Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Saját hifis cuccaimról készült képek

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: vtb »


A hangfalak egy szimpla Sony minihifi hangfalak, amiket a közeljövőben tervezek lecserélni egy Dyno Audience 42-re, majd 52-re... a cél egy Audience 5.1, valami bika erősítővel
azért ez nem egy szint lépés, hanem legalább három

Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: adaptive »


Sziasztok!
 
Mint újonnan csatlakozott member, én is közölnék pár képet a lassan épülő rendszeremről...
 

 
A TV egy fekete Panasonic PM11P, külföldről rendelve, mert a Pana Magyarországon valamiért azt hiszi, fekete TV-re nem lenne igény... pedig szvsz szebb, mint a szürke
A DVD lejátszó egy Pioneer DV575-A, semmi extra. A hangfalak egy szimpla Sony minihifi hangfalak, amiket a közeljövőben tervezek lecserélni egy Dyno Audience 42-re, majd 52-re... a cél egy Audience 5.1, valami bika erősítővel Az állvány home-made, gerenda rulez
 

 
A megfelelő komfortról a TV-vel szemben két Poäng gondoskodik (IKEA power), de mivel a TV állvány forgatható, így a közeli franciaágyról is élvezetes a TV bámulás, mozizás Hát egyelőre ennyi
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Igy néz ki ráccsal. A TV-szekrény annyira tetszet a Butorboltos haveromnak (ő intézte a gyártást), hogy lehet csinálnatnak még ilyet az asztalossal (profi munkát végzett), és kirakják a bútorboltjukba. Lehet az lesz a neve, hogy:TV-szekrény (Pepe-DESING), vagy még nem tudom. Különben nem gondoltam volna, hogy ilyen szépre megcsinálják .... (lehet a képeken nem látszik)

Ehez megszólalásig hasonló TV állványt akartam én is csináltatni. Mik a méretei? esetleg a tervet nem tudod publikálni (vagy mailen átküldeni)?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én is nagyon féltem a búgástól a hátsó reflexnyílás miatt. Még nem tapasztaltam kellemetlen mély búgást. A szobámnak szerintem elég nagy a csillapítása, mivel szőnyeg van és teteje hajópadló. Szép vastag függönyöm van így az üvegfelületek, sem tudnak nagyon belerondítani a hangképbe. ....

Sajnos ezek a mélyhangokat nem igazán csillapítják.
gordon314.fw.hu

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


meg nem akartam 16 Kg-ot tenni a TV-re.
Hát igen, a center! Nekem a gyenge pontja a rendszeremnek. Picike és könnyű, bár nem szól rosszul, de van tőle jobb is. Majd a következő hangfalszettnél ezt is figyelembe veszem!

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Szerintem is fasza lett a rendszered, csak egy hiba van, ami nálam is ugyan olyan. A szobádban a tetőtér miatt dőlő falak eléggé belenyúlnak a hangképbe! Nálam is olyan és ha beükök a hangfallal szemben (mindig ott hallgatok zenét), akkor a mélyhangot a fal valahogy levezeti és sokkal mélyebb és búgósabb lesz a fal alatt.

Én is nagyon féltem a búgástól a hátsó reflexnyílás miatt. Még nem tapasztaltam kellemetlen mély búgást. A szobámnak szerintem elég nagy a csillapítása, mivel szőnyeg van és teteje hajópadló. Szép vastag függönyöm van így az üvegfelületek, sem tudnak nagyon belerondítani a hangképbe.
 
Ha valakinek kellenek esetleg a TV-állvány rajzai, szívesen felrakom, elküldöm. Nem kell hozzá CAD, mert Word-ben is megvan. A rajzon a polcméreteket mindenki kedve szerint beállíthatja. Persze ha valakinek hiányzik a TV állvány. Ha esetleg lesz projektor akkor meg majd rolós vászonra gondoltam, és a TV elé fogom lehúzni a centerig. Féltem, hogy egy kicsit magasan indul a TV (74cm), de semmi gondot nem okozott, ezért is raktam a centert a TV alá, mert már nagyon magasan lett volna szerintem, meg nem akartam 16 Kg-ot tenni a TV-re.
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: gemini »


Khaosz: gratula hozzá!
Ez a Marantz-Infinity páros nekem is nagy álmom

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Köszönöm, 
most volt rá lehetőségem ,hogy kicit fejlesszem a szobám. Má csak két gyenge láncszem van. Az egyik az erkélyajtóm. Elég csunyácska meg iyen dupla üveglapos. Az egyik üveglapot véletlen kitörtem, ugyanis egy hatalmas lodarázs cirkált a szobámba, én meg nekivágtam egy könyvet. Persze ezzel kabriositottam az ajtó üveglapját. A butorokkal egy szerencsém volt, hogy a haverom bútorboltos és ha van valami jo cucc ami akciós és kell akkol lecsapok rá.
 
A leggyengébb láncszem még a számitógép asztalom. Azt is rajzolnom kell mert iszonyatosan néz ki a sok fenyőbútor között az 1000 éves forgácslap számitógépasztal. Azt is majd rajzolok. érdekes, hogy szinte alig vagyok Győrben, inkább Németbe vagy Szombathelyen, viszont ha belépek a szobámba akkor örülök ott a cuccos és eszembejut, hogy lehet mégis van érteleme a szaros kis életemnek. Meg az is, hogy szerintem hasznos dologba fektettem a pénzemet nem játékautomatákba vagy drogba. Sok részvényt amugy se vehettem volna.

Szerintem is fasza lett a rendszered, csak egy hiba van, ami nálam is ugyan olyan. A szobádban a tetőtér miatt dőlő falak eléggé belenyúlnak a hangképbe! Nálam is olyan és ha beükök a hangfallal szemben (mindig ott hallgatok zenét), akkor a mélyhangot a fal valahogy levezeti és sokkal mélyebb és búgósabb lesz a fal alatt.

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Köszönöm,
 
most volt rá lehetőségem ,hogy kicit fejlesszem a szobám. Má csak két gyenge láncszem van. Az egyik az erkélyajtóm. Elég csunyácska meg iyen dupla üveglapos. Az egyik üveglapot véletlen kitörtem, ugyanis egy hatalmas lodarázs cirkált a szobámba, én meg nekivágtam egy könyvet. Persze ezzel kabriositottam az ajtó üveglapját. A butorokkal egy szerencsém volt, hogy a haverom bútorboltos és ha van valami jo cucc ami akciós és kell akkol lecsapok rá.
 
A leggyengébb láncszem még a számitógép asztalom. Azt is rajzolnom kell mert iszonyatosan néz ki a sok fenyőbútor között az 1000 éves forgácslap számitógépasztal. Azt is majd rajzolok. érdekes, hogy szinte alig vagyok Győrben, inkább Németbe vagy Szombathelyen, viszont ha belépek a szobámba akkor örülök ott a cuccos és eszembejut, hogy lehet mégis van érteleme a szaros kis életemnek. Meg az is, hogy szerintem hasznos dologba fektettem a pénzemet nem játékautomatákba vagy drogba. Sok részvényt amugy se vehettem volna.
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Khaosz! Klassz a szoba és a cuccok, főleg a hangfalak tetszenek!

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Khaosz: nagyon szépek a dobozok és természetesen a Tv állvány is!

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Igy néz ki ráccsal. A TV-szekrény annyira tetszet a Butorboltos haveromnak (ő intézte a gyártást), hogy lehet csinálnatnak még ilyet az asztalossal (profi munkát végzett), és kirakják a bútorboltjukba. Lehet az lesz a neve, hogy:
TV-szekrény (Pepe-DESING), vagy még nem tudom. Különben nem gondoltam volna, hogy ilyen szépre megcsinálják .... (lehet a képeken nem látszik)

Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


A TV-szekrény kicsit oldalról. Egy szép nagy Rotell is befér. Ha majd ugy adódik

Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


A TV-szekrény ezt rajzoltam Cad-ben.

Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


A háttér:

Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Itt vannak az első képek a rendszeremről. Hát a gép amivel csináltuk kicsit régi majd ha lesznek jobb képek cserélem. Szoval az ülésből :

Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cisco »

Gandalf: Nagyon ötletes az a pár polc.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Tami »


- nagyon elegans.., kerdes: direkt vettel feher tokozasu vetitovasznat? {teny, hogy a fekete kicsit furan nezne ki }
Fehéret akartam venni, de egyébként elfelejtettem mondani KuZo-nak, úgyhogy nagy mázli, hogy fehér.

- melyik tipus lett {beamax v. projecta}? ird be alairasodba..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


- nagyon elegans.., kerdes: direkt vettel feher tokozasu vetitovasznat? {teny, hogy a fekete kicsit furan nezne ki }
Fehéret akartam venni, de egyébként elfelejtettem mondani KuZo-nak, úgyhogy nagy mázli, hogy fehér.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Tami »


Igazából semmi ujdonság nincs a képen..
- nagyon elegans.., kerdes: direkt vettel feher tokozasu vetitovasznat? {teny, hogy a fekete kicsit furan nezne ki }
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Igazából semmi ujdonság nincs a képen, csak eltüntettem a lyukakat és feltettem egy két polcot csökkentendő a nagy falfelület ronda látványát. A vászon mögé megy majd egy két centis távtartó, mivel középen a leengedett vászon mögött így elfér egy kép.


Vendég

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Erről jut eszembe, hogy mi a váleményetek az APC szűrőkről és túlfeszültségvédőkről?
- szvsz. az RFI szurese korrekt, tehat ebbeli celbol megfelelo, csak sokallom az arat, ezt meg lehet csinalni toredek aron
- a pasziv tulfesz. vedelem reszehez meg annyit, hogy csak reszben hiszek... sot, amolyan amitas kategoria!
- ha mar vedeni akarsz, akkor valami aktiv tulfesz szabalyozosat erdemes venni, ami meg a szinusz szinuszara, frekvenciajara is figyel.

Off
 
Tehát azt mondod, hogy ha vihar lenne akkor ne nagyon bizakodjak, hogy nem halnak meg a cuccaim?
 
Mert most jelenleg a 3 felsorolt elosztó közül nekem a 2. -van és kell majd vennem még 1-et ezt a kérdéset meg azért tettem fel, hogy ugyan olyat vegyek, esetleg ebből a legnagyobbat, vagy tudtok jobbat is ajánlani (fontos a zajszűrés is).
 
Egyébként még anno ezt is azért vettem, mert még 1éve nyáron volt egy baromi ngy vihar, amire nem ébredtem fel, még akkor sem amikor a villám a 0 hangszigeteléssel ellátott ablakom mellé vágott be 5 m-rel. Na következő nap akartam zenét hallgatni és az ég világon minden működött, semminek nem lett baja, csak az erősítőm égett darabokra (ráadásul ugyanarra a konnektorra volt dugva még a TV, DVD stb). És a szervízbe azt mondták, hogy ilyen esetekre nem volnatkozik a gari . Persze javínai nem tudták, mert az össze proci benne ropogósra sült.

Villám és túlfesz topic, ha gondolod ott találsz választ, pl. én is most írok oda Neked.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Folytassuk akkor itt:Házimozi prejctorral

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Erről jut eszembe, hogy mi a váleményetek az APC szűrőkről és túlfeszültségvédőkről?
- szvsz. az RFI szurese korrekt, tehat ebbeli celbol megfelelo, csak sokallom az arat, ezt meg lehet csinalni toredek aron
- a pasziv tulfesz. vedelem reszehez meg annyit, hogy csak reszben hiszek... sot, amolyan amitas kategoria!
- ha mar vedeni akarsz, akkor valami aktiv tulfesz szabalyozosat erdemes venni, ami meg a szinusz szinuszara, frekvenciajara is figyel.

Off
 
Tehát azt mondod, hogy ha vihar lenne akkor ne nagyon bizakodjak, hogy nem halnak meg a cuccaim?
 
Mert most jelenleg a 3 felsorolt elosztó közül nekem a 2. -van és kell majd vennem még 1-et ezt a kérdéset meg azért tettem fel, hogy ugyan olyat vegyek, esetleg ebből a legnagyobbat, vagy tudtok jobbat is ajánlani (fontos a zajszűrés is).
 
Egyébként még anno ezt is azért vettem, mert még 1éve nyáron volt egy baromi ngy vihar, amire nem ébredtem fel, még akkor sem amikor a villám a 0 hangszigeteléssel ellátott ablakom mellé vágott be 5 m-rel. Na következő nap akartam zenét hallgatni és az ég világon minden működött, semminek nem lett baja, csak az erősítőm égett darabokra (ráadásul ugyanarra a konnektorra volt dugva még a TV, DVD stb). És a szervízbe azt mondták, hogy ilyen esetekre nem volnatkozik a gari . Persze javínai nem tudták, mert az össze proci benne ropogósra sült.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: arty »

jó lett volna, ha ezen utolso oldal 1:1-ben a megfelelő topikba megy, akkor talán kuzo is válaszolt volna - nameg, ahogyan lacy irta, tán nem kéne egy képért 50 oldalt lapozni szoval... irány a projektoros topik!

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Válasz küldése

Vissza: “Galéria”