Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio PC

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

171224-1000x750.jpg
171224-1000x750.jpg (153.05 KiB) Megtekintve 67107 alkalommal

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Kedves Tibor!
Beszéljük meg.
Hetven 2238929.
B.F

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Kedves Bodor Feri!
Mikor tudnék meghallgatni/megnézni egy audio pc-t? Felkeltette az érdeklődésemet, személyesen elmondanám mit szeretnék, mi az a mi már megvan.
Üdv: Tibor

Avatar
V_Karesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.12.02., szomb. 18:51
Értékelés: 5

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: V_Karesz »

Sziasztok!
Tegnap jártam a Bodor Audionál egy, a gépemben működni nem akaró, használt, már nem garanciális V2-es USB kártya miatt.
Feri nagyon segítőkészen állt hozzám és mindenben támogatott telefonon, Messengeren, majd végül személyesen is, hogy elhárítsuk a hibát. A helyszínen volt lehetőségem meghallgatni a most éppen átmeneti hangsugárzókkal üzemelő rendszerét. Nekem ez volt az első komolyabb, jó élményekkel záródó randevúm "D" osztályú HiFi végfokokkal. Mindeközben eszmét is úgy cseréltünk, mintha már régi ismerősök lennénk.
Az eredeti problémát végül szoftveresen nem sikerült elhárítani, mert valamiért nem kedvelte egymást a gépem és a kártya, de rengeteg pozitív tapasztalattal lettem gazdagabb. Szerencsére az eladó is nagyon korrekten állt a helyzethez: Feri neki is vázolta a problémát, így visszaveszi tőlem a kártyát. :smile53:

Mindenkinek őszinte szívvel ajánlom Ferit. Ritka az ilyen jószándékú, felkészült és mindemellett mégis szerény ember, mint ő.
Köszönöm, és még biztos találkozunk egy leendő audio PC kapcsán!
:smile32:
Source: foobar2000, Sony CDP XA20ES
DAC: Singxer SDA-1
Pre-/HP amp: Little Dot MK VI+ (drivers: Shuguang BT CV181-Z, powers: Svetlana winged "C" 6H13C)
Power amp: Diy Pass Labs Aleph 5
Speakers: ProAc Response 2.5
HP: Beyerdynamic Amiron Home, Beyerdynamic Custom Studio

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Tul »

Cs/s írta:
2018.11.30., pén. 14:37
Ha előbb tudom meg, hogy audio PC-vel foglalkozik, akkor ennyi pénzből, amit az enyémre beleöltem, vehettem volna nála egy jobbat!
Mert ezt nem érdemes tovább fejlesztgetni. Pedig a tápegység csere még biztosan javítana rajta.

Üdv Mindenkinek: Cs/s
Én azért egy DAC-ot ajánlanék még meghallgatásra :smile29: Hátha van még hová javítani ;)

Cs/s
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.11.23., pén. 08:41
Értékelés: 1

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Cs/s »

Köszönöm Bodor Ferinek!!!, hogy nem kis küzdés árán, de meg tudta tuningolni az alaplapom órajelgenerátorát!
Na meg persze a tuningolt USB-kártyát is!
Azt mondta szerényen: -Hát így egy kicst jobb lesz.
Hát nem kicsit!
Precízebb tér, sziszegésmentes magashangok.
Ha előbb tudom meg, hogy audio PC-vel foglalkozik, akkor ennyi pénzből, amit az enyémre beleöltem, vehettem volna nála egy jobbat!
Mert ezt nem érdemes tovább fejlesztgetni. Pedig a tápegység csere még biztosan javítana rajta.

Üdv Mindenkinek: Cs/s

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

A kábelről beszéltünk,dugd be amid van otthon,hallani fogod melyiket szereti az adott rendszerben.Sokat ne költs rá/parasztvakítás/.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Tul »

Feri, PC-nél mennyire számít a tápkábel milyensége? Illetve mit ajánlasz hozzá? A kábel, amit adtál, a DAC-hoz van bekötve, gondoltam ott jobban kijön a hatása, mint a számítógépnél. Vagy nem? :)
A PC jelenleg 2,5-es tömör rézzel van bekötve.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Tul »

nadtom írta:
2018.11.06., kedd 16:32
És miben más, mint az Elac volt?
Szerintem ezt inkább privátban, vagy Dragonweed topicjában tárgyaljuk ki, mert ez nem Bodor téma :)

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Tul írta:
2018.11.06., kedd 16:16
nadtom írta:
2018.11.06., kedd 14:01
Gratulálok, jó kis rendszer. Ez már az új hangszóró?
Igen, ez az új hangsugárzó. Becsületes munka ;)
És miben más, mint az Elac volt?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Tul »

nadtom írta:
2018.11.06., kedd 14:01
Gratulálok, jó kis rendszer. Ez már az új hangszóró?
Igen, ez az új hangsugárzó. Becsületes munka ;)

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Gratulálok, jó kis rendszer. Ez már az új hangszóró?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Tul »

Ha már DAC:
44791408_173666476903390_292848818909609984_n.jpg
44791408_173666476903390_292848818909609984_n.jpg (404.61 KiB) Megtekintve 41369 alkalommal

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Tul »

Pár nap járatás után már bátran nyilatkozhatok a DAC-ról is, merthogy azt is megkaptam :)
Egyértelmű az előrelépés a korábbiakhoz képest, de ahogy írtam is lentebb, tényleg érezhető a szinergia. Szóval a front-end mostmár teljes mértékben Bodor (kábelekkel együtt), míg a rendszer másik fele Dragonweed :)

Amíg Ferinél nem hallottam ezt a konvertert, addig el sem tudtam képzelni, hogy Sabre chipből ilyen zenei, nyugodt hang ki tud jönni. Nyilván, sokszor elhangzott már sok helyen, hogy a körítés inkább a lényeg, nem a chip, ettől függetlenül valahogy a Sabre IC-vel szerelt eszközök mindig olyan körítést kaptak, hogy inkább száraz, technicista jellegű, számomra kicsit vékony hang jött ki belőlük. Nah, ez a DAC nem ilyen. Olyanoknak is javaslom a meghallgatást, akik hasonló előítéletekkel rendelkeztek, még akkor is, ha nincs vásárlási szándék - csupán látókör szélesítés okán.
Ami pedig külön dicséret, hogy gyönyörűen működik a hangerőszabályzás kernel streaming mellett is, PC-ről vezérelve, a DAC saját driverével, DAC-on belül :smile32:
Így a Jriverrel is megoldható, hogy tableten keresztül, egy felületről (Jremote) 100%-ig teljeskörűen lejátszóként használjam a PC-DAC párost. (Jriverben 2 kattintással beállítható, hogy a program hangerőszabályzója a rendszer csúszkát állítsa, ne a saját bit alapú algoritmusát. Így ha fenn a DAC drivere, akkor minden működik remekül, mert az az alapértelmezett kimeneti hangeszköz.)
Minden létező bitrátát megeszik, DSD sem gond neki - nem mellesleg utóbbin eszement jó hangja van, még az egyébként is kiemelkedő PCM-hez képest is.
20181104_120653.jpg
20181104_120653.jpg (523.92 KiB) Megtekintve 40033 alkalommal

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 605
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

Ok, köszönöm!

Hétfőn telefonálok, és kellemes 7végét!
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Üdv!
Szívesen látlak,egy hallgatózásra.
Előtte azért beszéljünk.
B.F

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 605
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

Tisztelt Bodor úr!

Tul barátom mostani hozzászólása, és néhány korábbi, a megfelelő irányba pofozgató üzenete után megvilágosodva szeretnék személyes kihallgatást kérni a november 19-i hétre. :D

Üdvözlettel: Sólyom
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Tul »

Sziasztok!

Péntektől én is Bodor PC tulajdonos vagyok.
Azért kell erről írjak, mert ha valaki, hát én aztán keményvonalas PC ellenes voltam. Barátom, aki eljött velem a tesztelésre, a vásárlás pillanatától komolyan magába is fordult, mert, mint mondta, ilyen nem lehet, ez nem történhet meg, így megborult a világ egyik legbiztosabb pontja, megszakadt a kontinuitás :) "Mi lesz a következő? Az armageddon? A világvége? Hazafelé ránk esik egy hullócsillag?"

Jó ideje keresek egy olyan lejátszót, ami legalább hozza azt a szintet, amit egy Goldmund futómű bele, egy modifikált Pioneer DVD játszóm nyújtott. Ez első hangzatra kicsit vicces, a valóság mégis az, hogy hónom alatt a kis DVD-vel jártam az országot és vadásztam kompetitorokra - de a győzelem elmaradt a masinámmal szemben.
Nem fejtem ki a felsorolást, mert nem szeretném magamra haragítani az ilyen gépek tulajdonosait, ahogy vitázni sem akarnék. Sőt, távol álljon tőlem kategorikusan betolni valamit egy polcra, inkább úgy fogalmazok, hogy NEKEM mindig jobban tetszett a futóművem, illetve úgy önmagában a CD, mint bármilyen (akár NAS-ról, akár USB-ről, akár TIDAL-ról) streamelt anyag. Ha a forrásfájlt feltettük egy háttértárra, illetve kiírtuk CD-re, a meghallgatásaim alatt utóbbi mindig magasan nyert a futóművemmel, vagy egy igazán komoly CD-játszóval (mellesleg a legtöbb vendéglátó szerint is). A milliós nagyságrendű lejátszók is egyértelműen jobb hangot produkáltak saját CD futóművükről, mint streamelve ugyanazt (!) az anyagot bárhonnan.
Mivel már bőven 1MFt fölött jártunk a futóművekkel és nem hozták az általam várt eredményt, komolyan kacérkodtam a gondolattal, hogy veszek egy lemezjátszót (6-800K), meg egy gyengus kis PC-t (100K + tuningolt ESI Juli@). A vinyl ott lesz, ha tényleg minőségre vágyom, a PC meg ha általános napi dolgaim mellett hallgatni szeretnék valamit. (Az ESI egyébként még nem elvetett ötlet, Dragonweed kezei alatt nagyon komoly produkciót nyújt egy erősen átalakított példány, de sajnos időben megjósolhatatlan, mikorra készülne el még egy ilyen konfig - és nyilván annak is vannak határai.) Szóval ez a kettős megoldás hangban is nyújt valamit analóg oldalról és még olcsóbb is, mint a már fókuszban lévő nagyágyúk, amikkel bizony hiszitek, vagy sem, hangban nem voltam előrébb, mint egy jó CD lemezzel.

Egy dolog volt, amivel még nem méredzkedtem össze, az az audió PC. El kellett menjek, hogy nyugodt lélekkel mondhassam, nincs más megoldás.
A telefonos egyeztetések alapján tett benyomások és rugalmasság miatt választottam a Bodor Audiot. Barátságos hangnem, barátságos árak, barátságos filozófia.
Soha, de tényleg soha nem gondoltam volna, hogy egy PC lesz az, amitől a számomra analógnak gondolt hanghoz legközelebb állót kapom. Az általam hallott lejátszók közül ez volt az egyetlen, ami felért a futóművemhez, sőt, ugyanazt a dinamikát és nyitottságot adta, csak épp sokkal nyugodtabb tálalással. A hálózati transzportokkal az volt egyébként a bajom, hogy fedetten, fátyolosan szóltak. A prezensz tartomány oda volt borítva az arcodba, a dinamika erősen középhangsúlyosan jelentkezett, nekem az egészben érezni lehetett valami gombócosságot - de fura mód nem a szokásos, sokat kritizált digitális hangot, hanem azt, hogy lekonyuló sávszélek mellett fordított V EQ álláshoz hasonlóan adtak elő mindent. És amikor valaki azt mondta, hogy ez analógos, hosszan hallgatható, na akkor belül nagyon szomorú voltam. Mert én is a hosszan hallgatható hangot keresem, de az nem egyenlő a fedettséggel. Márpedig itt konkrétan minden streamernél erről van szó. Az én fülem szerint.
A Bodor PC egyedüliként megugrotta ezt az akadályt, úgy tudott streamelni, hogy a dinamika a sávszélek kiterjesztésével (nem megemelésével!) jött elő, végtelenül nyugodt és a fület nem terhelő tónusban.
Nem azt mondom, hogy ez a legjobb audió PC, mert a többit nem hallottam, de ez volt az első eszköz, ami bőven hozott mindent, amit kerestem, ezért megvettem. Ja igen, árban viszont úgy tudom, tényleg ez a legjobb :)

Amint lesz hosszabb távú itthoni tapasztalatom, írok még, ígérem. Egyelőre az itthoni benyomások is kiemelkedőek, de még erősen a konfigurálásnál tartok - mert kitétel volt, hogy monitor nélkül, csak tabletről vezérelve menjen minden.
Ami nagyon komoly, hogy alacsony hangerőn sem veszt az emlegetett dinamikából. Szinte már pontatlan az együttfutása a potinak a két csatornán, annyira halkan hallgattam az erősítőm, mégis élvezhető volt :smile32:

Két apróság van, amivel együtt kell élni:
Nem teljesen passzív és olykor (nem terhelés függvényében, hanem kikapcsolás után (!) gondolkodik.gif ) felpörög a ventillátor.
Illetve a Bodor DAC-kal némileg jobb a szinergia, mint a most meglévőmmel :) Nyilván, ez nehezen felróható negatívum, de a végén mégiscsak kiadás.. :D

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sziasztok!
Október 15-19-ig,azaz egy hétig, jelentős kedvezményt biztosítok minden megrendelt audio pc-re. :tutiok:

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Bodoraudio zene pc: Többkörös,túlméretezett,ultra alacsony zajú, analóg tápegység. Audio szempontok szerint átalakított alaplap,órajelgenerátorral /csökkentett jitter/.Audio célra átalakított usb 3-as kártya,saját tápegységgel,órajellel. Rezgéscsillapitott készülékház.Teljes hardveres optimizálás. Igény szerint teljes szoftvercsomaggal.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Kíváncsi vagy milyen egy jól megépített nagy bodoraudio pc?
Semmi mást nem kell tenned,mint hogy bejelentkezel hozzám egy meghallgatásra.
Garantálom hogy tetszeni fog a hallott hang.
06702238929
:guitar: :music1:

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Szia!
Ma, holnap kellene negérkeznie.
Leírom a tapasztaltakat.

Online
Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

Bodoraudio írta:
2018.08.30., csüt. 10:09
Kíváncsiságból rendeltem egy ilyet:Yakee T6 Air mouse with Keyboard Touch Pad Remote Control
Amint kipróbáltam,írok róla pár sort.
Köszönöm a tippet!
Szia Feri!
Távirányító megjött, tesztelted, érdemes foglalkozni vele?
Üdv: Sanya!
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Szeptemberben,egy átdolgozott nagy audio pc,és egy szintén átdolgozott nagy dac fog csatarendbe állni.
Érdemes lesz meghallgatni őket.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Kíváncsiságból rendeltem egy ilyet:Yakee T6 Air mouse with Keyboard Touch Pad Remote Control
Amint kipróbáltam,írok róla pár sort.
Köszönöm a tippet!

Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”