Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: dragonweed, TMP

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1680

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: dragonweed » Ma, 10:49

Bingóóó..... :D +/-46V-os tápfeszültséget 35V-os elkókkal szűrni nagy bátorságra vall.... Persze lehet csak elírás, de akkor is gondolkodik.gif

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

b55pali
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: b55pali » Ma, 10:35

35voltos kondik??

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » Ma, 09:54

Tanulságos részlet egy neves cég erősítőjének kapcsolási rajzából.... megtalálod-e a hibát a képen? :rolleyes:
Csatolmányok
Power supply.jpg
Power supply.jpg (70.11 KiB) Megtekintve 119 alkalommal

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » Tegnap, 10:35

Csak érdekességképpen. Ez a széria legjobbjának, a HS282L-nek a mérése. Végülis a 40Hz-20kHz ott van, +/-10dB tűréssel... :rolleyes:
Csatolmányok
HS282L.png
HS282L.png (380.75 KiB) Megtekintve 244 alkalommal

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » Tegnap, 09:08

A Satorik publikált mérési eredményei (a gyáriak, meg az én méréseim is) kozmetikázatlanok. Nálam Holm Impulse szoftverrel, Behringer ECM 8000-es kalibrált mérőmikrofonnal történnek a mérések 1/6 oktávos súlyozással, ami azért már elég jól megmutatja az átviteli egyenetlenségeket (ha vannak). Amint említettem, kb. 350 Hz alatt a mérőhelység akusztikája nagyban befolyásolja a kapott eredményt, de a felett a látott átviteli görbe- megfelelő elhelyezés esetén- nagy valószínűséggel reprodukálható.
Az SB hangszórók átvitele kivételesen jó, csak néhol szükséges átvitelkorrekciós elemeket használni a hangváltóban.
Azt, hogy mennyire konzisztensek a hangszórók nehéz megmondani, papírmembrános hangszóróknál sajnos nehezebb a teljesen egyforma átvitelt elérni az alapanyag "szórása" miatt.
A jó öreg Orionok álma az továbbra is álom marad, valós hangszórókkal, reális mérésekkel azt a görbét kirajzolni lehetetlen... :rolleyes:

Amatőr61
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 60

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2018.11.10., szomb. 22:56

dragonweed írta:
2018.11.08., csüt. 12:50
Azt hiszem nem kell profi tervezőnek lenni, hogy valaki eldöntse melyik lehet a jobb hangszóró...
Az alsó a Satori átviteli görbéje, a másik a pontosan dupla árú 15 cm-es SS Illuminator-é sad.gif
Érdemes az impedanciamenetet is megnézni: A Satori szinte nyílegyenes 8 ohm, a másik 10 kHz-en már a duplája.
Az egykori Orion HS 280 frekvenciagörbéje is milyen szépen rajzolódott az alulemezen a doboz jobbfelső sarkában...:)
A valóságban is ilyen szép mérési eredményeket produkál a Satori ?
(Zárójeles, "költői" kérdés: Vajon mekkora lehet a szórás az azonos hónapban vagy évben gyártott szérián belül ?)

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 639

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.11.10., szomb. 14:26

Denonavr írta:
2018.11.08., csüt. 09:32
Úgy is sokat járok Miskolcon, csak meg kellene fülelni valamikor ;)
Ez valahogy elkerülte a figyelmem. Amikor időd engedi, hívj és megbeszéljük ;)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.09., pén. 10:45

Szia Laci!
Az üzenőfalon válaszoltam....

lacee
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 261

Hozzászólás Szerző: lacee » 2018.11.09., pén. 10:33

Andris, légyszi segíts ha tudsz. :D
Keresnék 1 Chip-et 1 Adiomeca Talisman cd lejátszó feltámasztásához.A típusa Sanyo LC6554H/4440,kérem akinek van jelezze felém, nem leszek hálátlan.
Elnézést András,hogy ide betettem, de elég olvasott topik+bízom benne ,hogy esetleg tudsz valamit ajánlani.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.08., csüt. 13:12

Elnézést, hogy ilyenekkel fárasztalak benneteket, csak néha tényleg elborul az agyam, hogy mik kerülnek több milliós dobozokba...... sad.gif

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.08., csüt. 13:03

Érdekes ez az új tervezői szemlélet meghajtók esetében.... :angry:
Nem igazán látom mire gondoltak, amikor egy 300 dolláros hangszórót ilyen átviteli görbével piacra dobnak.
Hogy ebből mit, merre, hogyan lehet csinálni ?? Mondjuk volnának ötleteim, de itt illendőségből nem írom le.... :rolleyes:
Csak azt ne próbálja meg senki bebizonyítani, hogy azt a 4 kHz és 8kHz közti 20(!) dB-s "csuklást" úgy el lehet tüntetni, hogy na vágja szét az egész hangképet....
Csatolmányok
18wu-4747t00-freq.png
18wu-4747t00-freq.png (22.98 KiB) Megtekintve 701 alkalommal

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.08., csüt. 12:50

Azt hiszem nem kell profi tervezőnek lenni, hogy valaki eldöntse melyik lehet a jobb hangszóró...
Az alsó a Satori átviteli görbéje, a másik a pontosan dupla árú 15 cm-es SS Illuminator-é sad.gif
Érdemes az impedanciamenetet is megnézni: A Satori szinte nyílegyenes 8 ohm, a másik 10 kHz-en már a duplája.
Csatolmányok
15wu-8741t-curve.jpg
15wu-8741t-curve.jpg (120.08 KiB) Megtekintve 688 alkalommal
MW16P-curve.jpg
MW16P-curve.jpg (101.7 KiB) Megtekintve 688 alkalommal

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.08., csüt. 12:38

[/quote]
Milyen millió? Scanspeak Revelator szériás monitor dobozok kerülnek 2,5 millió forintba ismertebb gyártóktól, meg még ismeretelnektől is.
[/quote]

Jó, próbáltam visszafogottabb lenni, a Satori mélyközép azért simán a Revelator-ok fölött zenél.... Esetleg az Illuminator széria jöhetne szóba összehasonlításnak, de annál meg mindnél ott figyel egy nagyon durva rezonanciacsúcs az átviteli sávjuk felett, amit elég gyötrelmes eltünteni.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 730

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2018.11.08., csüt. 12:24

dragonweed írta:
2018.11.08., csüt. 10:33
Köszönöm az elismerő hozzászólásokat de itt ragadnám meg az alkalmat, hogy (ismét) megemlítsem a hangdoboztervezés egyik sarokkövét: jó dobozt csak jó hangszórókból lehet készíteni. A Satori mély egyszerűen zseniális produktum, nem ismerek még egy mélyközépsugárzót ami ilyen realitással ábrázolja a zenei történéseket. Persze biztosan vannak hasonlóan jók, de kérdés mennyiért? Az Audio Technology C-Quenze vagy az Eton Arcosia szériája is bizonyosan méltó párjuk lenne a megmérettetésben, csak azok sajnos "picivel" többe kerülnek... gondolkodik.gif

https://www.madisoundspeakerstore.com/a ... ver-black/

A magasakkal hasonló a helyzet, RAAL vagy Raven ribbonokkal is lehetne hozni ezt az eredményt, kb. 3-5-szörös áron, hogy mennyivel lennének jobbak (ha igen) azt nem tudom...

Mindezzel együtt fontos a megfelelő váltó, doboz, hangolás kitalálása is, de jó alapanyagból nyilván könnyebb kiváló végeredményt kihozni. Ennek pedig sajnos ára van.... A Satori dobozok -ha pl. egy "nevesebb" cég terméklistáján szerepelnének-, könnyedén a millió feletti ársávban tanyáznának ebben biztos vagyok.
Milyen millió? Scanspeak Revelator szériás monitor dobozok kerülnek 2,5 millió forintba ismertebb gyártóktól, meg még ismeretelnektől is.
Anthem MRX500; Goldenear Triton 7 , Supercenter XL, Aon2; Rythmik Audio F12SE szub

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.08., csüt. 12:18

Vinkler írta:
2018.11.08., csüt. 11:16
Sajnos azt vettem észre, hogy az olcsó motorokból, és papundekli anyagokból épített hangsugárzók is indokolatlanul drágak.
Így igaz, sajnos a felhasznált anyagok és kisker ár közötti árarány itt is legtöbb esetben (mint a műszaki termékek nagy részénél) valahol az 1/8, 1/10 körül mozog... Magyarul az egymilliós dobozba jó esetben 130 ezernyi anyag kerül, de ezt is átrágtuk már párszor gondolkodik.gif .
A Satorik-nál (persze a dobozok kivitelétől függően) kb. 300-350 ezernyi anyagárról beszélhetünk. Persze lehet, hogy nagy szériában történő gyártás esetén ez valamelyest redukálódik, de akkor sem lehetne őket 200-nál kevesebből kihozni akárhogy csűröm-csavarom...

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.11.08., csüt. 12:16

L-Ati írta:
2018.11.08., csüt. 11:46
Ennél már csak az jobb, mikor időpontra bejelentkezel egy demóra vásárlasi szándékkal, és egy 1,5 milliós futóművet bemutatnak neked párszázezres bejáratás alatt lévő hansugárzóval meg egy vaci új ic kábelel.
31_1_21.gif
:D Megtörtént eset? ;) :D

L-Ati
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: L-Ati » 2018.11.08., csüt. 11:46

Ennél már csak az jobb, mikor időpontra bejelentkezel egy demóra vásárlasi szándékkal, és egy 1,5 milliós futóművet bemutatnak neked párszázezres bejáratás alatt lévő hansugárzóval meg egy vaci új ic kábelel.
31_1_21.gif

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2394

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.11.08., csüt. 11:16

Sajnos azt vettem észre, hogy az olcsó motorokból, és papundekli anyagokból épített hangsugárzók is indokolatlanul drágak.
Mac mini / Parasound / Bladelius / Pro-Ject / Diy ATC SCM100 ASL
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.08., csüt. 10:33

Köszönöm az elismerő hozzászólásokat de itt ragadnám meg az alkalmat, hogy (ismét) megemlítsem a hangdoboztervezés egyik sarokkövét: jó dobozt csak jó hangszórókból lehet készíteni. A Satori mély egyszerűen zseniális produktum, nem ismerek még egy mélyközépsugárzót ami ilyen realitással ábrázolja a zenei történéseket. Persze biztosan vannak hasonlóan jók, de kérdés mennyiért? Az Audio Technology C-Quenze vagy az Eton Arcosia szériája is bizonyosan méltó párjuk lenne a megmérettetésben, csak azok sajnos "picivel" többe kerülnek... gondolkodik.gif

https://www.madisoundspeakerstore.com/a ... ver-black/

A magasakkal hasonló a helyzet, RAAL vagy Raven ribbonokkal is lehetne hozni ezt az eredményt, kb. 3-5-szörös áron, hogy mennyivel lennének jobbak (ha igen) azt nem tudom...

Mindezzel együtt fontos a megfelelő váltó, doboz, hangolás kitalálása is, de jó alapanyagból nyilván könnyebb kiváló végeredményt kihozni. Ennek pedig sajnos ára van.... A Satori dobozok -ha pl. egy "nevesebb" cég terméklistáján szerepelnének-, könnyedén a millió feletti ársávban tanyáznának ebben biztos vagyok.

lacee
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 261

Hozzászólás Szerző: lacee » 2018.11.08., csüt. 10:09

Gergő,gratulálok a dobozokhoz és a rendszeredhez,kellemes zenehallgatást kívánok! De azt a monitort tényleg vedd le a Kenwood-ról :D
Egyébként mint írtad is első fülre nem mindenkinek tetszik, én is azt tapasztaltam,hogy a ribbont szokni kell, de ha megszoktad utánna nem hagy vitát maga után,hogy ez egy zseniális hang.Cserélni utánna is csak Dragonweed prof. dobozra fogok, egyedi igény szerint :smile29:

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.11.08., csüt. 09:42

Elég fáradt vagyok, ezért nem tudom mennyire leszek érthető, de töröm a fejem, hogy miért annyira különleges számomra a dobozok hangja..

Az alapfelállás az, hogy elég széles a frekvencia tartomány, amit képes megszólaltatni. Így az alapvető hiányosságok a sávszéleken nem jelentkeznek, ez már egy jó dolog, főleg a korábban említett monitorokhoz szokott fülek számára.
Emiatt a dinamika is zsigerből jön, nem úgy, hogy bizonyos dolgokat az arcodba robbant, hanem "nagyvonalúan", felnőttesen, technikából :)

Attila először azt mondta, hogy első körben hiányzott neki belőle a "bugi". Aztán rájött, hogy ott van az, csak máshogy.
Ez szerintem abból fakad, amit András is emlegetett: szokni kell a ribbonokat. Nade nem ám úgy, ahogy az elsőre tűnik, mert semmi zavaró, vagy rossz nincs bennük. Csupán az van, hogy annyira gyors az egész rendszer, hogy első körben, bár teljesen realisztikus minden hangszer és hang, kitöltetlennek érezzük a zene folyamát gondolkodik.gif Megszólal valami, aztán amint vége, el is hallgat. Nincs összecsengés a következő ütemmel, mert az már egy teljesen külön lendület. Mielőtt felvetődne, hogy ez jó-e, vagy sem, ugye nem kérdés, hogy mi van a lemezen? (Gyorsaságot hozzátenni passzív dobozzal lehetetlen ;) )
Szóval ez az extrém gyorsaság eredményezi azt, hogy minden elfér a térben és anélkül lesz mesterien jó a hangszerek szeparációja, hogy bárhol, bármit kiemelne. Nincsenek összemosódások, emiatt nincs zsúfoltság érzeted, nem bántóak a hangok és ismétlem: úgy jön a dinamika, hogy tök egyenletes a frekvenciaskála, nem hangerővel (kiemeléssel) játszik mondjuk a prezensz tartományban. Itt csatolnék vissza, hogy a tévesen megszokott bugit kicsit máshogy kapja meg az ember, ehhez kell kicsit hozzáállítanunk magunkat. Ugyanakkor ez eredményezi azt is, hogy normál hangerőn hallgatva is van elég mély, kellően hangsúlyos a magas is, mégis jól artikulált a középtartomány. Tehát tudsz beszélgetni, miközben teljes valójában szólal meg a zene. Ennek köszönhetően olyan élethű pl. egy fütyülés, vagy egy női énekhang. És ezért megnyugtató hallgatni annak ellenére, hogy sokkal több részletet közvetít, mint más.

UI: Ezt nem azért írom (és írtam róla korábban bármit), mert a saját tulajdonom akarom isteníteni.
Nekem viszonylag kevés munkám van benne, mert a dobozt Péter barátomnak köszönhetem, a komponálást pedig Andrásnak. Amikor jókat közlök, az leginkább számukra dicséret :smile32: - az, hogy ez nálam van, csak sokadlagos szempont. És hát volt benne annyi munkájuk, hogy igenis megérdemlik a sok-sok visszajelzést.
Nem utolsó sorban pedig, ha valaki kedvet kap és be tudja szerezni a ribbonokat, biztos lehet sokszorosítani az eredményt :D

L-Ati
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: L-Ati » 2018.11.08., csüt. 09:39

Bármikor szívesen látlak, ne viccelj :)
András ezzel most tényleg nagyot gurított. Legkésőbb amint bekerült az új házba a rendszer, újra "demózunk" ;)
[/quote]

Már-már kérni is akartam :D
De legközelebb az asszonnyal megyek, hátha a hallottak után megszán és meglep valami "music center-rel" ;peace;

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 197

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2018.11.08., csüt. 09:32

Úgy is sokat járok Miskolcon, csak meg kellene fülelni valamikor ;)
SOL Kolibri, Kenwood KA-550D (Dragonweed tuning), Hivox Lupus C MKIII, Schmidt Ferenc IC, LINN K20

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.11.08., csüt. 08:31

Denonavr írta:
2018.11.08., csüt. 08:17
Az András által készített dobozok már csak ilyenek :tutiok:
Igen, kezdem belátni, hogy tényleg ért hozzá :lol:
Egyébként ez most valami más.. Nagyvonalú hang, nem tudom jobban leírni. Becsukod a szemed és valami high-end újság címlapján szereplő elérhetetlen rendszer jut eszedbe arról, ahogy megszólal. Ízes, kellemes, részletező, dinamikus, halkan is erőteljes, mégis visszafogott, elegáns. Tök durva :)
Jóideje már monitor dobozokat hallgatok, így engem a mélyek energiái, testessége, dinamizmusa hat meg legjobban. Lehet imádni egy monitor hangsugárzót (ahogy teszem én is), de ezt a teljességet megélni egy másik élmény :smile53:

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.11.08., csüt. 08:22

L-Ati írta:
2018.11.07., szer. 20:26
Gergő köszi a demót. Igazi élmény volt.
A készítőnek pedig minden elismerésem.
Bármikor szívesen látlak, ne viccelj :)
András ezzel most tényleg nagyot gurított. Legkésőbb amint bekerült az új házba a rendszer, újra "demózunk" ;)

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”