Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PC-s zenelejátszók

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Basszus.
MINDENKI próbálja ki a foobar-t Kernel Streaminggel ÉS SRC upsamplinggel. Nagyon súlyosan oda....sz. 192, inkább 256 kb MP3-tól felfelé durva a változás, CD minőségű anyagokkal orgasztikus.
 
Mintha kicseréltem volna a hangfalakat.
 
Egyetlen probléma, hogy 192 khz-et nem visz át a nyomorult SPDIF, pedig de jó lenne.
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »

Mindenesetre köszönöm a linket, szenzációs ez a cikk, pedig még csak az elméletnél tartok. Ezt hívják szerintem tudományos ismeretterjesztésnek.
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Mondjuk nem tudom, mihez kezd majd a foobar ha végre lesz időm kicsit testre szabni, és ráengedni valami komolyabb méretű libraryt, mert most könyvtárakból húzom be a trackeket, és ez nem kényelmes.  
Ps: a puffer csökkentése miért jó? Pont az ellenkezőjét gondolnám.

Az is a leírásban volt, elvileg jobb, ha gyorsan kiküldi az adatokat, és nem tárolgatja.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Foobar kérdéseim volnának. 
Kérdés egyszerű: a foobar kernel streaming vs nem kernel straming különbséget egyáltalán hallhattam így, vagy csak be akarom csapni magam, hogy tényleg odab... a KS? Nem csak akkor működik, ha a D/A konverziót is a hangkártya végzi?
 
2) A foobar beállításainál ki mit használ? A bitmélységnél külön fel is hívja a figyelmet, hogy ne használjunk nagyobbat, mint ami a kártya tud. Az Audigy 24 bites, az alaplapit nem tudom, de szerintem az is az.
 
3) Egyéb beállítások, hasznos pluginek - bármi ötletet szívesen fogadok.

Elvileg mindenképp jobb a kernel streaming, mert az esetben a win semmiképp nem nyúlkál bele a hangba, nem meglepő, ha tényleg hallasz különbséget.
 
Penna linkelt múltkor egy doksit, hogyan építsünk jó gép alapú transzportot, igaz ott az alaktrészeket is felsorolta, hogy miket használjunk
 
Felraktam a doksit ide: art of building computer transports
 
Érdemes megnézegetni, mert sok foobar beállítást is leír stb..
 
Nálam egyébként:
 
playback: replaygain kikapcsolva, DSP minden kikapcsolva, outputnál 24bit, (usb-s hivox féle "hangkártya"), buffer minimumra véve. Ja és nálam DS van, mert KS-el nem megy, de az audigyvel én is KS-t használtam.

Köszönöm a linket, rávetem magam.
 
DSP / gain nekem is minden off, azt hiszem, ezek akkor javítanának valamit, ha ennél pár kategóriával gagyibb erősítőm/hangfalam lenne.
 
A foobarban van még egy nem elhanyagolható beépített előny: gyors, mint atom. Korábban a Creative saját playerét használtam, hát az nem gyors.
 
Mondjuk nem tudom, mihez kezd majd a foobar ha végre lesz időm kicsit testre szabni, és ráengedni valami komolyabb méretű libraryt, mert most könyvtárakból húzom be a trackeket, és ez nem kényelmes.
 
Ps: a puffer csökkentése miért jó? Pont az ellenkezőjét gondolnám.
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Foobar kérdéseim volnának. 
Kérdés egyszerű: a foobar kernel streaming vs nem kernel straming különbséget egyáltalán hallhattam így, vagy csak be akarom csapni magam, hogy tényleg odab... a KS? Nem csak akkor működik, ha a D/A konverziót is a hangkártya végzi?
 
2) A foobar beállításainál ki mit használ? A bitmélységnél külön fel is hívja a figyelmet, hogy ne használjunk nagyobbat, mint ami a kártya tud. Az Audigy 24 bites, az alaplapit nem tudom, de szerintem az is az.
 
3) Egyéb beállítások, hasznos pluginek - bármi ötletet szívesen fogadok.

Elvileg mindenképp jobb a kernel streaming, mert az esetben a win semmiképp nem nyúlkál bele a hangba, nem meglepő, ha tényleg hallasz különbséget.
 
Penna linkelt múltkor egy doksit, hogyan építsünk jó gép alapú transzportot, igaz ott az alaktrészeket is felsorolta, hogy miket használjunk
 
Felraktam a doksit ide: art of building computer transports
 
Érdemes megnézegetni, mert sok foobar beállítást is leír stb..
 
Nálam egyébként:
 
playback: replaygain kikapcsolva, DSP minden kikapcsolva, outputnál 24bit, (usb-s hivox féle "hangkártya"), buffer minimumra véve. Ja és nálam DS van, mert KS-el nem megy, de az audigyvel én is KS-t használtam.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Foobar kérdéseim volnának.
 
1) A láncom PC végről indulva: alaplapi Asus A8N5X (Realtek ALC850) vagy SB Audigy LS (96/24, de ez nem igazi Audigy chip ám...) - digit kábel az alaplapi RCA-ra vagy az Audigy jack-jére egy RCA-jack dugóval - Onkyo TXDS777 mint DAC, elő és végfok.
 
Kérdés egyszerű: a foobar kernel streaming vs nem kernel straming különbséget egyáltalán hallhattam így, vagy csak be akarom csapni magam, hogy tényleg odab... a KS? Nem csak akkor működik, ha a D/A konverziót is a hangkártya végzi?
 
2) A foobar beállításainál ki mit használ? A bitmélységnél külön fel is hívja a figyelmet, hogy ne használjunk nagyobbat, mint ami a kártya tud. Az Audigy 24 bites, az alaplapit nem tudom, de szerintem az is az.
 
3) Egyéb beállítások, hasznos pluginek - bármi ötletet szívesen fogadok.
 
Ps: a KS vs non-KS közti különbség az én fülemnek: kitisztítja a hangot, de nem "digitálisan", élőbb, elkülönültebb hangokat hallok, különösen a magastartományban.
 
Viccből egyébként kipróbáltam 8 bites outputtal is, vicces és nem is kellemetlen "analóg", kazettás hangot ad. Poénból érdemes kipróbálni.
 
Aki azt írta, hogy az itunes milyen jó - a foobar KS-hez képest is jó? Van ipodom, de nem használom a tunest egy ideje, mert baromi idegesítőnek találtam a szinkronizálását és volt, hogy a podot is merevre fagyasztotta.
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
item00
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:04
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: item00 »


VU Player, érdemes kipróbálni!
 
Én régóta ezt használom!!
 
Egy kis ismertető a progiról!!
 
 
VUPlayer is a freeware multi-format audio player for Windows
supporting the following formats:
 
MOD • Sound/Noise/ProTracker
MTM • MultiTracker
S3M • ScreamTracker
XM • FastTracker
IT • ImpulseTracker
MO3 • MO3 Packer
MP3 • MPEG Audio
MP4 • QuickTime MPEG-4 (AAC/Apple Lossless)
MPC • Musepack
OGG • Ogg Vorbis
FLAC • Free Lossless Audio Codec
APE • Monkey's Audio
WV • WavPack
AIFF • Audio Interchange File Format
WMA • Windows Media Audio
WAV • Windows PCM/ACM
MIDI • Musical Instrument Digital Interface
CD • Audio CD

 
Features include:
 
• gapless playback •
• MP3/OGG/WMA internet file streaming •
• optional 32-bit mixing •
• 9-band graphic equalizer •
• volume, balance & pitch controls •
• full system tray functionality •
• timer playback/screen saver feature •
• configurable system-wide hotkeys •
• support for multiple visuals via a plug-in system •
• digital audio extraction •
• encoding to Ogg Vorbis, FLAC, APE, WMA & WV formats •
• Audioscrobbler support •
• remote freedb support •
• CD-Text support •
 
VU Player
TV: SAMSUNG S95B QD OLED
Házimozi: Denon 2400H Atmos - Oppo UDP-203 - Focal SIB EVO DOLBY ATMOS 5.1.2
Sztereó 1: Pioneer A-50DA - Mac Studio - ifi iPurifier2 - HQ Player 4 - AQ USB - RME ADI-2 DAC FS - MDR-1AM2
Sztereo 2: Oehlbach XXL® MASTERCLOCK - AQ USB - KORG DS-DAC-10R 1bit DSD ADC/DAC

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


A Foobar 2000-et mert ingyenes és nagyon jó a minősége!
De csak a Kernel Streaming vagy az ASIO pluginnal!
Azt használva tényleg verhetetlen szvsz.
A mostani beta verziója pedig már egészen jó dolgokat tartalmaz.


 
 


Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Lacy ,igazad van!De.
A lejátszó része ingyenes+korlátlan és a legtöbben ( ill. nagyon sokan) a gépről a már begrabbelt fájlokat hallgatják,vagy a Net-ről letöltött flac,ogg,wav ,mp3-at a winchester-ről.
Én a hangminősége miatt gondoltam a meghallgatását.
Amúgy egyetértünk ha van ingyenes teljeskörű ,mindent játszó program használjuk azt.De hát az a tapasztalatom,hogy minden programnak más és más a
hangja ezért van akinek ez tetszik van akinek az.
Akinek sok zenéje van a gépen tárolva annak megér egy próbát.Szerintem.
ZOLI


Helóka ZOLI!!!
Ha egyenleget kéne vonnod , akkor most melyiket használnád CSAK LEJÁTSZÓKÉNT: Itunes-t , Foobar-t , vagy az általad talált Dvd...... -t , kezelhetőség , kimenő hangminőség alapján???
Előre is köszi!!!
Üdv : Jenő


Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: frankie- »


(egyébként a foo_out_ks.dll usb-vel nem is működik, viszont az ASIO igen)
És te hallottál vele különbséget a DS-hez képest?

Avatar
Ferry
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 01:02
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Ferry »


Lacy ,igazad van!De.


Értem én
de..
nem kötekedem, csak azt próbálom mondani, hogy itt van pl. a Jetaudio minden olyat tud, amit Te is írtál, az ingyenes verzió egyedül a nagyon extra dolgokat nem engedi, plusz nem lehet mp3-ba konvertálni. De lejátsza, sőt visszafelé működik, azaz mp3-at bármibe lehet vele alakítani, sőt egyből CD-re írni...
Van benne óra, időzíthető a be és kikapcs. sőt alarm funkciója is van..
És cseppet sem mellesleg, jó a hangja.
Játszik DVD-t meg mindenféle videót is.
És nem akad ki, mint a winfos médiapléjere...

Én kiegészíteném az előttem szólót annyival, hogy bármiféle külső filter nélkül messze a legjobb a többcsatornás keverése neki. A leggyengébb minőségű mp3-at is remekül felkeveri 5.1-re, ráadásul tudomásom szerint az egyetlen olyan program, amely a 32-bites kimenetet is támogatja (megfelelő hangkártya bírtokában).
 
Én már 4. éve használok kizárólag JetAudio-t és összehasonlíthatatlan a konkurens lejátszókkal (WinAmp, NAD, iTunes).
Megjelenítő: Acer K335, LG 50PS3000, Samsung LE32B530
Műsor- és hangulatfelelősök: Panasonic DMP-BD60 Bluray, Dune Base 3D, Bluesound Node 2
Filmes részleg: Pioneer SC-LX71 + Yamaha NS8900 + Yamaha NS-P50 + Monitor Audio W10
Zenei tagozat: Audiolab M DAC + Tannoy Reveal 601a + Audeze EL8 Open back

Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy ,igazad van!De.


Értem én
de..
nem kötekedem, csak azt próbálom mondani, hogy itt van pl. a Jetaudio minden olyat tud, amit Te is írtál, az ingyenes verzió egyedül a nagyon extra dolgokat nem engedi, plusz nem lehet mp3-ba konvertálni. De lejátsza, sőt visszafelé működik, azaz mp3-at bármibe lehet vele alakítani, sőt egyből CD-re írni...
Van benne óra, időzíthető a be és kikapcs. sőt alarm funkciója is van..
És cseppet sem mellesleg, jó a hangja.
Játszik DVD-t meg mindenféle videót is.
És nem akad ki, mint a winfos médiapléjere...

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Lacy ,igazad van!
De.
A lejátszó része ingyenes+korlátlan és a legtöbben ( ill. nagyon sokan) a gépről a már begrabbelt fájlokat hallgatják,vagy a Net-ről letöltött flac,ogg,wav ,mp3-at a winchester-ről.
Én a hangminősége miatt gondoltam a meghallgatását.
Amúgy egyetértünk ha van ingyenes teljeskörű ,mindent játszó program használjuk azt.De hát az a tapasztalatom,hogy minden programnak más és más a
hangja ezért van akinek ez tetszik van akinek az.
Akinek sok zenéje van a gépen tárolva annak megér egy próbát.Szerintem.
ZOLI


 
 


Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!Szeretnék ajánlani meghallgatásra egy szintén nagyon jó minőségű


Hmm
Ez most olyan mint Mátyás király és az okos lány esete... menjen is meg ne is, vigyen is meg ne is...
 
Szóval ajánlasz valamit, ami amúgy nem használható rendesen, vagyis teljeskörűen, a crck itt nemigen jáccik mint legális elérés, fizetni meg minek, ha vannak ingyenes progik, amik szinte mindent tudnak...

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Sziasztok!
Szeretnék ajánlani meghallgatásra egy szintén nagyon jó minőségű
programot.A neve :DVD-Audio Solo
Innen tölthető:http://www.cirlinca.com/products.htm
A program viszi a wav,AIF,mp3,FLAC,ogg, fájlokat egészen 192kHz/24bit-ig.
Ha nincs regisztráltatva csak a trial verziót használjuk,akkor igazán csak a lejátszó
funkció az elérhető a programban (de így bármeddig használható!!!).Ha regisztráltatjuk akkor lehet vele grabbelni,rippelni,írni(persze ingyenesen csak korlátozva) de ha nem fizetünk akkor, így (asszem) 30nap múlva lejár.
Ezért én nem regisztráltattam és Nektek is csak akkor ajánlom a regisztrálást ha tudtok hozzá valami cracket a Netről(Nekem nem sikerült ) Így csak a lejátszásról tudok írni,ami szerintem nagyon jó!Picit különbözik a Foobar2000-től,más karakter!
Bánatomra csak a gépen lévő anyagot tudja olvasni , így tehát berakott DVD-A
ill.CD lemezt nem játszik le csak miután a winyóra grabbeltük.
Kiváncsi lennék másnak,hogyan tetszik a hangja!
Nézzétek meg ti is !
ZOLI


 
 


Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Bocs !A Foobar2000 bekapcsolt kernel streaminggel nagyon jó!
A gépemben alaplapi hangkártya van ,Plextor Premium 2,NAD 3020 erősítő és Magnat Vektor 77 hangfal.

Hát még egy USB bemenetes külső DAC-al milyen jó lenne
 
(egyébként a foo_out_ks.dll usb-vel nem is működik, viszont az ASIO igen)
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Igen ,az iTunes Windowsos verziójával az a nagy gond,hogy messze nem ismer annyi formátumot (a Mac OS azért többet tud) és igazán csak a wav-ot és az mp3-at preferálja.
A jó kis flac-ot nagy felbontásban nem.
 
A Foobar ezzel a beálítással és,hogy szinte mindent játszik ,very good!
 
Lacy, hallgattam a Jetaudio-t de leszedtem ,de véleményt már nem merek mondani mert lehet, hogy ahhoz is van egy jókis -dll.file- és ez is királyul szól!
Nem tom
Az a lényeg mindent saját magának kell kipróbálnia az embernek.
 
ZOLI


 
 


Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Megérte !Azt kell mondjam "veri" az iTunest dinamikában.
 
ZOLI

Erről van szó
 
Lehetőleg a preferences-playback menünél minél kevesebb dolog legyen a sorban:
 
decoder-replaygain-dsp-convert to output data-output (tehát volume control meg effektek stb kikapcsolva..)
 
itunes-t azért felraktam..de az audiophile könyvtáramból 2 zenét sikerült beolvasnia
 
le is szedtem gyorsan..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Hát igen!
Be kell ismernem a Fórumon olvasott Kernel streaming dll -t feltéve a Foobarba
jelentősen megváltozott a hangja ,tiszta és dinamikus lett.
Sajnos nekem előtte csak az "alap" foobar volt,és meg kell mondjam többször le és fel tettem a gépre mert eddig sehogyan sem tetszett.Tompa hangja volt.
Mindíg csodálkoztam,hogy milyen sokan dicsérik ,ezért gondoltam most egy kicsit
jobban foglalkozom a beállítással.
Megérte !
Azt kell mondjam "veri" az iTunest dinamikában.
 
ZOLI


 
 


Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bocs !A Foobar2000 bekapcsolt kernel streaminggel nagyon jó!
A gépemben alaplapi hangkártya van ,Plextor Premium 2,NAD 3020 erősítő és Magnat Vektor 77 hangfal.

Jön az én mániám..
Jetaudiót próbáltad már??

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Bocs !
A Foobar2000 bekapcsolt kernel streaminggel nagyon jó!
A gépemben alaplapi hangkártya van ,Plextor Premium 2,NAD 3020 erősítő és Magnat Vektor 77 hangfal.


 
 


Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Nálam komolyan "elvéreztek" a kővetkező programok a lejátszási hangminőség tekintetében:Windows Mediaplayer11,Winamp,Steinberg Wavelab,GXtranscoder,foobar2000,BSPlayer Pro.Hát ennyi a tapasztalat.
ZOLI

Milyen rendszeren tapasztaltad ezeket?
 
És milyen a hangkarid?
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Sziasztok!
Nagyon sokat foglalkozom az utóbbi időben a PC-s lejátszással,már csak anyagi okok miatt is.(Nem tudnék több százezer forintot kiadni cd játszóra,cd-íróra,stb..)
Ezért rengeteg lejátszó programot végig probáltam.
A tapasztalatok:
Az EAC talán a legjobb cd-grabbelésre mert 1x -es sebességet is tud ,hibát javít
szóval a hangminősége a "szöszölős" beállítás ellenére a legjobb.
Az iTunes is szépen grabbel(4x-en) és a Plextools is ,itt nem éreztem különbséget.
A lejátszás esetén az iTunes verhetetlen audiofil hanggal rendelkezik még alaplapi-hangkártya esetén is .
Szépen szól még a Sony Sound Forge 9 profi program is bár csak wav- on.
Az itt említett Foobar2000 előnye a fenti programokkal szemben az ,hogy
talán a lehető legtöbb formátumot ismeri,de hangban az iTunes (még a Windows-os is ) jobb sokkal nála.(érdemes egy próbát tenni,tényleg audiofil a hangja!!!)
Írásnál a véleményem szerint legjobb program a Plextools bekapcsolt AMQR-rel!
Nálam komolyan "elvéreztek" a kővetkező programok a lejátszási hangminőség tekintetében:Windows Mediaplayer11,Winamp,Steinberg Wavelab,GXtranscoder,foobar2000,BSPlayer Pro.
Hát ennyi a tapasztalat.
ZOLI


 
 


Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Én még míndíg azt mondom, hogy ez az EAC egy túlsztárolt program, mindenki ettől várja a csodát, de folyamatosan szar.Egy vacak mp3-ba grebbelés is 3/4 órás állítgatást és kattogtatást igényel, aztán meg lekapja a CD-t waw-ba     
szokj le róla szerintem Te is.

Ez így durva kifejezés, de azt kell mondjam én is leszoktam róla (és eléggé egyet értek a mondanivalójával).
 
Szerintem - de ezt más valszeg leírtam valahol itt is - a hangja sem etalon.
 
Viszont sokan szeretik a kihívásokat, mint látszik a sztárolásából.

Az ember ugye - lehetőségeihez mérten - igyekszik minél szebb hangot kicsalogatni abból a szegény kis korongból (CD), ugye.
 
Van aki ehhez 300e Ft-os überfaxa ilyenolyan játékost vesz, meg hozzá 100 ezerért IC kábelt. Én ilyeneket nem veszek.
 
Amit viszont megteszek ha már úgyis PC-ről tolok mindent (és plusz pénzembe nem kerül, egyetlen forintombe se), hogy azt a grabbelő progit használom, ami ismereteim szerint a lehető legjobb, és a legpontosabb másolatot teszi a vinyóra.
 
Azt elismerem, hogy igen komoly lánc (rendszer) kell ahhoz, hogy az EAC által nyújtott minőségi többlet valóban kijöjjön, és bevallom nem tudom biztosra megmondani, hogy nállam is kijön-e, mert nem próbálgattam mással, amolyan "önigazolásképp" (ha 10 véleményből 9 azt mondja hogy ez a legjobb, köztük nállam sokkal-sokkal nagyobb hifi-guruk, köztük gyártók, forgalmazók, és nemcsak magyar fórumokon), akkor én hiszek nekik, és használom, pláne hogy semmibe nem kerül , csak kis időbe a sok xarakodás )
 
A szar lánc most meg
PC=>USB kábel (no jitter)=>Lupus DAC=>HiVOX (...?) IC=>Heed Obelisk=>VanDenHull CS122=>Heco ARGON
 
És most úgy érzem az Argon a leggyengébb láncszem, de asszem jön tesztelésre valami Dynaudio szerűség.
 
És akkor nyugodt a lelkem, ha tudom hogy EAC-al grabbeltem, azaz a lánc eme részén minden tőlem tellhetőt megtettem
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Hát "megjavult", de elég érdekesen.
 
Daemon Tool reinstall, reboot, semmi, ugyanúgy xar. Utána még vagy 10 progit leszedtem, amiket az utóbbi időkben raktam föl (filmek konvertálásához, összefűzögetéséhez, szinkron alárakásához stb.) Majd 3 regcleaner-t végigtoltam, reboot, semmi... Régi EAC. új EAC, semmi...
 
Majd egy bátor húzással a wnaspi32.dll file (ez ugyebár az ún. ASPI driver, ha jól tudom) töröltem a Programok/EAC könyvtárból (semmi javulás), majd töröltem ezt a file-t a windows/system32 könyvtárból is => ÉS MEGJAVULT
 
Igaz van 7-es NERO-m (lehet hogy most annak az ASPI driver-ét használja), de ez a NERO már akkor is megvolt, amikor nem látta a meghajtót, és az segített hogy beraktam a wnaspi32.dll-t a system32-be... Igaz, akkor még egy korábbi Daemon Tool is installálva volt, ami most nincs. Mindenesetre nem piskóta
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”