Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
MAxxYD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.01.14., pén. 23:56
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budakalász

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MAxxYD »



Natessék, jó hosszú USB-kábel kérdése az egész akkor, nem? A DAC tud egyből USB-t fogadni? (bocsi, most olvastam csak az újságcikket, sajna, nem...)
 
Hűűűűű, ezek az ICk aztán sokan vannak! Jó részüket nem is ismerem, de akkor van mivel próbálkozni!


 
Az M1 DAC tudott volna, de azon meg optikai bemenet nincs...
Hihetetlen, hogy mennyi baj van ezzel a fénnyel...
 
A V-DAC tud, de légvonalban is kb. 6 méter a két hely, arról nem is beszélve, hogy szaladgálhatnék a másik szobába számot váltani...
 
A próbálgatáson már majd mindnél túl vagyok és a feleslegtől ideje lenne megszabadulnom

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Az asztali gépem másik szobában csücsül, a rendszer pedig a nappaliban van. Ezért lett - eredetileg még csak filmnézéshez - médialejátszóm. Utána meg adta magát, hogy zenére is ezt használjam....
 
 
 
Akad már pár a fiókban:
VDH The First (még tesztelés alatt)
Linn Black
Straight Wire Encore II
Audioquest Sidewinder
QED Qnect I
Kínai csodamadzag
 
Mit tudnál ajánlani (akár ezek közül is) egy kicsit nyersebb, pezsgőbb hang eléréséhez?


 
 
Natessék, jó hosszú USB-kábel kérdése az egész akkor, nem? A DAC tud egyből USB-t fogadni? (bocsi, most olvastam csak az újságcikket, sajna, nem...) Nekem egy Lupushoz való Usb/Spdif-konverterem van, ár-érték arányban verhetetlen, és még a hangja is bexarás. Ha az optikai kábel kiugrik, sztem rögtön elevenebb, részletgazdagabb lesz a hang.
 
Hűűűűű, ezek az ICk aztán sokan vannak! Jó részüket nem is ismerem, de akkor van mivel próbálkozni!

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: switch »

Holnap megpróbálok... :-)
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
MAxxYD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.01.14., pén. 23:56
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budakalász

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MAxxYD »



Semeddig nem tart az optikai csati helyett egy SPDIF/RCA aljzatot beszereltetni a fórumra író pákászok egyikével ;-)
A jel simán hozzáférhető, hiszen abból lesz az optikai jel..nem is olyan rég jártam körbe ezt a témát ugyancsak a WD TV Live-al.


Erről privátban tudnál írni bővebben?

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: switch »


Semeddig nem tart az optikai csati helyett egy SPDIF/RCA aljzatot beszereltetni a fórumra író pákászok egyikével ;-)
A jel simán hozzáférhető, hiszen abból lesz az optikai jel..nem is olyan rég jártam körbe ezt a témát ugyancsak a WD TV Live-al.
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Érdekes Én most likvidáltam a rendszeremből a Nordost drótokat (Baldur IC-Blue Heaven Hf kábel)
Sz.tem egetverő különbség nincs a Red Dawn és a Blue H. közt max. az ára (szvsz)
A Frey az már egy más sportág...
Innen is látszik ahány fül annyi kábel.


 
Ha a régi szériáról beszélünk (az újat már/még nem ismerem), akkor szvsz azért ölég nagy a Blue heaven és a Red Dawn közötti különbség. Utóbbi jóval semlegesebb, jóval kevesebbet színez a magason és édesít a középen, valamint nem engedi hetrázni a mélyeket, ami nálam túlságosan is kijött a Blue Heavennel. A szobám amúgy is hajlamos a mély búgatására, jobb volt neki a Red Dawn.
 
Így van, a fül a mérce, az ízlés és a pillanatnyi érdeklődés.

Avatar
MAxxYD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.01.14., pén. 23:56
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budakalász

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MAxxYD »


Az asztali gépem másik szobában csücsül, a rendszer pedig a nappaliban van. Ezért lett - eredetileg még csak filmnézéshez - médialejátszóm. Utána meg adta magát, hogy zenére is ezt használjam....
 

Ha alkalmad van, a Van den Hul IC helyett próbálj ki valami mást is.


 
Akad már pár a fiókban:
VDH The First (még tesztelés alatt)
Linn Black
Straight Wire Encore II
Audioquest Sidewinder
QED Qnect I
Kínai csodamadzag
 
Mit tudnál ajánlani (akár ezek közül is) egy kicsit nyersebb, pezsgőbb hang eléréséhez?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Szia.
A mostani állapot: a cd és a pre között Frey, a pre és ps között Red Dawn, a hangfalhoz Red Dawn. Ötödik hónapja hallgatom a HEED-eket. Valamit tudhatnak, azóta nem merül fel, hogy esetleg variálni kellene a kábelekkel. Ocost nem próbáltam még. A korábban írt esetben Siltech 4-24 ic és VDH Revolution volt az alap, s a VDH helyére került a Red Dawn. Ezek nem szerették egymást, akkor lett rend, mikor az ic is Red Dawn lett (akkor még Exposure 3010 S1 volt az erősítő).
Minden jót. gyt


Nacsak egy boldog Dyno-tulaj.
 
A Frey tényleg jó, már közelítjük DIYban a színvonalát, bár még nincs meg teljesen tuttira.
 
Örülök, hogy bejött a Nordost-vonal, nekem is sok örömöt nyújtott, amikor ezt nyomtam. Mára már csak egy Super Flatline maradt egy 170es Magnum és egy pár HS280as között. Lehengerlően jól szól egy sima cd6000-rel.
 
Ha jól bejártak a ládikók, próbálj ki pár tápkábelt is. A ládáddal lélegzetelállító lesz a különbség.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



...
Az elsődleges cél a médiajátékosról történő lejátszás volna.
Tudnál javasolni erre a célra valamit?
Egy Squeezebox Touch gondolom megtenné, azon koax is van...


 
Megmondom az igazat, soha nem gondolkodtam médialejátszós megoldáson. A rendszert sokáig csak CDvel hallgattam, aztán, mivel irodai felhasználásra épp akadt egy laptop, külső vinyóval, adta magát a DAC ötlete. Legsimább, öregecske LENOVO-laptoppal. A médialejátszókhoz emiatt veszettül nem értek, ezért elnézést.
 
Ha alkalmad van, a Van den Hul IC helyett próbálj ki valami mást is.

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Szia.
A mostani állapot: a cd és a pre között Frey, a pre és ps között Red Dawn, a hangfalhoz Red Dawn. Ötödik hónapja hallgatom a HEED-eket. Valamit tudhatnak, azóta nem merül fel, hogy esetleg variálni kellene a kábelekkel. Ocost nem próbáltam még. A korábban írt esetben Siltech 4-24 ic és VDH Revolution volt az alap, s a VDH helyére került a Red Dawn. Ezek nem szerették egymást, akkor lett rend, mikor az ic is Red Dawn lett (akkor még Exposure 3010 S1 volt az erősítő).
Minden jót. gyt


 
Érdekes Én most likvidáltam a rendszeremből a Nordost drótokat (Baldur IC-Blue Heaven Hf kábel)
Sz.tem egetverő különbség nincs a Red Dawn és a Blue H. közt max. az ára (szvsz)
A Frey az már egy más sportág...
Innen is látszik ahány fül annyi kábel.

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
MAxxYD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.01.14., pén. 23:56
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budakalász

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MAxxYD »



Juj, ha a médialejátszó optikain megy, akkor itt ebből az irányból nem tudunk közelíteni.
 
A CD-játszó-DAC-erősítő-hangfalak-setting is megy néha? A Marantz olvassa az újraírhatót, nincs egy géped, amivel tudnál néha írni? Amíg nekem is meglett a DACom, én is újraírogattam, persze, azért a DAC jóval kényelmesebb, csak klikkelsz és nem kell írogatni, meg parázni, hogy karcolódik.


Néha igen, de nem túl gyakori - bár legalább 100-150 gyári és kb. ugyan annyi írt CD-m van. A kényelem nagy úr
A CD játszó egy multichannel SACD játékos, ami - bár kipróbáltam - de nem igazán igényli a DAC-ot.
Szépséghibája a dolognak, hogy összesen 1 db SACD lemezem vangondolkodik.gif
Próbáltam írt CD-vel és érdekes eredményre jutottam:
Volt olyan, amit tökéletesen lejátszott, de volt, ami nagyon gyengén szólt. Ez utóbbinál a DAC-on keresztül viszont jó volt a hang (egy Oppo DBP-93-nál már tapasztaltam ezt, hogy írt CD-t nagyon rosszul játszott le).
A helyzet itt is ugyan az volt, mint a Clic-nél: Nem hallottam különbséget ugyan azt a zenét CD-ről lejátszva és az WD TV - optikai kábel - X-DAC v3 trió között, akár hogy is strapáltam magam.
Lehet, hogy én vagyok a gyenge láncszem
A CD és a DAC között fullfáki rendszeréből származó Madrigal Audio CZ Gel 2 koax van.
A Stockholm-ot majd megfontolom, de mivel ezt az irányt keveset használom, nem biztos, hogy érdemes rá költeni.
Az elsődleges cél a médiajátékosról történő lejátszás volna.
Tudnál javasolni erre a célra valamit?
Egy Squeezebox Touch gondolom megtenné, azon koax is van...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nordostnak nem baj a keveredés :-)))). Jópárat nyűttem, sokféle formációban, tisztán is, keverve is, a Flatline-tól a Red Dawnig, aztán egy más hangzásvilág fogott meg. Most milyen kábelszettel hozod ki a legjobbat a Heedekből? Csak azért kérdezem, mert hasonló ládikóink vannak. OCOSt próbáltál már hangfalkábelnek?
 
 
MaxxYD szakkollégához szólna a kérdésem: Milyen dugók vannak a kábelek végén és mennyit járattad őket?


 
Szia.
A mostani állapot: a cd és a pre között Frey, a pre és ps között Red Dawn, a hangfalhoz Red Dawn. Ötödik hónapja hallgatom a HEED-eket. Valamit tudhatnak, azóta nem merül fel, hogy esetleg variálni kellene a kábelekkel. Ocost nem próbáltam még. A korábban írt esetben Siltech 4-24 ic és VDH Revolution volt az alap, s a VDH helyére került a Red Dawn. Ezek nem szerették egymást, akkor lett rend, mikor az ic is Red Dawn lett (akkor még Exposure 3010 S1 volt az erősítő).
Minden jót. gyt

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Megint alaposan feladtátok a leckét
...


 
Juj, ha a médialejátszó optikain megy, akkor itt ebből az irányból nem tudunk közelíteni.
 
A CD-játszó-DAC-erősítő-hangfalak-setting is megy néha? A Marantz olvassa az újraírhatót, nincs egy géped, amivel tudnál néha írni? Amíg nekem is meglett a DACom, én is újraírogattam, persze, azért a DAC jóval kényelmesebb, csak klikkelsz és nem kell írogatni, meg parázni, hogy karcolódik.
 
A Fidelity-cuccokat szeretem, a hangjukat is jónak tartom. Magasan kiemelkednek szvsz. az átlagos hifi-szintből.
 
Meghívásodat köszönöm, sajna, leghamarabb jövőre, de a közös fejtörésben addig is számíthatsz rám :-))).
 
Stockholm ára nem kicsit jó, 15ért a gyári szerelt méteres. Sztem a 2 dugó lenne kb ennyi, vagy majdnem ennyi. A Supra dugója is király, de darabja 4.500 Ft, ammeg egy 15ös gyári szerelt kábelnél már nem alternatíva, 9 lenne a 2, plusz a méteres kábel, plusz a forrasztás, meló, stb. Így meg oridzsi és még meg is éri... Persze, nem elsődlegesen a Te rendszeredbe mondom, Nálad nem tudjuk az optikait kiváltani.

Avatar
MAxxYD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.01.14., pén. 23:56
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budakalász

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MAxxYD »


Megint alaposan feladtátok a leckét
 
Optikai kábel:
A médialejátszómon csak optikai kimenet van, tehát vagy lecserélem, vagy ezzel élek együtt. Szeretem, mert nagyon kényelmes és stabilan működik.
Ettől függetlenül egy ideje már nézgelődök alternatívák után, de nem találtam olyat, ami tetszene.
 
Amit próbáltam, hallottam:
 
Dune HD Max: egyszer hallottam csak, de az enyémtől teljesen eltérő rendszerben, a hangját ezért nem tudom megítélni. Nem túl kényelmes a használata, de még elfogadható.
 
MF M1 Clic - 1 hétig használtam. Nem hallottam különbséget közte és az WD TV - optikai kábel - X-DAC v3 trió között, akár hogy is strapáltam magam. Az erősítő egy MF kW500-as volt, két bemenetre rákötve a két forrás, ugyan olyan VDH D102 mkIII kábellel, ugyan azt a zenét lejátszva. Próbáltam a CDH First-el is az egyiken, de ugyan arra az eredményre jutottam.
A Clic használata katasztrofális, szerintem szégyen az MF-re nézve, de ez más lapra tartozik.
 
 
Ebből egyben az is következik, hogy vagy a rendszer (az MF kW500), vagy a zenék (jazz), vagy pedig az én fülem nem képes ilyen szintű nüanszok megkülönböztetésére.... Persze még lehetnek a kábelek, illetve a szoba akusztikája is gátló tényezők....
 
@earformance
Jogos..... ezek szerint tényleg keresnem kellene helyette valami mást....
 
@vackor
A Siltech valóban új irány, de mivel csak optikai kimenetem van, ezért egyelőre nem játszik
 
@Acus
Ez tetszett:hahaha: Bár lehet benne valami...
 
 
@lehoako
A DAc-on van koax is, nem ez a gond. Ez a DAC egyébként a TriVista21-et váltotta le, igaz ugyan, hogy harmadáron. Teszt
Idézet a teszben lévő marketing dumából:
Inside is the latest digital-to-analogue chipset from Burr-Brown, the DSD1792 and SRC4192/3, a 24-bit/192kHz 8x oversampling dual-differential delta/sigma system which Musical Fidelity claims gives this modestly-priced unit better performance than the 1200 TrVista 21 DAC, not to mention the old X-DAC and X-24K variant.
Mondjuk, ahogy észrevettem mindenről ezt mondják:rolleyes:
 
Forrasztani tudok, sőt kíváncsiságból már csináltam egy kábelt is, csak még nem nagyon foglalkoztam a tesztelésével. Az alapelve elég egyszerű: ami jó a falban a konnektorig, az megérdemel egy próbát az erősítőig is. A falban csak sima 1.5-ös tömör réz kábelek vannak (anno sajnos megfeledkeztem arról, hogy combosabbakat tegyek be).
Ennek megfelelően 3x1.5-ös tömör réz kábelből, és a környékemen lévő elektronikai boltokban fellelhető legjobb minőségű (értsd masszív) csatlakozókból csináltam meg.
Csak hallgatni nem nagyon hallgattam még....
Jöhetnek a kövek
 
A Stockholm már jó ideje akciós, 15eFt az 1méteres koax az audiovision-nél.
 
Taksonyban lakok. Ha esetleg meg szeretnéd hallgatni, akkor annak nagyon örülnék

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


Nálam meg minden Habia, nem is akarok ezen változtatni :bebebebebebe:
 
@MAxxYD:
Azt az 1x-es szigetelésű tápdrótot nem merném használni a helyedben.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Csak mert ezek még nem voltak: a forgalmazó Siltech-kel, Crystal-lal demózza a MF elektronikákat, szerintem nem rosszak. a Copper széria jelenleg 15000Ft/méter, amit véleményem szerint megérdemelnének ezek a gépek, minimum. Digitben kellemes belépő a Siltech Stockholm, ami jelenleg fél áron kapható.
Az optikai átvitel problémájával - fenntartásokkal - egyetértek.
A legegyszerűbb lenne, ha elmennél és meghallgatnál egy egységes kábelszettet, akár Copperből. Sokkal okosabb lennél utána.


 
Most akciós a Stockholm? Ezt azért jó tudni. Mit jelent ez méterárban?
 
Szerintem az optikai IC helyett egy ilyen SIltech Stockholm sokat dobna a dolgon. Volt szerencsém hallgatni és összevetni jópár digit ICvel, és saját árkategóriájában messze a legjobb volt. Nálánál drágább optikai ICt is hátratett kézzel vert.
 
Kis olvasnivaló:
 
http://www.audioland.hu/tesztek/csoport ... lepszinten

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak mert ezek még nem voltak: a forgalmazó Siltech-kel, Crystal-lal demózza a MF elektronikákat, szerintem nem rosszak. a Copper széria jelenleg 15000Ft/méter, amit véleményem szerint megérdemelnének ezek a gépek, minimum. Digitben kellemes belépő a Siltech Stockholm, ami jelenleg fél áron kapható.
Az optikai átvitel problémájával - fenntartásokkal - egyetértek.
A legegyszerűbb lenne, ha elmennél és meghallgatnál egy egységes kábelszettet, akár Copperből. Sokkal okosabb lennél utána.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »


OK, kezdem érteni a helyzetet.
 
1.) Ha van optikain kívül más bemenete a DACnak, én azonnal átszoknék arra. Sajna, az optikai kapcsolat nem hoz olyan jó hangot, mint a sima fémes érintkezés, tapasztalatom szerint.
 
2.) A tápkábel fonott stílusa kicsit arra emlékeztet, mintha telefonkagyló spirálrugószerű drótjait fonták volna össze pelenkaöltés-szerűen. Sanszos, hogy jobb, mint a nullforintos gyári utánadvágott, de nemsokára lecserélném. Mennyire áll távol Tőled a forrasztás? DIYban hihetetlen eredmények érhetők el, kvázi anyagáron.
 
Pesten van a rendszered?

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Acus »

Ez ilyen színes telefonkagyló zsinór összefonva? Mik vannak )

Avatar
MAxxYD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.01.14., pén. 23:56
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budakalász

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MAxxYD »


Köszönöm a rengeteg hozzászólást
 
 
Tegnap kipróbáltam mindkét kábelt egy Musical Fidelity M1 Clic / Musical Fidelity kW500 / B&W 804S láncban és ugyan azt tapasztaltam, mint a sajátomban. Ott mondjuk nem volt kevés a mély, bár lehetett volna határozottabb is.
 
Megpróbálok minden kérdésre válaszolni:
 
@lehoako
DIY tápkábel:
Kb. 2 hónapja vettem használtan, meghallgatás után (a hangfalammal együtt), azóta elég sokat ment (60 óra biztosan megvolt), de nyilván már előtte is muzsikált jó ideig. A gyári kábelhez képest jelentős javulást hozott, dinamikusabb, erőteljesebb lett a hang.
Így fest:
 

 

 
Hasonló dugó van a fűnyíróm kábelén is
 
 
@vidor2009
Ha más is tudja ezt a magas tartomány produkálni, akkor szívesen váltok Nordost-ról .
Mit javasolnál?
 
@gyt
Én úgy érzem, hogy Nordosttal rendben van a tér, csak a Kimberrel tűnik el. Ha lehetőségem lesz rá, akkor kipróbálom majd, hogy milyen együtt a Nordost csapat
 
@Kimber
Bár alapvetően úgy gondolom, hogy ha az egyik kábellel jó egy pozíció, akkor a másikkal is annak kellene lennie, kísérleteztem a hangfalak forgatásával, pozicionálásával, de nem javult a helyzet.
A hangfalak befelé vannak forgatva és Pro-ject állványokon állnak (Epos ES-14 állványának a másolata).
 
 
@kimber, lehoako
A kábelek valóban nem egységesek, de azért nem egyszerre szól mind
A lánc java MF. A Marantz SACD-t pár napja szereztem baráti áron egy haveromtól, még nem is igen használtam.
Alapvetően a WD TV Live-ról hallgatok zenét, hálózaton keresztül. A Nordoston gyári Z dugó van, a Kimberről pedig leszedtem a Nakamichi dugókat az elő csapások után, de nem segített.
 
Ez az a lánc, ami szól (ha éppen nem tesztelgetek valamit):
WD TV Live HD -> Monitor Audio optikai kábel -> Musical Fidelity X-DAC v3 (with Little Pinky v3i) -> VDH D102 mkIII -> Musical Fidelity A3.2 (DIY tápkábel) -> Nordost Flatline Gold -> JM Lab Electra 906
 
 
Huhhh, remélem, nem felejtettem ki semmit sem....

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Kalmi, fapaci!
 
A bagoly, a veréb meg a nagy fej. :kiss: Meg, ha már ugye, akkor a Deákné vászna és Nordostja.
 
Kábelezzünk csak tovább, mennyi ideje jár az a DIY tápkábel?

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kalmi »



"Szerintem legyen az ic is Nordost."

"Szerintem felejtsd el a Nordostokat!"

"Úgy fest, a Nordost nem szeret keveredni..."

"Nordostnak nem baj a keveredés..."






 
A topik címe: Kábelezzünk!
 
Kábelezzetek!
 
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


"Szerintem legyen az ic is Nordost."
"Szerintem felejtsd el a Nordostokat!"
"Úgy fest, a Nordost nem szeret keveredni..."
"Nordostnak nem baj a keveredés..."


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Szia!
Szerintem felejtsd el a Nordostokat!
A csúcs kábelüket kivéve nagyon sokfélét próbáltam és szerintem az egyik legnagyobb highend étverés!!!
Hatalmas pénzek vannak a reklámozásában,miközben teljesen felborítják a hangképet!
Egy papírvékony hang,teljesen mélyhiányos,minél jobb rendszerben szerepel,annál jobban hallatszik.
Kevés rosszabb cég létezik,olcsóbb kábelek is egyenletesebb hangképet adnak.
Ha a legjobbat akarod az elérhető árúak közül,akkor próbáld ki valamelyik Coincidentet,több eladó is van!
Gyuri


 
Nálam más eredmény jött ki. Milyen rendszerben produkálják ezt a papírvékony, "mélyhiányos" tünetegyüttest?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »


MAxxYD!
 
Szerintem a DIY tápkábel vérezhet. Ha nem túl megterhelő, leírhatnád, miből és hogyan készült, esetleg tehetnél fel képeket. Nyugi, mindannyian vettünk egyszer "először" kábelt a kezünkbe, szívesen segítünk! A járatáskor nagyon sokat változik a tápkábel hangja, lehet, hogy idővel nem abba az irányba megy, mint "kéne". Sajnos, ez néha előfordul.
 
Dugók, irány, járatás, mind nagyon fontos. Alapvetően nem rossz a cuccod, csak télleg sokfelé építkezel egyszerre, nincs fix pont és nem lehet tudni, hogy melyik különbség/változás mitől van.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”