Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Luxman lv-102,,85 ben gyártott kütyü,nem ártana egy kondi csere .és talán működne is
:tutiok:

Avatar
hopszer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.01.17., kedd 23:23
Értékelés: 2

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: hopszer »

Sziasztok!

Van nekem egy Luxman lv-102 tipusú erősítőm.

Az egyik oldal minimálisan halkabban szól./minden bemeneten, hangerőtől függetlenül/

Lehet evvel valamit kezdeni?

Üdv

Zoli

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

Bodz írta:
2018.11.13., kedd 12:36
DAC szervízeléssel kihez lehetne fordulni? A sztori INNENTŐL olvasható. Köszi!
Még nem szervízeltettem DAC-ot, de én pl megpróbálnék olyan itthoni szakikat megkérdezni, akik gyártanak DAC-ot, hátha tudnak segíteni vagy ajánlani valamit...
pl. Fülelek HiVox, Bodor Audio, Menyus Core Audio, Soner Audio, Rif Audio
Ha esetleg sikerült valami megoldást találni, számolj be róla.

Avatar
stereofan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015.02.04., szer. 15:10
Értékelés: 10

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: stereofan »

bp80 írta:
2018.10.17., szer. 10:30
Sziasztok!
Adott egy Onkyo TX 8050, aminek a hálózati része nem működik! Minden más tökéletes, tehát tudom használni mint egy normál erősítőt! Tudja valaki hogy milyen költsége van egy ilyennek a javítása? Netán Miskolcon tud valaki ajánlani hozzáértő szerelőt?
szerintem a két nagyobb budapesti szervízhez tudsz fordulni (sekon, totel), de előtte vegyél egy pár mély levegőt,
és gondold át, lehet a mostani állapotában lesz gazdaságos használni.

Avatar
Bodz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2011.07.29., pén. 20:14
Értékelés: 19

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Bodz »

DAC szervízeléssel kihez lehetne fordulni? A sztori INNENTŐL olvasható. Köszi!

Avatar
bp80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2009.03.31., kedd 18:18
Értékelés: 34

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: bp80 »

Sziasztok!
Adott egy Onkyo TX 8050, aminek a hálózati része nem működik! Minden más tökéletes, tehát tudom használni mint egy normál erősítőt! Tudja valaki hogy milyen költsége van egy ilyennek a javítása? Netán Miskolcon tud valaki ajánlani hozzáértő szerelőt?
Csatolmányok
IMG_20181017_102511.jpg
IMG_20181017_102511.jpg (2.82 MiB) Megtekintve 2883 alkalommal

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

thome írta:
2018.10.05., pén. 11:22
Sziasztok,

Ebay-ről vettel egy TEAC A-H500-t angliából. Külsőre jó állapotban van, Amit első körben észrevettem rajta, hogy az inputok választásánál néha csak az egyik oldal szól, ha eltekerem-visszatekerem akkor már jellemzően jó. Az lenne a kérdésem, hogy ennek javítására van-e olyan praktika amivel amatőrként megpróbálkozhatok és nem csinálok nagyobb kárt mint hasznot.

Illetve érdekelne, hogy van-e olyan szaki aki ismerős ezzel a típussal, tud-e segíteni abban, hogy átnézi, a fenti jellegű kisebb javításokat elvégez rajta. Illetve nem tudom, hogy vannak-e olyan "tuning" lehetőségek ennél a típusnál ami javíthat a hangminőségen vagy "úgy jó ahogy van" és némi takarítás, kontakt problémás alkatrészek javtása után jugodjak le és használjam :)

Köszönöm!
Hát én a korábban már ajánlott retroaudio.hu, Dragonweed, Tunerman vonalon indulnék el. Remélem gyorsan megoldódik. :napsut:

Avatar
thome
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015.11.11., szer. 20:53
Értékelés: 2

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: thome »

Sziasztok,

Ebay-ről vettel egy TEAC A-H500-t angliából. Külsőre jó állapotban van, Amit első körben észrevettem rajta, hogy az inputok választásánál néha csak az egyik oldal szól, ha eltekerem-visszatekerem akkor már jellemzően jó. Az lenne a kérdésem, hogy ennek javítására van-e olyan praktika amivel amatőrként megpróbálkozhatok és nem csinálok nagyobb kárt mint hasznot.

Illetve érdekelne, hogy van-e olyan szaki aki ismerős ezzel a típussal, tud-e segíteni abban, hogy átnézi, a fenti jellegű kisebb javításokat elvégez rajta. Illetve nem tudom, hogy vannak-e olyan "tuning" lehetőségek ennél a típusnál ami javíthat a hangminőségen vagy "úgy jó ahogy van" és némi takarítás, kontakt problémás alkatrészek javtása után jugodjak le és használjam :)

Köszönöm!

Avatar
vrobec
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.08.15., kedd 00:47
Értékelés: 7

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: vrobec »

Tiszteletem!

Adott egy Marantz 2238 eredeti gyári állapotában. A gond vele, hogy a bal és a jobb csatorna nem egyforma hangerővel szól. Amikor hangosítom, az egyik csatorna nagyon halkan már szól, míg a másik néma. Tovább tekerve a potit szól mindkettő, de a jobb egy árnyalatnyival halkabban. sad.gif A hangerőszabályzó potméter megtisztitva az összes többi potival és kapcsolóval egyetemben. Mit ellenőrizzek először?

Avatar
lorr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2010.08.05., csüt. 09:11
Értékelés: 8

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: lorr »

:smile29:
megoldódni látszik...
Lorr

Avatar
Jamma40
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2017.11.06., hétf. 07:55
Értékelés: 1

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Jamma40 »

Szia. Köszönöm a segítséget. Ezt a végfokokat én is megtaláltam, de az előfokban van egy 2sk109, amit nem igazán találni. Addig a többit is felesleges megrendelni. Illetve egy szerelő is kellene aki ezeket kicserélné benne. Valamint átnézné és amit még kell kicserélne benne.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »

Jamma40 írta:
2018.08.30., csüt. 08:43
végfok tranzisztorok mentek tönkre és az egyik előfokban van egy alkatrés ami az eddigi szerelők szerint beszerezhetetlen és jelenleg semmivel nem pótolható.
A tranzisztorok https://www.ebay.com/itm/2SA1065-Origin ... SwU-pXqkpq
Az előfokban melyik alkatrész ment tönkre?

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Jamma40
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2017.11.06., hétf. 07:55
Értékelés: 1

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Jamma40 »

Üdv. Kedves fórum tagok. Segítséget szeretnék kérni. Egy régi és rendkívül kevés darabszámban készült erősítő javításában kérnék segítséget. Egy Kenwood KA-907-ről lenne szó. végfok tranzisztorok mentek tönkre és az egyik előfokban van egy alkatrés ami az eddigi szerelők szerint beszerezhetetlen és jelenleg semmivel nem pótolható.

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »

nordost írta:
2018.08.28., kedd 21:23
Sziasztok,
Keresek szerelőt aki jártas a kb 1978 táján készült erősítők javításában.
Nevezetesen Pioneer A-27.
Segítségeteket köszönöm leborulok.gif
Talán kérdezd meg Tunermant.

Avatar
nordost
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 947
Csatlakozott: 2009.07.24., pén. 21:53
Értékelés: 146

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: nordost »

Sziasztok,
Keresek szerelőt aki jártas a kb 1978 táján készült erősítők javításában.
Nevezetesen Pioneer A-27.
Segítségeteket köszönöm leborulok.gif

Avatar
lorr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2010.08.05., csüt. 09:11
Értékelés: 8

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: lorr »

Kedves fórumozók !
Segítséget kérnék :
keresek : audio analogue puccini kapcsolási rajzot.
( sima 50 W-os, egy trafós, nem az SE, távos )
minden segítséget előre is köszönök !
leborulok.gif

Lorr

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

Az-X írta:
2018.08.19., vas. 16:04
Sziasztok,

Van egy Sony TA-F530ES erősítőm aminek agyaltam az eladásán de végül valószínű inkább megtartom. Tudnátok ajánlani valakit akire batran rábízhatnám egy átnézés / gatyába rázás erejéig? Esetleg ha van ajánlott modifikáció azt is megcsináltatnám.

Tamás
Én az alábbi három szakembert kérdezném meg:
retroaudio.hu, Dragonweed, Tunerman

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 792
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Sziasztok,

Van egy Sony TA-F530ES erősítőm aminek agyaltam az eladásán de végül valószínű inkább megtartom. Tudnátok ajánlani valakit akire batran rábízhatnám egy átnézés / gatyába rázás erejéig? Esetleg ha van ajánlott modifikáció azt is megcsináltatnám.

Tamás

Avatar
Ajozsy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.11.10., vas. 10:20
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ajozsy »

ÜDV!! ezt miért csinálja az erősítő? valami ciripel benne! ez valami gyári hiba, vagy gagyi alapból az erősítő!?
https://www.youtube.com/watch?v=_0X2KFlbyJU

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Zoliii »

Sziasztok!
Segítséget kérnék a következő dologban: Másfél év használat után :) (korábban nem néztem/figyeltem soha) ma reggel meglepve tapasztaltam, hogy az erősítőm teteje (a hűtőbordák felett) egész estés kikapcsolt állapot után is olyan meleg, mint amikor használom. Ez normális?
Típusa: Leema Acoustics Pulse 2 (2009-es gyártás)
A kikapcsolás távirányítóval történik, és persze ilyenkor standby-ba megy. Fogyasztásmérővel még nem mértem, de a jövő héten rámérek.
Köszönöm.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

andrasin írta:
2018.07.03., kedd 15:50
Sziasztok,
totál laikus vagyok, segítséget kérek. Édesapám lemezlejátszójához használt erősítője nem működik. Szerinte az a baj, hogy egy éjszakára bekapcsolva maradt. 30+ éves darabról van szó, apukámnak még kapcsolási rajza is van hozzá. Kérdés, hogy lehet-e ezt javítani, érdemes-e, és ha igen, kihez forduljak? Mellékelek egy fotót is, hátha mond valamit. Köszönöm!
Szerintem itt megtudják javítani: http://www.retroaudio.hu/doc/rolunk.php

andrasin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.07.03., kedd 15:42
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: andrasin »

Sziasztok,
totál laikus vagyok, segítséget kérek. Édesapám lemezlejátszójához használt erősítője nem működik. Szerinte az a baj, hogy egy éjszakára bekapcsolva maradt. 30+ éves darabról van szó, apukámnak még kapcsolási rajza is van hozzá. Kérdés, hogy lehet-e ezt javítani, érdemes-e, és ha igen, kihez forduljak? Mellékelek egy fotót is, hátha mond valamit. Köszönöm!
Csatolmányok
IMG_20180621_180824.jpg
IMG_20180621_180824.jpg (1.54 MiB) Megtekintve 3021 alkalommal

Avatar
vik82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.02.11., szomb. 11:48
Értékelés: 2

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: vik82 »


Sziasztok! Onkyo(pr sc886) erősítők hdmi panel javításával foglalkozik valaki a Totel-n kívül? Az utolsó viharban sajnos kapott egy kis túlfeszt ès elszálltak a hdmi ki-bemenetek, szerencsère ennyivel megúszta. Köszi a válaszokat.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »



BLX, köszönöm a tippeket!



Közben egy hozzáértő fórumtárs felvette privátban is a kapcsolatot velem, segítő szándékkal. Úgy néz ki, összejön a dolog...

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »



Tunerman fórumtárs Tatabánya



Bese Attila Bp retroaudio.hu



Lehet poticsere vagy a poti lábainál a forrasztás rossz. Lehet jobb ha megnézeted szakival...


Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”