Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy erősítő építés

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Acus írta:
2018.09.22., szomb. 10:56
Segitenel abban mit kell a meretezeskor figyelembe venni? Mi a felso hatara a pufferkondenzator meretenek?
Én felső határt nem szabnék, inkább alsót. Az kb. megegyezik fülelek által megadottakkal, csak nem azokkal az indokokkal magyarázva.
10000 uF alá én nem mennék 50W/8 Ohm esetén sem.
A trafó szekunder tekercse pedig legyen a lehető legnagyobb átmérőjű vezetékből, ami még ráfér a csévetestre is. De ez arányosan igaz a primerre is, mivel a primer soros ellenállása áttranszformálódik a szekunder oldalra. Aki tekeri a trafót, tudni fogja, hogy hogyan méretezze a vezetékeket a csévetesthez, az áttételekhez. A lényeg, hogy ne legyen kihasználatlan tér a csévetesten. A primer és a szekunder is a lehető legkisebb ellenállású legyen úgy, hogy az áttranszformálódott primer ellenállás kb. megegyezzen meg a szekunder ellenállással. Ez így kicsit bonyolultan hangzik, de nem az. Trafóméretezés. A trafó tekerők érteni fogják.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Acus »

LIMAR írta:
2018.09.22., szomb. 00:41


4.) Mitől lenne rosszabb? Ideális a végtelen kapacitás, vagy(is) a stabilizált tápfeszültség lenne. Valamennyi kapcsolás érzékeny a tápfeszültség változására. Nincs végtelen tápfesz elnyomása egyetlen kapcsolásnak sem. Minél jobban változik a tápfesz (puffer feszültség), annál jobban változnak a feszültség erősítő fokozatok munkapontjai. Ez nem kívánt nem lineáris torzítást okoz. Az meg rettenetesen bántó tud lenni.
A kis méretű tápegységgel (trafó/puffer) rendelkező erősítők nagyon hamar elkezdenek bántóan viselkedni. Elvékonyodik a hang, kellemetlenné válik, le akarod halkítani, pedig a kivezérlés határában sincsenek még. Csupán a puffer feszültség nagymértékű ingadozása miatti munkapontváltozások hatásait halljuk.

Na, mindegy, csak beleolvastam ebbe topikba (a közelmúlt eseményei miatt), de inkább nem kellett volna tennem.
Nem is zavarok tovább senkit. Jobb lesz az mindenkinek.
Segitenel abban mit kell a meretezeskor figyelembe venni? Mi a felso hatara a pufferkondenzator meretenek?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fülelek írta:
2018.09.21., pén. 20:43
1.)Egyrészt a táp kondi a terheléssel felüláteresztő szűrőt képez. Pl. 4700uF 4 Ohm kb. 8Hz -3dB átvitelt enged, ami elvileg elegendő.
2.)Ha kevés a kapacitás, a maximális kivezérlés is csökken, 3.) túlvezérléskor a táp 100Hz-es brummja hozzáadódik a jelhez, ettől vastagszik a mélyhang, ami sokaknak tetszik, de hibás megoldás. Tudom, hogy van olyan erősítő kapcsolás, ahová 2200uF-ot ajánl híres/hirhedt cég, de ez smafu.
Ami az egytollú diyert érdekli: 50W 4Ohm 10000uF elegendő, ha csak 8Ohmos a terhelés, akkor elég a 4700uF.
4.) A 40000uF akkor jó, ha nagyon minőségi a puffer, különben tényleg rosszabb lesz a hangzás.
1.) Ezt ugye nem gondolod komolyan.

2.)Maximum 3 dB-lel kisebb a kivehető maximális amplitúdójú jel (de ez is független a jel frekvenciájától, csupán a terhelés impedanciájától). De a túlvezérlés eléréséig semmit sem változik az erősítő alsó határfrekvenciája.

3.) Túlvezérléskor te milyen jelről beszélsz? Az akkor már nincs, így nincs mihez hozzáadódnia bárminek is. Túlvezérléskor a mélyhang nem vastagszik, hanem a magassugárzó elszáll, ahogy a mélysugárzó is a kimeneti DC-től.

4.) Mitől lenne rosszabb? Ideális a végtelen kapacitás, vagy(is) a stabilizált tápfeszültség lenne. Valamennyi kapcsolás érzékeny a tápfeszültség változására. Nincs végtelen tápfesz elnyomása egyetlen kapcsolásnak sem. Minél jobban változik a tápfesz (puffer feszültség), annál jobban változnak a feszültség erősítő fokozatok munkapontjai. Ez nem kívánt nem lineáris torzítást okoz. Az meg rettenetesen bántó tud lenni.
A kis méretű tápegységgel (trafó/puffer) rendelkező erősítők nagyon hamar elkezdenek bántóan viselkedni. Elvékonyodik a hang, kellemetlenné válik, le akarod halkítani, pedig a kivezérlés határában sincsenek még. Csupán a puffer feszültség nagymértékű ingadozása miatti munkapontváltozások hatásait halljuk.

Na, mindegy, csak beleolvastam ebbe topikba (a közelmúlt eseményei miatt), de inkább nem kellett volna tennem.
Nem is zavarok tovább senkit. Jobb lesz az mindenkinek.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egyrészt a táp kondi a terheléssel felüláteresztő szűrőt képez. Pl. 4700uF 4 Ohm kb. 8Hz -3dB átvitelt enged, ami elvileg elegendő.
Ha kevés a kapacitás, a maximális kivezérlés is csökken, túlvezérléskor a táp 100Hz-es brummja hozzáadódik a jelhez, ettől vastagszik a mélyhang, ami sokaknak tetszik, de hibás megoldás. Tudom, hogy van olyan erősítő kapcsolás, ahová 2200uF-ot ajánl híres/hirhedt cég, de ez smafu.
Ami az egytollú diyert érdekli: 50W 4Ohm 10000uF elegendő, ha csak 8Ohmos a terhelés, akkor elég a 4700uF.
A 40000uF akkor jó, ha nagyon minőségi a puffer, különben tényleg rosszabb lesz a hangzás.

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

quote=dys-cus post_id=2294289 time=1537528097 user_id=33934]
Acus írta:
2018.09.19., szer. 12:18
Sziasztok!

Nem vagyok tul jaratos az elektronikaban, igy segitseghez fordulok :)
Szeretnem az erositom tapegysegeben levo pufferkondenzatorok maximalis erteket meghatarozni. Jelenleg 40.000uF ez az ertek, de szivesen bovitenem ezt addig, amig a halozati transzformator engedi.

Kinek mi a velemenye a puffer kapacitas noveleserol?
Illetve, hogyan hatarozhato ez meg?
Nekem véleményem van a növelésről. Szerintem már a 40000uF is sokkal több, mint kellene, hogy legyen. Gondolj csak bele: A végtranzisztor egyre jobban kinyit, főleg nagy kivezérléskor. Ekkor gyakorlatilag a kondit ráköti a kimenetre, illetve a terhelésre. A kondi elkezd töltődni nagy árammal, megszívja a tápot, az erősítő összecsuklik. Bár én csöves vsgyok, de rengetegszer hallani ilyen hibát még gyári tranyósaknál is. SzVSz én inkább a táptrafót méretezném túl, és kis kondenzátort használnék. Legyen nagyon kicsi a táptrafó belső ellenállása. Mondjuk 2200u-ot maximum. Sokkal jobb lesz a hang. Én kiszámolnám, hogy hány Joule energiát tud szolgáltatni az erősítő, és akkora, max 1,5-szer akkora energia tároló képességű kondit tennék be. Kondi energia: E= 1/2CxUnégyzet. Az erősítőt meg majd kiszámolja Btamás, ő úgyis olyan sokat tud elméletileg, hogy csak haj! leborulok.gif
[/quote]

bocs.gif
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Acus írta:
2018.09.19., szer. 12:18
Sziasztok!

Nem vagyok tul jaratos az elektronikaban, igy segitseghez fordulok :)
Szeretnem az erositom tapegysegeben levo pufferkondenzatorok maximalis erteket meghatarozni. Jelenleg 40.000uF ez az ertek, de szivesen bovitenem ezt addig, amig a halozati transzformator engedi.

Kinek mi a velemenye a puffer kapacitas noveleserol?
Illetve, hogyan hatarozhato ez meg?
Nekem véleményem van a növelésről. Szerintem már a 40000uF is sokkal több, mint kellene, hogy legyen. Gondolj csak bele: A végtranzisztor egyre jobban kinyit, főleg nagy kivezérléskor. Ekkor gyakorlatilag a kondit ráköti a kimenetre, illetve a terhelésre. A kondi elkezd töltődni nagy árammal, megszívja a tápot, az erősítő összecsuklik. Bár én csöves vsgyok, de rengetegszer hallani ilyen hibát még gyári tranyósaknál is. SzVSz én inkább a táptrafót méretezném túl, és kis kondenzátort használnék. Legyen nagyon kicsi a táptrafó belső ellenállása. Mondjuk 2200u-ot maximum. Sokkal jobb lesz a hang. Én kiszámolnám, hogy hány Joule energiát tud szolgáltatni az erősítő, és akkora, max 1,5-szer akkora energia tároló képességű kondit tennék be. Kondi energia: E= 1/2CxUnégyzet. Az erősítőt meg majd kiszámolja Btamás, ő úgyis olyan sokat tud elméletileg, hogy csak haj! leborulok.gif
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Acus »

Sziasztok!

Nem vagyok tul jaratos az elektronikaban, igy segitseghez fordulok :)
Szeretnem az erositom tapegysegeben levo pufferkondenzatorok maximalis erteket meghatarozni. Jelenleg 40.000uF ez az ertek, de szivesen bovitenem ezt addig, amig a halozati transzformator engedi.

Kinek mi a velemenye a puffer kapacitas noveleserol?
Illetve, hogyan hatarozhato ez meg?

Avatar
Happy89
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.06.06., szer. 18:52
Értékelés: 9

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Happy89 »


Köszönöm! Ezek szerint meg kell békülnöm ezzel az árszinttel.

Avatar
pechman8
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 13:30
Értékelés: 10

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: pechman8 »




2018. 06. 01. at 8:14, Happy89 írta:




Sziasztok!



Ti honnan szoktatok dobozt rendelni az épített erősítőtökhöz? Pl pechman8 te honnan rendelted a tiedet, és mennyiért ha szabad kédeznem? Úgy láttam kínában csinálnak sokat, szépek is, és onnan rendeltem én is a sajárom legutóbb. Csak azokkal az a baj, hogy egy vagyon (akàr a doboz árával megegyező mértékű) a postaköltség, és még ott a vám is. Eu-n belül is van a fentebb linkelt Diyaudiostore, vagy az Audiophonics, de ezeken a szebb kivitelű dobozokat drágának ítélem.



Aki nem magának csinál gyönyörű dobozokat, az honnan vesz? Vagy csak nekem drágák ezek? Szerintetek miért nincs több forrás? Nem pörög a diy piac mostanság, és nincs kereslet?





Szia, EU-s raktárból való "kínai" az erősítő ház és asszem postával 45K volt az e-bay-ről. Kölönben megint ezt venném. Nagyon bevált. Szempontjaim: nagy legyen sok hellyel, nagy hűtőbordákkal, egyszerű letisztult, tömör fém. Én is olcsóbbat használnék ha találtam volna. Azért írok csak most mert nem vagyok már jelen az AVX-en. Itt csak olyan irányba vezetnek ami ugyan divatos, de marhaság! Tévút!... 


Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Palm »



Olyan erősítő működő kapcsolási rajzát keresem, ami elő és végfok egyben, szimmetrikus és asszimetrikus bemenetei is vannak. Hangja komoly minőséget képvisel. Integrált és tranzisztoros előnyben. Csöves nem igen érdekel.



Elég a bemeneti csatorna választó és a hangerő szabályzó.



4, 6 és 8 Ohm-os hangfalak legyenek meghajthatóak vele.



A osztályú, nem kell hatalmas teljesítmény. 2x30W-50W elég.

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Happy89
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.06.06., szer. 18:52
Értékelés: 9

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Happy89 »


Köszönöm!

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: rookakoma »




On 6/1/2018 at 8:14 AM, Happy89 said:




Ezeket nézegettem:



https://www.modushop.biz/site/index.php ... uct_id=716



Ez 340 mm széles, de van "standard" is.





 


Avatar
Happy89
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.06.06., szer. 18:52
Értékelés: 9

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Happy89 »



Sziasztok!



Ti honnan szoktatok dobozt rendelni az épített erősítőtökhöz? Pl pechman8 te honnan rendelted a tiedet, és mennyiért ha szabad kédeznem? Úgy láttam kínában csinálnak sokat, szépek is, és onnan rendeltem én is a sajárom legutóbb. Csak azokkal az a baj, hogy egy vagyon (akàr a doboz árával megegyező mértékű) a postaköltség, és még ott a vám is. Eu-n belül is van a fentebb linkelt Diyaudiostore, vagy az Audiophonics, de ezeken a szebb kivitelű dobozokat drágának ítélem.



Aki nem magának csinál gyönyörű dobozokat, az honnan vesz? Vagy csak nekem drágák ezek? Szerintetek miért nincs több forrás? Nem pörög a diy piac mostanság, és nincs kereslet?


Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: rukh »


Remek, köszönöm!

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános »




1 órája, rukh írta:




Egy Yamaha CA-1000 II.





Szép munka lesz!  Egy kis adalék!


http://audiokarma.org/forums/index.php? ... ld.288868/

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: rukh »


Egy Yamaha CA-1000 II.

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános »




2 perce, rukh írta:




Köszönöm, majd összeszedem magam :-)





 Nincs mit szívesen.Egyébként mi a típusa az erősítőnek ha megkérdezhetem?

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: rukh »


Köszönöm, majd összeszedem magam :-)

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános »




53 perce, rukh írta:




Szép feladat lesz .. Milyen vegyszert ajánlasz a panelok lemosására?





Pl: https://www.soselectronic.hu/articles/k ... rofin-1662



De csak abban az esetben ajánlanám a darabokra szedést ha össze is tudod rakni és a megfelelő beállításokat eltudod végezni!

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: rukh »


Szép feladat lesz .. Milyen vegyszert ajánlasz a panelok lemosására?

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános »




18 perce, rukh írta:




Szétbontottam, kiporoltam, a hűtőbordákat kivettem és áttöröltem, némileg enyhült, de maradt a szag. Nem tudom meghatározni, mi "illatozik" (vagy mi nem) .... 





Attól azért alaposabban meg kellene tisztítani! A Panelokat is mind vegyszeresen átmosni,az öreg valószínűleg  rossz kondenzátorokat cserélni stb...

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: rukh »




40 perce, béres jános írta:




Üdv!  Egy alapos karbantartás tisztítás jót tenne neki! De ehhez szét kell szedni darabokra ,mindent megtisztítani.



 



 



 





Szétbontottam, kiporoltam, a hűtőbordákat kivettem és áttöröltem, némileg enyhült, de maradt a szag. Nem tudom meghatározni, mi "illatozik" (vagy mi nem) .... 


Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános »




16 órája, rukh írta:




Kedves Szakik!



Nem erősítőépítéssel kapcsolatos a kérdésem, hanem kész erősítő "javításával": van egy régi Yamaha tranzisztoros erősítőm, ami hosszú évekig pihent. Most elkezdtem intenzíven használni és valami egészen fura avítt szaga van, olyan, mint a fiók alján bezacskózva évekig őrzött számítógépe kábeleknek. Ha nem kapcsolom be, akkor egészen enyhe, ha megy a gép, erősebb. Van valakinek bevált praktikája a szagtalanításra?



Kösz és üdv,



Rukh  





Üdv!  Egy alapos karbantartás tisztítás jót tenne neki! De ehhez szét kell szedni darabokra ,mindent megtisztítani.



 



 



 

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: rukh »



Kedves Szakik!



Nem erősítőépítéssel kapcsolatos a kérdésem, hanem kész erősítő "javításával": van egy régi Yamaha tranzisztoros erősítőm, ami hosszú évekig pihent. Most elkezdtem intenzíven használni és valami egészen fura avítt szaga van, olyan, mint a fiók alján bezacskózva évekig őrzött számítógépe kábeleknek. Ha nem kapcsolom be, akkor egészen enyhe, ha megy a gép, erősebb. Van valakinek bevált praktikája a szagtalanításra?



Kösz és üdv,



Rukh  


Üdv mindenkinek,
Rukh

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”