Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

A telefon giroszkópját használja a fordulatszám mérésre az aplikáció a telefonon. Szifonon működik:))
72audio.com

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

PgSpa írta:
2018.11.04., vas. 19:19
Ilyenről lenne szó, nem saját fotó


45121057_2082970868414602_1025286350858878976_n.jpg
Ha van tuti tipped, hogy melyik régin van Jelco, vagy Audiotechnika kar esetleg...
Én mindenképpen "megtapogatnám"azt a kart vétel előtt, hogy milyen állapotban van.
Gondolom kommersz gépekre azért nem raktak high end karokat anno sem...
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Ilyenről lenne szó, nem saját fotó

45121057_2082970868414602_1025286350858878976_n.jpg
45121057_2082970868414602_1025286350858878976_n.jpg (21.3 KiB) Megtekintve 1850 alkalommal

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

PgSpa írta:
2018.11.04., vas. 16:47
Azt szeretném kérdezni, hogy '70-es '80-as évek japán DD lemezjátszóira épített Jelco karok jók-e annyira, mint a ma húzós áron kapható utódok? Magyarul érdemes-e megvenni egy ilyen készüléket, és a kart leszedni, és mai gépre tenni? Én egyébként képeket nézegetve nem nagy különbséget látok...de tudom, hogy ez nem jelent semmit...
Pl? Tudnál típust írni, vagy képet, linket mutatni?
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Azt szeretném kérdezni, hogy '70-es '80-as évek japán DD lemezjátszóira épített Jelco karok jók-e annyira, mint a ma húzós áron kapható utódok? Magyarul érdemes-e megvenni egy ilyen készüléket, és a kart leszedni, és mai gépre tenni? Én egyébként képeket nézegetve nem nagy különbséget látok...de tudom, hogy ez nem jelent semmit...

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

SoundMania írta:
2018.11.03., szomb. 16:33
Úgy gondolom max 1x használná az ember ezt az appot. Ezért kár letölteni is. Nekem ez a véleményem.
Barkácsolós körökben időnként felmerül, hogy a különböző vízmértékes és hasonló programok az okostelefonokon mennyire pontosak. Általában kiderülnek, hogy a kapható céleszközök sem tudnak többet. Ezeket a telefonokat lehet ilyesfajta mérésekre használni. Egy egyszerű fordulatszámmérő program letöltése meg nem nagy energia, és nem is kerül pénzbe többnyire. Szóval én nem szólnám le ezt a megoldást.
Az más kérdés, hogy már több telefonra is letöltöttem, de eddig mindegyikre azt a választ kaptam, hogy nincs a telefonomban valamilyen érzékelő hozzá. Fogalmam sincs, mi hiányzik belőlük. Igaz, nincs csúcstelefonom, de azért nem is annyira gagyi, oszt mégsem megy. Marad az ósdi megoldás. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2018.11.03., szomb. 16:23


Nem, nem stroboszkoppá alakítja a telefont, hanem a telefont rá kell fektetni a lemezjátszó tányérjára, majd elindítani a lemezjátszót, majd az alkalmazást. Forog a tányér, vele együtt a telefon kijelzője is forog és mindíg felém mutatja a mért értéket.
Nem tudom hogy működik, nagyon nem értek az efféle dolgokhoz, de jópofa dolog, lehet semmi más.
Személy szerint szkeptikus vagyok, nem hiszek benne hogy pontossan mér, ezért is vagyok kiváncs mások véleményére.
Úgy gondolom max 1x használná az ember ezt az appot. Ezért kár letölteni is. Nekem ez a véleményem.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2018.11.03., szomb. 16:10
zoli73 írta:
2018.11.03., szomb. 16:00
SoundMania írta:
2018.11.03., szomb. 14:58


Szia!
Itt tartunk? Mobil nélkül semmit? :)
Akkor kapcsold be a stoppert rajta és mérd meg 3 perc alatt mennyit fordult a tányér.
Ha pont 100-at akkor tökéletes.
Ha +/-2 akkor a szabványon is belül van.
45-ös fordulatnál időt spórolsz mert ott elég 1 percig nézni a forgást .
De ha mindenképpen alkalmazást keresel akkor is kell hozzá valami referencia eszköz. .legalább egy mérő lemez..... Az van?
Nem tudom miért keresik az emberek a bonyolult megoldásokat a faékegyszerűek helyett. Kreativitás ......
Ajaj! Azt hiszem félreértettél. Nem keresek semmilyen megoldást, véleményekre lennék kiváncsi.
A magam részéről kicsit kétkedve fogadom az efféle fejlesztéseket. Ugy látom ma mindenre van már mobilalkalmazás, de én az ilyeneket, mint a lemezjátszó fordulatát mérő alkalmazás, kicsit hatásvadász dolognak tartom. Nem tudom mennyire lehet egy ilyen, pontos, precíz, erre vonatkozott a kérdésem, nem pedig arra, hogy valaki ajánljon egyet, mert nagy szükségem volna rá.
Amúgy az egész onnan indult, hogy az egyik barátom látott a Youtube-on egy videót az egyik ilyen alkalmazás használatáról, és a figyelmembe ajánlotta.
Az általad ajánlott sztopperórás mérést ismerem, és szükség esetén használom is, viszont merőlemezem nincs, de valószínű, hogy nem is lesz.
Nem tudom feltételezni a telefonokról , hogy egy applikáció alkalmas lenne stroboszkóppá változtatni . Ahhoz is kellene valami megbízható jeladó rész. Néhány lemezjátszó tányérjának peremén van ilyen , de azokon eleve van megvilágítás is hozzá, így gyakorlatilag megint felesleges az app......
Leginkább frekvencia mérő applikációt tudok elképzelni, de ahhoz még egy mérő lemez kell már.
Sztem foglalkozzunk fontosabb dolgokkal.
Nem, nem stroboszkoppá alakítja a telefont, hanem a telefont rá kell fektetni a lemezjátszó tányérjára, majd elindítani a lemezjátszót, majd az alkalmazást. Forog a tányér, vele együtt a telefon kijelzője is forog és mindíg felém mutatja a mért értéket.
Nem tudom hogy működik, nagyon nem értek az efféle dolgokhoz, de jópofa dolog, lehet semmi más.
Személy szerint szkeptikus vagyok, nem hiszek benne hogy pontossan mér, ezért is vagyok kiváncs mások véleményére.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2018.11.03., szomb. 16:00
SoundMania írta:
2018.11.03., szomb. 14:58
zoli73 írta:
2018.11.02., pén. 21:22
Szép estét Uraim!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a helyzet, a lemezjátszó fordulatszámát mérő, mobilalkalmazásokkal?
Több is létezik, de mennyire megbízhatóak, valaki tesztelt már ilyet? Vagy csak szimplán jópofa dolog?
Szia!
Itt tartunk? Mobil nélkül semmit? :)
Akkor kapcsold be a stoppert rajta és mérd meg 3 perc alatt mennyit fordult a tányér.
Ha pont 100-at akkor tökéletes.
Ha +/-2 akkor a szabványon is belül van.
45-ös fordulatnál időt spórolsz mert ott elég 1 percig nézni a forgást .
De ha mindenképpen alkalmazást keresel akkor is kell hozzá valami referencia eszköz. .legalább egy mérő lemez..... Az van?
Nem tudom miért keresik az emberek a bonyolult megoldásokat a faékegyszerűek helyett. Kreativitás ......
Ajaj! Azt hiszem félreértettél. Nem keresek semmilyen megoldást, véleményekre lennék kiváncsi.
A magam részéről kicsit kétkedve fogadom az efféle fejlesztéseket. Ugy látom ma mindenre van már mobilalkalmazás, de én az ilyeneket, mint a lemezjátszó fordulatát mérő alkalmazás, kicsit hatásvadász dolognak tartom. Nem tudom mennyire lehet egy ilyen, pontos, precíz, erre vonatkozott a kérdésem, nem pedig arra, hogy valaki ajánljon egyet, mert nagy szükségem volna rá.
Amúgy az egész onnan indult, hogy az egyik barátom látott a Youtube-on egy videót az egyik ilyen alkalmazás használatáról, és a figyelmembe ajánlotta.
Az általad ajánlott sztopperórás mérést ismerem, és szükség esetén használom is, viszont merőlemezem nincs, de valószínű, hogy nem is lesz.
Nem tudom feltételezni a telefonokról , hogy egy applikáció alkalmas lenne stroboszkóppá változtatni . Ahhoz is kellene valami megbízható jeladó rész. Néhány lemezjátszó tányérjának peremén van ilyen , de azokon eleve van megvilágítás is hozzá, így gyakorlatilag megint felesleges az app......
Leginkább frekvencia mérő applikációt tudok elképzelni, de ahhoz még egy mérő lemez kell már.
Sztem foglalkozzunk fontosabb dolgokkal.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2018.11.03., szomb. 14:58
zoli73 írta:
2018.11.02., pén. 21:22
Szép estét Uraim!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a helyzet, a lemezjátszó fordulatszámát mérő, mobilalkalmazásokkal?
Több is létezik, de mennyire megbízhatóak, valaki tesztelt már ilyet? Vagy csak szimplán jópofa dolog?
Szia!
Itt tartunk? Mobil nélkül semmit? :)
Akkor kapcsold be a stoppert rajta és mérd meg 3 perc alatt mennyit fordult a tányér.
Ha pont 100-at akkor tökéletes.
Ha +/-2 akkor a szabványon is belül van.
45-ös fordulatnál időt spórolsz mert ott elég 1 percig nézni a forgást .
De ha mindenképpen alkalmazást keresel akkor is kell hozzá valami referencia eszköz. .legalább egy mérő lemez..... Az van?
Nem tudom miért keresik az emberek a bonyolult megoldásokat a faékegyszerűek helyett. Kreativitás ......
Ajaj! Azt hiszem félreértettél. Nem keresek semmilyen megoldást, véleményekre lennék kiváncsi.
A magam részéről kicsit kétkedve fogadom az efféle fejlesztéseket. Ugy látom ma mindenre van már mobilalkalmazás, de én az ilyeneket, mint a lemezjátszó fordulatát mérő alkalmazás, kicsit hatásvadász dolognak tartom. Nem tudom mennyire lehet egy ilyen, pontos, precíz, erre vonatkozott a kérdésem, nem pedig arra, hogy valaki ajánljon egyet, mert nagy szükségem volna rá.
Amúgy az egész onnan indult, hogy az egyik barátom látott a Youtube-on egy videót az egyik ilyen alkalmazás használatáról, és a figyelmembe ajánlotta.
Az általad ajánlott sztopperórás mérést ismerem, és szükség esetén használom is, viszont merőlemezem nincs, de valószínű, hogy nem is lesz.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

zoli73 írta:
2018.11.02., pén. 21:22
Szép estét Uraim!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a helyzet, a lemezjátszó fordulatszámát mérő, mobilalkalmazásokkal?
Több is létezik, de mennyire megbízhatóak, valaki tesztelt már ilyet? Vagy csak szimplán jópofa dolog?
érdemes egyszerre lejátszani egy oldalt vagy csak egy hosszabb számot, párhuzamosan a cd elindításával

nekem így tűnt fel hogy a vintage lemezjátszónk gyors. mivel nincs hozzá szervizkönyv és a sok mikrocsavar közül tippem nincs melyik a sebesség állítója, így maradt az abszolút DIY megoldás, szalagolás a tányér köré

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2018.11.02., pén. 21:22
Szép estét Uraim!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a helyzet, a lemezjátszó fordulatszámát mérő, mobilalkalmazásokkal?
Több is létezik, de mennyire megbízhatóak, valaki tesztelt már ilyet? Vagy csak szimplán jópofa dolog?
Szia!
Itt tartunk? Mobil nélkül semmit? :)
Akkor kapcsold be a stoppert rajta és mérd meg 3 perc alatt mennyit fordult a tányér.
Ha pont 100-at akkor tökéletes.
Ha +/-2 akkor a szabványon is belül van.
45-ös fordulatnál időt spórolsz mert ott elég 1 percig nézni a forgást .
De ha mindenképpen alkalmazást keresel akkor is kell hozzá valami referencia eszköz. .legalább egy mérő lemez..... Az van?
Nem tudom miért keresik az emberek a bonyolult megoldásokat a faékegyszerűek helyett. Kreativitás ......

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét Uraim!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a helyzet, a lemezjátszó fordulatszámát mérő, mobilalkalmazásokkal?
Több is létezik, de mennyire megbízhatóak, valaki tesztelt már ilyet? Vagy csak szimplán jópofa dolog?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Avatar
zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 20:11
Értékelés: 199

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »

Koszi a valaszokat. Nekem csak a saruk kellenek kart akarok atkabelezni es a regi saru nem tetszik. A VDH valoban egyszeruen nagyszerunek nez ki rakerdezek a forgalmazonal.
Tidal=>Macmini=>KondoKSLUSB=>CoreAudioTranszport=>KSLdigiIC=>EARAcute3=>SAEC1980=>Almarro A205=>SAEC SPC700=>Audio Note AN-E/D vagy lapitopi =>SAEC USB =>Surricata =>KSLdigiIC=>QuadCDP99=>SAEC1980=>Markaudio Tozzi integrált 47Lab erősítővel :-)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

zizi8003 írta:
2018.10.20., szomb. 13:42
Magyarorszagon honnet lehet hangszedohoz valo sarukat (lehetoleg ezüstözött) rendelni???
a már felajánlott Cardas félével szemben ,nékem a VDH féle CC 1.2-est ajánlották beszerelésre..nem tudom a pontos választ hogy mért,volt odahaza Cardas és VDH félém is,és a VDH félék lettek beszerelve a szerelőmaesztró ajánlása szerint,pár éve 1x egy SME 3009/III-sra,nemrég a Grace 707-semre is...lehet hogy csak simán szerelhetőbb a VDH féle a Cardas-al szemben,de ránézésre a Cardas féle hosszabbnak tűnik a VDH félével szemben,és igy nehezebb lehet esetleg "matatni vele" hangszedőcserénél,egy szűk shellben..ami biztos,a VDH féle,strapabiró,nincsenek érintkezési gondok vele...

rákérdeznék a VDH forgalamzó(k)nál van-e esetleg készleten...nem egy nagy tétel tétel,az ebay-en sem...
Csatolmányok
VDH clips 2.jpg
VDH clips 2.jpg (25.54 KiB) Megtekintve 2234 alkalommal
VDH clips.jpg
VDH clips.jpg (22.13 KiB) Megtekintve 2234 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Egyébként szokás még bontott PC-k tápvezetékeiből házilag készíteni.
Szerintem jó kábelek, oxidáció-mentes saruk. Kis DIY, ha van időd és kedved és épp lemezjátszót építesz... :)
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

peterson írta:
2018.10.20., szomb. 16:37
frenki485 írta:
2018.10.20., szomb. 15:14
zizi8003 írta:
2018.10.20., szomb. 13:42
Magyarorszagon honnet lehet hangszedohoz valo sarukat (lehetoleg ezüstözött) rendelni???
Pl Streamaudio, meg még kb 10-15 bolt
Ez egyrészt nem saru, hanem "fejkábel", másrészt inkább ónozott, mint ezüstözött...
Szerintem ezüstözött nincs, mert az ezüst oxidálódik. Vagy aranyozott réz, vagy rhodiumozott ezüst. Emlékeim szerint a Cardas gyárt ilyeneket: http://www.cardas.com/cartridge_clips.php
Kép
Én eddig csak az e-bay-en láttam ilyeneket, de lehet van Magyarországi forgalmazó is.
Így van. Amiről írtam, illetve küldtem képet, a Streamaudio-nál árulják, Ortofon gyártmány.
Nem kerül egy vagyonba és szerintem nem rossz. Nem egy über/brutal/felső kategória, de ha egy régi shell és hangszedő közöttit akarod kiváltani, biztos megfelel. Mihez kellene?
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

frenki485 írta:
2018.10.20., szomb. 15:14
zizi8003 írta:
2018.10.20., szomb. 13:42
Magyarorszagon honnet lehet hangszedohoz valo sarukat (lehetoleg ezüstözött) rendelni???
Pl Streamaudio, meg még kb 10-15 bolt
Ez egyrészt nem saru, hanem "fejkábel", másrészt inkább ónozott, mint ezüstözött...
Szerintem ezüstözött nincs, mert az ezüst oxidálódik. Vagy aranyozott réz, vagy rhodiumozott ezüst. Emlékeim szerint a Cardas gyárt ilyeneket: http://www.cardas.com/cartridge_clips.php
Kép
Én eddig csak az e-bay-en láttam ilyeneket, de lehet van Magyarországi forgalmazó is.

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zizi8003 írta:
2018.10.20., szomb. 13:42
Magyarorszagon honnet lehet hangszedohoz valo sarukat (lehetoleg ezüstözött) rendelni???
Pl Streamaudio, meg még kb 10-15 bolt
Csatolmányok
ortofon_hangszed_fej_vezet_k_szett.jpg
ortofon_hangszed_fej_vezet_k_szett.jpg (81.11 KiB) Megtekintve 2281 alkalommal
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 20:11
Értékelés: 199

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »

Magyarorszagon honnet lehet hangszedohoz valo sarukat (lehetoleg ezüstözött) rendelni???
Tidal=>Macmini=>KondoKSLUSB=>CoreAudioTranszport=>KSLdigiIC=>EARAcute3=>SAEC1980=>Almarro A205=>SAEC SPC700=>Audio Note AN-E/D vagy lapitopi =>SAEC USB =>Surricata =>KSLdigiIC=>QuadCDP99=>SAEC1980=>Markaudio Tozzi integrált 47Lab erősítővel :-)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hifis írta:
2018.10.19., pén. 10:17
SoundMania írta:
2018.10.19., pén. 09:58
Mi ez a címke ledarálás?! Ne kábítsd már a nemlemezjátszósokat sem ilyennel!
A végtelenített hurokról nem tudtam, a személyes tapasztalatom az, hogy elég egészségtelen (legalábbis engem zavaró) hangokat ad a hangszóró, mikor a címke körül forog. Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy engem megnyugtat, hogy a kiemelő azért használható.
Ez a tipikus esete ,amikor a "régóta" is kevés.
Ha valami gondod van/lesz a lemezjátszással majd inkább kérdezd meg másoktól is.
De gondolom ezt most megjegyezted.
Amúgy meg kell venni prémium hangszedőket és akkor nem lesz gond ha "kattog" a kifutóbarázdában. Még ha elaludna a hallgató közben akkor sem. Persze nem sok ilyen hangszedő van, de a több üzemóra miatt már nem is lesz az olyan drága sem.

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hifis »

SoundMania írta:
2018.10.19., pén. 09:58
Mi ez a címke ledarálás?! Ne kábítsd már a nemlemezjátszósokat sem ilyennel!
A végtelenített hurokról nem tudtam, a személyes tapasztalatom az, hogy elég egészségtelen (legalábbis engem zavaró) hangokat ad a hangszóró, mikor a címke körül forog. Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy engem megnyugtat, hogy a kiemelő azért használható.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hifis írta:
2018.10.19., pén. 09:31
SoundMania írta:
2018.10.18., csüt. 22:58
Te azt sem tudod miről beszélsz! (Írsz)
És ezt még plusszolták is?! Kész vagyok mára tőletek!
Egy ilyen éles reagálás nyilván kiváncsivá tesz, mi a megfejtés erre a szörnyűségre.
Régóta lemezjátszózom, de tény, már nem olvasom a lemezjátszó világot, ezért nekem újdonság volt ez a kis kütyü, és tetszik az a plusz, amit a hallgatási kényelemben hoz. Nem vagyok tehát képben a negatívumait illetően. Egy (halovány) technikai tippem van, ami ellehetetlenítheti a használatát. Amikor a hangkar megnyomja az aktiváló rugót, pár tizedmásodpercig, amíg ki nem emelődik a barázdából, kap a tű egy oldalirányú erőt, ami talán okozhat valami galibát. Mondjuk a címkedarálás ennél sokkal durvább hatás, de ki tudja. Más olyan szituáció, ami a reagálásod szintjét indokolja, nem ugrik be. Ezért várom az értelmes, higgadt, esetleg bizonyítékokkal alátámasztott magyarázatodat erre a borzalomra. Műszaki ember vagyok, tényleg érdekel, hol tud nagyot hibázni ez a cucc.
Mi ez a címke ledarálás?! Ne kábítsd már a nemlemezjátszósokat sem ilyennel!

Avatar
blake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2017.07.06., csüt. 16:08
Értékelés: 197
Tartózkodási hely: Budapest, XX.
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: blake »

Őszintén szólva ezt a címkedarálás dolgot én egyáltalán nem értem. Úgy tudom a lemezek kivezető barázdája egy végtelenített hurokban végződik. Szóval ha a lemez rendesen le van gyártva akkor a tű sohasem éri el a címkét. Én eddig ilyen problémát csak egyszer tapasztaltam egy elcseszett Michael Jackson lemez újra-kiadásával, ahol nem sikerült a gyárban középre felragasztani a címkét. De ez is csak az egyik lemezjátszómon probléma mert a másik úgy van megcsinálva, hogy a kar fizikailag nem tudja elérni a címkét, még akkor sem ha ez a végtelenített hurok esetleg nem lenne. Most akkor vagy nekem van gagyi lemezjátszóm (mindkettő középkategóriás Pro-Ject), vagy ez a bicikli túl van tolva, mert én ezt nem látom problémaként... Akit meg ez zavar, meg pláne a CD kényelmét akarja az vegyen olyan lemezjátszót ami automatikus, vagy vegyen egy CD lejátszót... :)
hifis írta:
2018.10.19., pén. 09:31
SoundMania írta:
2018.10.18., csüt. 22:58
Te azt sem tudod miről beszélsz! (Írsz)
És ezt még plusszolták is?! Kész vagyok mára tőletek!
Egy ilyen éles reagálás nyilván kiváncsivá tesz, mi a megfejtés erre a szörnyűségre.
Régóta lemezjátszózom, de tény, már nem olvasom a lemezjátszó világot, ezért nekem újdonság volt ez a kis kütyü, és tetszik az a plusz, amit a hallgatási kényelemben hoz. Nem vagyok tehát képben a negatívumait illetően. Egy (halovány) technikai tippem van, ami ellehetetlenítheti a használatát. Amikor a hangkar megnyomja az aktiváló rugót, pár tizedmásodpercig, amíg ki nem emelődik a barázdából, kap a tű egy oldalirányú erőt, ami talán okozhat valami galibát. Mondjuk a címkedarálás ennél sokkal durvább hatás, de ki tudja. Más olyan szituáció, ami a reagálásod szintjét indokolja, nem ugrik be. Ezért várom az értelmes, higgadt, esetleg bizonyítékokkal alátámasztott magyarázatodat erre a borzalomra. Műszaki ember vagyok, tényleg érdekel, hol tud nagyot hibázni ez a cucc.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”