Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Popcorn médialejátszó

Avatar
metalex
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.11.17., csüt. 12:52
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: metalex »


Sziasztok !
A segítségeteket szeretném kérni.
A napokban vettem egy Popcorn C200 médialejátszót. 1 Terrás HDD-vel. Eddig egyszerű a történetem.
A terv az volt, hogy zenét szerettem volna hallgatni róla. A több soros kijelző volt ami elcsábított.
Egyenlőre semmi más tervem nincs vele, mint vonalkimeneten rákötni egy erősítőre és hallgatni.
Nem szeretném hálózatba állítani sem.
A problémám az, hogy nem tudok másolni rá.
Próbáltam USB-USB kábellel- a helyzet hasonló. Win764bit-oprendszer nem látja. 
Kivettem a vinyót, betettem egy külső házba, úgy sem látom, mint háttértár. Eszközkezelőben sem jelenik meg, mint új eszköz.
( Utánaolvasva láttam,hogy valószínűleg a készülékkel formázott vinyót nem látja a win )
Routerra kötve elérek róla bármit a hálózatban, de nem tudok rá másolni, csak lejátszani bárhonnan. 
Na most én ezeket nem szeretném, csak lejátszani róla, már ha egyszer sikerül rámásolni valamit :-)
Van valami igen egyszerű mód arra, hogy közel 500 Gb zenét rá tudjak másolni ????
Eddig úgy gondoltam, hogy nem vagyok túl hülye a számítástechnikához, de ez most kifog rajtam.
A magyar nyelvű használati utasítás használhatatlan számomra. Vagy valamit nagyon rosszul csinálok és értelmezek benne.
(Külföldi fórumokat böngészve láttam, hogy mások is küzdenek hasonló problémával, de sajnos ott sem találtam meg a megoldást, mindenhol a használati utasítást próbálták belinkelni megoldásként. A magyar hivatalos popi oldalon is ezt tette az adminisztrátor. )
Szóval "csak" abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen módon tudnék rá egyszerűen zenét másolni.
( A készüléken valami 03-04-el kezdődő firmware van, szóval ezt már valamikor frissítette az előző tulaj, ha ez számít valamit. )
Minden segítséget és ötletet előre köszönök Nektek !
metalex

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Deadpool »



Más fórumokon is érdeklődtem és az a helyzet hogy a Google a "ludas" a nyamvadt reklámok miatt.
Ugyanis ezeken a régi gépek appjain nem jelentek meg a reklámok és ez lerontotta a statisztikájukat a hirdetők felé,tehát meg van az ok.
Még nem döntöttem el,de ha akarom nézni a tv-n és hallgatni a nagy rendszeren a youtubot,valószínű be kell ruházni egy androidos "szappantartó"-ra.

Csodálatos ez a sok retkes reklám.
Eddig szerettem használni mert popcornon nem volt. Most úgy néz ki se reklám, se jútbob.
 
Maradna a fizetős spotify, de ugye az eddig sem volt. Xboxon sincs.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
sanko
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2009.07.11., szomb. 08:52
Értékelés: 62

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: sanko »



Ez így van sajnos.
Nálam mondjuk nincs tévé, azért se lenne rossz ha menne mert az xbox meg nem tud lejátszani rendesen a youtubeon kívül semmit. De ott legalább nem kell kijelző. Csak a telefonomon 2 kattintás.
Nézegetem én is az a500-ast, de egyelőre nekem a régi is megfelelne. Se 3d, se 4k nincs és nem is tervezem mostanában

Más fórumokon is érdeklődtem és az a helyzet hogy a Google a "ludas" a nyamvadt reklámok miatt.
Ugyanis ezeken a régi gépek appjain nem jelentek meg a reklámok és ez lerontotta a statisztikájukat a hirdetők felé,tehát meg van az ok.
Még nem döntöttem el,de ha akarom nézni a tv-n és hallgatni a nagy rendszeren a youtubot,valószínű be kell ruházni egy androidos "szappantartó"-ra.
Rendszer:
Megjelenítő:Philips 46PFL7655 Médialejátszó:MXQ Pro 4K LE-Kodi Blu-Ray lejátszó:LG BD-390
DAC:DIY (CS8414/CS4396) Processzor:Emotiva UMC-1Végfok:DIY 4CH ClassD Audio USA
Hangfal:Phonar Compact 2,T+A Pulsar TAW500 center,Infinity JNMB Kábelek:Nordost,CA,Neotech,Audioquest

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Deadpool »



Hát igen akinek csak pár éves rendszere van ott gondolom könnyebb megtalálni a megoldást.
De pl. nálam a tv-m még nem smart 6 éves,az A-300-on nem megy a youtube az LG BD390-nél ugyanez a helyzet.
Szerintem nem állok egyedül a problémával,de már megszokhattuk hogy úgymond "rákényszerítenek" bennünket a készülékcserékre ha még nem akar beindulni a friss gépek eladása.
Ez így van sajnos.Nálam mondjuk nincs tévé, azért se lenne rossz ha menne mert az xbox meg nem tud lejátszani rendesen a youtubeon kívül semmit. De ott legalább nem kell kijelző. Csak a telefonomon 2 kattintás.
Nézegetem én is az a500-ast, de egyelőre nekem a régi is megfelelne. Se 3d, se 4k nincs és nem is tervezem mostanában
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
sanko
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2009.07.11., szomb. 08:52
Értékelés: 62

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: sanko »



Nem olyan nagy a gáz, xbox-on amúgy is gyorsabban el tudom indítani és még kijelző sem kell hozzá, de amíg nincs hdmi splitterem addig ha néztem egy filmet, kikapcsolhatok mindent, és dugdoshatom a kábeleket.
Úgy is kellett már egy splitter 

Hát igen akinek csak pár éves rendszere van ott gondolom könnyebb megtalálni a megoldást.
De pl. nálam a tv-m még nem smart 6 éves,az A-300-on nem megy a youtube az LG BD390-nél ugyanez a helyzet.
Szerintem nem állok egyedül a problémával,de már megszokhattuk hogy úgymond "rákényszerítenek" bennünket a készülékcserékre ha még nem akar beindulni a friss gépek eladása.
Rendszer:
Megjelenítő:Philips 46PFL7655 Médialejátszó:MXQ Pro 4K LE-Kodi Blu-Ray lejátszó:LG BD-390
DAC:DIY (CS8414/CS4396) Processzor:Emotiva UMC-1Végfok:DIY 4CH ClassD Audio USA
Hangfal:Phonar Compact 2,T+A Pulsar TAW500 center,Infinity JNMB Kábelek:Nordost,CA,Neotech,Audioquest

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Deadpool »



Ugyan ez a problémám nekem is.Annyit már kiderítettem hogy június 30-ával megszünt a 2012-13 ill.előtti gyártású készülékekben lévő youtube app támogatása.Ezúton is köszönet ezért a húzásért a google-youtube párosnak
Nem tudom most mi a megoldás,nekem is hiányzik és noncs szándékomban csak a youtub miatt egy másik lejátszót venni.

Nem olyan nagy a gáz, xbox-on amúgy is gyorsabban el tudom indítani és még kijelző sem kell hozzá, de amíg nincs hdmi splitterem addig ha néztem egy filmet, kikapcsolhatok mindent, és dugdoshatom a kábeleket.
Úgy is kellett már egy splitter 
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
sanko
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2009.07.11., szomb. 08:52
Értékelés: 62

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: sanko »



A youtube támogatásról tud valaki valamit?
 
Vége? Az app csak most rosszalkodik vagy nem is lesz használható ezután?

Ugyan ez a problémám nekem is.Annyit már kiderítettem hogy június 30-ával megszünt a 2012-13 ill.előtti gyártású készülékekben lévő youtube app támogatása.Ezúton is köszönet ezért a húzásért a google-youtube párosnak
Nem tudom most mi a megoldás,nekem is hiányzik és noncs szándékomban csak a youtub miatt egy másik lejátszót venni.
Rendszer:
Megjelenítő:Philips 46PFL7655 Médialejátszó:MXQ Pro 4K LE-Kodi Blu-Ray lejátszó:LG BD-390
DAC:DIY (CS8414/CS4396) Processzor:Emotiva UMC-1Végfok:DIY 4CH ClassD Audio USA
Hangfal:Phonar Compact 2,T+A Pulsar TAW500 center,Infinity JNMB Kábelek:Nordost,CA,Neotech,Audioquest

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

A youtube támogatásról tud valaki valamit?

Vége? Az app csak most rosszalkodik vagy nem is lesz használható ezután?
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
pappeti
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.08.18., csüt. 19:00
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: pappeti »


Tisztelettel érdeklődöm, hogy a MEDE8ER médialjátszóban hogyan tudnék felvenni egy magyar streemelő aplikációt?
 
Az ittott TV-ről van szó. A SMART TV-ben benne van az applikáció, de SMART TV-t nem szertnék vinni..................
 
 
Hordom, viszem magammal a lejátszót és inteneten ezen tudnék TV-t nézni bárhol az országban ahol van internet pl. lakó autóba is.
 
Köszönöm

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Kérdeznék valamit, nem tudom, hogy a popi "hibája" e.
Pendrive-ról nézek filmet és van amikor megáll a kép, majd úgy 8-10 mp álló kép után felpörög szó szerint a kép és beáll a normál ment.
Valaki tapasztalt ilyet? Vagy esetleg pendrive hiba?

Nálam még ez sosem fordult elő, V-TEN-t használok.
Lehet hogy egy gyári állapotra való visszaállítás, majd frissítés megolhatja a problémát, persze csak lehet.

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Kérdeznék valamit, nem tudom, hogy a popi "hibája" e.
Pendrive-ról nézek filmet és van amikor megáll a kép, majd úgy 8-10 mp álló kép után felpörög szó szerint a kép és beáll a normál ment.
Valaki tapasztalt ilyet? Vagy esetleg pendrive hiba?

Avatar
mezoli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2016.10.05., szer. 06:35
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: mezoli »


Kevés volt,de köszi.
Média-doktor már megoldotta:-)

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: jankó31 »



Sziasztok.
 
Nem voltam itthon pár napot s ezalatt a feleség port törölgetett.A 410-esből kihúzta a MS tápot,minek következtében tegnap este óta nem indul el.Csak a beköszönő "loading..." látszik,de nem indul...többszöri áramtalanítás után sem.
Látott már ilyent valaki?Mi a teendő?HDD-t is kivettem,úgy sem.....
 
Szóval segítsen valaki légyszi!

Talán itt?
 
http://popcornhour.hu/?oldal=termektamogatas

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Sziasztok.
 
Csak a beköszönő "loading..." látszik,de nem indul...többszöri áramtalanítás után sem.
 
Szóval segítsen valaki légyszi!

Szia!
 
Javaslom a hivatalos fórumon próbálkozz.
 
Valószínűleg tudnak majd segíteni.
 
Üdv, Attila

Avatar
mezoli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2016.10.05., szer. 06:35
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: mezoli »


Sziasztok.
 
Nem voltam itthon pár napot s ezalatt a feleség port törölgetett.A 410-esből kihúzta a MS tápot,minek következtében tegnap este óta nem indul el.Csak a beköszönő "loading..." látszik,de nem indul...többszöri áramtalanítás után sem.
Látott már ilyent valaki?Mi a teendő?HDD-t is kivettem,úgy sem.....
 
Szóval segítsen valaki légyszi!

Avatar
Belu8910
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2017.01.31., kedd 23:02
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Belu8910 »


Sziasztok !
 
Érdekelne hogy a popcorn hour vtenről mi véleményetek?

Vendég

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata az A500 típusról? 4K lejátszót szeretnék vásárolni. Illetve mi a különbség a PRO típussal szemben, esetleg ha tudja valaki.

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: jankó31 »



Sziasztok!
 
Na most lehet utálni fogtok, de teljesen semmi fogalmam nincs a media playerekről, ezért kénytelen vagyok Tőletek infót kérni.
 
Tervben van egy A-210 vétele.
Amit elvárnék tőle:
 
 
 

Én évek óta használok Popcornt médiákhoz. Azt tapasztaltam, hogy hálózati lejátszásnál többször is problémákat produkál a popcorn, ahogy youtube videózáskor is. Valahogy ez nem megy a popcornnak. Szumma el lehet érni mindet hálózaton, de nem működik stabilan és rendesen. 
Duném volt az aminek az ilyesmi meg sem nyikkant, roppant stabil volt hálózatban (is). Viszont annak a kép-világa és hangzása meg elmaradt a popcornétól. Kompromisszumként választottam a popcornt, ha nem megy hálózatban akkor bizony másolni kell külső eszközre a média tartalmakat. Vettem egy csöves előfokot, kifejezetten audiofiles így a hangzása. Ja és én is Denonnal erősítek.

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



Szia! 
 
Figyelembe kell venned, hogy ez egy 2011-es készülék.
 
Sokáig én is használtam filmezésre, de minőségi zenehallgatásra biztos, hogy kell egy külső DAC.
 
Részletes teszt, bár gondolom már olvastad.
 
Nem tudom mennyi a rászánt keret, illetve mik a rendszered egyéb komponensei, de én újabb,
 
(magasabb kategóriás) lejátszót keresnék a helyedben.
 
Üdv!

Szia!
 
Igen, olvastam, és köszönöm az infókat!
 
Ettől féltem én is, hogy hangban gyenge lesz.
Egyébként a többi említett dolgot tudná gond nélkül?
 
Igen, gondolkodtam másban is, konkrétan egy Dune BD Prime 3 vagy HD Basr 3-on, de sajnos azokkal sincs tapasztalatom.
 
És Denon rendszeren hallgatok zezét, jó kategóriában, de természetesen nem Higgend-ben.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Sziasztok!
 
Na most lehet utálni fogtok, de teljesen semmi fogalmam nincs a media playerekről, ezért kénytelen vagyok Tőletek infót kérni.
 
Tervben van egy A-210 vétele.
Amit elvárnék tőle:

Szia! 
 
Figyelembe kell venned, hogy ez egy 2011-es készülék.
 
Sokáig én is használtam filmezésre, de minőségi zenehallgatásra biztos, hogy kell egy külső DAC.
 
Részletes teszt, bár gondolom már olvastad.
 
Nem tudom mennyi a rászánt keret, illetve mik a rendszered egyéb komponensei, de én újabb,
 
(magasabb kategóriás) lejátszót keresnék a helyedben.
 
Üdv!

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Asperitat »


Sziasztok!
 
Na most lehet utálni fogtok, de teljesen semmi fogalmam nincs a media playerekről, ezért kénytelen vagyok Tőletek infót kérni.
 
Tervben van egy A-210 vétele.
Amit elvárnék tőle:
 
-PC-ről lejátszani filmeket, zenét, legtöbb esetben.flac-ot, neten kersztül, hogy ne kelljen mindent másolgatni, írogatni. 
 Hogyan valósul ez meg, mi kell hozzá, mindent lát a pc-n, nem kell másolgatno, írogatnom mindent, hogy lássa? 
 Egy 500-as 2,5"-os HDD-t kap azért.
 
-YouTube-ról zenék, csak a playeren kersztül.
 Minden gond nélkül játszik mindent, nincs külön app anomália?
 
-Én csak stereo rendszerben hallgatok, filmezek.
 Kérdés mit várhatok a sztereo kimenettől? Hangban kapott azért valami normális DAc-ot, vagy kb PC alaplapi kártya szint és kell utána egy külső DAC?
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(egyébként itt venném a gépet. belaauto kollégától. Ismeri valaki esetleg, megbízható, érdemes látatlanban vásárolni tőle?)

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: jankó31 »



Na ezt a módszert nem ismerem, csak számítógépen keresztüli megoldásokat találtam a nezen. De most úgy fest, hogy elindult. :-)
De akkor sem bánnám, ha menne pc nélkül.

Megy az. Csak nyomd meg a távirányítón a piros színű, video feliratú gombot pár másodpercig. A többi jön magától... Ha valami nem pontos a végeredménynél, manuálisan át lehet szerkeszteni.  

Avatar
Onkyo75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2016.01.10., vas. 15:03
Értékelés: 3

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Onkyo75 »


Na ezt a módszert nem ismerem, csak számítógépen keresztüli megoldásokat találtam a nezen. De most úgy fest, hogy elindult. :-)
De akkor sem bánnám, ha menne pc nélkül.
Onkyo RZ-900
Klipsch RP-8000F
Klipsch RP-504C
Klipsch RP-502S
Klipsch RP-500SA
Klipsch RT-10D
Zidoo Z10-Pro

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Én egy elég bonyolult leírás alapján csinaltam, számitógépen keresztül, de nem működik. Ahogy írtam,indexképeket behozza, meg is tudom nyitni az adott film információit, de a filmet nem játssza le....
Nem szükséges úgy, mert van direkt lehetőség a C200-al jukebox-ot csinálni. Pont ez (volt) az egyik újítás benne. Ne utáld amíg nem ismered.

Avatar
Onkyo75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2016.01.10., vas. 15:03
Értékelés: 3

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Onkyo75 »

Én egy elég bonyolult leírás alapján csinaltam, számitógépen keresztül, de nem működik. Ahogy írtam,indexképeket behozza, meg is tudom nyitni az adott film információit, de a filmet nem játssza le....
Onkyo RZ-900
Klipsch RP-8000F
Klipsch RP-504C
Klipsch RP-502S
Klipsch RP-500SA
Klipsch RT-10D
Zidoo Z10-Pro

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”