Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

józsibazsi írta:
2018.09.25., kedd 19:20
Ebben nincs automatika :D , csak a lemez végén kikapcsol.
Szerencse!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Ebben nincs automatika :D , csak a lemez végén kikapcsol.

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

józsibazsi írta:
2018.09.25., kedd 17:23
Sziasztok!

Öreg Dual lemezjátszóm korábban azt játszotta, hogy néha nem szólt az egyik oldal, megigazítottam a shell-t, és minden rendben. Most azonban, ha bekapcsolom, néhány Hz-s jelet küld ki, a mélynyomóim majd kiesnek. Sokadik megigazítás után szépen szól, nem ugrálnak a membránok, majd lemez fordításnál kezdődik elölről. Maga a Shell nem megfelelő kontaktja okozhatje-e ezt a hibajelenséget? Már nagyon sokba fáj a cucc, meg szeretem is, jó lenne ha sikerülne rendbe tenni...
Biztos, hogy nem nagy a baj, csak aprólékos, szöszölős, kézimunka... nálam régebbiek voltak a tiédhez képest, ennyi idő után nem csoda, ha valami megadja magát. Ráadásul az összes automatikája egy rémálom. Elég egy szállítás pl autóval egy nem jó minőségű úton és vége az automatikus lejátszásnak. A rengeteg apró stift, rugó, pálcika, rudazat hajlamos a szétesésre sajnos.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

arzachel írta:
2018.09.25., kedd 18:32
józsibazsi írta:
2018.09.25., kedd 17:23
Sziasztok!

Öreg Dual lemezjátszóm korábban azt játszotta, hogy néha nem szólt az egyik oldal, megigazítottam a shell-t, és minden rendben. Most azonban, ha bekapcsolom, néhány Hz-s jelet küld ki, a mélynyomóim majd kiesnek. Sokadik megigazítás után szépen szól, nem ugrálnak a membránok, majd lemez fordításnál kezdődik elölről. Maga a Shell nem megfelelő kontaktja okozhatje-e ezt a hibajelenséget? Már nagyon sokba fáj a cucc, meg szeretem is, jó lenne ha sikerülne rendbe tenni...
Melyik Dual-ról van szó?
Az mit jelent, hogy megigazítod a Shell-t? Erről van szó (csatolom a képet)? Meg kellene konkrétan nézni, hogy van-e rendes kontakt? Nekem 1019 van, hasonló problémával, mondjuk ott az egyik karkábel forrasztás eresztette el magát...
dual704shell01.jpg
dual704shell01.jpg (19.96 KiB) Megtekintve 2020 alkalommal
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

704. És nagyon szeretem...

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

józsibazsi írta:
2018.09.25., kedd 17:23
Sziasztok!

Öreg Dual lemezjátszóm korábban azt játszotta, hogy néha nem szólt az egyik oldal, megigazítottam a shell-t, és minden rendben. Most azonban, ha bekapcsolom, néhány Hz-s jelet küld ki, a mélynyomóim majd kiesnek. Sokadik megigazítás után szépen szól, nem ugrálnak a membránok, majd lemez fordításnál kezdődik elölről. Maga a Shell nem megfelelő kontaktja okozhatje-e ezt a hibajelenséget? Már nagyon sokba fáj a cucc, meg szeretem is, jó lenne ha sikerülne rendbe tenni...
Melyik Dual-ról van szó?
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Sziasztok!

Öreg Dual lemezjátszóm korábban azt játszotta, hogy néha nem szólt az egyik oldal, megigazítottam a shell-t, és minden rendben. Most azonban, ha bekapcsolom, néhány Hz-s jelet küld ki, a mélynyomóim majd kiesnek. Sokadik megigazítás után szépen szól, nem ugrálnak a membránok, majd lemez fordításnál kezdődik elölről. Maga a Shell nem megfelelő kontaktja okozhatje-e ezt a hibajelenséget? Már nagyon sokba fáj a cucc, meg szeretem is, jó lenne ha sikerülne rendbe tenni...

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12176
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

hollohazi írta:
2018.09.21., pén. 19:53
revox írta:
2018.09.20., csüt. 11:22
...
Én a készülékek, lemeztányér, lemez törlésére Pronto, vagy DM sajátmárkás portörlő pamacsát használom.Antisztatikus és magában tartja a port. Amíg meg nem érkezik végre a Loricraft lemeztörlő kefém, ez vált be legjobban. Szénszálas kefét már régóta nem használok.
Most, hogy megérkezett a SASUPA tűtisztító, az Onzow is nyugdíjba ment nálam. Ugyanannyiba kerül, de sokkal jobb. Azt szokták mondani, hogy elhúztak egy függönyt a tűtisztítás után, csak ennél az a függöny sötétítő függöny anyagból van.
De talán még fontosabb, a zene színesedése(nem színezettsége, valós színek). Jó tűtisztító,nem vitás.
Loricraft a kecske,vagy a műanyag(?). Van mindkettő, a műanyagot a lemezmosóhoz kaptam, még nem próbáltam lemezen szárazon gondolkodik.gif.
Más használ ilyet? Érdemes kipróbálni. Aki nem ismeri, Loricraft = Garrard. Jó cuccok... A SaSuPa meg,... 10 évente van 1-1 "csoda", ami fillérekért kifektet :) Nehezen lepődöm már meg hifin, de most ott ültem és valami olyasmi volt írva bamba tekintetemre , hogy "tyűbazmeg" :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Xraycer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2014.01.04., szomb. 17:23
Értékelés: 2

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Xraycer »

Sziasztok.

Hozzám került egy philips automata lemezjátszó. A típusa 22GA 247 . Sajnos nem találtam róla sok infót a neten, nekem nincs rá szükségem, elsősorban az érdekelne hogy mennyi volna a reális eladási ára, elsőre úgy tűnik hogy mindene működik és viszonylag szép esztétikai állapotban van. Előre is köszönöm ha valaki foglalkozna a dologgal. Ezen a fórumon találtam róla néhány szösszenetet és képeket: http://www.hifi-forum.de/viewthread-26-12346.html#1

Norbi

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

revox írta:
2018.09.20., csüt. 11:22
Indy írta:
2018.09.08., szomb. 17:47
Évek óta nem használok szénszálas kefét, csak bársonyt. Meg lemezmosót. :)
más okból kifolyólag néztem be, de beleolvastam és ennek a mondatnak örülök, ugyanis nagyon összecseng az én tapasztalataimmal. annyi, hogy a Loricraftnak van egy kecskeszőr ecsete (van azóta már másnak is, de én ezt próbáltam és használom). ezek egyik feladata a portalanítás,de a másik szerintem is az antisztatizálás lehet. Mindenesetre a kecskeszőr ecsettel letörölt (előtte mosott, de nem mosott esetén is működik) lemez sokkal jobban szól,amit egy második, karbonkefés törléssel csak elrontani lehet. a hang feszültté válik. ugyanazt tapasztaltam tűtisztító kefével is.

egyébként a mai apropóm egy kis "termékismertetés". Nálam sokat hozott, pedig azt gondoltam,itt már nem nagyon lesz tovább :) Az avx-en az Analog Audio topicban jött elő a téma,így inkább azt linkelem ide. Azt gondolom, minden lemezjátszósnak el kell rajta gondolkodni :)

http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=82&t=102662

egyébként nálam a sor: Loricraft mosó, Lar't Du Son folyadékkal, kecskeszőr ecset és az új SaSuPa tűtisztító(tegnap óta :D ). Lemezkefélés és tűtisztítás minden lemezoldalon, lemezmosás -ahogy más is írta- kb 10 meghallgatás után és új antistatic zacsiba kerül utána. Lemeztokba elfordítva betéve,védve portól így is.
Én a készülékek, lemeztányér, lemez törlésére Pronto, vagy DM sajátmárkás portörlő pamacsát használom.Antisztatikus és magában tartja a port. Amíg meg nem érkezik végre a Loricraft lemeztörlő kefém, ez vált be legjobban. Szénszálas kefét már régóta nem használok.
Most, hogy megérkezett a SASUPA tűtisztító, az Onzow is nyugdíjba ment nálam. Ugyanannyiba kerül, de sokkal jobb. Azt szokták mondani, hogy elhúztak egy függönyt a tűtisztítás után, csak ennél az a függöny sötétítő függöny anyagból van.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

antizigün írta:
2018.09.20., csüt. 22:33
a DIY vákumos leszívócsőhöz a bársony anyagon kívül szóba jöhet más is pl filc?
Igen. Nekem filc van a csövön.

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

a DIY vákumos leszívócsőhöz a bársony anyagon kívül szóba jöhet más is pl filc?

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12176
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Indy írta:
2018.09.08., szomb. 17:47
Évek óta nem használok szénszálas kefét, csak bársonyt. Meg lemezmosót. :)
más okból kifolyólag néztem be, de beleolvastam és ennek a mondatnak örülök, ugyanis nagyon összecseng az én tapasztalataimmal. annyi, hogy a Loricraftnak van egy kecskeszőr ecsete (van azóta már másnak is, de én ezt próbáltam és használom). ezek egyik feladata a portalanítás,de a másik szerintem is az antisztatizálás lehet. Mindenesetre a kecskeszőr ecsettel letörölt (előtte mosott, de nem mosott esetén is működik) lemez sokkal jobban szól,amit egy második, karbonkefés törléssel csak elrontani lehet. a hang feszültté válik. ugyanazt tapasztaltam tűtisztító kefével is.

egyébként a mai apropóm egy kis "termékismertetés". Nálam sokat hozott, pedig azt gondoltam,itt már nem nagyon lesz tovább :) Az avx-en az Analog Audio topicban jött elő a téma,így inkább azt linkelem ide. Azt gondolom, minden lemezjátszósnak el kell rajta gondolkodni :)

http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=82&t=102662

egyébként nálam a sor: Loricraft mosó, Lar't Du Son folyadékkal, kecskeszőr ecset és az új SaSuPa tűtisztító(tegnap óta :D ). Lemezkefélés és tűtisztítás minden lemezoldalon, lemezmosás -ahogy más is írta- kb 10 meghallgatás után és új antistatic zacsiba kerül utána. Lemeztokba elfordítva betéve,védve portól így is.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

SoundMania írta:
2018.09.17., hétf. 08:07
Igen, ez az egyik megközelíthetőség.
De ha onnan nézed, hogy a mosott lemez semmit nem vonz, amikor áttörlöd a kefével meg már igen, akkor kiderül, hogy, mégiscsak rossz a hatása.
Nézőpont kérdés.
De a kicsit rosszabb rossz az még nem jó.
Köszönöm, hogy nem nekem kellett leírnom.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

antizigün írta:
2018.09.16., vas. 22:39

kipróbáltam a kefét egy új lemezzel, még mosás előtt.

a papírtasakból kivéve erős volt a feltöltődés, a polcról lelógatott papírt simán "bevonzotta"

néhány simítás a kefével (Inakustik) és máris alig húzta magához a papírt

persze a mosás nem maradhatott el
Igen, ez az egyik megközelíthetőség.
De ha onnan nézed, hogy a mosott lemez semmit nem vonz, amikor áttörlöd a kefével meg már igen, akkor kiderül, hogy, mégiscsak rossz a hatása.
Nézőpont kérdés.
De a kicsit rosszabb rossz az még nem jó.

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

Voyager írta:
2018.09.07., pén. 11:59
Az összes lemezkefélés felesleges és csak árt a lemeznek (ezt a barázdába behatolást meg felejtések el). A keféléssel csak feltöltöd a lemezt és odavonz minden szabad szemmel nem látható retket (is).
A legjobb megoldás az egész macerára:
- jóféle vákuumos mosás (félévente és/vagy 10 lejátszás után ismétlendő) + tiszta belső tok
- pormentes tárolás
- esetleg zerostat

No és persze az oldalankénti korrekt tűtisztítás.
kipróbáltam a kefét egy új lemezzel, még mosás előtt.

a papírtasakból kivéve erős volt a feltöltődés, a polcról lelógatott papírt simán "bevonzotta"

néhány simítás a kefével (Inakustik) és máris alig húzta magához a papírt

persze a mosás nem maradhatott el

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

Voyager írta:
2018.09.14., pén. 01:32
antizigün írta:
2018.09.13., csüt. 22:38
két üveglap közé kell a lemezt betenni, majd kb 15 percre kivinni a napra a meleg felpuhítja, ami ahhoz kell hogy az üveg súlya ki tudja egyenesíteni + ha nagyon hullámos akkor miután átmelegedett, be kell hozni és megpakolni néhány könyvvel egy két órára
Ez azért eléggé kontrollálatlan művelet. A vinyl eléggé érzékeny a hőre, 50°C körül már lágyul. Te csináltál már ilyet?
igen. egy olyan lemezzel amiért ha bukom, nem lett volna kár

https://www.youtube.com/watch?v=IwHZZe3aOh0 de ezt a sütőben módszert viszont már hülyeségnek tartom

csak annyi hő kell hogy az üveg átmelegedjen annyira hogy az utána rátett pár nehéz könyv hatására tudjon a vinyl formázódni, vagyis ezesetben egyenesedni. ha nem süt a nap, akkor az üveg melegíthető hőpisztollyal is, szóval télen is mehet a matek

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

antizigün írta:
2018.09.13., csüt. 22:38
két üveglap közé kell a lemezt betenni, majd kb 15 percre kivinni a napra a meleg felpuhítja, ami ahhoz kell hogy az üveg súlya ki tudja egyenesíteni + ha nagyon hullámos akkor miután átmelegedett, be kell hozni és megpakolni néhány könyvvel egy két órára
Ez azért eléggé kontrollálatlan művelet. A vinyl eléggé érzékeny a hőre, 50°C körül már lágyul. Te csináltál már ilyet?

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

[/quote]

két üveglap közé kell a lemezt betenni, majd kb 15 percre kivinni a napra

a meleg felpuhítja, ami ahhoz kell hogy az üveg súlya ki tudja egyenesíteni
[/quote]

+ ha nagyon hullámos akkor miután átmelegedett, be kell hozni és megpakolni néhány könyvvel egy két órára

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

frenki485 írta:
2018.09.09., vas. 16:00
Ha már az előzőekben a lemeztisztítás volt soron, a következő dologban kérnék segítséget:
Vettem pár db használt LP-t, de egyik-másik meglehetősen hullámos. Lejátszhatóak, köszönhetően a kellően engedékeny karnak és a Denon DL103-nak, de igencsak bántja a szememet a hangkar föl-le hintázása...
Létezik-e szerintetek valamilyen megbízható módszer a lemezek "kisimítására", anélkül, hogy sérülnének, vagy hagyjam a francba az egészet?
két üveglap közé kell a lemezt betenni, majd kb 15 percre kivinni a napra

a meleg felpuhítja, ami ahhoz kell hogy az üveg súlya ki tudja egyenesíteni

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

pali923 írta:
2018.09.10., hétf. 00:27
frenki485 írta:
2018.09.09., vas. 16:00
Ha már az előzőekben a lemeztisztítás volt soron, a következő dologban kérnék segítséget:
Vettem pár db használt LP-t, de egyik-másik meglehetősen hullámos. Lejátszhatóak, köszönhetően a kellően engedékeny karnak és a Denon DL103-nak, de igencsak bántja a szememet a hangkar föl-le hintázása...
Létezik-e szerintetek valamilyen megbízható módszer a lemezek "kisimítására", anélkül, hogy sérülnének, vagy hagyjam a francba az egészet?
2017 január magasságában vannak hozzászólások külső lemezleszorító gyűrűkről, amik ezt a problémát jó eséllyel megoldják. Valami ilyesmik: https://www.youtube.com/watch?v=hOwvm_cuytc
A Clearaudionak biztosan van ilyenje, de más cég is gyártja.
Nem olcsók ezek sem...
http://www.analogueseduction.net/cleara ... cator.html
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
Attól féltem én is, hogy az eredmény semmiképpen nem lesz meggyőző... vagy ha igen, az drága!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cables »

Van olyan deformáció is amit nem lehet a lemez kisimításával megoldani, mert ha megnyúlt a barázda az kisimítás után hanghibaként jelentkezik.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

frenki485 írta:
2018.09.09., vas. 16:00
Ha már az előzőekben a lemeztisztítás volt soron, a következő dologban kérnék segítséget:
Vettem pár db használt LP-t, de egyik-másik meglehetősen hullámos. Lejátszhatóak, köszönhetően a kellően engedékeny karnak és a Denon DL103-nak, de igencsak bántja a szememet a hangkar föl-le hintázása...
Létezik-e szerintetek valamilyen megbízható módszer a lemezek "kisimítására", anélkül, hogy sérülnének, vagy hagyjam a francba az egészet?
2017 január magasságában vannak hozzászólások külső lemezleszorító gyűrűkről, amik ezt a problémát jó eséllyel megoldják. Valami ilyesmik: https://www.youtube.com/watch?v=hOwvm_cuytc
A Clearaudionak biztosan van ilyenje, de más cég is gyártja.
Nem olcsók ezek sem...
http://www.analogueseduction.net/cleara ... cator.html
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Köszönöm! Tehát létezik rá megoldás, bár gondolom nem olcsó a készülék...
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

frenki485 írta:
2018.09.09., vas. 16:00
Ha már az előzőekben a lemeztisztítás volt soron, a következő dologban kérnék segítséget:
Vettem pár db használt LP-t, de egyik-másik meglehetősen hullámos. Lejátszhatóak, köszönhetően a kellően engedékeny karnak és a Denon DL103-nak, de igencsak bántja a szememet a hangkar föl-le hintázása...
Létezik-e szerintetek valamilyen megbízható módszer a lemezek "kisimítására", anélkül, hogy sérülnének, vagy hagyjam a francba az egészet?
A Furutech-nek van ilyen készüléke. Otthoni, barkács körülmények között nem igazán van recept.

http://www.furutech.com/2013/02/02/1790/

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”