Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 2723

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.23., szer. 10:21

92-ben írtam a diplomamunkámat, akkor egy Amigám volt. Az egyik Amigás évfolyamtársam akkor adta el a gépét és vett egy PC-t, hogy meg tudja írni a szakdolgozatát. Bizony, az Amiga 500 nem igazán volt alkalmas erre, csak kényszermegoldás volt már akkor is. Az eladott gép a sógoromé lett (akkor még csak leendő sógor), így még évekig játszottunk közösen.

Én 92-ben vettem az Amiga 1200asom,majd később az A4000em.Nem az volt a gond,hogy nem lehetett vele szöveget szerkeszteni,vagy alap dolgokat megoldani.(Akár bővítetlen géppel is.Hiszen általában mindenkinek alapgépe volt.)

A problémát a saját fájlrendszer okozta,illetve a 880k floppy drive.Bár bizonyos programok tudtak windows fájlrendszerekkel dolgozni.Egyes PC-s programok is ismerték az Amiga saját formátumait.

Az,hogy nem érte meg Amígával bíbelődni egy szakdolgozat írásánál,amit még utána konvertálni kellett másik formátumra,nem azt jelenti,hogy képtelenség lett volna megírni a gépen.

Persze lusta ember lévén magam sem az Amigát választottam volna,azonban nem lehetetlen,hanem kényelmetlen.(A két dolog nem teljesen ugyan az.)

Én arra emlékszem,hogy egy bővítetlen Amiga 1200al hihetetlen grafikus dolgokat véghez vittem a kevés 2mega chip rammal,amit manapság a vicc kategóriába sorolhatnánk,ám akkor sem számított soknak.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

AT
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: AT » 2008.07.22., kedd 23:40

Az az érdekes, hogy a Commodore nem tudott élni a hihetetlen népszerűségével, de azért nem mert egyszerűen nem mozdultak semerre.

Szerintem egyrészt kezdetben nem vették komolyan a PC-t (ne csodálkozzunk, a legkevésbé éppen az IBM tette ezt...), ami nem is csoda, hiszen amit arra tervezetek, hogy ipari hulladékból gyártható legyen (bármiből, szó szerint), az olyan is lesz. Nem véletlen, hogy kezdetben a "klónok" használhatatlanok voltak, az eredetik meg megfizethetetlenek.

És itt az a pillanat, amikor ideje behozni a képbe az Apple-t is, aki szintén sikeresen elk*rta az egész pályáját és tulajdonképpen csak olyan termékekkel szedte vissza a pozícióit, ami nem is kapcsolódik az eredeti Apple termékkörhöz.

Na ilyen nem volt a Commodore-nál, de tegyük hozzá - semelyik kisebb számítógép gyártónál.

Én úgy gondolom, a pici PC-k halálát végső soron az okozta, hogy egyedi gépek maradtak és egyedinek is akarták tenni őket, azaz Personal Computernek akarták őket definiálni, ami óriási hiba volt, hiszen ezáltal minden szempontból be voltak korlátozva egy olyan időszakban, amikor azért már javában működtek hálózatos rendszerek.

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak..." Edmund Burke

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 324

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2008.07.22., kedd 21:08

Az Amigával hasonlóképpen jártam: az A500-as hátuljába volt bedugva a tévémodulátor. Az öcsém az első napon megfordította fejjel lefelé, hogy milyen bővítőhelyek vannak az alján - sikerült is alátörnie a modulátort. :smile46::smile51:

Eladó spéci CD-R lemezek: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/43468-%C3%ADrhat%C3%B3-cd-r-lemezek/

Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, BDR+HDD+STB: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K +CFW 3D,
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.
Sys2: TV: Panasonic TX-39AS650E 3D, BD: Panasonic DMP-BDT465 3D
Sys3: TV: Samsung UE32H6470 3D, BD+SACD: Sony BDP-S570 3D

Fotó: Canon G3 X

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2008.07.22., kedd 20:51

1985-ben ilyen volt a boltunkban.

Ezen voltak rajta az árak.

ZXSpectrum

Ilyen volt nekem is. Apám az első napon megnézte, hogy milyen belülről, sikeresen el is repedt egy vezeték az alaplapon, onnantól kezdve magától megdöglött játék közben és kézzel meg kellett recsegtetni a gépet, hogy visszaálljon az érintkezés. Ehhez képest 83-tól 91-ig ment ez a gép, 91-ben vettem egyet használtan és azóta nem volt probléma vele. 95-ben az akkori munkahelyemen (Digép) egy konvejoros hőkezelő rendszert vezérlő kiselejtezett célszámítógép belsejében ismertem fel egy Speccy alaplapot, egy Sinclair Interface 1-et, és egy Sinclair Microdrive meghajtót (milyen menő lett volna ez 10 évvel korábban!) és rögtön haza is kellett vinnem. Persze, ekkor már csak az öcsémnek, én már akkor rég Amigán nyomultam - azon is már csak fél évig.

Eladó spéci CD-R lemezek: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/43468-%C3%ADrhat%C3%B3-cd-r-lemezek/

Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, BDR+HDD+STB: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K +CFW 3D,
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

vtb
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: vtb » 2008.07.22., kedd 20:42

Az is érdekes lesz majd amikor az Apple beszáll a konzolpiacba. PS4, XBOX 720, Super Wii. A 8. generációban nagy csatára lesz kilátás. (hát ha még a Sega is megpróbálna visszatérni...)

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3194

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.22., kedd 19:28

1985-ben ilyen volt a boltunkban.

Ezen voltak rajta az árak.

ZXSpectrum

post-3-1216747723.jpg

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2008.07.22., kedd 18:40

Viszont azokban az Amigás időkben eszem ágában sem volt PC-t használni...

Amire azonban a 80as-90es években használta egy átlag felhasználó a gépét,mindenre elégnek bizonyult egy Amiga,míg egy PC többnyire kevésnek...

92-ben írtam a diplomamunkámat, akkor egy Amigám volt. Az egyik Amigás évfolyamtársam akkor adta el a gépét és vett egy PC-t, hogy meg tudja írni a szakdolgozatát. Bizony, az Amiga 500 nem igazán volt alkalmas erre, csak kényszermegoldás volt már akkor is. Az eladott gép a sógoromé lett (akkor még csak leendő sógor), így még évekig játszottunk közösen.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.22., kedd 17:13

Azért ne felejtsük el, hogy a csak önmagukkal kompatibilis, játékgépnek használt HC-k piaca sokkal kisebb volt, mint a világ szinte minden iparágában használt PC-ké. A PC-k akkoriban gyengébbek voltak bizonyos tekintetben (munltimédia), másban viszont jobbak (háttértár, szoftver- és hardver-ellátás, stb.). A nagyobb piac nagyobb forgalma gyorsabb fejlődést eredményezett és a PC-k - így évtizedes távlatból visszatekintve - pár év alatt utolérték ott is a HC-ket, ahol korábban hátrányban voltak.

Ezt nem vitatta senki.

Más idők voltak,teljesen más,a mai időkkel viszonyokkal nem kompatibilis idők. :smile51:

Viszont azokban az Amigás időkben eszem ágában sem volt PC-t használni...

Amire azonban a 80as-90es években használta egy átlag felhasználó a gépét,mindenre elégnek bizonyult egy Amiga,míg egy PC többnyire kevésnek...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2008.07.22., kedd 14:46

Igen,ez így van!

Azért azt hozzá kell tenni,hogy az akkoriban gyártott kínai cuccok minősége köszönő viszonyban sincs a mai minőséggel.(Értsd sokkal silányabb minőségűek voltak.)

Nem kapcsoltak időben,hogy átrakják Kínába a gyártást,ami jelentősen csökkentette volna az árát.(Ezt a Commodore a minőség magasabb szinten tartásával magyarázta.Így utólag másként gondolnák szerintem...)

Azért ne felejtsük el, hogy a csak önmagukkal kompatibilis, játékgépnek használt HC-k piaca sokkal kisebb volt, mint a világ szinte minden iparágában használt PC-ké. A PC-k akkoriban gyengébbek voltak bizonyos tekintetben (munltimédia), másban viszont jobbak (háttértár, szoftver- és hardver-ellátás, stb.). A nagyobb piac nagyobb forgalma gyorsabb fejlődést eredményezett és a PC-k - így évtizedes távlatból visszatekintve - pár év alatt utolérték ott is a HC-ket, ahol korábban hátrányban voltak.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.22., kedd 13:30

Ez mekkora... :smile51:

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.22., kedd 12:35

Igen a Wii az nagyon bejött, miközben azért a másik kettő is szépen fogyogat. Mondjuk mostanában ott is gyűlnek a kérdőjelek, hogy merre tovább, de amíg kiegyenesednek ezek a jelek addig ocsmányul megszedik magukat.

Meg azért szerencséjükre ők sosem botlottak nagyon nagyot. A kevésbé sikeres konzolaikból is fogyott több tízmillió. A handheld piacot meg úgy ahogy volt benyelték. Szóval ők bátrabban kisérletezhetnek, mert pénzügyileg jó helyzetben vannak, ha nagyon nagy baj lenne akkor meg gyorsan kiadnak az adott kütyüre egy Super Mario valamit :smile51:

Lehet nem volt vészes soha a Nintendo számára a veszteség,viszont azért megérezték üzletileg a pár üzletileg gyengébb évet.Bár talán a Nintendót a japcsi piac is eltartaná,mert létezik rá 1-2 igen szamuráj specifikus játék.

Most,hogy kicsapták a Metal Gear Solid 4-et,nagyot erősített a PS3 az USA-ban is.

Most pillanatnyilag nagyon képlékeny a konzolháború állása,igazi nyerő helyzetben a piaci hasznot tekintve még mindig a Nintendó áll.

vtb
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: vtb » 2008.07.22., kedd 12:08

Igen a Wii az nagyon bejött, miközben azért a másik kettő is szépen fogyogat. Mondjuk mostanában ott is gyűlnek a kérdőjelek, hogy merre tovább, de amíg kiegyenesednek ezek a jelek addig ocsmányul megszedik magukat.

Meg azért szerencséjükre ők sosem botlottak nagyon nagyot. A kevésbé sikeres konzolaikból is fogyott több tízmillió. A handheld piacot meg úgy ahogy volt benyelték. Szóval ők bátrabban kisérletezhetnek, mert pénzügyileg jó helyzetben vannak, ha nagyon nagy baj lenne akkor meg gyorsan kiadnak az adott kütyüre egy Super Mario valamit :smile51:

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.22., kedd 12:03

Én anno egyébként, még a múlt században azt jósolgattam, hogy vissza fognak térni a konzolok, egyszerűen azért, mert az embereknek igénye van arra, hogy benyomják a gépet és játsszanak, és nincs kedvük installálni, meg állandóan gépet cserélni.

Én is éreztem az új idők szelét,amikor megjelent a Playstation....

Annyival túlmutatott mindenen,ami akkor szokásos volt,hogy észrevettem,mindig tátva maradt játék közben a szám. :smile51:

Talán legelsőként a Ridge Racer és a Tekken volt meg nekem,ami akkor hihetetlen minőséget képviselt Amígás 4lemezes játékok után.

Érdekesnek tartom,hogy a Commodore piacelemzői nem ismerték föl ezeket az új fordulatokat...

Nem értem,miért nem reagáltak az új viszonyokra.

Talán az is közrejátszott,hogy a multicégek játszóteréhez túl kicsinek bizonyultak,minden szempontból.

És ugye fejleszteni tőke nélkül nem nagyon lehet.

Számítástechnikáben meg ugye aki lemarad az kimarad...

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.22., kedd 11:46

Jó a technikai részleteit ennyire nem ismertem, de sztem ebben nem is az a lényeg, hanem, hogy a Nintendo nem vállalta be saját néven azt amiből Sony 100millió darabot adott el.

Viszont most azt hiszem a Wii-vel nem hozott hibás döntést.A két multi seggét rendesen kiporolja eladásokban...Mindezt teszi úgy,hogy egy gyenge hardvert kombinált egy okos irányítóval,alacsony gyártási költségek mellett.

vtb
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: vtb » 2008.07.22., kedd 11:28

Anno ezt a Commodore ebben a formában nem ismerte fel, és egyszerűen vegetatív, fejet a homokba dugó állapotba merült, ami a biztos halált jelentette a számára.

Szerintem és önmagában a MÁRKANÉVNEK a használatából meg kellett volna tudnia élni, azaz, egyszerűen elböszmézték az egész szellemi és fizikai tőkét...

Sajnos.

Az az érdekes, hogy a Commodore nem tudott élni a hihetetlen népszerűségével, de azért nem mert egyszerűen nem mozdultak semerre. Az Atari pedig a szintén hihetetlen népszerűsége és az előre mozdulások ellenére is többet állt a földbe mint egy gyakorlógerely az atlétikapályán. Mondjuk az Atari Jaguaron nem tudom mennyit buktak, de asszem az nagyon megrendítette akkor a céget.

vtb
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: vtb » 2008.07.22., kedd 11:13

Jó a technikai részleteit ennyire nem ismertem, de sztem ebben nem is az a lényeg, hanem, hogy a Nintendo nem vállalta be saját néven azt amiből Sony 100millió darabot adott el.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.22., kedd 11:03

Megbízták a Sonyt, hogy fejlesszen ki nekik egy cd alapú konzolt, de aztán nem láttak benne piaci perspektívát a formátum könnyű hamisíthatósága miatt. A Sony látott és ha már kifejlesztette akkor piacra is dobta PlayStation néven. :smile51:

Erős túlzás a Sony fejlesztés,ugyanis a Playstation 1 hardverét már korábban megtalálhattuk a Namco arcade automatáiban.

Tehát egy arcade hardverről van szó,amit lebutítottak egy picikét,ugyanis 2Mbyte videó memória helyett a Playstation mindössze 1Mbyte memóriát tartalmazott a System 11-ből.

Tehát nem olyan szinten készült a Sony berkein belül,mint a 2.gépnél az Emotion Engine,Graphic Synthezer,amely már céltudatosan egy új gép létrehozása volt a semmiből.

http://www.system16.com/hardware.php?id=533&page=2

AT
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: AT » 2008.07.22., kedd 10:53

Én inkább úgy látom a problémát, hogy hosszú időn át olyan száguldást produkált a PC ipar, amivel az ős"konzolok" egyszerűen nem tudtak versenyt tartani, átalakult az egész világ - és ebben nem találták meg a helyüket.

Én anno egyébként, még a múlt században azt jósolgattam, hogy vissza fognak térni a konzolok, egyszerűen azért, mert az embereknek igénye van arra, hogy benyomják a gépet és játsszanak, és nincs kedvük installálni, meg állandóan gépet cserélni.

Anno ezt a Commodore ebben a formában nem ismerte fel, és egyszerűen vegetatív, fejet a homokba dugó állapotba merült, ami a biztos halált jelentette a számára.

Szerintem és önmagában a MÁRKANÉVNEK a használatából meg kellett volna tudnia élni, azaz, egyszerűen elböszmézték az egész szellemi és fizikai tőkét...

Sajnos.

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak..." Edmund Burke

vtb
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: vtb » 2008.07.22., kedd 10:10

Hát ige, a HC és konzol piac hibás és kiváló döntések sorozata. Meg egy sor olyan tényezőé amiről nem tudunk. Tény, hogy az Amigának, a Commodorenak és az Atarinak volt egy nagy évtizede, de nem tudtak hova továbbfejlődni.

Amúgy az egyik ilyen "kedvenc" döntésem a Nintendoé. Megbízták a Sonyt, hogy fejlesszen ki nekik egy cd alapú konzolt, de aztán nem láttak benne piaci perspektívát a formátum könnyű hamisíthatósága miatt. A Sony látott és ha már kifejlesztette akkor piacra is dobta PlayStation néven. :smile51:

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.22., kedd 09:25

Az ára azért volt magas, mert csak a Commodore gyártott hozzá mindent, míg a PC-khez az egész világon gyártanak azóta is mindenféle alkatrészeket, egymással versengve a fejlesztésben és az árakban.

A PC névre sem emlékezne ma már senki, ha csak az IBM gyártott volna hozzá mindent.

Igen,ez így van!

Azért azt hozzá kell tenni,hogy az akkoriban gyártott kínai cuccok minősége köszönő viszonyban sincs a mai minőséggel.(Értsd sokkal silányabb minőségűek voltak.)

Nem kapcsoltak időben,hogy átrakják Kínába a gyártást,ami jelentősen csökkentette volna az árát.(Ezt a Commodore a minőség magasabb szinten tartásával magyarázta.Így utólag másként gondolnák szerintem...)

A másik nagy gond,hogy nem fejlesztették a hardvert megfelelő mértékben.Tehát az utolsó AGA chipkészletre épülő(Amiga 1200,4000)jelentősen nem különbözött az 1985-ben megjelent Amiga 1000-től.

Bár ígéret volt a Commodore részéről a 24bites grafikára,valamint a 16bites hangra ezt alapgépben soha nem valósították meg.(16bites grafkártya,16bites hangkártya létezett a nagyobb desktop gépekhez A2000/3000/4000)

Talán még 10évet kihúznak,amennyiben célorientált feladatokra fejlesztik tovább az Amigákat.Videógrafika(ebben élen jártak),hang,broadcast utómunka rendszerek kiszolgálása,speciális kártyák stb.)Az Atari a Falcon030 gépével ezt használta ki,hiszen akkoriban a zenei stúdiók nagy része ezeket alkalmazta.

A pénzhiány,valamint hibás döntések sorozata vezetett a bukáshoz,illetve teljesen átalakult a home computer piac,amelyben nem maradt hely a Commodore számára (sem).

A home computer kategória ebben az Amiga,Atari halálával,végleg távozott.

Az utolsó hatalmas baklövésük a CD32nevű konzol,amely lényegében egy Amiga1200 kiegészítve CD-rom olvasóval.

Ez a masina volt a világ első 32bites konzolja,1993-ban mutatták be.

Csúfosan megbukott,hiszen akkor már a kapukat döngette a Playstation és a Sega Saturn(szintén megbukott),amely konzolok más dimenzióba tartoztak hardver szempontból.

A másik,hogy sima Amiga1200 játékok futottak rajta megspékelve FMW videóbetétekkel,ami nagyon kevés volt,még a hardcore Amigás társadalom számára(is).

Ma is léteznek még fejlesztések Amigára,azonban a hardver és a szoftver sem összpontosul egyetlen kézben,mint Jay Miner eredeti Amiga projektje.

Szerintem a mai viszonyokban semmi esélye nincs más,vagy akár régi gépcsaládok feléledésének.

Egy érdekes írás,érdemes elolvasni.:

http://www.intermedia.c3.hu/~szmz/comparch...et/amigahis.htm

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2008.07.21., hétf. 18:44

Ez a jobb sorsra érdemes gépcsalád aztán elhalt a relatív drágasága és a Commodore hibás üzletpolitikája miatt.

Ezek voltak talán az utolsó igazi lélekkel rendelkező számítógépek,amelyeket lehetett szeretni,nem pedig lélektelen vasak voltak.

Az ára azért volt magas, mert csak a Commodore gyártott hozzá mindent, míg a PC-khez az egész világon gyártanak azóta is mindenféle alkatrészeket, egymással versengve a fejlesztésben és az árakban.

A PC névre sem emlékezne ma már senki, ha csak az IBM gyártott volna hozzá mindent.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.21., hétf. 13:40

Az Inter Karatét kétszer annyira szereted mint a többit? :smile46:

:smile51:

ÁÁÁÁ azé annyira nem,de kétségtelen,hogy szeretem...

Kitörtem pár QuickShot nyakát a nagy karatéjozásba. :)

vtb
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: vtb » 2008.07.21., hétf. 12:11

Amúgy ha van valakinek pofátlanul olcsó Amigája akkor szóljon, mert kéne. Van hozzá vagy 60 eredeti játékom és ki sem tudom próbálni :smile51:

vtb
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: vtb » 2008.07.21., hétf. 12:01

Az Inter Karatét kétszer annyira szereted mint a többit? :smile51:

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2008.07.21., hétf. 11:40

C-64

Elite

Tir Na Nog

The Last Ninja

Saboteur

Defender Of The Crown

International Karate

Raid Over Moscow

Ghost Busters

International Karate

Rambo 2

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”