Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Denon DVD-A11

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »



A tegnapi nap folyamán sikerült beszerezni a Topic-ban szereplő lejátszót.
A paraméterei alapján nagyon impozánsnak tűnik, sajnos még nem volt időm
hosszasabban kitapasztalni, hogy mi mindenre képes.
Éppen ezért kíváncsi lennék mindenki más véleményére, aki már többet használta,
hogy milyen tapasztalatai vannak, esetleg milyen beállításokat érdemes elvégezni rajta.
Anno a Denon DVD-3800-ashoz is találtam egy optimális beállítást segítő leírást, de az A11-esre
eddig nem sikerült hasonlót találni.
 
Üdv,

Üdv.
Az A11 ha még meg van, nem akarsz tőle megválni?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Én egy egydobozos thomson házimoziszettből indultam. Nem kell szabadkoznod, mindenki annyit költ amennyit tud és akar ezekre a dolgokra. Az e-bay-t pedig én is megnézegetem. Többen írtak már róla, de a garamcia itt nagyon nehezen érvényesíthatő. de az is igaz, hogya jelenlegi erősítőm és hangfalaim is használtak és nem bántam meg, azóta is jól működnek és fognak is.

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


Én is egy 38-as szériájú denon erősítőből indultam ki (AVR-3801).
Az ebay-en jelentősen olcsóbban lehet venni cuccokat mint az ember gondolná.
Az AV processzor kb 500 euro körül megszerezhető, ami elég jó ár ahhoz képest hogy a denon A1-es szériáját képviseli, THX ultra minősítésű, és nagyon szépen szól
Most már rendszeresen bújom az E-Bay-t hátha felbukkan valami jó darab :-)
De legyen bármi, DVD, vagy erősítő minden jelentősen olcsóbban beszerezhető, még akár a magyarországi használt árhoz képest is.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Szerencsére ez a cse 6.1 ára nem olyan horror, jóval kissebb befektetés mintha egy új AV processzort vennék.Nagyságrendileg kb 120e forint körül van, és még tuner is van benne
Érdemes megnézni a leírását.
Parasound CSE 6.1 Owner's manual
Szerintem eléggé kellemes készülék, és elvégzi majd a feladatot amire szükségem van
Ami további pozitívum, hogy ennek a segítségével még egy Sub-ot beköthetek majd a rendszerbe

Igaz a rendszeredhez képest nem drága. Ha jól belegondolok Neked nehéz tanácsot adni, mivel a rendszered túlmutat a saját szerény tapasztalataimon. Én is sokat filózok azon, hogy egy kétcsatornás vagy esetleg többcsatornás végfok mit jelentene. Ilyenkor gondolatban mindig megállítom, magam, mert akkor ennek soha nem lesz vége.

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


Szerencsére ez a cse 6.1 ára nem olyan horror, jóval kissebb befektetés mintha egy új AV processzort vennék.
Nagyságrendileg kb 120e forint körül van, és még tuner is van benne
Érdemes megnézni a leírását.
Parasound CSE 6.1 Owner's manual
Szerintem eléggé kellemes készülék, és elvégzi majd a feladatot amire szükségem van
Ami további pozitívum, hogy ennek a segítségével még egy Sub-ot beköthetek majd a rendszerbe

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


A porocesszor sem DTS-t sem, sem az új DD-EX, DTS-ES szabványokat nem támogatja, de itt fog segítséget nyújtani a Parasound CSE 6.1-es eszköze, szerencsére még van remény a beszerzésre.De mivel a lemezek talán 99%-a nem 6.1-es kódolású ezért szerintem ez nem olyan sürgető.
Végfokokban megvan a 6 csatorna :-)
A Processzor viszont a Dolby Digital dekódolásban verhetetlen, próbáltam több eszköz DD dekódoló egységét is, de nem szóltak szebben mint ez az AV processzor.
A DTS dekódolást a DVD végzi, szerintem eléggé jó minőségben, és az előfok 5.1-es bemenetére kötöm.
Sajnálom egyébként hogy a denon nem gyárt már AV processzort, csak végfokkal egybeépítettet.
A hangfalak tekintetében tényleg még sokat kell nézelődni, mert 7 hangfal vásárlása már nem kis befektetés.
éppen ezért nem várható egyhamar.
De azért az E-bay aukciókat folyamatosan figyelem hátha kifogok valami jó szet-et. :-)

Igazad van a DVD-A11 biztosan rendkívül jó dekódereket tartalmaz. Én még a processzort sem cserélném ennek a fényében. De ha van pénz egy Parasoundra....., akkor más a helyzet. Venned kell egy jó hangsugárzószettet és kész. Persze ez is igény és pénz kérdése.

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


A porocesszor sem DTS-t sem, sem az új DD-EX, DTS-ES szabványokat nem támogatja, de itt fog segítséget nyújtani a Parasound CSE 6.1-es eszköze, szerencsére még van remény a beszerzésre.
De mivel a lemezek talán 99%-a nem 6.1-es kódolású ezért szerintem ez nem olyan sürgető.
Végfokokban megvan a 6 csatorna :-)
A Processzor viszont a Dolby Digital dekódolásban verhetetlen, próbáltam több eszköz DD dekódoló egységét is, de nem szóltak szebben mint ez az AV processzor.
A DTS dekódolást a DVD végzi, szerintem eléggé jó minőségben, és az előfok 5.1-es bemenetére kötöm.
Sajnálom egyébként hogy a denon nem gyárt már AV processzort, csak végfokkal egybeépítettet.
A hangfalak tekintetében tényleg még sokat kell nézelődni, mert 7 hangfal vásárlása már nem kis befektetés.
éppen ezért nem várható egyhamar.
De azért az E-bay aukciókat folyamatosan figyelem hátha kifogok valami jó szet-et. :-)

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Az tény, hogy nem olyan szintűek a hangfalak mint a rendszer többi eleme, de hangfal ügyben még nem sikerült döntenem.Ez már nagyon rég óta húzódik, de még nem tudtam mindent meghallgatni, amit szeretnék.
Több játékos is képben van, de egyenlőre úgy néz ki, vagy klipsch RF lesz, vagy Tannoy Definition sorozatból való lesz.
Nehéz a döntés, még nem sikerült dönteni egyik mellett sem.
Talán majd ha megint lesz elég kp a kezeim közt :-)
Most az erősítő csere volt a legfontosabb, mert ez a Denon sorozat kifutó, és nem hiszem, hogy europa szerte is hosszan lenne még példány amit eladnak.
Folyamatban van egy PRA-S10-es beszerzése is, de utána egy ideig szünet lesz :-)

Úgy vettem észre, hogy a processzorod nem támogatja a dts-est. Ez gondolom bármilyen jó, ezért cserére szorul. Én ezen kívül és a hangfalakon kívül, nem cserélnék mást, ha meg vagy vele elégedve. Őszintén szólva egyszer meghallgatnék egy ilen "komoly" összeállítást, hogy hangban mennyiben ad többet egy egyedülálló receiver-nél. A hangfalak tekintetében én jól körbenéznék. Ebben a katagóriában sok a jó versenyző.

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


Az tény, hogy nem olyan szintűek a hangfalak mint a rendszer többi eleme, de hangfal ügyben még nem sikerült döntenem.
Ez már nagyon rég óta húzódik, de még nem tudtam mindent meghallgatni, amit szeretnék.
Több játékos is képben van, de egyenlőre úgy néz ki, vagy klipsch RF lesz, vagy Tannoy Definition sorozatból való lesz.
Nehéz a döntés, még nem sikerült dönteni egyik mellett sem.
Talán majd ha megint lesz elég kp a kezeim közt :-)
Most az erősítő csere volt a legfontosabb, mert ez a Denon sorozat kifutó, és nem hiszem, hogy europa szerte is hosszan lenne még példány amit eladnak.
Folyamatban van egy PRA-S10-es beszerzése is, de utána egy ideig szünet lesz :-)

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Bocs offtopic de éppen azon csodálkoztam, hogy nem illik a képbe. Egy ilyen rendszerhez jobb hangszórók dukálnak szerintem, mégha az előző mercury széria jobb is mint a mostani. Ide a tannoytól legelább a definition szériát tudnám elképzelni.

Vendég

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A tannoy m-ek milyen sugárzók? Az mx széria?
Ez még az eredeti Mercury széria,köröket ver a későbbi mx és mx-m sorozatra.Egy-két éve szinte minden hangfal tesztben az ár/érték verseny első helyezettje volt.Nekem 8db mercury hangfalam van és eszelősen szól.Pl. a Netdepon az utolsó szettet a haveromnak vettem meg.

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


Ez még a régi széria. Szerintem jobban szól mint az MX, meg az MX-M.
Mozihoz elég a hangja, inkább a majdan kialakítandó sztereo lánchoz szeretnék egy jó hangfal párt.
Hogy mi lesz azon még gondolkodok, de már lassan 1,5 éve

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

A tannoy m-ek milyen sugárzók? Az mx széria?

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


Az biztos, hogy így is elég szép a képe.
A hangnál is sokat segített a source direct, amikor kikapcsol minden feldolgozást amit csak lehet.
Egyedül az AL24 maradt bekapcsolva, de az sokat dob a hangokon.
Tényleg HDCP-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata ?
Mennyire támogatják mostanában a projektorok ?
Vagy a HDMI lesz a végleges szabvány ?
De ez még nálam úgy is a jövő története, egyhamar most nem lesz projektor vásárlás.

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: H.Andras »

Kapcsold ki az osszeset amit lehet, amit meg nem, az maradjon kozepallasban.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Ja értem. A képi beállításokra gondolsz. Sokan azt mondják, ezzel csak ront az ember, mint a hangoknál az eqalizerrel.

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


Főképp különböző zajszűrők használata érdekelne, hogy hasznos-e, mit érdemes beállítani
pl 3D, Block, mosquito, és a Color signal component szűrők.
Az eddigi leg lényegesebb változás a kompozit video RGB-re történő cseréjétől következett be.
Kelleni fog egy pár hónap mire mident kikísérletezek, mert rengeteg beállítás van a playeren.
Persze minden kezdődik majd az elejéről, ha sikerül beszerezni egy kivetítőt.
Unofficial Denon DVD-3800 Page
Valami hasonló oldal kellene az A11-esről. Bár egy német site-on láttam egy eléggé részletes tesztet.
Rendesen szétkapták darabjaira a lejátszót.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


A tegnapi nap folyamán sikerült beszerezni a Topic-ban szereplő lejátszót. A paraméterei alapján nagyon impozánsnak tűnik, sajnos még nem volt időm
hosszasabban kitapasztalni, hogy mi mindenre képes.
Éppen ezért kíváncsi lennék mindenki más véleményére, aki már többet használta,
hogy milyen tapasztalatai vannak, esetleg milyen beállításokat érdemes elvégezni rajta.
Anno a Denon DVD-3800-ashoz is találtam egy optimális beállítást segítő leírást, de az A11-esre
eddig nem sikerült hasonlót találni.
 
Üdv,

Sajnos nincs tapasztalatom róla, bárcsak lenne. Mit értesz optimális beállítás alatt, egy dvd játszónál?

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Denon DVD-A11

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


A tegnapi nap folyamán sikerült beszerezni a Topic-ban szereplő lejátszót.
A paraméterei alapján nagyon impozánsnak tűnik, sajnos még nem volt időm
hosszasabban kitapasztalni, hogy mi mindenre képes.
Éppen ezért kíváncsi lennék mindenki más véleményére, aki már többet használta,
hogy milyen tapasztalatai vannak, esetleg milyen beállításokat érdemes elvégezni rajta.
Anno a Denon DVD-3800-ashoz is találtam egy optimális beállítást segítő leírást, de az A11-esre
eddig nem sikerült hasonlót találni.
 
Üdv,

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”