Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

mini dv -> DVD / SVCD

Avatar
krampy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.12.27., hétf. 13:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: krampy »


Értem.
Csak azért kérdeztem, mert eddig az Unlead Studio7-et használtam azzal kepcsöröltem.
Utána pedig lett egy több gigás fileom, amivel nem tudtam semmit csinálni.
Nem akartam belecsúszni abba a hibába hogy most felteszem a Pinn9-et és ugyanugy nem tok vele semmit csinálni, hogy lejácca a DVD player.
De nagyon köszi akkor a megerősítést, hogy menni fog vele a DVDvé konvertálás.


Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: NZoli »


csillivilli firewirem
Nagyon misztifikált dolog ez a firewire port!?
Ez ugyanaz a funkció, mint pl. az egér vagy egy modem soros (serial) portja, csak gyorsabb.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: NZoli »


rátolom a winyora a nyersanyagot és a pinnaple képes egyből ezt a mpeg-et átalakítani DVD formátummá úgy hogy az asztali DVD lejátszó is le tudja játszani?Vagy nagyon elnéztem /elértettem/ vmit?

Lényegében igy van, de ehhez Te is kellessz :-)
Csak pontosítok, hogy a Pinnacle Studio-ban a capture (azaz bejátszás, vagy rátolás..) alapvetően nem MPEG formátumban történik, a szalagról érkező aatot mentjük (DV) AVI-ként, vagy röptében kódoljuk át (MPEG1, 2). Ezt követően össze kell állítani a DVD anyagát, melyet képes DVD formátumba alakítani és menteni (DVD-hez illeszkedő MPEG2 kódolás, menük, VOB képzés, IFO fájlok stb.)
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
krampy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.12.27., hétf. 13:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: krampy »


Hela all,
Bocs, hogy csak igy bele a közepébe, de átolvastam a forumot (meg egyéb más fórumokat is bevallom:) ), és lenne egy olyan kérdésem, hogy jól értettem-e az egész dolgot:
Magyarul ha van egy digital8-as kamerám, hozzá csillivilli firewirem, pinnaple 9-em, akkor először captureval szépen rátolom a winyora a nyersanyagot és a pinnaple képes egyből ezt a mpeg-et átalakítani DVD formátummá úgy hogy az asztali DVD lejátszó is le tudja játszani?
Vagy nagyon elnéztem /elértettem/ vmit?
 
Előre is köszönöm a segítségeteket

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Aztán a ulead dvd factoryval készítek belőle dvd t, menü meg minden viszont vannak olyan dvd -m ahol a kép egyszerűen remeg rászkódik, Találkozott e már valaki ilyennel?

A rezgés, amit írsz akkor (is) megjelenik a kiszámolt anyagban, ha a félképsorend valami miatt felborul (field order), vagy bekerül egy nem PAL DV-AVI a klipek közé (és interpolál...)
A captured AVI-ban is ilyen, vagy csak az MPEG-ben?
A gép kínzása ebben nem számít, max. lassabban végez.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Nagyon hasznos ez a topic , csak így tovább!!
 
Én házi videókat viszek be gépre, adobe premierrel majd ugyanezzel a progival meg is vágom, rakok alá zenét meg ilyenek.Ezek avi formátumú cuccok lesznek tömörítettlenül. Aztán a ulead dvd factoryval készítek belőle dvd t, menü meg minden viszont vannak olyan dvd -m ahol a kép egyszerűen remeg rászkódik,
Találkozott e már valaki ilyennel?
 
Én arra gyanakszom hogy amikor kiexportálom aviba a vágott anyagot akkor nem hagyom a gépet magának dolgozni hanem kínzom.
Várom válaszotok
Köszi csáó


Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Egy kicsit off leszek, előre is elnézést, csak ezért a kérdésért nem akartam új topic-ot nyitni.A kérdés: PC-re kameráról átmásolt DV AVI fájlokat szeretném visszaírni miniDV kazettára (kamera: Pana NV-GS120, DV be/ki).
Tudtok erre vmi szoftvert?
(A gépre másoláshoz Adobe Premiere Pro 1.5-öt használtam.)

a pinnacle studio 9 is tudja , főleg ha rányomsz egy frissítést hogy 9.3 mas legyen.
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Oh, thx. Én buta rá se kerestem a helpjére.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: NZoli »


A kérdés: PC-re kameráról átmásolt DV AVI fájlokat szeretném visszaírni miniDV kazettára (kamera: Pana NV-GS120, DV be/ki).Tudtok erre vmi szoftvert?

Tudunk Adobe Premiere Pro 1.5
A PRO helpjének 297-299. oldalán van leírva, hogy hogyan kell a Timeline-t szalagra exportálni.
"Exporting to videotape
You can record your edited sequence onto videotape directly from your computer. For best results, use device control to precisely output to a connected DV camcorder ..."
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Egy kicsit off leszek, előre is elnézést, csak ezért a kérdésért nem akartam új topic-ot nyitni.
A kérdés: PC-re kameráról átmásolt DV AVI fájlokat szeretném visszaírni miniDV kazettára (kamera: Pana NV-GS120, DV be/ki).
Tudtok erre vmi szoftvert?
(A gépre másoláshoz Adobe Premiere Pro 1.5-öt használtam.)
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Mik a tapasztalatok hány óra miniDV anyagot érdemes egy DVD-re felírni, hogy jó minőség megmaradjon? Gondolom 1-2 óránál többet nem érdemes?
max 2 óra, de csak ac3 vagy mpeg hang esetében. lpcm nél 1,5 óra ja és VBR ben
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Az nekem már rulez ha a filenévben látom mert igy a DVD menüben meg tudom jeleníteni, majd kipróbálom a progit... ha megtalálom valahol.
A neten fent van, nem nehéz megtalálni. Scenalyzer.com Az én SVCD-imen is így készül a menü (a fájlnévből tudom, mikori a klip)
A scenalyzer ráadásul tudja azt, hogy a közeli (beállítható) időközönkénti részeket egynek menti el, ha kell.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ki lehet-e valahogy szedni és úgy kiírni DVD re hogy a Dátum/idő látható legyen?
Létezik ilyen program pl. DV Timestamp , ami elő tudja venni a dátum/időt a fájlból. Sajna szerkesztőprogramban nem találtam rá "belső" módot. Eddig egyikben sem, pedig a nagy neveket (is) elővettem. Canopus Edius, Premiere Pro stb.
Némelyik Capture program látja, pl. a Scenalyzer live a filenévbe be tudja illeszteni. A kamera feliratként csak a videokimenetre teszi ki, mint a DVD.
 
A neten olvastam, hogy asztali DVD író, firewire átvitel esetén valamelyik feliratsávba bizony kimenti a timestampot!

Az nekem már rulez ha a filenévben látom mert igy a DVD menüben meg tudom jeleníteni, majd kipróbálom a progit... ha megtalálom valahol.

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ki lehet-e valahogy szedni és úgy kiírni DVD re hogy a Dátum/idő látható legyen?
Létezik ilyen program pl. DV Timestamp , ami elő tudja venni a dátum/időt a fájlból. Sajna szerkesztőprogramban nem találtam rá "belső" módot. Eddig egyikben sem, pedig a nagy neveket (is) elővettem. Canopus Edius, Premiere Pro stb.
Némelyik Capture program látja, pl. a Scenalyzer live a filenévbe be tudja illeszteni. A kamera feliratként csak a videokimenetre teszi ki, mint a DVD.
 
A neten olvastam, hogy asztali DVD író, firewire átvitel esetén valamelyik feliratsávba bizony kimenti a timestampot!

Az nekem már rulez ha a filenévben látom mert igy a DVD menüben meg tudom jeleníteni, majd kipróbálom a progit... ha megtalálom valahol.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Ki lehet-e valahogy szedni és úgy kiírni DVD re hogy a Dátum/idő látható legyen?
Létezik ilyen program pl. DV Timestamp , ami elő tudja venni a dátum/időt a fájlból. Sajna szerkesztőprogramban nem találtam rá "belső" módot. Eddig egyikben sem, pedig a nagy neveket (is) elővettem. Canopus Edius, Premiere Pro stb.
Némelyik Capture program látja, pl. a Scenalyzer live a filenévbe be tudja illeszteni. A kamera feliratként csak a videokimenetre teszi ki, mint a DVD.
 
A neten olvastam, hogy asztali DVD író, firewire átvitel esetén valamelyik feliratsávba bizony kimenti a timestampot!
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Zorro »


Elvileg be van kódolva a file-ba. A szerkesztö progik általában nem tudják megjeleníteni, legalábbis és még elöben nem láttam olyan progit ami tudná.
 
Megmondom öszintén engem meg kimondottan idegesít, ha dátum és óra látszik a felvételen, éppen ezért soha nem is kerestem a mófját a megjelenítésének.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló! Tudja valaki hogy a Firewire-n áttöltött anyagoknál mért nem jelenik meg a dátum? Pedig a kamerán a Playback-nél be van állítva.
Ki lehet-e valahogy szedni és úgy kiírni DVD re hogy a Dátum/idő látható legyen?

Avatar
zsolti4
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.06.25., szer. 18:43
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: zsolti4 »


Azt mondja már meg legyenszíves valaki, hogy ha ez ember megveszi a progit/progikat amivel egy kazettán lévő film a dvd-re tud kerülni, adnak hozzá magyar nyelvű leírást, vagy az is csak olyan, mint amit az ember a netről leszed, és összevissza nyomogatja, hogy melyik micsoda rajta?
Na? Senki sem vett fullos progit? Vagy nincs hozzá magyar nyelvű használati utasítás?

TV:Philips 29PT9007 Matchline,Videó:Philips VR820 Matchline,DVD lejátszó: Philips DVD957 Matchline, DVDíró: Philips DVDR75, Hifi: Panasonic SCPM28 microcenter /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Lejátszó és író megpusztultak, új gép: Sony RDR-HXD970
 
warezlinks.eu

Avatar
zsolti4
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.06.25., szer. 18:43
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: zsolti4 »

Azt mondja már meg legyenszíves valaki, hogy ha ez ember megveszi a progit/progikat amivel egy kazettán lévő film a dvd-re tud kerülni, adnak hozzá magyar nyelvű leírást, vagy az is csak olyan, mint amit az ember a netről leszed, és összevissza nyomogatja, hogy melyik micsoda rajta?

TV:Philips 29PT9007 Matchline,Videó:Philips VR820 Matchline,DVD lejátszó: Philips DVD957 Matchline, DVDíró: Philips DVDR75, Hifi: Panasonic SCPM28 microcenter /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Lejátszó és író megpusztultak, új gép: Sony RDR-HXD970
 
warezlinks.eu

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mik a tapasztalatok hány óra miniDV anyagot érdemes egy DVD-re felírni, hogy jó minőség megmaradjon? Gondolom 1-2 óránál többet nem érdemes?
A két óra sem megy fel, ha LPCM a hang.
Én pont ezért AC3-ban teszem rá a hangot, mondjuk a kamera saját mikrofonja úgysem akkora Hifi minőség, hogy kellene hozzá a tömörítetlen hang

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: mszaby »

Mik a tapasztalatok hány óra miniDV anyagot érdemes egy DVD-re felírni, hogy jó minőség megmaradjon? Gondolom 1-2 óránál többet nem érdemes?
Elkúrtuk

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »

Köszi szépen!!

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mellesleg unokatesómnak van egy 40ezres kártyája, ha tőle elkérem a neki adott progikat, simán tudom használni akármivel, igaz?Köszi!

Hát ez sajna így sem igaz, mert sajna jártam már úgy, hogy kaptam egy külső digitalizáló egységet, és semmilyen progival nem volt hajlandó együttműködni, bár fel volt telepítve a drivere, csak a Pinnacle studió8-al.

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Köszi szépen!
De egyéb helyekről nem lehet beszerezni ezeket a progikat?
Mellesleg unokatesómnak van egy 40ezres kártyája, ha tőle elkérem a neki adott progikat, simán tudom használni akármivel, igaz?
Köszi!

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szaisztok! 
Még egy utolsó kérdés:
6 ezer körül van egy akármiylen Firewire kártya az egyik boltban, ahol kérdeztem, meg a kábel ezres körül van hozzá.
Nem akartam elhamarkodn ia vételt, de mége gy dolgot nem értek, szeretném,ha segítenétek, miben rosszabb, vag ymásabb ez a 6 ezres krátya, mnit pl. ez:
http://www.depo.hu/?page_number=6&id=11 ... =1&csid=77
 
Állítólag az olcsóval is megodlható a feliratozás, zene alárakás, képáttűnés, stb. hasonló effektek megcsinálása.
Akkor a másik kártya miért 25 ezer??
Köszi szépen elrőe is mnidenféle segítséget!

Ismét egy kis fogalomzavar:
Nem a kártya az, ami megcsináljaNeked a feliratokat, efekteket, stb.
A kártyához adott szoftvercsomag itt a kérdéses.
A Te általad linkelt Pyro (ilyen van nekem is mellesleg ) a következő körítéssel van tálalva:
 
Szoftverek: Ulead Media Studio Directors Cut: Professzionális szintű rögzítő, videó és hangszerkesztő program. Jelenetek automatikus felismerése. Speciális effektek, átmenetek használata a többsávos szerkesztőszalagon. Közvetlenül DVD minőségű MPEG rögzítés. A szerkesztett film mentése CD, DVD, VHS vagy Webes felületre.
DVD Workshop: DVD minőségű MPEG rögzítés DV kameráról. Álló és mozgó menük kialakítása, speciális feliratozó effektek használata. Beépített VCD, SVCD, DVD író.
Ulead DVD Picture Show: Digitális fényképek fotóalbumba rendezése. Háttérzene hozzáadásával és menürendszer kialakításával CD, DVD lemez írása. A digitális fotóalbumot nemcsak a számítógépen, de DVD lejátszón is megtekinthető.


 
Na itt az árkülönbség.
Lehet venni firewire kártyát 3000-ért is, de ahhoz csak egy driver lemez van jobb esetben, ehhez meg odateszik szinte az összes fontos és viszonylag használhatóan jó progikat.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”