Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SECAM kazettak digitalizalasa

Avatar
kwk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 10:49
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: kwk »

becseréltem a sony-t egy pana 65-re, az úgy tűnik csont nélkül viszi a régi kazikat

Vendég

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


tisztelt kollégák 
tegnap vettem egy sony rdr 720 hx 160 GB HDD-s asztali DVD írót
 
Fő cél a mintegy 400 db antik (köztük számos 15-20 éves!) VHS DVDre rögzítése.
 
a régi VHS-ekről fekete-fehér és zöld-kék-piros, hullámos zajos a kép, ha színes az eredetil, ha FF - az újabb VHS-ek hibátlanok
 
pedig ha a videoról nézem, akkor még szép színes a kép, tehát valaki (TV ? Videomagnó ? ) szorgosan konvertál...
 
a régi TV rszr secam volt, ez a DVD író úgy túnik ezt nem tudja
 
ezek szerint egy kalap pénzt hiába dobtam ki ...???
 
((((((
 
mit tehetek? van segítség ???

Nekem a Sony HX-710 tudja a Secamot felvenni, a 720-ban már Philips belső van, lehet az a baj. Meg kell nézni a leírását.

Vendég

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Atopic elején aszsem leírtunk mindent, ha esetleg nem olvastad...
Amúgy nem konvertál semmi hanem a TV ismeri a secamot mint képnormát.
És persze meg is jeleníti.
Szerintem még mindíg a PC-be bevitt és onnan kiírt video lesz a nyerő ebben az esetben.

Avatar
kwk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 10:49
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: kwk »


tisztelt kollégák
 
tegnap vettem egy sony rdr 720 hx 160 GB HDD-s asztali DVD írót
 
Fő cél a mintegy 400 db antik (köztük számos 15-20 éves!) VHS DVDre rögzítése.
 
a régi VHS-ekről fekete-fehér és zöld-kék-piros, hullámos zajos a kép, ha színes az eredetil, ha FF - az újabb VHS-ek hibátlanok
 
pedig ha a videoról nézem, akkor még szép színes a kép, tehát valaki (TV ? Videomagnó ? ) szorgosan konvertál...
 
a régi TV rszr secam volt, ez a DVD író úgy túnik ezt nem tudja
 
ezek szerint egy kalap pénzt hiába dobtam ki ...???
 
((((((
 
mit tehetek? van segítség ???

Avatar
kwk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 10:49
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: kwk »

csak próba

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Hat eppen ez az! Mar tobbszor leirtatok, hogy UGYAN AZ. De a specifikacio szerint az ADVC300 osszekotheto ugyan a PC-vel a sima FireWire porton is, de azon keresztul nem lehet grabbelni. Ehhez OHCI FireWire kartya kell - ami ugye ugyan az. Na ezt nem ertem! Foleg, hogy mindenki hangsulyozza, hogy ez csak elnevezesbali kulonbseg.
A különbség az API felületben van! (programming interface)
A sima soros port azért működik mindenhol, mert ismert a fizikai kapcsolata az alaplappal, minden gépen ugyanaz a meghajtó program képes kezelni.
A FireWire-t is lehet használni, de nincs olyan program, ami azt felismerné, mint "DV" port.
Macintosh-on, gondolom, igen. PC-n ahhoz, hogy az operációs rendszer szintjén DV bemenetként megjelenhessen, OHCI szabványú "hardver" kell.
Hasonló helyzet, mint pl. a Snazzi MPEG enkódere. Saját progtramja látja, de más, pl. Adobe Premiere nem. Hacsak nem készülne hozzá olyan meghajtó, a mi Video for Windows vagy az újabb (nemtom mi) felületet képes mutatni. Ekkor látni fogja minden program, ami erre hivatott. (pl. VirtualDub) De csak mint analóg forrás.
A Pinnacle DC-10-ese is speciális hardware, csak a Studio szoftver kezeli. A leírás erre a helyzetre utal. Se video forrásként, se kimenetként nem jelenik meg az op. rendszer szintjén.
De a DV anyagot az említett program is csak az oprendszer szintjén is megjelenő OHCI portról "várja". (A Pinnacle capture kártyáin lévő DV-in alapesetben OHCI, nem alapesetben DV kóder és enkóder is, de ez már más tászta..)
 
Grabbelésre egyébként ajánlom a Scenalizer Live! programot (PC-n)
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
malvin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.03.03., szer. 09:48
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: malvin »


Azt hiszem már többen leírtuk, de mégegyszer: ... 
Ugyanarról van szó, csak mindíg más megközelítésben,  illetve azért minimális eltérések vannak. ...

Hat eppen ez az! Mar tobbszor leirtatok, hogy UGYAN AZ. De a specifikacio szerint az ADVC300 osszekotheto ugyan a PC-vel a sima FireWire porton is, de azon keresztul nem lehet grabbelni. Ehhez OHCI FireWire kartya kell - ami ugye ugyan az. Na ezt nem ertem! Foleg, hogy mindenki hangsulyozza, hogy ez csak elnevezesbali kulonbseg.
 
De kerdezhetnem forditva is: mit tudok csinalni a sima FireWire porton keresztul?
Mert ugy hirtelenjeben nem tudok mast elkepzelni mint azt, hogy fogadom az ADVC ill. kuldom az adatot.
(Na, most hogy ezt leirtam, elvben adodik egy kulonbseg: kuldeni lehet de fogadni nem - erdekes!)

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Zorro »


Hali!
 
Egy kis kiegészítés a 4:1:1 kontra 4:2:0 témához.
 
A digitális videóanyag tárolása blokkonként történik, jelen esetben 4 képpontonként. A fenti számok a Y:U:V jelek értékeit mutatják, helyesen elnevezve DVD-k esetében, mert itt az U, és V jelek a valóságban is a színkülönségi jeleket tartalmazzák!
 
NTSC - 4:1:1 esetében a 4 képpontrol Y (fényesség) 4 byte, U (szinkül. 1.) 1 byte, Y (szinkül. 2.) 1 byte, tehát félképenként egyszerre tárolja mind a két szinkülönbségi jelet, de ezáltal kevésbé pontosan.
 
PAL - 4:2:0 esetében a 4 képpontrol Y (fényesség) 4 byte, aktuális szinkül. 2 byte, tehát félképenként felváltva (igazodva a PAL TV normához) tárolja a szinkülönbségi jelet, de ezáltal pontosabban.
 
Hogy miért is szerencsésebb és ezáltal jobb a PAL 4:2:0, mert ugyan minden második félképnél jönnek csak az azonos összetevőt leírő színjelek, de pontosabbak és a szemünknek (kivéve a szuper érzékenyeket) sincs ideje elfelejteni az előző félképet.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Zorro »


Es akkor meg mindig nem ertheto, hogy miert kell ez a valami?Miert nem jo a sima FireWire? Mert pl. a MovieBox, amirol az Axico-nal lebeszeltek a specifikacio szerint "siman" FireWire-n digitalizal. Igaz, amikor azt kerdeztem, hogy jo-e e celra a SB Audigy ilyen portja, akkor ez a bizonyos szkember azt is mondta, hogy NEM; kell venni egy kulon FireWire kartyat. Pedig az is IEE1394-nek mondja magat . Vagy lehet, hogy ebben is tevedett?

Hali!
 
Azt hiszem már többen leírtuk, de mégegyszer:
 
Firewire (Apple) = I-Link (Sony) = IEEE1394 (szabvány) = OHCI 1394 Firewire (PC card Winfos alatt).
 
Ugyanarról van szó, csak mindíg más megközelítésben, illetve azért minimális eltérések vannak. Pl. nem biztos, hogy egy DV kamerára adatot tudsz menteni, de az OHCI kártyákkal összekötött PC-ken lehet hálózatban nyomni a 3D FPS játékokat.
 
SB Audigy tökéletesen tudja a miniDV kamerákat kezelni és a video anyagot betölteni, visszaírni (láttam is, nem csak olvastam). A tesztek szerint egy hátránya van (ha ezt hátránynak nevezhetjük), egy kártyán van a hangprocesszorral, ezért az IEEE1394 spec. szerint max. 400 MBit/s jelsebességet intenzív 3d hanghatású hálózatos 3D FPS alatt nem tudja elérni, szemben a különálló IEEE1394 kártyákkal. Bár az is igaz, hogy az ilyenkor elérhető 200 MBit/s is 2-20-szorosa a normál 10-100 MBit ethernetnek.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Vendég

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ja, es meg valami:mit jelentenek ezek a szmok, hogy 4:1:1 meg 4:2:0 ...?
Egy csomo digitalizalasrol szolo iromanyt vegigolvastam - mind dobalodzik ilyenekkel - de meg sehol nem talaltam meg, hogy mit is jelentenek.

A komponens digitális videó, a CCIR /ITU 601 a YCbCr (YUV) színösszetevőkre épül. A Y:Cb:Cr jelet rendszerint Y:U:V betűkkel jelölik helytelenül, de annyira elterjedten, hogy kényszerűségből időnként mi is ezt használjuk.
A YCbCr formátumú jelek mintavételezésekor (és tömörítésekor) felhasználható az emberi szem színérzékelésének az a tulajdonsága, hogy a Y világosság információra 4-5-ször érzékenyebb, mint a fényesség információt nem hordozó Cb, Cr színinformációra. A YCbCr komponens digitális videó minden második CbCr színösszetevőjének elhagyásával a YCBCr 4:2:2 formátumot kapjuk. A YCBCr formátum 4:2:2 mintavételezéssel meghatározott jeleit nevezik általában tömörítetlen digitális videónak (D1). Talán érdemes megjegyezni, hogy a 4:2:2 arány nem az egyes komponensekre jutó bitszámra, hanem egymáshoz képesti arányukra utal: a világosságjel ekkor kétszer annyi információval meghatározott, mint az egyes színösszetevők, a fényességértékek (Y) tipikusan 8 biten (1 byte), a színkülönbségi jelek (Cb,Cr) 4-4 biten tárolhatók, tehát az egy képponthoz tartozó szükséges információ-tartalom összesen 2 byte. A teljes méretű PAL videó információ-tartalma ekkor: 720x576 x 2 byte x 25 = ~21 MB másodpercenként.
PAL-M YCbCr videónál 4:1:1 vagy 4:2:0 típusú (a 4:2:2-nél kisebb színhűséget eredményező) jelrögzítéskor az információ-tartalom az előbbiek figyelembevételével, mindkét esetben:
8 bit jut a fényesség értékre, összesen 4 bit a színkülönbségi jelekre; azaz 720x576 x 1,5 byte x 25 = ~15,5 MB másodpercenként, vagy másképpen számolva az arányok alapján, a 4:2:2 formátum információtartalmának 6/8-a. 4:2:0 formátumú pl.: a PAL DV, 4:1:1-es az NTSC DV. A 4:2:0 formátum a képminőség szempontjából valamivel szerencsésebb, mint a 4:1:1 formátum.
 
Én is a neten találtam még régebben, remélem érthető.
 
Üdv. Soldier.

Avatar
malvin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.03.03., szer. 09:48
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: malvin »


ja, es meg valami:
mit jelentenek ezek a szmok, hogy 4:1:1 meg 4:2:0 ...?
Egy csomo digitalizalasrol szolo iromanyt vegigolvastam - mind dobalodzik ilyenekkel - de meg sehol nem talaltam meg, hogy mit is jelentenek.

Avatar
malvin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.03.03., szer. 09:48
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: malvin »


OCHI az valami OpenHostConnectionInterface. Funkciója ugyanaz, mint pl. ISA bus, VESA bus, PCI, AGP stb. csatlakozó felületek definiálásának.

Koszi a valaszt! szinte mar mindent ertek (vagy azt hiszem), csak meg az a "FireWire" nem tiszta.
 
Tehat akkor az u.n. OHCI (FireWire)" - ld. a specifikacioban: a flow diagrammban is kulon szerepel a PC with IEE1394/DV connection" es az OHCI (FireWire) card - az nem FireWire (ill. ami ugye u.a. nem IEEE1394)?
Akkor mitol ez a neve?
Es akkor meg mindig nem ertheto, hogy miert kell ez a valami?
Miert nem jo a sima FireWire? Mert pl. a MovieBox, amirol az Axico-nal lebeszeltek a specifikacio szerint "siman" FireWire-n digitalizal. Igaz, amikor azt kerdeztem, hogy jo-e e celra a SB Audigy ilyen portja, akkor ez a bizonyos szkember azt is mondta, hogy NEM; kell venni egy kulon FireWire kartyat. Pedig az is IEE1394-nek mondja magat . Vagy lehet, hogy ebben is tevedett?

Avatar
malvin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.03.03., szer. 09:48
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: malvin »

Az Axico-s kolléga pedig lehet hogy a legjobb TV normához értő szakember az országban, de a digitális képfeldolgozási alapok tekintetében eléggé járatlannak tűnik.

pedig o digitalizalo szakembernek tartja magat.
Meg azt is mondta, hogy nekik ott felmillios kartyaik is vannak, de o meg azzal sem allna neki ennek a problemanak. Vigyem inkabb studioba. Vagy gondoljam meg, hogy kellenek-e nekem ezek a felvetelek "annyira"...
 
De hat akkor errol ennyit

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Kicsit elkéstem a beküldéssel, de hátha hasznos....
 
Sem azt, hogy megeszi-e a DVD recorder, sem azt, hogy hasznalhato-e szamitogep nelkul?
Használható PC nélkül, mivel ez egy kulső egység. Elsődleges feladata az analóg jelek digitalizásása, DV formátumba való kódolása és vissza.
 

- mi kulonbseg van az IEEE 1394 FireWire port es az OHCI FireWire Card kozott?
- es mit jelent az, hogy a DV-t csak ilyen kartya vagy video capture kartya eseten lehet "capturel"-ni?

A Firewire, iLink, IEEE1394 ugyanazt a soros portot jelölik, ami az IEEE akármi szabvány szerinti átviteli módot jelenti. az eltérések abból adódnak fizikailag, hogy táp is kiadható a csatira. Ezért van 4 és 6 polusú dugó. Maga az adat ugyanaz. Másik oldalról a Firewire az APPLE védett elnevezése, az iLink a Sony-é, az IEE akármi, meg a szabvány. Mint ahogy van RS-232 is a'la Centronics, serial, V.24, RS-232C meg kitudja hány variáns.
 

   a canopus.hun-n levo magyar leirasban ez ugy szol, hogy "Digitalizáló kártya vagy OHCI FireWire
   kapcsolat szükséges a DV formátumban történő rögzítéshez".

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy egyfajta driver képes meghajtani, és ebből kifolyólag minden program felé ugyanúgy jelenik meg. Kompatibilitás. OCHI az valami OpenHostConnectionInterface. Funkciója ugyanaz, mint pl. ISA bus, VESA bus, PCI, AGP stb. csatlakozó felületek definiálásának.
 
    Ez nem egy digitalizalo berendezes? Akkor meg minek meg hozza digitalizalo kartya? Es mit tud csinalni a sima FireWire porton? stb.
A digitalizáló eszköz elnevezés szerintem a régi analóg megszokás miatt van. Létezik olyan analóg bemenetű kártya, amin van firewire port is. (ami ugye egy gyors "soros port", nem más)
Az itt beérkező adatot egyserűen a winyóra kell menteni, elétéve egy kis plusz információ, hogy "AVI" lehessen.
Audio CD-t is kétféleképpen lehet számítógépre menteni; bedigitalizálom a hangkártya analóg bemenetéről vagy begrabbelem (másolom) a CD-t adatként "wav"-ba. A firewire is egyfajta grabbelés. A DV kamkorder gyakorlatilag egy kamera+digitalizáló+DV enkóder+kazettás streamer. A firewirén keresztül szerintem egy MS Office is felírható a szalagra
 
A SECAM-ra, ha rá van írva a specifikációra, biztosan képes az eszköz, azaz a kimenetén megjelenik a digitalizált DV jelfolyam. Az NTSC és PAL DV között van némi különbség, az egyik 4:1:1 a másik 4:2:0 belső szervezésű. A SECAM-mal nem tudom mi történik. Nagyon valószínű, hogy PAL DV anyagot kapsz.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Vendég

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én mint egyszerű földi halandó akkor , hogy tudok bedigizni egy mesecam felvételt?
 
Sima TV in-es videokártyával probáltam rögziteni, de csak pal, secam, NTSC választási lehetőség van.
 
A Sony videom simán lejátsza a secam felvételt, Pal TV-n. Probáltam átmásolni hogy majd akkor PAL lesz de nem. A videostudioba sem tudjak megoldani, mert csak PAL-os keverőket használnak.
 
 
Mi a megoldás?, ha nem akarok több 10.000 Ft-os digitalizáló eszközt venni.
 
KG
kadas@interware.hu

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Zorro »


1. IEE 1394 ill. OHCI FireWire
2. Igaza van-e annak a szakembernek az Axico-nal, aki azt mondja, hogy ettol meg a SECAM az SECAM marad? Lehet, hogy ez egy nagyon hulye kerdes, de en pl. soha nem ertettem, hogy ha egy video tud PAL-is meg SECAM-ot is, akkor RF kimeneten miert kell a TV-nek is multi normasnak lenni?

Hali!
 
1. Az IEE 1394 egy adatátviteli szabvány, az OHCI FireWire Card pedig egy PC-s megvalósítása. A Sony pedig I-Link néven nevezi (??)
 
2. A SECAM, a PAL és az NTSC eredendően szines TV szabványok, eléggé sok mindenre kitérnek és eléggé sok mindenben eltérnek egymástól, bele értve az RF jelátvitelt is. Tehát a TV-nek is és a Videónak is tudnia a SECAM-ot.
Digitális képtárolás esetén (DVD, DV, MPEG, stb.) nincs ekkora különbség a különböző normák között. Mondhatni a fő különbség a felbontás, képváltási sebesség (frame rate), és a YUV format. Mivel ezekben a paraméterekben a PAL és SECAM megegyezik, ezért csak NTSC és PAL specifikációt hagyott jóvá a DVD Fórum. Az Axico-s kolléga pedig lehet hogy a legjobb TV normához értő szakember az országban, de a digitális képfeldolgozási alapok tekintetében eléggé járatlannak tűnik.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
malvin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.03.03., szer. 09:48
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: malvin »


Remélem nem kell lefordítani :-))
nem, leforditani nem kell, de megtanithatnad a Netscape-met, hogy a find in this page talalja meg a stand-alone szot
Ugy latszik en nagyon idomultam hozza: ha o nem talalja, akkor en szem veszem eszre
 
De a tobbi kerdes meg el!
1. IEE 1394 ill. OHCI FireWire
2. Igaza van-e annak a szakembernek az Axico-nal, aki azt mondja, hogy ettol meg a SECAM az SECAM marad? Lehet, hogy ez egy nagyon hulye kerdes, de en pl. soha nem ertettem, hogy ha egy video tud PAL-is meg SECAM-ot is, akkor RF kimeneten miert kell a TV-nek is multi normasnak lenni?

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Zorro »


... ez reménykeltő....
ezt en is olvastam, es valoban remenytkelto a SECAM szo, de ettol meg semmit nem tudok a DV outputrol.
Sem azt, hogy megeszi-e a DVD recorder, sem azt, hogy hasznalhato-e szamitogep nelkul?


Hali!
 
Akkor nem olvastál elég figyelmesen:
 
"ADVC300 can be used as a stand-alone bi-directional analog / digital video converter without needing a computer"
 
Remélem nem kell lefordítani :-))
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Doki »


Ez nem egy digitalizalo berendezes? Akkor meg minek meg hozza digitalizalo kartya? Es mit tud csinalni a sima FireWire porton? stb.
A Firewire bevitelt azért nem hívják digitalizálásnak, mert a DV eleve digitális formátum.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
malvin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.03.03., szer. 09:48
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: malvin »


... ez reménykeltő....
ezt en is olvastam, es valoban remenytkelto a SECAM szo, de ettol meg semmit nem tudok a DV outputrol.
Sem azt, hogy megeszi-e a DVD recorder, sem azt, hogy hasznalhato-e szamitogep nelkul?
 
Btw. - ha mar a speckora hivatkozas ide kerult:
 
- mi kulonbseg van az IEEE 1394 FireWire port es az OHCI FireWire Card kozott?
- es mit jelent az, hogy a DV-t csak ilyen kartya vagy video capture kartya eseten lehet "capturel"-ni?
a canopus.hun-n levo magyar leirasban ez ugy szol, hogy "Digitalizáló kártya vagy OHCI FireWire
kapcsolat szükséges a DV formátumban történő rögzítéshez".
Ez nem egy digitalizalo berendezes? Akkor meg minek meg hozza digitalizalo kartya? Es mit tud csinalni a sima FireWire porton? stb.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: NZoli »


alkalmas-e arra hogy kozvetlenul (szamitogep nelkul es egy menetben) iktassam a video es a DVD recorder koze? Maskeppen fogalmazva: ha ennek a bemenetere
Igen.
 
speckó alapján:
*ADVC300 also accepts SECAM video (input only)
 
ez reménykeltő....
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
malvin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.03.03., szer. 09:48
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: malvin »


Tehat akkor nyugottan megvehetem ezt a keszuleket, annak ellenere, hogy a hivatalos forgalmazo szakembere szerint nem alkalmas erre a feladatra?
Megjegyzem erdekes egy szak- ill. uzletember volt: a "legjobb" tanacsa az volt, hogy vigyem inkabb a kazettakat studioba. Meg, hogy egyaltalan van-e ertelme 15 eves kazettakat arhivalni ... Na ennyit az Axico-rol!
 
Inkabb egy kicsit tovabb ragoznam a kerdest.
Van a Canopus-nak egy hasonlo (?) termeke az ADVC300. Egyreszt ebben van zajcsokkento - persze joval dragabb is - masreszt ez egy onallo (tapegyseggel rendelkezo) ketiranyu analog/digitalis atalakito vagy ahogy a specifikacioja mondja "hardware DV codec", ezert felvetodott bennem a kerdes: vajon ez nem alkalmas-e arra hogy kozvetlenul (szamitogep nelkul es egy menetben) iktassam a video es a DVD recorder koze? Maskeppen fogalmazva: ha ennek a bemenetere rateszem az analog jelet, akkor a DV kimeneten megjelenik-e a digitalis adatfolyam mindenfele szamitogep nelkul?

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Doki »


Nem tudom egészen pontosan, de a Secam és Pal között csak a színkódolásban van eltérés, ezért van az, hogy a secam felvételt FF-ben tökéletesen vissza lehet nézni Pal-os TV-n.Ez a színkódolás csak az RF és a kompozit videojelnél jelenik meg. (secam rendszerben nem volt svideo)

Így van. Betacam SP magnóknál pl. nincs is különbség a PAL és Secam gépek között, mindkettő lejátssza a másikkal felvett anyagot, csak a program kimenet PAL ill. Secam rendszerű.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Vendég

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom egészen pontosan, de a Secam és Pal között csak a színkódolásban van eltérés, ezért van az, hogy a secam felvételt FF-ben tökéletesen vissza lehet nézni Pal-os TV-n.
Ez a színkódolás csak az RF és a kompozit videojelnél jelenik meg. (secam rendszerben nem volt svideo)

Avatar
malvin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.03.03., szer. 09:48
Értékelés: 0

SECAM kazettak digitalizalasa

Hozzászólás Szerző: malvin »


A digitalizálás után eltűnik az összes különbség a SECAM és a PAL analóg jelforrás között.Mindkettő 625 sor 25 fps.

En is igy gondoltam!
Most mar csak az a kerdes, hogy milyen ceg ez az Axico Kft, ahol ilyen szakemberek vannak?
Maskent mondva: erdemes naluk vasarolni? - mert ha esetleg megis lesz valami (mas!) problema, akkor ...

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”