Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Blu-Ray lejátszók

Online
Avatar
öcsi67
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1087
Csatlakozott: 2016.07.30., szomb. 15:33
Értékelés: 54

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: öcsi67 »

Üdv!
Tapasztalatom még nincs, ezért is szerettem volna megkérdezni azon személyt akinek a birtokában van az új Pioneer Lx - 800-as, mert nagyon úgy fest a dolog hogy beruházok erre a lejátszóra. Bár Oppo -205 volt a cél de nem jött össze. De ahogy több netes infót olvastam a Pioneerről legalább olyan jó mint az Oppo 205, hanem jobb!
Hangfalak - Sonus Faber ( Olympica 2. - Olympica center )
Subwoofer - Elac 2070
Erősítő - Arcam avr750
Medialejátszó - Pioneer UDP LX-800
Hangfalkábelek - Neotech nes 3003 II.
Összekötő kábelek - AudioQuest Diamond és Coffee Hdmi
Subkábel - AudioQuest Wolf sub

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

öcsi67 írta:
2019.04.01., hétf. 16:58
Sziasztok!
Azon személyt keresném akinek birtokában van az új Pioneer ( UDP LX-800 ) tipusú lejátszó. Lenne néhány kérdésem a lejátszóval kapcsolatban. Privátban várnám a jelentkezést!
Előre is köszönettel!

Dezső
Ha ezzel a lejátszóval kapcsolatban van már bármi tapasztalat (akár Neked is), akor szívesen olvasnám itt is!!!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
öcsi67
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1087
Csatlakozott: 2016.07.30., szomb. 15:33
Értékelés: 54

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: öcsi67 »

Sziasztok!
Azon személyt keresném akinek birtokában van az új Pioneer ( UDP LX-800 ) tipusú lejátszó. Lenne néhány kérdésem a lejátszóval kapcsolatban. Privátban várnám a jelentkezést!
Előre is köszönettel!

Dezső
Hangfalak - Sonus Faber ( Olympica 2. - Olympica center )
Subwoofer - Elac 2070
Erősítő - Arcam avr750
Medialejátszó - Pioneer UDP LX-800
Hangfalkábelek - Neotech nes 3003 II.
Összekötő kábelek - AudioQuest Diamond és Coffee Hdmi
Subkábel - AudioQuest Wolf sub

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Bármelyik, HDMI-n DSD fogadására képes házimozival együtt tud működni.

Online
Avatar
buri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 10:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: SZEKSZÁRD

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: buri »

Sziasztok!
Van egy SONY UBP-X800-as lejátszóm ami lejátsza a DSD-dsf fájlokat 176.4Khz-re konvertálva PCM-ben és
meglepően jól is szól a foobaros androidos usb próbálkozásaimhoz képest.
Megakadt a szemem tud natív DSD is HDMI audio outon keresztül kiadni kérdésem az lenne hogy HDMI-I2s konverter
panellel lehet-e egy ESS9028PRO dac panellel esetleg használni ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata.
Vagy csak Sony házimozis erösitön komunikálnak egymással mivel így ajánlották a leirásokban.
köszi

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2869
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

seribery írta:
2019.03.21., csüt. 16:35
Sziasztok! Van egy Arcam UDP411 lejátszóm, azonban számos formátumot nem tud lejátszani - többek között DVD Audiot sem. Van valakinek erről tapasztalata? Úgy hallottam, hogy van hozzá egy crack szoftver, ami alkalmassá teszi, de ezt hol tudom beszerezni? Neten semmit nem találtam :( További problémám, hogy a lejátszón belül nem tudom állítani a felirat elcsúsztatott megjelenítését, és sokszor ez problémát okoz. Erre tapasztalat? Köszi!

Keresd Robi-k fórumtársat cfw ügyben :D
"Az igazi barát szemből támad."

seribery
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.25., hétf. 17:09
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: seribery »

Sziasztok! Van egy Arcam UDP411 lejátszóm, azonban számos formátumot nem tud lejátszani - többek között DVD Audiot sem. Van valakinek erről tapasztalata? Úgy hallottam, hogy van hozzá egy crack szoftver, ami alkalmassá teszi, de ezt hol tudom beszerezni? Neten semmit nem találtam :( További problémám, hogy a lejátszón belül nem tudom állítani a felirat elcsúsztatott megjelenítését, és sokszor ez problémát okoz. Erre tapasztalat? Köszi!

Online
Avatar
traumraise
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 21:28
Értékelés: 77

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: traumraise »

Aszpirin írta:
2019.03.07., csüt. 22:18
traumraise írta:
2019.03.07., csüt. 19:00
robi-k írta:
2019.03.06., szer. 08:35
Olyan BD/UHD lejátszó, ami hálózatról (is) mindent lejátszik valamennyi formátumból gyári állapotban, lényegében nem létezik. Egyedül az OPPO UDP-203/205 képes erre a módosított gyári firmware-vel (CFW).
Köszönöm. Jól tudom hogy az Oppo megszüntette a hifi készülékek gyártását?
Jól tudod. De azért még beszerezhető kis szerencsével akár újan is, itt-ott visszamaradt készletből. Vagy másodkézből, néha itt a fórumon is felbukkan egy-egy darab a kétszázas szériából is. Érdekes módon egyre drágábban...
Jaja, néztem de ennyiért nem vennék lejátszót. Azért kérdeztem milyen opciók vannak hálózati film lejátszónak. Blu rayre nekem teljesen jó a Sony x700.

Esetleg ezekkel az androidos boxokkal (LibreElec)van valakinek tapasztalata?

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

traumraise írta:
2019.03.07., csüt. 19:00
robi-k írta:
2019.03.06., szer. 08:35
Olyan BD/UHD lejátszó, ami hálózatról (is) mindent lejátszik valamennyi formátumból gyári állapotban, lényegében nem létezik. Egyedül az OPPO UDP-203/205 képes erre a módosított gyári firmware-vel (CFW).
Köszönöm. Jól tudom hogy az Oppo megszüntette a hifi készülékek gyártását?
Jól tudod. De azért még beszerezhető kis szerencsével akár újan is, itt-ott visszamaradt készletből. Vagy másodkézből, néha itt a fórumon is felbukkan egy-egy darab a kétszázas szériából is. Érdekes módon egyre drágábban...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
traumraise
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 21:28
Értékelés: 77

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: traumraise »

robi-k írta:
2019.03.06., szer. 08:35
Olyan BD/UHD lejátszó, ami hálózatról (is) mindent lejátszik valamennyi formátumból gyári állapotban, lényegében nem létezik. Egyedül az OPPO UDP-203/205 képes erre a módosított gyári firmware-vel (CFW).
Köszönöm. Jól tudom hogy az Oppo megszüntette a hifi készülékek gyártását?

Illetve hálózati lejátszonak mi jöhet szóba ami minőségre jonak tekinthető (kép, hang) és nem Bd lejátszó? Köszönöm

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Olyan BD/UHD lejátszó, ami hálózatról (is) mindent lejátszik valamennyi formátumból gyári állapotban, lényegében nem létezik. Egyedül az OPPO UDP-203/205 képes erre a módosított gyári firmware-vel (CFW).

Online
Avatar
traumraise
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 21:28
Értékelés: 77

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: traumraise »

Sziasztok.
Jelenleg sony x700 lejátszóval operálok amivel kb elégedett is vagyok azonban hálózatról egyes hangsávokat nem játszik le mint pl atmos. Van olyan lejátszó ami mindent visz hálózatról? 4k hdr, atmos, dts x? Köszi

Ilyen gagyi android boxokkal nem szívesen szórakoznék..volt már és csak a baj volt vele mindig.

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

CFW-vel rendelkező OPPO UDP-203/205 tulajdonosoknak: elérhető a CFW frissítés a legutolsó 65-0131 verziójú gyári FW-n alapuló CFW-re. Részletek privátban.

Online
Avatar
öcsi67
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1087
Csatlakozott: 2016.07.30., szomb. 15:33
Értékelés: 54

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: öcsi67 »

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, blu ray lejátszó vásárlás előtt állok és két tipus jöhetne szóba. Az egyik az ( Oppo UDP 205 ) a másik ( Pioneer UDP Lx800 ) esetleg van e valakinek személyes tapasztalata a két tipusra összehasonlításában?
Melyik lenne a jobb választás?
Előre is köszönettel!

Dezső
Hangfalak - Sonus Faber ( Olympica 2. - Olympica center )
Subwoofer - Elac 2070
Erősítő - Arcam avr750
Medialejátszó - Pioneer UDP LX-800
Hangfalkábelek - Neotech nes 3003 II.
Összekötő kábelek - AudioQuest Diamond és Coffee Hdmi
Subkábel - AudioQuest Wolf sub

Avatar
TPG
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2014.10.28., kedd 09:14
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: TPG »

Ment PÜ

Khmmmm, a CXUHD-ben EGYÁLTALÁN NINCS SEMMILYEN DAC, ez tisztán egy digitális futómű, és hardverfelépítésben nem más, mint az OPPO UDP-203 tápegysége+alaplapja+optikai meghajtója+kijelzője, más dobozba pakolva.
[/quote]

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »

robi-k írta:
2019.01.13., vas. 15:06
Jegkocka77 írta:
2019.01.11., pén. 21:42
De a CXUHD DAC-ja is szuper, csak más, kinek ez, kinek az. Szerintem ennyi pénzért best buy (magyarul ennyiért nincs alternatíva).
Szerintem...
Khmmmm, a CXUHD-ben EGYÁLTALÁN NINCS SEMMILYEN DAC, ez tisztán egy digitális futómű, és hardverfelépítésben nem más, mint az OPPO UDP-203 tápegysége+alaplapja+optikai meghajtója+kijelzője, más dobozba pakolva.
Hm, akkor ezt alaposan benéztem (mint írtam, én a CXU-ból indultam ki). Akkor viszont kicsit más a felállás, hogy mennyire éri meg, illetve, hogy mi az alternatívája. Köszi a korrigálást!
(sőt, így akkor érthető az ára is, ami számomra meglepően olcsónak tűnt)

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Jegkocka77 írta:
2019.01.11., pén. 21:42
De a CXUHD DAC-ja is szuper, csak más, kinek ez, kinek az. Szerintem ennyi pénzért best buy (magyarul ennyiért nincs alternatíva).
Szerintem...
Khmmmm, a CXUHD-ben EGYÁLTALÁN NINCS SEMMILYEN DAC, ez tisztán egy digitális futómű, és hardverfelépítésben nem más, mint az OPPO UDP-203 tápegysége+alaplapja+optikai meghajtója+kijelzője, más dobozba pakolva.

Avatar
TPG
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2014.10.28., kedd 09:14
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: TPG »

Köszi a választ. Én is így gondoltam , jó a megerősítés :tutiok:

Ha olyan jó, mint az elődje, a csak FHD-t tudó CXU, akkor ez is toplistás. Alternatíva? Oppo-205, csak az használtan is drágább, mint ez újonnan (igaz, az jóval többet tud szolgáltatásban, más a DAC-ja, előfokként is használható, XLR kimenet is van, stb.). De a CXUHD DAC-ja is szuper, csak más, kinek ez, kinek az. Szerintem ennyi pénzért best buy (magyarul ennyiért nincs alternatíva).
Szerintem...
[/quote]

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »

TPG írta:
2019.01.11., pén. 18:21
cambridge audio cxuhd
Van valakinek tapasztalata ezzel a lejátszóval?
Esetleg alternatíva?
Ha olyan jó, mint az elődje, a csak FHD-t tudó CXU, akkor ez is toplistás. Alternatíva? Oppo-205, csak az használtan is drágább, mint ez újonnan (igaz, az jóval többet tud szolgáltatásban, más a DAC-ja, előfokként is használható, XLR kimenet is van, stb.). De a CXUHD DAC-ja is szuper, csak más, kinek ez, kinek az. Szerintem ennyi pénzért best buy (magyarul ennyiért nincs alternatíva).
Szerintem...

Avatar
TPG
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2014.10.28., kedd 09:14
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: TPG »

cambridge audio cxuhd
Van valakinek tapasztalata ezzel a lejátszóval?
Esetleg alternatíva?

Avatar
pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 21:38
Értékelés: 117
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: pooly73 »

Sziasztok
Valaki segítsen már.
Van két Oppo lejátszó egy Oppo BDP-103 EU, és egy Oppo BDP 95 EU.
Mind a két készülékről nagyon jókat olvastam, de van-e jelentős különbség a kettő között ???
A 95 kicsit régebbi konstrukció, mégis úgy tűnik, hogy jobbakat írnak róla tesztek után.
Minden segítséget köszönök.

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

samsung BD-F 7500

Hozzászólás Szerző: lezu »

Sziasztok!
Mitől lehet az, hogy a samsung BD-F 7500 blu ray lejátszó filmnézés közben kikapcsol, újraindul. A köszönő szöveg villog. Vagy sikerül újraindulnia, vagy kikapcsol a készülék. Azt is tapasztaltam, hogy az eddig lejátszott lemezek közül van, amit már nem ismer fel, vagy szaggatva próbálja lejátszani.
A válaszokat előre is köszönöm.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 958

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Sziasztok!
Nézegettem mostanában Blu-Ray lejátszókat mindenes lejátszónak sztereó rendszerbe, a Yamaha BD-S681-ese szimpatikusnak tűnik, viszont a kezelési útmutatója szerint se DTS se pedig DTS-HD sávokat nem tudja sztereóban (se analóg, se digitális) kiküldeni ha USB-ről vagy hálózatról megy a lejátszás.
Más lejátszóknál is így van vagy pont a Yamahák háklisok ilyen szempontból? Megjegyezném, hogy a nagyobbik Aventage modell is így működik.

Avatar
totya79
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.07.16., szomb. 09:41
Értékelés: 0

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: totya79 »

robi-k írta:
2018.07.23., hétf. 17:35
A Panasonic még kevésbé támogatja a warez formátumok az (lsd. mkv-na ágyazott BD tartalom), mint a Sony.
Ez szándékos, a gyártó nem akar vitatkozni a jogvédőkkel.
Igen sajna így van.Azóta jobban körbejártam a témát,és jelenleg csak az oppo képes arra ami az elképzeléseimnek megfelelne.Tetszene amúgy a lejátszó,de ennyit nem vagyok hajlandó adni érte,így egyenlőre marad a Himedia :rolleyes:

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

A Panasonic még kevésbé támogatja a warez formátumok az (lsd. mkv-na ágyazott BD tartalom), mint a Sony.
Ez szándékos, a gyártó nem akar vitatkozni a jogvédőkkel.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”