Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangfalállvány készítés házilag

Avatar
bitcho
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2008.12.13., szomb. 12:05
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: bitcho »


Mindenképp érdemes tenni a tetejére valamit, már csak, h ne csússzon le a doboz sem...Vannak öntapadós gumilábak arra is teheted.De az állvány talpa az tüskéken fog állni ugye?
Igen. Elvileg bronzból lesz esztergálva a tüske. Hasonlót szeretnék:
 
Mission
 
Azzal a különbséggel, hogy a kábelt valahol a felső talp alatt bevezetném az egyik hátsó csőbe, s valahol alul jönne ki.
A nagyobb átmérőjű cső sem lenne feltöltve homokkal,, de elég vastag anyagból lenne. (azonban ha erre feltétlen szükség van, valahogy megoldanám)

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mindenképp érdemes tenni a tetejére valamit, már csak, h ne csússzon le a doboz sem...Vannak öntapadós gumilábak arra is teheted.De az állvány talpa az tüskéken fog állni ugye?

Avatar
bitcho
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2008.12.13., szomb. 12:05
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: bitcho »


Sziasztok!
 
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a felső lapra, amire a hangfal ül, kell e valami gumibak, vagy gumiborítás, vagy bármi :kiraly: .. az állvány teljes egészében fémből lesz.

Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: tomej »


Hát, bemész egy sírköveshez és szétnézel... . Viccet félretéve a elég sokfajta szín létezik, főleg márványból (fehértől a zöldön át a feketéig), csak annak sajnos elég borsos ára van.
a márvány nem érdekel, a mészkőre vonatkozott a kérdés, de ezekszerint az nincs több színben. :kiraly:

A mészkő a képen látható színű, ill. még kicsit világosabb a valóságban, de nekem pont ez illik a nappaliba, mivel nyír színű bútorok vannak. Pont ezért volt nehéz hangfalakat is beszerezni, mert az egyetlen 'kikötés' a nyír szín volt, az meg ugye nem egy populáris hangfalszín, így juhar színű minden.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Hát, bemész egy sírköveshez és szétnézel... . Viccet félretéve a elég sokfajta szín létezik, főleg márványból (fehértől a zöldön át a feketéig), csak annak sajnos elég borsos ára van.
a márvány nem érdekel, a mészkőre vonatkozott a kérdés, de ezekszerint az nincs több színben. :kiraly:

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: tomej »

Hát, bemész egy sírköveshez és szétnézel... :kiraly: . Viccet félretéve a elég sokfajta szín létezik, főleg márványból (fehértől a zöldön át a feketéig), csak annak sajnos elég borsos ára van.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Esztergált, nyers mészkő 105 mm átmérő, ilyen tartóoszlop lesz két u.ilyen anyagú lap között.
milyen színekben lehet ilyenhez hozzáférni? (remélem nem kérdezek hülyeséget! :kiraly: )

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: tomej »


A terv:
 


Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: norbi31 »

nekem is kellene barkácsolnom valami állványt a T2-höz, de ebben a hidegben nincs kedvem ilyenekkel foglalkozni, majd tavasszal...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: AVX »


Esztergált, nyers mészkő 105 mm átmérő, ilyen tartóoszlop lesz két u.ilyen anyagú lap között. Egyébként a gránit is esztergálható, sőt még az üveg is. Nekem tetszik.

Érdekes elgondolás.

Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: tomej »


Esztergált, nyers mészkő 105 mm átmérő, ilyen tartóoszlop lesz két u.ilyen anyagú lap között. Egyébként a gránit is esztergálható, sőt még az üveg is. Nekem tetszik.
 


Avatar
cfm76
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2007.04.15., vas. 17:52
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: cfm76 »


Sziasztok !
Nem akarok beleszólni csak meg kérdezném ,miért akarsz betonból vagy "kövekből hf állványt" készíteni?

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Doky »

Gránit?! :lol!: :lol!:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: tomej »


Sziasztok.
 
Olvastam, hogy többen betonból csináltak állványt, vagy annak egy részét. A természetben fellelhető kövek mennyire alkalmasak állványnak?
Én hátra olyan állványpárt tervezek készíteni, ami kőből van. Alul és felül vágott, csiszolt mészkőlap, tartóoszlop esztergált mészkő oszlop, és tem. tüskékre állítva. Méretekre alsó lapnak kb. 400×300mm, oszlop kb. d=100mm felső lapot a sugárzó mérete szerint. Mondjuk u.e. márványból is megoldható, csak avval több a munka és drágább is, viszont nagyon szép.

Avatar
Eqx
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2008.11.21., pén. 22:48
Értékelés: 5

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Eqx »


Sziasztok!
 
Állványt szeretnék a NIVS T2 dobozok alá, olcsón.
Korábban már csináltam egy kezdetlegeset, de az
más színű dobozokhoz készült, tehát most nem jó.
Páromnak meg teszik, majd ha lesz valami kis hifi-je,
megkaphatja.
Az elképzelés: 18mm laminált bútorlap, egy zárt oszlopot
alkotva. Alul egyszerű lap talpnak, ugyanez felül a doboz alá.
Csavarral készíteném, alul sziloplaszttal is szigetleném és
feltölteném őket kvartzhomokkal. Padlószőnyegen állnának.
Szerintetek?
Magassága még nem fix. Mi a legjobb? A mélysugárzó legyen
a füllel egymagasságba, vagy a magas?
Előre is köszi a tanácsokat.
 
ui.: ilyen tüskék engem is érdekelnek, szerintem ilyet is
teszek rá alulra és felülre is.

 


Rediscover music

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na ezekre gondoltam én is itt 1000 ft a 4 darab...

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Tüske:http://www.satel.hu/products.php?subgroup_number=59-06A csavarnál jobb 260 Ft/db

Köszi, úgy is tüskét szeretnék, lehet hogy találok Sopronban is, mindenképp esztétikus megoldást szeretnék megvalósítani.
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Avatar
Horel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2008.04.22., kedd 14:11
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Horel »


Epokit a legjobb sztem tudod az a 2 komponensű, tubusban árúlják..Az marha jól ragaszt, de lehet pillanatragasztóval is , de abból sok kell és elég drága mulatság.És igen a felső lapot ragaszd mert arra megy majd a súly is, sokkal tartósabb marad.Amíg szárad addig le is súlyozhatod.. 
Tüskének meg szoktam látni kihegyezett 6-os csavarszárakat is.De már tüskéket is lehet kapni olcsóbb helyen 1-2000 ft-ér 4 darabot.

Tüske:http://www.satel.hu/products.php?subgroup_number=59-06
A csavarnál jobb 260 Ft/db

Mindenem DIY,legjobban a fiam sikerült.

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Ja még annyit, hogy az ideális hallgatási magasság az 50-60 centi...De ettől lehet magasabb is 80 cm ...
Kösz az infót, egyébként úgy is 60 centivel számoltam.
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ja még annyit, hogy az ideális hallgatási magasság az 50-60 centi...De ettől lehet magasabb is 80 cm ...

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát a felső részen sztem az a legszebb ha megegyezik a hangfal méreteivel...Alól meg teljesen rád van bízva, lehet nagyobb mint a felső lap, de lehet ugyan akkora is.Havernak alól nagyobb van felül meg neki is megegyezik a doboz méreteivel.
Ok, kösz a segítséget.

Nincs mit...

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Hát a felső részen sztem az a legszebb ha megegyezik a hangfal méreteivel...Alól meg teljesen rád van bízva, lehet nagyobb mint a felső lap, de lehet ugyan akkora is.Havernak alól nagyobb van felül meg neki is megegyezik a doboz méreteivel.
Ok, kösz a segítséget.
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát a felső részen sztem az a legszebb ha megegyezik a hangfal méreteivel...Alól meg teljesen rád van bízva, lehet nagyobb mint a felső lap, de lehet ugyan akkora is.Havernak alól nagyobb van felül meg neki is megegyezik a doboz méreteivel.

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Epokit a legjobb sztem tudod az a 2 komponensű, tubusban árúlják..Az marha jól ragaszt, de lehet pillanatragasztóval is , de abból sok kell és elég drága mulatság.És igen a felső lapot ragaszd mert arra megy majd a súly is, sokkal tartósabb marad.Amíg szárad addig le is súlyozhatod.. 
Tüskének meg szoktam látni kihegyezett 6-os csavarszárakat is.De már tüskéket is lehet kapni olcsóbb helyen 1-2000 ft-ér 4 darabot.

Ok, ismerős az a 2 komponensű ragsztó.
 
Akkor majd holnap beszerzem az anyagokat, kérdés a bútorlap mekkora méretű legyen alul illetve felül?
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Epokit a legjobb sztem tudod az a 2 komponensű, tubusban árúlják..Az marha jól ragaszt, de lehet pillanatragasztóval is , de abból sok kell és elég drága mulatság.És igen a felső lapot ragaszd mert arra megy majd a súly is, sokkal tartósabb marad.Amíg szárad addig le is súlyozhatod..
 
Tüskének meg szoktam látni kihegyezett 6-os csavarszárakat is.De már tüskéket is lehet kapni olcsóbb helyen 1-2000 ft-ér 4 darabot.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”