Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox Tuning

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Sziasztok!
 
NAD 5325 öt érdemes tuningolni? Ha igen akkor ár ajánlatot várnék.
 
Köszönöm. RICHÁRD

Már nem tuningolunk erősítőket, mert van "hazai"

Avatar
Thunderzolee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 20:38
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Thunderzolee »


Üdv!
 
A napokban vettem a szgépasztalomra Microlab Solo 6C aktív hangszórókat.

A Prohardveren a "Milyen PC hangszórót vegyek" topicban az ajánlott szettek között volt.
Előtte egy Genius HF1250B-t használtam éveken át. (ez ott a belépő szint legalsó modellje)

Ha bekapcsolom, halkan búg.
Távirányítós, és stand bye módban van ugye amikor az ember nem használja éppen - ezért is tűnt fel, h valami nincs rendben, valami ismeretlen zaj van az asztalomnál, ami eddig nem volt, és elkezdtem keresni a zaj forrását.
Nem a hangszórókból jön a hang, hanem ha odatartom a fejem, hátra, ahol az erősítő van beleépítve, egyértelműen hallani, h az búg.
Nem magas hangon sípol, inkább mintha brumos lenne.

Azért ez így nem oké, elvárnám, h teljesen zajtalan legyen, pláne, ha a párezer forintos kommersz termékeknél nem szoktam ilyen búgást hallani, meg a Geniusnál sem volt.


Tartok tőle, h hiába vinném vissza minőségi kifogással, azt kapnám válaszul, h ez ilyen, és ha nem tetszik, visszakapom a vételárat (neten rendeltem).

Viszont szeretném megtartani.

Szóval érdeklődnék, h lehet ezzel valamit csinálni?
Valami zavarszűrő kondenzátort beletenni, vagy mittudomén, nem értek hozzá különösebben, csak olvasgattam, h átnézitek az elektronikát, és tudtok javasolni dolgokat.


Hová kellene vinni?

 

Avatar
djdirect
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.05.06., szer. 09:45
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: djdirect »



Tuningok iránt lehet ebben a topikban érdeklődni, tapasztalatot leírni.
Miért kell tuningolni?
 
 
 
Először is egyáltalán nem kell bizonyos árszínvonal felett tuningolni. Legtöbben viszont nem engedhetik meg maguknak ennek az árszínvonalnak a felét sem, viszont szeretnének jól hallható javulást minden felvételükön, és lehetőleg olcsón.
Mit érdemes tuningolni?
 
cdjátszókat
hangsugárzókat
elektronikákat
készülék elhelyezést
kábelezést
és talán a legfontosabb: az akusztikát!
Ökölszabályként megállapítható, hogy 1000euro alatti komponensekbe már garantáltan nem teszik be azt, ami járna a készülékhez: gyatra kábelek, primitív tápegységek, időnként vacak csatlakozók, kevés és ócsak tömítőanyag a hangdobozban, 0,8mm vas készülékdobozok, és még sorolhatnám.
 
Mikor éri meg a tuning?
A készülék új árának 10-20%-ánál ne kerüljön többe, és minden felvételen egyértelmű pozitív változást lehessen tapasztalni, ekkor már megéri, mert egy ilyen alapos minőségjavulásért egy másik új termék esetén legalább 50-150%-ot kell leszurkolni, az eladás/választás/vétel nyűgjeit nem számolva.
 
Vannak olyan készülékek, amelyek hemzsegnek a rossz megoldásoktól és silány alapanyagoktól, az ilyeneket lelkiismeretes tuningoló szakember egyáltalán nem vállal el, és diyesnek sem ajánl. Ötezer forintos pc aktív hangszórót sem lehet hű de feljavítani, bár a kábelcsere még ebben a kategóriában is ajánlatos, mert a kábel olyan torzításokat termel, amiket a legvacakabb hangszóró sem!
 
Nosza rajta, dőljenek a kérdések, tapasztalatok, ötletek!

 
 
Sziasztok!
 
NAD 5325 öt érdemes tuningolni? Ha igen akkor ár ajánlatot várnék.
 
Köszönöm. RICHÁRD

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 
A hiVOX oldalon csak egy fejhallgató erősítőt és egy lemezjátszó erősítőt látok. Rossz helyen keresem az említett saját erősítőket ?

 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=2028065
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nagyon meglepetten és szomorúan olvasom a választ !
A hiVOX oldalon csak egy fejhallgató erősítőt és egy lemezjátszó erősítőt látok. Rossz helyen keresem az említett saját erősítőket ?

A Társalgóban a 25. hozzászólást nézd meg.

Avatar
fodrifter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.09.19., vas. 21:54
Értékelés: 11

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fodrifter »



Mivel kétféle új saját erősítőnk is van, ezért nagyjából befejeztük az erősítők tuningolását. 
Köszönöm megértéseteket.

Nagyon meglepetten és szomorúan olvasom a választ !
A hiVOX oldalon csak egy fejhallgató erősítőt és egy lemezjátszó erősítőt látok. Rossz helyen keresem az említett saját erősítőket ?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Kedves Fülelek !
A kérdésem röviden annyi lenne, hogy az általam nagyon kedvelt és nagy becsben tartott Cambridge Audio A500 tuningolását javaslod e és volt már tapasztalatod ezzel a készülékkel ??? Tannoy Rosewood 635-t hajtok vele....
Válaszodat előre is köszönöm !

Mivel kétféle új saját erősítőnk is van, ezért nagyjából befejeztük az erősítők tuningolását. 
Köszönöm megértéseteket.

Avatar
fodrifter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.09.19., vas. 21:54
Értékelés: 11

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fodrifter »



Utóbbi hónapokban jónéhány Cambridge Audio Azur 340A vagy ennek SE változatát tuningoltuk meglehetősen nagy sikerrel. Az erősítő hangminősége több kategóriát ugrik, gyakorlatilag abszolút megfelel az úgynevezett audiofil kategória hangzási követelményeinek, amit jelenleg gyári készülékek csak a 300e+ kategóriában tudnak (vagy nem tudnak).
Elég sok apróságot kell megváltoztatni a készüléken, vezetékek, AC, DC táp, bizonyos alkatrészek, de az eredmény önmagáért beszél.
A nagyobb kategóriájú CA erősítőket is lehet tuningolni, de ennyire meggyőző változást csak a 340A típussal lehet elérni. A valóságos teljesítmény 46W/8Ohm, 64W/4Ohm, persze ehhez kell a fali névleges AC 230V megléte is.
A kényelmes távirányítás, sok bemenet, extra áramköri védelem megmarad.
A forgalmazói garanciát átvállaljuk.
A teljeskörű tuning 25e-pénzbe kerül, opcionálisan egy Forever Mains IEC hálózati kábellel együtt is csak 37e. A készülék újonnan jelenleg akciósan 60e a Hifibarlangban.
Ily módon 100e alatt marad egy távirányítható igazán audiofil hangminőségű integrált erősítő.
Ezt hazai gyártásból nem tudnánk megoldani.

Kedves Fülelek !
A kérdésem röviden annyi lenne, hogy az általam nagyon kedvelt és nagy becsben tartott Cambridge Audio A500 tuningolását javaslod e és volt már tapasztalatod ezzel a készülékkel ??? Tannoy Rosewood 635-t hajtok vele....
Válaszodat előre is köszönöm !

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Mester,   van itt egy CA  erősítő, a tulaj szerint ti tunigoltátok, de fogalma sincs mi készült rajta.Esetleg van valami, ami általában elmondható róla? (nyilván nem arra gondoltam, hogy pakkra tudd mi történt, csak olyasmire gondoltam amit ezeken általánosságban csináltatok)
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... tuninggal/
Köszi.
szerk.:idő közben Doky megtalálta azt amire gondoltam...

Több apróság, ahogy le is lett írva. Meg kell hallgatni és aztán dönteni.
Ön dönt: iszik.... vagy vedel....
Már nem vállalunk erősítő tuningot, mert itt vannak az új erősítők: amp4me és amp4you 
Ahogy többen már megjegyezték, nem lehet belekötni a hangjába... bármilyen hangsugárzóhoz passzol...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Itt: http://hivox.hu/hun_tuning.htm
és/vagy privátban...adott típushoz megfelelő tuning és ár

 
Mester,   van itt egy CA  erősítő, a tulaj szerint ti tunigoltátok, de fogalma sincs mi készült rajta.Esetleg van valami, ami általában elmondható róla? (nyilván nem arra gondoltam, hogy pakkra tudd mi történt, csak olyasmire gondoltam amit ezeken általánosságban csináltatok)
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... tuninggal/
Köszi.
szerk.:idő közben Doky megtalálta azt amire gondoltam...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 952
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: madibalage »


Sziasztok! Hasonló lenne a kérdésem nekem is, csak heco direkt hangfalak lennének az alanyok. Köszönettel David.
Árat majd tuti kapsz privátban - másra reagálnék. Marha jó ötlet "hozzányúlatni" a Hecohoz: - nekem komplett Victa Prime szettem van a nappaliban kizárólag mozira és a tuning után jöttem rá mennyire "olcsó" hangja volt... Persze tisztában voltam vele amikor megvettem, hogy ennyiért csodák nincsenek, de más kategória vált belőle Más dobozomról - MA gx100 - nem is beszélve...

Avatar
t.david
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 15:35
Értékelés: 8

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: t.david »

Sziasztok! Hasonló lenne a kérdésem nekem is, csak heco direkt hangfalak lennének az alanyok. Köszönettel David.
DENON PMA 1520AE - DENON DCD 720AE - DENON DA-300 USB - HECO DIREKT - VANDAMMECABLE - SUPRACABLES 

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: rukh »



Itt: http://hivox.hu/hun_tuning.htm
és/vagy privátban...adott típushoz megfelelő tuning és ár

Pü ment.

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
anor
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2016.03.21., hétf. 22:43
Értékelés: 105

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: anor »



Itt: http://hivox.hu/hun_tuning.htm
és/vagy privátban...adott típushoz
megfelelő tuning és ár

Egyébként egy Dali concept 6 párra szeretnék árajánlatot kérni és hogy helyileg hol praktizálnak.
Köszönöm

Avatar
anor
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2016.03.21., hétf. 22:43
Értékelés: 105

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: anor »



Itt: http://hivox.hu/hun_tuning.htm
és/vagy privátban...adott típushoz
 
megfelelő tuning és ár

Természetesen privátba próbáltam de azt írta hogy nem tudsz többet fogadni vagy hasonló.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Üdvözlöm! Hol tudnék bővebb információt kapni a tuningrol?
Itt: http://hivox.hu/hun_tuning.htm
és/vagy privátban...adott típushoz megfelelő tuning és ár

Avatar
anor
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2016.03.21., hétf. 22:43
Értékelés: 105

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: anor »


Úgy néz ki, lesz még ilyen hangsugárzó, mert már úton vannak a hangszórók (picit kisebb átmérőjű lesz a magas, de ugyanilyen felépítésű)
 
Üdvözlöm! Hol tudnék bővebb információt kapni a tuningrol?

Avatar
Simici
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 17:34
Értékelés: 32

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Simici »



Körkérdés:
van-e igény egy olyan audio pc készülékre, ami dacot is tartalmaz, a megfelelő speciális hardvereket (órajel generátorok a szükséges helyeken, minőségi tápegység, zajmentes ház, spéci kábelezés), olyan 200e Ft  körüli áron?

Kedves Zoltán,
kaphatnék erről a projektről valami információt?
Mikorra várható, hogy egy adás-vétel létrejöjjön?
Azért kérdezem itt, hátha mást is érdekel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »



 
Csak részben kapcsolódik ide, szóval kicsit off a téma, de tegnap este történt valami, ami elgondolkoztatott és arra sarkalt, hogy ezt a témát itt felvessem és egy szakember véleményét a saját topikjában kikérjem. 
 
Tegnap egy érdekes "vitaestnek" voltam rövid ideig fültanúja : arról folyt a vita, hogy miként kell(ene) bekötni a hangfalak belső kábeleit, figyelembe véve a kábel irányt.
Két táborra oszlottak. 
Az egyik szerint mindegy a kábel irány, szerintük a kéteres kábeleknél már eleve adott a dolog, hisz nincs mód a változtatásra.
A másik "csoport" szerint fontos, hogy a kábel irányban legyen bekötve. Különös tekintettel az egyeres (pl. Van den Hul belső) kábelekre, ahol fordítottan kell bekötni (a pozitív és negatív ágnak megfelelően) a vezetékeket.
 
Tényleg fontos a kábelirány ?
Mi a helyes - követendő - gyakorlat ?
Kétutas hangfalnál elég egyértelműnek tűnik a dolog, de mi van a 3 utasoknál ?
Például az Orion HS 280 hangfallal, amelyben a középsugárzót a mélyhez és a magashoz képest  fordított polaritással kell bekötni. Itt mi a követendő elv, milyen legyen a kábel iránya az egyes hangszóróknál ?
És mi a helyzet a négyutas hangfalakkal ?
 
Összegezve: hogyan járjunk el, ha a hangfalak gyári belső kábeleit lecseréljük pl. egyeres belső kábellel, amelyen fel van tüntetve az irány ?
 

Saját tapasztalatok:
Bárhogy kötjük a kábelek irányát, néhány napnyi használat alatt "beáll" egy adott hangminőségre, ha ekkor megfordítjuk, és azonnal meghallgatjuk, picit romlik a hangminőség, de néhány nap alatt ismét helyreáll. Ebből az következik, hogy nem érdemes foglalkozni az iránnyal.  A hangsugárzóknál használt ellentétes polaritás más ügy, az a hangváltó, valamint a hangszóró elhelyezés kialakításának következménye.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Úgy néz ki, lesz még ilyen hangsugárzó, mert már úton vannak a hangszórók (picit kisebb átmérőjű lesz a magas, de ugyanilyen felépítésű
 
Csak részben kapcsolódik ide, szóval kicsit off a téma, de tegnap este történt valami, ami elgondolkoztatott és arra sarkalt, hogy ezt a témát itt felvessem és egy szakember véleményét a saját topikjában kikérjem. 
 
Tegnap egy érdekes "vitaestnek" voltam rövid ideig fültanúja : arról folyt a vita, hogy miként kell(ene) bekötni a hangfalak belső kábeleit, figyelembe véve a kábel irányt.
Két táborra oszlottak. 
Az egyik szerint mindegy a kábel irány, szerintük a kéteres kábeleknél már eleve adott a dolog, hisz nincs mód a változtatásra.
A másik "csoport" szerint fontos, hogy a kábel irányban legyen bekötve. Különös tekintettel az egyeres (pl. Van den Hul belső) kábelekre, ahol fordítottan kell bekötni (a pozitív és negatív ágnak megfelelően) a vezetékeket.
 
Tényleg fontos a kábelirány ?
Mi a helyes - követendő - gyakorlat ?
Kétutas hangfalnál elég egyértelműnek tűnik a dolog, de mi van a 3 utasoknál ?
Például az Orion HS 280 hangfallal, amelyben a középsugárzót a mélyhez és a magashoz képest  fordított polaritással kell bekötni. Itt mi a követendő elv, milyen legyen a kábel iránya az egyes hangszóróknál ?
És mi a helyzet a négyutas hangfalakkal ?
 
Összegezve: hogyan járjunk el, ha a hangfalak gyári belső kábeleit lecseréljük pl. egyeres belső kábellel, amelyen fel van tüntetve az irány ?

Avatar
PrinceHerceg
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2014.04.14., hétf. 15:01
Értékelés: 93

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: PrinceHerceg »


Ejnye, már is koppintanád?!
 
Nem szokásom más szellemi termékét lenyúlni, de a szemem mindig gyönyörködik egy két szebb elektronikai megoldás láttán!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Úgy néz ki, lesz még ilyen hangsugárzó, mert már úton vannak a hangszórók (picit kisebb átmérőjű lesz a magas, de ugyanilyen felépítésű)

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha meglesz az állványa is, teszek fel jobbat, addig is:
 

 
ákos

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: -KP- »

esetleg egy fényképet kérhetünk a hangsugárzóról?

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Irigyellek, nagyon szépen szólnak ezek a dobozok. Nagyon jó az "energiaközlő" képességük. Teste van a hangszereknek és lelke a zenének.
Teljesen egyetértek.
Az a helyzet, elég sok hifi eszköz megfordult nálam az utóbbi időben. Zoli kicsit ( vagy nagyon ) félt is, hogy nehogy az új fejlesztései is hirtelen az apróban kössenek ki. Viszont most az van, hogy úgy érzem, végre valahára jól sikerült elkölteni a hifire szánt pénzem. Persze ehhez kellett az is, hogy legyen ismét teljes termékpaletta. Most van, így tudtam egy egységes koncepcióval, egymás mellett fejlesztett zenélő "fogatot" venni. A másik érdekessége még a dolognak, hogy ez a rendszer valamiért a családnak is tetszik. Nem vicc.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”