Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
Jabarkas
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.12.11., vas. 06:36
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jabarkas »

mishow írta:
2018.11.19., hétf. 18:24

Tapasztalatom szerint azok a dolgok, aminek "majd megszokom" felkiáltással fut neki az ember, ritkán ér boldog véget ... többnyire vagy sosem szokja meg, vagy rábeszéli magát, de sosem fogja szeretni, úgy meg minek?
Ha tetszik az öreg Technics, a helyedben nekifutnék a kondik és más megfáradt alkatrészek cseréjének, munkapontok beállításának, forrasztások ellenőrzésének/frissítésének, a fontos csatik (mondjuk egy pár hf kimenet) újra cserélésének, és utána élvezném a végeredményt. Lesz egy olyan erősítőd, amit élvezel, és szinte új. Hajrá! ;peace;
Erre sajnos nincs időm, ezt már most tudom. :(

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

SoundMania írta:
2018.11.21., szer. 07:51
Jabarkas írta:
2018.11.18., vas. 00:36
trane írta:
2018.11.17., szomb. 20:33

jól hallod, Ember, azokat a TEKNICSeket még megcsinálták :smile32:
Nem tudom eldönteni, hogy ez most irónia, vagy rakjam rendbe a V6X-et? :rolleyes:
Minimum újra kéne kondizni, munkapontokat beállítani, csatikat kicserélni... áááh.
Ez rohadt sok meló, lehet egyszerűbb megszokni a Malacot.
Miből gondolod, hogy kondizni kellene?
Ez a divat? Vagy mérted ESR mérővel és rosszak valóban? Vagy gondolod , hogy a low esr-es cserekindik jobbak lennének?
Szerintem nagyon sok rossz hangú van közöttük, ez nagy melléfogás is lehet!
Egy kozel 20 eves erositott azert illik atnezni. Nekem a 8 eves Musical Fidelity -ben az osszes kondi szar volt, mig a 74-es Pioneer-ban mindegyik teljessen jo. MF -- gagyi kinai kondik Pio ---- regi elna es Nichicon. :D Az hogy hova rak az ember low ESR-t vagy normalt az mar a tapasztalaton mulik.
Azon en is tul estem ,mikor mindenhova csili-vili kondikat vettem. Sot most mar nem felek a 20 centes sprague kondiktol sem.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

[/quote]

Ez a teljesítmény 93dB hangdobozzal már elég komoly hangerő szerintem.
Synthezyst hallottam régebben. Hát ..... Nem sok csöves van sztem ami rosszabbul szólna.
Pointe is van egy ismerősnek. Ő még ráköltötte az árának a 2x-esét , de most jól szól már Nála.
Amit tudok javasolni meghallgatásra hasonló áron az Audio Note Oto SE és az OTO PP.
PP-t hasonlítottunk már Jadis Orchestrahoz is (Mundorf tuningoshoz! :) ) De a Jadis az hallgathatatlan volt mellette.
Egy ismerősömnek van egy eladó P1SE végfoka, azt meg lehet hallgatni, meg megvásárolni , ha érdekel valakit . :)
[/quote]

Az Audio Note-ot nem mertem ajanlani ,mert nem tudom az uj arait. Jadis sem a 200ezres kategoria szerintem.
De osszehasonlitasnak teljessen jo... A soprano egy kis jatekszer ,300 ezerert meg inkabb atveres.
Edit: Hmm tenyleg vannak Jadisok 280-ert..... En azt akartam elso erositomnek a 90-es evekben,dde vegul mas lett sajnos..... Igy nezve meg jobban igaz az allitasom a Soprano egy jatekszer " ....." gyerekeknek.

A 12W-al nincsen gondom. Hasznalok es epitettem mar 2W es 3W-os csoves es Mosfet erositoket.
Jol szolnak ,de megvan a sajat helyuk. komoly zene hallgatasra kell egy normalis felepitesu cucc.

Nem hinnem hogy a Soprano 300 ezerert jobb valasztas mint a klaszikus es meltan elismert DP monoblock 230ezerert.
Ha ertene hoza a delikvens lathatna DP-ben a kondik es a Sylvania csovek tobbet ernek a Sopranonal.
Raadasul a DP erteke valoszinuleg tartos, sot emelkedhet is, a Sopranoert hasznaltan 20 ezret is sajnalnek nincs benne semmi ertekes alkatresz.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mishow »

Jabarkas írta:
2018.11.18., vas. 01:01
Tömör réz kábelen jobban átmegy a mély, ellenben a magas frekvenciák jobban szeretik a sodrott madzagot. Én most úgy oldottam meg ezt, hogy a hangfal mély szekciója felé egy tömör 2 milliméter átmérőjű kábel megy, a magas felé pedig egy hasonló vastagságú sodrott kábel.
-szerk.: noname egyszerű rézkábelekről beszéltem, a több 10 v 100 ezerbe kerülő kábelekkel nincs tapasztalatom. Egyelőre.
KIcsit OFF ebben a topicban, ezért nem választoltam rá korábban, de most valahogy beleakadtam újra, és röviden mégis reagálnék pár szóban:
Annak idején sokat kísérleteztem mindenféle szerkezetű és vastagságú kábelekkel, és ezek különféle bekötési módjával. Egyértelműen arra jöttem rá, hogy a tömör egyeres kábelből nem jó a vastag, ennek elektromosan igazolható, kiszámolható okai is vannak (ezekhez nem értek) és füllel jól hallható (ezt viszont magam is jól hallottam). Nem véletlenül a téma egyik legjobbja, a DNM Reson hangfalkábel eredetileg 2x0,75 érből áll, az általam ismert utolsó, 4 eres verzió is csak a 4x1 mm. Magas sugárzóhoz pedig eleve nem szokás vastag vezetéket vinni, nálam sodrottból is a 1,5-es volt a maximum ami tetszett, de inkább egy jó 0,75!
Ha tetszik a tömör kábel hangja (én azt használok) akkor keress használtan DNM Reson vagy Audioquest Type2 / Type4 kábelt. Ezekből a 2x3 méter (nem tudom, neked mennyi kell) általában kijön 10-15eFt közé, minőségi dugóval is 20 alatt marad. Annyi, hogy a használtan hirdetett AQ kábeleket nagyon meg kell nézni, mert sok a hamisítvány. De ha van otthon nagyon régi 2x0,75-ös MZsL sima "lámpazsinórod" , akár tényleg valami régi lámpáról vagy más öreg készülékről levágva, azt bekötve igen meglepő dolgokat lehet hallani. Megjegyzem, csináltak már haverok tápkábelt öreg klasszikus vasalózsinórból, oxt lestek mint a moziba' ... de ez már itt valóban OFF! Még annyi, hogy ha a komáddal szerettek kísérletezni a biwire madzagozással, akkor próbáljátok ki, hogy a (-) és a (+) pólushoz kössetek eltérő kábeleket úgy, hogy a (-) érhez kössétek a vastag kábeleket. Más lesz a hang, aztán hogy mi-hogyan-mennyire tetszik, azt majd eldöntitek! De tapasztalásnak igencsak hasznos, ha már ...
Sorry, ezzel ITT zárom is a témát! :smile53:

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

kaboca36 írta:
2018.11.20., kedd 17:53
Cyrin írta:
2018.11.19., hétf. 21:03
A Synthesis Soprano erősítővel van valakinek tapasztalata?
ezt a tesztet találtam róla: https://www.av-online.hu/hifi/synthesis ... teszt_2556

most black friday alkalmával jelentősen le lesz árazva, lehet kipróbálnám. 93 dB-es hangfalakhoz.
Annyi penzert mar ertelmes erositott veszel. en biztos nem adnek ki kozel 300ezret egy jatekszerre.
A 12w-javal talan jo a haloszobaba,haterzenenek. a felepitese is eleg gyenge,

Nezz szet peldaul a Pointe oldalan http://pointe.hu/akciok ott kapsz sokkal komolyabb erositoket.

Pointe sima 20 600ezer helyett 300ezer EC107398-1-300x225.jpg

de biztos talalsz a hasznal topikban is valamit. kezdetnek egy ilyen is megteszi,gondolom ez lene az elso csovesed. mert ha regota csoveznel vagy epiteszmagadnak vagy veszel egy komoly csovest,
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=120171
Ez a teljesítmény 93dB hangdobozzal már elég komoly hangerő szerintem.
Synthezyst hallottam régebben. Hát ..... Nem sok csöves van sztem ami rosszabbul szólna.
Pointe is van egy ismerősnek. Ő még ráköltötte az árának a 2x-esét , de most jól szól már Nála.
Amit tudok javasolni meghallgatásra hasonló áron az Audio Note Oto SE és az OTO PP.
PP-t hasonlítottunk már Jadis Orchestrahoz is (Mundorf tuningoshoz! :) ) De a Jadis az hallgathatatlan volt mellette.
Egy ismerősömnek van egy eladó P1SE végfoka, azt meg lehet hallgatni, meg megvásárolni , ha érdekel valakit . :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Jabarkas írta:
2018.11.18., vas. 00:36
trane írta:
2018.11.17., szomb. 20:33

jól hallod, Ember, azokat a TEKNICSeket még megcsinálták :smile32:
Nem tudom eldönteni, hogy ez most irónia, vagy rakjam rendbe a V6X-et? :rolleyes:
Minimum újra kéne kondizni, munkapontokat beállítani, csatikat kicserélni... áááh.
Ez rohadt sok meló, lehet egyszerűbb megszokni a Malacot.
Miből gondolod, hogy kondizni kellene?
Ez a divat? Vagy mérted ESR mérővel és rosszak valóban? Vagy gondolod , hogy a low esr-es cserekindik jobbak lennének?
Szerintem nagyon sok rossz hangú van közöttük, ez nagy melléfogás is lehet!

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

tonya írta:
2018.11.20., kedd 21:24
Cyrin írta:
2018.11.20., kedd 21:05
Hű, de gány ez belülről ... Szégyen ilyet kiadni...
Mármint a Synthesis Soprano erősítő ?
Remelem ,hogy nem a DP-re mondja..... bar aki nem ert a csoves erositokhoz annak fura lehet ,ha minden a maga helyen van labtol labig forasztva (old school) es nincsenek benne mindenfele chipek meg smd kondik.
$_575.JPG
$_575.JPG (376.98 KiB) Megtekintve 3038 alkalommal
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonya »

Cyrin írta:
2018.11.20., kedd 21:05
Hű, de gány ez belülről ... Szégyen ilyet kiadni...
Mármint a Synthesis Soprano erősítő ?
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Cyrin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.26., vas. 18:25
Értékelés: 2

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Cyrin »

Hű, de gány ez belülről ... Szégyen ilyet kiadni...
no hifi, no cry...

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Tessek itt van egy Denes Peter monoblock 230ezer-ert. https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=125115

Nem hiszem hogy ennel jobb lenne a kiszemelt jatekszered. A DP-vel nem hisszem hogy mele fognal, ertek allo, jo minosegu, ja es magyar termek :smile53:
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Cyrin írta:
2018.11.19., hétf. 21:03
A Synthesis Soprano erősítővel van valakinek tapasztalata?
ezt a tesztet találtam róla: https://www.av-online.hu/hifi/synthesis ... teszt_2556

most black friday alkalmával jelentősen le lesz árazva, lehet kipróbálnám. 93 dB-es hangfalakhoz.
Annyi penzert mar ertelmes erositott veszel. en biztos nem adnek ki kozel 300ezret egy jatekszerre.
A 12w-javal talan jo a haloszobaba,haterzenenek. a felepitese is eleg gyenge,

Nezz szet peldaul a Pointe oldalan http://pointe.hu/akciok ott kapsz sokkal komolyabb erositoket.

Pointe sima 20 600ezer helyett 300ezer
EC107398-1-300x225.jpg
EC107398-1-300x225.jpg (21.69 KiB) Megtekintve 3034 alkalommal
de biztos talalsz a hasznal topikban is valamit. kezdetnek egy ilyen is megteszi,gondolom ez lene az elso csovesed. mert ha regota csoveznel vagy epiteszmagadnak vagy veszel egy komoly csovest,
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=120171
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Cyrin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.26., vas. 18:25
Értékelés: 2

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Cyrin »

A Synthesis Soprano erősítővel van valakinek tapasztalata?
ezt a tesztet találtam róla: https://www.av-online.hu/hifi/synthesis ... teszt_2556

most black friday alkalmával jelentősen le lesz árazva, lehet kipróbálnám. 93 dB-es hangfalakhoz.
no hifi, no cry...

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mishow »

Jabarkas írta:
2018.11.18., vas. 00:36
trane írta:
2018.11.17., szomb. 20:33
jól hallod, Ember, azokat a TEKNICSeket még megcsinálták :smile32:
Nem tudom eldönteni, hogy ez most irónia, vagy rakjam rendbe a V6X-et? :rolleyes:
Minimum újra kéne kondizni, munkapontokat beállítani, csatikat kicserélni... áááh.
Ez rohadt sok meló, lehet egyszerűbb megszokni a Malacot.
Irónia, de nem neked szól, hanem annak, hogy amikor ez a márka nálunk a fénykorát élte, akkoriban legtöbben következetesen "CS"-vel a végén ejtették :D

Tapasztalatom szerint azok a dolgok, aminek "majd megszokom" felkiáltással fut neki az ember, ritkán ér boldog véget ... többnyire vagy sosem szokja meg, vagy rábeszéli magát, de sosem fogja szeretni, úgy meg minek?
Ha tetszik az öreg Technics, a helyedben nekifutnék a kondik és más megfáradt alkatrészek cseréjének, munkapontok beállításának, forrasztások ellenőrzésének/frissítésének, a fontos csatik (mondjuk egy pár hf kimenet) újra cserélésének, és utána élvezném a végeredményt. Lesz egy olyan erősítőd, amit élvezel, és szinte új. Hajrá! ;peace;

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

Jabarkas írta:
2018.11.18., vas. 00:36
trane írta:
2018.11.17., szomb. 20:33

jól hallod, Ember, azokat a TEKNICSeket még megcsinálták :smile32:
Nem tudom eldönteni, hogy ez most irónia, vagy rakjam rendbe a V6X-et? :rolleyes:
Minimum újra kéne kondizni, munkapontokat beállítani, csatikat kicserélni... áááh.
Ez rohadt sok meló, lehet egyszerűbb megszokni a Malacot.
A Marantzok már csak ilyenek... Dinamikátlan, punnyadt, unalmas, de van, aki szereti. :)

Avatar
jozeph
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.09.26., pén. 07:41
Értékelés: 6

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: jozeph »

Hgabor írta:
2018.11.16., pén. 23:02
Értem köszönöm szépen a gyors választ.
Akkor tehát csak az a jó megoldas bi-ampra hogy 2 sztereo vagy 4 mono vegfokot veszek vagy bi-ampra alkalmas végfokot? és a meglévő erősítő csak preamp lesz a végfokok előtt e szerint. Hm?
Köszönöm szépen
Igen, jól gondolod :rolleyes:

Avatar
Jabarkas
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.12.11., vas. 06:36
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jabarkas »

RudiSZT3 írta:
2018.09.23., vas. 13:47
Üdv mindenkinek!

Van egy jó öreg Marantz PM-8 erősítőm, amivel egy Triangle Celius 202-t hajtok, alapvetően megelégedéssel.
Viszont kitaláltam, hogy ha már az erősítő 4 csatornás, a hangfalaim pedig rendelkeznek 2-2 csatlakozóval, akár kipróbálhatnám, hogy biamp formában hajtom őket. Egyrészt ezzel kapcsolatban is kíváncsi vagyok véleményekre (főleg olyantól, aki már próbálkozott hasonlóval).

Másrészt mielőtt ezt megtehettem volna, rájöttem, hogy valami nem oké az erősítővel. Ha be akarom kapcsolni a 2-es hangfal kimenetet, hiába dugom át oda a kábeleket, nem szólalnak meg a hangfalak. Abszolút semmi, süket, mint az ágyú. Az átkapcsoláskor egyébként még a relé jellegzetes kattanását sem hallani.
Van-e ötletetek arra vonatkozóan, hogy mi lehet a probléma? Vagy csak egy szakember bevizsgálása után van értelme beszélni erről?

Köszönöm a válaszokat, üdv!
Csak kiegészíteni tudom az előttem elmondottakat. Hagyd a 2. kimenetet, azzal az erősítővel csak bi-wire módot tudsz elérni -nincs benne 4 végerősítő-, ami egyébként sztem nem egy haszontalan dolog. Épp ma teszteltük komámmal. Tömör réz kábelen jobban átmegy a mély, ellenben a magas frekvenciák jobban szeretik a sodrott madzagot. Én most úgy oldottam meg ezt, hogy a hangfal mély szekciója felé egy tömör 2 milliméter átmérőjű kábel megy, a magas felé pedig egy hasonló vastagságú sodrott kábel. És igen, oldalanként az erősítő egyik kimenetére vannak párhuzamosan bekötve. Nincs szükség a "B" outra.

-szerk.: noname egyszerű rézkábelekről beszéltem, a több 10 v 100 ezerbe kerülő kábelekkel nincs tapasztalatom. Egyelőre.

Avatar
Jabarkas
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.12.11., vas. 06:36
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jabarkas »

trane írta:
2018.11.17., szomb. 20:33

jól hallod, Ember, azokat a TEKNICSeket még megcsinálták :smile32:
Nem tudom eldönteni, hogy ez most irónia, vagy rakjam rendbe a V6X-et? :rolleyes:
Minimum újra kéne kondizni, munkapontokat beállítani, csatikat kicserélni... áááh.
Ez rohadt sok meló, lehet egyszerűbb megszokni a Malacot.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Hgabor írta:
2018.11.16., pén. 23:02
Értem köszönöm szépen a gyors választ.
Akkor tehát csak az a jó megoldas bi-ampra hogy 2 sztereo vagy 4 mono vegfokot veszek vagy bi-ampra alkalmas végfokot? és a meglévő erősítő csak preamp lesz a végfokok előtt e szerint. Hm?
Köszönöm szépen
Miert akarod ennyire meg varialni?? gondolkodik.gif
Vegyel egy komolyabb erositott a 4 mono arabol es nem lesznek gondjait.
Max 2 jo mono block,,,, teljesen folosleges minden hangsugaronak kulon erosito. vagy vegyel aktiv hangfalat
Vannak kivetelek ,de az mar nem atlagos kategoria es ott felsem merulne ez a kerdes.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
Jabarkas
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.12.11., vas. 06:36
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jabarkas »

Sziasztok,

Előre is elnézést kérek, hogy megemlítek egy olyan márkát ami lehet sokak szemében elítélendő :)
Létezik az, hogy egy 25-30 éves Technics V6X hangjában több dinamikát vélek felfedezni mint amit egy Maratz PM8003-tól hallok?
A mélyben van főleg a difi, a Technics teltebbnek és sokkal gyorsabbnak tűnik nekem. Olyan peakeket nyom, hogy el sem hiszem. Ráadásul most, mivel késő van, minimális hangerőn próbálgatom őket, mi lesz ebből holnap? :)
A V6X egy erőgép, sosem tudtam zavarba hozni.
Mindkettőt lineárban hajtom egy frissen itt vásárolt Quadral Platinum M4 dobozokkal.
Már várom a kommenteket, hogy a mély nem minden, egyet is értek ezzel, de a fő hangsúly most a dinamikán van. :)

üdv,
Jabar

Hgabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018.10.31., szer. 06:03
Értékelés: 2

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Hgabor »

Értem köszönöm szépen a gyors választ.
Akkor tehát csak az a jó megoldas bi-ampra hogy 2 sztereo vagy 4 mono vegfokot veszek vagy bi-ampra alkalmas végfokot? és a meglévő erősítő csak preamp lesz a végfokok előtt e szerint. Hm?
Köszönöm szépen

Avatar
jozeph
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.09.26., pén. 07:41
Értékelés: 6

Re: Bi-AMP - 1 Sztereó erősitővel és annak pre out-ján 2 monoblokkal. Lehet?

Hozzászólás Szerző: jozeph »

Hgabor írta:
2018.11.16., pén. 08:47
Egy másik kérdés. Azt mondták itt tegyem fel :)

1 pár hangszórót szeretnék Bi Amp-ban hajtani, de nincs tapasztalatom.
Az 1 pár hangfalnak 4 csatlakozója van persze.
A kérdés, hogy lehet-e (szabad-e) egy sztereo erősítővel és 1-1- monoblokkal úgy csinálni hogy mondjuk a magas hangok hangszóróbemenetén erősít maga a fő erősítő és ugyanannak az erősítőnek a pre out kimenete (van rajta pre out) kimegy a két mono végfokhoz? (vagy akár az egy sztrereo végfokhoz, ez most szerintem mindegy)

Azaz a fő jel a 2 RCA-n a fő erősítőbe megy be és annak EGYSZERRE lesz használva az erősítő és az előerősítő része is.

Nem romlik a jel minősége pl? Egyáltalán, fog működni?

A pre out-os erősítőm és a hangfalak megvannak, 1 pár monoblokkon vagy 1db sztrero végfokon godolkodom ami az LF bemeneteket hajtaná.
KÖSZI előre is.
Szia!
Érdekes kapcsoláson gondolkodsz.(perverzió? :D )
Gondolom azért merült föl, mert egyik erősítő sem alkalmas biampra.
Az biztos, hogy működni fog.
Azonban számos problémát generálsz. A hangerő szabályozása kérdéses.
Elméletileg a két végfoknak azonos vonalszintű bemenettel kell rendelkeznie.
Hangerő eltérés így is lesz , eltérő paramétereik miatt. (erősítés szint, frekiátvitel)
Fáziskésés is, de a tartományától és a füledtől függ,hogy meghallod e.
Összességében nem csinálnám, ezért nem is javaslom.

Hgabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018.10.31., szer. 06:03
Értékelés: 2

Bi-AMP - 1 Sztereó erősitővel és annak pre out-ján 2 monoblokkal. Lehet?

Hozzászólás Szerző: Hgabor »

Egy másik kérdés. Azt mondták itt tegyem fel :)

1 pár hangszórót szeretnék Bi Amp-ban hajtani, de nincs tapasztalatom.
Az 1 pár hangfalnak 4 csatlakozója van persze.
A kérdés, hogy lehet-e (szabad-e) egy sztereo erősítővel és 1-1- monoblokkal úgy csinálni hogy mondjuk a magas hangok hangszóróbemenetén erősít maga a fő erősítő és ugyanannak az erősítőnek a pre out kimenete (van rajta pre out) kimegy a két mono végfokhoz? (vagy akár az egy sztrereo végfokhoz, ez most szerintem mindegy)

Azaz a fő jel a 2 RCA-n a fő erősítőbe megy be és annak EGYSZERRE lesz használva az erősítő és az előerősítő része is.

Nem romlik a jel minősége pl? Egyáltalán, fog működni?

A pre out-os erősítőm és a hangfalak megvannak, 1 pár monoblokkon vagy 1db sztrero végfokon godolkodom ami az LF bemeneteket hajtaná.
KÖSZI előre is.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ennyire azért nem szar. :D

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Indy »

dbrnsk írta:
2018.11.15., csüt. 20:57
La_Valse írta:
2018.11.15., csüt. 20:47
dbrnsk írta:
2018.11.15., csüt. 19:21
Az én erősítőm is autoformeres, de én teljesen elégedett vagyok mind a teljesítményével, mind a hangminőségével. Sok erősítőm volt már, de ez valahogy más... :)
A "de" nyugodtan kimaradhat a mondatodból, így olyan mentegetőzésnek hangzik. Van ráció a megoldásban.
Bizonyára nem véletlenül hallgatod.
Igazad van. Amiért így írtam annak az az oka, hogy előtte sokféle véleményt olvastam a témával kapcsolatban. Biztos megmaradt bennem "valami" belőle.... :)
A lényeg, hogy neked tetszen. ;peace;
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

La_Valse írta:
2018.11.15., csüt. 20:47
dbrnsk írta:
2018.11.15., csüt. 19:21
Az én erősítőm is autoformeres, de én teljesen elégedett vagyok mind a teljesítményével, mind a hangminőségével. Sok erősítőm volt már, de ez valahogy más... :)
A "de" nyugodtan kimaradhat a mondatodból, így olyan mentegetőzésnek hangzik. Van ráció a megoldásban.
Bizonyára nem véletlenül hallgatod.
Igazad van. Amiért így írtam annak az az oka, hogy előtte sokféle véleményt olvastam a témával kapcsolatban. Biztos megmaradt bennem "valami" belőle.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”