Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Avatar
pizoman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017.11.01., szer. 18:21
Értékelés: 0

Re: Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: pizoman »

Sziasztok! Esetleg valakinek eladó készülék, működő, szép állapotú!? Köszi

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: s110r »


Az AC3 RF demodulátor és a DD processzor már nem aktuális, sikerült szereznem egy Kenwood demodulátort.
 
Íme:


Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: s110r »


Az AC-3 demodulátor helyett megfelelne egy Denon AVD-2000 Dolby Digital processzor is, tehát ha van valakinek ilyen eladó, vagy tud egyet valahol, kérem szóljon!


Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: s110r »


Sziasztok,
 
akinek van eladó AC-3 RF demodulátora Dolby Digital laserdiscek lejátszásához, megbízható állapotban, nem elszállt csillagászati áron, annak várom jelentkezését, megegyezünk.

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: s110r »


Viszatértem.Elbandi, így néz ki a lejátszód, igaz? Szép gép.
Azt írja a szaksajtó, hogy a VHS-hez képest 60%-kal élesebb a képe az LD-nek, bár nem tudom pontosan, a 60%-ot milyen mérce alapján számolták ki.
A hangon nem csodálkozom, némely dvd-nek elég silány a minősége, az LD-nek régen nagyobb presztizse volt sokkal többe került és nem is volt annyira elterjedve még Japánban és az USÁ-ban sem, mint ma a dvd.
A magasabb árnak köszönhetően feltehetően több figyelmet fordítottak arra, hogy egy LD megjelenés minél jobb minőségű legyen.
Bár ez csak az én véleményem, lehet, hogy nem így van.
 
Gaben, a 2950-est az egyik legjobb európai, PAL/NTSC modellnek tartják a hozzáértők, a 925-össel együtt.
A Tiéden van AC-3 kimenet?
Küldök Neked privát üzenetet.

Szia!
Igen pont ilyen a vas
Én a képminőségét nem igazán tesztelgettem annak idején, mert anno a lemezek beszerzése-(ára) nem volt számomra megoldható, csak a hozzá kapott Star Trek lemezt néztem meg rajt talán 2x.
Én ezt a lejátszót szükségmegoldásként vettem valamikor a '90-es évek közepe vége-fele egy barátomtól. Ugyanis akkor sikerült elfüstölnöm az akkori cd játszómat (Denon DCD-1900) :foto: ,és kellett valami lejátszó ami hangban nem jelentett túl nagy visszalépést. Akkor ez az egy készülék volt kínálatban az ismeretségi körömben. A meglepő az volt hogy, bár ez nagyon szubijektív, de nekem az akkori fülemmel a hangja jobban tetszett mint az elődjé-é :kiraly:
 
De hogy ne csak a saját cuccomról beszéljek, itt egy jó kis arhivum -ha még nem ismered- készülékekről :
http://www.laserdiscarchive.co.uk/default.htm

Ellentétben a DVD lejátszókkal, ahol általában nem könnyű olyan készüléket találni, ami CD-re is megfelelő, az LD lejátszók általában CD lejátszónak is kitűnők, hiszen eleve magasabb nívójú/presztizsű készülékek, emellett pedig az LD-ről is pontosan azt a PCM jelfolyamot kell leolvasni, mint egy CD-ről.
Ezért én nem találom furcsának, hogy jobban tetszett a hangja a korábbi lejátszódénál. Nagyon sok LD playerről olvastam, hogy igen jó CD hangja van.
 
Én nemrég vettem egy Sony MDP-850D-t, egyelőre tesztelgetem, itt van egy kép is hozzá.
Szeretnék még beszerezni mellé egy Pioneer CLD-D925-öst is, azután majd az összehasonlítás alapján eldől, hogy melyik megy, melyik marad, esetleg mindkettő marad.
Amit már most el tudok mondani, az az, hogy a Sonynak szerintem is nagyon jó a D/A konvertere, a Rotel erősítőmét ugyan nem tudta überelni, de nem is volt nagyon lemaradva tőle. Bekötöttem digit kábellel és analóggal is, és a zenehallgatás közben váltogattam az erősítőn a két bemenet között, így jutottam erre.
Képre pedig azt lehet elmondani, hogy ha jó minőségű a transzfer, akkor DVD minőség, h gyengébb, akkor pedig mint a VHS, csak nagyobb részletgazdagsággal.


Avatar
elbandi2
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.08.20., csüt. 17:00
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: elbandi2 »


Viszatértem.Elbandi, így néz ki a lejátszód, igaz? Szép gép.
Azt írja a szaksajtó, hogy a VHS-hez képest 60%-kal élesebb a képe az LD-nek, bár nem tudom pontosan, a 60%-ot milyen mérce alapján számolták ki.
A hangon nem csodálkozom, némely dvd-nek elég silány a minősége, az LD-nek régen nagyobb presztizse volt sokkal többe került és nem is volt annyira elterjedve még Japánban és az USÁ-ban sem, mint ma a dvd.
A magasabb árnak köszönhetően feltehetően több figyelmet fordítottak arra, hogy egy LD megjelenés minél jobb minőségű legyen.
Bár ez csak az én véleményem, lehet, hogy nem így van.
 
Gaben, a 2950-est az egyik legjobb európai, PAL/NTSC modellnek tartják a hozzáértők, a 925-össel együtt.
A Tiéden van AC-3 kimenet?
Küldök Neked privát üzenetet.

Szia!
Igen pont ilyen a vas
Én a képminőségét nem igazán tesztelgettem annak idején, mert anno a lemezek beszerzése-(ára) nem volt számomra megoldható, csak a hozzá kapott Star Trek lemezt néztem meg rajt talán 2x.
Én ezt a lejátszót szükségmegoldásként vettem valamikor a '90-es évek közepe vége-fele egy barátomtól. Ugyanis akkor sikerült elfüstölnöm az akkori cd játszómat (Denon DCD-1900) ,és kellett valami lejátszó ami hangban nem jelentett túl nagy visszalépést. Akkor ez az egy készülék volt kínálatban az ismeretségi körömben. A meglepő az volt hogy, bár ez nagyon szubijektív, de nekem az akkori fülemmel a hangja jobban tetszett mint az elődjé-é
 
De hogy ne csak a saját cuccomról beszéljek, itt egy jó kis arhivum -ha még nem ismered- készülékekről :
http://www.laserdiscarchive.co.uk/default.htm

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: s110r »


Viszatértem.
Elbandi, így néz ki a lejátszód, igaz? Szép gép.
Azt írja a szaksajtó, hogy a VHS-hez képest 60%-kal élesebb a képe az LD-nek, bár nem tudom pontosan, a 60%-ot milyen mérce alapján számolták ki.
A hangon nem csodálkozom, némely dvd-nek elég silány a minősége, az LD-nek régen nagyobb presztizse volt sokkal többe került és nem is volt annyira elterjedve még Japánban és az USÁ-ban sem, mint ma a dvd.
A magasabb árnak köszönhetően feltehetően több figyelmet fordítottak arra, hogy egy LD megjelenés minél jobb minőségű legyen.
Bár ez csak az én véleményem, lehet, hogy nem így van.
 
Gaben, a 2950-est az egyik legjobb európai, PAL/NTSC modellnek tartják a hozzáértők, a 925-össel együtt.
A Tiéden van AC-3 kimenet?
Küldök Neked privát üzenetet.


Avatar
Gaben227
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:47
Értékelés: 3

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: Gaben227 »


Azért csak beindul ez a téma is...
Gaben, milyen típusú Pioneer lejátszód van - ha nem titok?
 


CLD-2950


Avatar
elbandi2
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.08.20., csüt. 17:00
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: elbandi2 »


Olvastam ezt a topicot, és eszembejutott, hogy nekem is van a szekrény tetején egy LD player-em, egy Sony MDP-515D, amit kb. 2002ben tettem oda, mikor vettem a dvd-met.
Ma lekaptam egy kicsit nosztalgiázni, és belenéztem az egyszem LD filmembe ami van hozzá (annakidején leginkább audio cd-t halgattam rajt -nem is rossz minőségben), és kellemes meglepetés volt a lemez hangja, némely dvd lemez sokkal gyengébb hangminőséget nyújt. A kép már más tészta, dvd-hez szokott szemmel nem nevezném tökéltesnek, bár utána belenéztem pár régi vhs -gyári- kazettámba, és azokhoz képest jelentősen élesebb, részletesebb a képe. Ami furcsa, hogy hellyel-közzel olyan tipikus "analóg" képhibák, szemcsésedés- csíkosodás látható, mintha nemis lemezt néznék, valószínűleg a lemez karcossága okozza ezt.
Mindent összevetve kellemes délutánt okozott ez a régi kis masina, lehet hogy érdemes lenne beszerezni pár koncert, vagy zenei lemezt, ahol nem hátrány a magyar nyelv hiánya. Valamint meg kéne próbálnom bekötni optikai kábellel, mert annó nem volt olyan erősítőm, most meg nem volt annyi lelkierőm, hogy szétszedjem a polcot hogy hozzáférjek.

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: s110r »


Még nálam is található egy Pioneer LD játszó jópár lemezzel.A 79 ben kiadott star wars-tól az independence day-ig.
 
Néha még nosztalgiából megpörgetek egy egy lemezt

 
Azért csak beindul ez a téma is...
Gaben, milyen típusú Pioneer lejátszód van - ha nem titok?
 
Szerintetek az hogyan működik, hogy optikai tárolón analóg formátumot tárolnak?
Én azt gondoltam, hogy ami ezüst színű korongon van, az mind digitális...
Létezik még ilyen formátum, a CD-Video - nem összetévesztendő a video CD-vel - ezen szintén analóg jelek vannak tárolva.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A CD-i az már digitalizált kép, Nem keverendő össze az LD analóg képével.
A CD-i agyon van tömörítve.
 
A VHS meg az ára miatt terjedt el, műszakilag a leggyengébb volt, viszont a legnagyobb felvevőpiaccal rendelkezett.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: vtb »

Hát ha úgy nézzük, hogy konkrét formátum mint VHS, lehet, hogy későbbi, de azért az megelőzte rengeteg szalagos, analóg video formátum már. A VHS inkább a "mostmár olcsón is tudjuk gyártani" verzió volt, nem vezettek be vele olyan reveláló erejű változást.

Avatar
Gaben227
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:47
Értékelés: 3

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: Gaben227 »


Mondjuk még mindig feljődésnek titulálható valamilyen szinten a VHShez képest. Múltkor megéztem az egyetlen CD-i video lemezemet...hát a háromszor másolt vhs kategória. Ahhoz képest az LD-nek tényleg egy még jobb formátum jelentette a halálát (nameg hogy elég drága volt).
A CD-i az már digitalizált kép, Nem keverendő össze az LD analóg képével.
 
Ja, és az LD előbb született, mint a VHS.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: vtb »

Mondjuk még mindig feljődésnek titulálható valamilyen szinten a VHShez képest. Múltkor megéztem az egyetlen CD-i video lemezemet...hát a háromszor másolt vhs kategória. Ahhoz képest az LD-nek tényleg egy még jobb formátum jelentette a halálát (nameg hogy elég drága volt). Amúgy voltak csak Japánban elterjedt LD formátumok, pl. kisebb lemez, sőt még írható verziója is volt. Az író mondjuk volt vagy 4 csilliárd Yen.

Avatar
Gaben227
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:47
Értékelés: 3

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: Gaben227 »


Még nálam is található egy Pioneer LD játszó jópár lemezzel.
A 79 ben kiadott star wars-tól az independence day-ig.
 
Ezeken a lemezeken egyedül a kivitel az irígylésre méltó, mert egy dupla borító 30x60 as területén, már egész szép grafikák és fotók készülhettek.
 
 
A képformátum, kezdetben pl. a 70-es években a Philips idején 4:3 volt, analóg hanggal mono vagy sztereóban.
 
Később került ( 90-es évek) AC3 hang a lemezekre digitális formában és 16:9, 2.35:1 es formátum ( nem anamorf) kép. Az előbb említett hangformátumot a régi lejátszók nem is játszották.
 
Kezdetben lézercső működött a lejátszókban, majd felváltotta a modernebb félvezető lézerdióda, ami nagyobb élettartamot biztosított.
 
Két féle rögzítés létezik, a CAV (Active play) állandó szögsebességű, ilyenkor a lemez egy oldalára 30 perc fér, viszont cserébe csíkmentesen tekerhettünk a képpel együtt oda vissza.
 
Másik a CLV itt a kerületi sebesség állandó, vagyis a fordulat a lemez közepétől kifelé haladva lassul mint a mai cd és dvd-nél.
 
Ebben az esetben 1 óra egy oldal műsorideje és csak képhibákkal tekerhető a film.
 
A 90-es évektől, már egész jó képük volt, a masterek minőségi fejlődése miatt, de a dvd felülmúlta.
 
Valahol a VHS és a DVD között van. Igaz nincs blokkzaj, de néha előfordult még a legjobb lemezeknél is, hogy egy egy fénypont végig szaladt a képen. drop out.
 
Szép volt jó volt, de már elmúlt.
 
Néha még nosztalgiából megpörgetek egy egy lemezt

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: vtb »

Sztem nem az elhelyezés a baj Egy Video2000, DCC, vagy Beta fan topik is így pörögne kb. A MiniDiscben sincs nagy élet.

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: s110r »


A szerkesztőktől szeretném megkérdezni, hogy nem jó helyre tettem ezt a témát? Hová lehetne áthelyezni, ahol jobban szem előtt lenne?
Az egész hardver fórumban gyenge a mozgás...


Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: vtb »

Egy 4:3-as projektoros tv-n ment, akkor még nem dúlt a 16:9 mánia.

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: s110r »


Én láttam a Jurassic Parkot LD-ről egy Sony rendszeren még a dvd korszak előtt és elég meggyőző volt a bemutató. De már az a film is két lemezen volt. A korai verziókban nem lehetett fejezetekre bontani a filmet, a későbbiekben lehetett, de úgy még kevesebb fért rá. Japánban eléggé nagy kultusza van a mai napig. Biztos ezért gyártották még.

Arra emlékszel netán, hogy milyen formátumú volt? 16:9 vagy 4:3?
Valamikor az év elején hirdették a T2-t LD-n, az is két lemezes kiadvány volt.
Mivel nincsen a képtartalom tömörítve, ezért ilyen nagy a helyigénye.
Emiatt viszont állítólag - én még nem láttam - nincsenek a tömörítésből eredő képhibák, kockásodás, blokkzaj, stb.
Főleg Japánban, de USÁ-ban és Nyugat-Európában is ismert formátum volt, bár az öreg kontinensen nem terjedt el annyira.
Japánban, ha jól emlékszem a 90-es években megalkották a HD rendszert is MUSE néven LD formátumban.
 
Íme egy HD készülék, 1995-ből 800 ezer yenért - Pioneer HLD-X0:
Szerintem gyönyörű:


Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: vtb »


Én láttam a Jurassic Parkot LD-ről egy Sony rendszeren még a dvd korszak előtt és elég meggyőző volt a bemutató. De már az a film is két lemezen volt. A korai verziókban nem lehetett fejezetekre bontani a filmet, a későbbiekben lehetett, de úgy még kevesebb fért rá.
Japánban eléggé nagy kultusza van a mai napig. Biztos ezért gyártották még.

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Laserdisc fórum - készülékek, lemezek, mi is ez..?

Hozzászólás Szerző: s110r »


Sziasztok!
 
Azért indítottam ezt a témát, mert nemrég olvastam egy cikket, melyben az év elején a Pioneer bejelenti, hogy befejezi a laserdisc lejátszók gyártását.
Eddig a pontig nem nagyon foglalkoztam a témával, persze tudtam róla, hogy létezik ez a formátum, de saját szememmel még nem láttam LD filmet.
Már az meglepő információ volt a számomra, hogy 2009 elejéig gyártottak egyáltalán LD lejátszókat.
 
A DVD nyilvánvalóan leverte több téren is - lemez mérete, több felirat és több térhatású szinkron lehetősége, az LD lejátszók tudomásom szerint nem tudták a progresszív pásztázást, nem kell forgatni a lemezt - hacsak nem double sided DVD-ről van szó, stb.
Ami előnye lehet az LD-nek az az, hogy tömörítetlen, analóg formában van a képanyag rögzítve a lemezen.
Nekem speciel nem világos, hogy hogyan lehet analóg módon rögzíteni képanyagot, amit aztán lézerrel olvasunk ki, de remélem a hozzászólók közül tudja valaki.
Az is érdekelne, hogy léteznek-e magyar nyelvű kiadványok - én nem hallottam róla...
Szélesvásznú-e a kép, vagy 4:3-as?
Miért van szükség RF demodulátorra, hogy DD 5.1 hangot élvezhessünk LD-ről?
 
Ha van valaki, aki tudja a válaszokat, tud hozzászólni, akit érdekel a téma, vagy volt/van LD lejátszója, filmjei, vagy bármi tapasztalata ezzel a formátummal, az kérem ne tartsa magában, szóljon hozzá!
Nem tudom megígérni, hogy mindennap rá tudok nézni a témára - csak a munkahelyen van internet - de igyekezni fogok.
 
Remélem beindul ez a fórum!
 
Ízelítőül egy kép - én elfogadnám...


Válasz küldése

Vissza: “Hardver”