Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Én hallottam L40-et nem sokkal nagyobb helyiségben, kb. 1,5-2 méterről és egész vállalható volt.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mishow »

Audison írta:
2018.09.20., csüt. 20:54
Valószínű, de valahogy nem tudom elképzelni ezt az L40et a 15nm-es nappaliban, sajnos ez van
Nem kérdeztünk rá, de így hogy megtudtuk, 15nm és panel, pár dolgot pontosít.
A Kimber által linkelt Carat 40 továbbra is jó választásnak tűnik, de ekkora helyiségbe elég lehet egy JBL L20 - bár azt még ritkábban hirdetnek.
Erősítőből sem biztos így, hogy erőgép kell, a szomszédok miatt amúgy sem tudod szétrúgni a falakat. Ebben az esetben titkos ajánlatom a hirdetőben szereplő kis Creek 4140. Első ránézésre olyan kis semmi, de lendületes, ritmikus, van benne bugi. Ez is egy brit "Menő Manó" volt a maga korában, csak akkoriban hozzánk nem jutott el a híre. A Caratot simán meghajtja. Úgy látom ~40e körül árulják, ha mégsem tetszik, ennyiért bármikor továbbadod, és közben tanultál valamit.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Indy »

dbrnsk írta:
2018.09.20., csüt. 21:01

Ennél nagyobbakat beraknak pl. a japánok ekkora helyiségbe.
Sőt, néhány magyar is. 31_1_21.gif
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: supravox »

dbrnsk írta:
2018.09.20., csüt. 21:01
Audison írta:
2018.09.20., csüt. 20:54
Valószínű, de valahogy nem tudom elképzelni ezt az L40et a 15nm-es nappaliban, sajnos ez van. Ha lenne külön szoba hifizni, akkor biztos meggondolnám. :)
dbrnsk írta:
2018.09.20., csüt. 20:30

Ez a megközelítés lett az igazi hifi halála... :)
Ennél nagyobbakat beraknak pl. a japánok ekkora helyiségbe.
Pontosan
Az L40 egy kisdoboz :D
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Audison írta:
2018.09.20., csüt. 20:54
Valószínű, de valahogy nem tudom elképzelni ezt az L40et a 15nm-es nappaliban, sajnos ez van. Ha lenne külön szoba hifizni, akkor biztos meggondolnám. :)
dbrnsk írta:
2018.09.20., csüt. 20:30
Ez a megközelítés lett az igazi hifi halála... :)
Ennél nagyobbakat beraknak pl. a japánok ekkora helyiségbe.

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Audison írta:
2018.09.20., csüt. 20:48
Az, hogy nem raknak "kisebb" dobozokba 20-as sugárzót, mint annak idején.
dbrnsk írta:
2018.09.20., csüt. 20:31
What? :D
Kérdés mit nevezünk kis doboznak. 20-25 centis hangszóróknak azért kell a hely...

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Audison »

Valószínű, de valahogy nem tudom elképzelni ezt az L40et a 15nm-es nappaliban, sajnos ez van. Ha lenne külön szoba hifizni, akkor biztos meggondolnám. :)
dbrnsk írta:
2018.09.20., csüt. 20:30
Ez a megközelítés lett az igazi hifi halála... :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: supravox »

Audison írta:
2018.09.20., csüt. 20:49
Jó neked, hogy éccaka' csaphatod a metalt, igaz nem panelben laksz? :D
supravox írta:
2018.09.20., csüt. 20:45
Izé nem valami rock mjúzikokat hallgatsz?
Én most hallgattam meg a System of a down Toxicity számát.. hát ez kívánta a hangerőt:) és meg is kapta:)
Mikor társasházban laktam akkor sem érdekelt
Csengő kiköt a kopogást meg nem hallottam a volumétől ;peace;
Egyszer halkítottam hajnal 3-kor mert azt mondta a kettővel felettem lakó,hogy nagyon obszcén a Bëlga szöveg 31_1_21.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára supravox 2018.09.20., csüt. 20:54-kor.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Audison »

Jó neked, hogy éccaka' csaphatod a metalt, igaz nem panelben laksz? :D
supravox írta:
2018.09.20., csüt. 20:45
Izé nem valami rock mjúzikokat hallgatsz?
Én most hallgattam meg a System of a down Toxicity számát.. hát ez kívánta a hangerőt:) és meg is kapta:)

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Audison »

Az, hogy nem raknak "kisebb" dobozokba 20-as sugárzót, mint annak idején.
dbrnsk írta:
2018.09.20., csüt. 20:31
What? :D

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: supravox »

Audison írta:
2018.09.20., csüt. 19:53
Néztem az L40-et és lehet, hogy lefogtok hurrogni, de nagyon nem való a (leendő) nappaliba, és valami szolidabb, kisebb doboz kellene. Néztem a Canton 930-at és az a méret még beleférne, szerintem ha találnék egy szép állapotút, akkor akár hallgatás nélkül is bevállalnám. Néztem ezeket az újabb polc-sugárzókat, de kicsit röhejnek találom a 13-16cm-es mélyközép méretet, picit kiábrándító, de úgy hallottam egy két doboznak önmagát meghazudtoló hangja van. Úgy emlékszem itt valakinek pont ez a doboza van és fel is ajánlotta, hogy elmehetek hozzá (ami nagyon kedves), de max. debrecen-nyíregyháza jöhet szóba.

Ja igen, lakótelepet nem szeretnék bontani, nem az a cél. :D
Izé nem valami rock mjúzikokat hallgatsz?
Én most hallgattam meg a System of a down Toxicity számát.. hát ez kívánta a hangerőt:) és meg is kapta:)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Audison írta:
2018.09.20., csüt. 19:53
Néztem az L40-et és lehet, hogy lefogtok hurrogni, de nagyon nem való a (leendő) nappaliba, és valami szolidabb, kisebb doboz kellene. .............Néztem ezeket az újabb polc-sugárzókat,de kicsit röhejnek találom a 13-16cm-es mélyközép méretet, picit kiábrándító,
What? :D

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Audison írta:
2018.09.20., csüt. 19:53
Néztem az L40-et és lehet, hogy lefogtok hurrogni, de nagyon nem való a (leendő) nappaliba, és valami szolidabb, kisebb doboz kellene.
Ez a megközelítés lett az igazi hifi halála... :)

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Audison »

Néztem az L40-et és lehet, hogy lefogtok hurrogni, de nagyon nem való a (leendő) nappaliba, és valami szolidabb, kisebb doboz kellene. Néztem a Canton 930-at és az a méret még beleférne, szerintem ha találnék egy szép állapotút, akkor akár hallgatás nélkül is bevállalnám. Néztem ezeket az újabb polc-sugárzókat, de kicsit röhejnek találom a 13-16cm-es mélyközép méretet, picit kiábrándító, de úgy hallottam egy két doboznak önmagát meghazudtoló hangja van. Úgy emlékszem itt valakinek pont ez a doboza van és fel is ajánlotta, hogy elmehetek hozzá (ami nagyon kedves), de max. debrecen-nyíregyháza jöhet szóba.

Ja igen, lakótelepet nem szeretnék bontani, nem az a cél. :D

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: supravox »

36_1_11.gif
dbrnsk írta:
2018.09.20., csüt. 12:06
mishow írta:
2018.09.20., csüt. 12:05
Van egy Harman Kardon HK680 a hirdetések közt, kicsit hátracsúszva. Sajnos a külseje nem makulátlan, de az ára korrekt és igazi rocker erőgép.
Ha megveszed hozzá a Cantont indulásnak, akkor egy kis alkuval még mindig csak 100-nál jársz.
Ha tényleg cd-zel (ha szereted, ne hagyd magad lebeszélni) és van otthon valami korrekt DVD pörgetőd, akkor egy Heed Dactilus I-el párosítva meg is érkeztél!
Feljeszteni meg ráérsz, ahogy gyűlik a rávaló. Akkor jöhet a Crown, JBL, Scott és társaik ;)
Vagy a HK-hoz az L40... :smile29:
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mishow »

dbrnsk írta:
2018.09.20., csüt. 12:06
mishow írta:
2018.09.20., csüt. 12:05
Van egy Harman Kardon HK680 a hirdetések közt, kicsit hátracsúszva. Sajnos a külseje nem makulátlan, de az ára korrekt és igazi rocker erőgép.
Ha megveszed hozzá a Cantont indulásnak, akkor egy kis alkuval még mindig csak 100-nál jársz.
Vagy a HK-hoz az L40... :smile29:
Persze, az lenne a király, de az egyelőre kilóg a keretből sad.gif

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

mishow írta:
2018.09.20., csüt. 12:05
Van egy Harman Kardon HK680 a hirdetések közt, kicsit hátracsúszva. Sajnos a külseje nem makulátlan, de az ára korrekt és igazi rocker erőgép.
Ha megveszed hozzá a Cantont indulásnak, akkor egy kis alkuval még mindig csak 100-nál jársz.
Ha tényleg cd-zel (ha szereted, ne hagyd magad lebeszélni) és van otthon valami korrekt DVD pörgetőd, akkor egy Heed Dactilus I-el párosítva meg is érkeztél!
Feljeszteni meg ráérsz, ahogy gyűlik a rávaló. Akkor jöhet a Crown, JBL, Scott és társaik ;)
Vagy a HK-hoz az L40... :smile29:

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mishow »

Van egy Harman Kardon HK680 a hirdetések közt, kicsit hátracsúszva. Sajnos a külseje nem makulátlan, de az ára korrekt és igazi rocker erőgép.
Ha megveszed hozzá a Cantont indulásnak, akkor egy kis alkuval még mindig csak 100-nál jársz.
Ha tényleg cd-zel (ha szereted, ne hagyd magad lebeszélni) és van otthon valami korrekt DVD pörgetőd, akkor egy Heed Dactilus I-el párosítva meg is érkeztél!
Feljeszteni meg ráérsz, ahogy gyűlik a rávaló. Akkor jöhet a Crown, JBL, Scott és társaik ;)

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

A egyik (vagy mindkét) Yamaha P2200-ast kell megvenni, ami az apróban van. Azzal és az Infinityvel a lakótelepet le lehet bontani. :D

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tottyi »

bitrograde írta:
2018.09.20., csüt. 10:39
kimber írta:
2018.09.20., csüt. 07:40
zebo írta:
2018.09.19., szer. 22:27


Jók-jók a Cantonok,de ahogy én hallom nem elég testes a közép tartomány általában. Nekem is voltak,másoknál is hallottam többféle felállásban. Metálon mindig hiányzott az igazi "dög"
Metálra amcsi doboz az igazi szvsz. Leginkább Infinity,vagy Cerwin Vega,Revel,JBL....stb
Hajtani pedig,Parasound,Adcom,Crown,nagyobb Sansui..stb...persze ha van rá keret vannak jobb vasak is arról a kontinensről. :)
Mindennél van jobb Zebo, de ne felejtsük el, hogy Te egy benga nagy Infinityt hallgatsz, ahhoz képest minden kicsi. ;peace;
Mindegyik kompromisszum valahol, a Te hangfalad nyilván sokkal testesebb, erőteljesebb, de ahogy írod másik topikban nem elég nyílt. A kisebb pont fordítva.

Nekem teljesen megfelel a Canton, átlagos lakószobába, normális, falközeli elhelyezéssel tejesen ezekre a zenékre. Örülök, hogy nem döng, nem nyom el mindent a basszus, ugyanakkor bőven van elég mélye a 22 cm-es membránnak. Alacsony hangerőn is jó a felbontása, elég nyílt a hangja, és nem kell hozzá hatalmas teljesítményű erősítő sem, hogy legyen dinamikája.

De éppen ezért javasoltam, hogy hallgasson meg egy ilyet a fórumtárs, hogy el tudja dönteni, megfelel-e neki is ez a hangfal, vagy kevésnek érzi, és akkor tovább kell keresgélnie. Ha viszont jó neki, akkor olcsón talál megoldást, és a felszabaduló pénzen még jobb erősítőt, vagy forráskészüléket is vehet.
"Benga nagy Infinity" most is van az apróban. Bele is fér a keretbe, csak erősítőt lesz hozzá bajos találni, mert ezeknek Paks IV. nem lenne elég.
Én a helyedben megvenném a Magnum integráltat, vagy az elő-végfok párost, és kipróbálnám vele az Infinityt. Ha nem bírja a 2X90 vagy 2X70 W őket (szerintem nem fogja), akkor mennék a JBL-Braun-Canton sorrenden végig a vassal. A végére hagynám a forrást, de ne kövezzetek meg: olyan alacsonyan vannak a normál CD-játszók árai, hogy pár tízezerből lehet Philips CD-880-at, 930-at vagy Marantz CD-84-et venni, bár a mozgó alkatrészek tömkelege és a mechanika beszerezhetősége miatt nagyon meg kell nézni, mit vesz az ember.
Nem mondanam, hogy rock rajongo vagyok de en probaltam az Infinity-men a Metallica par albumjat es valahogy olyan lassunak tuntek a melyek pedig meg volt tamogatva 2x400 wattal aztan lehet mas gond van nalam.
De most volt epp egy Crown DC300 elado az aproban az jo lehet a meghajtashoz, az enyem is elado lesz ha megcsinaltatom rajta a potmeter sercegest majd valamikor. :rolleyes:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

kimber írta:
2018.09.20., csüt. 07:40
zebo írta:
2018.09.19., szer. 22:27
mishow írta:
2018.09.19., szer. 20:22

Ez a Canton Karat 40 szerintem is kimondottan jó lehet rockzenére.
Mivel zárt doboz, így az elhelyezéssel sem kell annyit bindzsizni. Jó állványt persze meghálál!
Rockhoz fontos még, hogy a mélynyomónak minél nagyobb membránja legyen, mert az tolja a levegőt.
20-25 cm egy átlag szobába már tisztességesnek számít, főleg a divatos monitorok 13-16 cm-éhez képest.
Jók-jók a Cantonok,de ahogy én hallom nem elég testes a közép tartomány általában. Nekem is voltak,másoknál is hallottam többféle felállásban. Metálon mindig hiányzott az igazi "dög"
Metálra amcsi doboz az igazi szvsz. Leginkább Infinity,vagy Cerwin Vega,Revel,JBL....stb
Hajtani pedig,Parasound,Adcom,Crown,nagyobb Sansui..stb...persze ha van rá keret vannak jobb vasak is arról a kontinensről. :)
Mindennél van jobb Zebo, de ne felejtsük el, hogy Te egy benga nagy Infinityt hallgatsz, ahhoz képest minden kicsi. ;peace;
Mindegyik kompromisszum valahol, a Te hangfalad nyilván sokkal testesebb, erőteljesebb, de ahogy írod másik topikban nem elég nyílt. A kisebb pont fordítva.

Nekem teljesen megfelel a Canton, átlagos lakószobába, normális, falközeli elhelyezéssel tejesen ezekre a zenékre. Örülök, hogy nem döng, nem nyom el mindent a basszus, ugyanakkor bőven van elég mélye a 22 cm-es membránnak. Alacsony hangerőn is jó a felbontása, elég nyílt a hangja, és nem kell hozzá hatalmas teljesítményű erősítő sem, hogy legyen dinamikája.

De éppen ezért javasoltam, hogy hallgasson meg egy ilyet a fórumtárs, hogy el tudja dönteni, megfelel-e neki is ez a hangfal, vagy kevésnek érzi, és akkor tovább kell keresgélnie. Ha viszont jó neki, akkor olcsón talál megoldást, és a felszabaduló pénzen még jobb erősítőt, vagy forráskészüléket is vehet.
"Benga nagy Infinity" most is van az apróban. Bele is fér a keretbe, csak erősítőt lesz hozzá bajos találni, mert ezeknek Paks IV. nem lenne elég.
Én a helyedben megvenném a Magnum integráltat, vagy az elő-végfok párost, és kipróbálnám vele az Infinityt. Ha nem bírja a 2X90 vagy 2X70 W őket (szerintem nem fogja), akkor mennék a JBL-Braun-Canton sorrenden végig a vassal. A végére hagynám a forrást, de ne kövezzetek meg: olyan alacsonyan vannak a normál CD-játszók árai, hogy pár tízezerből lehet Philips CD-880-at, 930-at vagy Marantz CD-84-et venni, bár a mozgó alkatrészek tömkelege és a mechanika beszerezhetősége miatt nagyon meg kell nézni, mit vesz az ember.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Doky »

Apróban Heed elö-végfok trió...
Mellé a már ajánlott dobozok valamelyike...
Vagy az előfok, aktív dobozok...
És mosoly!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zebo »

mishow írta:
2018.09.19., szer. 20:22
kimber írta:
2018.09.19., szer. 16:29
Legolcsóbb, mégis optimális választásként én is valami öreg német hangfalat javasolnék. Nekem egy ideje Canton hangfalaim vannak, szinte mindig van eladó, ez pl. ennyiért nagyon jó fogás:
https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Cant ... 307806.htm
Ez a Canton Karat 40 szerintem is kimondottan jó lehet rockzenére.
Mivel zárt doboz, így az elhelyezéssel sem kell annyit bindzsizni. Jó állványt persze meghálál!
Rockhoz fontos még, hogy a mélynyomónak minél nagyobb membránja legyen, mert az tolja a levegőt.
20-25 cm egy átlag szobába már tisztességesnek számít, főleg a divatos monitorok 13-16 cm-éhez képest.
Jók-jók a Cantonok,de ahogy én hallom nem elég testes a közép tartomány általában. Nekem is voltak,másoknál is hallottam többféle felállásban. Metálon mindig hiányzott az igazi "dög"
Metálra amcsi doboz az igazi szvsz. Leginkább Infinity,vagy Cerwin Vega,Revel,JBL....stb
Hajtani pedig,Parasound,Adcom,Crown,nagyobb Sansui..stb...persze ha van rá keret vannak jobb vasak is arról a kontinensről. :)
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Vinkler írta:
2018.09.19., szer. 22:04
dbrnsk írta:
2018.09.19., szer. 21:59
Ne hagyd ki a számításból, hogy a dynaudiókat nehezebb kiszolgálni...
Nehezebb, drágább, de, ha van miből, a mosoly is nagyobb...
Van amelyiknél így van, van amelyiknél meg csak a szenvedés...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

dbrnsk írta:
2018.09.19., szer. 21:59
Ne hagyd ki a számításból, hogy a dynaudiókat nehezebb kiszolgálni...
Nehezebb, drágább, de, ha van miből, a mosoly is nagyobb...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”