Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Játékkonzolt, de melyiket?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: AVX »

Nálunk Wii van itthon.A gyerekek alig várják,hogy hétvége legyen,mert csak akkor játszhatnak vele.

Vendég

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nemrég kipróbáltam a ps3-at. Az egy kalap szar. Illetve a kontroller használhatatlan. Iszonyú kényelmetlen és gagyi. És mivel ezt fogja az ember az egyik legfontosabb alkotóelem. Azon a pár játékon kívül ami csak ps3-as sok előnyét nem látom.(grafikája sem jobb, mint az xbox-é, viszont cserébe sokat szöszmötöl az installálásokkal) Talán a BD lemezek játszása előny,de aki már ilyeneket vesz, annak komoly tv-je és házimozija van és manapság egy lejátszó 25e Ft, szóval inkább az + xbox.


Mondtam én

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Nemrég kipróbáltam a ps3-at. Az egy kalap szar. Illetve a kontroller használhatatlan. Iszonyú kényelmetlen és gagyi. És mivel ezt fogja az ember az egyik legfontosabb alkotóelem. Azon a pár játékon kívül ami csak ps3-as sok előnyét nem látom.(grafikája sem jobb, mint az xbox-é, viszont cserébe sokat szöszmötöl az installálásokkal) Talán a BD lemezek játszása előny,de aki már ilyeneket vesz, annak komoly tv-je és házimozija van és manapság egy lejátszó 25e Ft, szóval inkább az + xbox.

Avatar
kokozoltan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2010.07.15., csüt. 15:05
Értékelés: 0

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: kokozoltan »


El kell dönteni, hogy ki akarja többet használni a gépet. Ha a gyerekek akkor a Wii mindent visz, igaz, hogy ps3-hoz és xbox-hoz is van már mozgásérzékelő, de szvsz csak a nintendo gyártott eddig olyan játékot ezzel a technológiával ami komolyan élvezhetővé teszi a játékot az egész családnak.
Ha minden játék közben fontos a HD élmény akkor viszont csak xbox vagy ps3, a wii ugyanis szinte csak a saját fejlesztésű játékaival ad jó képet.
A ps3 (számomra legalábbis) nagy előnye, hogy viszi a bd lemezeket.
Média lejátszóként csak a ps3-ról tudok nyílatkozni, szerintem, ha pc-ről wifi-n keresztül szeretnél zenéket hallgatni vagy képeket nézni akkor felejtős (kábelen még nem próbáltam). Netezni lehet rajta elfogadható minőségben, a youtube viszont pocsék. (Wii-vel alapjáraton nem tudsz netezni, csak ha pénzért letöltöd, azt hiszem az Operát)
Merevlemezt a ps3-ban és xbox-ban is lehet cserélni, ha jól tudom akkor box-hoz csk speckós gyári lemezt lehet venni a ps3-hoz viszont szinte bármelyik notebook vinyó jó.
Szóval, ha sokan játszotok és jókat akartok röhögni akkor Wii!
Ha csak szép képet akarsz és többször egyedül játszani akkor xbox.
Ha szép képet, játékot és filmeket is akarsz és nem mellesleg van egy vagon felesleges pénzed játékokra akkor ps3.

Vendég

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


... kérdés:
XBox-joz a Live funkció, az "előfizetéses" rendszerű, vagy egyszer kell fizetni érte?

Vendég

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én csakis PS3-t vennék: Little Big Planet 1-2, rengeteg FPS, kalandjáték, RPG... Meg végre lenne felskálázós DVD-játékosom, és a jubileumi Harcosok klubja BD-t is meg tudnám nézni a rengeteg extrával:-)

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Mathias »



Ez így van, az újabbakkal semmi gond.A probléma, hogy míg az Elite-t és az Arcade-ot gond nélkül alkalmassá lehetett tenni biztonsági másolatok futtatására (ilyenkor az online mód kapásból buktaveszélyes), addig az új Slim verzióra ez nem megoldott.És azt hiszem, Arcade és Elite nem nagyon van már a boltokban.


 
Mondjuk szerintem az egésznek a legnagyobb értelme az, hogy online működik.(másokkal lehet játszani, demokat lehet letölteni, sok olcsóbb Arcade játékot lehet elérni, stb) Ilyen szempontból nem érdemes trükközni egyikkel sem.

Avatar
jkutya
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.12.24., szomb. 17:51
Értékelés: 5

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: jkutya »



Szerintem ,ha valaki játszani akar, azt nem a BD fogja érdekelni, nálam se volt feltétel...Jómagam sokáig a Xbox360-at nyúztam, mindent összevetve én is azt vettem meg...Az új Xboxot ezzel a kiegészitővel nem ismerem...Az biztos, h az Xbox előző szériás darabjai nem voltak a legmegbízhatóbbak, a hűtésük el volt baxva, vagy lefagytak egy idő után vagy tönkre mentek ez miatt...Úgy tudom az újabbakban ez már korrigálva lett...


Ez így van, az újabbakkal semmi gond.A probléma, hogy míg az Elite-t és az Arcade-ot gond nélkül alkalmassá lehetett tenni biztonsági másolatok futtatására (ilyenkor az online mód kapásból buktaveszélyes), addig az új Slim verzióra ez nem megoldott.És azt hiszem, Arcade és Elite nem nagyon van már a boltokban.

Vendég

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szerintem ,ha valaki játszani akar, azt nem a BD fogja érdekelni, nálam se volt feltétel...Jómagam sokáig a Xbox360-at nyúztam, mindent összevetve én is azt vettem meg...Az új Xboxot ezzel a kiegészitővel nem ismerem...Az biztos, h az Xbox előző szériás darabjai nem voltak a legmegbízhatóbbak, a hűtésük el volt baxva, vagy lefagytak egy idő után vagy tönkre mentek ez miatt...Úgy tudom az újabbakban ez már korrigálva lett...

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: William »


Nekem PS3 van es most fogok venni egy Jailbrake-et hozza amit az elado be is uzemel. Backup jatekot 500 Ft-ert tesz fel. Semmilyen formaban nem vesz el a garancia, nincs chippeles, flash, semmi. A PS3 nem hal be par honap utan mint az XBOX 360, valamint sokkal erosebb hardware talalhato benne a BD es ha jol tudom az SACD lejatszasrol nem is beszelve. Az uj firmwre-el a Jaibrakes dolog nem mukodik viszont a PS3 meg kapta a 3D BD lejatszas lehetoseget is ami egyedulallo a konzolok kozott.
 
William
NAD T778

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Egyik MM-ben éppen promózták az XBox Kinect-tet és ahogy elnéztem ... hááát ... nem volt valami jó a mozgásérzékelés. Szegény hostess csajszi próbálkozott erősen, de nekem nagyon bétának tűnt még a dolog (persze az is lehet, hogy nem volt rendesen beállítva ... nem tudom). Ha meg hozzávesszük az árát (42 000 HUF csak a Kinect), akkor érdemes elgondolkodni, mert 51 000 -ért kapsz komplett Wii-t , Motion Plus-szos remote-al, 2 db sportjátékcsomaggal (asszem össz 16 játék).
 
pl. itt:
 
http://www.konzolstudio.hu/index.php?ac ... pt_id=2255
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Az egész attól függ mire akarod használni a konzolt.
 
Autós játékok a legkomolyabbak ps3-ra vannak.
Arcade jellegű játékok (verekedős, stb) az xboxon aratnak.
Party játékok pedig magasan a wii-n a legélvezhetőbbek.
 
Ha általában egyedül játszanál akkor a wii-t annyira nem javaslom (kivéve ha az ugrálós-mászkálós játékokat bírod, mert akkor mario sorozat utolérhetetlen). Persze vannak wii-n is fps-ek de egy konzol eleve nem fps-re való szerintem, a wii meg főleg nem (bár élménynek puskázgatni elég móka, de nem egy csúcs a kezelés).
 
Nekem wii-m van. Ami mellette szól, hogy ha átjön haver akkor ritka jókat lehet mókázni rajta. Lehet könnyen (akár szoftveresen is) flashelni, hogy először megnézhesd milyen játékot veszel meg hozzá Egyébként ez a nagy hátránya a többi konzolnak - ott nem nagyon van erre lehetőség, illetve ordas nagy trükközések árán.
A többi konzolhoz is készítgetik a mozgásérzékelőket..de közelében nem lesznek a wii-nek (wii-n ugye már túlvagyunk egy wii pluson..a "mérlegen"..stb. stb)
 
Szóval az egész attól függ mire akarod a konzolt használni.
 

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Mathias »



... látom értők is benéznek, akkor had kérdezzek:
 
Ha veszek egy "Xbox 360 Slim 4GB + Kinect + Adventures", később tudok bele venni vincsesztert? Most nem költenék többet de később jó lenne "Xbox 360 Slim 250GB"...


 
Elméletileg lehet.
http://www.uberkonzol.hu/TERMÉKEK/index ... cat_id]=17
Bár nem tudom az új slimnél lehet-e. De ahol veszed majd szerintem megmondják.
 
Amúgy lehet egyből a 250es jobban megéri. Elméletileg csak 10e Ft lesz különbség köztük.
 
http://www.uberkonzol.hu/TERMÉKEK/index ... cat_id]=10

Vendég

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


... látom értők is benéznek, akkor had kérdezzek:
 
Ha veszek egy "Xbox 360 Slim 4GB + Kinect + Adventures", később tudok bele venni vincsesztert? Most nem költenék többet de később jó lenne "Xbox 360 Slim 250GB"...

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Mathias »


A Wii igazából egy olyan konzol, ami arra jó, hogy összeüljön a társaság és akkor lehessen nevetni azon, hogy a többiek, hogy rángatják a kontrollert. Nem annyira komoly az a gép, néha jó, de eléggé behatárolt a használhatósága. És mivel jön az Xboxnál a Kinect(érzékeli a mozgásodat és úgy irányítja a játékot), ami gyakorlatilag ugyanúgy jó lesz ökörködni, mint a Wii, így szerintem nem érdemes Wii-t venni egyáltalán. (persze gyerekeknek lehet ez lenne a jó) Akkor inkább xbox kinnect-tel és akkor megvan a Wii feeling, meg a normál komoly játékok, sokkal, sokkal jobb grafikával, mint a wiinél.
Szerintem chipeltetni(hogy lehessen másolt játékot használni) nem érdemes az xboxot, és a többit sem. Előbb utóbb mindig kiadnak egy javítást és akkor vége a mókának és nem fog menni.(volt már pár ilyen). Inkább meg kell hagyni eredetinek és Live Accountot venni. Sok régi, kisebb játék tölthető le ingyen, vagy olcsón. Nagy játékoknál meg érdemes úgy csinálni, hogy cserélgetni másokkal. Nemély boltban is csinálják, hogy ráfizetsz két rugót odaadod a már nem használt játékodat és megkapod az újat amit szeretnél. Így egy játékot kell megvenni, utána meg minden újabb játék 2e FT kb.

Vendég

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Remek a téma, egy ideje már engem is foglalkoztat a dolog!
 
A PS3 hogy hogy nem alternatíva? A Blueray kompatibilitás sztem igen erős érv mellette!
 
Ahhoz nincsenek a Wii-hez hasonló mozgásérzékelős adapterek?

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: i-g »


Szerintem egy ilyet:
 


Vendég

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Próbáltam mind én elsőként a Wii-re voksolok, majd a 360-ra...Persze van wii-re is más játék is...pld..
Call of Duty, NFS,

Vendég

Játékkonzolt, de melyiket?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Melyiket és miért a három közül?
Nem ismerem egyiket sem, abszolút tudatlan vagyok!!! De karácsonyra adott a lecke...
Milyen mutációk vannak (pl.: premium, vagy arcade az xboxnál, piros a wii-nél)? Mit jelentenek?
Wii-re vannak nem csak deszkás nuncsakus játékok is? ("hagyományos" FPS?)
Melyikre van több/jobb játék?
Hardveres ficsőrök? (felbontás, gyorsaság, inteligencia, stb.)
Melyikkel lehet játszani biztonsági másolattal?
 
Szempontok: családi... legyen sok kisebb gyermek által is játszható szoftver...
 
Környezet: FullHD 50", DD5.1 hang, internet

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”