audiot ki forgalmaz itthon? http://www.hifi-advice.com/PSAudio-NWD-review.html
Soundmania?

Szerkesztve: http://www.soundmania.hu/
Szóval igen.
Processzor: Arvus H1-D DAC: Merging Hapi MKII + DA8P és Merging Anubis Pro DRC: Audiolense Végfok: 3xNilai 500DIY Mono, Parasound A51 / Zajkeltők: Elac FS 407, Elac CC 400, B&W 685 S2 Kábelek: AQ Carbon USB, AQ King Cobra XLR IC, HiDiamond 8 Display: Samsung QE65QN95 Egyéb: Isotek EVO3 Sirius és Premier

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »


PS Audiot ki forgalmaz itthon? http://www.hifi-advice.com/PSAudio-NWD-review.html
Soundmania?
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Sziasztok!
Valaki tudna esetleg segíteni??
A sztereó rendszerembe, hogyan tudnék egy külső DAC-ot beépíteni (és milyen gyártmányban érdemes gondolkodni) és ha ez sikerül hozhat-e javulást a hangzásban?
Az erősítő Pointe Amplifica a cd játszó egy Rotel 1520 melyet nem régen vettem a fórumon és nagy változást hozott a korábbi cd játszókhoz képest.
Előre is köszi a válaszokat!
Üdv: Endre

Én most játszom egy HEED Dactilussal, érdekes dolog, Ocsó futómű, próba a koax vs. optikai kimetettel ill. a Q-PSU táppal.
Lassan összeáll a kép(hag)!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »


stax: evo azért más kategória. az egyik evo magra(ebből is több van) épülő átalakítót használom, a Human audio tablát.
 
teac t1 futóművel, meg egy mephisto-val engedték össze. nem voltam ott utóbbinál, előbbinél meg hideg volt a teac. De ezen a szinten van. itt a pcn, a szoftvereken, usb és digikábeleken áll, v bukik.
 
 
hasonlóan jó zenehallgatást! melyik staxod van?

Avatar
Flandy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.06.30., szomb. 11:03
Értékelés: 6

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Flandy »

Egy E-MU 1212M SPDIF Coaxial RCA digit kimenetét hova sorolnátok? Valaki próbálta már?

Avatar
stax
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.04.02., csüt. 10:41
Értékelés: 9

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: stax »


Nekem nincs. Viszont volt itt egy hétig. Ez már jobb,mint a modern 889,892 realtek alaplapi, tehát a halide, pendrive hifacenél jobb. viszont nem működik rendesen mac alatt.
 
 Szia!
 
 Gondolom azért a Hiface Evo,szintjét nem éri el?(úgy rémlik,hogy Evot használsz) Nekem volt Halide,de a Cd. transportomnál lényegesen gyengébb volt,
 
              Jó zenehallgatást!

CD lejátszó:Audio Analogue Paganini
Tuner : Micromega FM tuner 
Előfok:Audio Analogue Bellini(remote) Végfokok:Audio Analogue Donizetti monoblockok
Hangsugárzó : Sonus Faber Signum 
Kábelek,Supra Lorad,VDH Waterfall,VDH Revelation
Állvány:Sonus Faber Stand FixedLeather  (hangsugárzó),Sound Organisation(készülék)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”