Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SOL Kolibri fan club

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »

Üdv. Mindenkinek!

Tegnap Kolibriztünk egy keveset, ilyen jól én még nem hallottam szólni. A hâzigazdánk majd beszámol részletesebben, ezt meghagyom neki. szia.gif

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

gondolod a Linn a kudas? nem esetleg bekerült a rendszerbe egy jó erősítő? ;)
[/quote]

Ja persze, hogy nem. Nyilván a Quad érdeme, de a pár 100 Ft-os inakustic kábel cseréje a Linn-re is hallható változást hozott.
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1168
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: goodman »

Indy írta:
2018.11.20., kedd 13:54
Pénteken érkezik hozzám egy pár madárka, mert kíváncsi vagyok rájuk. Nem villámteszt lesz, hanem picit hosszabb összeszokás, ~11 nm-en. :smile29:
Pedig azt hittem 3 perc elég lesz. :D :P
Viccet félretéve, én is nagyon várom mi lesz az eredmény. Talán lesz lehetőségem megfülelni is. :smile28:

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Indy »

Tul írta:
2018.11.20., kedd 14:04
Indy írta:
2018.11.20., kedd 13:54
Pénteken érkezik hozzám egy pár madárka, mert kíváncsi vagyok rájuk. Nem villámteszt lesz, hanem picit hosszabb összeszokás, ~11 nm-en. :smile29:
Vásároltál? :)
Nem. Egy kedves barátom adja kölcsönbe. Aztán majd meglátjuk. :smile53:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »

Denonavr írta:
2018.11.16., pén. 22:38
Pontosan, a QUAD-LINN párosítás dögösebb irányba vitte el a hangzást, ami nekem nagyon bejön.
gondolod a Linn a kudas? nem esetleg bekerült a rendszerbe egy jó erősítő? ;)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »

Indy írta:
2018.11.20., kedd 13:54
Pénteken érkezik hozzám egy pár madárka, mert kíváncsi vagyok rájuk. Nem villámteszt lesz, hanem picit hosszabb összeszokás, ~11 nm-en. :smile29:
Vásároltál? :)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Indy »

Pénteken érkezik hozzám egy pár madárka, mert kíváncsi vagyok rájuk. Nem villámteszt lesz, hanem picit hosszabb összeszokás, ~11 nm-en. :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Pontosan, a QUAD-LINN párosítás dögösebb irányba vitte el a hangzást, ami nekem nagyon bejön.
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Denonavr írta:
2018.11.16., pén. 21:47
Hozzám most egy QUAD 77 integrált jött melléjük, elég jól kijönnek :tutiok:

Az Enigmákra nem kerül pötty? :D
Az jó "kis" erősítő! :smile32:
Ahogy a másik topicban írta András, nem jó hozzá a nagyon nagy damping faktorú erősítő, attól kopogósabb/ridegebb lesz a hangja. Gondolom a Quad a K20-szal elég jól adja, méretéhez képest elég "vastag" a hangja.?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Hozzám most egy QUAD 77 integrált jött melléjük, elég jól kijönnek :tutiok:

Az Enigmákra nem kerül pötty? :D
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Lelkesedésem töretlen. Jól megférnek egymás mellett és nagyon jól állja a kicsi a sarat, sőt! Baromi jó hangsugárzók. :smile53:
Csatolmányok
Kolibri + Enigma.jpg
Kolibri + Enigma.jpg (84.03 KiB) Megtekintve 3684 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: avl2 »

dragonweed írta:
2018.11.07., szer. 08:58
November 17. Bp. Városmajor u. 44. (Buda) Barabás Villa
TMP teljes választék, (erősítők, DAC, kábelek) Sol Kolibri, ÉS ha összejön: Kougar "bemutatkozás"....
ez csak 1 alkalom, vagy ezen datumtol lesz ez a lehetöseg (szinte / teljesen mint bemutatoterem, vagy elhozhato cucc otthoni probara) ?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: avl2 »

TMP írta:
2018.10.07., vas. 11:57
...SOL Kolibri...
hol lesz ? engem regota erdekel hasonlo meretü kisdobozaim vannak (Swans M1S, Jungson LS3/5A, +REL T2), 2.9x3.9m-es szobaban. ...csak nagyon nem vagyok kimozdulos Szentendreröl, ami erösen neheziti a cuccok ide es innen jutasat

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »

Nem is igazán neked szólt ez, hanem inkább azoknak akik esetleg ezt nem tudják még.
Szóval bátran lehet kérni demó kolibrit vagy erősítőt!
November közepétől ezeket lehet majd kipróbálni:
SOL Kolibri
TMP
Classic
Triton
Ant
Ant MM phono
Ant Dac
Ant Preamp
tápkábel, IC, hangfalkábel

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

TMP írta:
2018.10.06., szomb. 09:53
Kedves gesztus, de azt ugye tudod, hogy erre, bármilyen TMP készülék otthoni meghallgatására mindenkinek lehetősége van? Mindössze annyit kell tennie, hogy felveszi velünk a kapcsolatot, és mi intézzük az otthoni meghallgatást, vagy akár a hosszabb együtt élést a hangdobozainkkal, elektronikáinkkal.
Tudom persze, leborulok.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: lacee »

asebestyen írta:
2018.10.06., szomb. 06:40
lacee írta:
2018.10.06., szomb. 06:08
Ákos,igaz nem is kérdeztem Andrást.Te vetted meg a Panthereket? Ha igen akkor várunk képeket+beszámolót. 31_1_21.gif
Sajnos nem én, Laci. Mikor hívtam Andrást Panther ügyben, mondta hogy pont az nap viszik el. Sajnos a Heedhez amúgy se lett volna jó. Ha jól emlékszem, nagy musical fidelity rombolókkal hajtja őket az új tulaj.
Sajnálom!

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »

Kedves gesztus, de azt ugye tudod, hogy erre, bármilyen TMP készülék otthoni meghallgatására mindenkinek lehetősége van? Mindössze annyit kell tennie, hogy felveszi velünk a kapcsolatot, és mi intézzük az otthoni meghallgatást, vagy akár a hosszabb együtt élést a hangdobozainkkal, elektronikáinkkal.

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »

asebestyen írta:
2018.10.05., pén. 23:12
Üdv Fórumtársak!

Mint ős Kolibri fan, felajánlanám a Madárkákat és a hozzá készíttetett 70cm magas Tribalstorm állványaimat, illetve Schmidt Ferenc hangfalkábelemet otthoni meghallgatásra. Régi Fórumtársak elvihetik haza az egész szettet meghallgatni saját környezetben mindenféle letét, akármi nélkül. Ezek az eszközök NEM eladóak! Mindössze szívesen segíteném Andrást azzal, hogy olyan érdeklődők rendelkezésére bocsátom a szettet, akik a távolság miatt Debrecenből nehezen férnek hozzá a demó dobozokhoz. Egyetlen kérésem a dologgal kapcsolatban, hogy aki elviszi, vigyázzon rá. :smile53:
Akit érdekel, püben várom a megkeresést.

ákos
Mondtam én, hogy rendes gyerek vagy Ákos! leborulok.gif

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

lacee írta:
2018.10.06., szomb. 06:08
Ákos,igaz nem is kérdeztem Andrást.Te vetted meg a Panthereket? Ha igen akkor várunk képeket+beszámolót. 31_1_21.gif
Sajnos nem én, Laci. Mikor hívtam Andrást Panther ügyben, mondta hogy pont az nap viszik el. Sajnos a Heedhez amúgy se lett volna jó. Ha jól emlékszem, nagy musical fidelity rombolókkal hajtja őket az új tulaj.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: lacee »

Ákos,igaz nem is kérdeztem Andrást.Te vetted meg a Panthereket? Ha igen akkor várunk képeket+beszámolót. 31_1_21.gif

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Üdv Fórumtársak!

Mint ős Kolibri fan, felajánlanám a Madárkákat és a hozzá készíttetett 70cm magas Tribalstorm állványaimat, illetve Schmidt Ferenc hangfalkábelemet otthoni meghallgatásra. Régi Fórumtársak elvihetik haza az egész szettet meghallgatni saját környezetben mindenféle letét, akármi nélkül. Ezek az eszközök NEM eladóak! Mindössze szívesen segíteném Andrást azzal, hogy olyan érdeklődők rendelkezésére bocsátom a szettet, akik a távolság miatt Debrecenből nehezen férnek hozzá a demó dobozokhoz. Egyetlen kérésem a dologgal kapcsolatban, hogy aki elviszi, vigyázzon rá. :smile53:
Akit érdekel, püben várom a megkeresést.

ákos
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: tottyi »

-KP- írta:
2018.10.04., csüt. 09:57
ZolaBA írta:
2018.10.04., csüt. 09:22
tottyi írta:
2018.10.04., csüt. 09:04
Egyebkent az adasvetel topikban szeretem olvasgatni a velemenyeket masoktol mert ott oszinten leirjak csak sajnos ez a mostani szabalyzatnal tilos
Szerintem is nagyon rossz, hogy nem lehet hozzászólni. Van most pl. egy hangsugárzó amit hirdetnek, (követem, mert nekem is ilyenek vannak a nappaliban) szép állapot, remek hangzás csak épp az a gondolatsor maradt le, ami 2 éve volt az előző eladásánál, hogy a magassugárzója cserélve lett... gondolkodik.gif
Sokszor érdekes vélemények / hozzászólások vannak, amit az adásvételi részen írnak le, ahelyett, hogy az adott fórumtémába írnák, ahol mindenki számára látható és fent is marad az utókornak. De helyette inkább írkálnak az adásvételi részen, ahelyett hogy pörögne a fórum, nem pörög, és idővel a hozzászólás is eltűnik a süllyesztőbe.
Pont ezt mondtam, hogy eltunik, :( de ha venni szeretnek egy konkret eszkozt es az adasvetel erre tokeletes resz ahol tobben elmondtak a velemenyuket az adott eszkozrol es ahol konnyen ra lehet talalni ami erdekel ahelyett, hogy tobb szaz oldalt atolvassak/keressek az adott eszkozrol es az a legjobb ha valaki indulatbol szol hozza mert akkor nem kimelve az eszkozrol beszel (nem a szemelyeskedesekre gondolok). Ugy nem megoldhato ha csak nem link-ekkel, hogy az eszkoz ami erdekel utanakeressek valahol ami erre a legjobb hely itt a forumon az adas-vetel topik, hogy aztan a linkre kattintva tovabb olvassak rola nem meg az embereket moderalni, hogy mindenki igy tegyen az teljeseggel lehetetlen.
De mar igy is tobbet irtam a topikba a kelletenel ami nem is ide tartozik, elnezest erte.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: -KP- »

ZolaBA írta:
2018.10.04., csüt. 09:22
tottyi írta:
2018.10.04., csüt. 09:04
Egyebkent az adasvetel topikban szeretem olvasgatni a velemenyeket masoktol mert ott oszinten leirjak csak sajnos ez a mostani szabalyzatnal tilos
Szerintem is nagyon rossz, hogy nem lehet hozzászólni. Van most pl. egy hangsugárzó amit hirdetnek, (követem, mert nekem is ilyenek vannak a nappaliban) szép állapot, remek hangzás csak épp az a gondolatsor maradt le, ami 2 éve volt az előző eladásánál, hogy a magassugárzója cserélve lett... gondolkodik.gif
Sokszor érdekes vélemények / hozzászólások vannak, amit az adásvételi részen írnak le, ahelyett, hogy az adott fórumtémába írnák, ahol mindenki számára látható és fent is marad az utókornak. De helyette inkább írkálnak az adásvételi részen, ahelyett hogy pörögne a fórum, nem pörög, és idővel a hozzászólás is eltűnik a süllyesztőbe.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

ZolaBA írta:
2018.10.04., csüt. 09:22
tottyi írta:
2018.10.04., csüt. 09:04
Egyebkent az adasvetel topikban szeretem olvasgatni a velemenyeket masoktol mert ott oszinten leirjak csak sajnos ez a mostani szabalyzatnal tilos
Szerintem is nagyon rossz, hogy nem lehet hozzászólni. Van most pl. egy hangsugárzó amit hirdetnek, (követem, mert nekem is ilyenek vannak a nappaliban) szép állapot, remek hangzás csak épp az a gondolatsor maradt le, ami 2 éve volt az előző eladásánál, hogy a magassugárzója cserélve lett... gondolkodik.gif
Ezt ki mondta nektek, hogy nem lehet hozzászólni, meg tilos? Csak azt szoktuk kérni, hogy ne csevegjen senki az adás vételi részen. Pld.:"mi lesz helyette ?" és "de kár hogy nem fekete mert megvenném", meg "ez meg ez mivel jobb?" ezek szerintem nem viszik előre a hirdetést.Erre ott az általános rész.
Ha valaki leírja korrektül, hogy "ezzel hallottam és jó volt" vagy "ezzel nem a legjobb párosítás" azzal nincs semmi gond.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tottyi írta:
2018.10.04., csüt. 09:04
Egyebkent az adasvetel topikban szeretem olvasgatni a velemenyeket masoktol mert ott oszinten leirjak csak sajnos ez a mostani szabalyzatnal tilos
Szerintem is nagyon rossz, hogy nem lehet hozzászólni. Van most pl. egy hangsugárzó amit hirdetnek, (követem, mert nekem is ilyenek vannak a nappaliban) szép állapot, remek hangzás csak épp az a gondolatsor maradt le, ami 2 éve volt az előző eladásánál, hogy a magassugárzója cserélve lett... gondolkodik.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”