Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

dys-cus írta:
2018.10.19., pén. 14:57
Manapság nagy divat a csövek bekapcsoláskori védelme. Az ún. lágyindítás.
Ottó, van azért ennél még pofonabb egyszerű megoldása is az anódtáp késleltetésnek, ősrégi, mert régen nem is volt túl sok eszköz erre. Vákuumdidódás egyenirányítás, azok mind lassan pár másodperc alatt élednek fel és adják tovább a feszejt. Mert csöves-erőlködőbe csöves és nem szilícium dióda való. Aztán van a csöves diódák között ami szándékosan még lassabb éledésű, 6D22S/EY500 dumper dióda. Ez van nálam is, 25-30sec az éledési ideje.
"The 6D22S features very slow warmup (30 seconds typical), making it an excellent, rugged power-on delay device for audio amplifiers."
Csatolmányok
6d22s.png
6d22s.png (169.39 KiB) Megtekintve 1869 alkalommal

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Manapság nagy divat a csövek bekapcsoláskori védelme. Az ún. lágyindítás. Van aki computerrel oldja meg, van aki egyszerű tranyós időzítővel, s van aki 555-ös timer IC-vel. Nos én kilógok a sorból, legalábbis ezzel a mono blokkokkal. A problémát ugyanis NTC-vel oldom meg. A fotón a tápfeszek bemeneti terminálja látható. Két darab NTC ellenállás van ráépítve, amelyek ellenállása összesen 70k 20 fokon, és cca. 45 Ohm nemtom hány fokon. :P A lényeg az, hogy az NTC-k, és a 180 Ohm+ a 2200-3300 uF kapacitás együttes hatására kb 10-12 sec alatt éled fel a táp. Ennyi idő múlva ugyanis az NTC-k egy relé segítségével kisöntölődnek. Szóval egyszerű. Hogy miért ezt választottam? Sanyaaaa segített volna egy nano Arduinó-val, de az nagyobb helyet igényelt volna, mert kellett volna egy külön kis hálózati a működéshez. A vázolt megoldás nem kíván külön tápot, egyszerű, és kis helyen elfér. Az egység neve: ARC M60 HD Lazy, azaz lusta. Remélem ezzel az elnevezéssel kielégítem az angolmániásak tudományos igényét is. :smile29:
Lazy PCB.JPG
Lazy PCB.JPG (962.42 KiB) Megtekintve 1863 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Szabadidőmben forrasztgattam egy kicsit. Az eredményt az alábbi fotón láthatjátok:
20181011_183027.jpg
20181011_183027.jpg (458.45 KiB) Megtekintve 2075 alkalommal
A képen jól láthatóak a használt alkatrészek minősége.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Bocsi, valamiért kétszereződött a fotó, de sebaj!
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Egy ilyen projektnél nem mindegy az alkatrészek minősége sem. A kimenő az adott, saját tervezés, elkészítés. Majd teszek fel róla tényleges méréseket. :smile29: A csövek sem lesznek rosszak: Vinged C 6550, Telefunken ECC803, és Tesla gold E88CC-k. Ezek nagyon fontos dolgok, főleg a kimenő, mivel az a leggyengébb láncszem. De ma végre megjött a harmadik legfontosabb alkatrész, a végcsövek előtti utolsó kondi, a csatolónak nevezett remekmű. :D A gyártója egy lengyel cég, a Miflex, ami nem kispályás a kondik világában. Nos ilyen gyártmányú rézfóliás olajos kondikat vettem, nem kímélve a konkurenciát. Kérem szépen ez nem kínai gyártmányú szép, piros audiófíler kondi, hanem igazi HighEnd termék, legalábbis a hómméd oldal tesztje szerint: http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html
Szóval befektettem az örököseim javára, bár a Duelund, meg Jupiter kondikhoz képest rendkívül olcsó a lengyel barátaink terméke. Mindenesetre kíváncsi leszek arra, hogy ezekből a papírhengerekből majd mi fog kijönni. Egy biztos, hogy párba válogatva árulják őket, ami nem hülyeség. :D
Íme a kondi szépségverseny győztesei:
20181009_140233.jpg
20181009_140233.jpg (262.14 KiB) Megtekintve 2203 alkalommal
20181009_140332.jpg
20181009_140332.jpg (191.39 KiB) Megtekintve 2203 alkalommal
Mindenesetre megnyugtató érzés, hogy a Miflex miközben próbál "vintage" kinézetű, jó pofa kondenzátorokat gyártani, a környezetet is védi ezerrel, ugyanis úgy tűnik, hogy eredeti újra hasznosított nátronpapírba tölti a kondikat. Igen boldog vagyok tőle. Projektemben ez a második "zöld" termék. Az első a kimenő, mert az pont akkora vason pont akkora tekercseket tartalmaz, ami szükséges. Láttam olyat, hogy valaki "szakértő" ekkora trafókat EL84-es erősítőhöz ajánl. Szegény feje. :smile51:
Csatolmányok
20181009_140332.jpg
20181009_140332.jpg (191.39 KiB) Megtekintve 2203 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Vártam egy darabig arra, hogy hátha beszáll valaki még az építkezésbe, de úgy tűnik a potens emberek már jelentkeztek. Ennek ellenére a vártnál sokkal olcsóbban sikerült a PCB lemezeket elkészíteni. Amit tudni kell róla, az a speciális "hideg" vezetékelés, amely csillag rendszerű, a kétoldalas fúrat galvanizált kialakítás 70um vastag vezető réteggel, kétoldalas lötstoppal, és szitázással az alkatrész oldalon. Nem sajnáltam a műszaki megoldásokat. Bátran kijelenthetem azt, hogy űrhajózási minőség a NYÁK mostmár kézzel fogható valósága. :napsut:
Íme az ARC M60 HD monoblokk nyomtatottáramköri lemeze mind két oldalról:
20181009_121118.jpg
20181009_121118.jpg (423.64 KiB) Megtekintve 2223 alkalommal
Itt egy közelebbi felvétel, ahol a márkajelzés is látható:
Csatolmányok
20181009_121028.jpg
20181009_121028.jpg (462.87 KiB) Megtekintve 2223 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Miután senkinek semmi ötlete nem volt a felírat elhejezésre, így tovább léptem. Elkészőlt a doboz is. Persze még sok munka lesz vele, de azért a jövő biztató. :rolleyes:
20181009_140508.jpg
20181009_140508.jpg (221.11 KiB) Megtekintve 2192 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Hozzáfogtam a csöves PP dobozolásához. Előlap lemeze elkészült, favázba bemarva kap helyet.
KT88 PP ELŐLAP FELIRATOZVA.jpg
KT88 PP ELŐLAP FELIRATOZVA.jpg (264.04 KiB) Megtekintve 2280 alkalommal
Csatolmányok
KT88 PP ELŐLAP FELIRAT  3.jpg
KT88 PP ELŐLAP FELIRAT 3.jpg (588.2 KiB) Megtekintve 2276 alkalommal

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Igyexik az ember. :D Megterveztem az ARC M60HD dobozát, egy barátom pedig megrajzolta a 3D-s modelt. Elég egyszerűre sikeredett, de az alábbi deszkákkal jól fog kinézni. A PDF-et letöltve láthatjátok a 3D-s rajzot.
Időközben elkészültek a hálózati trafók is.
doboz.PDF
(87.52 KiB) Letöltve 100 alkalommal.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Most látom, hogy a méretek kevésbé kivehetők a fórummotor miatt. Ha valaki érdeklődik, annak szívesen elküldöm PÜ-be.
Közben dicsekszek is. :D A postás járt nálam tegnap délután, s hozott valamit. Egy barátom kedvessége folytán (mert van ilyen) felajánlotta a TC erősítő készítésből kimaradt egzóta fadarabokat. Mi több egy asztalos haverjával szépen leszabatta gyémánfogú fűrésszel, és fel, valamint formára csiszolták. Gyönyörű lett. Főleg a színe. Nem a divatos amerikai fák egyikéből van, hanem afrikából származik. A nevét elfelejtettem. Szerintem nagyon júl fog "menni" a bársonyos matt fekete dobozhoz, mint előlap. Mostmár csak a feliratot kellene kitalálni, hogy az milyen legyen, és hol helyezkedjen el. Ötlet?
El§lap fa.jpg
El§lap fa.jpg (318.82 KiB) Megtekintve 2539 alkalommal
Előlap fa oldala.jpg
Előlap fa oldala.jpg (174.93 KiB) Megtekintve 2539 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Lassan, de biztosan haladok az erősítőmmel. Megterveztem a dobozt, leattam a megrendelését. Megvan szinte az összes alkatrész, kivéve a csatoló kondik, amiket még talán nem gyártottak le, illetve a kimenőtrafókat sem gyártották le még eddig. :D Ahogy nézelődök a NET-en, manapság már mindenki ARC rendszerű erősítőt épít itthon, még a kezdő fórumokon is. Főleg az újjabb típusokat. Kevesen tudják, hogy ez az M60 volt a minden ARC erősítők ősapja. Az évek során ezt bonyolították el, majd megint elkezdtek egyszerűsíteni, miko már csak kevés csőgyártó akadt. Ezért az eredeti alapelveket is elhagyták, hogy egyszerű, de új erősítőket kezdjenek gyártani. Tudjuk jól, a NEW-ra mindig van igény. :D Pedig ez az erősítő bitang jól ki van találva, s a hangja is ilyen, egy bizonyos alkatrész minőség felett: PRP és AB ellenállások, TF kondik, szimmetrikus kimenők, Rubycon és nichikon elkók. Láthatjuk, semmi ezoterika, meg eldrágított különleges anyagok. Szóval nagyon várom már, hogy elkészüljön. Ha valaki úgy dönt, hogy utánépíti, annak itt van a dobozterv, a monoblokk kivitelhez. Egyszerű acéldoboz, lézerrel kivágva, hegesztett kivitelben. Tessék a rajz:
ARC M60 HD Box.jpg
ARC M60 HD Box.jpg (43.46 KiB) Megtekintve 2531 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Én szóltam.Viszlát Godina úr!
Megkérem a jövőben ne látogassa a fórumot.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: teac »

dys-cus írta:
2018.09.13., csüt. 09:18
"de hogy a dys-cus engem mocskolása tudatában, és ismeretében, tőle kér tanácsot, és azt az én Önnek ingyen adott dobozomban még dícséri is, az már bocsássa meg, de kiveri a biztosítékot, és nem is cserélhető módon ! Leégett a kábel a falban Uram !"
Teac kicsit rosszul emlékezik a dolgokra. A soknevű volt fórumos, aki semmit sem csinált életében elkezdett engem fikázni. Ebbe szállt bele a teac nevű. Olyannyira, hogy azt kívánta: soha ne vegyek levegőt többet, azaz a halálomat kívánta ezeken az oldalakon. Később kiderült, hogy ez a fórumozó valami padavan-nak hiszi a teac mestert. :fekverohog: Teac hozzászólásából látszik, hogy milyen "barátságos, humánus" ember. Elborultságát jól mutatja, hogy azt is gyűlöli, akit én ismerek, vagy akinek én segítek. A pártfogoltja akinek sok nick neve van másik fórumon ugyanígy utál mindenkit, aki velem szóba áll. Volt szerencsém olvasni. Tudni kell: attól még hogy valaki egy fórumon "uramozik" az még attól nem úri ember. Mint látjuk. Én nem foglalkoztam azokkal az emberekkel, akik a TauCeti erősítőm bemutatása során engem, s az erősítőmet "fikázták" anélkül, hogy valaha is meghallgatták volna a készüléket. Viszont ők minden alkalmat megragadnak, hogy bemutassák irányomban fellépő megmagyarázhatatlan gyűlöletüket. Most is ez történt. :smile51:

Sajnálom László, hogy beleszaladtál ebbe a szituba, de nem tuthattad, hogy ezek a fórumozók ilyenek. Szembe dícsérnek, kedvesek, aztán meg ha valami nem úgy van mint ők gondolják, akkor pedig így állnak hozzá a dolgokhoz.Ez ne vegye el a kedved a Diyer-kedéstől.

dys-cus !

Nincs az a fórum,
Godina István

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Akkor most kérek mindenkit, hogy fejezze be a sz.rdobálást és a személyeskedést.Játsszátok le egymással privátban-ha nem megy, és itt a nyilvános felületen fogja bármelyikőtök folytatni akkor egyszerűen repülni fog az illető.
Miért kell ezt minden fél évben eljátszani? Vagy inkább lezárjam a topikot?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: teac »

wittao írta:
2018.09.12., szer. 23:33
teac írta:
2018.09.12., szer. 19:47
egy ingyen doboza ( nem róvom fel, bárkinek oda adtam eddig is, ha úgy adódott, és úgy gondoltam, hogy csóró, vagy megérdemli, de ha ki kellene fizetni, csuklana az árán hátra lévő életében)

Godina István
Szabad megkérdezni mekkora az a szemmel jól kivehető összeg egy ilyen dobozért, amiért életünk végéig csuklanánk?

Köszönöm a megrendítő választ előre is!
Drága Wittao úr !

Mondja, létezik az a mikro mennyiségű légyszar, amiben nem Ön a nagy kanál ?

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Látod, erről beszéltem. Én is idős vagyok, de nem vagyok idióta. Ez minden hozzászólást elment, hátha jó lessz még ellenségeskedni egy kicsit majd valamikor. Rajta vagy a listáján, most már nem szabadulsz. :D Szerintem ennél többet nem szabad vele foglalkozni.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »

Kaptam levelet én is :)
Azért meg kérdezem a kedves moderátorokat,ilyen emberek mit keresnek itt,ki kell őket TILTANI.
....

Köszönöm a kedves levelet tisztelt Camelflapping hasonlókat kívánok én is.
http://www.avx.hu/forum/memberlist.php? ... le&u=40319
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tonee73 2018.09.13., csüt. 19:55-kor.
Ok: Magán levelezés, ráadásul nem az AVX-el kapcsolatos.Kéretik privátban lejátszani.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Off. Hallottam egy jó nótát. Mi fáj, gyere mesélj... On. :smile29:
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Pedo írta:
2018.09.13., csüt. 13:40
Én nem adók senkinek igazat,nem vagyok biró,de ez tényleg nem ide való,csak saját magatokat járatjátok le.!
Jó szakemberek vagytok,szép dolgokat csináltok,de lassan több lesz a trágárkodás mint az erősítő építés.
BÉKÜLJETEK KI VÉGRE!,ÉS SEGÍTSÉTEK A KEZDŐ, ÉS A NEM KEZDŐ ÉPÍTŐKET. :smile53:
Segítem őket, mert tudok segíteni. Látod, Horitonnak is segítettem beszerzéssel, meg mindenki másnak. Láthatod, ha visszalapozol. Viszont nem tudok kezet nyújtani olyannak, aki a halálomat kívánja, vagy aki mint láthattad a barátaimat zaklatja. A tevés egy másik topicon ezt csinálja. Ott meg van a nyoma. Nekem is elegem van már ebből, hidd el.
Nézted a NYÁK tervemet? Most keresek valami profi gyártót hozzá, ahol olcsón "baráti" áron megcsinálnák. Embereket is várok akik megakarják építeni, mert úgy olcsóbb a PCB, ha többen vagyunk.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

Tehát:
"Azt máig nem értem, ha valaki évtizedek óta ekkora nagy spíler csöves technikában, tucatnyi tucat kimenőt gyártott és gyárt, miért reklámozhat itt ingyen és miért nem a fizetős szekcióban vannak a holmijai...?
Illetve értem."

dys-cus termékek:
AV fórumba, fizetős szekció. Nem kell a pénz a fórum fenntartásához...?

AV = Adózó Gyártók, minőségi termékekkel.
Rajta.
"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »

Én nem adók senkinek igazat,nem vagyok biró,de ez tényleg nem ide való,csak saját magatokat járatjátok le.!
Jó szakemberek vagytok,szép dolgokat csináltok,de lassan több lesz a trágárkodás mint az erősítő építés.
BÉKÜLJETEK KI VÉGRE!,ÉS SEGÍTSÉTEK A KEZDŐ, ÉS A NEM KEZDŐ ÉPÍTŐKET. :smile53:

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Pedo írta:
2018.09.13., csüt. 13:23
Küldjetek egymásnak :bang: aztán csend lesz.
Nem küldök én semmit. Látod, hogy ki kezdte. Nem foglalkozok vele. Viszont Te is megvédenéd magad az ilyen fórumozóktól. Mindenhol liheg utánnam mint egy kutya. :smile51:
Részemről végeztem.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »

Küldjetek egymásnak :bang: aztán csend lesz.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »

Lefelé a lejtőn. 36_1_10.gif
Ez nem ide tartozik, egymásnak írjatok, ne ide.!!! Szeressétek egymást. :gift:

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

Pedo írta:
2018.09.13., csüt. 09:48
...
AZÉRT EZ NEM SEMMI. :smile33:
EZT A LEVELET INKÁBB SZEMÉLYRE SZÓLÓAN KELLET VOLNA ELKÜLDENI,MIÉRT KELL MINDENKINEK LÁTNIA.?
EZZEL A LEVÉLLEL SIKERÜLT BEMUTATKOZNIA KEDVES Godina úr.
...
OFF
Hogy mennyire más a leányzó fekvése, arról küldtem néhány mentést erről (AVX) és d. úr saját fórumján megjelentekről.
Azt máig nem értem, ha valaki évtizedek óta ekkora nagy spíler csöves technikában, tucatnyi tucat kimenőt gyártott és gyárt, miért reklámozhat itt ingyen és miért nem a fizetős szekcióban vannak a holmijai...?
Illetve értem.
"Annál is hihetetlenebb..."

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”