Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

CAV termékek

pablotaxi69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Re: CAV termékek

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 » 2018.07.04., szer. 23:11

Köszi, megoldódott! CAV elvitték,Mission V63 jött!

pablotaxi69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 » 2018.05.14., hétf. 21:54

Sziasztok!

Bele estem abba a hibába,hogy "nem fér be az új bútor... "  vagyis nálam nem fér be a hang a régi szobába.

Fi-EX hangfalaim túl nagyok lettek. 9-10 nm ahol használnám,de ott csak nagyon magas hangerőn szól szépen,az igaz,hogy akkor csodaszépen.

Azt gondolom elég lenne valami jó polcsugárzó.

Valakinek valami ötlete? Itt szinte csak azt olvastam,hogy a CAV mennyi hangfalnál volt jobb, így meg elég nehéz a választás.

Köszi

omen8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 17

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: omen8 » 2017.05.12., pén. 22:04

Teljesen igazad van , köszönöm ,,,,,,,, ez nekem is eszembe juthatott volna ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 745

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Doky » 2017.05.12., pén. 19:17

Khaosz tudnál egy telefon számot adni , mert szóban szeretném a kérdéseimet  feltenni , több is akadt , egy előfokot akarnék elé kötni , meg a kijelző környékén is lennének kérdéseim , köszönöm ha segítesz szia omen .

Írj privit, neki, azt lehet előbb látja...

Sztereó / Mozi: HDI Dune BD Prime 3.0., Heed DACtilus II., Denon PMA 1055R., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro. (Fodesz Tüskék), Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC Kábel, Audioquest Cinnamon Digi., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

omen8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: omen8 » 2017.05.12., pén. 16:28

Khaosz tudnál egy telefon számot adni , mert szóban szeretném a kérdéseimet  feltenni , több is akadt , egy előfokot akarnék elé kötni , meg a kijelző környékén is lennének kérdéseim , köszönöm ha segítesz szia omen .

omen8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: omen8 » 2017.03.01., szer. 19:41

Köszönöm hogy foglalkoztál a gondommal ,,,,,,,,,,

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz » 2017.03.01., szer. 14:30

CAV A8M-en nem tudsz vágási frekvenciát beállítani.

A következőt tudod beállítani.

Superbass hangereje. Ez a sub kimenetre küldött jel.

Superbass engedélyezése a frontokra. Igen/nem. Természetesen ezt ki kell kapcsolni.

A freki vágást meg a subbon állítod be.

Ne engedélyezd a super basst a frontra és normális mélyeket kapja a front. Ez marha jó a CAV-ban. Más erősítők meg megvágják a frontok alját.

Projektor: Benq W2000 Vászon: Bydium 100" TV: Panasonic 55TV60 Erősítő: CAV A8M Font: Swans Diva 4.2F Center: Swans Diva 6.3C Surround: Swans Diva 6.3R Sub:  2db SVS SB-12NSD + Klipsch RW-10 HTPC, Kábelek: Front: Oehlbach Silver Line Center: Oehlbach Silver Line Surround: Oehlbach
Autó: Front: U Dimension Pro Z Sub: 2db RE Audio  Erősítő: Excursion 2K + Excursion HXA30

omen8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: omen8 » 2017.02.12., vas. 00:56

Sziasztok ,  azt szeretném meg kérdezni tőletek hogy ha  a CAV a8m hez csatlakoztatok egy mély nyomót , s zenét is szeretnék így hallgatni , az erősítőn hogy kel be állítani a vágást , hogy ne menjen a frontra ugyan az a frekvenciájú jel ? 

Köszönöm omen .

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 664

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2017.01.29., vas. 11:12

Sziasztok!

Segítséget kérnék olyan ügyben,hogy vettem egy CAV MD-ex3 front párt,ehhez keresek hangban,dizájnban center és surround sugárzókat.Lenne valami ilyesmi elfekvőben?

köszönöm a választ!

Ment privát.

Anthem MRX500; Goldenear Triton 7 , Supercenter XL, Aon2; Rythmik Audio F12SE szub

rockerjani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: rockerjani » 2017.01.29., vas. 11:03

Sziasztok!

Segítséget kérnék olyan ügyben,hogy vettem egy CAV MD-ex3 front párt,ehhez keresek hangban,dizájnban center és surround sugárzókat.Lenne valami ilyesmi elfekvőben?

köszönöm a választ!

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz » 2016.12.19., hétf. 21:25

Én lassan 10 éve használok A8M-et :)

Ezzel a búgással én is a poklot megjártam. Alapvetően szerintem amit alap hangon csinál azzal semmi gond nincs, ennyi alaphangja bárminek van. Viszont hébe-hóba őrületesen elkezdett búgni, mintha földhurok lenne... Ez már zavaró volt. Végül is meglett a megoldás: kényes a hálózatra.

Sokáig nem tudtam rájönni, hogy mitől búg véletlenszerűen, majd sajnos egyszer csak meglett. Ahol lakok húsz éve valaki belefúrt a falba és megfúrt egy vezetéket, ami szépen lassan kezdett rövidre záródni... Majd egyszer rövidre is záródott, viszont akkor onnét tudtam, hogy baj van, mert megállás nélkül búgott az erősítő. Végül meg is lett a baj és utána a felújítás és azóta szinte sohasem jött elő a probléma. Viszont amikor előjött akkor már be tudtam lőni, hogy vagy a hajszárító ment, vagy a lézernyomtató volt bekapcsolva.

Most már agyonvédett hálózat van nálam, Alces szűrű + Jabtech védelemmel ellátott elosztó, mégis bebúg az erősítő a fenti két esetben.

Remélem tudtam valamit segíteni, de lehet, hogy ez csak egyedi eset volt nálam...

Ezt én is észre vettem. A búgás változtatja a frekvenciáját. Ezért gondoltam hálózati szűrőre. Jelenleg még nincs. Meg hát a háta mögött 100Km vezeték. 2 Sub Router összes UTP kábel, összes HDMI, X box, na meg a Plazma TV amiben minden magas frekin megy...

Nekem a korábbi erősítőim egyik sem búgott és ezt meg kell szokni. 5 hangfalból jön a hang így én észre veszem ha szól a zene akkor nem.

Projektor: Benq W2000 Vászon: Bydium 100" TV: Panasonic 55TV60 Erősítő: CAV A8M Font: Swans Diva 4.2F Center: Swans Diva 6.3C Surround: Swans Diva 6.3R Sub:  2db SVS SB-12NSD + Klipsch RW-10 HTPC, Kábelek: Front: Oehlbach Silver Line Center: Oehlbach Silver Line Surround: Oehlbach
Autó: Front: U Dimension Pro Z Sub: 2db RE Audio  Erősítő: Excursion 2K + Excursion HXA30

albertka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: albertka » 2016.12.19., hétf. 19:26

Én lassan 10 éve használok A8M-et :)

Ezzel a búgással én is a poklot megjártam. Alapvetően szerintem amit alap hangon csinál azzal semmi gond nincs, ennyi alaphangja bárminek van. Viszont hébe-hóba őrületesen elkezdett búgni, mintha földhurok lenne... Ez már zavaró volt. Végül is meglett a megoldás: kényes a hálózatra.

Sokáig nem tudtam rájönni, hogy mitől búg véletlenszerűen, majd sajnos egyszer csak meglett. Ahol lakok húsz éve valaki belefúrt a falba és megfúrt egy vezetéket, ami szépen lassan kezdett rövidre záródni... Majd egyszer rövidre is záródott, viszont akkor onnét tudtam, hogy baj van, mert megállás nélkül búgott az erősítő. Végül meg is lett a baj és utána a felújítás és azóta szinte sohasem jött elő a probléma. Viszont amikor előjött akkor már be tudtam lőni, hogy vagy a hajszárító ment, vagy a lézernyomtató volt bekapcsolva.

Most már agyonvédett hálózat van nálam, Alces szűrű + Jabtech védelemmel ellátott elosztó, mégis bebúg az erősítő a fenti két esetben.

Remélem tudtam valamit segíteni, de lehet, hogy ez csak egyedi eset volt nálam...

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 157

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Deadpool » 2016.12.19., hétf. 18:18

5 évig használtam A8M-et, szerintem nem vészes a búgás, nálam legalábbis szinte alig hallható volt. Tekerni kell a hangerőt és nem fog zavarni :D.

Nálam is észlelhető, kisebb hangerő mellett már nem hallható. Film közben sem.

Több komoly sztereón is hallható eféle "zaj".

Mozi: Runco - Projecta - Popcorn
Cav a8m - Swans M szett - REL sub
Hivi - Fapaci - AN Dac - Synology - WD - xbox

thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 901

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: thxfan » 2016.12.19., hétf. 17:13

Oh köszi,

akkor ez marad így. Gondoltam írok a CAV-nak.

5 évig használtam A8M-et, szerintem nem vészes a búgás, nálam legalábbis szinte alig hallható volt. Tekerni kell a hangerőt és nem fog zavarni :D.

10.1 Auro3D
Erősítő:Denon AVR-X5200W+Behringer A500,BD+média lejátszó:Denon DBT-1713UD,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:M&K Sound MX-350 mkII,PS4,Projektor:Runco RS-900,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Xindak PN-2,Xindak PC-02,Xindak SC-01/Bi,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz » 2016.12.19., hétf. 15:20

Ha a fedőlapot eltávolítod, láthatóvá vállnak  a végfokozatok, és azok tápegysége. Hat végfok strukturálisan jól kivehető a teljes panelon. Mindegyikhez megy egy szürke burkolatú, fekete/fehér érszínű kábel, ami kihúzható a PIN-csatlakozókból.

Általában azonban a gond ahogy írtam is, az előfoknál jelentkezik. A nagy kiterjedésű áramköri lapon rengeteg alkatrész van, aminek a tápellátó hálózatát eleve nagy kihívás brum-mentesre kivitelezni, ez itt nem is sikerült valami túl jól.

Elég szép kihívás lesz annak aki bevállalja.

attachicon.gifCAV A8M 005k.JPG

Oh köszi,

akkor ez marad így. Gondoltam írok a CAV-nak.

konkolit
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 13

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: konkolit » 2016.12.19., hétf. 09:08

Nagynevű magyar gyártó termékénél is találkoztam ilyennel, amire a válasza az volt, "nem a brummot, hanem a zenét kell hallgatni".  ;)

Akkor a fülemmel van a gond, mert hallom mind a kettőt :)

szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4086

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: szamóca » 2016.12.19., hétf. 09:06

Akkor az enyém is ilyen...

Nagynevű magyar gyártó termékénél is találkoztam ilyennel, amire a válasza az volt, "nem a brummot, hanem a zenét kell hallgatni".  ;)

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

konkolit
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 13

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: konkolit » 2016.12.19., hétf. 08:54

Az a nem mindegy melyik tápegységét? Az előerősítőé szokta inkább ezt produkálni az adott típusnál. Ha végfokpaneljáról lehúzogatod a hf. csatlakozókat, és megszűnik a búgás, akkor te is ebbe a típushibás csoportba tartozol.

Akkor az enyém is ilyen...

szamóca
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: szamóca » 2016.12.19., hétf. 08:52

Huha hát én simán nem merek bele nyúlni hátha tönkre vágom. Kipróbáltam úgy, hogy csak a hangsugárzó volt rákötve, semmi más, én hallom az alapzajt.

Ha a fedőlapot eltávolítod, láthatóvá vállnak  a végfokozatok, és azok tápegysége. Hat végfok strukturálisan jól kivehető a teljes panelon. Mindegyikhez megy egy szürke burkolatú, fekete/fehér érszínű kábel, ami kihúzható a PIN-csatlakozókból.

Általában azonban a gond ahogy írtam is, az előfoknál jelentkezik. A nagy kiterjedésű áramköri lapon rengeteg alkatrész van, aminek a tápellátó hálózatát eleve nagy kihívás brum-mentesre kivitelezni, ez itt nem is sikerült valami túl jól.

Elég szép kihívás lesz annak aki bevállalja.

post-12325-0-42617600-1482133914_thumb.jpg

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz » 2016.12.18., vas. 23:10

Az a nem mindegy melyik tápegységét? Az előerősítőé szokta inkább ezt produkálni az adott típusnál. Ha végfokpaneljáról lehúzogatod a hf. csatlakozókat, és megszűnik a búgás, akkor te is ebbe a típushibás csoportba tartozol.

Huha hát én simán nem merek bele nyúlni hátha tönkre vágom. Kipróbáltam úgy, hogy csak a hangsugárzó volt rákötve, semmi más, én hallom az alapzajt.

szamóca
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: szamóca » 2016.12.18., vas. 23:01

Sziasztok,

ugyan árulom a CAV A8M erősítőmet, de azért megkérdezem, hogy nem lehetne megoldani az alapbúgását az erősítőnek? Biztos nem a bemenetről szedem össze, mert kipróbáltam, ez a tápegység 50Hz hangját hallom a hangsugárzókon. Nem használok hálózati tápszűrőt. Nem tudom az segítene ezen a problémán?

Ne keverjük!

Red75
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 674

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Red75 » 2016.12.18., vas. 22:47

Sziasztok,

ugyan árulom a CAV A8M erősítőmet, de azért megkérdezem, hogy nem lehetne megoldani az alapbúgását az erősítőnek? Biztos nem a bemenetről szedem össze, mert kipróbáltam, ez a tápegység 50Hz hangját hallom a hangsugárzókon. Nem használok hálózati tápszűrőt. Nem tudom az segítene ezen a problémán?

Nálam egy végfok produkált ilyet régebben. Próbáld ki olyan tápkábellel, konnektorral, hosszabbítóval, amibe biztosan nincs bekötve a földelés.

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz » 2016.12.18., vas. 22:35

Sziasztok,

istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 148

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: istvan77 » 2016.11.28., hétf. 16:26

Sziasztok.lenne egy olyan kérdésem hogy adva van egy Pioneer vsx-ax5i házimozi erősítőm,és egy 4 ohmos hangfalszettem mellé,Cav dp-288 stb.

A problémám amivel kapcsolatban írok,hogy a Cav hangfalszett mindegyike 4 ohmos,de az erősítőn nem tudok csak 6 illetve 8 ohmos impedanciát kiválasztani.Sajnos az erősítőm nem támogatja a 4 ohmos hangfalakat,vagy nem egyértelműen van jelezve.

Mivel nem akarok ártani egyiknek sem,ezért kérdésem annyi lenne,árthatok e evvel ha így használom akár az erősítőnek akár a hangflaknak ha így használom 6 ohmos beállítással,vagy meg kell válnom a hangfalaktól,és valami más után néznem,vagy van e valami más megoldás.

hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

omen8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: omen8 » 2016.11.25., pén. 17:27

köszönöm , azt fogom tenni ,,,,,

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”