Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Indy »

Sonny írta:
2018.07.06., pén. 20:49
A csatlakozók a jól ismert kínai Oyaide másolatok, amik jól szerelhetőek és jók is.
A villásdugó felőli részre ez igaz is, de az IEC-s része a középen(!) átmenő csavar miatt necces, ha vastag a vezető. :( Miért nem lehetett ugyanolyan kötést tervezni az IEC dugóba mint a másikba? :angry:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audiofill »

Ha már egy hifi fórum "DIY-csináld magad" részen ciki a kérdés, akkor hol nem? Saját rendszeremben lévő kábelen nincs árnyékolás, de ha már adva van, akkor jó lenne kihozni a maximumot az adott dologból. Erre irányult a kérdés és köszönöm a válaszodat.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

audiofill írta:
2018.10.22., hétf. 16:55
Még talán annyi, hogy érdemes 1méteren foglalkozni az árnyékolással?
Javaslom, egy HiFi fórumon ne kezdj kérdést úgy, hogy "Érdemes-e...", mert hogy számodra mit érdemes, csak te tudod eldönteni. Én nem használok árnyékolást, csak ha nagyon szükséges (pl. Phono kábelnél). De ha már ott van a kábelben, mindenképpen kösd be, hogy a hátrányai mellett némi előnye is legyen!

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audiofill »

Még talán annyi, hogy érdemes 1méteren foglalkozni az árnyékolással?

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audiofill »

Köszönöm a választ. Igazából csak az volt a gond, hogy még nem csináltam ilyen kábelt és ezt négyféleképpen lehet forrasztani. Ezért is volt a kérdés hangminőség szempontjából.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A piros ér a melegpont, ezt a dugó középső érintkezőjére, az átlátszó eret a dugó hidegpontjára, a külső gyűrűre kösd! Az árnyékolást is kösd ide, de csak a kábel egyik, a forráskészülék felőli végén!

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audiofill »

RCA menne rá.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

audiofill írta:
2018.10.19., pén. 18:59
Ismerősöm kért meg rá, hogy forrasszak neki csatlakozót a kábelek végére.
Milyen csatlakozót szerelnél rá?

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audiofill »

Elnézést, összekötő kábel készülne belőle.

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audiofill »

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Ismerősöm kért meg rá, hogy forrasszak neki csatlakozót a kábelek végére. A képen látszik, hogy milyen. Hogy a leg célszerűbb az ilyen kábelt forrasztani hangminőség szempontjából? Előre is köszönöm a válaszokat.
mb100_photo_1_2.jpg
mb100_photo_1_2.jpg (16.75 KiB) Megtekintve 2858 alkalommal

Avatar
aphex88
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.03.08., vas. 19:16
Értékelés: 0

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: aphex88 »

Sziasztok!
Lemezjátszó és erősítő közé szeretnék összekötő kábelt készíteni.
Első nekifutásra csináltam egy sima szimetrikus árnyékolt kábelt ahol az árnyékolást nem kötöttem sehova. Búgott.
Második alkalommal meradt a szimetrikus kábel de az árnyékolást bekötöttem az erősítő GND pontjára. A búgás megszűnt.
Egyenlőre nincs harmadik nekifutás, de lesz mert a rendszer nem szól valami jól (sőt)
Azt szeretném kérdezni, hogy a boltban kapható phono kábelek vékonyka kis villás (vagy csupasz) szálának mi a szerepe? Ahogy nézem minden esetben csak fut párhuzamosan az IC mellet, láttam már DIY kábelek közt is ilyet. Ezek nem szimetrikusak? Van annak értelme hogy ez a kis káben a GND csatlakozókon összekösse külön a lemezjátszót meg az erősítőt? Ahogy olvastam itt a fórumon a javaslat inkább az hogy az arnyékolást vezessem ki egy szálon a lemezjátszó oldalon, és kössem be a GND-be. Kb ahogy a link mutatja.
https://www.takefiveaudio.com/contents/32-slphono
https://www.takefiveaudio.com/contents/33-slphono2

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

Már rég időszerű volt hogy komolyabb csatlakozókat is kipróbáljak,így tegnap este megérkezett hozzám
egy (second hand) Furutech kábeles szett FI-E11-N1(G)/ FI-11-N1 (G).
Még melegében neki is láttam az egyik nagy keresztmetszetű kábelen lecserélni a Kínai Oyaide klónokat.
Az IEC volt az első, hasonló belső elrendezés, kellő befogadóképesség, tehát ez gond nélkül ment.
Az EU-s dugóval viszont elakadtan:
Térben eltolt elrendezésű, de szerencsére nem kellet átszabni a vezetéket, a fonás ad némi mozgásteret.
A nagyobb gond hogy a fázis oldali dupla keresztmetszete eddig is épp hogy belefért
a klón dugó 4,8mm-es furatába, de a Furu-nak "csak" 3,9mm-es furata van... gondolkodik.gif
Mivel és átalakítás-mentes és kultúrát megoldást akartam,
ma kifaragtam egy "adapter" az átmérő probléma szó szerinti áthidalására.
Az alapanyag vörösréz vezető sín, amit amúgy más célra szereztem be (de ez egy másik történet).
a probléma
a probléma
IMG_4043.jpg (157.18 KiB) Megtekintve 3081 alkalommal
az adapter
az adapter
IMG_4039.jpg (166.34 KiB) Megtekintve 3081 alkalommal
beépítve
beépítve
IMG_4044.jpg (189.24 KiB) Megtekintve 3081 alkalommal
beépítve 2
beépítve 2
IMG_4045.jpg (162.14 KiB) Megtekintve 3081 alkalommal
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Sonny

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Mivel nem volt nagy érdeklődés a kábelemre, gondoltam belenézek :D
https://www.ebay.de/itm/JAPAN-Golden-Pl ... SwE3tbOwMr

A szövegben a vezetőkről semmit nem írnak, Japánt keverik Kínával :smile29:
Hangban a saját Lapp Ölflex 2,5*3-as kábelemmel összehasonlítva nem hallottam különbséget.
A vezető 5 tömör rész, kb 1mm az össz. átmérő.
A csatlakozók a jól ismert kínai Oyaide másolatok, amik jól szerelhetőek és jók is.
Képek:
Csatolmányok
kábel4.jpg
kábel4.jpg (42.41 KiB) Megtekintve 3118 alkalommal
kábel3.jpg
kábel3.jpg (35.28 KiB) Megtekintve 3118 alkalommal
kábel2.jpg
kábel2.jpg (37.81 KiB) Megtekintve 3118 alkalommal
kábel1.jpg
kábel1.jpg (41.95 KiB) Megtekintve 3118 alkalommal

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: greenbio »



szia jegi!



köszi, akkor kipróbálom előszöra dugó felőli végen rákötve a védőföldre.


Avatar
jegi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.03.12., hétf. 11:02
Értékelés: 5

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: jegi »




21 hours ago, greenbio said:




sziasztok!



csináltam egy tápkábelt olyan kábelből, ami árnyékolt. az lenne a kérdés, hogy a réz(nek látszó) árnyékoló harisnyát összekössem a védőföldel? s ha igen melyik végén? a készülék, a dugalj vagy mindkét végen? köszi!





Szia Greenbio!



Arról megoszlanak a vélemények, hogy a tápkábelnél van-e jelentősége / pozitív hozadéka az árnyékolásnak. Valószínűleg rendszer- és környezetfüggő.



Bekötni szükséges, különben semmit nem ér és csak a dugalj oldalán, hogy az összeszedett zajok "ne érkezzenek meg" a készülék oldalára.



A földeléshez: ha kettős szigetelésű a készülék (a hátulján van egy kis ikon: egy kisebb négyzet egy nagyobban), akkor tilos földelni a tápot. Ha IEC aljzattal rendelkezik gyárilag, akkor nézd meg, hány "tű" van benne. Sok mai erősítőn van ott az IEC csatlakozó, de mivel kettős szigetelésűek, a földhöz nincs is csatlakozó.



Ha nem készülékhez megy a tápkábeled, hanem mondjuk elosztóhoz, akkor persze más a helyzet, erről CAT7505 -tel diskuráltam pár hozzászólással feljebb. Ő valószínűleg többet tud nálam a témáról.



Sok sikert a kábelgyártáshoz! Esetleg tegyél fel leírást, képeket, hogy hogyan csináltad!

NAD 5120 / Mede8er Med1000 X3D / Yamaha CDX E200 -> Rotel Ra-12 -> Van Damme UP-LCOFC 268 504 000 -> Xavian Bonbonus

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: greenbio »



sziasztok!



csináltam egy tápkábelt olyan kábelből, ami árnyékolt. az lenne a kérdés, hogy a réz(nek látszó) árnyékoló harisnyát összekössem a védőföldel? s ha igen melyik végén? a készülék, a dugalj vagy mindkét végen? köszi!


Avatar
jegi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.03.12., hétf. 11:02
Értékelés: 5

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: jegi »




On 2018. 06. 01. at 5:05 PM, cat7505 said:




Ha jól tévedek nálam a készülékben az IEC-től jobbfajta 2,5mm2 tömör rézzel lett megoldva + némi huszárvágással lerövidítve a nyomvonalt, kihagyva a belső csatlakozást és AC-nek a PBCn való vezetésének egy részét is, amennyire az lehetséges volt....ahol meg nem ott meg van "talpalva" a nyomvonal.



Ezt egyébként sok más helyen is érdemes megtenni: egy 70mikronos és 5mm széles rézcsík is csak alig több mint egyharmad mm2 !! 





Hát igen.. így az igazi, ha már.. 



Ezt nem léptem meg. Valószínűleg a mostani erősítőm nem a végállomás, úgyhogy inkább csak annyira nyúltam bele, hogy könnyen visszaalakítható legyen ( 9 csavar ki, aztán egy csati összenyomása és mehet vissza a gyári kábel).

NAD 5120 / Mede8er Med1000 X3D / Yamaha CDX E200 -> Rotel Ra-12 -> Van Damme UP-LCOFC 268 504 000 -> Xavian Bonbonus

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cat7505 »




17 hours ago, jegi said:




Eredetileg én is az IEC csati beépítését terveztem, aztán az tántorított el, hogy a NYÁK-ra így is - úgy is a JST csatlakozóval csatlakozott volna egy aránylag vékony vezetéken az IEC csati, akkor meg már kihagytam plusz egy dugót és aljzatot. Így az a legnagyobb hátrány, hogy nem tudok készen kapható kábeleket cserélgetni, csak olyat köthetek be, aminek előtte rákrimpelem / forrasztom a végére a megfelelő kontaktusokat. 





Ha jól tévedek nálam a készülékben az IEC-től jobbfajta 2,5mm2 tömör rézzel lett megoldva + némi huszárvágással lerövidítve a nyomvonalt, kihagyva a belső csatlakozást és AC-nek a PBCn való vezetésének egy részét is, amennyire az lehetséges volt....ahol meg nem ott meg van "talpalva" a nyomvonal.



Ezt egyébként sok más helyen is érdemes megtenni: egy 70mikronos és 5mm széles rézcsík is csak alig több mint egyharmad mm2 !! 

Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
jegi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.03.12., hétf. 11:02
Értékelés: 5

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: jegi »




4 hours ago, cat7505 said:




Szia Jegi,



Ez a kábel jelenleg a konnektor és tápszűrő-elosztófej között van, tehát van "dolga" a földnek is. (főkábelnek készült)



A beépített kábel nálam ki van váltva IEC-re, igaz hogy ott nincs sok haszna a földnek  de eszembe sem jutna ezért kihagyni.



Halkan jegyezném meg, hogy egy amúgy kettős szigetélű erősítő vázán bizony nem ritkán szokott lenni egy dedikált földelőpont....    az AC rész 2ös szigetelése, nem zárja ki a kisfesz.-es részek ilyen irányú igényét.  (ezt majd egy szaki megerősíti vagy cáfolja )



-árnyékolás? és vajon hogyan és mi(k) ellen is? valószínűleg te erre gondolsz: fémfólia meg háló  leföldelve,  hát....jól hangzik (de csak szóban), én még nem tudtam tetten éri az AC kábelek esetén. (kíváncsian várom azon vájt-fülű jelentkezését aki A-B teszten kiszúrta már melyik a shild-es )   



  Az alapanyag nekem sem a padláson érlelődött,  volt Szovjet  katonai m zárolt készet, amit bárki megvehet amíg még van belőle  pl. ITT 





Eredetileg én is az IEC csati beépítését terveztem, aztán az tántorított el, hogy a NYÁK-ra így is - úgy is a JST csatlakozóval csatlakozott volna egy aránylag vékony vezetéken az IEC csati, akkor meg már kihagytam plusz egy dugót és aljzatot. Így az a legnagyobb hátrány, hogy nem tudok készen kapható kábeleket cserélgetni, csak olyat köthetek be, aminek előtte rákrimpelem / forrasztom a végére a megfelelő kontaktusokat. 



A készülék földeléséről: azon gondolkoztam, hogy az erősítő házát valami olyan földre kötöm, aminek nincs köze az elektromos hálózatunkhoz: pl. vízvezeték, de be kellett látnom, hogy a mai 5 rétegű csövekkel ez már nem olyan egyszerű, mint régen (bár a víz is vezető..).



Alapanyagnak 259x0,07 mm2-es halogénmentes szigetelésű tiszta réz vezetéket használtam 2x2x1mm2 felállásban. 



Végülis elégedett vagyok a végeredménnyel (azt hiszem ez a lényeg) és jól is szórakoztam, amíg elkészítettem. Most elkezdtem gondolkozni, hogy a második rendszeremben is elkezdjem lecserélni a gyári tápkábelt és próbálom a lehető legtöbb infót magamba szívni. A megvalósítás mondjuk még biztos odébb lesz, mondjuk hosszú esős őszi hétvégéken.



 

NAD 5120 / Mede8er Med1000 X3D / Yamaha CDX E200 -> Rotel Ra-12 -> Van Damme UP-LCOFC 268 504 000 -> Xavian Bonbonus

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cat7505 »



Ezt is mostanában követtem el...



Vezeték 0.98mm2-es 500 szálas natúr igazi selyemborítású zománc licze, nem PVC alapú víztiszta csőben -kár is lenne ezt elrejteni- .



A C7-eshez egy japán Hirakawa volt a donor -kissé macerás kinyerni- de cserébe van egy igen korrekt vörösréz érintkezős bakelit-vázas dugó, némi forraszanyag, olvasztós ragasztó és zugsorcső és jóval elegánsabb mint egy öklömnyi bumszli.



A legrand dugvilla csak ideiglenes (éppen nem volt más), majd kap valamit ami nem ez a vassal szennyezett sárgaréz hulladék ....





Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cat7505 »




7 hours ago, jegi said:




Szia! Szép darab kábel, igényes munka. Magam is készítettem tápkábelt, amivel pozitívak a tapasztalataim (nekem mondjuk nem állt rendelkezésemre "érlelt" alapanyag és voltak korlátozó tényezők is (a készülékeim beépített tápkábellel rendelkeztek, így az elkészült terméknek nem IEC dugóban, hanem megfelelő IC-re illeszkedő kontaktusban kellett végződnie), így kisebb keresztmetszetű erekből, de mindkét irányba dupla szálon kellett kialakítanom.



Alapvetően egy kérdésem merült fel: az én készülékeim mind kettős szigetelésűek, amiket úgy tudom, tilos földelni. Hasonlóan kettős szigetelésűek az általam ismert ma kapható IEC aljzattal ellátott (igaz kommersz) erősítők is. Ha jól megnézük, látható, hogy csak két "tű" van az aljzatban a hátulján.



Végül én csak az árnyékolást földeltem le a villásdugó oldalán.



A Te esetedben van külön jelentősége a földnek? 



Más: van esetleg tipped, honnan tudnék a Tiédhez hasonló vezetékeket beszerezni alapanyagnak? Telefonközpont sajnos nem áll rendelkezésemre, de van a családban egy műhely tele az elmúlt kb. 20-30 év kommerszebb híradástechnikai és szórakoztató elektronikai berendezéseinek tetemeivel.



Üdv:



Jegi





Szia Jegi,



Ez a kábel jelenleg a konnektor és tápszűrő-elosztófej között van, tehát van "dolga" a földnek is. (főkábelnek készült)



A beépített kábel nálam ki van váltva IEC-re, igaz hogy ott nincs sok haszna a földnek  de eszembe sem jutna ezért kihagyni.



Halkan jegyezném meg, hogy egy amúgy kettős szigetélű erősítő vázán bizony nem ritkán szokott lenni egy dedikált földelőpont....    az AC rész 2ös szigetelése, nem zárja ki a kisfesz.-es részek ilyen irányú igényét.  (ezt majd egy szaki megerősíti vagy cáfolja )



-árnyékolás? és vajon hogyan és mi(k) ellen is? valószínűleg te erre gondolsz: fémfólia meg háló  leföldelve,  hát....jól hangzik (de csak szóban), én még nem tudtam tetten éri az AC kábelek esetén. (kíváncsian várom azon vájt-fülű jelentkezését aki A-B teszten kiszúrta már melyik a shild-es )   



  Az alapanyag nekem sem a padláson érlelődött,  volt Szovjet  katonai m zárolt készet, amit bárki megvehet amíg még van belőle  pl. ITT 

Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
jegi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.03.12., hétf. 11:02
Értékelés: 5

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: jegi »




On 2018. 05. 17. at 11:20 PM, cat7505 said:




Nagy sokára végre elkészült...

Azonos alapanyagok és felépítés, de itt mind a 4 szála litze-ből van (a föld is) + más fonási technika és dupla keresztmetszet a fázis oldalon.



 



Sajnos az amúgy "falcos" kígyóbőr nem túl jól érvényesül ennél a fonásnál.



 



Még járódik befelé, de mélyeknél már egyértelmű hogy hozott a megnövelt fázis oldali átmérő, (a végén még egy "Kilenc-farkú róka" is készülhet...??) 





Szia! Szép darab kábel, igényes munka. Magam is készítettem tápkábelt, amivel pozitívak a tapasztalataim (nekem mondjuk nem állt rendelkezésemre "érlelt" alapanyag és voltak korlátozó tényezők is (a készülékeim beépített tápkábellel rendelkeztek, így az elkészült terméknek nem IEC dugóban, hanem megfelelő IC-re illeszkedő kontaktusban kellett végződnie), így kisebb keresztmetszetű erekből, de mindkét irányba dupla szálon kellett kialakítanom.



Alapvetően egy kérdésem merült fel: az én készülékeim mind kettős szigetelésűek, amiket úgy tudom, tilos földelni. Hasonlóan kettős szigetelésűek az általam ismert ma kapható IEC aljzattal ellátott (igaz kommersz) erősítők is. Ha jól megnézük, látható, hogy csak két "tű" van az aljzatban a hátulján.



Végül én csak az árnyékolást földeltem le a villásdugó oldalán.



A Te esetedben van külön jelentősége a földnek? 



Más: van esetleg tipped, honnan tudnék a Tiédhez hasonló vezetékeket beszerezni alapanyagnak? Telefonközpont sajnos nem áll rendelkezésemre, de van a családban egy műhely tele az elmúlt kb. 20-30 év kommerszebb híradástechnikai és szórakoztató elektronikai berendezéseinek tetemeivel.



Üdv:



Jegi

NAD 5120 / Mede8er Med1000 X3D / Yamaha CDX E200 -> Rotel Ra-12 -> Van Damme UP-LCOFC 268 504 000 -> Xavian Bonbonus

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »




On 5/28/2018 at 8:11 PM, Ja..noo said:




Tényleg nem szemetelném tele,feleslegesen.a kábeles topikot, (évente többször is van nálunk)de a négy évvel ezelőtti szakmai továbbképzés tananyaga tartalmazza, az általam leírtakat, amit azóta is szériában gyártanak és alkalmaznak. Küldj pü-ben mail címet, ha érdekel, és küldök pár képet az aktuális oldalakról ( a teljes doksik 100.old -sak )





megkövetem a forumtarsat.  igaza(d) van, ma is vannak benzines automotorok, amik (alacsonyabb reszterhelesen) lambda>> 1.0-at hasznalnak, pl.: http://www.greencarcongress.com/2014/02 ... 07-mb.html 






masutt: http://australiancar.reviews/mercedesbenz_M276.php    







köszönöm, most is tanultam.



elnezest kérek.


Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: dys-cus »




20 hours ago, hosszu said:




Természetesen igazad van - 3-5000 mJ. Köszönöm a javítást.





Csak mondom: 5000mJ=5J



Ha már kijelentünk valamit, akkor azt tegyük szakszerűen, s nem nagyon tévesen.


 

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: hosszu »




On 2018. 05. 28. at 1:15 PM, avl2 said:




... oriasi tulzas / gepelesi hiba ekkora energiakrol beszelni: "szokványos 30-50 J gyújtási energia helyett akár 3-5000 J gyújtási energiát generál", helyesebb mJ-okrol beszelni





Természetesen igazad van - 3-5000 mJ. Köszönöm a javítást.

longkft.hu/audioblog/

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”