Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio szoftverek

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Hogyan tudnék flac formátumó zenéket kiirni neróval?
Letöltöttem a flac plugint, fel is tettem, magát a zenét korábban lejátszotta a gép, de az írás nem megy.
Bemásoltam a nero könyvtárába az audio pluginok közé a nxMyFLA.dll felülírt egyet, szóval már ott volt) de mégis azt mondja, hogy The file format not supported.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Billie Joe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2005.08.16., kedd 22:54
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Billie Joe »

köszönöm.
blogom

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


mi a különbség, hangzásban, vagy cd felrásakor roxio-nál felírás esetén a : 
DAO (disk at once) és TAO (track at once) között?
 
(a jelentésen kívűl?)

Hangzásban semmi, csak az adatkezelésben van különbség az írás során. Audio CD-t ajánlatos DAO módban írni. TAO módban trackenként kezeli az adatokat, ami azt eredményezi, hogy pattanást tesz közéjük. DAO módban az egész lemezanyagot egy adatfolyamként kezeli.


 
(akkor, jó, hogy nem próbáltam ki TAO-ban )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


mi a különbség, hangzásban, vagy cd felrásakor roxio-nál felírás esetén a : 
DAO (disk at once) és TAO (track at once) között?
 
(a jelentésen kívűl?)

Hangzásban semmi, csak az adatkezelésben van különbség az írás során. Audio CD-t ajánlatos DAO módban írni. TAO módban trackenként kezeli az adatokat, ami azt eredményezi, hogy pattanást tesz közéjük. DAO módban az egész lemezanyagot egy adatfolyamként kezeli.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


mi a különbség, hangzásban, vagy cd felrásakor roxio-nál felírás esetén a :
 
DAO (disk at once) és TAO (track at once) között?
 
(a jelentésen kívűl?)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Sziasztok!Hogyan tudok FLAC fját mp3á koncertálni?

Meglepő módon: Audio Converter Pro

Avatar
Billie Joe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2005.08.16., kedd 22:54
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Billie Joe »


Sziasztok!
Hogyan tudok FLAC fját mp3á koncertálni?
blogom

Avatar
krizsozoli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2007.01.08., hétf. 12:38
Értékelés: 4

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: krizsozoli »


Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Van egy 700Megás wav fájlom(koncert) ami DTS hangsáv, és mellé egy cue fájl. Ezt szeretném kiírni audio Cd-re, hogy a Dvdmen DTS audioként halljam. Csináltam már ilyet, de az iso fájlban volt Nero-val kiírtam és tökéletesen működött. De ezt nem merem Nero-val, mert a wav fájl átkódolja, nem? Ha valaki már csinált ilyet, írjon.
 
Előre is köszi

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: fenyő »


szerintem müxik
H nyitod meg azt az open url ablakot. Tuti kinyomja a szemem a gomb, tegnap 10 perc után uninstalláltam a winampot idegességembe, beírni sem akartam már, de mára már lehiggadtam.

Csak akkor találod meg a gombot, ha a telepítésnél a Media Library-t is telepíted.


Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »

EAC (Exact Audio Copy) nem megy az USB-s DVD írómmal, nem reagál, hiába teszem be a CD-t. Van beállítási trükkje, vagy bármi amivel rábírható? (Nero másolás egyből felkínálja magát..)
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


szerintem müxik
H nyitod meg azt az open url ablakot. Tuti kinyomja a szemem a gomb, tegnap 10 perc után uninstalláltam a winampot idegességembe, beírni sem akartam már, de mára már lehiggadtam.

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: fenyő »


Winamp-al olyat lehet, h van egy internetes rádió, amihez van webcamera is. Nekem az az ötlet jutott az eszembe, h Winamp-al lehet videot is lejátszani, valahogy a winampon lássam a netes rádió webcamját és hallgatni is tudjam. A Webcamera linkje meglenne, nem jöttem rá, h hova ként beírni a linket, vagy h egyáltalán ilyen lehetséges-e?!
szerintem müxik


Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy tesztcd-m. Érdemes-e ebből pl. kétcsatornás AudioDVD-t készíteni, hoz-e valami javulást a magasabb bitszám, ill mintavételezési frekvencia?Esetleg SACD-t? Ahhoz van-e valamilyen szovtver?

A DVD2One szoftver egy spec asszimetrikus felkonverziós algoritmust használva konvertál cd 44.1/16 hangot 96k/24 bitre.
 
DVD2One letöltés
 
Nálam nem vált be, a felkonvertált először kellemesebbnek tűnik, de hosszabb távon felpuhítja a tranzienseket és egy kicsit unalmas, szürke lesz tőle az anyag. Másnak persze más lehet a tapasztalata. Fizetős a szoftver.

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Winamp-al olyat lehet, h van egy internetes rádió, amihez van webcamera is. Nekem az az ötlet jutott az eszembe, h Winamp-al lehet videot is lejátszani, valahogy a winampon lássam a netes rádió webcamját és hallgatni is tudjam. A Webcamera linkje meglenne, nem jöttem rá, h hova ként beírni a linket, vagy h egyáltalán ilyen lehetséges-e?!

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: OLED »


Zenei DVD-t és SACD helyett DVD-Audiot is lehet készíteni, ha van hozzá szoftvered és jó CD olvasó a gépedben. Annyi értelme lehet, hogy egy átlag DVD játékos valószínűleg jobb minőségben olvassa ezeket a DVD formátumokat, mint az audio CD-t.
DVD-Audiora gondoltam én is. A NET-en máshol is keverednik kicsit az Audio-DVD és a DVD-Audio. Szóval olyan DVD-re gondoltam, ami AOB fájlokban tárolja a zenét. Kipróbáltam ingyenes szoftverrel flac-ból átkonvertálva, de nem tudja a flac, vagy a konvert progi, vagy a hangkártyám a 192kHz/24 bitet, így csak 96kHz/16 bites anyagot készítettem.
Gyakorlatilag számomra hallható különbség nincs az eredeti CD-hez képest, úgyhogy ezt a témakört levettem a napirendről.
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Avatar
gusson
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2003.08.13., szer. 11:17
Értékelés: 1

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: gusson »


Van néhány .ac3 és .dts kiterjesztésű fájlom (dvd-videoról rippelt, szabványos 5.1).
A pc-n a VLC gyönyörűen lejátssza, de én az asztali dvd játékoson szeretném hallgatni.
Mivel hozhatnék létre belőlük dvd-video fájlokat, struktúrát, ami nem nyúl hozzá a forrásanyaghoz?
TV: Panasonic TH-42PV80PA; Blu-ray/konzol: Sony PS3 Slim; Médialejátszó: Apple TV 1080p (3. gen.); Erősítő: Harman/Kardon AVR 230; Hangdoboz: polkaudio RTi6
 

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


tudom kicsit off ebben a topicban ez a kérdés de tudnátok ajánlani olyan tv tuner progit aminek a kikapcsolási időzítője nem az egész gépet kapcsolja ki hanem csak magát a programot.
 
a dscaler-ben jól látom hogy nem látok semmilyen kikapcsolás időzítést?
az avermedia tunerem saját progija sajna kikapcsolja a gépet vagy hibernálja de a lényeg az hogy akkor nem megy semmi program, az pedig nekem nem jó.

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Xilisoft DVD Audio Ripper - nem használtam még, de nekem is ajánlották.
Nagyon szépen köszi

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: close652 »


Xilisoft DVD Audio Ripper - nem használtam még, de nekem is ajánlották.
system

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Sziasztok!
 
A segítségeteket szeretném kérni.
 
Nekem egy olyan programra lenne szükségem, mellyel le lehet szedni egy DVD hangsávját.
 
De a legegszerűbb talán az, ha elmondom mit szeretnék csinálni:
 
Eléggé sok koncert DVD-m van viszont nem nagyon házi-mozizom. Ugyanakkor szívesen hallgatnám ezeket a koncerteket simán a sztereó-rendszeremen.
 
Vagyis azt szeretném elérni, hogy egy ilyen DVD hangsávját valahogyan le tudjam szedni és akár tömörítetlen akár Mp3-as formátumban a hard-diskre mentsem.
 
Tudom, hogy léteznek ilyen programok, csak nem nagyon találom őket, mivel nem ismerem a nevüket, ráadásul örülnék ha ez megoldható lenne vmilyen ingyenes cuccal.
 
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm
 
Üdv
 
Péter

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Van egy tesztcd-m. Érdemes-e ebből pl. kétcsatornás AudioDVD-t készíteni, hoz-e valami javulást a magasabb bitszám, ill mintavételezési frekvencia?Esetleg SACD-t? Ahhoz van-e valamilyen szovtver?

Zenei DVD-t és SACD helyett DVD-Audiot is lehet készíteni, ha van hozzá szoftvered és jó CD olvasó a gépedben. Annyi értelme lehet, hogy egy átlag DVD játékos valószínűleg jobb minőségben olvassa ezeket a DVD formátumokat, mint az audio CD-t.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Némi előnye lehet, de milyen célból szeretnéd? SACD-t házilag nem tudsz készíteni.
Minőségjavítás végett. Tudom, hogy csoda nem fog történni; a kérdés az, hogy a meglévő anyag "felskálázása" eredményez-e észrevehető (hallható) javulást?

Amennyiben valamilyen beavatkozásra készülsz az anyagon, jól jöhet a magasabb felbontás. De ha csak hallgatni akarod, szerintem semmi értelme, de azért próbáld ki!

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: OLED »


Némi előnye lehet, de milyen célból szeretnéd? SACD-t házilag nem tudsz készíteni.
Minőségjavítás végett. Tudom, hogy csoda nem fog történni; a kérdés az, hogy a meglévő anyag "felskálázása" eredményez-e észrevehető (hallható) javulást?
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Van egy tesztcd-m. Érdemes-e ebből pl. kétcsatornás AudioDVD-t készíteni, hoz-e valami javulást a magasabb bitszám, ill mintavételezési frekvencia?Esetleg SACD-t? Ahhoz van-e valamilyen szovtver?

Némi előnye lehet, de milyen célból szeretnéd? SACD-t házilag nem tudsz készíteni.

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: OLED »


Van egy tesztcd-m. Érdemes-e ebből pl. kétcsatornás AudioDVD-t készíteni, hoz-e valami javulást a magasabb bitszám, ill mintavételezési frekvencia?
Esetleg SACD-t? Ahhoz van-e valamilyen szovtver?
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”