Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: dragonweed, TMP

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 76

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: d.janos » 46 perccel ezelőtt

revox írta:
Ma, 13:08
van valami hír? elkezdték Tompiék a beállást?
face-en tett ki egy képet a jelenlegi installról (ami persze változhat)
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS + Dynaudio A42 (Heed DACtilus II + Heed Luna II + PAS + Fi-Ex)

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2396

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 52 perccel ezelőtt

revox írta:
Ma, 13:08
Mész?
Mac mini / Parasound / Bladelius / Pro-Ject / Diy ATC SCM100 ASL
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1698

Hozzászólás Szerző: dragonweed » Ma, 13:55

Tegnap azt mondta, este hív majd...

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 297
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » Ma, 13:08

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » Tegnap, 19:22

Speedy: "Engedd el nyugodtan, vicc(es)nek szántam a dolgot, de nem ment át: "milyen alkoholos filccel estél neki" :rolleyes: ;)"

Nyugi, "átjött" nem is vettem komolyan, csak azért írtam le, mert azért ilyenre egy jó hírnevű cég nem vetemedik -sem az SB, sem a SOL :D (mármint lemázolni egy membránt, és arra ragasztani egy peremet).

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 76

Hozzászólás Szerző: d.janos » Tegnap, 18:51

Nemrég értem haza, volt szerencsém megnézni, meghallgatni a Kougart, igaz csak 15 percre, mert rohanós volt nekem is és nem is akartam Tamást zavarni a nyílt napra való készülődésben, de hallani szerettem volna az újdonságot, ha már mentem hozzá más ügyben és délelőtt említette, hogy ott lesznek az új dobozok. A TMP Triton/SOL Kougar páros ennyi idő alatt is igazi élményt adott. András, ez nagyon jól sikerült, nagyon jól eltalált hangsugárzó, igazi mestermunka.
Csak úgy mellékesen de azt mondtam ott abban a pillanatban, elismerő bólogatás mellett, hogy "sokkot kaptam, annyira jó" :) , ugyanis számomra igazi atmoszférát termetett az a pár perc, Tamás, meg csak szerényen mosolygott ezen. ;)
Engem a Satori hangjára nagyon emlékeztet, de gyorsabb, pedig az sem lassú ám. Meg kell hallgatni, ez nem kérdés. Aki teheti ki ne hagyja a Barabás Villában a most szombati rendezvényt. Az, hogy mekkora az ideális helyiségméret neki, az meg majd kiderül és az is lehet, hogy ott akkora légtérben is jól érzi majd magát.
https://www.facebook.com/events/358052764967781/
Láttam az új TMP jövevényt is élőben, amelyről a videó már fenn van a TMP Audio facebook oldalán, igazi meglepetés "amit tud", igazi konstruktőri villantás, hogy ez így megvalósult, nagyon tetszett. Kíváncsi vagyok ki hogyan fog róla véleményt alkotni, mert az biztos, hogy nem lehet szó nélkül elmenni mellette.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS + Dynaudio A42 (Heed DACtilus II + Heed Luna II + PAS + Fi-Ex)

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 173

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » Tegnap, 18:14

dragonweed írta:
Tegnap, 16:50
dragonweed írta:
Tegnap, 11:07
Speedy Gonzales írta:
Tegnap, 08:56
Biztosan nem festett a membrán, egyrészt a hátoldala is fekete (azt meg ugyan miért festenék le ha csak a kinézetét akarnák módosítani) a lényegesebb viszont az, hogy a festékre hogyan ragasztanák fel stabilan a gumiperemet? gondolkodik.gif
Engedd el nyugodtan, vicc(es)nek szántam a dolgot, de nem ment át: "milyen alkoholos filccel estél neki" :rolleyes: ;)
Audio Note DAC One 1.X - Audion Silver Night KT90 SE - JMlAb Electra 905

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » Tegnap, 16:50

dragonweed írta:
Tegnap, 11:07
Speedy Gonzales írta:
dragonweed írta:
2018.11.14., szer. 21:57
Hahááá... :D szeretnéd tudni ugye? SB Acoustics SB15NBAC30-8. Ideális T-S paraméterekkel reflex dobozhoz.
Nyilván :rolleyes: , amúgy úgy emlékeztem valamiért, hogy az SB alu hangszórói csak a csúnya ezüst/alu színben léteznek... gondoltam megtudom, milyen alkoholos filccel estél neki, mert a kép alapján egészen jól sikerült... :D
Két változata van, a sima natúr alu: 15NAC, meg a fekete: 15NBAC. Egyébként szerintem nem festett, hanem eloxált, mert az egyiket véletlenül megkarcoltam csav.húzóval, de nyoma sem maradt.... gondolkodik.gif
Biztosan nem festett a membrán, egyrészt a hátoldala is fekete (azt meg ugyan miért festenék le ha csak a kinézetét akarnák módosítani) a lényegesebb viszont az, hogy a festékre hogyan ragasztanák fel stabilan a gumiperemet? gondolkodik.gif

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » Tegnap, 16:40

Ó, apróság ... néha előfordul :party:
Idézek pár fórumos hirdetésből: "de a hangzást nem befolyásolja" ;peace;
Csatolmányok
Speaker.jpg
Speaker.jpg (180.79 KiB) Megtekintve 262 alkalommal

pärt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 83

Hozzászólás Szerző: pärt » Tegnap, 16:02

"...mert az egyiket véletlenül megkarcoltam csav.húzóval, de nyoma sem maradt.... gondolkodik.gif"
[/quote]

A közeljövőben vinném a Satorikat, de nyugtalanná tettél; lehet, hogy célzóvizet is oda kell készítsek. 31_1_21.gif

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » Tegnap, 11:07

Speedy Gonzales írta:
dragonweed írta:
Hahááá... :D szeretnéd tudni ugye? SB Acoustics SB15NBAC30-8. Ideális T-S paraméterekkel reflex dobozhoz.
Nyilván :rolleyes: , amúgy úgy emlékeztem valamiért, hogy az SB alu hangszórói csak a csúnya ezüst/alu színben léteznek... gondoltam megtudom, milyen alkoholos filccel estél neki, mert a kép alapján egészen jól sikerült... :D
Két változata van, a sima natúr alu: 15NAC, meg a fekete: 15NBAC. Egyébként szerintem nem festett, hanem eloxált, mert az egyiket véletlenül megkarcoltam csav.húzóval, de nyoma sem maradt.... gondolkodik.gif

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » Tegnap, 09:01

Ear írta:
Tegnap, 07:49
revox írta:
2018.11.14., szer. 20:00

Megkockáztatom, elbír 27m2-el.
A belmagasság is megvan? :D
persze, 5 meter :)
Műcsarnokban mikor kiállítottunk,kb 8x8-as(lehet 10x10, passz) előtérben(+ 3 irányba folyosók) szólt az alr jordan entry S, talán még nagyobb belmagassággal és megdöbbentő volt. prezentációhoz tettük ki egy T-amppal, aztán lestünk,mint a moziban :) szó-szerint,mert vetítés ment az előtérben. Persze a próba dönti el, de elsülhet kedvezően :) a fesztévot nem szabad nagyra venni. nem garantálom,hogy elbírja, de szerintem el. és a Tritonnal igen jól együttvannak. zsák meg a fóttya :) :smile32: meglátjátok. de ha valaki akar hangosan demózni,akkor át kell gondolni... nomeg,ha valaki lepróbálja több hangsugárzóval, az átállás is megoldható 10percben, hogy menjen ez is,az is. nemsoká kiderül :)
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » Tegnap, 08:56

dragonweed írta:
Nyilván :rolleyes: , amúgy úgy emlékeztem valamiért, hogy az SB alu hangszórói csak a csúnya ezüst/alu színben léteznek... gondoltam megtudom, milyen alkoholos filccel estél neki, mert a kép alapján egészen jól sikerült... :D :D :D

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2396

Hozzászólás Szerző: Vinkler » Tegnap, 08:31

Ear írta:
Tegnap, 07:49
revox írta:

Az a belmagasság jó tehet ám a hangnak. Anno, amikor a találkozót szerveztem a Fonó nagytermébe meglepően jól tudtak szólni a kisebb hangsugárzók is.
De majd meghallgatjuk. A puding próbája az evés, vagy mi. gondolkodik.gif :smile29:
Mac mini / Parasound / Bladelius / Pro-Ject / Diy ATC SCM100 ASL
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 458

Hozzászólás Szerző: Ear » Tegnap, 07:49

revox írta:

ear.hu - hifi meg ilyesmi

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.14., szer. 21:57

Csatolmányok
5 SB15NBAC30-8-pic.jpg
5 SB15NBAC30-8-pic.jpg (36.26 KiB) Megtekintve 495 alkalommal

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » 2018.11.14., szer. 21:49

Mi a mélyközép típusa?

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.11.14., szer. 21:45

dragonweed írta:
2018.11.14., szer. 21:34
revox írta:
Kicsit megnyúztuk. Triton és Natural born killers soundtrack, produced by Trent Reznor.
Vette az akadályt szépen :) :smile32:
Nos, most már sztereóban zenél :napsut: ... Amit Revox barátunk leírt nyugodtan meg lehet szorozni kettővel (ő még csak egyet hallott, dicsőséges monóban). Szerintem sem lesz gond akár nagyobb szobákban sem. Aki teheti ne hagyja ki a szombati alkalmat, szuper páros a Tritonokkal :smile32:
:D
Ez való igaz. Az egyik még száradt,vagy mi volt,így jobb híján egy dobozt kötöttünk be,de komolyabb gondot nem okozott a monó behallgatás. A doboz karaktere így is lejött. Energiák élnek,mozognak, hang nem esik szét és becsapós dobozméret,de akinek mond valamit,hogy alu membrán,az tudja, ott a 16 inkább 20, vagy még több. Ez nem tudom mennyi hivatalosan, kb 14-16-nak látszik,de becsapós :smile32:
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.14., szer. 21:34

revox írta:
Kicsit megnyúztuk. Triton és Natural born killers soundtrack, produced by Trent Reznor.
Nos, most már sztereóban zenél :napsut: ... Amit Revox barátunk leírt nyugodtan meg lehet szorozni kettővel (ő még csak egyet hallott, dicsőséges monóban). Szerintem sem lesz gond akár nagyobb szobákban sem. Aki teheti ne hagyja ki a szombati alkalmat, szuper páros a Tritonokkal :smile32:

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.11.14., szer. 20:00

halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.14., szer. 15:40

Nem tudom, nálam egy kicsit kevés a tér neki.... meglátjuk. Ha nagyon nem jó akkor marad statikus bemutató darabnak -bár a doboza nem a legszebb, ez eredetileg egy másik projekthez készült, de mivel a térfogata pont megfelelő volt nem csináltattam újat, csak az előlapja lett cserélve

lacee
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 261

Hozzászólás Szerző: lacee » 2018.11.14., szer. 15:04

Ear írta:
2018.11.14., szer. 13:24
dragonweed írta:
2018.11.13., kedd 23:40
Ott lesz a szombati bemutatón. Hogy milyen lett? Tessék eljönni meghallgatni :rolleyes:.
Nem lesz ez nagyon kicsi abba a terembe?
Valószínű,de akkor inkább dobja a kukába gondolkodik.gif

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 458

Hozzászólás Szerző: Ear » 2018.11.14., szer. 13:24

dragonweed írta:
2018.11.13., kedd 23:40
Ott lesz a szombati bemutatón. Hogy milyen lett? Tessék eljönni meghallgatni :rolleyes:.
Nem lesz ez nagyon kicsi abba a terembe?

ear.hu - hifi meg ilyesmi

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.13., kedd 23:40

Elkészült a Kougar.... ;peace; (bár a váltó itt még kilóg belőle, meg a kép is elég gáz, de vakuval jobb nem sikerül). Ott lesz a szombati bemutatón. Hogy milyen lett? Tessék eljönni meghallgatni :rolleyes:. Ha nem lenne nagyon gagyi a "villám" név, így is hívhatnám. Az eddigi dobozaim közül ennek a legjobb az impulzusátvitele, és ez remélhetőleg hallható lesz a hangján is...
Csatolmányok
SAM_3962.jpg
SAM_3962.jpg (76.4 KiB) Megtekintve 782 alkalommal
Kougar nov13.png
Kougar nov13.png (21.07 KiB) Megtekintve 782 alkalommal

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.13., kedd 18:00

Elnézést rosszul írtam. -Ha a kimenőellenállás magasabb, a csillapítási tényező alacsonyabb. Ezek fordított arányosságban állnak egymással...

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”