Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Blu-Ray lejátszók

Avatar
totya79
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.07.16., szomb. 09:41
Értékelés: 0

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: totya79 »

Aszpirin írta:
2018.07.22., vas. 11:52
totya79 írta:
2018.07.22., vas. 09:50
Igen,a kérdésem kb ez lett volna.
Szóval amit szeretnék elérni,az a dolby vision,ami jelenleg ugye m2ts,és persze mkv ba atmos tàmogatàs,lehetőleg hdmi-n.Ez az àr még talàn beleférne🙂
Most hirtelen ràkerestem,ott irjàk a dv-t,akkor ezek szerint csak előkészitve van benne?
Itt a Panasonic DP-UB820 specifikációs adatlapja, ami szerint DV szoftverfrissítéssel érhető (majd) el:
https://www.panasonic.com/hu/consumer/o ... specs.html
És itt az eddigi frissítések listája, amiben a DV még nem látható:
http://av.jpn.support.panasonic.com/sup ... _euro.html
Tehát a DV-re egyelőre várni kell, de jönni fog ehhez a modellhez.
Okés,köszi szépen :smile53:
Sajna az mkv-knál az atmos lejátszásra nem találok konkrétumot.
Igaz kétségtelen hogy arra sem,hogy nem vinné :rolleyes:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

totya79 írta:
2018.07.22., vas. 09:50
Igen,a kérdésem kb ez lett volna.
Szóval amit szeretnék elérni,az a dolby vision,ami jelenleg ugye m2ts,és persze mkv ba atmos tàmogatàs,lehetőleg hdmi-n.Ez az àr még talàn beleférne🙂
Most hirtelen ràkerestem,ott irjàk a dv-t,akkor ezek szerint csak előkészitve van benne?
Itt a Panasonic DP-UB820 specifikációs adatlapja, ami szerint DV szoftverfrissítéssel érhető (majd) el:
https://www.panasonic.com/hu/consumer/o ... specs.html
És itt az eddigi frissítések listája, amiben a DV még nem látható:
http://av.jpn.support.panasonic.com/sup ... _euro.html
Tehát a DV-re egyelőre várni kell, de jönni fog ehhez a modellhez.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
totya79
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.07.16., szomb. 09:41
Értékelés: 0

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: totya79 »

Aszpirin írta:
2018.07.22., vas. 08:30
totya79 írta:
2018.07.22., vas. 07:24
Sziasztok.
A következő problémába futottam bele,hátha esetleg itt valaki tudna segíteni.
Dolby Vision lejátszásra kerestem asztali lejátszót,mert a jelenlegi himediám ugye nem támogatja,amivel egyébként nagyon elégedett vagyok.Rendeltem egy Sony ubp-x700-at ami ugye dv képes,és m2ts formátumnál szépen megy az atomos sáv is.
Idáig rendben volt,viszont azt nem tudtam,hogy mkv-nál az atmost nem támogatja,vagy legalább is hdmi-n biztosan nem.
Hdmi-n kivűl csak koax van rajta,ami a Denon erősitömön viszont nincs.Jelenleg a lejátszót visszakültem,nehogy kicsusszak a 14 napból,így most van időm körbejárni a témát.Jelenleg infoim szerint talán az oppo 203 lehet megoldás,viszont az ára nem biztos hogy belefér...
Szia! Nem írtad le a konkrét kérdést, de hs az a kérdés, hogy az Oppo 203 mkv-ból lejátssza-e az Atmost, akkor a válasz: igen, és ebben teles mértékben biztos vagyok, ugyanis van 203-asom, és már nem egy Atmos-os mkv-t néztem meg rajta.
Ha az a kérdés, hogy mi jöhet még szóba, ami tud DV-t is, akkor esetleg a Panasonic DP-UB820-szal lehetne próbálkozni. Az nagyon új modell még, de a DV-t beígérték hozzá. Csak sajnos nem tudom, hogy mkv-ból játszik-e Atmost (de miért is ne? nekem az is fura, hogy a Sony ubp-x700 nem tudja...). Itthon az edigital-nTól lehet rendelni, még ez is majdnem duplája árban a Sonynak, viszont majdnem fele a 203-as oppo-nak.
Nem tud viszont SACD-t (ez csak az SACD korongokra vonatkozik, DSD fájlokat lejátszik). És konkrétan rá kell kérdezned a megrendelés előtt (a hivatalos forgalmazónál), hogy az mkv-ből lejátssza-e az Atmos-t, nehogy ott is meglepetés érjen.
Igen,a kérdésem kb ez lett volna.
Szóval amit szeretnék elérni,az a dolby vision,ami jelenleg ugye m2ts,és persze mkv ba atmos tàmogatàs,lehetőleg hdmi-n.Ez az àr még talàn beleférne🙂
Most hirtelen ràkerestem,ott irjàk a dv-t,akkor ezek szerint csak előkészitve van benne?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

totya79 írta:
2018.07.22., vas. 07:24
Sziasztok.
A következő problémába futottam bele,hátha esetleg itt valaki tudna segíteni.
Dolby Vision lejátszásra kerestem asztali lejátszót,mert a jelenlegi himediám ugye nem támogatja,amivel egyébként nagyon elégedett vagyok.Rendeltem egy Sony ubp-x700-at ami ugye dv képes,és m2ts formátumnál szépen megy az atomos sáv is.
Idáig rendben volt,viszont azt nem tudtam,hogy mkv-nál az atmost nem támogatja,vagy legalább is hdmi-n biztosan nem.
Hdmi-n kivűl csak koax van rajta,ami a Denon erősitömön viszont nincs.Jelenleg a lejátszót visszakültem,nehogy kicsusszak a 14 napból,így most van időm körbejárni a témát.Jelenleg infoim szerint talán az oppo 203 lehet megoldás,viszont az ára nem biztos hogy belefér...
Szia! Nem írtad le a konkrét kérdést, de hs az a kérdés, hogy az Oppo 203 mkv-ból lejátssza-e az Atmost, akkor a válasz: igen, és ebben teles mértékben biztos vagyok, ugyanis van 203-asom, és már nem egy Atmos-os mkv-t néztem meg rajta.
Ha az a kérdés, hogy mi jöhet még szóba, ami tud DV-t is, akkor esetleg a Panasonic DP-UB820-szal lehetne próbálkozni. Az nagyon új modell még, de a DV-t beígérték hozzá. Csak sajnos nem tudom, hogy mkv-ból játszik-e Atmost (de miért is ne? nekem az is fura, hogy a Sony ubp-x700 nem tudja...). Itthon az edigital-nTól lehet rendelni, még ez is majdnem duplája árban a Sonynak, viszont majdnem fele a 203-as oppo-nak.
Nem tud viszont SACD-t (ez csak az SACD korongokra vonatkozik, DSD fájlokat lejátszik). És konkrétan rá kell kérdezned a megrendelés előtt (a hivatalos forgalmazónál), hogy az mkv-ből lejátssza-e az Atmos-t, nehogy ott is meglepetés érjen.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
totya79
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.07.16., szomb. 09:41
Értékelés: 0

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: totya79 »

Sziasztok.
A következő problémába futottam bele,hátha esetleg itt valaki tudna segíteni.
Dolby Vision lejátszásra kerestem asztali lejátszót,mert a jelenlegi himediám ugye nem támogatja,amivel egyébként nagyon elégedett vagyok.Rendeltem egy Sony ubp-x700-at ami ugye dv képes,és m2ts formátumnál szépen megy az atomos sáv is.
Idáig rendben volt,viszont azt nem tudtam,hogy mkv-nál az atmost nem támogatja,vagy legalább is hdmi-n biztosan nem.
Hdmi-n kivűl csak koax van rajta,ami a Denon erősitömön viszont nincs.Jelenleg a lejátszót visszakültem,nehogy kicsusszak a 14 napból,így most van időm körbejárni a témát.Jelenleg infoim szerint talán az oppo 203 lehet megoldás,viszont az ára nem biztos hogy belefér...

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Tibor, érdekességként ismét: van "kereskedelmi" megoldás, de rohadt drága.
Ez itt pl. 725 euróba kerül (valószínűleg többe mint amennyiért a 103-ast vetted), és még valaki be is kell építse neked, ha nem akarsz DIY-kedni: http://audiopraise.com/vanity93/overview.php
[/quote]


Köszönöm, már beszéltünk róla, elengedem egyelőre ezt a dolgot.

Üdv, Tibor
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

prando írta:
2018.07.10., kedd 11:06
robi-k írta:
2018.07.10., kedd 10:22
prando

egyrészt már nem foglalkozom hardveres átalakításokkal (egyszerűen nem éri meg anyagilag), másrészt semmire-sem mennél I2S-sel SACD lejátszása során: a HDMI sem csak úgy bum-bele módon megy ki a DSD jel, előtte a lejátszó a fogadó készülékkel beazonosítják magukat - másolásvédelem része, EDID adatcsere, utána "lebeszélik egymással", hogy az tudja fogadni a DSD-t vagy csak PCM-et tud kezelni, és csak ezután megy ki a jel.
Ha komolyak a szándékok SACD-t illetően, vegyél egy 105/105D modellt, és használd annak analóg kimenetét.
robi-k
A hardveres dologról nem tudtam, a hdmi-ről igen, hogy nem egy sima kábelcsatlakozás oszt kész.
Azt hiszem ejtem is a dolgot.
Köszönöm a tanácsokat és a felvilágosítást!
Tibor
Tibor, érdekességként ismét: van "kereskedelmi" megoldás, de rohadt drága.
Ez itt pl. 725 euróba kerül (valószínűleg többe mint amennyiért a 103-ast vetted), és még valaki be is kell építse neked, ha nem akarsz DIY-kedni: http://audiopraise.com/vanity93/overview.php
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: prando »

robi-k írta:
2018.07.10., kedd 10:22
prando

egyrészt már nem foglalkozom hardveres átalakításokkal (egyszerűen nem éri meg anyagilag), másrészt semmire-sem mennél I2S-sel SACD lejátszása során: a HDMI sem csak úgy bum-bele módon megy ki a DSD jel, előtte a lejátszó a fogadó készülékkel beazonosítják magukat - másolásvédelem része, EDID adatcsere, utána "lebeszélik egymással", hogy az tudja fogadni a DSD-t vagy csak PCM-et tud kezelni, és csak ezután megy ki a jel.
Ha komolyak a szándékok SACD-t illetően, vegyél egy 105/105D modellt, és használd annak analóg kimenetét.
robi-k
A hardveres dologról nem tudtam, a hdmi-ről igen, hogy nem egy sima kábelcsatlakozás oszt kész.
Azt hiszem ejtem is a dolgot.
Köszönöm a tanácsokat és a felvilágosítást!
Tibor
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

prando

egyrészt már nem foglalkozom hardveres átalakításokkal (egyszerűen nem éri meg anyagilag), másrészt semmire-sem mennél I2S-sel SACD lejátszása során: a HDMI sem csak úgy bum-bele módon megy ki a DSD jel, előtte a lejátszó a fogadó készülékkel beazonosítják magukat - másolásvédelem része, EDID adatcsere, utána "lebeszélik egymással", hogy az tudja fogadni a DSD-t vagy csak PCM-et tud kezelni, és csak ezután megy ki a jel.
Ha komolyak a szándékok SACD-t illetően, vegyél egy 105/105D modellt, és használd annak analóg kimenetét.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: prando »

[quote=robi-k post_id=2275391 time=1531203603 user_id=27664]
prando

Lehetséges, de profi segítségét igényli (alaplapot kell átalakítani/forrasztani).
De minek kell neked I2S, teljesen rendben van a coax is a 103-nál, ha még jobb minőség kell, akkor nem I2S kell, hanem reclock áramkört tartalmazó StreamLock modul (ami új digitális coax, optika és AES/EBU kimeneteket ad, és precízen újraszinkronizálja a procit is - átveszi a gyári quartz oszcillátor szerepét is).

Vettem ezt az Oppot, nincs is bajom vele, csak az erősítőn elfogyott az analóg bemenet, így egy valamit ki kell húzzak, de szűk a hely, macerás a ki-becsatlakoztatás. Van egy Teac ud501 dac, arra megy minden amin van coax, vagy optikai, valamint a számítógépből az usb és ez a Teac jó darabig nem is fog elavulni, tehát jó alap dacnak, tetejében Fapaci alapján néhány opamp cserélve is lett benne még jobbakra, szóval na... Az Oppot szerettem volna csatlakoztatni a Teac-ra, de sacd-ről nem ad ki digitális jelet, csak a hdmi-n keresztül. Találtam egy sztem kiváló és kiváltó dacot itt a fórumon, amin van hdmi input is, viszont arról kiderült, hogy ott I2S jelet fogad. Innen a terv. Elkezdtem utána olvasni ennek az egésznek és egy másik fórumon megtaláltalak ebben a témakörben (tán Logout-on). StreamLock, I2S kivezetés és 103-as tápegység is szóba került. A bukta ott lesz benne (erre most jöttem rá), hogy a Teac sem fogad dsd-t coaxon és az a másik dac sem, bar azt gondolom, ez a StreamLock sem ad ott ki. Azt hiszem marad a felállás, sima cd-ként olvasatom az sacd-t és coaxon megy a Teac-ba.
Ha gondolod, privátban megírhatod ezek költségét: reclock, táp. A CFW-t sztem tudom. Volt eszemben, hogy írok neked, de megelőztél.
Köszönöm!
Tibor
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi-k írta:
2018.07.10., kedd 08:20
Aszpirin
Az új 60-as gyári FW elég súlyos hibát tartalmaz HDR->SDR konverziónál (HDR - nem DV - filmek esetén a kép bal oldalán megjelenik egy zöld csík, ami pl. projektort használóknál igen kellemetlen), várhatóan lesz egy újabb FW, ami javítja ezt a hibát (amely hiba nem volt jelen a béta FW_ben, valakit elkutyultak a programozók a stabil verziónál).
Köszönöm az infót. Akkor figyelem az új upgrede-et. (Nem vettem észre a hibát, mert HDR10-képes tévém van, nem használtam még az SDR komverziót.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

prando

Lehetséges, de profi segítségét igényli (alaplapot kell átalakítani/forrasztani).
De minek kell neked I2S, teljesen rendben van a coax is a 103-nál, ha még jobb minőség kell, akkor nem I2S kell, hanem reclock áramkört tartalmazó StreamLock modul (ami új digitális coax, optika és AES/EBU kimeneteket ad, és precízen újraszinkronizálja a procit is - átveszi a gyári quartz oszcillátor szerepét is).

Aszpirin
Az új 60-as gyári FW elég súlyos hibát tartalmaz HDR->SDR konverziónál (HDR - nem DV - filmek esetén a kép bal oldalán megjelenik egy zöld csík, ami pl. projektort használóknál igen kellemetlen), várhatóan lesz egy újabb FW, ami javítja ezt a hibát (amely hiba nem volt jelen a béta FW_ben, valakit elkutyultak a programozók a stabil verziónál).

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Sziasztok!

Újabb nyűg: lehetséges-e oppo 103-ból i2s jelet kinyerni?

Köszi!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hoppá. 2018 július 4.-én kiadtak egy új gyári FW-t az Oppo 203-hoz és 205-höz.

Category: Latest Official Release
Main Version: UDP20XEU-60-0625
Loader Version: TF0035
MCU Version: MCU203-01-1118
Comparing to the previous Official release version UDP20XEU-56-0224, the major changes included in this version are:

1. Added the Dolby Vision “Player-led processing” mode for compatibility with recent Sony Dolby Vision TVs and firmware updates.

2. Added the “Dolby Vision” mode under the HDR Setting menu, which allows the player to convert the output to Dolby Vision when possible.

3. Added the “Dolby Vision Processing” setting under the HDR Setting menu. This setting allows customers to choose whether Dolby Vision processing is handled mainly by the TV or the UDP-20x player.

4. Added MQA support via the USB DAC In for the UDP-205 players.

5. Added the “Up-Sample DAC Input” setting under the Audio Processing menu for the UDP-205.

6. General fixes and disc compatibility improvements based on recent and upcoming UHD Blu-ray releases as well as user-submitted samples.
https://www.oppodigital.co.uk/firmware-UDP-203-205.html

Frissítettem rá. A bizonyos révi SD avi-kkal kapcsolatos, korábban említett problemáimat (nem támogatott képformátum, vagy szakadozott lejátszás) nem olda meg.
A nagyméretü 4K-s mkv-kben található első hangsávval kapcsolatos lejátszási probléma viszont most ismételt próbálkozások után sem jött elő, eddig úgy néz ki, azt javították.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

prando

Nem, semmilyen formában nem fog digitális hangot kiadni SACD lejátszása során, PCM-ben sem.
Csak HDMI-n lehet levenni a DSD (PCM) digitális jelet SACD esetében.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Ami az SACD-t illeti: SACD esetében nem fog kiadni a lejátszó digitali jelet sem coaxon, sem optikán, ez is a másolásvédelem része (ami hardver szintjén van kódolva a Mediatek processzorba, nem lehet FW-vel "okosítani").

Köszi a választ, akkor pcm formátumban sen jön ki, ahogy itt írta alább egy fórumtársunk?
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi-k írta:
2018.07.04., szer. 13:36
Sem a 824, sem a 9000-es nem támogatják/nem tudják sem az SACD, sem a DVD-Audió formátumok kezelését, ezt figyelembe kell venni, ha valakit ilyen formátumban lévő zenét akar(na) hallgatni.
Köszi, a 824-ről (820-ról) tudtam ezt, de a 9000-esről nem. Ez persze nálam is az Oppo irányába billenti a mérleget egyértelműen, mert rengeteg SACD korongom van (még). Iletve megnyugtató, hogy nem csináltam (túl) nagy hülyeséget a 203-as megvásárlásával.

Egyébként akkor lenne az Oppo-nak életképes alternatívája, hasonló ár- és minőségi kategóriában? Ha igen, mi lenne az?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi-k írta:
2018.07.04., szer. 13:36
Pedig egyszerű a válasz: a 0-ás végződésű készülékek - és így a 820 lejátszó is - amcsi piacra szánt modellek. Az EU-s modellek 4-s végződésűek, pl. 824[...]
Biztos vagy benne? Egész európában a 0-s modelleket árulták eddig mindenhol, kivéve Németországot és Ausztriát. Nálunk is a 0-sok kaphatóak a hivatalos importból, lásd pl: https://www.panasonic.com/hu/consumer/o ... ub820.html
A 824-esért ki kell menni a sógorékhoz...

Szóval hogy van akkor ezzel a régiókóddal, és mit is jelent valójában a 4-es?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Pedig egyszerű a válasz: a 0-ás végződésű készülékek - és így a 820 lejátszó is - amcsi piacra szánt modellek. Az EU-s modellek 4-s végződésűek, pl. 824 (ami valóban a 9000 "butított" verziója, kb. hasonló, mint a 203/205 OPPO különbség).
Az amcsi és EU-s modelleknél a régiókód beállítás a különbség, ezért alkalmaznak eltérő számozást, úgy mint. pl. az OPPO-nál EU-s jelöléssel jelölik az EU-s piacra szánt modelleket.
A 9000-ről már van alfa tesztelő által adott vélemény:https://www.youtube.com/watch?v=-KvYCTz ... e=youtu.be

Sem a 824, sem a 9000-es nem támogatják/nem tudják sem az SACD, sem a DVD-Audió formátumok kezelését, ezt figyelembe kell venni, ha valakit ilyen formátumban lévő zenét akar(na) hallgatni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi-k írta:
2018.07.04., szer. 13:05
Aszpirin

sajnos nem vagyok a Panasinic alfa tesztere, így természetesen nem férek hozzá a 9000-hez. De volt szerencsém a DP-UB824-hez.
Huh, akkor tényleg a megfelelő embertől kérdezek... :smile53:
Nem kizárt, hogy a DP-UB9000 ugyanazt a firmware-t kapja lényegében, mint a "kisöccse".
De ha már itt tartunk, lenne mégegy kérdésem. Természetesen én is szemeztem a DP-UB820-szal és a kifejezetten ausztriai és németországi forgalmazásra készített DP-UB824-gyel is. És komoly kérdésként merült fel, hogy mi a funkcionális különbség a "4-es" végű illetve "0-s"- végű modellek között. Mi ebben a két országban a specialitás, ami miatt külön modell(szám) kell nekik? Egy DP-UB824 itthon ugyanúgy tud működni gyári FW-rel, mint a 820-as?
Előre is köszi a választ!
(további érdekesség, hogy a DMP-UB900-asokból nem jelent meg külön "német-osztrák" változat, míg az összes azután következő modellből már igen, tehát 904-es nincs, de 704-es, 304-es, 314-es, 324-es, 404-es, 424-es és 824-es már igen... vajon lesz 9004-es is?)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Aszpirin

sajnos nem vagyok a Panasinic alfa tesztere, így természetesen nem férek hozzá a 9000-hez. De volt szerencsém a DP-UB824-hez.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi-k írta:
2018.07.04., szer. 12:27
Aszpirin

A CFW-nek alapvetően nem feladata a különböző balkezű realese-k hibájának kijavítása, egyszerűen nem lehet a lejátszót felvértezni azzal a tudással, hogy bármilyen rosszul elkészített avi-t/mkv-t lejátsszon (annál is inkább, mert mind az avi, mind az mkv egy konténer, amibe bármilyen sz@rt bele lehet pakolni). Sok esetben még a PC-n is gondot okoz némelyik rip/avi lejátszása.

A CFW fő feladata a Cinavia védelem kiiktatása, és az iso-k + a BD/DVD mappák lejátszás lejátszása mint eredeti lemez.

Ami az SACD-t illeti: SACD esetében nem fog kiadni a lejátszó digitali jelet sem coaxon, sem optikán, ez is a másolásvédelem része (ami hardver szintjén van kódolva a Mediatek processzorba, nem lehet FW-vel "okosítani").

OPPO vs. Panasonic: a Pana méginkább háklis készülék, kifejezetten eredeti lemezek lejátszására készül, sok filmet (avi, mkv), ami gond nélkül megy az OPPO-n, a panasonic lejátszó egyszerűen nem is hajlandó felismerni.
Szia!

Először is nagyon köszi a választ! Több dolgot tisztáz, de a legfontosabb az, hogy az SACD sehogyan sem fog kimenni az S/PDIF kimeneteken. Én egyébként nem is állítottam, hogy CFW-vel kimegy, csak azt, hogy ha kiment valakinek (mint ahogy itt értettem), akkor ez max valami CFW műve lehet (a CFW-khez nem értek, ez léátható a pár hozzászólással korábban feltett kérdésemből is... amire most nagyjából adtál választ).
Extra hardverrel tuti ki lehet küldeni az SACD hangját is, lásd pl. http://audiopraise.com/vanityhd/overview.php (csak amit említettem, az a kis kiegészítő hardverke pl. a 103-as esetében többe kerül, mint a lejátszó maga.)

"Bármilyen rosszul elkészített avi-t mkv-t" - ami az avi-kat illeti, megjegyezném, hogy annyira "rosszul" voltzak alkészítve, hogy 9 éve eddig MINDEN lejátszó vitte őket, beleértve az összes népszerű PC-s és Mac-es lejátszókat, de dedikált media playereket is (már említettem, hogy az LG BD-390 is gond nlkül vitte). Maradjunk annyiban, hogy ez nem rosszul elkészített AVI-ra, hanem rosszul implementált firmware-re utal.

Ami pedig a H.265 képkódolású mkv-k hang-hibáját illeti audio bitstream passthrough esetén: ez néha előjön, néha nem. Ha előjön, akkor "ragaszkodó", tehát minden ilyen MKV-n kimarad az első hangsáv (ami általávban a legjobb, eredeti hangot tartalmazza). A több sávos MKV-k esetében pedig megjavul egy sávváltással, majd visszaváltás az első audiosávra.
Ez sem arra utal, hogy az MKV lenne rossz. Viszont egy hiba.

A hibák nem okoznának gondot, ha bízhatnék benne, hogy egy jövőbeli gyári FW-patch kijavítja. De így, hogy az Oppo Digital lényegében megszűnt, milyen jövőben bízhatok?

A régi AVI-kat egyszerűen letöröltem. Nem olyan fontos.
De a 10-50 GB-os méretű MKV-im frissek és 4K-s filmeket tartalmaznak a lehető legjobb hangsávval (sokszor az összes hangsávval), ezeket nem szeretném eldobálni...

Te hozzáférsz előre a még meg nem jelent készülékekhez? Pana DP-UB9000: ez a klészülék még ki sem jött, nem téveszted véletlenül a DMP-UB900-assal?... csak ősszel jelenik meg a 9000-es, Oppo árban lesz... és majd akkor kiderül, mit fog tudni. De persze ha már most vannak hiteles információid, akkor elhiszem neked.

Köszi mégyegyszer a választ! leborulok.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2018.07.04., szer. 13:05-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Aszpirin

A CFW-nek alapvetően nem feladata a különböző balkezű realese-k hibájának kijavítása, egyszerűen nem lehet a lejátszót felvértezni azzal a tudással, hogy bármilyen rosszul elkészített avi-t/mkv-t lejátsszon (annál is inkább, mert mind az avi, mind az mkv egy konténer, amibe bármilyen sz@rt bele lehet pakolni). Sok esetben még a PC-n is gondot okoz némelyik rip/avi lejátszása.

A CFW fő feladata a Cinavia védelem kiiktatása, és az iso-k + a BD/DVD mappák lejátszás lejátszása mint eredeti lemez.

Ami az SACD-t illeti: SACD esetében nem fog kiadni a lejátszó digitali jelet sem coaxon, sem optikán, ez is a másolásvédelem része (ami hardver szintjén van kódolva a Mediatek processzorba, nem lehet FW-vel "okosítani").

OPPO vs. Panasonic: a Pana méginkább háklis készülék, kifejezetten eredeti lemezek lejátszására készül, sok filmet (avi, mkv), ami gond nélkül megy az OPPO-n, a panasonic lejátszó egyszerűen nem is hajlandó felismerni.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Gyári firmware-rel nem fog kimenni az SACD coax-ra. PCM-ben sem.

Válaszoltam a hozzászólásodra, de, hogy hova lett nem tudom.
A lényege, hogy megértettem amit írtál, én meg azért kaparok a coax-szal, mert az Oppo elveszi a magnó bejárátát az erősítőn, több input meg nincs már.

Köszi!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

prando írta:
2018.07.02., hétf. 16:05
Vannak egyéb termékeik is sztem, rossz esetben kérnek némi pénzmagot.
Az Oppo Digital minden termékének gyártását beszüntette (vagy beszünteti hamarosan), nem csak a lejátszókét. Ez áll a honlapjukon. Az egyéb termékekből is már csak a készletet árulják ki.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”