Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Hivox Tuning

Moderátor: fülelek

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2009

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2018.11.08., csüt. 09:01

válasz ment...

Jobb egy mentőötlet, mint öt mentőegylet /Karinthy Frigyes/

mandras
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 21

Hozzászólás Szerző: mandras » 2018.11.08., csüt. 06:05

Kedves Zoltán!

Írtam egy PÜ-t!
Üdv
mandras
Heed ,AMS Astor,Velo SPL 1000r
NAD C320 Bee (by Dragonveed), Kenwood KA2200, C2, M1, KM-X1000
SoundArt W2 (by Dragonveed), SoundArt W2 (mod. by Sonny), SoundArt W2 (by Tüű), Celestion Ditton 15, Celestion Dl6, Dual Cl 180 (by Dragonweed), Canton CT2000, GLE70
Yamaha CDX9 (by Dragonweed),

sledgebandit
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: sledgebandit » 2018.10.29., hétf. 08:01

Kedves Zoltán!

Küldtem egy PÜ-t!

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2018.08.06., hétf. 09:09

válaszoltam...

stromfeusz
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 29

Hozzászólás Szerző: stromfeusz » 2018.08.03., pén. 11:59

Kedves Zoli !

Küldtem pü-t megkaptad ?

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2018.07.29., vas. 07:52

Küldtem pü-t.

KopaszKutya
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 62

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya » 2018.07.28., szomb. 21:46

Pl. azt, hogy jó helyen jársz. :tutiok:

Fülelek a topik gazda, aki ő maga Szabó Zoltán.
Most vagy írsz neki privátot vagy hamarosan ő maga válaszol.
Fő komponensek: Himedia Q10 Pro, Vincent Audio SV-500, Castle Conway 3

Kábelek: Teljes HydraSound kábelezés (Next táp, Next+ hangfal, Iris One koax, Iris Eye optikai, Iris HDMI, HRC jumper)

Egyéb: KR-Acoustic & Hivox panelek, Bkercso Tápszűrő3, HydraSound Zeus Power Conditioner

jattila48
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: jattila48 » 2018.07.28., szomb. 21:00

Sziasztok!

Elnézést, hogy ide rondítok, de nem találtam más módját, hogy új hozzászólást írjak. Új vagyok a fórumon, és a következő kérdésem lenne: van egy Rotel 840BX4 típusú erősítőm, amiről úgy hallottam, hogy lehet, és érdemes tuningolni. Egy Szabó "hivox" Zoltán nevű úriembert emlegettek az interneten, aki foglalkozik ilyesmivel. Mit tudtok erről a tuningról, illetve az említett úriemberről?

Válaszokat előre is köszönöm

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 355

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.03.24., szomb. 12:33

Igen, én is így emlékeztem, hogy az enyém került hozzád. A tápegységének nem volt semmi hangja, mikor nálam állomásozott 2 éven át. A ventilátorát is lehalkítottam, csak éjszakai csendben lehetett hallani. Tartok tőle, hogy valakinél megsérült szegény, de a korban is erősen benne van. :( Esetleg a trafó rögzítését lenne érdemes megnézni, hátha kilazult valami. No meg a primer feszültséget is állítsd be! Ja meg talán ki is kellene takarítani, mert tartok tőle, mostanában nem volt tisztítva, viszont a légszűrő pár hónap alatt eltömődik poros lakásban.

Szetszedtem es atneztem. A trafok nem voltak meglazulva es a jumper is 240 volt-on van es alig volt poros.

HTPC, DAC, Crown, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, AKG K501

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.03.21., szer. 21:44

Igen, én is így emlékeztem, hogy az enyém került hozzád. A tápegységének nem volt semmi hangja, mikor nálam állomásozott 2 éven át. A ventilátorát is lehalkítottam, csak éjszakai csendben lehetett hallani. Tartok tőle, hogy valakinél megsérült szegény, de a korban is erősen benne van. :( Esetleg a trafó rögzítését lenne érdemes megnézni, hátha kilazult valami. No meg a primer feszültséget is állítsd be!

Hetvegen megnezem, ugy is szet akartam szedni a jumper vegett de nagya valoszinusege, hogy az toblet volt vegett legalabb is ezt is irtak, hogy az vegett is bughat es hat van megegy Crown erositom es az is bug meg az "uj" PC toroid trafok is bugnak, mondjuk az erosito jobban az igaz.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5169
Kapcsolat:

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2018.03.21., szer. 21:40

Ez a Te regi erositod es a ventilatort abszolut nem hallani legalabb is annyira elnyomja a bugas de meg nem volt idom mashol kiprobalni esetleg meg lattam a jumper beallitasokban, hogy 240 volt-ra is be lehet allitani talan azt is kiprobalom.

Igen, én is így emlékeztem, hogy az enyém került hozzád. A tápegységének nem volt semmi hangja, mikor nálam állomásozott 2 éven át. A ventilátorát is lehalkítottam, csak éjszakai csendben lehetett hallani. Tartok tőle, hogy valakinél megsérült szegény, de a korban is erősen benne van. :( Esetleg a trafó rögzítését lenne érdemes megnézni, hátha kilazult valami. No meg a primer feszültséget is állítsd be! Ja meg talán ki is kellene takarítani, mert tartok tőle, mostanában nem volt tisztítva, viszont a légszűrő pár hónap alatt eltömődik poros lakásban.

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.03.21., szer. 21:32

Ez melyik Crown erősítő? Csak a mert a legtöbben ventilátor is van. Esetleg nem annak a hangja zavar? Vagy azon át kihallod a trafó zúgását?

Ez a Te regi erositod es a ventilatort abszolut nem hallani legalabb is annyira elnyomja a bugas de meg nem volt idom mashol kiprobalni esetleg meg lattam a jumper beallitasokban, hogy 240 volt-ra is be lehet allitani talan azt is kiprobalom.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5169
Kapcsolat:

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2018.03.21., szer. 21:30

Bug az mindenhogy de legalabb egy otlet, hogy mashol kiprobalom ahol stabil 230 volt korul mozog a feszultseg.

Ez melyik Crown erősítő? Csak a mert a legtöbben ventilátor is van. Esetleg nem annak a hangja zavar? Vagy azon át kihallod a trafó zúgását?

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.03.19., hétf. 08:45

Ha kiveszed az állványból, akkor is búg?

Nekem az erősíti fel a végfoktrafóm búgását.

Engem nem zavar annyira, csak éjjel ha épp nem szól a zene. :)

Bug az mindenhogy de legalabb egy otlet, hogy mashol kiprobalom ahol stabil 230 volt korul mozog a feszultseg.

K P
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 33

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: K P » 2018.03.18., vas. 19:03

Kapcsold ki éjszakára...vagy reggel éhgyomorra kapásból beleveted magad a zenehallgatásba? :D

Nem szoktam kikapcsolni. Hátul van a kapcsoló, alig férek hozzá....

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2018.03.18., vas. 13:01

Kapcsold ki éjszakára...vagy reggel éhgyomorra kapásból beleveted magad a zenehallgatásba? :D

K P
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 33

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: K P » 2018.03.18., vas. 12:03

A mi nap csereltek villanyorat es csak ugy kivancsisagbol megmertem mennyi volt van a halozaton es 242-3 kozott ugral, akkor netan ez is okzohatja a bugast. :( Mondjuk azelott is bugott de nem emlekszem mennyit mertem mikor megvettem ezt a ketyeret.

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.03.18., vas. 08:34

Több oka is lehet.

-A vaslemezek rezegnek -nincs elég jól összerakva, ha toroid, akkor ezen nem lehet semmivel sem utólag segíteni

-a primer tekercs gerjesztése túl nagy és nincs impregnálva

-a névlegesnél (230V) nagyobb a hálózati feszültség, amit a trafó elektromosan bír, nem megy tönkre, de búg

-nagyobb gyorsulás érte a készüléket (magyarul leejtették), amit kívülről megúszott, de a trafó lemezei, tekercsei elmozdultak

-gyárilag rossz tervezés, ugyan működik, de búg, mint állat

A mi nap csereltek villanyorat es csak ugy kivancsisagbol megmertem mennyi volt van a halozaton es 242-3 kozott ugral, akkor netan ez is okzohatja a bugast. :( Mondjuk azelott is bugott de nem emlekszem mennyit mertem mikor megvettem ezt a ketyeret.

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 683

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2018.03.16., pén. 16:45

Nálam Bodor Feri audio PC-je is, Zoli erősítője sem zúgolódik semennyire.
A megjelenése kori csúcsmodell Denon 4520 AVR EI vasmagosa viszont enyhén hallatszik, bár az sem hangos, kanapén ülve már nem. (A Dynavoice T12 mélynyomómban lévő nemtommilyen táp sem hangos, azt bekapcsolásakor hallani 1mp-re, de csak fél méteren belül)

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2018.03.16., pén. 11:38

Régebben igen nagy gond volt olyan hálózati transzformátor beszerzése, ami egyáltalán nem búg, különösen >100VA esetén. Az utóbbi 10 évben a Gyöngyösön legyártatott trafóim vasmagja és primer tekercse impregnálást kap, ennek és az 5%-os alulgerjesztésnek következménye, hogy nem búgnak. 

Ha egy tepsifon hangnyomásmérő alkalmazásában kijelzett értéket összevetünk egy hiteles hangnyomásmérő eszközzel, onnantól a különbséget számítva használható lesz telefonunk, de figyelembe véve, hogy a mikrofon elhelyezkedése a telefonon messze nem ideális, a pontosság+/-1-2dB lesz, ami még így is elég jónak mondható. 

A hiteles hangnyomásmérők is általában +/-1dB pontosságúak, ezt figyelembe véve a tepsifonunk pontossága valahol +/-2-3dB körül lesz.  A mutatott tized decibelek csak kóbor apácák megtévesztésére valók :D

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 837

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.03.16., pén. 10:11

Ma reggel kiprobaltam egy "db Volume" nevu aplikacioval egy iPhone 4S telefonon, hogy mennyi decibel-el bug a trafo es 40-41 kozott ugralt ha ratettem a dobozra ha melle kozvetlen, a szobaban teljes csend volt meg a hutto sem ment. :) Kiprobaltam ezt ugy is hogy kb 2 meterre arreb letettem az agyra es ott olyan 30 db korul ugralt. Majd lemerem a vegfok ket trafos erositomet hetvegen mennyi db "hangosan" bug.

Igazából lényegtelen ez a mérés, mert ha egyszerűen zavaró, akkor totál mindegy, mit mutat a műszer. A nagyságrend érzékeltetésére ezen eszközzel az lenne esetleg érdekes, hogy a hallgatási pozícióban mérsz egy alapzajt amikor semmi sincs bedugva, meg egyet, amikor csak a búgós toroid. Egyébként Zoli cuccaiban, soha egyikben sem zúgott nálam a toroid.  :smile32: Ellentétben rengeteg másikkal, amiben drága meg még drágább Noratel volt. Ezek közt volt olyan is, ahol majdnem le kellett szíjjazni a készüléket, féltem elmegy itthonról.

Ki kell cserélni azt a toroidot egy nem feltétlen drága, inkább jól megcsinált alulgerjesztett darabra. Sajnos a rezgéscsillapítás sokszor már kevés, tökéletlen, illetve csak a rezgés frekvenciáját toljuk el, illetve valamelyest oszlatjuk. :(

Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Schmidt Ferenc komplett kábelezés | KR-Acoustic panelek | Vibra-R rezgéscsillapítás

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 482

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2018.03.16., pén. 09:50

nem vagyok okostelefon"buzi", de nem gondolom, hogy teljesen alkalmatlanok.

pl. össze lehet egyszer vetni egy kalibralt mikrofonos meressel es megvan a delta.  persze ha az örökke valtozo lenne, az más teszta, de ennek kicsi az eselye. (egyszer jatszottam egy erösitövel, aminek digitalis lepesü hangeröallitasa a keszitöi szerint dB-es lepesekben törtenik es okostelefon merese/kijelzese szerint abban is törtent)

raadasul a lenti szamokat (tottyi 30 es 40-41 dB-je) relativ, egymashoz viszonyitva is lehet es kell ertekelni, ugy maris kevesbe erdekes, hogy abszolut ertekben mennyi az annyi.

a neten szamos összevetes, hasonlitas talalhato, pl.:

https://blogs.cdc.gov/niosh-science-blog/2014/04/09/sound-apps/

https://elacin.com/blog/elacin-wiki/how-accurate-are-db-meter-apps/

jonehany app van egyeb "jatekra" is, pl akusztikahoz: 

https://itunes.apple.com/us/app/spectrum-analyzer-real-time-sound-frequency-analyzer/id490078884?mt=8

free: https://itunes.apple.com/us/app/audio-spectrum-analyzer-hd-pro/id1281873790?mt=8

azt nem tisztem es nincs is hozza tudasom, hogy megiteljem mennyire hasznalhatoak. akinek nincs mashoz kedve, lehetösege, ezekkel is juthat szerintem valahova (zsakutcaba :-))  szelesitheti spektrumat, elkepzeleseit, lathat ezt-azt

szerintem igen fontos minden meresnel es a fontossagahoz kepest keves figyelmet fordit szerintem az app-ok büvöletebe bevont "atlagos" szemely: a meres kivitelezese, körülmenyei.  (az okostelefon mikrofonjanak elhelyezese, annak környezete [allvanyon, reflektalo felületektöl tavol ?])

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.03.16., pén. 08:38

Felesleges. Ezek a telefonos dB mérő alkalmazások - és maga a hardver is -teljesen alkalmatlan még csak közelítően pontos mérésre is, simán vannak köztük 20(!) dB-es szórások.

Gondoltam ha valakinek ugyanilyen hardware van es pont ezzel a programmal probalja akkor talan megkozelitoleg ugyanolyan erteket mutat.  !36_7_11.gif

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 683

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2018.03.16., pén. 08:35

Majd lemerem a vegfok ket trafos erositomet hetvegen mennyi db "hangosan" bug.

Felesleges. Ezek a telefonos dB mérő alkalmazások - és maga a hardver is -teljesen alkalmatlan még csak közelítően pontos mérésre is, simán vannak köztük 20(!) dB-es szórások.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.03.16., pén. 08:19

Ma reggel kiprobaltam egy "db Volume" nevu aplikacioval egy iPhone 4S telefonon, hogy mennyi decibel-el bug a trafo es 40-41 kozott ugralt ha ratettem a dobozra ha melle kozvetlen, a szobaban teljes csend volt meg a hutto sem ment. :) Kiprobaltam ezt ugy is hogy kb 2 meterre arreb letettem az agyra es ott olyan 30 db korul ugralt. Majd lemerem a vegfok ket trafos erositomet hetvegen mennyi db "hangosan" bug.

Válasz küldése

Vissza: “hiVOX”