Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Popcorn médialejátszó

Avatar
Musiccitys
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2017.03.24., pén. 21:31
Értékelés: 17

Re: Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Musiccitys »

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni:

Popcorn media lejátszó vételén gondolkozom. A következőt nem tudom, nem értem:

jelenleg van egy 55 colos Samsung tv-m, amihez van kötve egy külső 1 TB-os külső vinyó. Erről játszok le letöltött full hd filmeket.

Namost a kérdésem az, hogy ha ezt a külső vinyót rákötöm egy mondjuk Popcornra és azt kötöm a tv-re, akkor szebb lesz a kép? Mert őszintén megvallva nekem most sincs gondom a képminőséggel!

Szóval miért is érdemes vennem egy Popcornt mondjuk? :)
Vagy a hangnál van a lényeg, hogy azt tudja kezelni?
Köszönöm szépen!

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: audioline »




18 perce, Máté84 írta:




Milyen áron sikerült hozzájutni? Haza lehet vinni egy ilyet próbára?





 



55-ért vettem Józsitól kb. 3 éve. Kétfélét hoztam el azzal a szándékkal, hogy az egyik maradni fog. Azóta azt hiszem merevebb, komolyabb házban készülnek a tápok, ezért drágábbak is. Írj neki emailt ha érdekel a téma. Arra hamar szokott reagálni. 



http://hydrasound.hu/kapcsolat.php



 

.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »


Milyen áron sikerült hozzájutni? Haza lehet vinni egy ilyet próbára?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: audioline »




1 órája, Máté84 írta:




Kérdés hogy a tápkábel árát vajon megéri -e inkább jobb tápegységbe fektetni?



Zeus Analog Linear DC Power vagy Zeus DC Analog Power tápokat használ itt valaki?





 



Zeus DC Power-t használok, rendelésre készült, Dune HD Smart D1-hez, figyelembe véve a 3.5 belső HDD-t is... Spéci DC kábel is jár hozzá, ami nagyon fontos tartozék. Megért minden forintot. Csatlakozva az előttem szólóhoz, a minőségibb tápkábellel együtt az igazi.


(A DC kábel milyensége egyébként pont annyira számít, mint a 230V hálózatié. Elég sokfélét kipróbáltam és időnként nem hittem a fülemnek...)

.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: nemtomm »




6 perce, Máté84 írta:




Kérdés hogy a tápkábel árát vajon megéri -e inkább jobb tápegységbe fektetni?



Zeus Analog Linear DC Power vagy Zeus DC Analog Power tápokat használ itt valaki?





 



   A jobb tápegységet mindig meghálálja a rendszer a tápkábelt is, de tegyél sorrendet közéjük vagy mind a kettöt vedd meg!



Akkor kompromisszium mentes lesz a dolog és nem jár tovább a hifibogár...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »



Kérdés hogy a tápkábel árát vajon megéri -e inkább jobb tápegységbe fektetni?



Zeus Analog Linear DC Power vagy Zeus DC Analog Power tápokat használ itt valaki?

Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: audioline »




6 órája, Máté84 írta:




Tudom hogy van különbség, hiszen nekem is van tuning tápegységem. Extra tápkábel alatt egy minőségi, forráshoz való tápkábelt értek (pl. Siltech SPX-20). Valószínűleg hang tekintetében kell hogy legyen további javulás ezekkel.



 





 



Igen, van. Hogy a Siltech lesz e a leginkább "alányuló", az más kérdés. A Microsoft táptól léteznek jobbak, pl. HydraSound Zeus speciálisan hozzá optimalizált tápegysége, igaz árban sem egy liga.

.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »




3 hours ago, nemtomm said:




 



  Természetesen van különbség  a tuning javára nem is kicsi...de mit értesz az extra alatt? 





Tudom hogy van különbség, hiszen nekem is van tuning tápegységem. Extra tápkábel alatt egy minőségi, forráshoz való tápkábelt értek (pl. Siltech SPX-20). Valószínűleg hang tekintetében kell hogy legyen további javulás ezekkel.



 

Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: nemtomm »




3 órája, Máté84 írta:




Sziasztok!



A tuning táppal rendelkező Popcorn felhasználók közül észrevett -e már valaki további kép vagy hangminőségbeli javulást ha nem gyári, hanem extra tápkábelt használ?



 





 



  Természetesen van különbség  a tuning javára nem is kicsi...de mit értesz az extra alatt? 

"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »



Sziasztok!



A tuning táppal rendelkező Popcorn felhasználók közül észrevett -e már valaki további kép vagy hangminőségbeli javulást ha nem gyári, hanem extra tápkábelt használ?



 

Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Baszajev
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015.12.29., kedd 13:44
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Budapest

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Baszajev »


Lejátszás közben nyomd meg: subtitle gomb, négyirányú (joystick gomb lefele nyíl) megjelenik a "position" felirat, majd jobbra -balra gommbal beállítod a magasságot. A " size" ugyanitt, a mértetet változtatja.
Nálam ez így működik a V-ten-en, de valószínűleg a 400, 410 is ilyen megoldásokkal operál.
Egyébként, ha nem jól látszik a felirat, lehet, hogy maga a kép beállítás sem az igazi, nem árt azt is megnézni.
További jó szórakozást, a filmekhez
Pioneer VSX-D2011,Wharfedale Diamond 8.4, Wharfedale Diamond 8.2, Wharfedale Power Cube 8, Wharfedale W-H2 dipol, Kenwood KA-405, Pioneer DV-757Ai. Sony CDP-797, Sony ST A3L, TEAC A 103, Revox A78-MKII, Vibavoice Tequila II integra Mini, Tequila 6 DAC, Pioneer DV585A, Kenwood KRF-5060D, AKG K-66, Celestion Ditton 15, DUAL 6006, Popcorn V-ten, Zyxel 520 NAS, Vibavoice Mini Horn, LG 43UF680V, HP t610 thin Client,  Vibavoice hangsugárzó választó.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Valaki esetleg tudna abban segíteni, hogy a 400-as vagy 410-es popconnál lehet a felirat pozícióját állítani? 

Avatar
Baszajev
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015.12.29., kedd 13:44
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Budapest

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Baszajev »



Sziasztok!
 
Remélem még nem halt ki teljesen a topik, így bátorkodom feltenni egy számomra full fontos kérdést!
 
Épp pár perce nyertem egy C-200-as masinát, ami félő, hogy full alap FW-vel lesz az enyém, ezért komolyan érdekelne, hogy van-e rá bármi esélyem, hogy felfrissítsem, elkerülendő a sok szarakodást amit ide leírtak egyesek!
 
Köszi előre is a válaszokat!

 
Szia!
 
Én még tavaly végig szenvedtem ezt egy nagyon szép és jó állapotú C-200-al, sajnos évekig dobozában pihent ( ez nagyon jót tett neki, úgy általában, mert karcmentes, gyönyörű külsővel rendelkezett) ezért egy nagyon fontos, már nem pótolható frissítés nem került rá fel.
Innentől már az ez után következők sem hajlandóak rátelepülni.
Egy valamivel újabbat még engedett ( ahhoz képest ami volt rajta) de többet semmit. Így is lehetett volna használni, de sajnos még annyira sem volt megbízható a lejátszása, mint az idősebb, de közben folyamatosan frissített A-210-nek.
A lehetőségek: érdi szerviz, nem kis pénzért, valószínűleg alaplap cserével megoldja, vagy rendelsz Te hozzá Hong kong-ból, kicseréled kicserélteted.
Valószínűleg nem fogja megérni.
Bár, nekem még motoszkál a fejemben, ha jóval ocsóbban meg tudom venni ( 10 000 Ft, szerintem még jó ár érte) akkor lehet, hogy belevágok, mert a BD slim változata, a 80GB SSD, amik benne vannak, már magukban megérnek ennyit.
Most egy V-ten-t használok és elégedett vagyok vele, ár -érték arányban nekem bejött ( 25 000Ft-volt, két héttel a garancia lejárat utáni példány)
Viszont a régi A-210-est eltettem a dobozába, ki tudja a nagyobb lakásba, hálóba, vendég szobába még jó szolgálatot tehet
Pioneer VSX-D2011,Wharfedale Diamond 8.4, Wharfedale Diamond 8.2, Wharfedale Power Cube 8, Wharfedale W-H2 dipol, Kenwood KA-405, Pioneer DV-757Ai. Sony CDP-797, Sony ST A3L, TEAC A 103, Revox A78-MKII, Vibavoice Tequila II integra Mini, Tequila 6 DAC, Pioneer DV585A, Kenwood KRF-5060D, AKG K-66, Celestion Ditton 15, DUAL 6006, Popcorn V-ten, Zyxel 520 NAS, Vibavoice Mini Horn, LG 43UF680V, HP t610 thin Client,  Vibavoice hangsugárzó választó.

Avatar
PrinceHerceg
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.04.14., hétf. 15:01
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Veresegyház

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: PrinceHerceg »


Sziasztok!
 
Remélem még nem halt ki teljesen a topik, így bátorkodom feltenni egy számomra full fontos kérdést!
 
Épp pár perce nyertem egy C-200-as masinát, ami félő, hogy full alap FW-vel lesz az enyém, ezért komolyan érdekelne, hogy van-e rá bármi esélyem, hogy felfrissítsem, elkerülendő a sok szarakodást amit ide leírtak egyesek!
 
Köszi előre is a válaszokat!
 
 

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy Vten-hez létezik valamiféle “tuning” tápegység? Lehet kapni valahol, vagy csak készítetni lehet? Javítana a képi illetve hangi megjelenítésen? Válaszokat előre is köszönöm!

Szia!
 
Nálam egy ilyen készülék van előtte, minden forintját megérte.
Nem nagyon találsz használtban, így ha szeretnél, vedd fel a kapcsolatot a készítőjével.
Józsi nagyon segítőkész és korrekt, nyugodt szívvel ajánlom.
 
Üdv, Attila

Avatar
Tommy0125
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.02.03., pén. 10:20
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Tommy0125 »


Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy Vten-hez létezik valamiféle “tuning” tápegység? Lehet kapni valahol, vagy csak készítetni lehet? Javítana a képi illetve hangi megjelenítésen? Válaszokat előre is köszönöm!

Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: TZoZ »


Közben a A-210-esem végelgyengülésben elhunyt, így vettem egy A-500-ast.
Máshol azt olvastam hogy nincs gondja a TrueHD-val, így leváltotta az A-410-est.
Valóban így van, az Atmos hangsávok sem akadnak, a külső SUP kezelés is szuper, még BD struktúra mellett is jól működik, szóval nekem bejött a váltás.
 
Akinek gondja van, megosztok néhány tapasztalat sokéves és sokgenerációs Popcornos tapasztalatom után:
 
Torrentezésre 400-as típus, vagy a felett ajánlott, itt már több MB-os le- és feltöltési sebesség is elérhető.
Általánosságban elmondható hogy korlátozni kell a a le/fel sebességet és akkor nem fog fagyni, nagyjából ahogy emlékszem: 
A110: ~0,5M/s
A210: ~1,2M/s
A410: ~4,5M/s
 
Fájlok mozgatását mindig FTP-n keresztül oldottam meg, ez a legstabilabb és leggyorsabb.
A110: ~7MB/s
A210: ~10MB/s
A410: ~25MB/s
 
Megosztáshoz NFS-t kell használni, a linux ezt szereti.
Ha PC-n vannak médiafájljaid, a Hanewin NFS szerver segít abban, hogy a Popi gond nélkül lejátssza ezeket.
 
 
 

Avatar
Baszajev
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015.12.29., kedd 13:44
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Budapest

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Baszajev »



Sziasztok,
 
Valaki használja torrentezésre a c200-at?
Nekem iszonyat instabil a torrentkliense.
Lassú, gondol egyet, és nem tölt... szóval szinte használhatatlan, pedig hasznos lenne...

Szia!
 
Én is kipróbáltam, az A210-et is, meg a C-200-at is. 1Gigás nettel sem vot meggyőző számomra.Erre a célra egy régi dual core-os Inspiront használok. Mind a kettőben egy 650-es processzor van (mármint a Popcornokban), nem lehet nagy csodát várni tőlük, főleg, ha még zenét is hallgatsz, vagy filmet nézel, mert nekem ez a két szempont volt, ami miatt kellett.
Pioneer VSX-D2011,Wharfedale Diamond 8.4, Wharfedale Diamond 8.2, Wharfedale Power Cube 8, Wharfedale W-H2 dipol, Kenwood KA-405, Pioneer DV-757Ai. Sony CDP-797, Sony ST A3L, TEAC A 103, Revox A78-MKII, Vibavoice Tequila II integra Mini, Tequila 6 DAC, Pioneer DV585A, Kenwood KRF-5060D, AKG K-66, Celestion Ditton 15, DUAL 6006, Popcorn V-ten, Zyxel 520 NAS, Vibavoice Mini Horn, LG 43UF680V, HP t610 thin Client,  Vibavoice hangsugárzó választó.

Avatar
Onkyo75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2016.01.10., vas. 15:03
Értékelés: 3

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Onkyo75 »


Sziasztok,
 
Valaki használja torrentezésre a c200-at?
Nekem iszonyat instabil a torrentkliense.
Lassú, gondol egyet, és nem tölt... szóval szinte használhatatlan, pedig hasznos lenne...
Onkyo RZ-900
Klipsch RP-8000F
Klipsch RP-504C
Klipsch RP-502S
Klipsch RP-500SA
Klipsch RT-10D
Zidoo Z10-Pro

Avatar
metalex
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.11.17., csüt. 12:52
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: metalex »



Úgy látom többen küzdenek hasonló problémákkal, amelyekkel nekem is szembesülnöm kellett, a Popcorn médiaeljátszókkal kapcsolatban.
Mellékelek linket is, ahol elvileg, a legfrisseb firmware-k találhatók.
Kezdődött, egy A-210-el, amelyet itt vettem a fórumon, egy nagyon korrekt topic társtól.
Én is végigmentem a leírt problémákon, beletettem egy 1TB-s lemezt, erre akartam filmeket, zenét másolni. Sajnos, ez nem olyan egyszerű, mert a lejátszó, hogy használni tudja, saját rendszerére formázza a HDD-t, ami egy butított Linux.
USB slave-en próbáltam PC-ről, egy darabig ment, lassan, aztán eldobta a kapcsolatot. Ezzel el lehet szórakozni, van több szoftver, ami erre kínál megoldást, de nekem nem jött be.
Lehet hálózaton keresztül is UTP kábelen, iszonyat lassú, időnként ez is meg tud akadni, tehát rá kell nézni többször, hogy hol tart.
Ha kivettem a HDD-t és visszaraktam a gépbe, nem ismerte fel, nem tudtam rá másolni. Végül, nekem, a külső HDD-ről a Popcorn -al másolva sikerült a filmeket, zenét átraknom a lejátszó HDD-re, ez bizonyult a leggyorsabbnak, nem az USB slave, hanem a sima USB porton.
A mási gond az volt, hogy bár egy elvileg csendes WD Red-et használtam, mégis zavaróan hangos volt, így beruháztam inkább egy NAS-ba, onnan tökéletesen tudok filmet nézni, zenét hallgatni, a Popcorn Samba alkalmazását használva.
A frissítésket a neten a gép nem találta, így én a Cloud media-ról töltöttem le, USB-n keresztül sikerült is az elérhető legfrissebbet feltölteni.
Azót jóban vagyunk
Itt jön a másik probléma, az ember mindig jobbra, többre vágyik: vegyünk egy C-200-at, az már egy feljebb lépés.
Tegnap meg is tettem, jó lehetőségnek tűnt, karcmentes, gyári dobozában, BD meghajtóval, 290GB 2,5 HDD-vel.
Kezdődött, hogy nem bootolt be. Kiderítettem, hogy valószínűleg egy hibás, vagy megszakadt firmware frissítés miatt van, feltúrtam a netet, mit lehet tenni.
Van 2db recovery firmware, abból az egyik segített. Aztán a neten saját maga találtal frissítve. De ez 2011-es. sok hibája van, fagyogat feliratkezelés nem tökéletes stb.
itt jöttek az igazi gondok: 2013 7. havi az utolsó elérhető frissítés rá, de egy 2012 05.30. firmware nélkül nem lehet rá feltenni, mert hibát dob. A 2012-est viszont ha meg s találod valahol, nem lehet rá feltenni, mert nem engedi.
 
Olvastam a külföldi fórumokat is, itt megállt a tudomány.
 
Tehát, ha valaki használtan vesz C-200-at, akkor nézze meg, hogy a legfrisebb firmware van-e rajta, hogy ne érje csalódás.
 
az ígért linkek:https://www.cloudmedia.com/?page_id=197
 
https://popcornhour.hu/?oldal=termektamogatas&cikkid=61
 
Remélem tudtam segíteni valamit, azoknak akik még küzdenek.
 
Tényleg nem éri meg régi készülékeket venni, ha nem akarunk bosszankodni, vegyünk olyat, amihez még elérhető a megfelelő terméktámogatás.
 
Boldog karácsonyt mindenkinek!

Köszönöm Baszajev !
 
Nagyon sokat segítettél és remélem másnak is.
Amióta megvetem (július) elő sem vettem, annyira nem volt kedvem küzdeni újra, de most kipróbálom amit írtál.
Semmi másra nem akarom használni mint zenehallgatásra- de a fent említett másolási nehézségek teljesen elvették tőle a kedvem.
Köszönöm és kellemes ünnepeket !  

Avatar
Baszajev
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015.12.29., kedd 13:44
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Budapest

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Baszajev »


Úgy látom többen küzdenek hasonló problémákkal, amelyekkel nekem is szembesülnöm kellett, a Popcorn médiaeljátszókkal kapcsolatban.
Mellékelek linket is, ahol elvileg, a legfrisseb firmware-k találhatók.
Kezdődött, egy A-210-el, amelyet itt vettem a fórumon, egy nagyon korrekt topic társtól.
Én is végigmentem a leírt problémákon, beletettem egy 1TB-s lemezt, erre akartam filmeket, zenét másolni. Sajnos, ez nem olyan egyszerű, mert a lejátszó, hogy használni tudja, saját rendszerére formázza a HDD-t, ami egy butított Linux.
USB slave-en próbáltam PC-ről, egy darabig ment, lassan, aztán eldobta a kapcsolatot. Ezzel el lehet szórakozni, van több szoftver, ami erre kínál megoldást, de nekem nem jött be.
Lehet hálózaton keresztül is UTP kábelen, iszonyat lassú, időnként ez is meg tud akadni, tehát rá kell nézni többször, hogy hol tart.
Ha kivettem a HDD-t és visszaraktam a gépbe, nem ismerte fel, nem tudtam rá másolni. Végül, nekem, a külső HDD-ről a Popcorn -al másolva sikerült a filmeket, zenét átraknom a lejátszó HDD-re, ez bizonyult a leggyorsabbnak, nem az USB slave, hanem a sima USB porton.
A mási gond az volt, hogy bár egy elvileg csendes WD Red-et használtam, mégis zavaróan hangos volt, így beruháztam inkább egy NAS-ba, onnan tökéletesen tudok filmet nézni, zenét hallgatni, a Popcorn Samba alkalmazását használva.
A frissítésket a neten a gép nem találta, így én a Cloud media-ról töltöttem le, USB-n keresztül sikerült is az elérhető legfrissebbet feltölteni.
Azót jóban vagyunk
Itt jön a másik probléma, az ember mindig jobbra, többre vágyik: vegyünk egy C-200-at, az már egy feljebb lépés.
Tegnap meg is tettem, jó lehetőségnek tűnt, karcmentes, gyári dobozában, BD meghajtóval, 290GB 2,5 HDD-vel.
Kezdődött, hogy nem bootolt be. Kiderítettem, hogy valószínűleg egy hibás, vagy megszakadt firmware frissítés miatt van, feltúrtam a netet, mit lehet tenni.
Van 2db recovery firmware, abból az egyik segített. Aztán a neten saját maga találtal frissítve. De ez 2011-es. sok hibája van, fagyogat feliratkezelés nem tökéletes stb.
itt jöttek az igazi gondok: 2013 7. havi az utolsó elérhető frissítés rá, de egy 2012 05.30. firmware nélkül nem lehet rá feltenni, mert hibát dob. A 2012-est viszont ha meg s találod valahol, nem lehet rá feltenni, mert nem engedi.
 
Olvastam a külföldi fórumokat is, itt megállt a tudomány.
 
Tehát, ha valaki használtan vesz C-200-at, akkor nézze meg, hogy a legfrisebb firmware van-e rajta, hogy ne érje csalódás.
 
az ígért linkek:https://www.cloudmedia.com/?page_id=197
 
https://popcornhour.hu/?oldal=termektamogatas&cikkid=61
 
Remélem tudtam segíteni valamit, azoknak akik még küzdenek.
 
Tényleg nem éri meg régi készülékeket venni, ha nem akarunk bosszankodni, vegyünk olyat, amihez még elérhető a megfelelő terméktámogatás.
 
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Pioneer VSX-D2011,Wharfedale Diamond 8.4, Wharfedale Diamond 8.2, Wharfedale Power Cube 8, Wharfedale W-H2 dipol, Kenwood KA-405, Pioneer DV-757Ai. Sony CDP-797, Sony ST A3L, TEAC A 103, Revox A78-MKII, Vibavoice Tequila II integra Mini, Tequila 6 DAC, Pioneer DV585A, Kenwood KRF-5060D, AKG K-66, Celestion Ditton 15, DUAL 6006, Popcorn V-ten, Zyxel 520 NAS, Vibavoice Mini Horn, LG 43UF680V, HP t610 thin Client,  Vibavoice hangsugárzó választó.

Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: TZoZ »


Sziasztok!
 
Akinek van A-500-as, kérem segítsen néhány kérdésben nekem.
Elöljáróban: A-410-es volt a 3. Popcornom, ami után azt mondtam hogy többet soha.
Aztán kb. 2 év után jött egy olyan firmware, amivel már használható volt, azóta jóban vagyunk,
de ettől a 2 kellemetlen évtől szeretném magam megkímélni az új lejátszóval.
 
Fontos lenne a külső SUP feliratok támogatása, amiről azt olvastam a firmware frissítés logban miszerint megoldották.
Valamint az is fontos lenne, ha lehetne ezeknek a függőleges pozícióját állítani, sőt a bluray lemezeken lévőt is, mert elég gyakran a kép alá teszik a feliratot, ezt mondjuk máig nem értem miért tudja a kiadó hogy 2,35:1 vagy 16:9 a képaránya. Az igazsághoz tartozik, hogy mostanában már odafigyelnek erre.
Valamint nagy hibája még a jelenleginek, hogy a TrueHD hangsávok kihagynak, megakadnak egy pillanatra.
Ezt szeretném tudni hogy javították-e, vagy még mindig fennáll a probléma.
 
Ha nem, akkor milyen hálózati lejátszót tudnátok ajánlani ami megfelelne ezeknek a kritériumoknak?
 
 

Avatar
kovibali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2005.03.29., kedd 20:51
Értékelés: 13

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: kovibali »


Sziasztok!
 
C300-ba tudnátok ajánlani jelenleg is kapható BD meghajtót, amivel tutira működik?
Előre is köszi a segítséget.
 
Üdv

UPSakku.hu
 
 

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Sziasztok!
 
Tök új vagyok itt, úgyhogy bocsi, ha hülyeséget kérdezek...
 
 

Szia!
Tudomásom szerint nincs mód "házilag" tanítani.
Jobban jártál volna egy újabb tipussal, mivel a régebbiekre már ritkán, vagy egyáltalán nincs frissítés.
További hasznos információkhoz a hivatalos magyarországi fórumon tudsz hozzájutni.
Üdv, 
Attila

Avatar
Greggo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 14:29
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Greggo »

Sziasztok!

Tök új vagyok itt, úgyhogy bocsi, ha hülyeséget kérdezek. Illetve visszaolvastam valameddig a fórumban, de nem igazán láttam a témában hozzászólást. Ettől függetlenül lehet, hogy van...abban az esetben is bocsi!

Szóval eléggé meguntam, hogy a BD-lejátszóm, amit egyébként nem igazán lehet frissíteni, minden második mkv-t játssza csak le, így elhatároztam, hogy veszek egy médialejátszót, amivel nincs ez a gond. Régóta szemeztem a Popcornokkal, és most szembe is jött egy A210-es. A kérdésem: Lehet ezeknek a codec-jeit frissíteni valahogy?
Azt látom, hogy firmware frissítés igen régen jött ki rá, de nehezen tudom elhinni, hogy a codec-eket is abban tárolnák... Ha mégis, akkor van rá valami mód, hogy házilag tanítsam?

Előre is köszönöm a választ! Igazából ettől függ, hogy beruházok-e rá.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”