Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Virtuális föld

Avatar
lehoczati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.11.13., vas. 12:11
Értékelés: 53

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: lehoczati »


istván01
Most már csak az a kérdés merül fel, hogy egy meglévő hálózaton van-e lehetőség az eredeti valódi földelés hatását javítani. Tehát milyen nem "ezoterikus" módszereket tudnál ajánlani.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Kedves István, köszönöm az infót, pénteken leütöttem egy az eddiginél sokkal nagyobb felületű szondát 6 méter mélyre erre a meglévő földelést átkötöttem, megmérve még nem lett de  a rendszer hangja nyugodtabb talán kicsit gördülékenyebb lett, A  jövő héten elkészül  a hifi saját földje is,és mindkét földelést le is méretem.Szerintem igazad van abban,hogy a jó földeléstől jobb minden,  de azért az 1 darab úgynevezett vf kütyünek a hatása ugyan az maradt,és még mindig jól hallható.
Neked milyen VF kütyüd van? Mely ponton/pontokon csatlakozik a hifihez? Milyeneket próbáltál? Mik voltak a különbségek, ha voltak? 
 
Köszönöm,
ákos
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
olaf
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2013.01.13., vas. 20:10
Értékelés: 38

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: olaf »



Én meg arra lennék kíváncsi, te tettél-e kísérletet arra hogy meghallgassál egy rendszert, akár a sajátodat is egy korrekt és szabványt is teljesítő valódi földeléssel, pláne dedikált csak hifit kiszolgáló dedikált földdel? Némi nehézség ebben az hogy ezt nem lehet A-B-ézni. Aztán világ sokezer Entreqet jónak halló ítészeinek számához hogy viszonyul a sok milliós zenehallgatók tábora akik nagyon is jól megvannak virtuális föld helyett valódi földelésű rendszerük hangjával?
Igen, van olyan eset, ahol gyenge védőföldelés javítása helyett inkább költenek sok-sok ezer forintot, dollárt a virtuális földjükre, pl azért is mert ezzel jól lehet A-B-zni. Aztán vannak azon országok, ahol szigetelt a villamos hálózat, vagyis nincs a védővezető, ott tényleg hatásos lehet a fémes vezetővel összekevert enyhén vezető ásványi anyag a készülékek semleges pontjaira, készülékház/gnd-re csatlakozva. Nem véletlen, hogy ez a dolog éppen Japánból indult el világhódító útjára.

Kedves István, köszönöm az infót, pénteken leütöttem egy az eddiginél sokkal nagyobb felületű szondát 6 méter mélyre erre a meglévő földelést átkötöttem, megmérve még nem lett de  a rendszer hangja nyugodtabb talán kicsit gördülékenyebb lett, A  jövő héten elkészül  a hifi saját földje is,és mindkét földelést le is méretem.Szerintem igazad van abban,hogy a jó földeléstől jobb minden,  de azért az 1 darab úgynevezett vf kütyünek a hatása ugyan az maradt,és még mindig jól hallható.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



A "mesternél" jobban valószínű senki nem tudná itt megvilágítani a hátteret, de hát tudjuk, amit tapasztalunk vele kapcsolatban ..
 
Még mielőtt. Van-volt az a spekuláció és tapasztalat, miszerint szeretik jobbnak hallani azt az RCA csatalakozót, amiben kevés a fém, főleg a hideg-gnd vezetővel érintkező fémen tudnak-szoktak spórolni. A másként-jobbnak hallás spekulatív magyarázata szokott lenni, jót tesz a hangnak és a csatlakozó pontot meghajtó áramkörnek ha minél kevesebb fémtömeget kell töltögetni hangfrekvenciás árammal, mert a nagyobb fémtömeg a csatlakozóban, és IC vezetékeiben egyfajta ballasztként terheli a kimeneti áramkört, egy kevéssel beleszólhat a hullámimpedanciába is, ha egyáltalán ott tervezetten van szükség hullámimpedanciás illesztésekre.
 
Na akkor lépjünk. A szokásos védőföld, amit a fali konnektorban találunk, az elvileg és ideálisan semleges vezető, de csak elvileg. Miért? mert kiindulva a talajból, minden védővezető Magyarországon a talajba lerakott fémszondáról indul ki. A baj az, hogy a talaj sem semleges 100%-ban. Sok oka van ennek. Egyik, a talaj szerkezete nem homogén, ásványi összetétele, víz és só tartalma miatt, az eltérő kémia potenciálok miatt tárfogati áramok keletkeznek benne, egyszerűbben lehet ezeket galvánelemeknek nevezni. Messziről hasonlatos a légkori potenciálok, kialakulásához, ami ugye a villámlások eredendő forrása. Itt talajban a nedvesség, só tartalma miatt főleg, jóval kisebb potenciálok alakulnak ki, de azért vannak. A természetes kóbor áramok mellett megjelenik a beépített területeken, ahol az egyes villamos fogyasztók nullázott hálózata földelő szondákkal a talajba vezetnek bizonyos áramokat, -az üzemi áramok 99,99%-a a fázis és nulla-vezetőkön folyik-, a fogyasztók és a helyi nagyfesz-400V-os trafó földelése között is folyik áram, 50Hz, meg egy rakás komponens amit a nagy zajt csapó készülékek rászórnak a védővezetőkre.
 
Itt eljutottunk az VF-höz nagyon hasonlatos dologhoz, miszerint a talaj a házak alatt, a föld mélyebb rétegeivel együtt óriási ballasztot képez, köbkilométerekben is alig kifejezhető ballaszt tömeg, ez nagy részben eliminálja, de nullára mégsem szünteti meg az előbbiekben beszélt "kóbor" áramokat, feszültségeket. Én a saját kertemben levert vas cölöp/ kerti csap vízvezetékcső/ház földelő szondája között tudok mérni pár-tízmV AC és DC feszültséget, a kóbor áramok feszültség esését.
 
Érintés védelmileg kötelező a földszonda, az 1V alatti kóbor feszültségek ebből szempontból teljesen érdektelenek. De akkor miért is jó, vagy nem elég jó hifis szempontból a szokásos védővezető a stabil és zajmentes semleges GND tartás szempontból? Mert nem mindig elég csendes, nem elegendően kicsi a talaja felé az ellenállása. Minél kisebb ellenállással érintkezik, minél mélyebbre ez a szonda, annál inkább erősebben jelenik meg a talaj semlegesítő ballaszt hatása. Tehát lehet az a talajszondából kiinduló védővezető elég semleges/zajszegény is.
 
Virtuális föld? Ez is megpróbálja ballaszttal terhelni a valamekkora zajjal gerjesztett védővezetőt zaj-csökkenteni. Hogyan lehet ezt mégis összemérni a normál védővezető képességével? Pl úgy, hogy ebben a ballasztban nem futnak más irányból gerjesztett kóboráramok. Aztán azzal, hogy ha ráakasztjuk a védővezetőre a VF-et egy vezetékkel, akkor arról főleg nagyfrekvenciásan képes arról kiterhelni valamekkora zajfeszültséget. Ezt főleg azért képes, mert a fali védővezetőnek a hossza, tekergése miatt nagyobb komlex impedanciája van mint a VF csatlakázás rövid impedanciának, tehát magas (MHz?) frekvencián tud hatással lenni. Hogy hol van ez frekvencia határ? nehéz kérdés, talán valaki egyszer megméri.  
 
Legalább egy probléma van a VF balansz hatással is. Ugyanis, abban fémes vezetők tekeregnek valami ásványi anyagban, ez a tekervény viszont nem csak disszipál a védővezető irányából, hanem fel is vesz (elektroszmog)zajokat a környezetéből. Tehát a képlet soha nem lesz minden szempontból ideális. Itt jelenik meg a kábelvarázsláshoz szokott hifis társadalom újabb területe a válogatás, illesztés, hangolás hobbijára, persze a VF hatásmechanizmus elég alacsony szintjein, de mint tudjuk a hifis jól kihall minden változást.
 
Én egy dologban nagyon nem hiszek, a miniatűr VF-ben, abban a ballaszt anyag rendkívül kevés, tehát annak hatékonysága is nagyon-nagyon alacsony. De ahogy az elején írtam, sokan kihallják a vaskos RCA és a csökkentett fémet tartalmazó RCA csatlakozó közötti hangzás eltérést is.
 
Kíváncsian várom, ki hogyan világítaná meg ennek az ezotériának a hátterét. "Az ezotériát felesleges magyarázni", erre nem vagyok kíváncsi, mert tudjuk Isten létezik, teremtette a világot, Földet, ami egyébként is lapos ... az ilyen érvelésekre nem vagyok kíváncsi.

Köszönöm szépen a részletes választ! Ha jól értem, akkor a rossz minőségű valódi földelésnél jobb lehet, mert rövid zsinóron, gyakorlatilag kis ellenálláson keresztül van rákötve erre a ballaszt közegre/tömegre, de nem jobb egy jól kiépített valódi földelésnél?
A drágább VF dobozokban magnetit van, ha jól tudom, ami nem egy olcsó anyag. Ha jól emlékszem, Te is próbáltál csinálni VF eszközt próbaképpen, abban milyen anyag adta a ballasztot?
Nálam olyan doboz volt, amiben hangolt tekercsek voltak állítólag...?! Az valószínű más elven működik akkor.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



István! Segíts nekem kérlek, ezek a virtuális földek mit akarnak csinálni valójában? Én meglepődtem, mikor egy RCA hideg pontjára dugott ilyen motyó változást okozott. Most a változás előjele nem különösebben érdekes, csak egyáltalán hogy változott bármi is.
Köszönöm,
ákos

A "mesternél" jobban valószínű senki nem tudná itt megvilágítani a hátteret, de hát tudjuk, amit tapasztalunk vele kapcsolatban ..
 
Még mielőtt. Van-volt az a spekuláció és tapasztalat, miszerint szeretik jobbnak hallani azt az RCA csatalakozót, amiben kevés a fém, főleg a hideg-gnd vezetővel érintkező fémen tudnak-szoktak spórolni. A másként-jobbnak hallás spekulatív magyarázata szokott lenni, jót tesz a hangnak és a csatlakozó pontot meghajtó áramkörnek ha minél kevesebb fémtömeget kell töltögetni hangfrekvenciás árammal, mert a nagyobb fémtömeg a csatlakozóban, és IC vezetékeiben egyfajta ballasztként terheli a kimeneti áramkört, egy kevéssel beleszólhat a hullámimpedanciába is, ha egyáltalán ott tervezetten van szükség hullámimpedanciás illesztésekre.
 
Na akkor lépjünk. A szokásos védőföld, amit a fali konnektorban találunk, az elvileg és ideálisan semleges vezető, de csak elvileg. Miért? mert kiindulva a talajból, minden védővezető Magyarországon a talajba lerakott fémszondáról indul ki. A baj az, hogy a talaj sem semleges 100%-ban. Sok oka van ennek. Egyik, a talaj szerkezete nem homogén, ásványi összetétele, víz és só tartalma miatt, az eltérő kémia potenciálok miatt tárfogati áramok keletkeznek benne, egyszerűbben lehet ezeket galvánelemeknek nevezni. Messziről hasonlatos a légkori potenciálok, kialakulásához, ami ugye a villámlások eredendő forrása. Itt talajban a nedvesség, só tartalma miatt főleg, jóval kisebb potenciálok alakulnak ki, de azért vannak. A természetes kóbor áramok mellett megjelenik a beépített területeken, ahol az egyes villamos fogyasztók nullázott hálózata földelő szondákkal a talajba vezetnek bizonyos áramokat, -az üzemi áramok 99,99%-a a fázis és nulla-vezetőkön folyik-, a fogyasztók és a helyi nagyfesz-400V-os trafó földelése között is folyik áram, 50Hz, meg egy rakás komponens amit a nagy zajt csapó készülékek rászórnak a védővezetőkre.
 
Itt eljutottunk az VF-höz nagyon hasonlatos dologhoz, miszerint a talaj a házak alatt, a föld mélyebb rétegeivel együtt óriási ballasztot képez, köbkilométerekben is alig kifejezhető ballaszt tömeg, ez nagy részben eliminálja, de nullára mégsem szünteti meg az előbbiekben beszélt "kóbor" áramokat, feszültségeket. Én a saját kertemben levert vas cölöp/ kerti csap vízvezetékcső/ház földelő szondája között tudok mérni pár-tízmV AC és DC feszültséget, a kóbor áramok feszültség esését.
 
Érintés védelmileg kötelező a földszonda, az 1V alatti kóbor feszültségek ebből szempontból teljesen érdektelenek. De akkor miért is jó, vagy nem elég jó hifis szempontból a szokásos védővezető a stabil és zajmentes semleges GND tartás szempontból? Mert nem mindig elég csendes, nem elegendően kicsi a talaja felé az ellenállása. Minél kisebb ellenállással érintkezik, minél mélyebbre ez a szonda, annál inkább erősebben jelenik meg a talaj semlegesítő ballaszt hatása. Tehát lehet az a talajszondából kiinduló védővezető elég semleges/zajszegény is.
 
Virtuális föld? Ez is megpróbálja ballaszttal terhelni a valamekkora zajjal gerjesztett védővezetőt zaj-csökkenteni. Hogyan lehet ezt mégis összemérni a normál védővezető képességével? Pl úgy, hogy ebben a ballasztban nem futnak más irányból gerjesztett kóboráramok. Aztán azzal, hogy ha ráakasztjuk a védővezetőre a VF-et egy vezetékkel, akkor arról főleg nagyfrekvenciásan képes arról kiterhelni valamekkora zajfeszültséget. Ezt főleg azért képes, mert a fali védővezetőnek a hossza, tekergése miatt nagyobb komlex impedanciája van mint a VF csatlakázás rövid impedanciának, tehát magas (MHz?) frekvencián tud hatással lenni. Hogy hol van ez frekvencia határ? nehéz kérdés, talán valaki egyszer megméri.  
 
Legalább egy probléma van a VF balansz hatással is. Ugyanis, abban fémes vezetők tekeregnek valami ásványi anyagban, ez a tekervény viszont nem csak disszipál a védővezető irányából, hanem fel is vesz (elektroszmog)zajokat a környezetéből. Tehát a képlet soha nem lesz minden szempontból ideális. Itt jelenik meg a kábelvarázsláshoz szokott hifis társadalom újabb területe a válogatás, illesztés, hangolás hobbijára, persze a VF hatásmechanizmus elég alacsony szintjein, de mint tudjuk a hifis jól kihall minden változást.
 
Én egy dologban nagyon nem hiszek, a miniatűr VF-ben, abban a ballaszt anyag rendkívül kevés, tehát annak hatékonysága is nagyon-nagyon alacsony. De ahogy az elején írtam, sokan kihallják a vaskos RCA és a csökkentett fémet tartalmazó RCA csatlakozó közötti hangzás eltérést is.
 
Kíváncsian várom, ki hogyan világítaná meg ennek az ezotériának a hátterét. "Az ezotériát felesleges magyarázni", erre nem vagyok kíváncsi, mert tudjuk Isten létezik, teremtette a világot, Földet, ami egyébként is lapos ... az ilyen érvelésekre nem vagyok kíváncsi.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


István! Segíts nekem kérlek, ezek a virtuális földek mit akarnak csinálni valójában? Én meglepődtem, mikor egy RCA hideg pontjára dugott ilyen motyó változást okozott. Most a változás előjele nem különösebben érdekes, csak egyáltalán hogy változott bármi is.
Köszönöm,
ákos
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Annyit még érdemes előtte tapogatni, hogy földelési ellenállás mérővel keresgélni a semlegesebb csendesebb földelési helyeket (a földben is előfordul kóbor áram, AC és DC is) és persze a kisebb ellenállású területet. A műszer szondái viszont csak a talaj felső rétegét mérik inkább, a lerakott 2-3m földelő közelében "látja" csak mélyebben. Nem minden villanyszerelő birtokol földelési mérőt, tehát ha nincs, akkor kérni kell kölcsön valakitől.
Még egy hozzáfűzni való. Ha csak magában megy a hifihez a dedikált föld, nem pedig nullázva az oda menő nulla vezetékkel, akkor gondolhatnánk, lehetne úgy használni ezt a földelő vezetéket, ahogy Entreq hívők teszik azt. Abban esetben ha a készülék maga nem kettős szigetelésű (nincs rajta az egymásba rajzolt négyzet), akkor áll elő a földhurok veszélye. Ha az összecsatlakoztatott egyik hifi készülék sem földelt dugót használó (kettős szigetelésű), ebben az esetben lehet úgy használni ezt a dedikált földelő vezetéket, mint az Entreq-et szokás. Van még egy változat, amikor a hifi minden készüléke leválasztó trafón át kapja hálózati feszültséget és a leválasztó trafó szekundere egyik ponton sincs a védővezetővel lekötve (lebegő hálózat, amit a gépek esetén nem engednek át egy biztonsági vizsgálaton).

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Köszi István!
Após villanyszerelő, lehet furán fog rám nézni, mikor előállok az ötlettel....


Annyit még érdemes előtte tapogatni, hogy földelési ellenállás mérővel keresgélni a semlegesebb csendesebb földelési helyeket (a földben is előfordul kóbor áram, AC és DC is) és persze a kisebb ellenállású területet. A műszer szondái viszont csak a talaj felső rétegét mérik inkább, a lerakott 2-3m földelő közelében "látja" csak mélyebben. Nem minden villanyszerelő birtokol földelési mérőt, tehát ha nincs, akkor kérni kell kölcsön valakitől.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: K P »


Kérjél villanyszerelőktől ajánlatot. Fontos tudni, ezt a villanyszerelő is egyből hozzá teszi (eltekintve attól, hogy nem érti mire jó ez) hogy a dedikált védővezetőről kell indítani a hozzá tartozó nullavezetőt is, és ezt a nullavezetőt és külön védővezetőt semmiképen nem szabad összekötni a lakás másik nullázó pontról induló nulla-védővezetővel. Erre az ágra egy külön áramvédő kapcsolót is fel kell rakni (Fi-relé). Ha csak a dedikált védővezető megy fel a hifihez abból érintésvédelmi baj és földhurok is származhat.
Köszi István!
Após villanyszerelő, lehet furán fog rám nézni, mikor előállok az ötlettel....


Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Tàrsasházban hogyan lehet megoldani a dedikált védőföldelést?
Kérjél villanyszerelőktől ajánlatot. Fontos tudni, ezt a villanyszerelő is egyből hozzá teszi (eltekintve attól, hogy nem érti mire jó ez) hogy a dedikált védővezetőről kell indítani a hozzá tartozó nullavezetőt is, és ezt a nullavezetőt és külön védővezetőt semmiképen nem szabad összekötni a lakás másik nullázó pontról induló nulla-védővezetővel. Erre az ágra egy külön áramvédő kapcsolót is  fel kell rakni (Fi-relé). Ha csak a dedikált védővezető megy fel a hifihez abból érintésvédelmi baj és földhurok is származhat.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: K P »

Tàrsasházban hogyan lehet megoldani a dedikált védőföldelést?

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: bodnart »


Akkor ha jol ertem ahol a VF hatassal van a rendszerre ott nagy esellyel gond van a foldelessel a halozatban?
Egy fél éve kipróbáltam egy entreq-et - kívánságom ellenére nem is a legolcsóbbat kaptam. Egyértelműen hallatszott a hatása. Nálam semmilyen különleges földelés nincs, normál családi ház, 10 éve épült.
 
A hatás viszont nem csak a szuperlatívuszokról szólt.
 
Ami nem tetszett benne, hogy az középen elhelyezkedő énekeseket irreálisan felém tolta, annyira zavaróan, hogy kényelmetlenül éreztem magam a szobában, mintha ki szeretne túrni a szobából. Furcsa érzés volt, mint amikor egy idegen belép a személyes teredbe.
 
Néhány felvételen a ritmus tűnt jobbnak, gördülékenyebb lett az előadás, máshol nem éreztem ilyet. A hangszerek közül mintha válogatott volna és kiemelt, "letisztította" volna a szerencséseket, másokat viszont nem kedvelt, azokat kissé elnyomta, vagy zavarossá tette. A hangzást egyértelműen mélyebb tónusúvá tette.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Akkor ha jol ertem ahol a VF hatassal van a rendszerre ott nagy esellyel gond van a foldelessel a halozatban?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Számomra kihagyhatatlan a téma kapcsán Hofi Gézát idézni, aki a Pusszantás Mindenkinek előadásán, a Maresi reklámra reagált hasonlóan, ahogyan én (és még sokan mások) erre a virtuális főd' őrületre.
 
"És akkor azt mondja nekem ez a televízió. "Mert élvezni csak Maresivel lehet!" Kész. Ez a felismerés, gondold el, hogy elkótyavetyéltem az életemet. Na, mer', nem mondom, nem mondom, hát, egy pár dolgot kipróbáltam én is, na de ez a hülye Maresi szóba nem jött. Hülye."

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szerintem ezt a virtuális föld topikot be kellene zárni, és a továbbiakban az Ezoterikus misztikus és voodooba hajló topikban lehetne folytatni a diskurzust. Elektroakusztikai nézőpontból vizsgálva  indokolatlan a használata, a mellette szóló műszaki érvek igen gyenge lábon állnak, de mivel sokan hallanak valamilyen hangzásbeli változást, ezért az említett topikban lehet rajta tovább rugózni.
Semmivel nem különb, mint ezoterikus társai.
 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: kakaox »


Én meg becsukott szemmel szeretek zenét hallgatni...
...tesztelni viszont utálok      Ez minek minősül?!
 
Ja, és van földelődobozom is az Entreq-től és USB kábelem is, nálam "működnek" ezek a dolgok,de az is meglehet hogy a panel lakás miatt.
Máshol már nem biztos, hogy pozitív a hatása.
 
Esetleg olyanok is megoszthatnák a tapasztalataikat, akik próbálták és Nekik valamiért nem jött be a cucc.
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: supravox »


Vakteszten elég sok minden elbukna..
Szerintem vakon senki nem szokta visszahallgatni a hőn áhított hangzásjavító szerkezetét.
Én sem:)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Én meg arra, mi van a teljesen földel(h)etlen hifivel? Esetleg az akkuról üzemelőkkel?
Másrészt, mitől "működik" sok helyen, máshol miért nem?
Még sok kérdésem lenne, de akik csinálják, használják, csak annyit mondanak általában, meg kell hallgatni.... Hogy ez azt jelenti ők se tudják, vagy titok, vagy hogy van ez, a fene se tudja. 

Tisztán aksiról futó rendszerben, ami egyik eszközével sem kapcsolódik villamos hálózathoz, még ethernet kábellel sem, ott is lehet hatása a VF-nek. Főleg azért, mert így a rendszer potenciálisan "lóg" a levegőben, ezzel könnyebben felszedi az elektroszmogból a zajokat és a VF el tudja hangolni azokat. Az más kérdés, a VF a saját tömegével, benne lévő fémes vezetőkkel lehet inkább antennaként felszedik, erősítik az elektroszmog zaját, vagy éppen disszipálják. Na ezzel elérkeztünk a VF következő szintjére, lehet és kell is hangolgatni ezt a csodálatos tuning eszközt. Zenehallgatás helyett, aki már belefáradt Bach unalmas futamaiba, annak kellemes szórakozás. 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Én meg arra, mi van a teljesen földel(h)etlen hifivel? Esetleg az akkuról üzemelőkkel?
Másrészt, mitől "működik" sok helyen, máshol miért nem?
Még sok kérdésem lenne, de akik csinálják, használják, csak annyit mondanak általában, meg kell hallgatni.... Hogy ez azt jelenti ők se tudják, vagy titok, vagy hogy van ez, a fene se tudja. 

Én meg arra, hogy vakteszten hányan találnák el, hogy most vf-el, vagy nélküle hallgatják a zenet.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Én meg arra, mi van a teljesen földel(h)etlen hifivel? Esetleg az akkuról üzemelőkkel?
Másrészt, mitől "működik" sok helyen, máshol miért nem?
Még sok kérdésem lenne, de akik csinálják, használják, csak annyit mondanak általában, meg kell hallgatni.... Hogy ez azt jelenti ők se tudják, vagy titok, vagy hogy van ez, a fene se tudja. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Szép szines képecskék,de vajon mindent megmért?Engem azért jobban meggyőz az a néhány ezer entreq,nordost vf használó aki meghallgatás után úgy döntött ,hogy kell neki, Gondolom a méricskélős úriember a műszereivel azt is kitudja mérni,hogy melyik kábel milyen irányba viszi egy adott rendszer hangját,..........
Én meg arra lennék kíváncsi, te tettél-e kísérletet arra hogy meghallgassál egy rendszert, akár a sajátodat is egy korrekt és szabványt is teljesítő valódi földeléssel, pláne dedikált csak hifit kiszolgáló dedikált földdel? Némi nehézség ebben az hogy ezt nem lehet A-B-ézni. Aztán világ sokezer Entreqet jónak halló ítészeinek számához hogy viszonyul a sok milliós zenehallgatók tábora akik nagyon is jól megvannak virtuális föld helyett valódi földelésű rendszerük hangjával?
Igen, van olyan eset, ahol gyenge védőföldelés javítása helyett inkább költenek sok-sok ezer forintot, dollárt a virtuális földjükre, pl azért is mert ezzel jól lehet A-B-zni. Aztán vannak azon országok, ahol szigetelt a villamos hálózat, vagyis nincs a védővezető, ott tényleg hatásos lehet a fémes vezetővel összekevert enyhén vezető ásványi anyag a készülékek semleges pontjaira, készülékház/gnd-re csatlakozva. Nem véletlen, hogy ez a dolog éppen Japánból indult el világhódító útjára.

Avatar
olaf
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2013.01.13., vas. 20:10
Értékelés: 38

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: olaf »



quote: Olaf on 01 Feb 2018 - 19:58, said
"Kedves,István 01  Kérlek ird le,hogy pontosan mi a virtuális föld   ,hogyan működik,mi az előnye és mi lehet a hátránya."
 
Inkább ide írom, mert a mestert ne zavarjuk a való világ dolgaival. Egyébként is minden beírást, ami nem lelkes hozsannázásról szól a garázs gyártás termékeivel(?) kapcsolatban, azt trollkodásnak tartja.
 
Virtuális föld helyett törekedjünk a valódi és szabványos minőségű földelés további érvelése helyett legyen itt egy link, ahol felkészült, precíz mérés képességű ember körbejárta az Entreq jelenséget. Pár beszédes kép tőle:
 
/nekem a virtuális földről és persze néhány ezotériás hatásról van egy másik analógiám, mégpedig a kávé (tea) eredeti ízének cukorral befolyásolása. A cukor egyértelműen elnyomja a kávé aroma bizonyos részeit, minél több cukrot tartalmaz, annál több esetleg kellemetlen ízt is el lehet vele takarni. Másképpen fogalmazva, aki minél több cukorral szereti annak el lehet adni a szemetet is pörkölve-darálva. A cukorhoz hozzá lehet szokni, leszokni nehéz, és ha mégis cukor nélkül issza a kávét, borzalmas ízeket fog tapasztalni/
 
 

Szép szines képecskék,de vajon mindent megmért?Engem azért jobban meggyőz az a néhány ezer entreq,nordost vf használó aki meghallgatás után úgy döntött ,hogy kell neki, Gondolom a méricskélős úriember a műszereivel azt is kitudja mérni,hogy melyik kábel milyen irányba viszi egy adott rendszer hangját,..........

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Virtuális föld helyett törekedjünk a valódi és szabványos minőségű földelés további érvelése helyett legyen itt egy link, ahol felkészült, precíz mérés képességű ember körbejárta az Entreq jelenséget. Pár beszédes kép tőle:
 
 

Valamiért a link hibása ment be, talán most:
https://audiosciencereview.com/forum/in ... ments.476/

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Na végre.
Ez persze nem változtatja meg a hívők véleményét.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


quote: Olaf on 01 Feb 2018 - 19:58, said"Kedves,István 01  Kérlek ird le,hogy pontosan mi a virtuális föld   ,hogyan működik,mi az előnye és mi lehet a hátránya."Inkább ide írom, mert a mestert ne zavarjuk a való világ dolgaival. Egyébként is minden beírást, ami nem lelkes hozsannázásról szól a garázs gyártás termékeivel(?) kapcsolatban, azt trollkodásnak tartja.Virtuális föld helyett törekedjünk a valódi és szabványos minőségű földelés további érvelése helyett legyen itt egy link, ahol felkészült, precíz mérés képességű ember körbejárta az Entreq jelenséget. Pár beszédes kép tőle:/nekem a virtuális földről és persze néhány ezotériás hatásról van egy másik analógiám, mégpedig a kávé (tea) eredeti ízének cukorral befolyásolása. A cukor egyértelműen elnyomja a kávé aroma bizonyos részeit, minél több cukrot tartalmaz, annál több esetleg kellemetlen ízt is el lehet vele takarni. Másképpen fogalmazva, aki minél több cukorral szereti annak el lehet adni a szemetet is pörkölve-darálva. A cukorhoz hozzá lehet szokni, leszokni nehéz, és ha mégis cukor nélkül issza a kávét, borzalmas ízeket fog tapasztalni/ 





Lezárt

Vissza: “Hifi”