Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy Dac

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »


Haliho,
 
ehhez mit szoltok? Biztos hogy van benne (sajnos...) egy kis tuningpotencial, de alapnak sztem nem rossz ha valaki nem akarja a 0-rol kezdeni, hm?
 
http://cgi.ebay.de/CS8416-PCM1798-24bit ... 5691wt_822

Avatar
SIP
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.01.02., vas. 11:16
Értékelés: 1

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: SIP »



Nem lehetséges, mert a DVD-be nincs SPDIF receiver. Nincs rá szüksége alapesetben


 
 
Tiszta sor... És nem lehetséges DIY-olni bele. Eddig mindenkitől csak azt hallottam miért nem lehetséges... mert nem egyszerű. Azt még senkitől sem hallottam, hogy hogyan lehetne lehetséges, hogyan lehetne megoldani... De azért köszi!

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem lehetséges, mert a DVD-be nincs SPDIF receiver. Nincs rá szüksége alapesetben

Avatar
SIP
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.01.02., vas. 11:16
Értékelés: 1

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: SIP »


Amiért nagyon bizergeti a fantáziám.
A noti SPDIF kimenetén kimennek a DTS, és DD5.1-es jelek is. És ebben a DVD lejátszóban ott figyel a dekóder is! És még le is keveri sztereo-ra. Értitek az elmélet VARÁZSÁT. Van sok sok koncert dvd-m dts hanggal. Egy álom lenne ha az a JVC XV-N5 lejátszón menne keresztül és nem a noti sajátján!

Avatar
SIP
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.01.02., vas. 11:16
Értékelés: 1

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: SIP »


Sziasztok!
Remélem elolvassa valaki!!
 
Probléma: A notimban lévő belső hangkártya kezd elromlani, zajosodni és vacak is, viszont van rajta SPDIF kimenet.
Van én nekem egy régi JVC DVD lejátszóm. Elméletileg meg lehet oldani, hogy a noti digitális kimenetét valahogy a dvd lejátszó meghajtójához valahova rákössük és akkor a dvd lejátszó lenne egy frankó kis DAC. Lehet meredek, de elméletileg semmi akadálya.
 
Láttok benne gyakorlati megvalósítási lehetőséget? Jó lenne...
 
Köszi!

Avatar
judas545
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2010.11.08., hétf. 19:14
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: judas545 »


Sziasztok!
 
Lehet hülyeség amit írok, de leírom. Ha kell valakinek egy Philips cd-210 panel annak odaadom, lehet nem is használható semmire de van rajta tda 1543.


Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Kérem csak olyan érdeklődjön aki már foglalkozott ilyesmivel, azaz pákász vénájú.
Elektronikai tudást nem tudok mellé adni. Ha lenne energiám-lehetőségem perpillanat "bedobozolni", akkor nyilván drágábban dobtam volna be.
Ezt csak azért írom, mert kaptam 3 érdeklődő levelet már. De olyan kérdésekkel ami nem válaszolható meg egy mailban, ha a vevőjelölt nem tudja azt sem, mi az az spdif vagy i2s.
karácsony 2
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


a www.pavouk.org ad1865 24 bites verziója.
Receiver nélkül is eladó, 12 k. (úgy i2s kell neki, 24 bites).




ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Projecttúltengés és főleg egészségügyi okok miatt megválnék AD1865 utánépített NOS DIY DAC-omtól. A www.pavouk.org oldalon található leírás 24 bites változta, 24bit/192 k kompatibilis egy szintén (5 vezetékkel) hozzákapcsolt cs8416 digitrafós coax bemenető receivermodul segtségével. (A digitrafó házi tekerés, 192khz-ig működik, tesztelve Musiland Monitor 01-essel).
A dacpanelen 3 független feszstabil, 2 független kistrafó (8.5V AC) ha szükséges mellékelhető, a kimenete OPA2132 IC-vel megvalósítva, filterless, 2V kimeneti feszültség.
Igen jó hang, aki ismeri az AD1865-öt nem kell bemutatnom. A cucc természetesen még fejleszthető, kísérleti alapnakis ideális, hiszen működik, és átlátható.
2x200 ohm passzív kimenettel is tesztelve, úgy is szépen szól, de a jelszint úgy 300 mV körüli.
Szóval egy minőségi DIY project átadó.
Hogy mondjak irányárat is, mindenestül 16 k.
Fotók mailban, kérdések is inkábbmailban: turho.allat@gmail.com
Postázástól sem zárkózom el, előreutalás esetén.
Budapest XVII. kerület.
 
Hangilag, főleg basszustartomány reprodukálásának minőségében, megingatja a 4xpcm1794a alapú kimenőtrafós da-m hangját is.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »

Időközben választ kaptam,a kérdés tárgytalan.

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »

Valahol azt hallottam, hogy a tda dac-ok hajlamosak kiütni a ribbon magasakat.Tudja valaki,hogy miért(fontos lenne,mert én is ilyet hallgatnék vele).Köszi

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »

Köszönöm, megnézem.


Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ugy néz ki, egy huszárvágással megoldható a Philipshez a külső (s belső saját)SPDIF fogadás.
A DAC elött a jeleket megszakítva,(LRCK-BCK-DATA) hátfalra belül kiépítve egy receivert,(minnél közelebb a TDA-hoz)ami vezérli a TDA-t, s bemenete kettő lenne, átkapcsolos, a belső saját SPDIF, és külső jelbemenet közt. Bonus, hogy egy kalap alatt megvalósítható a NOS mod. Ide most véletlenül a neten elérhető rajzok tömkelege miatt, a CS8414-et ajánlom inkább.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »



Ez így szerintem erősen megkérdőjelezhető, a CS receivereknek többféle implementálása létezik, de nem mindegyik publikus. A gyártók által megadott puszta műszaki adatok alapján meg nem lehet következtetni hangminőségre.


 
Sokat kajtattuk a cs-eket, de túl nagy eltérés nemigen van egy "nem publikus" kapcsolás és a számtalan "publikus" közt. A 8416 kb. egyféle, rendes beállításban működik megfelelően, illetve legyen kettő. A többi már ragozás, a körülépítés. Legalábbis nekem nem sikerült kísérletekkel sem drámai javulást elérni (kondis, trafós input, különféle tápok stb..), egy alap DIR megverte hangra (74hc04 bemeneti bufferrel).
A dirnek egy hibát rónék fel: nagyon jó ic de 96khz a maximum, a 192 elfért volna.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Létezik, DIR9001 receiver, és kicsit jobb hangú mint a CS-k.


A DIR valóban jobb, az ára viszont rosszabb. Ráadásul közvetlenül nem is csatlakoztatható a coax bemenethez.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Létezik, DIR9001 receiver, és kicsit jobb hangú mint a CS-k.


Ez így szerintem erősen megkérdőjelezhető, a CS receivereknek többféle implementálása létezik, de nem mindegyik publikus. A gyártók által megadott puszta műszaki adatok alapján meg nem lehet következtetni hangminőségre.

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Látom, nem igazán jön össze a dolog,de sebaj.
Létezik valamilyen más megoldás a CS8416 helyett ami tuti működik?Akármi jó,egyszerűbb minőségű is megteszi.


 
Létezik, DIR9001 receiver, és kicsit jobb hangú mint a CS-k.

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »


"nem adom fel,míg életben taláááálsz"... Köszi!


Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Látom, nem igazán jön össze a dolog,de sebaj.
Létezik valamilyen más megoldás a CS8216 helyett ami tuti működik?Akármi jó,egyszerűbb minőségű is megteszi.


Sajnos nincs időm, majd talán hétfőn körülnézek. Ne add fel.

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »


Látom, nem igazán jön össze a dolog,de sebaj.
Létezik valamilyen más megoldás a CS8216 helyett ami tuti működik?Akármi jó,egyszerűbb minőségű is megteszi.

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »

Ja!Egyébként maga a tuner eredetileg az 50-855 MHz-es tartományban dolgozik.Esetleg nem lehetne itt keresgélni valamit?-itt még hangolható is.

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »

Köszi ESEL és neked is TURHO!A 8412 és 8414 részemről kilőve,mert túl azon, hogy méregdrágák,ritkák mint a fehér holló.A cél egy olyan megoldás lenne,ami "könnyen" elérhető és megfizethető.Ezért esett a választás a 8416-ra,vagy valami hasonlóra.Nem is "vacakolnék" ezzel a géppel,ha nem tudnám mi lakik benne,de tudom és ez nem hagy nyugodni.Ez a gyönyörű ebben!Mit nekem pénzért megvásárolható gyári csodamasinák!-amikor itt egy "Börtönbe zárt királylány" aki megmentésre vár(igaz,kicsit ráncos,de akkor is királylány!)!Mostmár viszont selytem,miért nem terjedt el ez a kombináció.Bármi is lesz a vége,már megérte foglalkozni vele: kiderült,van élet a 8412,8414-en túl!Az első megfejtő jutalma egy hétvégi nem up date kajálás szerény hajlékomban.(komoly!)Hajrá!

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



A PDF-jét ha tanulmányozod, megfelelő láb konfigurációval beálltható a kimeneti formátuma a 8416-nak. 16-24 bitet tud többféle formátumban.


Szerintem a CS8416 csak 24 bitet ad ki magából. A CS8414 beállítható 16,18,20 bitre. Örülnék, ha megtudnál győzni az igazadról. Ha a CS8416 software üzemmódban működik, akkor a 16 bitet is tudja. A CS8414 azért bajos, mert szinte lehetetlen beszerezni.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »



A CS8416 hardware üzemmódban kizárólaf 24 bites jelet ad ki magából. Ez egyenlőre nagy baj. Járatom az agyam, hátha eszembe jut valamilyen megoldás a problémádra.


 
A PDF-jét ha tanulmányozod, megfelelő láb konfigurációval beálltható a kimeneti formátuma a 8416-nak. 16-24 bitet tud többféle formátumban.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”