Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Diy csöves erősitő épités

CHZ
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 90

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ » 2018.10.22., hétf. 08:37

sutemenyx írta:
2018.10.21., vas. 21:32
istvan01 írta:
2018.10.21., vas. 21:23
sutemenyx írta:
2018.10.21., vas. 20:28
Régen olyan 25éve még szerelgettem csöves tv-ket. Igen, nemcsak a kepernyo volt csoves, hanem a teljes elektronika. Azokban volt ilyen 15-16kV a kepcso anodfesz. Kifejezetten taknyos őszi időben se huzott at masfel centinel messzebbröl. Nagyjabol 1kV/mm. Ergo még paraban is jo az a 4mm 1-2kV-ig biztosan.
NYÁK tervezésnél előírt szigetelési vezető távolságok az alábbi linken. Természetesen szennyezésmentes és száraz viszonyokra érvényesek a távolság adatok.
500V felett szigetelés nélküli vezetőkre 0,005mm/V a távolság paraméter.
http://nyakaruhaz.hu/a-szigetelesi-tavolsag-meretezese
Akkor most kiderult, hogy a 4mm teljesen jo 800V-ig még hivatalosan is.
Ezek az adatok hálózatról leválasztott, szekunderi feszültségekre megfelelőek.
Biztonsági szempontokból, hálózati feszültséget vezető fóliaszakaszra nagyobb távolság szükséges.
Nézzetek meg egy gyári tápegység nyáktervét, pl.: optocsatoló környezetét, ahol a primer és szekunder feszültségek közel vannak, ott nem 4mm távolságot hagynak. Sokszor még a panelt is átvágják, szennyeződések lerakodása elkerülése végett.

sutemenyx
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 84

Hozzászólás Szerző: sutemenyx » 2018.10.21., vas. 21:32

istvan01 írta:
2018.10.21., vas. 21:23
sutemenyx írta:
Régen olyan 25éve még szerelgettem csöves tv-ket. Igen, nemcsak a kepernyo volt csoves, hanem a teljes elektronika. Azokban volt ilyen 15-16kV a kepcso anodfesz. Kifejezetten taknyos őszi időben se huzott at masfel centinel messzebbröl. Nagyjabol 1kV/mm. Ergo még paraban is jo az a 4mm 1-2kV-ig biztosan.
NYÁK tervezésnél előírt szigetelési vezető távolságok az alábbi linken. Természetesen szennyezésmentes és száraz viszonyokra érvényesek a távolság adatok.
Akkor most kiderult, hogy a 4mm teljesen jo 800V-ig még hivatalosan is.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1649

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2018.10.21., vas. 21:23

sutemenyx írta:

sutemenyx
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 84

Hozzászólás Szerző: sutemenyx » 2018.10.21., vas. 20:28

CHZ
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: CHZ » 2018.10.21., vas. 12:57

Elnézést a duplázás miatt, már nem tudtam törölni, csak így.

CHZ
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: CHZ » 2018.10.21., vas. 12:56

dys-cus írta:
2018.10.21., vas. 10:11
Azt esetleg elemeznéd itt, hogy a teljesítmény csövek gyors felfűtése miért nem okoz problémát? Szerintem annak is kicsi az ellenállása hidegen. Vagy abban nem érvényesül ez a természeti törvény? Kezdesz olyan lenni mint jó "kollegánk": Ja Dyscus találta ki, akkor sz@r. :D
Az alacsony hideg ellenállás a lényeg! Ez közel rövidzár a fűtés tekercsének , így bekapcsolásakor eleve csökkent feszültségről indul a fűtés. Ez nagy teljesítményű csövek esetén bőven elégséges.
Kisebb teljesítményű csövekhez hálózati trafó fűtésének feszültségét picit túlméretem, az adott csőnek megfelelő áramra. Fűtések vezetékezését kicsit alacsonyabb keresztmetszetű vezetékkel kötöm be, vezetékezésen kialakuló feszültségeséssel beáll a normál fűtőfeszültség, ezáltal gyors felfűtés veszélye is elkerülhető.
Nehéz pontosan beállítani a megfelelő fűtőfeszültséget, ez igaz, ha szükséges kompenzálható néhány tized Ohmos ellenállás soros bekötésével (még nem volt rá szülség). Nekem ez bevált, mint ahogy az anódfesz. késleltetése amit már említettem.
470n kondi reaktanciáját kihasználva, lassan töltődnek az elkok, kondi értékének megválasztásával, terhelés figyelembevételével elérhető, hogy bekapcsoláskor elkok mekkora feszültségre töltődjenek folyamatosan, majd késleltetett relével 470n rövidre zárva kiiktatódik. Ellenállás is használható lenne 470n helyett, de az hőt termelne, ezért választottam a kondis megoldást. Mértem műszerrel az elkokon megjelenő feszültséget, nagyon hasonló karakterisztika alakul ki így, mint csöves egyenirányításkor.

CHZ
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: CHZ » 2018.10.21., vas. 11:04

dys-cus írta:
2018.10.21., vas. 10:11
Kedves Zoli Bácsi! Tudom te nem hibázhatsz. leborulok.gif Ne is hibázz. Én hibáztam: Véletlenül a te írásodra kattintottam az Istváné helyett. Így ugye már érthető? De ezért nem vagyok ugye hülye. És azért is bocsáss meg nekem, hogy nem azt a megoldást választottam mint te. Tudod: a piacra több úton is ellehet jutni. A NYÁK-on meg a távolság rendben van, még akkor is, ha most egy félévig ezt fogod szajkózni, mint a búgást a múltkor :rolleyes: . De hogy megnyugodj, megnövelem a távolságot még cca. 2 mm-el. Szóval csak nyugodtan. Azt esetleg elemeznéd itt, hogy a teljesítmény csövek gyors felfűtése miért nem okoz problémát? Szerintem annak is kicsi az ellenállása hidegen. Vagy abban nem érvényesül ez a természeti törvény? Kezdesz olyan lenni mint jó "kollegánk": Ja Dyscus találta ki, akkor sz@r. :D
Mindenki hibázik, nincs ezzel semmi probléma!
Makacsságod nem értem. Nyákterveden még hely is lenne, betartani a távolságot, vagy bevágással az adott helyen csökkenteni a kúszóáram létrejöttének lehetőségét. Hálózati feszültséget vezető fóliaszakaszon minimum 8mm távolságot ajánlott betartani (nem én találtam ki). Abban igazad van, tiszta, száraz levegő jól szigetel, sajnos panelre kerülhet szennyeződés, ami már vezetőréteget okozhat.
Nem fogom szajkózni, ahogy a búgás problémát sem. Emlékezz, nem én vetettem fel, a vevőd említette, hogy zavarja a brumm. Brumm csökkentésének lehetőségeiről írogattunk akkor, ez maradt meg benned úgy mint ha ezt forszíroznám mindig. Sajnálom, hogy félreértelmezted.

Csövek fűtésének problémája, jól méretezett hálózati trafóval orvosolható, legtöbb esetben.
Emlegeted, hogy ARC kapcsolásokat próbálsz összerakni. Még nem láttam olyan ARC csöves végfokot, ahol ilyen lágy indítást alkalmaznának. Általad használt lágy indítást nagy teljesítményű toroid trafók esetén szokás alkalmazni, persze ez is csak szerintem van így...

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2011

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2018.10.21., vas. 10:36

A régi csöves erősítőimben sem az anódtápon, sem a fűtésen nem volt késleltetés, a teljesítmény csövek sosem mentek idő előtt (ami min.2-2,5e üzemóra, de inkább 3e ) tönkre, a meghajtó csöveket meg legfeljebb bezajosodás miatt cseréltem, a stabilizált 6,15VDC nagyon hosszú élettartamot biztosít.
Mivel a mai csövek meglehetősen drágák, ezért megértem a parázás miatti elővigyázatosságokat. :D

Jobb egy mentőötlet, mint öt mentőegylet /Karinthy Frigyes/

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 101

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.21., vas. 10:11

Kedves Zoli Bácsi! Tudom te nem hibázhatsz. leborulok.gif Ne is hibázz. Én hibáztam: Véletlenül a te írásodra kattintottam az Istváné helyett. Így ugye már érthető? De ezért nem vagyok ugye hülye. És azért is bocsáss meg nekem, hogy nem azt a megoldást választottam mint te. Tudod: a piacra több úton is ellehet jutni. A NYÁK-on meg a távolság rendben van, még akkor is, ha most egy félévig ezt fogod szajkózni, mint a búgást a múltkor :rolleyes: . De hogy megnyugodj, megnövelem a távolságot még cca. 2 mm-el. Szóval csak nyugodtan. Azt esetleg elemeznéd itt, hogy a teljesítmény csövek gyors felfűtése miért nem okoz problémát? Szerintem annak is kicsi az ellenállása hidegen. Vagy abban nem érvényesül ez a természeti törvény? Kezdesz olyan lenni mint jó "kollegánk": Ja Dyscus találta ki, akkor sz@r. :D

Dys-cus, a DysCus kimenők, s a TauCeti erősítők konstruktőre.

Minőségi OPT-k

CHZ
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: CHZ » 2018.10.20., szomb. 17:17

dys-cus írta:
2018.10.20., szomb. 15:38
CHZ írta:
2018.10.20., szomb. 12:12
En az anodfeszultseget kapcsolom keslelteve, anodfesz AC-t 470n kondin kersztul csatolom az egyeniranyitora. Kondin keresc ztul lassan novekedve toltodnek az elkok (mint csoves egyeniranyitaskor, kozben a csovek felfutenek). Kb 45 masodperc elteltevel rele rovidrezarja a 470n kondit, igy koppanasmentesen, indul az anodtap. Rele vezerlese 1db FET es 2db passziv alkatresz kell, ez sem bonyolult. Stanby uzemmodot is biztositja, ha szukseges.
[/
A hexfred tényleg drágább. De nekem nem tetszik a hangja, meg pénzkidobás egyébként is, mert ide lassú dióda kell. Mindenesetre ha rossz lenne, akkor talán az ARC sem használta volna. De használta, tehát nekem tök jó, mivel egy ARC kapcsolást építek újra.

Sajnos most sem erted amit irtam, FET a relet kapcsolja! Igy is bekavarhat a hangzasba?
Diodakrol nem is irtam, ha figyelmesebben olvasol ertheto lesz amit irtam.
Teljesitmeny csovek felfutese nem okozhat gondot, nehany kisteljesitmenyu csonel lehet problema a gyors felfutes.

CHZ
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: CHZ » 2018.10.20., szomb. 17:10

Nezz utanna, 4mm keves, meg akkor is ha a nyaklapra nem rakodik por. Te feleloseged, ugy csinalod ahogy akarod.

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.20., szomb. 15:38

CHZ írta:
2018.10.20., szomb. 12:12
En az anodfeszultseget kapcsolom keslelteve, anodfesz AC-t 470n kondin kersztul csatolom az egyeniranyitora. Kondin keresztul lassan novekedve toltodnek az elkok (mint csoves egyeniranyitaskor, kozben a csovek felfutenek). Kb 45 masodperc elteltevel rele rovidrezarja a 470n kondit, igy koppanasmentesen, lagyan indul az anodtap. Rele vezerlese 1db FET es 2db passziv alkatresz kell, ez sem bonyolult. Stanby uzemmodot is biztositja, ha szukseges.
A hexfred tényleg drágább. De nekem nem tetszik a hangja, meg pénzkidobás egyébként is, mert ide lassú dióda kell. Mindenesetre ha rossz lenne, akkor talán az ARC sem használta volna. De használta, tehát nekem tök jó, mivel egy ARC kapcsolást építek újra.

Minőségi OPT-k

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.20., szomb. 15:34

CHZ írta:
2018.10.20., szomb. 11:19
dys-cus írta:
2018.10.19., pén. 14:57
Manapság nagy divat a csövek bekapcsoláskori védelme. Az ún. lágyindítás. Van aki computerrel oldja meg, van aki egyszerű tranyós időzítővel, s van aki 555-ös timer IC-vel. Nos én kilógok a sorból, legalábbis ezzel a mono blokkokkal. A problémát ugyanis NTC-vel oldom meg. A fotón a tápfeszek bemeneti terminálja látható. Két darab NTC ellenállás van ráépítve, amelyek ellenállása összesen 70k 20 fokon, és cca. 45 Ohm nemtom hány fokon. :P A lényeg az, hogy az NTC-k, és a 180 Ohm+ a 2200-3300 uF kapacitás együttes hatására kb 10-12 sec alatt éled fel a táp. Ennyi idő múlva ugyanis az NTC-k egy relé segítségével kisöntölődnek. Szóval egyszerű. Hogy miért ezt választottam? Sanyaaaa segített volna egy nano Arduinó-val, de az nagyobb helyet igényelt volna, mert kellett volna egy külön kis hálózati a működéshez. A vázolt megoldás nem kíván külön tápot, egyszerű, és kis helyen elfér. Az egység neve: ARC M60 HD Lazy, azaz lusta. Remélem ezzel az elnevezéssel kielégítem az angolmániásak tudományos igényét is. :smile29:
Lazy PCB.JPG
Igy a futeseket is keslelteted! Nyaktervet nem tartom jonak, biztonsagi szempontbol, 230V AC nagyon kozel van a szekunderi DC foliavezetesehez. Kerlek ne vedd kotekedesnek, en modositanam a nyaktervet. Hosszutavon biztonsagosabb lehetne.
Jaj Zoli bácsi! Mikor is megy tönkre leghamarább egy cső? Akkor amikor ráadják a fűtőfeszt. A hideg izzószálon a nagy áram kinyírja a cső izzószálát. Ezt kívántam éppen megakadályozni. Ezért késleltetem a fűtést is. A NYÁK jó, biztonságos. 4mm-re van egymástól a két vezető. Köztük a levegő szigetel. 1mm levegő ha jól emléxem 2000 Voltot szigetel max. Szóval jó az. Majd ha készen lesz, akkor elhozhatod az erősítődet összehasonlítani ezzel. ;) Egyúttal meghallgathatod a TauCeti-t is, hogy nem búg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dys-cus 2018.10.20., szomb. 15:39-kor.

Minőségi OPT-k

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2018.10.20., szomb. 13:38

dys-cus írta:
2018.10.20., szomb. 09:33
Van vagy 20 nagyteljesítményű diódám, de sajna nem fér el a dobozban, azonkívül a hangjukkal sem , meg a zajukkal sem vagyok kibékülve. Jobbnak találom ezekben az ARC rekreációkban az eredetileg betervezett 1N4007-es diódát. Jó az.
Igen, az 1N4007 két dologban vastagon legyőzi a csöves diódát. Árban verhetetlen, 3Ft/db és persze élettartamban, ha nincs túlterhelve.
Egy csöves dióda miért termel zajt? akkor ha pl egy-az-egyben szilícium dióda helyébe van rakva. Egészen más környezetet kíván. De ha már félvezető, akkor már inkább HEXFRED, ami nem is a gyorsasága miatt, hanem közel nem nemleges töltéstárolása miatt speciális, ami ugye a szilícium diódák zárásakor szokott termelni zajt az éppen nyitóba váltó diódapárjával. Ok, tudom, HEXFRED is sokkal drágább mint az 1N4007.

CHZ
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: CHZ » 2018.10.20., szomb. 12:12

En az anodfeszultseget kapcsolom keslelteve, anodfesz AC-t 470n kondin kersztul csatolom az egyeniranyitora. Kondin keresztul lassan novekedve toltodnek az elkok (mint csoves egyeniranyitaskor, kozben a csovek felfutenek). Kb 45 masodperc elteltevel rele rovidrezarja a 470n kondit, igy koppanasmentesen, lagyan indul az anodtap. Rele vezerlese 1db FET es 2db passziv alkatresz kell, ez sem bonyolult. Stanby uzemmodot is biztositja, ha szukseges.

CHZ
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: CHZ » 2018.10.20., szomb. 11:19

dys-cus írta:
Manapság nagy divat a csövek bekapcsoláskori védelme. Az ún. lágyindítás. Van aki computerrel oldja meg, van aki egyszerű tranyós időzítővel, s van aki 555-ös timer IC-vel. Nos én kilógok a sorból, legalábbis ezzel a mono blokkokkal. A problémát ugyanis NTC-vel oldom meg. A fotón a tápfeszek bemeneti terminálja látható. Két darab NTC ellenállás van ráépítve, amelyek ellenállása összesen 70k 20 fokon, és cca. 45 Ohm nemtom hány fokon. :P A lényeg az, hogy az NTC-k, és a 180 Ohm+ a 2200-3300 uF kapacitás együttes hatására kb 10-12 sec alatt éled fel a táp. Ennyi idő múlva ugyanis az NTC-k egy relé segítségével kisöntölődnek. Szóval egyszerű. Hogy miért ezt választottam? Sanyaaaa segített volna egy nano Arduinó-val, de az nagyobb helyet igényelt volna, mert kellett volna egy külön kis hálózati a működéshez. A vázolt megoldás nem kíván külön tápot, egyszerű, és kis helyen elfér. Az egység neve: ARC M60 HD Lazy, azaz lusta. Remélem ezzel az elnevezéssel kielégítem az angolmániásak tudományos igényét is. :smile29:
Lazy PCB.JPG
Igy a futeseket is keslelteted! Nyaktervet nem tartom jonak, biztonsagi szempontbol, 230V AC nagyon kozel van a szekunderi DC foliavezetesehez. Kerlek ne vedd kotekedesnek, en modositanam a nyaktervet. Hosszutavon biztonsagosabb lehetne.

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.20., szomb. 09:33

Van vagy 20 nagyteljesítményű diódám, de sajna nem fér el a dobozban, azonkívül a hangjukkal sem , meg a zajukkal sem vagyok kibékülve. Jobbnak találom ezekben az ARC rekreációkban az eredetileg betervezett 1N4007-es diódát. Jó az.

Minőségi OPT-k

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2018.10.19., pén. 16:39

dys-cus írta:
Manapság nagy divat a csövek bekapcsoláskori védelme. Az ún. lágyindítás.
Ottó, van azért ennél még pofonabb egyszerű megoldása is az anódtáp késleltetésnek, ősrégi, mert régen nem is volt túl sok eszköz erre. Vákuumdidódás egyenirányítás, azok mind lassan pár másodperc alatt élednek fel és adják tovább a feszejt. Mert csöves-erőlködőbe csöves és nem szilícium dióda való. Aztán van a csöves diódák között ami szándékosan még lassabb éledésű, 6D22S/EY500 dumper dióda. Ez van nálam is, 25-30sec az éledési ideje.
"The 6D22S features very slow warmup (30 seconds typical), making it an excellent, rugged power-on delay device for audio amplifiers."
Csatolmányok
6d22s.png
6d22s.png (169.39 KiB) Megtekintve 525 alkalommal

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.19., pén. 14:57

Lazy PCB.JPG
Lazy PCB.JPG (962.42 KiB) Megtekintve 513 alkalommal

Minőségi OPT-k

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.12., pén. 08:06

Szabadidőmben forrasztgattam egy kicsit. Az eredményt az alábbi fotón láthatjátok:
20181011_183027.jpg
20181011_183027.jpg (458.45 KiB) Megtekintve 680 alkalommal
A képen jól láthatóak a használt alkatrészek minősége.

Minőségi OPT-k

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.09., kedd 20:20

Bocsi, valamiért kétszereződött a fotó, de sebaj!

Minőségi OPT-k

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.09., kedd 20:18

Egy ilyen projektnél nem mindegy az alkatrészek minősége sem. A kimenő az adott, saját tervezés, elkészítés. Majd teszek fel róla tényleges méréseket. :smile29: A csövek sem lesznek rosszak: Vinged C 6550, Telefunken ECC803, és Tesla gold E88CC-k. Ezek nagyon fontos dolgok, főleg a kimenő, mivel az a leggyengébb láncszem. De ma végre megjött a harmadik legfontosabb alkatrész, a végcsövek előtti utolsó kondi, a csatolónak nevezett remekmű. :D A gyártója egy lengyel cég, a Miflex, ami nem kispályás a kondik világában. Nos ilyen gyártmányú rézfóliás olajos kondikat vettem, nem kímélve a konkurenciát. Kérem szépen ez nem kínai gyártmányú szép, piros audiófíler kondi, hanem igazi HighEnd termék, legalábbis a hómméd oldal tesztje szerint: http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html
Szóval befektettem az örököseim javára, bár a Duelund, meg Jupiter kondikhoz képest rendkívül olcsó a lengyel barátaink terméke. Mindenesetre kíváncsi leszek arra, hogy ezekből a papírhengerekből majd mi fog kijönni. Egy biztos, hogy párba válogatva árulják őket, ami nem hülyeség. :D
Íme a kondi szépségverseny győztesei:
20181009_140233.jpg
20181009_140233.jpg (262.14 KiB) Megtekintve 778 alkalommal
20181009_140332.jpg
20181009_140332.jpg (191.39 KiB) Megtekintve 778 alkalommal
Mindenesetre megnyugtató érzés, hogy a Miflex miközben próbál "vintage" kinézetű, jó pofa kondenzátorokat gyártani, a környezetet is védi ezerrel, ugyanis úgy tűnik, hogy eredeti újra hasznosított nátronpapírba tölti a kondikat. Igen boldog vagyok tőle. Projektemben ez a második "zöld" termék. Az első a kimenő, mert az pont akkora vason pont akkora tekercseket tartalmaz, ami szükséges. Láttam olyat, hogy valaki "szakértő" ekkora trafókat EL84-es erősítőhöz ajánl. Szegény feje. :smile51:
Csatolmányok
20181009_140332.jpg
20181009_140332.jpg (191.39 KiB) Megtekintve 778 alkalommal

Minőségi OPT-k

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.09., kedd 19:50

Vártam egy darabig arra, hogy hátha beszáll valaki még az építkezésbe, de úgy tűnik a potens emberek már jelentkeztek. Ennek ellenére a vártnál sokkal olcsóbban sikerült a PCB lemezeket elkészíteni. Amit tudni kell róla, az a speciális "hideg" vezetékelés, amely csillag rendszerű, a kétoldalas fúrat galvanizált kialakítás 70um vastag vezető réteggel, kétoldalas lötstoppal, és szitázással az alkatrész oldalon. Nem sajnáltam a műszaki megoldásokat. Bátran kijelenthetem azt, hogy űrhajózási minőség a NYÁK mostmár kézzel fogható valósága. :napsut:
Íme az ARC M60 HD monoblokk nyomtatottáramköri lemeze mind két oldalról:
20181009_121118.jpg
20181009_121118.jpg (423.64 KiB) Megtekintve 779 alkalommal
Itt egy közelebbi felvétel, ahol a márkajelzés is látható:
Csatolmányok
20181009_121028.jpg
20181009_121028.jpg (462.87 KiB) Megtekintve 779 alkalommal

Minőségi OPT-k

dys-cus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: dys-cus » 2018.10.09., kedd 19:41

Miután senkinek semmi ötlete nem volt a felírat elhejezésre, így tovább léptem. Elkészőlt a doboz is. Persze még sok munka lesz vele, de azért a jövő biztató. :rolleyes:
20181009_140508.jpg
20181009_140508.jpg (221.11 KiB) Megtekintve 773 alkalommal

Minőségi OPT-k

CHZ
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: CHZ » 2018.10.06., szomb. 10:53

Hozzáfogtam a csöves PP dobozolásához. Előlap lemeze elkészült, favázba bemarva kap helyet.
KT88 PP ELŐLAP FELIRATOZVA.jpg
KT88 PP ELŐLAP FELIRATOZVA.jpg (264.04 KiB) Megtekintve 867 alkalommal
Csatolmányok
KT88 PP ELŐLAP FELIRAT  3.jpg
KT88 PP ELŐLAP FELIRAT 3.jpg (588.2 KiB) Megtekintve 863 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”