Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1100
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Győr

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: peterson »

d.janos írta:
2019.04.20., szomb. 19:23
Baráti áron van ilyen, ha másképp nem menne. 40x20x3,5cm Igaz, nem csiszolt, meg a mérete is adott, de kipróbálni jónak tűnik.
homokko_lap_40x20x3,5_www.elagazas.hu.png
Ennek csak egy baja van, hogy nem homokkő, hanem beton!

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Baráti áron van ilyen, ha másképp nem menne. 40x20x3,5cm Igaz, nem csiszolt, meg a mérete is adott, de kipróbálni jónak tűnik.
homokko_lap_40x20x3,5_www.elagazas.hu.png
homokko_lap_40x20x3,5_www.elagazas.hu.png (246.91 KiB) Megtekintve 2484 alkalommal
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: d.janos »

gnagy írta:
2019.04.20., szomb. 11:51
Én használtan vettem itt a fórumon az enyémeket, időnként felbukkan egy-egy. Ha rákeresel a topikok között, krisok fórumtárs árul ilyen köveket, esetleg őt keresd meg, hogy ad-e kipróbálni. Ha nem találsz, esetleg elviheted az enyémeket pár napra.

Köszönöm a felajánlást :smile53: , meg a topik tippet is, írok Krisoknak.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Online
Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: gnagy »

d.janos írta:
2019.04.19., pén. 19:48
gnagy írta:
2019.04.19., pén. 19:25
d.janos írta:
2019.04.19., pén. 16:32
Laminált padlón van a gránitlap, azon a tüskéin áll az Atacama SE24 állványom, 2/5-ig feltöltve homokkal, majd rajta 4db 2x2cm-es 2mm magas parafa poháralátétből kivágott négyzetek és ezen a hangsugárzók. A gránit adott több nyíltságot, de felkeményítette a hangot, zavaró lett.
Mit lenne érdemes kipróbálni a tüskék és a gránitlap között ? Vagy ha a tüskék kikerülnek, akkor az Atacama alá mit tegyek ?

Nekem ugyanilyen tapasztalatom van a gránittal. Én első kőrben kipróbálnám homokkővel a gránit helyett. Ha az sem tetszik, a soundcare menetes tüskéket ajánlom még, kőlap nélkül.
A parafa nem tompítja a hngot?

Nem, pont tökéletes . Próbáltam elsőnek parafadugóból vágni, az nem volt jó, így az ajánlásnak megfelelően vettem poháralátétet és abból vágtam. Az ötlet dragonweedtől származik, de ahogy Ő is írta, nincs mindig mindenhol bevált megoldás, próbálni kell. Valakinek a tüske vagy épp a Blutack gyurma válik be és az is befolyásolja, hogy könnyebb a dobozka vagy nehezebb. Mibe kerül kb. a homokkő ? Beszerzési forrást tudsz, ami a próbára nem túl költséges ?
Én használtan vettem itt a fórumon az enyémeket, időnként felbukkan egy-egy. Ha rákeresel a topikok között, krisok fórumtárs árul ilyen köveket, esetleg őt keresd meg, hogy ad-e kipróbálni. Ha nem találsz, esetleg elviheted az enyémeket pár napra.
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: d.janos »

gnagy írta:
2019.04.19., pén. 19:25
d.janos írta:
2019.04.19., pén. 16:32
Laminált padlón van a gránitlap, azon a tüskéin áll az Atacama SE24 állványom, 2/5-ig feltöltve homokkal, majd rajta 4db 2x2cm-es 2mm magas parafa poháralátétből kivágott négyzetek és ezen a hangsugárzók. A gránit adott több nyíltságot, de felkeményítette a hangot, zavaró lett.
Mit lenne érdemes kipróbálni a tüskék és a gránitlap között ? Vagy ha a tüskék kikerülnek, akkor az Atacama alá mit tegyek ?

Nekem ugyanilyen tapasztalatom van a gránittal. Én első kőrben kipróbálnám homokkővel a gránit helyett. Ha az sem tetszik, a soundcare menetes tüskéket ajánlom még, kőlap nélkül.
A parafa nem tompítja a hngot?

Nem, pont tökéletes . Próbáltam elsőnek parafadugóból vágni, az nem volt jó, így az ajánlásnak megfelelően vettem poháralátétet és abból vágtam. Az ötlet dragonweedtől származik, de ahogy Ő is írta, nincs mindig mindenhol bevált megoldás, próbálni kell. Valakinek a tüske vagy épp a Blutack gyurma válik be és az is befolyásolja, hogy könnyebb a dobozka vagy nehezebb. Mibe kerül kb. a homokkő ? Beszerzési forrást tudsz, ami a próbára nem túl költséges ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Online
Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: gnagy »

d.janos írta:
2019.04.19., pén. 16:32
Laminált padlón van a gránitlap, azon a tüskéin áll az Atacama SE24 állványom, 2/5-ig feltöltve homokkal, majd rajta 4db 2x2cm-es 2mm magas parafa poháralátétből kivágott négyzetek és ezen a hangsugárzók. A gránit adott több nyíltságot, de felkeményítette a hangot, zavaró lett.
Mit lenne érdemes kipróbálni a tüskék és a gránitlap között ? Vagy ha a tüskék kikerülnek, akkor az Atacama alá mit tegyek ?
Nekem ugyanilyen tapasztalatom van a gránittal. Én első kőrben kipróbálnám homokkővel a gránit helyett. Ha az sem tetszik, a soundcare menetes tüskéket ajánlom még, kőlap nélkül.
A parafa nem tompítja a hngot?
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Laminált padlón van a gránitlap, azon a tüskéin áll az Atacama SE24 állványom, 2/5-ig feltöltve homokkal, majd rajta 4db 2x2cm-es 2mm magas parafa poháralátétből kivágott négyzetek és ezen a hangsugárzók. A gránit adott több nyíltságot, de felkeményítette a hangot, zavaró lett.
Mit lenne érdemes kipróbálni a tüskék és a gránitlap között ? Vagy ha a tüskék kikerülnek, akkor az Atacama alá mit tegyek ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Mivel webáruházban is lehet kapni, ezért ott kell megvenni, és akkor, ha nem válik be, vissza lehet adni.
Próba nélkül nem szabad megvenni...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

istvan01 írta:
2019.03.25., hétf. 11:15
zoli73 írta:
2019.03.25., hétf. 10:00
istvan01 írta:
2019.03.25., hétf. 08:01
A Soundcare-nek van csavar nélküli változata, amiből értelemszerűen csak 3 db kell egy-egy hangfal alá. Ez biztosabb alátámasztást ad mint a négy pontos állítgatás, ezen kívül kevésbé emeli meg a hangafalat. A csavaros minimum 44mm-ert emel, az alátétes 17,5mm-t. Nekem a titán változatú alátétes van már réges-rég óta hangfalam alatt.
http://www.soundcare.no/dimentions.htm
Köszönöm, nekem ez a rajz valahogy elkerülte a figyelmem.
Ezeket a "pogácsákat" látásból ismerem, olcsóbbak is mint a menetes tüskék, de nálam sajnos nem használhatóak. A hangsugárzóm alja nem sík, egy bordás aluminium öntvény az alja, aminek a kerete úgy 8-10mm, és ebben vannak a menetes furatok. Persze alá lehetne játszani ezeket a "pogácsákat", de nagyon instabil volna, mindenképpen menetes tüskét kell beszerezzek.
akkor keress egy forgácsolót, valami kemény köranyagra zoll menetet vágatsz, hozzá kontra anyát, persze az anya a nehezebb ügy.
Igen, erre is gondoltam, de ez a megoldás az utolsó eshetőség. 1/4"-os anya már van, de azért jobb lenne valami elegánsabb megoldás.
Ha más nem marad, beruházok a Soudcare tüskékre, de tényleg kérdés, hogy megéri-e ennyit kiadni érte?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

zoli73 írta:
2019.03.25., hétf. 10:00
istvan01 írta:
2019.03.25., hétf. 08:01
A Soundcare-nek van csavar nélküli változata, amiből értelemszerűen csak 3 db kell egy-egy hangfal alá. Ez biztosabb alátámasztást ad mint a négy pontos állítgatás, ezen kívül kevésbé emeli meg a hangafalat. A csavaros minimum 44mm-ert emel, az alátétes 17,5mm-t. Nekem a titán változatú alátétes van már réges-rég óta hangfalam alatt.
http://www.soundcare.no/dimentions.htm
Köszönöm, nekem ez a rajz valahogy elkerülte a figyelmem.
Ezeket a "pogácsákat" látásból ismerem, olcsóbbak is mint a menetes tüskék, de nálam sajnos nem használhatóak. A hangsugárzóm alja nem sík, egy bordás aluminium öntvény az alja, aminek a kerete úgy 8-10mm, és ebben vannak a menetes furatok. Persze alá lehetne játszani ezeket a "pogácsákat", de nagyon instabil volna, mindenképpen menetes tüskét kell beszerezzek.
akkor keress egy forgácsolót, valami kemény köranyagra zoll menetet vágatsz, hozzá kontra anyát, persze az anya a nehezebb ügy.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

istvan01 írta:
2019.03.25., hétf. 08:01
A Soundcare-nek van csavar nélküli változata, amiből értelemszerűen csak 3 db kell egy-egy hangfal alá. Ez biztosabb alátámasztást ad mint a négy pontos állítgatás, ezen kívül kevésbé emeli meg a hangafalat. A csavaros minimum 44mm-ert emel, az alátétes 17,5mm-t. Nekem a titán változatú alátétes van már réges-rég óta hangfalam alatt.
http://www.soundcare.no/dimentions.htm
Köszönöm, nekem ez a rajz valahogy elkerülte a figyelmem.
Ezeket a "pogácsákat" látásból ismerem, olcsóbbak is mint a menetes tüskék, de nálam sajnos nem használhatóak. A hangsugárzóm alja nem sík, egy bordás aluminium öntvény az alja, aminek a kerete úgy 8-10mm, és ebben vannak a menetes furatok. Persze alá lehetne játszani ezeket a "pogácsákat", de nagyon instabil volna, mindenképpen menetes tüskét kell beszerezzek.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

A Soundcare-nek van csavar nélküli változata, amiből értelemszerűen csak 3 db kell egy-egy hangfal alá. Ez biztosabb alátámasztást ad mint a négy pontos állítgatás, ezen kívül kevésbé emeli meg a hangafalat. A csavaros minimum 44mm-ert emel, az alátétes 17,5mm-t. Nekem a titán változatú alátétes van már réges-rég óta hangfalam alatt.
http://www.soundcare.no/dimentions.htm
Csatolmányok
10.jpg
10.jpg (83.49 KiB) Megtekintve 2617 alkalommal

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét mindenkinek!
Hangfaltüskét keresek, de mivel elég szélsőséges méretűre volna szükségem, ezért eléggé behatároltak a lehetőségek. 1/4"-os menettel keresek, de szinte semmit nem találtam. Vagyis egyetlen, amit találtam az a Soundcare hangfaltüske, ami kapható 1/4"-os méretben is. Idehaza több helyen is kapható, de nem mondható éppen olcsónak.
Egy garnitúra (8db) kb. 36ezer Ft-ra jönne ki, még a legolcsóbb modellből is.
Kérdezném akinek tapasztalata van vele, kérem írjon róla, hogy vált be? Tényleg olyan jó, hogy megéri ennyit kifizetni érte?
Valamint érdekelne a mérete. Ránézésre elég magas, mennyivel emeli meg a hangsugárzót?
A válaszokat előre is köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
szabesz78
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.06.14., szomb. 13:49
Értékelés: 1

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: szabesz78 »

La_Valse írta:
2019.03.03., vas. 18:53
szabesz78 írta:
2019.03.03., vas. 17:22
Sziasztok!
Valaki ismeri ezt a hangfalállványt?
Nem találom sehol. Ha nem sikerül megtalálni akkor legyártatom, de első körben az eredeti érdekelne.
Köszönöm előre is a segítséget.
Szevasz!
Ez lehet az?
sp224-pair-main.jpg
https://www.bello.com/sp224.php
Igen, ez az. Köszönöm. :smile53:

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

szabesz78 írta:
2019.03.03., vas. 17:22
Sziasztok!
Valaki ismeri ezt a hangfalállványt?
Nem találom sehol. Ha nem sikerül megtalálni akkor legyártatom, de első körben az eredeti érdekelne.
Köszönöm előre is a segítséget.
Szevasz!
Ez lehet az?
sp224-pair-main.jpg
sp224-pair-main.jpg (14.13 KiB) Megtekintve 2895 alkalommal
https://www.bello.com/sp224.php
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
szabesz78
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.06.14., szomb. 13:49
Értékelés: 1

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: szabesz78 »

Sziasztok!

Valaki ismeri ezt a hangfalállványt?
Nem találom sehol. Ha nem sikerül megtalálni akkor legyártatom, de első körben az eredeti érdekelne.
Köszönöm előre is a segítséget.
Csatolmányok
2018-Reference-Premiere-Books-Cones.jpg
2018-Reference-Premiere-Books-Cones.jpg (598.56 KiB) Megtekintve 2870 alkalommal

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Audison »

Aki keres a hangfal és az állvány közé valami csillapítást, annak nyugodt szívvel ajánlom az AudioSerenity alátéteket. Eddig BluTack volt közöttük, de pár nápja már az új alátétekkel megy a zene és eddig nincs panasz rá. A saját tapasztalatom, hogy a mély pontosabb a magas és közép tartomány tisztább és térben is sokat hozott.

http://www.audioserenity.co.uk/iso-9h/a ... ation-pad/
Csatolmányok
54EC03D2-9440-4A77-9516-CBDF2AA05878.jpeg
54EC03D2-9440-4A77-9516-CBDF2AA05878.jpeg (141.2 KiB) Megtekintve 2989 alkalommal
C4387A34-2085-44CE-8EC9-44B3CF38BD51.jpeg
C4387A34-2085-44CE-8EC9-44B3CF38BD51.jpeg (21.98 KiB) Megtekintve 2989 alkalommal

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 275

Re: Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: erica »

erica írta:
2018.10.11., csüt. 20:27
fülelek írta:
2017.11.19., vas. 21:19
az üveglapra érdemes alulra ragasztani egy 0,5-1 mm ólomlemezt, arra meg egy öntapadós műanyag fóliát.
az alábbi lap még ennél is jobb: Fontos, hogy a fa száliránya (bütü) függőleges legyen.
Na ná hogy jaított a hangon jól hallhatóan ígaz még mindíg nem függőleges a szálirány .
IMG_20181011_174115.jpg
IMG_20181011_174115.jpg (551.1 KiB) Megtekintve 3773 alkalommal
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 275

Re: Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: erica »

fülelek írta:
2017.11.19., vas. 21:19
az üveglapra érdemes alulra ragasztani egy 0,5-1 mm ólomlemezt, arra meg egy öntapadós műanyag fóliát.
az alábbi lap még ennél is jobb: Fontos, hogy a fa száliránya (bütü) függőleges legyen.
Na ná hogy jaított a hangon jól hallhatóan ígaz még mindíg nem függőleges a szálirány .
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
csaba-61
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 13:28
Értékelés: 7

Re: Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: csaba-61 »

Szerintem a hangfal csillapítás terén egy tévutca a gumi alátét , mind a felfújt, mind a tömör.
A hangfalat sokkal fontosabb a vízszintes irányú elmozdulás ellen biztosítani, mint a függőleges irányú leválasztást erőltetni.
A felfújható alátétek a függőleges leválasztás terén nagyon hatásosak, viszont a vízszintes irányú stabilitás :smile51:

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: supravox »

greenbio írta:
2018.09.20., csüt. 08:36
köszi a válaszokat. gumi nélkül én is jobban szeretem :)
félretéve a tréfát, azért kipróbálom majd Camping vagy Skolnyik belsővel.
Ha játszadozni szeretnél és sok szabadidőd van akkor hajrá:)
De én is elég sokat gumiztam.
Azonnal hallható hatása van.
Majd elkezd leengedni..változiik a hang.
Mekkorára is fújjam??Lehet,hogy az előbb jobb volt??
Vagy most,hogy keményebb??
Teljes őrület szerintem.
A hfal inog. Ocsmány az egész installáció..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

köszi a válaszokat. gumi nélkül én is jobban szeretem :)
félretéve a tréfát, azért kipróbálom majd Camping vagy Skolnyik belsővel.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: supravox »

greenbio írta:
2018.09.19., szer. 11:38
sziasztok!

ki szeretném próbálni a légpáránás csillapítást hangsugárzó alatt. a barkácsboltokban kapható 300-400mm átmérőjű belsők nagyon ballonosak, 80-100mm szélesek is lehetnek. a normál bringa belsőnek meg az átmérője túl nagy 600-711mm. ezek viszont alacsony profilúak. mi ilyenkor a megoldás? az első túl magas és emiatt instabil lenne habár ez passzol jobban a sugárzómhoz (nem állványos). a bringa belső átmérője túl nagy, de annak a profil magassága már sokkal kedvezőbb. természetesen mindezek úgy értendők, hogy nincs 3 bar-ra fújva egyik sem :)
ha valaki kísérletezett már ilyesmivel, kérem ossza meg a tapasztalatait, köszönöm
A tapasztalat röviden
Én is gumival toltam egy időben..
De hidd el élvezetesebb nélküle 31_1_21.gif
És ezt komolyan mondom
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

greenbio írta:
2018.09.19., szer. 11:38
...a normál bringa belsőnek meg az átmérője túl nagy 600-711mm...
vannak kisebb, joval kisebb kerekü (pl. gyerek) biciklik is, vannak ennek megfelelöen kisebb atmeröjü belsök is.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”