Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

dvd készítés

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy filmem: Bad Boys 2 DVD-R a hdd- n .img -ben. Van rajta angol/francia audio és szintén angol/francia subtitles. Megoldható, h tegyek alá a feliratok.hu-ról utólag egy magyar subtitles-t? Mert így megmondom a frankót, de kajakra: a szemembe nem sokat ér így a movie.
Megoldható, de baromi sok meló.
Egyáltalán állandóra szeretnéd rágyógyítani, vagy, az is megoldás, ha számítógépen keresel olyan lejátszó programot, ami lejátsza a dvd-t és hozzáilleszti a letöltött feliratot. Ez utóbbi egyszerűbbnek tűnik.

én ghostdrive-val kiszedném a képet, hangot, feliratokat és dvdmaestro-val összeraknám, beletéve a magyar feliratot. Pár órát biztos elvisz.

Hát akkor rászánnám magam! Tudsz mondani címet ahonnan a két említett progit le tudom szedni? Köszi

??

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy filmem: Bad Boys 2 DVD-R a hdd- n .img -ben. Van rajta angol/francia audio és szintén angol/francia subtitles. Megoldható, h tegyek alá a feliratok.hu-ról utólag egy magyar subtitles-t? Mert így megmondom a frankót, de kajakra: a szemembe nem sokat ér így a movie.
Megoldható, de baromi sok meló.
Egyáltalán állandóra szeretnéd rágyógyítani, vagy, az is megoldás, ha számítógépen keresel olyan lejátszó programot, ami lejátsza a dvd-t és hozzáilleszti a letöltött feliratot. Ez utóbbi egyszerűbbnek tűnik.

én ghostdrive-val kiszedném a képet, hangot, feliratokat és dvdmaestro-val összeraknám, beletéve a magyar feliratot. Pár órát biztos elvisz.

Hát akkor rászánnám magam! Tudsz mondani címet ahonnan a két említett progit le tudom szedni? Köszi

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: sipkap »


Van egy filmem: Bad Boys 2 DVD-R a hdd- n .img -ben. Van rajta angol/francia audio és szintén angol/francia subtitles. Megoldható, h tegyek alá a feliratok.hu-ról utólag egy magyar subtitles-t? Mert így megmondom a frankót, de kajakra: a szemembe nem sokat ér így a movie.
Megoldható, de baromi sok meló.
Egyáltalán állandóra szeretnéd rágyógyítani, vagy, az is megoldás, ha számítógépen keresel olyan lejátszó programot, ami lejátsza a dvd-t és hozzáilleszti a letöltött feliratot. Ez utóbbi egyszerűbbnek tűnik.

én ghostdrive-val kiszedném a képet, hangot, feliratokat és dvdmaestro-val összeraknám, beletéve a magyar feliratot. Pár órát biztos elvisz.

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy filmem: Bad Boys 2 DVD-R a hdd- n .img -ben. Van rajta angol/francia audio és szintén angol/francia subtitles. Megoldható, h tegyek alá a feliratok.hu-ról utólag egy magyar subtitles-t? Mert így megmondom a frankót, de kajakra: a szemembe nem sokat ér így a movie.
Megoldható, de baromi sok meló.
Egyáltalán állandóra szeretnéd rágyógyítani, vagy, az is megoldás, ha számítógépen keresel olyan lejátszó programot, ami lejátsza a dvd-t és hozzáilleszti a letöltött feliratot. Ez utóbbi egyszerűbbnek tűnik.

végleges megoldást keresek, de egyenlőre érdekel a másik általad említett "egyszerűbb" megoldás. Szóva is-is, mert később szeretném kiírni! Újra meg nem fogom letölteni! Szóval ha egyszerű megcsinálni, csak sokáig "csinálja" a gép az nem gáz.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Van egy filmem: Bad Boys 2 DVD-R a hdd- n .img -ben. Van rajta angol/francia audio és szintén angol/francia subtitles. Megoldható, h tegyek alá a feliratok.hu-ról utólag egy magyar subtitles-t? Mert így megmondom a frankót, de kajakra: a szemembe nem sokat ér így a movie.
Megoldható, de baromi sok meló.
Egyáltalán állandóra szeretnéd rágyógyítani, vagy, az is megoldás, ha számítógépen keresel olyan lejátszó programot, ami lejátsza a dvd-t és hozzáilleszti a letöltött feliratot. Ez utóbbi egyszerűbbnek tűnik.
gordon314.fw.hu

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy filmem: Bad Boys 2 DVD-R a hdd- n .img -ben. Van rajta angol/francia audio és szintén angol/francia subtitles. Megoldható, h tegyek alá a feliratok.hu-ról utólag egy magyar subtitles-t? Mert így megmondom a frankót, de kajakra: a szemembe nem sokat ér így a movie.
???

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van egy filmem: Bad Boys 2 DVD-R a hdd- n .img -ben. Van rajta angol/francia audio és szintén angol/francia subtitles. Megoldható, h tegyek alá a feliratok.hu-ról utólag egy magyar subtitles-t? Mert így megmondom a frankót, de kajakra: a szemembe nem sokat ér így a movie.

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »


Hello mindenkinek! 
Szeretnem egy rippelt dvd eredeti hangsavjat lecserelni magyar nyelvure.
Ehhez kernek nemi segitseget.
 
A TMPG DVD Author programjat talaltam eddig ami hajlando megnyitni *.vob-ot es mellete valamilyen az O szamara is emesztheto hangot (az en esetemben pl. AC3)
A hang es kep osszegyurasa (nalam 40 perc) utan nagyon megorultem az erdmenynek. Tokeletesre sikerult, de aztan nagyot csodalkoztam mikor beleporgettem a film kesobbi jeleneteibe. A film (2:28:34) szinte feletol (1:13:24) a hangsav ujraindul a kep pedig megy tovabb minha mi sem tortent volna.
 
REMELEM NEM IRTAM NAGY ZAGYVASAGOT
Szoval ennyi volna, bizom benne, hogy tudtok rajtam segiteni.
elore is koszike
noxi

Noxi, ha aktuális még a téma, nézz át a DVDOne vs Instantcopy topcba, s ott megtalálod a választ.

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv mindenkinek!
 
A MenuEdit 2.3.0 nevezetű program teljes verzióját keresem (web: menuedit.dimad.net). Hasznosnak látszik, de a free verzió nem jó gyakorlatilag semmire sem.
 
Előre is köszönöm a segítséget.

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello mindenkinek!
 
Szeretnem egy rippelt dvd eredeti hangsavjat lecserelni magyar nyelvure.
Ehhez kernek nemi segitseget.
 
A TMPG DVD Author programjat talaltam eddig ami hajlando megnyitni *.vob-ot es mellete valamilyen az O szamara is emesztheto hangot (az en esetemben pl. AC3)
A hang es kep osszegyurasa (nalam 40 perc) utan nagyon megorultem az erdmenynek. Tokeletesre sikerult, de aztan nagyot csodalkoztam mikor beleporgettem a film kesobbi jeleneteibe. A film (2:28:34) szinte feletol (1:13:24) a hangsav ujraindul a kep pedig megy tovabb minha mi sem tortent volna.
 
REMELEM NEM IRTAM NAGY ZAGYVASAGOT
Szoval ennyi volna, bizom benne, hogy tudtok rajtam segiteni.
elore is koszike
noxi

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Akkor most a lemez típusa nem is számít? (lásd a korábbi hozzászólásodat, PRINCO vs. márkás lemezek).
Már hogyne számítana, a kettő nem zárja ki egymást. A lemezek esetében igaz az, mint minden másnál, a minőségi cuccokkal lényegesen kevesebb a gond.
De azért a Princo lemezek is lehetnek jók és a Maxell lemezekkel is lehet gond.

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: sipkap »


Uraim,  
hihetetlen de megvan a megoldás. Ablaktisztítóval szépen leszedtem a cimkét és a ragasztóanyagot. Szépen áttörölgettem és utána működött a lemez hiba nélkül. A ragsaztóanyag és a papír nem kémiai tulajdonságait hanem mechanikai tulajdonságait változtatta meg a lemeznek. Vagyis egyszerűen kiegyensúlyozatlan lett a lemez. Azért jelentkezet ez  a lemez közepe felé mivel a kiegyensúlyozatlansági erő annál nagyobb minnél jobban kitoljuk a középpontból és persze forgatjuk. Gondolom a lemez berezonált így a közepe felé már a lejátszó nem tudta leolvasni. A legszélén lehett a legnagyobb.  ( nekem is van kis szakmai hátterem hozzá ugyanis a főtengely gyártó soron van kiegyensúlyozó 10 grammCm is okoz gondot hát akor egy kis korongnál el lehet képzelni .... )

Ha rezonáció miatt nem tudja elolvasni a lejátszó a lemezt, akkor az rögtön a címke felragasztása után jelentkezett volna és nem egy adott idő eltelte után. Ajánlom mindenki figyelmébe a DVDFAQ részt a főoldalról Ott van néhány szó a lemezek "rothadásáról" (1.24 fejezet).

Most komolyan, te jobban tudod mi volt a baj, mint a tulaj? Nevetnem kell.
 
Persze, hogy lehetett gond a cimke. Régebben én is ragasztottam CD-R lemezekre cimkét és betettem a kocsiba. Nem volt vele gond az első esős napig. Bár a kocsiba nem esett be az eső, a levegő nedvességtartalma elég volt arra, hogy a cimke megszívja magát és felhullámozódjon. Próbáltam kisímítani, de egyetlen megoldás volt csak, a cimke levétele.

Akkor most a lemez típusa nem is számít? (lásd a korábbi hozzászólásodat, PRINCO vs. márkás lemezek).

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Uraim,  
hihetetlen de megvan a megoldás. Ablaktisztítóval szépen leszedtem a cimkét és a ragasztóanyagot. Szépen áttörölgettem és utána működött a lemez hiba nélkül. A ragsaztóanyag és a papír nem kémiai tulajdonságait hanem mechanikai tulajdonságait változtatta meg a lemeznek. Vagyis egyszerűen kiegyensúlyozatlan lett a lemez. Azért jelentkezet ez  a lemez közepe felé mivel a kiegyensúlyozatlansági erő annál nagyobb minnél jobban kitoljuk a középpontból és persze forgatjuk. Gondolom a lemez berezonált így a közepe felé már a lejátszó nem tudta leolvasni. A legszélén lehett a legnagyobb.  ( nekem is van kis szakmai hátterem hozzá ugyanis a főtengely gyártó soron van kiegyensúlyozó 10 grammCm is okoz gondot hát akor egy kis korongnál el lehet képzelni .... )

Ha rezonáció miatt nem tudja elolvasni a lejátszó a lemezt, akkor az rögtön a címke felragasztása után jelentkezett volna és nem egy adott idő eltelte után. Ajánlom mindenki figyelmébe a DVDFAQ részt a főoldalról Ott van néhány szó a lemezek "rothadásáról" (1.24 fejezet).

Most komolyan, te jobban tudod mi volt a baj, mint a tulaj? Nevetnem kell.
 
Persze, hogy lehetett gond a cimke. Régebben én is ragasztottam CD-R lemezekre cimkét és betettem a kocsiba. Nem volt vele gond az első esős napig. Bár a kocsiba nem esett be az eső, a levegő nedvességtartalma elég volt arra, hogy a cimke megszívja magát és felhullámozódjon. Próbáltam kisímítani, de egyetlen megoldás volt csak, a cimke levétele.

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: sipkap »


Uraim,  
hihetetlen de megvan a megoldás. Ablaktisztítóval szépen leszedtem a cimkét és a ragasztóanyagot. Szépen áttörölgettem és utána működött a lemez hiba nélkül. A ragsaztóanyag és a papír nem kémiai tulajdonságait hanem mechanikai tulajdonságait változtatta meg a lemeznek. Vagyis egyszerűen kiegyensúlyozatlan lett a lemez. Azért jelentkezet ez a lemez közepe felé mivel a kiegyensúlyozatlansági erő annál nagyobb minnél jobban kitoljuk a középpontból és persze forgatjuk. Gondolom a lemez berezonált így a közepe felé már a lejátszó nem tudta leolvasni. A legszélén lehett a legnagyobb. ( nekem is van kis szakmai hátterem hozzá ugyanis a főtengely gyártó soron van kiegyensúlyozó 10 grammCm is okoz gondot hát akor egy kis korongnál el lehet képzelni .... )

Ha rezonáció miatt nem tudja elolvasni a lejátszó a lemezt, akkor az rögtön a címke felragasztása után jelentkezett volna és nem egy adott idő eltelte után. Ajánlom mindenki figyelmébe a DVDFAQ részt a főoldalról Ott van néhány szó a lemezek "rothadásáról" (1.24 fejezet).

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Uraim,
 
hihetetlen de megvan a megoldás. Ablaktisztítóval szépen leszedtem a cimkét és a ragasztóanyagot. Szépen áttörölgettem és utána működött a lemez hiba nélkül. A ragsaztóanyag és a papír nem kémiai tulajdonságait hanem mechanikai tulajdonságait változtatta meg a lemeznek. Vagyis egyszerűen kiegyensúlyozatlan lett a lemez. Azért jelentkezet ez a lemez közepe felé mivel a kiegyensúlyozatlansági erő annál nagyobb minnél jobban kitoljuk a középpontból és persze forgatjuk. Gondolom a lemez berezonált így a közepe felé már a lejátszó nem tudta leolvasni. A legszélén lehett a legnagyobb. ( nekem is van kis szakmai hátterem hozzá ugyanis a főtengely gyártó soron van kiegyensúlyozó 10 grammCm is okoz gondot hát akor egy kis korongnál el lehet képzelni .... )

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Szaiasztok ,  
következő gondom van . Sikeresen megírtam 5-6 filmet semmmi gond vele. Már többször is megnéztem és most azt veszem észre , hogy már nem tudom a filmeket lejátszani kb a lemez közepétől visszaugrik az elejére. Szinte mindegyik, gondoltam a lejtászó koszosodott be de havernál is ugyez történt.
 
A lemez tetejére ráragasztottam a film eredeti borítóját a Print Stiftel ( ragasztó ami olyan mint a rúzs) vagy mivel . Nem lehet , hogy a ragasztónak aza anyaga olyan kémiai reakcióba lépett a lemezzel hogy tönkrevégta ? Akkor meg mért mindegyiket a közepétől ?
 
Valakinek van ezzel tapasztalata?

Szerintem a lemez típusától függ a dolog. Olcsóbb lemezekkel (Princo) nekem is előfordul, pedig én nem ragasztok semmit a lemezekre. Főleg akkor szokott előfordulni az ilyesmi, amikor már a sokadik lemezt játszom le egymás után. Ekkor néha az elejére ugrik, néha nem tudja lejátszani a következő track-et és megáll. Akkor kikapcsolom a lejátszót és várok fél órát. Utána már hiba nélkül viszi a teljes lemezt. Gyári lemezekkel soha nem volt ilyen gondom, sőt márkásabb (Philips, Verbatim, Maxell) írható lemezekkel sem, csakis a Princo produkálta ezt a jelenséget.

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: sipkap »


Szia,
tapasztalatom nincs, mivel én sosem ragasztok a CD-kre vagy DVD-kre. Annak a lehetősége, hogy a ragasztó valamilyen módon reagáljon a CD vagy DVD anyagával, fennáll. (ogy némi hitele legyen, műanyagszakos vegyszmérnök vagyok eredeti végzettségem szerint)

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szaiasztok ,
 
következő gondom van . Sikeresen megírtam 5-6 filmet semmmi gond vele. Már többször is megnéztem és most azt veszem észre , hogy már nem tudom a filmeket lejátszani kb a lemez közepétől visszaugrik az elejére. Szinte mindegyik, gondoltam a lejtászó koszosodott be de havernál is ugyez történt.
 
A lemez tetejére ráragasztottam a film eredeti borítóját a Print Stiftel ( ragasztó ami olyan mint a rúzs) vagy mivel . Nem lehet , hogy a ragasztónak aza anyaga olyan kémiai reakcióba lépett a lemezzel hogy tönkrevégta ? Akkor meg mért mindegyiket a közepétől ?
 
Valakinek van ezzel tapasztalata?

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: arty »


Minél több a dvd irós topik, annál könyebben belefutsz egy dvd irós topikba.
Ám annál szétszórtabban is vannak egy témáról az infók.
Ezért valószinübb, hogy nem szánja rá az időt a delikvens a végigolvasásukra.
Így nyit egy ujabb topikot ....
 
 
T-Boy!
 
zárd ezt be lécc! semmi értelme. érdemi infot nem tartalmaz, 100% redundancia.

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: DocBrown »

Ja, nem beszélve arról, hogy ezek pergő topikok. Küzdjön már meg az infoért. Egy picit.

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: sipkap »


Minél több van annál jobb, ez igaz, csak azok akik írnak ezekbe a topikokba egyszer csak megunják, hogy
mindent kétszer kell mondani, kétszer kell mondani. Egy kis keresgélés még senkinek nem ártott meg.

Avatar
Schuerue
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:15
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Schuerue »

Az azonos temaju topicoc szamaval egyenes aranyban no annak eselye, hogy a kerdezo belebotlik, mielott uj topicot nyitna, tehat minel tobb van annal jobb.

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: DocBrown »

Má megint egy ilyen topic, vazze. Töröljük má'!

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló barátok, nagyon kezdő vagyok még, kérlek segítsetek! 
4.7Gb-os irható DVD-re szeretnék megírni egy gyári DVD-t, csak nem tudom milyen programmal, vagy hogyan lehet a 8-9Gb-os gyári lemezek anyagát átalakítani 4.7-re.
Minden hozzászóló segítségét előre is köszönöm!!!
 
Tomi!!

DVDDecrypterrel leszededISO-ba a vinyora.
DVD2ONE letomoriti.
Neroval kiirod.

Avatar
glono
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 18:51
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: glono »


Helló barátok, nagyon kezdő vagyok még, kérlek segítsetek!
 
4.7Gb-os irható DVD-re szeretnék megírni egy gyári DVD-t, csak nem tudom milyen programmal, vagy hogyan lehet a 8-9Gb-os gyári lemezek anyagát átalakítani 4.7-re.
Minden hozzászóló segítségét előre is köszönöm!!!
 
Tomi!!

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”