Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Blu-Ray lejátszók

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: balagee »


 
Így már jó ?
Te is a lényeget vetted észre

Nem kotozkodom. Jol latod valoban a lenyegett vettem eszre.
 
Mert a lenyeg a tartalom amit elfogyasztasz. Es nem a tartalom birtoklasa.
Persze ha neked a kolcsonzes problemas, akkor hiaba magyarazok, hogy foloslegs megvenni....
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Szeretném OTTHON MEGNÉZNI , de nem tudom megvenni, csak azt nézem meg ami tetszik is, de ha tetszik akkor meg is veszem, ha tudom
Én még mindig nem értem. Kölcsönözd ki és nézd meg otthon! Ha eleve olyan film amit gyüjtesz akkor megveszed, ah pedig a kikölcsönzött filmet találod érdemesnek rá akkor megveszed azt. Én havi egy filmet sem vennék meg, mert nincs annyi olyan film, amit érdemesnek tartok rá.

Vendég

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szeretném OTTHON MEGNÉZNI , de nem tudom megvenni, csak azt nézem meg ami tetszik is, de ha tetszik akkor meg is veszem, ha tudom
Akinek ilyen nagy igényei vannak.
 
Én az elmúlt 14 hónapban 1300 órát néztem filmet (a projektor számolja). Ebből ha jól saccolom talán 20-30 olyan film volt amit kétszer néztem meg. És még így is lemaradásban vagyok az újakkal. Minek ehhez megvenni egy filmet?

Avatar
Davenport74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2006.02.08., szer. 16:13
Értékelés: 0

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Davenport74 »

Nekem személy szerint semmi bajom az SD-DVD-vel. Amikor ez a formátum felváltotta a Vhs kazettákat, nem csak a kép és hang minősége miatt volt nagy fejlődés, hanem a filmanyag időbeni tárolása miatt is. Vagyis a DVD -nél már láttam értelmét annak, hogy filmeket gyűjtsek. Ez egy örök élet. Remélem!!!

Vendég

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért nem így van ? 
Én is szívesen nézném az XY filmet HD - ben , de ahhoz kell egy HD tv, meg egy HD lejátszó + a film
 
Ez azért nem 2 Ft , most még
Én erre próbáltam célozni
 
Ha már a számoknál tartunk 2001. decemberében vettem meg az első dvd lejátszómat és most a 75. dvd filmemet
Akkor most hogy is van ez ?
Igaz akkor a lejátszó 55.000 Ft volt, az első film meg a Múmia volt akcióban 8500 Ft - ért

Arra próbáltál célozni, hogy te sok filmet szeretnél megvenni ami drága. Erre mondtam, hogy én nem szeretnék sok filmet megvenni, ergó nem zavar ha drága. Ráadásul szerintem nagyobb pénzkidobás ma megvenni 100 DVD filmet, mint holnap megvenni 10 HD filmet.
 
Ha nagyon akarsz HD-DVD lejátszót venni akkor 120 ezerért vehetsz egyet. Szerintem nem a világvége. Egy HD-DVD film szintén 4-5 ezer Ft körül van. Ez sem öngyilkosság. Az más kérdés, hogy nálunk megpróbálják hülyére venni a népet a 15 ezer Ft-os filmárral, de ez meg nem a formátum hibája.

Avatar
sith7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2006.02.08., szer. 08:49
Értékelés: 0

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: sith7 »


Örülök neki, hogy ilyen "gondjaid" vannakÉn ott  tartok, hogy amit DVD - n akarok megnézni, azt se tudom mind megvenni 
Szerintem az én "fajtámból" több van , mint a tiedből, ha szabad így fogalmaznom.

Ezt te most valamiért anyagi síkra akarod terelni, holott erről esetemben szó sincs. Évente ha 50 filmet tartok érdemesnek megnézni akkor eltúloztam. Ebből ha 10-et megvennék DVD-n akkor azt is.
 
Azok a sorozatok amiket meg megvennék DVD-n (ebből azért sok van) meg sem jelentek itthon.

Miért nem így van ?
 
Én is szívesen nézném az XY filmet HD - ben , de ahhoz kell egy HD tv, meg egy HD lejátszó + a film
 
Ez azért nem 2 Ft , most még
Én erre próbáltam célozni
 
Ha már a számoknál tartunk 2001. decemberében vettem meg az első dvd lejátszómat és most a 75. dvd filmemet
Akkor most hogy is van ez ?
Igaz akkor a lejátszó 55.000 Ft volt, az első film meg a Múmia volt akcióban 8500 Ft - ért

Home cinema:
TV: Samsung LE37B530
Blu - ray: Samsung BD - P 1600
Erősítő: Yamaha RX-V430 DVD: Denon 1720
Front: Jamo E350 Center: Jamo E3CEN Surround: Jamo E3SUR Sub: Jamo E5SUB2

Avatar
sith7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2006.02.08., szer. 08:49
Értékelés: 0

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: sith7 »


Örülök neki, hogy ilyen "gondjaid" vannak
Én ott  tartok, hogy amit DVD - n akarok megnézni, azt se tudom mind megvenni 

Megnezni akarod vagy megvenni? Nem mindegy.
A ketto kozott jelentos arbeli differencia van.

Miért kötözködsz ???
Szeretném OTTHON MEGNÉZNI , de nem tudom megvenni, csak azt nézem meg ami tetszik is, de ha tetszik akkor meg is veszem, ha tudom
 
Így már jó ?
Te is a lényeget vetted észre

Home cinema:
TV: Samsung LE37B530
Blu - ray: Samsung BD - P 1600
Erősítő: Yamaha RX-V430 DVD: Denon 1720
Front: Jamo E350 Center: Jamo E3CEN Surround: Jamo E3SUR Sub: Jamo E5SUB2

Vendég

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Örülök neki, hogy ilyen "gondjaid" vannakÉn ott tartok, hogy amit DVD - n akarok megnézni, azt se tudom mind megvenni
Szerintem az én "fajtámból" több van , mint a tiedből, ha szabad így fogalmaznom.

Ezt te most valamiért anyagi síkra akarod terelni, holott erről esetemben szó sincs. Évente ha 50 filmet tartok érdemesnek megnézni akkor eltúloztam. Ebből ha 10-et megvennék DVD-n akkor azt is.
 
Azok a sorozatok amiket meg megvennék DVD-n (ebből azért sok van) meg sem jelentek itthon.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: balagee »


Örülök neki, hogy ilyen "gondjaid" vannak
Én ott tartok, hogy amit DVD - n akarok megnézni, azt se tudom mind megvenni

Megnezni akarod vagy megvenni? Nem mindegy.
A ketto kozott jelentos arbeli differencia van.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én ott tartok, hogy amit DVD - n akarok megnézni, azt se tudom mind megvenni

Miért is kéne megvenni? Én csak kikölcsönzöm és azt veszem meg, amit nagyon jónak találok.

Avatar
sith7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2006.02.08., szer. 08:49
Értékelés: 0

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: sith7 »


Ha holnaptól olyan filmeket lehetne kapni HD-n amit DVD-n nem, részemről a DVD-t akár be is fejeztem. Szinte csak olyan dolgot nézek ami DVD-n nem megvásárolható. 


Örülök neki, hogy ilyen "gondjaid" vannak
Én ott tartok, hogy amit DVD - n akarok megnézni, azt se tudom mind megvenni
Szerintem az én "fajtámból" több van , mint a tiedből, ha szabad így fogalmaznom.

Home cinema:
TV: Samsung LE37B530
Blu - ray: Samsung BD - P 1600
Erősítő: Yamaha RX-V430 DVD: Denon 1720
Front: Jamo E350 Center: Jamo E3CEN Surround: Jamo E3SUR Sub: Jamo E5SUB2

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: balagee »


2. Tegye fel a kezét az (Hi-FI örültek ide), aki a meglévő Beatles/Queen/stb CD album mellett ott virít uaz. SACD/DVD AUDIO-n.


A CD es a DVD-A, SACD kozott szerintem kozel nincs akkora differencia, mint az SD-DVD es a HD-DVD kozott. 0.4 megapixel VS 2 megapixel..... Mindez pl. 3 meteres keptalon nem kicsi differenciat jelent.
 
Itt a kulcs a megfelelo megjelenitok es lejatszok tudasa es ara lesz.
 
Lassan annyiba kerul egy 50es HD plazma mint 2000ben egy 32es CRT.
Real ertekben lehet hogy olcsobb is.
 
Igy szepen lassan a HD tartalom, es a hozza tartozo keszulekek talalkoznak arban, es ekkor lesz nekunk kanaan
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ha holnaptól olyan filmeket lehetne kapni HD-n amit DVD-n nem, részemről a DVD-t akár be is fejeztem. Szinte csak olyan dolgot nézek ami DVD-n nem megvásárolható.
Én is rákaptama sorozatokra, de azért még mindig több dvd-t nézek.

Vendég

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekünk igazából nem a magyarországi fogyasztást kell fiygelembe venni, hanem az európait, hiszen ha ők rákapnak, akkor lesz lemez itthon is, mert a magyar feliratot rátenni nem egy nagy csattanás.
Én már teljesen szoftverspecifikus vagyok, nemrég egy ismerős "dicsekedett" a félmillió Ft-os DVD lejátszójával, hogy milyen szuper képe van, amire csak szimplán azt kérdeztem, hogy lehet vele House 3. évadot nézni magyar felirattal?
 
Ha holnaptól olyan filmeket lehetne kapni HD-n amit DVD-n nem, részemről a DVD-t akár be is fejeztem. Szinte csak olyan dolgot nézek ami DVD-n nem megvásárolható.

Vendég

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem az hogy nem hiszek a HD-ben, de szerintem a mai átlagnak (világviszonylatban értem) totál megfelel a DVD nyujtotta minőség, és -legyünk őszinték- ŐK A FOGYASZTÓK, nem pedig TE (A nagyszámok törvénye alapján)
Ugyanezt mondtuk a DVD/VHS vitában. Ma már az új eladott TV-k jelentős része LCD. Tehát úgy HD, hogy a vásárláskor akár nem is gondoltak rá. Persze most 400 ezeres lejátszó és 15 ezres lemezárról beszélünk. Ez még igény kérdése. De amikor 30 ezer Ft lesz a lejátszó és 2 ezer egy film akkor automatikusan ezt akasztod le a polcról. Ez még pár év.
 
Nekem lassan már nincsenek kedvenc filmjeim, de amik vannak biztos megveszem HD-n. Sőt, valószínűleg meg sem várom amíg olcsóbb lesz. Pontosan azért mert egy filmnek számomra addig vagy nagyobb értéke amíg kevésszer láttam. Amíg nem volt DVD-n a Star Wars megnéztem VHS-en százszor. Mire megjelent DVD-n már pont nem érdekelt. Mára még csak háromszor láttam a Karib tenger kalózait, még volna igényem megnézni, akkor inkább most nézzem HD-ben, mint 3 év múlva amikorra már sem így, sem úgy nem akarom megnézni.
 
A CD kontra SACD dologba ismételten ne menjünk bele. Talán én sem tudnám a jelenlegi rendszeremen (ami az átlaghoz képest kifejezetten drága) meghallani a különbséget, míg az SD-HD dolgot a nagymamám is egyből kiszúrja.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Senki nem mondta, hogy holnap lesz. Csak annyit, hogy a DVD-nek befellegzett. Nem is tudom, hogy nem lenne-e jobb minél hamarabb eltemetni.
Én már máma megásnám neki a gödröt szívem szerint.
 
Nekünk igazából nem a magyarországi fogyasztást kell fiygelembe venni, hanem az európait, hiszen ha ők rákapnak, akkor lesz lemez itthon is, mert a magyar feliratot rátenni nem egy nagy csattanás. Sajnos a tékák, ahonnan a legtöbb filmet kölcsönzöm sajnos nagyon függ a hazai fogyasztástól. Valószínüleg egy darabig az lesz, hogy amit nagyon HD-ben akarok nézni azt megveszem majd. De úgy gondolom Európában is lesz még egy jó éve a dvd-nek.

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Srácok, O.K. lehet hogy bizonyos dologban nektek van igazatok.
De:
1. Ki fogja közületek ISMÉT megvenni a kedvenc filmét BD-n /HD DVD-n
2. Tegye fel a kezét az (Hi-FI örültek ide), aki a meglévő Beatles/Queen/stb CD album mellett ott virít uaz. SACD/DVD AUDIO-n.
 
Nem az hogy nem hiszek a HD-ben, de szerintem a mai átlagnak (világviszonylatban értem) totál megfelel a DVD nyujtotta minőség, és -legyünk őszinték- ŐK A FOGYASZTÓK, nem pedig TE (A nagyszámok törvénye alapján)
Ezt én mint kereskedő szemmel mondom (kb25 éves tapasztalattal) kínos a dolog, de legalább igaz.
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Vendég

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ilyen kezdő árak mellett jó ha 3-4 év múlva megfizethető lesz.
Senki nem mondta, hogy holnap lesz. Csak annyit, hogy a DVD-nek befellegzett. Nem is tudom, hogy nem lenne-e jobb minél hamarabb eltemetni.

Avatar
daniba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.10.07., pén. 20:23
Értékelés: 8

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: daniba »

Ilyen kezdő árak mellett jó ha 3-4 év múlva megfizethető lesz. Lásd a DVD példáját. Lehet hogy itt még több időbe is beletelik, mert az átlag ember számára nem nyújt akkora különbséget mint a VHS-DVD csata. Ráadásul mielőtt valaki megvsezi az új technológiát, előtte jó ha van hozzá fél millás tévéje is ami gondolom 3-4 év múlva se lesz sokkal olcsóbb. Szal szerintem nem fog úgy terjedni mint a kolera, legalább is ebbe a geciláda balkáni részben ahol mi lakunk biztosan nem.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én még mindig azt vallom, hogy ez az egész HD mizéria a(z) (új)gazdagok egyes rétegeinek szól. Érzésem szerint az átlag felhasználó (na most ez az a réteg, aki NEM ITT SZOKOTT értekezést/kritikát írni) bőven elég lesz a DVD.Bocsás meg, de nem abban látom a magyarországi DVD

Én ezzel nem értek teljesen egyet. Annyiban persze igen, hogy ma még nem tudják annyian megfizetni a HD lejátszókat/filmeket, mint a DVD-k esetében, de ez nem azt jelenti, hogy nem is lenne rá igény.
 
Azért egy jó HD képanyag megdöbbentően jobb minőséget produkál, mint a DVD. Szóval igény lenne, ill. van rá. Csak azt a pontot kell elérni, amikor már az igény kielégítése erősebb lesz, mint a ráfordítandó költség miatti problémázás
 
Ez pedig csak idő kérdése
 
- ehhez hozzátartozik, hogy szerintem sem terjed majd oylan rohamos mértékben a HD mint ahogy azt a DVD tette anno, mert valóban az emberek többségének elég egyelőre a DVD nyújtota kép/hang minőség. De ahogy vannak a hifiben is minőség megszállottak, úgy itt is. És ez nem gazdagság kérdése elsősorban.

Ugyanez volt a dvd kezdete esetén is: minek a jobb képminőség?
Akkoriban egy 72 cm-es TV már "nagyképernyősnek" számított. Az általános az 51 -55 cm-es volt. Azon a képméreten kevésbé jött elő a VHS gyenge képminősége.
 
Azon túl a dvd egy csomó újdonságot hozott: így a multicsatornás hangot, a több hangsáv és felirat lehetőségét, az extrákat, a lemez mivoltából nem sekvenciális volt az elérés, nem kellett a kazettákat "tekergetni", nem romlott a minőség sokadik lejátszást követően sem.
Ezekben nem hoznak semmi ujdonságot a HD-s képformátumok.
 
Amiért én mégis bízok a folyamatos terjedésükben az két ok: relativ (a dvd bevezetési időszakához mérten és reálértékben nézve) olcsó hardver és film ár az egyik ok. A másik pedig az, hogy néhány hónap mulva (amíg kifutnak a 480p-s megjelenítők) már csak HD (vagy azt megközelítő) felbontású megjelenítőket lehet majd venni. Már pedig ezek tulajdonosai kíváncsiak lesznek mit is tud a megjelenítőjük!
gordon314.fw.hu

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Én még mindig azt vallom, hogy ez az egész HD mizéria a(z) (új)gazdagok egyes rétegeinek szól. Érzésem szerint az átlag felhasználó (na most ez az a réteg, aki NEM ITT SZOKOTT értekezést/kritikát írni) bőven elég lesz a DVD.Bocsás meg, de nem abban látom a magyarországi DVD

Én ezzel nem értek teljesen egyet. Annyiban persze igen, hogy ma még nem tudják annyian megfizetni a HD lejátszókat/filmeket, mint a DVD-k esetében, de ez nem azt jelenti, hogy nem is lenne rá igény.
 
Azért egy jó HD képanyag megdöbbentően jobb minőséget produkál, mint a DVD. Szóval igény lenne, ill. van rá. Csak azt a pontot kell elérni, amikor már az igény kielégítése erősebb lesz, mint a ráfordítandó költség miatti problémázás
 
Ez pedig csak idő kérdése
 
- ehhez hozzátartozik, hogy szerintem sem terjed majd oylan rohamos mértékben a HD mint ahogy azt a DVD tette anno, mert valóban az emberek többségének elég egyelőre a DVD nyújtota kép/hang minőség. De ahogy vannak a hifiben is minőség megszállottak, úgy itt is. És ez nem gazdagság kérdése elsősorban.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Én még mindig azt vallom, hogy ez az egész HD mizéria a(z) (új)gazdagok egyes rétegeinek szól. Érzésem szerint az átlag felhasználó (na most ez az a réteg, aki NEM ITT SZOKOTT értekezést/kritikát írni) bőven elég lesz a DVD.Bocsás meg, de nem abban látom a magyarországi DVD őrületet, hogy 599.-/99.- ért lhet kapni nálunk lemezt, hanem abban, hogy az ember megveszi az adott tv-ben már futott filmet/sorozatot DVD-n és tudatosan archiválálja így a dolgokat.
A HD árárol meg annyit, hogy elöbb a kutatási/fejlesztési kltsg kell behozni, utána meg......
 
 
 


azt gondolom, pedig, hogy igen,lehet, rossz a példa: múltkor egy hölgy, megkérdezte, hogy 990.-ért akciós most a lemez?mert csak akkor vitte el.
 
én egy átlagos, de igényes felhasználónak tartom magam,aki ide ír és aki valószínűleg (természetesen anyagi okok miatt) nem lesz az elsők között, akik meg tudják venni BR vagy HD-DVD lejátszót és a lemezeket.
nem beszélve arról, hogy egyáltalán nem látom a mérleg nyelvét, hogy melyik irányba fog elbilleni...
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Én is egyetértek azzal, hogy a megjelenítők nagyon túlhaladták a dvd-k minőségét. Ott van a jó kis HD vetítőm és vacak dvd felbontással vagyok kénytelen használni. A probléma ott lesz, hogy a hd lemezek lassan fognak elterjedni. Ebben a HD lejátszók árának drasztikus csökkenése hozhat csak eredményt.
igen, de megint magunkból induljunk ki.
 
itthon, megkérdezi a vásárló, mert most vett egy panasonic lejátszót, hogy ezzel (a gyári) lemez lejátszható, mert a leírásában ott van, hogy nem minden lemezt játszik le...
 
vagy a másik: be tudom-e úgy állítani, hogy ne csak az angol szöveghez legyen magyar felirat, hanem, az angolhoz angol felirat? (természetesen adva volt a lemezen mindegyik lehetőség)
 
a júzerek nagy része, mégcsak most tart ott, meg hogy a legújabb MM katalógusban 4.999.- a dvd lejátszó...
 
azt hiszem itthon a kereslet, nem lesz még akkora egy BR vagy akár HD-DVD lejátszóra, vagy megjelenítőre évekig, mint azt gondolnánk...
 
ahhoz a jövedelmeknek, olyan mértékben kéne emelkedniük, hogy "simán" meg tudjak venni egy egy lejátszót, vagy lemezt, mint ahogy a 5000.- - 15.000.- szegmensben ott vannak a dvd lejátszók, a 70cm tévék 40.000.- -ért, és 299.- felfelé a dvd lemezek.

Én még mindig azt vallom, hogy ez az egész HD mizéria a(z) (új)gazdagok egyes rétegeinek szól. Érzésem szerint az átlag felhasználó (na most ez az a réteg, aki NEM ITT SZOKOTT értekezést/kritikát írni) bőven elég lesz a DVD.
Bocsás meg, de nem abban látom a magyarországi DVD őrületet, hogy 599.-/99.- ért lhet kapni nálunk lemezt, hanem abban, hogy az ember megveszi az tv-ben már futott adott filmet/sorozatot DVD-n és mert tudatosan archiválálni akarja. Bár az őrület szó talán nem a megfelelő, ma már az élettel párhuzamosan a szórakoztatóelektronikában is nagyon nehéz olyan eszközt/formátumot/médiumot kitalálni, ami az embernek az ingerszintjét nagyon felborzolná
A HD árárol meg annyit, hogy elöbb a kutatási/fejlesztési kltsg kell behozni, utána meg......
 
 
........ indulhat a 4K-s felbontású Extra Definition HD anyag
 
Na ez az a jó öreg Körhinta, amit ismerünk már a VHS óta (csak itt nem Töröcsik Marit lökik:)))))
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Én is egyetértek azzal, hogy a megjelenítők nagyon túlhaladták a dvd-k minőségét. Ott van a jó kis HD vetítőm és vacak dvd felbontással vagyok kénytelen használni. A probléma ott lesz, hogy a hd lemezek lassan fognak elterjedni. Ebben a HD lejátszók árának drasztikus csökkenése hozhat csak eredményt.
igen, de megint magunkból induljunk ki.
 
itthon, megkérdezi a vásárló, mert most vett egy panasonic lejátszót, hogy ezzel (a gyári) lemez lejátszható, mert a leírásában ott van, hogy nem minden lemezt játszik le...
 
vagy a másik: be tudom-e úgy állítani, hogy ne csak az angol szöveghez legyen magyar felirat, hanem, az angolhoz angol felirat? (természetesen adva volt a lemezen mindegyik lehetőség)
 
a júzerek nagy része, mégcsak most tart ott, meg hogy a legújabb MM katalógusban 4.999.- a dvd lejátszó...
 
azt hiszem itthon a kereslet, nem lesz még akkora egy BR vagy akár HD-DVD lejátszóra, vagy megjelenítőre évekig, mint azt gondolnánk...
 
ahhoz a jövedelmeknek, olyan mértékben kéne emelkedniük, hogy "simán" meg tudjak venni egy egy lejátszót, vagy lemezt, mint ahogy a 5000.- - 15.000.- szegmensben ott vannak a dvd lejátszók, a 70cm tévék 40.000.- -ért, és 299.- felfelé a dvd lemezek.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Én is egyetértek azzal, hogy a megjelenítők nagyon túlhaladták a dvd-k minőségét. Ott van a jó kis HD vetítőm és vacak dvd felbontással vagyok kénytelen használni. A probléma ott lesz, hogy a hd lemezek lassan fognak elterjedni. Ebben a HD lejátszók árának drasztikus csökkenése hozhat csak eredményt.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”