Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


"adott egy carver av-405 erősítő, ami néha gerjed (majd teszek fel videót), a trafóból jön a hang, próbáltam a csavarját meghúzni, de nem lett 100%-os a siker, érdekes, mert volt hogy meghúztam és majdnem teljesen elmúlt, gondoltam még jobban meghúzom csak jobb lehet, erre jobban elkezdett gerjedni, mi lehet a baj?"
 

Több lehetőség adott.

Szerencsés esetben nem a megnövekedett áramfelvétel (gerjedés valamilyen frekvencián) miatt búg.

Mivel ez nem egy A osztályú készülék, így ezt ellenőrizheted bemenőjel nélküli, vezérletlen állapotban a hűtőfelület kézzel tapintásával. Amennyiben kézzel tapintható (nem forró) akkor ez az eset jó eséllyel nem áll fenn.

Így elképzelhető, hogy csak "alapjáraton" (nyugalmi áram felvétele mellett) zúg.

Ilyenkor nem biztos, hogy elegendő a trafólemezek összeszorítása a csavarok meghúzásával, hanem a transzformátor kiszerelésére, majd lakkal történő impregnálására is szükség lehet.

A lakk a teljes száradás után kitölti a lemezek közti teret. Még kiszerelt állapotban elvégezve a hálózati feszültség ráadásával történő próbát, megfelelő eredmény (csendes működés) esetén az a készülékbe visszaépíthető. A készülékben a felfogató csavarokat is megfelelően kell lehúzni, mert kevésbé szerencsés esetben, maga a készülékház is felerősítheti a trafó nemkívánatos rezgését.

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »

Ha sikerül szerezned egy másik chipet, meg lehet, próbálni kicserélni. Ha körülötte minden jó. De csak bontottban találsz. Nekem egy félig működő van.

Avatar
Rtk
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.03.06., csüt. 12:02
Értékelés: 1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Rtk »



Szia!
 
 Dolby-DTS chip hibásodott meg.

 Köszönöm a válaszod. Megéri javítani? 

Avatar
JaSSeR
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2005.07.20., szer. 14:25
Értékelés: 53

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: JaSSeR »


adott egy carver av-405 erősítő, ami néha gerjed (majd teszek fel videót), a trafóból jön a hang, próbáltam a csavarját meghúzni, de nem lett 100%-os a siker, érdekes, mert volt hogy meghúztam és majdnem teljesen elmúlt, gondoltam még jobban meghúzom csak jobb lehet, erre jobban elkezdett gerjedni, mi lehet a baj?
 
 
video: 


"Ha a gazdagok harcolnak a szegények ellen, akkor azt háborúnak nevezik. Ha pedig a szegények küzdenek a gazdagok ellen, azt terrorizmusnak hívják."

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »


Szia!
 
 Dolby-DTS chip hibásodott meg.

Avatar
Rtk
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.03.06., csüt. 12:02
Értékelés: 1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Rtk »


Sziasztok!
 
Egy Denon AVR-2802 típusú erősítővel kapcsolatban kérnék segítséget. 
3 hete vásároltam használtan, eleinte néha megszólalt az MP3 és DolbyDigital formátummal, DTS-el ritkábban, aztán egyre kevesebbszer. Jelenleg ott tart, hogy jó pár napja egyáltalán nem szólal meg. Érzékeli, hogy valami érkezik az optikai bemeneten, mert Analógról átvált magától digitális-ra, de a DolbyDigital, vagy DTS LED-ek már nem villannak fel.
Tudna valaki segíteni a javításban?
Köszönöm előre is.
Üdv!

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Ezt már én is értem!
Köszönöm szépen,hogy időt szántál rám!
 
Robi

Szolgálunk, és félünk!

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: robert »


Így?
Ezt már én is értem!
Köszönöm szépen,hogy időt szántál rám!
 
Robi

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


nekem nem jelent meg semmi
Így?


Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: robert »



nekem nem jelent meg semmi

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Köszönöm a választ ,de én nem vagyok szakmabéli csak egy lelkes kontár így még kicsit homályos.
Van egy 50K logaritmikus Alps poti aminek ugye van 6 kivezetése általános iskolás szinten le tudnád írni,hogy mit hová hátha megértem,ha nem beírok magamnak egy fekete pontot az ellenőrzőbe és csendben maradok.
Előre is köszönöm!
 
Robi

 
 
 


Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: robert »



http://sound.westhost.com/project01.htm
 
Poti 1 es lába test. 2 es forgó lába, az erősítő bemenete, 3 as láb a bejövő jel. 

Köszönöm a választ ,de én nem vagyok szakmabéli csak egy lelkes kontár így még kicsit homályos.
Van egy 50K logaritmikus Alps poti aminek ugye van 6 kivezetése általános iskolás szinten le tudnád írni,hogy mit hová hátha megértem,ha nem beírok magamnak egy fekete pontot az ellenőrzőbe és csendben maradok.
Előre is köszönöm!
 
Robi

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Szia
 
Én Petre vittem fel a SEKON BT-hez. Azt mondták, hogy két hét alatt lesz készen. Ha az egész panelt kell cserélni akkor 100k. (ebben az esetben nem csináltatom meg) Ha meg tudják javítani a HDMI panelt akkor 40-50k lesz.
Nem olcsó. Ha van fejlemény jelentkezem.
 
Üdv: István

Nekem a SEKON segített egy halálra ítéltbprojektben. Nem olcsók, de megcsinálták. És vállalnak rá 3 hónap garanciát :-)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »


http://sound.westhost.com/project01.htm
 
Poti 1 es lába test. 2 es forgó lába, az erősítő bemenete, 3 as láb a bejövő jel. 

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: robert »


Sziasztok!
 
Segítene valaki elmagyarázni hogyan kössek erre az előfokpanelra hangerő potit?


Avatar
romanmiki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.05.13., vas. 10:38
Értékelés: 6

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: romanmiki »


Sziasztok!
 
Egy érdekes problémám lenne.
Van egy marantz PM 63 típusú Integrált erősítőm. Pár nappal ezelőtt sikerült meglepnie
azzal, hogy mikor gondol egyet magától visszatekeri a hanegrő potmétert 0-ra!!!
Találkozott-e valaki már hasonló problémával, ha igen mi a teendő?
Előre is köszönöm a jótanácsokat
 
Üdv Miklós

Avatar
Airmans
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014.02.17., hétf. 16:36
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Airmans »


Sziasztok! Ezek szerint a SEKON Bt.-nek van kártyája? Hasonlóan jártam a saját 609-mel pár nappal a gari lejárta után, de több hónapos huzavona után az Onkyo adott engedélyt a szavatossági cserére, na ennek is már 3 hónapja, azóta pedig csak várok a kártyára, ami elvileg az AIDA által meg van rendelve... 
 
Engem is érdekelnének az előrehaladottsági infok ez ügyben!

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


én a jelzésre értem alatta,akkor jó a sima elko ?
Egyes rajzokon, előfordul az elektrolit kondenzátor ilyesfajta jelzése.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: béres-jános »


én a jelzésre értem alatta,akkor jó a sima elko ?
Igen az 5-ös melletti rész a negatív oldal!!
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Vendég

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szia!
Ez egy hagyományos Elektrolitkondenzátor!!

én a jelzésre értem alatta,akkor jó a sima elko ?

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: béres-jános »


Egy kis segitség kellene,a képen milyen jelzés ez,vagyis sima kondik is jok bele vagy más fajta kell
Szia!
Ez egy hagyományos Elektrolitkondenzátor!!
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Vendég

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy kis segitség kellene,a képen milyen jelzés ez,vagyis sima kondik is jok bele vagy más fajta kell


Avatar
PITYU66
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.09.13., kedd 15:48
Értékelés: 3

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: PITYU66 »


Szia
 
Én Petre vittem fel a SEKON BT-hez. Azt mondták, hogy két hét alatt lesz készen. Ha az egész panelt kell cserélni akkor 100k. (ebben az esetben nem csináltatom meg) Ha meg tudják javítani a HDMI panelt akkor 40-50k lesz.
Nem olcsó. Ha van fejlemény jelentkezem.
 
Üdv: István

Avatar
petyorka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.03.20., vas. 21:42
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: petyorka »



Sziasztok!
 
Onkyo NR 609 beteg lett. Nincs hang, vagy csak ritkán. A kép átmegy a HDMI kábelen, de hang hol van hol nincs, de inkább nincs. :-(
Abban kérném a segítségeteket, hogy Nyíregyházán van-e megbízható cég aki foglalkozik ilyennel. Illetve szerdán megyek Pestre ott hova vigyem, ami megbízható illetve nem túl drága.
Ha jól tudom 2 év gari volt rá. most járt le pár hónapja.
Előre is köszi a segítséget
 
Üdv: István

Szia én is ugyanebben a cipőben járok, csak az enyém nr 509-es lassan egyhónapja szervízben van, de eddig nem sok mindent tudtak mondani.
Ha valami kiderül szólok, ill ha neked is mondanak valamit kérek oszd meg itt.

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »



Denon PMA 2000R service manual
 
http://filefeltolto.hu/letoltes/bca2dca ... ervice.pdf

Köszönöm.De ez az IVR és nem az R. Ez már megvan 2 külön forrásból is, nem egyeznek a nyáklap típusszámok és több is van benne mint a sima R-ben. R=20kg IVR=24kg

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”