Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: szocsa »



 
A bejaratast nem tudom vezetekekre/kabelekre ertelmezni ...


 
Ugrókötelezni kell vele, hogy a csillapítás felpuhuljon
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Ha picit komolyabban venné ezt az egészet, akkor ajánlanék önnek egy 'komolyabb' dolgot. Ne gyártson kábelt, csak konfekcionáljon. Időt és energiát takarít meg, kevés hibalehetőséggel. Nyugodtabb marad a lekiismerete.
 
Szerezzen be megfelelő hosszúságú mogami, belden, canare, akár gepco AES digitális(!) snake kábelt (alacsonyabb a kapacitásuk, mint az analog snake kábeleké), szerelje fel egy neutrik XX sorozatú és 14-es prefixű dúgóval, és készen is van az analog(!) összekötője.
 
Persze ez nagyon ámblokk, mert illene ismerni, hogy szimmetrikus, kvázi szimmetrikusm, avagy aszimmetrikus a rendszere, valamint tudni azt, hogy a passzív hangerő/ hangszín szabályozók gyakran ’leszívják’ a levegő javát mielőtt meghallanánk. Nem ártana ~30kohm bemenő impedancia körüli aktív elektronika, egy pl. 10kohm-os túl alacsony a magas harmónikusok meghallásához.
 
Egy a hátrány, az AES/EBU kábelek általában merevek.
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



A 19364-re nem is érdemes szót vesztegetni, a 83803 viszont elég jó kábel.


 
A 83803 felsőbbsége vitathatatlan, sok döbbent arcot láttam miatta az elmúlt hetekben. Szerintem a 19364 sem elvetendő már csak az ára miatt sem, házimozi, vagy olcsóbb HIFi rendszerekben lehet létjogosultsága. 2 hétig "kínoztam" magam vele, mielőtt megérkezett a 83803 és divatos kábelek után sem okozott kellemetlen élményeket. Ha nem jött volna a piros Belden, ma is a fekete üzemelne nálam.

Avatar
python71
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.06.19., vas. 13:17
Értékelés: 5

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: python71 »



Érdemes, de a következő ajánlásokkal:
1. Minimum 1200MHz verzió, 1600MHz is létezik ,de már nem jobb semmivel, viszont az 1000MHz-es már kicsit gyengébb...
2. 2x4ér csak kb.2,3m hosszig, ha hosszabb kell, akkor 1x8 szál mínuszra és pluszra is .
3. Az árnyékolást lehetőleg tényleges földhöz kössük (pl. vízcső), vagy sehová...
4. A csatlakozó bajuszokra mechanikailag vigyázni kell, mert hamar károsodhatnak...


Köszönöm szépen!!!
 
Akkor mindenképpen kipróbálom az ajánlásoddal.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Majd októberben megfüleljük.
Megpróbálom elcsalni PI61-et is,habár újabban nagyon ritkán van itt.
Ő csinált nagyon jó hangú ezüst kábelt a repülőgépeknél használt kábelekből.
Nagy meglepetést okozott a hangja.


 
Ilyen kábelem nekem is van néhányszor tíz méter, azon kívül, amit használok a hifihez, de nem adok el belőle egy centit sem, mert tényleg nagyon jó.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Sziasztok Guruk!
 
Olyan kérdésem lenne,hogy érdemes lenne-e CAT7-es kábelből,hangfalkábelt barkácsolni?
Vagy inkább más irányba nézelődjek kábelügyileg,esetleg ha tudnátok ajánlani valami normálisabb gyártót.
Szerelhetős (m-ben kapható érdekelne) max 1500ft/m árban gondolkodom.
 
Válaszokat előre is köszi!


Érdemes, de a következő ajánlásokkal:
1. Minimum 1200MHz verzió, 1600MHz is létezik ,de már nem jobb semmivel, viszont az 1000MHz-es már kicsit gyengébb...
2. 2x4ér csak kb.2,3m hosszig, ha hosszabb kell, akkor 1x8 szál mínuszra és pluszra is .
3. Az árnyékolást lehetőleg tényleges földhöz kössük (pl. vízcső), vagy sehová...
4. A csatlakozó bajuszokra mechanikailag vigyázni kell, mert hamar károsodhatnak...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »



A Belden kétféle komolyabb tápkábelt gyárt, a 19364 és 83803 típusokat. Van köztük árban egy 3x szorzó, ami a hangzásban is tetten érhető.


A 19364-re nem is érdemes szót vesztegetni, a 83803 viszont elég jó kábel.

Avatar
python71
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.06.19., vas. 13:17
Értékelés: 5

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: python71 »


Sziasztok Guruk!
 
Olyan kérdésem lenne,hogy érdemes lenne-e CAT7-es kábelből,hangfalkábelt barkácsolni?
Vagy inkább más irányba nézelődjek kábelügyileg,esetleg ha tudnátok ajánlani valami normálisabb gyártót.
Szerelhetős (m-ben kapható érdekelne) max 1500ft/m árban gondolkodom.
 
Válaszokat előre is köszi!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ó, azt mintha nem írtad volna, hogy melyik Belden lett a nyerő? Ezek szerint a Belden 83803


 
 
A Belden kétféle komolyabb tápkábelt gyárt, a 19364 és 83803 típusokat. Van köztük árban egy 3x szorzó, ami a hangzásban is tetten érhető.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Udv,
 
Ha gondolod segitek picit "trendibb" lenni. Eloszor is tegezlek, habar az eddigi forumos irasaid alapjan tudom, hogy magazodsz. Remelem ezt nem veszed serto es tiszteletlen szandeknak reszemrol, egyszeruen csak a "trendiseg" beszel belolem (Szemelyesen sokkal jobban megy a magazodas mint irasban )
 
A kabeles "trendizeshez" elkepzelheto, hogy hozza tudok jarulni mert emlekszem, hogy evekkel ezelott talalkoztam az otthoni muhelyemben nagyon vekony egyeres tomor vezetekkel. Abban nem vagyok 100% biztos, hogy megvan meg ez a vezetek, de ha megvan valoszinuleg tudok neked adni belole. Reginek biztos, hogy regi mert anno Nagyapamtol orokoltem aki az elektroncsovek fenykoraban butykolt otthon.
A bejaratast nem tudom vezetekekre/kabelekre ertelmezni ...


 
Nem szoktam olyan könnyen megsértődni, azt ki kell "érdemelni". [Nekem írásban megy jól a magázódás. (Ezt teszi, ha az ember túl sok üzleti levelet fogalmaz fiatal korában.)]
 
Előre is köszönöm, ha elérkezik az ideje, akkor szívesen fogadom az említett vezetéket (amennyiben meg van még), de egyelőre a kábel szerkezeti koncepciójának kidolgozásában várok elméleti segítséget.
 
Ps.: A kábelek/vezetékek bejáratása SzVSz. azt jelenti, hogy hosszabb ideig folyt rajta áram.
 
 
.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lamalas »



Felbuzdulva ezen a legújabb trenden elhatároztam, kábelt fogok készíteni (Mert trendi csávó akarok lenni. ), méghozzá IC kábelt.
 
A koncepcióm alapja:
 
- a vezető legyen régi, bejáratott nagyon vékony egy eres tömör vezető
...


Udv,
 
Ha gondolod segitek picit "trendibb" lenni. Eloszor is tegezlek, habar az eddigi forumos irasaid alapjan tudom, hogy magazodsz. Remelem ezt nem veszed serto es tiszteletlen szandeknak reszemrol, egyszeruen csak a "trendiseg" beszel belolem (Szemelyesen sokkal jobban megy a magazodas mint irasban )
 
A kabeles "trendizeshez" elkepzelheto, hogy hozza tudok jarulni mert emlekszem, hogy evekkel ezelott talalkoztam az otthoni muhelyemben nagyon vekony egyeres tomor vezetekkel. Abban nem vagyok 100% biztos, hogy megvan meg ez a vezetek, de ha megvan valoszinuleg tudok neked adni belole. Reginek biztos, hogy regi mert anno Nagyapamtol orokoltem aki az elektroncsovek fenykoraban butykolt otthon.
A bejaratast nem tudom vezetekekre/kabelekre ertelmezni ...

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »



..... Megpróbálom elcsalni PI61-et is, ........


 
Vele szívesen találkoznék már újra.
 
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ugyan már!
Ha jó lesz, akkor minek adnám el, ha meg nem lesz jó, akkor ki venné meg?
(De ha elkészült, és én magam jónak ítélem, akkor odaadom meghallgatásra pár hobbitársunknak, hiszen jól tudom, az ember mindig elfogult a "saját gyerekével" szemben, és miért lennék ez alól pont én a kivétel.)
 
 
.


 
Majd októberben megfüleljük.
Megpróbálom elcsalni PI61-et is,habár újabban nagyon ritkán van itt.
Ő csinált nagyon jó hangú ezüst kábelt a repülőgépeknél használt kábelekből.
Nagy meglepetést okozott a hangja.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Eladásra?


 
Ugyan már!
Ha jó lesz, akkor minek adnám el, ha meg nem lesz jó, akkor ki venné meg?
(De ha elkészült, és én magam jónak ítélem, akkor odaadom meghallgatásra pár hobbitársunknak, hiszen jól tudom, az ember mindig elfogult a "saját gyerekével" szemben, és miért lennék ez alól pont én a kivétel.)
 
 
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: AVX »



.
 
 
Felbuzdulva ezen a legújabb trenden elhatároztam, kábelt fogok készíteni
.
 
 


 
Eladásra?

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
 
Felbuzdulva ezen a legújabb trenden elhatároztam, kábelt fogok készíteni (Mert trendi csávó akarok lenni. ), méghozzá IC kábelt.
 
 
 
 
A koncepcióm alapja:
 
- a vezető legyen régi, bejáratott nagyon vékony egy eres tömör vezető
 
- a vezetőt körülvevő szigetelés legyen teflon
 
- az árnyékolás legyen dupla árnyékolás, azaz, a hideg és a meleg pontok közötti vezetők legyenek külön-külön is leárnyékolva, majd az árnyékolás is leszigetelve, és az így kapott két vezeték összesodrása után erre kerüljön még egy árnyékolás, majd egy újabb szigetelés (a’la Crystal Cable)
 
- a külső árnyékolás a kábel egyik végén legyen hozzákötve a hideg ponthoz
 
 
 
Most kb. itt tartok az elgondolásban, és bárkitől szívesen veszem, ha hajlandó velem együtt gondolkodni ebben az ügyben, illetve, ha megosztja velem a saját tapasztalatait.
 
 
 
.
 
 

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Ó, azt mintha nem írtad volna, hogy melyik Belden lett a nyerő? Ezek szerint a Belden 83803

Nem fogyott még el. Egyébként a Belden 19364 klassz kábel, de sajnos nem ér a 83803 nyomába.


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ha a fapaci készletre elfogyott, akkor innen tudsz rendelni Belden 19364-os tápkábelt (lap alján van):
http://www.hificolle...nents/wire.html


 
Nem fogyott még el. Egyébként a Belden 19364 klassz kábel, de sajnos nem ér a 83803 nyomába.

Avatar
Markoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2010.06.27., vas. 17:58
Értékelés: 86

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Markoo »



Ha a fapaci készletre elfogyott, akkor innen tudsz rendelni Belden 19364-os tápkábelt (lap alján van):
http://www.hificollective.co.uk/components/wire.html


Ok, köszönöm.
AVM Evolution CD 5.2 ; Usher Audio ; Ayon Spirit III MK III. - KT150 ; Valhalla Aura V2 ; DH labs  ; Tellurium Q ; Pointe ; Bodor +; TIDAL

Avatar
callcap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 17:44
Értékelés: 17

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: callcap »



Litzéhez én csak simán, nagy hőfokú pákát használok. Sok gyanta kell hozzá és sok forrasztóón. A zománc pedig simán ledobja magát úgy is.


Talán itt is egy másik lehetőség. http://users.atw.hu/mesterfogasok/szerz ... asztas.htm
Acoustic Research Status S 20
Realistic MC 800
Onkyo A-25
Videoton RT 7300S
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

Avatar
istipisti
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.10.30., vas. 15:24
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: istipisti »

Litzéhez én csak simán, nagy hőfokú pákát használok. Sok gyanta kell hozzá és sok forrasztóón. A zománc pedig simán ledobja magát úgy is.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »



Mert másképp vért izzadnál, ha egyenként kellene leszedned arról a régi litze kábel vékony drótjairól a cuccost, amit a hőre megolvadó tablettából felszabaduló kénsav pillanatok alatt leszed...


Akkor ezek szerint a vezetéket csak rá kell nyomni a tablettára a forrasztó pálkával és onnan minden megy a maga útján?
Eltűnik a szigatelés és lehet forrasztani?

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Mert másképp vért izzadnál, ha egyenként kellene leszedned arról a régi litze kábel vékony drótjairól a cuccost, amit a hőre megolvadó tablettából felszabaduló kénsav pillanatok alatt leszed...
 

Fülelek! A Kalmopirin minek kell a rendszerbe soha nem hallottam még a dologról.
Megírnád? Köszönöm Vagy azt a mesternek kell elfogyasztania a beavatkozás elött?


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Én anno a vaterán vettem pár éve pár métert. Nem használom. De Habiából is van ám többféle, pl:
 
Habia RG400-U ezüstözött koax vezeték
Vezető: 19 x 0,20mm ezüstözött réz
Árnyékolás: ezüstözött réz harisnya
Vezető átmérő: 2,95mm
Külső átmérő: 5,1mm
Hullám ellenállás: 50 Ohm
 

Légyszi válaszoljatok, nagyon szeretném tudni :-)


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Ha a fapaci készletre elfogyott, akkor innen tudsz rendelni Belden 19364-os tápkábelt (lap alján van):
http://www.hificollective.co.uk/components/wire.html
 

Szia Bp-en van forgalmazó akitől lehetne Belden vezetéket venni ? Csak nagyobb kereskedőket dob ki a gép akik tekercsben árulnak.
Üdv


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”