Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hifis »

SoundMania írta:
2018.10.18., csüt. 22:58
Te azt sem tudod miről beszélsz! (Írsz)
És ezt még plusszolták is?! Kész vagyok mára tőletek!
Egy ilyen éles reagálás nyilván kiváncsivá tesz, mi a megfejtés erre a szörnyűségre.
Régóta lemezjátszózom, de tény, már nem olvasom a lemezjátszó világot, ezért nekem újdonság volt ez a kis kütyü, és tetszik az a plusz, amit a hallgatási kényelemben hoz. Nem vagyok tehát képben a negatívumait illetően. Egy (halovány) technikai tippem van, ami ellehetetlenítheti a használatát. Amikor a hangkar megnyomja az aktiváló rugót, pár tizedmásodpercig, amíg ki nem emelődik a barázdából, kap a tű egy oldalirányú erőt, ami talán okozhat valami galibát. Mondjuk a címkedarálás ennél sokkal durvább hatás, de ki tudja. Más olyan szituáció, ami a reagálásod szintjét indokolja, nem ugrik be. Ezért várom az értelmes, higgadt, esetleg bizonyítékokkal alátámasztott magyarázatodat erre a borzalomra. Műszaki ember vagyok, tényleg érdekel, hol tud nagyot hibázni ez a cucc.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

hifis írta:
2018.10.18., csüt. 21:19
... Sokkal lazább a zenehallgatás, ha nem kell stresszelni, mikor jár le a lemez, és futni felemelni a kart, mielőtt a papír darálná a tűt. ...

s-l500.jpg
Azért ez így, erős költői túlzás! ;)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

sad.gif új
hifis írta:
2018.10.18., csüt. 21:19
Ma beüzemeltem egy ilyen automatikus karliftet, ami, ha jól pozícionáljuk, felemeli a kifutó barázdánál a kart, mielőtt eléri a címkét. Csak ajánlani tudom. Sokkal lazább a zenehallgatás, ha nem kell stresszelni, mikor jár le a lemez, és futni felemelni a kart, mielőtt a papír darálná a tűt. Így kényelemre tök olyan, mintha cd-t hallgatnánk.

s-l500.jpg
Te azt sem tudod miről beszélsz! (Írsz)
És ezt még plusszolták is?! Kész vagyok mára tőletek!

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

leszorítókat nézegettem

nem igazán világos hogy miért lehet jobb/rosszabb a 100 grammos alu vagy a majdnem félkilós acél

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hifis »

Ma beüzemeltem egy ilyen automatikus karliftet, ami, ha jól pozícionáljuk, felemeli a kifutó barázdánál a kart, mielőtt eléri a címkét. Csak ajánlani tudom. Sokkal lazább a zenehallgatás, ha nem kell stresszelni, mikor jár le a lemez, és futni felemelni a kart, mielőtt a papír darálná a tűt. Így kényelemre tök olyan, mintha cd-t hallgatnánk.
s-l500.jpg
s-l500.jpg (23.07 KiB) Megtekintve 2188 alkalommal

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

félig off, a loudness war-hoz:

jó látni hogy még megjelennek normálisan kevert cd-k is

https://www.discogs.com/Beck-Sea-Change/release/1807134

túlárazottsága mutatja mennyire ritka az ilyen. így szólhattak anno az AAD cd-k

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Ebédszünetben kimértem. A hangszedőm zárlatos. A forgalmazó még nem hallott ilyenről. A hangszedő két átlós pólusa összedolgozik. Azt mondja, hogy talán a phonot véletlenül mc állásba kapcsoltam...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

józsibazsi írta:
2018.09.26., szer. 10:11
Szégyenlem, csak azért írom le, hátha más nem csinál ilyen hülyeséget. Megszisszentettem a shell-t kontakt spray-vel.

Lehet hogy jutott a csatlakozók rugós házába is, ami nem bontható. Úgy hogy szeretnék DUAL TK 136 típusú shellt-t vásárolni. Rakom is fel az apróba :smile51:
Miből gondolod, hogy hülyeség volt? Egy jóféle kontaktspray nem árthatott. Mit használtál? Alkoholba áztatva meg akár ki is moshatod. Bár van aminek az meg árt. Láttam már műanyagot szétporladni tőle. :)

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Szégyenlem, csak azért írom le, hátha más nem csinál ilyen hülyeséget. Megszisszentettem a shell-t kontakt spray-vel.

Lehet hogy jutott a csatlakozók rugós házába is, ami nem bontható. Úgy hogy szeretnék DUAL TK 136 típusú shellt-t vásárolni. Rakom is fel az apróba :smile51:

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

arzachel írta:
2018.09.26., szer. 07:36
Kipattintod a shell-t és a négy kis rugós érintkező végét megvakargatod egy késsel.
Ezeknek az érintkezöknek a vége szokott eloxidálódni és emiatt nincs kontaktus.
Finom érintkezőket soha nem tisztítunk késsel, csavarhúzóval, savval stb. Erre a célra kiváló
az ún. üvegszálas radírceruza.
faber-castell-perfection-7058-radirceruza.jpg
faber-castell-perfection-7058-radirceruza.jpg (18.57 KiB) Megtekintve 2320 alkalommal
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

józsibazsi írta:
2018.09.25., kedd 19:05
704. És nagyon szeretem...
Kipattintod a shell-t és a négy kis rugós érintkező végét megvakargatod egy késsel.
Ezeknek az érintkezöknek a vége szokott eloxidálódni és emiatt nincs kontaktus.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

józsibazsi írta:
2018.09.25., kedd 19:20
Ebben nincs automatika :D , csak a lemez végén kikapcsol.
Szerencse!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Ebben nincs automatika :D , csak a lemez végén kikapcsol.

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

józsibazsi írta:
2018.09.25., kedd 17:23
Sziasztok!

Öreg Dual lemezjátszóm korábban azt játszotta, hogy néha nem szólt az egyik oldal, megigazítottam a shell-t, és minden rendben. Most azonban, ha bekapcsolom, néhány Hz-s jelet küld ki, a mélynyomóim majd kiesnek. Sokadik megigazítás után szépen szól, nem ugrálnak a membránok, majd lemez fordításnál kezdődik elölről. Maga a Shell nem megfelelő kontaktja okozhatje-e ezt a hibajelenséget? Már nagyon sokba fáj a cucc, meg szeretem is, jó lenne ha sikerülne rendbe tenni...
Biztos, hogy nem nagy a baj, csak aprólékos, szöszölős, kézimunka... nálam régebbiek voltak a tiédhez képest, ennyi idő után nem csoda, ha valami megadja magát. Ráadásul az összes automatikája egy rémálom. Elég egy szállítás pl autóval egy nem jó minőségű úton és vége az automatikus lejátszásnak. A rengeteg apró stift, rugó, pálcika, rudazat hajlamos a szétesésre sajnos.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

arzachel írta:
2018.09.25., kedd 18:32
józsibazsi írta:
2018.09.25., kedd 17:23
Sziasztok!

Öreg Dual lemezjátszóm korábban azt játszotta, hogy néha nem szólt az egyik oldal, megigazítottam a shell-t, és minden rendben. Most azonban, ha bekapcsolom, néhány Hz-s jelet küld ki, a mélynyomóim majd kiesnek. Sokadik megigazítás után szépen szól, nem ugrálnak a membránok, majd lemez fordításnál kezdődik elölről. Maga a Shell nem megfelelő kontaktja okozhatje-e ezt a hibajelenséget? Már nagyon sokba fáj a cucc, meg szeretem is, jó lenne ha sikerülne rendbe tenni...
Melyik Dual-ról van szó?
Az mit jelent, hogy megigazítod a Shell-t? Erről van szó (csatolom a képet)? Meg kellene konkrétan nézni, hogy van-e rendes kontakt? Nekem 1019 van, hasonló problémával, mondjuk ott az egyik karkábel forrasztás eresztette el magát...
dual704shell01.jpg
dual704shell01.jpg (19.96 KiB) Megtekintve 2003 alkalommal
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

704. És nagyon szeretem...

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

józsibazsi írta:
2018.09.25., kedd 17:23
Sziasztok!

Öreg Dual lemezjátszóm korábban azt játszotta, hogy néha nem szólt az egyik oldal, megigazítottam a shell-t, és minden rendben. Most azonban, ha bekapcsolom, néhány Hz-s jelet küld ki, a mélynyomóim majd kiesnek. Sokadik megigazítás után szépen szól, nem ugrálnak a membránok, majd lemez fordításnál kezdődik elölről. Maga a Shell nem megfelelő kontaktja okozhatje-e ezt a hibajelenséget? Már nagyon sokba fáj a cucc, meg szeretem is, jó lenne ha sikerülne rendbe tenni...
Melyik Dual-ról van szó?
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Sziasztok!

Öreg Dual lemezjátszóm korábban azt játszotta, hogy néha nem szólt az egyik oldal, megigazítottam a shell-t, és minden rendben. Most azonban, ha bekapcsolom, néhány Hz-s jelet küld ki, a mélynyomóim majd kiesnek. Sokadik megigazítás után szépen szól, nem ugrálnak a membránok, majd lemez fordításnál kezdődik elölről. Maga a Shell nem megfelelő kontaktja okozhatje-e ezt a hibajelenséget? Már nagyon sokba fáj a cucc, meg szeretem is, jó lenne ha sikerülne rendbe tenni...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

hollohazi írta:
2018.09.21., pén. 19:53
revox írta:
2018.09.20., csüt. 11:22
...
Én a készülékek, lemeztányér, lemez törlésére Pronto, vagy DM sajátmárkás portörlő pamacsát használom.Antisztatikus és magában tartja a port. Amíg meg nem érkezik végre a Loricraft lemeztörlő kefém, ez vált be legjobban. Szénszálas kefét már régóta nem használok.
Most, hogy megérkezett a SASUPA tűtisztító, az Onzow is nyugdíjba ment nálam. Ugyanannyiba kerül, de sokkal jobb. Azt szokták mondani, hogy elhúztak egy függönyt a tűtisztítás után, csak ennél az a függöny sötétítő függöny anyagból van.
De talán még fontosabb, a zene színesedése(nem színezettsége, valós színek). Jó tűtisztító,nem vitás.
Loricraft a kecske,vagy a műanyag(?). Van mindkettő, a műanyagot a lemezmosóhoz kaptam, még nem próbáltam lemezen szárazon gondolkodik.gif.
Más használ ilyet? Érdemes kipróbálni. Aki nem ismeri, Loricraft = Garrard. Jó cuccok... A SaSuPa meg,... 10 évente van 1-1 "csoda", ami fillérekért kifektet :) Nehezen lepődöm már meg hifin, de most ott ültem és valami olyasmi volt írva bamba tekintetemre , hogy "tyűbazmeg" :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Xraycer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2014.01.04., szomb. 17:23
Értékelés: 2

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Xraycer »

Sziasztok.

Hozzám került egy philips automata lemezjátszó. A típusa 22GA 247 . Sajnos nem találtam róla sok infót a neten, nekem nincs rá szükségem, elsősorban az érdekelne hogy mennyi volna a reális eladási ára, elsőre úgy tűnik hogy mindene működik és viszonylag szép esztétikai állapotban van. Előre is köszönöm ha valaki foglalkozna a dologgal. Ezen a fórumon találtam róla néhány szösszenetet és képeket: http://www.hifi-forum.de/viewthread-26-12346.html#1

Norbi

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

revox írta:
2018.09.20., csüt. 11:22
Indy írta:
2018.09.08., szomb. 17:47
Évek óta nem használok szénszálas kefét, csak bársonyt. Meg lemezmosót. :)
más okból kifolyólag néztem be, de beleolvastam és ennek a mondatnak örülök, ugyanis nagyon összecseng az én tapasztalataimmal. annyi, hogy a Loricraftnak van egy kecskeszőr ecsete (van azóta már másnak is, de én ezt próbáltam és használom). ezek egyik feladata a portalanítás,de a másik szerintem is az antisztatizálás lehet. Mindenesetre a kecskeszőr ecsettel letörölt (előtte mosott, de nem mosott esetén is működik) lemez sokkal jobban szól,amit egy második, karbonkefés törléssel csak elrontani lehet. a hang feszültté válik. ugyanazt tapasztaltam tűtisztító kefével is.

egyébként a mai apropóm egy kis "termékismertetés". Nálam sokat hozott, pedig azt gondoltam,itt már nem nagyon lesz tovább :) Az avx-en az Analog Audio topicban jött elő a téma,így inkább azt linkelem ide. Azt gondolom, minden lemezjátszósnak el kell rajta gondolkodni :)

http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=82&t=102662

egyébként nálam a sor: Loricraft mosó, Lar't Du Son folyadékkal, kecskeszőr ecset és az új SaSuPa tűtisztító(tegnap óta :D ). Lemezkefélés és tűtisztítás minden lemezoldalon, lemezmosás -ahogy más is írta- kb 10 meghallgatás után és új antistatic zacsiba kerül utána. Lemeztokba elfordítva betéve,védve portól így is.
Én a készülékek, lemeztányér, lemez törlésére Pronto, vagy DM sajátmárkás portörlő pamacsát használom.Antisztatikus és magában tartja a port. Amíg meg nem érkezik végre a Loricraft lemeztörlő kefém, ez vált be legjobban. Szénszálas kefét már régóta nem használok.
Most, hogy megérkezett a SASUPA tűtisztító, az Onzow is nyugdíjba ment nálam. Ugyanannyiba kerül, de sokkal jobb. Azt szokták mondani, hogy elhúztak egy függönyt a tűtisztítás után, csak ennél az a függöny sötétítő függöny anyagból van.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4220
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

antizigün írta:
2018.09.20., csüt. 22:33
a DIY vákumos leszívócsőhöz a bársony anyagon kívül szóba jöhet más is pl filc?
Igen. Nekem filc van a csövön.

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

a DIY vákumos leszívócsőhöz a bársony anyagon kívül szóba jöhet más is pl filc?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Indy írta:
2018.09.08., szomb. 17:47
Évek óta nem használok szénszálas kefét, csak bársonyt. Meg lemezmosót. :)
más okból kifolyólag néztem be, de beleolvastam és ennek a mondatnak örülök, ugyanis nagyon összecseng az én tapasztalataimmal. annyi, hogy a Loricraftnak van egy kecskeszőr ecsete (van azóta már másnak is, de én ezt próbáltam és használom). ezek egyik feladata a portalanítás,de a másik szerintem is az antisztatizálás lehet. Mindenesetre a kecskeszőr ecsettel letörölt (előtte mosott, de nem mosott esetén is működik) lemez sokkal jobban szól,amit egy második, karbonkefés törléssel csak elrontani lehet. a hang feszültté válik. ugyanazt tapasztaltam tűtisztító kefével is.

egyébként a mai apropóm egy kis "termékismertetés". Nálam sokat hozott, pedig azt gondoltam,itt már nem nagyon lesz tovább :) Az avx-en az Analog Audio topicban jött elő a téma,így inkább azt linkelem ide. Azt gondolom, minden lemezjátszósnak el kell rajta gondolkodni :)

http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=82&t=102662

egyébként nálam a sor: Loricraft mosó, Lar't Du Son folyadékkal, kecskeszőr ecset és az új SaSuPa tűtisztító(tegnap óta :D ). Lemezkefélés és tűtisztítás minden lemezoldalon, lemezmosás -ahogy más is írta- kb 10 meghallgatás után és új antistatic zacsiba kerül utána. Lemeztokba elfordítva betéve,védve portól így is.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4220
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

SoundMania írta:
2018.09.17., hétf. 08:07
Igen, ez az egyik megközelíthetőség.
De ha onnan nézed, hogy a mosott lemez semmit nem vonz, amikor áttörlöd a kefével meg már igen, akkor kiderül, hogy, mégiscsak rossz a hatása.
Nézőpont kérdés.
De a kicsit rosszabb rossz az még nem jó.
Köszönöm, hogy nem nekem kellett leírnom.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”