Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Indy »

Sejtésem szerint oda is optika megy majd, szóval tökmindegy. Árnyékolni sem kell. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: prando »

Sziasztok!

A T-Home cseréli a házunkban a kábeleket, a régi drótok helyett optikai kábelek lettek, melyeket ma be is húztak az emeleti elosztódobozokba, de még nincsenek bekötve a lakásokba, azt majd később.
Kérdeztem, hogy a lakásokba milyen kábel lesz vezetve, azt mondták, sima duplex, amiről elfelejtettem megkérdezni, hogy mifene, de azt gondolom, hogy gyakorlatilag a mostani kéteres tyúkbél.
Azt szeretném megtudni, hogy jól gondolom-e és esetleg érdemes-e beszerezni valami jobb minőséget, árnyékolt, stb, egyáltalán lehetséges-e ebből valami jobb minőség?

Köszönöm előre is a válaszokat!
:)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: meridián »

Ma ezt alkottam.....azért láttam benne fantáziát,mert csavaros kötést tudtam a meleg érnél
alkalmazni....
Ahol lehet kerülöm a forrasztást.... :ohnoohnoohno:
Csatolmányok
Furu és Feri kále.jpg
Furu és Feri kále.jpg (107.24 KiB) Megtekintve 1733 alkalommal
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

ZolaBA írta:
2018.10.22., hétf. 09:01
Lenne egy elméleti kérdésem... Mennyire működőképes XLR/TRS balanced kimenetet egy Y kábellel szétosztani, hogy 1 helyett 2 aktív sugárzót hajtson? gondolkodik.gif
Amennyiben félvezetős felépítésű a forrás kimeneti fokozata, akkor annak nagyon kicsi a kimeneti impedanciája, max. 100 Ohm, amit az aktív doboz erősítője általában 10 kOhm=10000 Ohm (vagy nagyobb) terhelést okoz . Ha megduplázzuk a terhelést, még mindig mindössze a forrásimpedancia 50-szeresével terhelünk, ami teljesen korrekt.
Tehát nyugodtan kétfelé lehet osztani a forrás jelét.

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

Az USB kábel a lehető legrövidebb legyen!
Erre a válaszra számítottam, köszi!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Lenne egy elméleti kérdésem... Mennyire működőképes XLR/TRS balanced kimenetet egy Y kábellel szétosztani, hogy 1 helyett 2 aktív sugárzót hajtson? gondolkodik.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Ádámh írta:
2018.10.21., vas. 19:25
Hi! Az USB (PC-DAC közt) vagy az IC kábel (DAC sztereó erősítő) szedi össze könnyebben a zajokat? Melyiket engedhetem hosszabbra? Köszi!
Az USB kábel a lehető legrövidebb legyen!

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

Hi!
Az USB (PC-DAC közt) vagy az IC kábel (DAC sztereó erősítő) szedi össze könnyebben a zajokat?
Melyiket engedhetem hosszabbra? Köszi!

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Volt Yarbo SP7000PW tápkábelem, én komolyabb rendszerbe nem ajánlom. Pedig a belseje nekem is szimpatikus volt.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: prando »

istvan01 írta:
2018.10.15., hétf. 22:01
prando írta:
2018.10.15., hétf. 21:10

Yarbo SP7000PW tápkábellel van jó tapasztalatom. 3 ér, erenként 3,5-4 mm átmérő. Vörösréz, lapos elemi szálakból van sodorva és az egész árnyékolva van.
3,5-4mm átmérő, azaz 3x9,6-12,6mm2. 3x plusz árnyékolás. combos kábeled van. 10mm2 felett közösen lehet vezetni a védőföld és nulla vezetéket PEN, TN-C. /de csak akkor ha előtte még nem volt szétválasztva /
Igen, kedves István, ez ilyen. Vettem egy 1,5 m-es komplett darabot, hogy méretre vágva beillesszem a falból kilépő ösvény és a hálózati szűrő közé. Azt hittem mikor először láttam a kábelt, hogy valami hókusz-pókusz lesz a vastagsága, de amikor megbontottam, néztem, mint Rozi a moziban. Tegnap este megmértem tolómérővel, előbb 4, majd 3,5 mm-t mutatott. A lapos elemi szálak miatt nem lehet pontosan mérni, de a lényeg, ránézésre látni, hogy szokatlanul vastag kábel.
Az ösvény teljesen külön biztosítékon van, az órától jövő vezetéken van egy túlfesz védő, abban egy dc szűrő, majd a biztosítèk tàbla és a legelső biztosítékon lóg az ösvény. Itt a táblán van közösítve a föld és a nulla. Számítógép, wifi routerek, ip-tv megint egy ösvényen és a következő biztin, mivel a feleségem már töbször el akart válni, mert valahányszor barkácsolok az árammal, neki kell a kèt ip-tv beltérit gyaszatolni, merthogy a beállított felvételek miatt megbolondulnak. Így oldottam meg és nekem nem kell továbbra sem gatyát, meg zoknit mosni. A többi dugalj, csillár, pöcsöm, a következő biztin. Más nem érdekes, mert a lakás többi része (boyler, mosógép, kuyafasza) egy másik villanyóráról kapja a delejt.
Ezeket itt korábban kitárgyaltuk, csak a kábeles jó tapasztalatot akartam megosztani, viszont újfent megköszönöm a hozzászólásaidat, mert rengeteget lehet belőlük tanulni. Nekem sok hozzászólasod kincs.
Üdvözlettel, Tibor
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

prando írta:
2018.10.15., hétf. 21:10

Yarbo SP7000PW tápkábellel van jó tapasztalatom. 3 ér, erenként 3,5-4 mm átmérő. Vörösréz, lapos elemi szálakból van sodorva és az egész árnyékolva van.
3,5-4mm átmérő, azaz 3x9,6-12,6mm2. 3x plusz árnyékolás. combos kábeled van. 10mm2 felett közösen lehet vezetni a védőföld és nulla vezetéket PEN, TN-C. /de csak akkor ha előtte még nem volt szétválasztva /

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: prando »

Amatőr61 írta:
2018.10.14., vas. 15:03
"...Nézhetsz kimondott hifi falikábeleket is. Már van több cég aki készít ilyet. Némelyik egész tisztességes hangú..."

Kérek szépen 2-3 tisztességes hangú falikábel ajánlatot, gyártóval, típussal - ha van link, akkor azzal is - köszönöm.

Yarbo SP7000PW tápkábellel van jó tapasztalatom. 3 ér, erenként 3,5-4 mm átmérő. Vörösréz, lapos elemi szálakból van sodorva és az egész árnyékolva van. Ahogy itt alább írva van: combosabb lett a zene, de én a levegősség, vagy hasonló más dolgok veszteségét nem tapasztaltam.

Ja, bocsánat, ez nem falikábel.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Belden 5000UE illetve 5T00UP kábelt honnan lehet beszerezni?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Béla91 írta:
2018.10.14., vas. 22:28
Sziasztok! Megfordult a fejembe a gondolat. Mi lenne ha meglévő kábelemet fonottan vagy duplán kötném be.
Valaki csinált már ilyesmit?
Minden kétséget kizáró vélemény következik: annó, a tűzálló kábeles hájpok fénykorában megállapítást nyert, hogy az x átmérőjű kábel a nyerő, a 2x már nem okoz akkora orgazmust (a pontos méretre már nem emlékszem). :D :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: meridián »

Sokat kísérleteztem ilyen dologgal..érdekes tapasztalatom volt....
A vezető vastagság növelésével...általában...izmosabb lett a hang,viszont a szellősség
rovására ment....sajnos valamit-valamiért elv működött. gondolkodik.gif
Most minden komponensbe...1 mm átmérőjű tápkábel megy-tömör-.... :rolleyes:
Nem érzem,hogy az erősítőnek ne lennének tartalékai...csuklóból hajtja a dobozokat...
A hangfal terminálokba.....0,8 mm vezeték megy....fonva...terminálonként.
Semmilyen hiányt nem érzek... :tutiok:
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

es persze olvashato ennek ellentete is: van, aki(k)nek a minel vekonyabb - talan hangsugarzokabel - "jött be": hosszu, cables

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Béla91 írta:
2018.10.14., vas. 22:28
Sziasztok! Megfordult a fejembe a gondolat. Mi lenne ha meglévő kábelemet fonottan vagy duplán kötném be.
Valaki csinált már ilyesmit?
Én nemrég megdupláztam az isotek tápkábelem fázis oldalon, mert a készülék amihez használom dupla szigetelésű, így nincs szükség a föld vezetékre, az eredmény egyértelműen pozitív

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Sziasztok! Megfordult a fejembe a gondolat. Mi lenne ha meglévő kábelemet fonottan vagy duplán kötném be.
Valaki csinált már ilyesmit?

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

SoundMania írta:
2018.10.14., vas. 16:07
Amatőr61 írta:
2018.10.14., vas. 15:03
"...Nézhetsz kimondott hifi falikábeleket is. Már van több cég aki készít ilyet. Némelyik egész tisztességes hangú..."

Kérek szépen 2-3 tisztességes hangú falikábel ajánlatot, gyártóval, típussal - ha van link, akkor azzal is - köszönöm.
Pl: https://www.dedicatedaudio.com/products ... pply-cable
De tudtommal eupen is készįt, meg a rólunk, meg sztem van még jópár......
Persze nem olcsó.
De azért nem is belden. :)
Illetve amit kapsz méretben az mind felhasználható. Csak győzd kiválasztani meg kifizetni.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Amatőr61 írta:
2018.10.14., vas. 15:03
"...Nézhetsz kimondott hifi falikábeleket is. Már van több cég aki készít ilyet. Némelyik egész tisztességes hangú..."

Kérek szépen 2-3 tisztességes hangú falikábel ajánlatot, gyártóval, típussal - ha van link, akkor azzal is - köszönöm.
Pl: https://www.dedicatedaudio.com/products ... pply-cable
De tudtommal eupen is készįt, meg a rólunk, meg sztem van még jópár......
Persze nem olcsó.
De azért nem is belden. :)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Indy »

Amatőr61 írta:
2018.10.14., vas. 15:03

Kérek szépen 2-3 tisztességes hangú falikábel ajánlatot, gyártóval, típussal - ha van link, akkor azzal is - köszönöm.

Belden 83803
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

"...Nézhetsz kimondott hifi falikábeleket is. Már van több cég aki készít ilyet. Némelyik egész tisztességes hangú..."

Kérek szépen 2-3 tisztességes hangú falikábel ajánlatot, gyártóval, típussal - ha van link, akkor azzal is - köszönöm.

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Na behúztam a 4mm tömör kábelt, tényleg jobb lett mint a 1.5mm sodrott kábellel

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Kácsa flexpower esetleg?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

migabi24 írta:
2018.10.07., vas. 14:28
SoundMania írta:
2018.10.07., vas. 12:40
migabi24 írta:
2018.10.07., vas. 09:44
Ha jó tápkábele van az embernek, akkor is számíthat az előtte levő ösvény átmérője/anyaga? Milyen kábelt ajánlanátok? Most sima 1.5mm rézkábel van, de ha volna értelme kicserélni akkor foglalkozonák a dologgal
Naná, hogy számít!
Véleményem szerint legjobb ha ugyanazt használod ösvénynek amit hálózatinak a legjobbnak találtál.
A legegyszerűbb próba ha összehasonlítod a favorizált hálózatiddal a fali kábel anyagából készített próba hálózatit....
Įgy kapsz némi tapasztalatot a várható hatásról.
Azt gondoltam, hogy az lenne a legjobb, de mivel isotek sequelt használok az nagy luxus lenne😁, azt hittem van valami bevált fajta
Szerintem nálad az lenne a legjobb ,ha kipróbálják pár kábelt amit gondolsz , ahogy a végén írtam. Emellé az Isotek mellé esélyes , hogy találsz ......
Kérdés milyen hangot preferálsz...
Nem csak a tömör kábelek válhatnak be.
Nálam most pl már minden sodrott.
Nézhetsz kimondott hifi falikábeleket is. Már van több cég aki készít ilyet. Némelyik egész tisztességes hangú. De amíg nem értékeled túl sokra a kábeleket , addig tényleg nem érdemes túl sokat költenek rá.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”